نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : ولی عصر - 13 مطلب

95/02/25 19:43
تلوزیون اینترنتی رضوی , hashtominemem
#مهدویت؛ موضوعی کهن
#مهدویت یک جریان کهن و ریشه دار است. حالا اگر نخواهیم دربارۀ قبل از #اسلام هم بحث کنیم، لااقل مهدویت، موضوعی نیست که با تولد امام زمان در سال 255ق مطرح شده باشد. نه! سالها قبل از ولادت ولیّ عصر، در سخنان #رسول خدا، #امیرالمؤمنین و همۀ ائمه، موضوع امام زمان مطرح بوده است. آنقدر دراین باره #روایت داریم که حتّی اهلِ سنت هم در کتابهایشان موضوع مهدویت را آورده و انکار نکردهاند. ابن تیمیه، خودش از تئوریسینها و متفکرانی است که #وهابی ها خیلی از حرفهایشان را از او گرفته اند. او منکر بخش زیادی از #عقاید است و در خیلی از جاها با #شیعه مخالفت کرده است؛ اما بااین وجود، در کتابی که با نام منهاج السنة النبویة نوشته، بحثی را به امام زمان اختصاص داده است. یعنی علیرغم عنادی که با شیعه دارد، نتوانسته است این موضوع را انکار کند!
حتّی بعضی از دانشمندان اهلِ سنت کتابی مستقل راجع به امام زمان نوشته اند؛ مثل #شافعیِ گنجی که کتابی به نام البیان فی اخبار صاحب الزمان نوشته است. بنابراین تقریباً قضیۀ انکار امام زمان در میان #مسلمین منتفی است. هم شیعه و هم سنی، دهها کتاب دراین رابطه نوشته اند و احادیث فراوانی نیز از رسول خدا داریم؛ گرچه ممکن است اختلاف هم وجود داشته باشد. مثلاً بعضی از دانشمندان اهلِ سنت معتقدند که امام زمان هنوز متولد نشده اند! برخلاف بسیاری دیگر از اهلِ سنت و دانشمندان شیعه که ایشا ن را فرزند امام #عسکری می دانند و معتقدند که بیش از هزار سال از تولد آن بزرگوار می گذرد. ممکن است این اختلاف وجود داشته باشد؛ اما اصل #قیام و #ظهور و اصل وجود حضرت #حجت را کسی انکار نکرده است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر #رفیعی ، رواق امام خمینی، 8مهر90
99
94/06/27 18:21
مجنــون  , bagheyrat
94/03/13 15:56
محرم راز تارنمای فرهنگی , mahramraz.ir
سرم را می زنم از بی کسی گاهی به درگاهی
نه با خود زاد راهی بردم از دنیا، نه همراهی

اگر زاد رهی دارم همین اندوه و فریاد است
“نه بر مژگان من اشکی نه بر لبهای من آهی”

غروبی را تداعی می کنم با شوق دیدارش
تماشا می کنم عطر تنش را هر سحرگاهی

دلم یک بار بویش را زیارت کرد… این یعنی
نمی خواهد گدایی را براند از درش شاهی

نمی خواهم که برگردد ورق، ابلیس برگردد
دعای دست می گویی، چرا چیزی نمی خواهی

از این سرگشتگی سمت تو پارو می زنم مولا!
از این گم بودگی سوی تو پیدا می کنم راهی

به طبع طوطیان هند عادت کرده ام ، هندو
همه شب رام رامی گفت و مَن الله اللهی

هلال نیمه ی شعبان رسید و داغ دل نو شد
دعای آل یاسین خوانده ام با شعر کوتاهی

اگر عصری ست یا صبحی تو آن عصری تو آن صبحی
اگر مهری ست یا ماهی تو آن مهری تو آن ماهی

دل مصر و یمن خون شد ز مکر نابرادرها
یقین دارم که تو آن یوسف افتاده در چاهی
94/01/31 17:54
شمیم گل نرگس , Golenarges
ائمه (ع) فرموده اند شما خود را اصلاح کنید
ما خودمان به سراغ شما می آییم
و لازم نیست شما به دنبال ما باشید!
♥•٠·
چه قدر بگوییم که حضرت صاحب (ع)
در دل هر شیعه ای یک مسجد دارد!

آیت الله بهجت (رحمة الله علیه)

انجام هر گناه ظهور را عقب می اندازد...
تـــــرک هر گناه ظهور نزدیک تر میکند

اللهم عجل لولیک الفرج
46
4
17
94/01/30 23:42
لوتی , looti1411
13
3
6
94/01/22 10:23
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
::

:
:
::

:
:
:

:

۲۸ آبان, ۱۳۹۳

آمدن ما انسان‌ها به این جهان به عشق دیدن روی انسان کامل، امام عصر (عج) بوده است و ماموریت تمام پیامبران این بوده که انسان‌ها را با مفهوم امام آشنا کنند.
28
2
10
93/11/7 13:34
موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj
یکی از نیروهای پیشمرگه کردستان عراق که به اسارت عناصر داعش درآمده بود امروز ذبح شد.
به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ گروه تروریستی داعش که امروز سنگین‌ترین شکست سالیان فعالیت خود در سوریه را تجربه کرده یکی از نیروهای پیشمرگه را سر برید.
این گروه تروریستی روز دوشنبه در جبهه جنگ با مدافعان کوبانی(عین العرب) در شمال سوریه متحمل شکست سنگینی شد و نیروهای این گروه تروریستی از شهر کوبانی بیرون رانده شدند.
«رامی عبدالرحمان» مسئول سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز تأیید کرد که شهر کوبانی به طور کامل در اختیار کرد‌ها قرار گرفته است.
این گروه تکفیری پس از این شکست که به گفته برخی تحلیل‌گران ضربه سختی به گسترش سرزمینی این گروه محسوب می‌شود اقدام به سر بریدن یکی از نیروهای پیشمرگه کردستان عراق کرد.
جلاد داعش در ولایت نینوا یکی از نیروهای نظامی پیشمرگه که مدتی پیش به اسارت گرفته به اتهام بمباران مواضع خود ذبح کرد.
در تصاویر منتشر شده نیروی پیشمرگه با دستان بسته به محل اعدام آورده شده و پس از قرائت اتهامات سر وی بریده می‌شود.

برای دیدن تصاویر بیشتر و متن کامل خبر بر روی لینک زیر کلیک کنید
2
1
93/09/27 23:11
آگرام , agram

بنشسته سر راهش ، شاید ز سفر آید

تا چند بنالم زار شب تا سحر از هجرش

کوکب شِمُرم هر شب ، شاید که سحر آید

شعر از علامه میرجهانی
.
اللهم عجل لولیک الفرج

یا صاحب-عصر
17
2
3
93/09/25 15:45
موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj
بدون شرح
الهم عجل لولیک الفرج

تصاویر دیگر :
http://valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=khabar&id=4822
3
1
3
93/09/8 15:50
موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) , valiasr_aj
*فتنه وهابیت*
←دریافت پول مقابل تن فروشی «زنا» به شمار نمی رود!

این استاد دانشگاه الأزهر مصر همچنین با زیر سؤال بردن "سنگسار" گفت: در دین اسلام چیزی به نام "سنگسار" وجود نداشته است. "سنگسار" رفتاری جاهلانه است!

ب «محمد عبدالله نصر» که در رسانه های مصر او را با نام "شیخ میزو" می شناسند،‌ یکی از جنجالی ترین شیوخ الأزهر مصر به شمار می رود.

وی در جدید ترین اظهارات جنجال آمیز خود که در شبکه "النهار" پخش می شد، در ادامه گفت: دریافت پول مقابل تن فروشی "زنا" به شمار نمی رود بلکه باید آن را "روسپی گری" نامید که یک شغل به حساب می آید!

برای دیدن ویدئو این بحث روی لینک زیر کلیک کنید
http://valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=shobheh&id=164
2
2
1
93/09/4 00:41
بی تاب برگشتن مولا , Bitabemoola
ابلیس(علیه اللعنه) که امروز مورد ستایش و گاهی پرستش برخی از مردم است، بزرگ ترین دشمن حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) است. علّت آن را در انتهای این مطلب متوجّه می شوید؛ همچنین می فهمید که بزرگترین نبرد حضرت مهدی(عج) در آخرالزّمان، با ابلیس و لشکریانش است؛ چرا که تا این ملعون از بین نرود، زمینه هدایت مردم، فراهم نمی شود.
آفرینش ابلیس
ابلیس، آفریده شده از آتش و از مخلوقات جنّی خداوند است. نام او در ابتدا «عزازیل» به معنای عزیز خداوند بود؛ ولی بعد از آنکه از سجده بر حضرت آدم (علی نبینا و آله و علیه السلام) سر باز زد و توبه نکرد، او را «ابلیس» به معنای مأیوس شده از رحمت خداوند خواندند. (1)
در قرآن کریم درباره ی «جنّ» بودن ابلیس می خوانیم: «و یاد کن هنگامی که به فرشتگان گفتیم، آدم را سجده کنید. پس همه، جز ابلیس سجده کردند که از گروه جنیان بود و از فرمان پروردگارش سرپیچید.» (2)
عبادت ابلیس
ابلیس به سبب زیادی عباداتش، به مقام تقرّب خداوند ارتقا یافته بود. امیرمؤمنان، حضرت علی (ع)در این باره فرموده اند: «از آنچه خداوند نسبت به ابلیس انجام داد عبرت گیرید، زیرا اعمال فراوان و کوشش های مداوم او با تکبّر از بین رفت. او شش هزار سال عبادت کرد که مشخص نیست از سال های دنیا یا آخرت است؛ امّا با لحظه ای تکبّر، همه را نابود کرد.» (3)
امتحان ابلیس از طریق حضرت آدم(ع)
حضرت علی (ع) درباره ی سرباز زدن ابلیس از فرمان خداوند در سجده بر حضرت آدم(ع) چنین فرموده اند: «شیطان بر آدم، به جهت خلقت او از خاک، فخر فروخت و با تکبّر به اصل خود که از آتش است، دچار تعصّب و غرور شد. پس شیطان دشمن خدا و پیشوای متعصب ها و سرسلسه ی متکبران است که اساس عصبیت را بنا نهاد و بر لباس برتری جویی و خودبزرگ بینی با خداوند در افتاد. لباس بزرگی را بر تن پوشید و پوشش تواضع و فروتنی را از تن به در آورد.»(4)
نتیجه این غرور و خود بزرگ بینی، رانده شدن از درگاه خداوند بود. خداوند فرمود: «از آن (مقام و مرتبه ات) فرود آی! تو حق نداری در آن (مقام و مرتبه) تکبّر کنی! بیرون رو، که تو از افراد پست و کوچکی! »(5) ابلیس از این زمان کینه ی انسان را به دل گرفت و به حضرت باری تعالی عرض کرد: «پروردگارا! مرا تا قیامت مهلت ده! [خداوند] فرمود: تو از مهلت داده شدگانی؛ ولی تا روز و زمان معین!»(6)
معرفی ابلیس از زبان خودش
امام هادی(ع)، روزی ابلیس را دید و به او فرمود: «تو چه کسی هستی؟» آن ملعون پاسخ داد:
«من قابیل و کشنده ی فرزند آدم به نام هابیل هستم. من با نوح پیامبر در کشتی سوار شدم (برای تباهی آنها و هلاکت اهل کشتی) و من کشنده ی شتر صالح پیامبرم.
من موجب به آتش انداختن ابراهیم هستم. من نقشه ی قتل یحیی را کشیدم. من سبب قتل زکریّا با ارّه شدم. من روان کننده ی لشکر فرعون به رود نیل شدم که آنها غرق شوند. من جادوگران را راضی نمودم که با موسی درگیر شوند و آنها را راهنمایی نمودم، من سازنده ی گوساله ی سامرّی بودم.
من مردم را در جنگ حنین برای کشتن پیامبر اکرم(ص) جمع کردم. من حسادت را در دل امّت در روز سقیفه انداختم (تا غصب خلافت حضرت علی(ع) بشود، من محمل عایشه را در جنگ جمل با علی(ع) بستم. من در لشکر معاویه در جنگ صفّین، کارساز بودم.
من در روز عاشورا، در کربلا لشکر یزید را تشویق می ‌کردم در ریختن خون حسین بن علی(ع) و اصحابش. من امام اهل نفاق هستم. من نابود کننده ی اقوام اوّلین بودم و گمراه کننده ی اقوام آخرین هستم.
من از آتش، نه از خاک خلق شده ‌ام. من مورد خشم خداوند تا آخر خلقت هستم.» (7)
تلاش های شیطان پس از ظهور حضرت مهدی (ع)
فعالیت های شیطان در آخرالزمان در این بخش نمی گنجد. رواج این همه گناه و شرک و آلودگی، خود گواه همین مدّعاست که شیطان، در فریب فرزندان آدم (ع)، تمام کوشش خود را به کار بسته است و دست به دست نفس امّاره، بسیاری از انسان ها را به از خوی انسانی شان جدا کرده است. در بخش های دیگر همین ویژه نامه می توانید بیشتر با فعّالیتهای این ملعون آشنا شوید.
پس از ظهور حضرت مهدی (ع)، تلاش های شیطان برای وفای به عهدی که با خداوند برای گمراه کردن آدمیان بسته همچنان ادامه دارد. در آستانه ظهور، شیطان کاری انجام می دهد که در سرنوشت مردم بسیار تأثیر گذار است: صبح گاه روز بیست و سوم ماه رمضان، پیش از ظهور، جبرئیل امین (ع) با ندای اعجازگونه ای حجت را بر مردم تمام می کند و نوید ظهور حضرت مهدی (ع) را به همه ی آنها می دهد. عصر گاهان، ابلیس برای مقابله با این ندا به میدان می آید. این ماجرا از زبان امام باقر (ع) چنین نقل شده است:
«...و صدا، صدای جبرئیل روح الامین است و صدا در شب جمعه بیست و سوم ماه رمضان خواهد بود. درباره ی آن شک نکنید. گوش فرا دهید و اطاعت کنید. در انتهای روز، صدای ابلیس ملعون [شنیده می شود] که ندا می دهد: آگاه باشید که فلانی مظلومانه کشته شد تا مردم را به شک بیندازد و آنها را مبتلا به فتنه کند.» (8)
پایان زندگی شیطان
به بیان روایات، پایان یافتن زندگی شیطان در دستان حضرت صاحب الامر(ع) است. حضرت مهدی (ع) در پی گسترش عدل و داد در زمین هستند و برای رسیدن به این هدف پاک و مقدّس، کارهای مختلفی انجام می دهند که از جمله آنها جنگیدن با موانع تحقّق عدالت جهانی است.
از مهم ترین این جنگ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: جنگ با سفیانی، سپس با یهودیان، سرکوب دجّال و نابود کردن یأجوج و مأجوج و در آخر، جنگ با ابلیس آغاز می شود که نتیجه ی آن هلاکت شیطان است. (9)
اسحاق بن یعقوب می گوید: «از امام صادق (ع)پرسیدم: اینکه خداوند به شیطان فرمود منتظر وقت معلوم باش، این وقت معلوم کی خواهد بود؟ حضرت فرمودند: روز قیام قائم ماست. وقتی خداوند او را برانگیخته می کند و آماده ی قیام در مسجد کوفه است، در آن وقت شیطان در حالی که با زانوهای خود راه می رود به آنجا می آید و می گوید: ای وای، از خطر امروز! قائم پیشانی شیطان را گرفته و گردنش را می زند. آن موقع روز وقت معلوم است که مدت او به آخر می رسد.» (10)
پی نوشت :
1. مسعودى، على بن حسین، ترجمه إثبات الوصیة، مترجم: محمد جواد نجفی، تهران، اسلامیه، چاپ دوم، 1362، ص 7؛ با استفاده از نرم افزار جامع الاحادیث 3/5. همچنین در سایت ویکی فقه بیان شده است.
2. سوره ی کهف (18)، آیه ی 50.
3. نهج البلاغه ترجمه ی محمد دشتی، خ 192.
4. همان.
5. سوره ی اعراف ، آیه ی 13.
6. سوره ی ص (38)، آیات 79-81.
7. کتاب طوالع الانوار، ص166؛ نقل از سایت موعود
8. نعمانی، غیبت، ص17، بحارالانوار، ج2، ص231.
9. برای دست یابی به اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله ی از ظهور تا قیامت، ماهنامه ی موعود، شماره ی 97 را پیشنهاد می کنیم.
10. بحارالانوار، ج 2، ص 231.
منبع: افخمی، فاطمه، «ابلیس دشمن فرزندان آدم»، نشریه ی موعود شماره 101؛ با تصرّف و تلخیص.

http://www.masaf.ir/