نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : ونتیلاتور - 4 مطلب

99/01/6 20:00
کلوب دات کام , recreation
[https://www.aparat.com/v/7DgWd]
در یکی از بیمارستان های ایتالیا پس از خراب شدن دستگاه تنفس مصنوعی و موجود نبودن قطعه یدکی، پرینتر سه بعدی به نجات بیماران آمد.

بیمارستان چیاری با کمبود لوازم یدکی برای دستگاه ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) مواجه بود و تأمین کننده این قطعات نیز قادر نبود تا به موقع آنها را به بیمارستان منتقل کند.

كریستین فراكسی یکی از مهندسان فنی راهی برای نجات بیماران یافت، وی چاپگر سه بعدی خود را به بیمارستان منتقل كرد وی سپس شیرهای جایگزینی را برای دستگاه تنفس مصنوعی بیمارستان طراحی و چاپ کرد. طبق گفته ها، سازنده اصلی قطعات از به اشتراک گذاشتن مشخصات این قطعات خودداری کرده بود.

این مهندس با استفاده از پرینتر سه بعدی خود توانست شیر جایگزین برای یک دستگاه تنفس مصنوعی خراب بسازد و تنها در طی چند ساعت توانست جان ده بیمار کرونایی را نجات دهد.

ونتیلاتور یا دستگاهای تنفس مصنوعی در بیمارستان زمانی استفاده می شود كه بیمار قادر نباشد خودش نفس بکشد، این دستگاه اکسیژن لازم را در اختیار بیماران قرار می دهد، در بیماران کرونایی شدید وجود این دستگاه حیاتی است.
99
95/02/23 17:42
مهندسی پزشکی مهندسی زندگی , bm_eng
کتابی که در این جا به شما ارائه می شود کتاب اصول کاربری ونتیلاتور نام دارد . این کتاب توسط مهندس ایمان الله ویسی تالیف شده است . در این کتاب بررسی جامع و کامل دستگاه ونتیلاتور ؛ مُدهای تنفسی ؛ آلارم ها و رفع آن ها و … و همچنین اصول عیب یابی و تعمیر دستگاه ونتیلاتور پرداخته شده است .

این کتاب اصولی ترین و جامع ترین مرجع برای راهنمای کاربری انواع دستگاه های ونتیلاتور می باشد و همچنین مرجع مناسبی جهت آموزش درس تجهیزات پزشکی ؛ منبع مناسبی برای تحقیقات و پروژه های دانشجویان و پژوهشگران می باشد .

این کتاب برگرفته از کتابچه های راهنمای مدل های مختلف دستگاه ونتیلاتور و همچنین تجربیات مهندس ایمان الله ویسی می باشد ؛ که توسط ایشان به صورت جامع و کامل جمع آوری شده است .

خواندن این کتاب به کلیه دانشجویان و دانش پژوهان رشته های مهندسی پزشکی و تجهیزات پزشکی و پرستاران و پزشکان و کلیه پرسنل مراکز درمانی توصیه می شود .