نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : ولایت - 214 مطلب

98/07/18 22:10
محمد عابدینی , sibekhial
یادداشت از دیدار دست اندر کاران کنگرهِ ملّی 6200 شهید استان مرکزی با امام خامنه ای / 8 مهر 1398

هر شهید مجموعه ای از درس است برای کسانی که در احوال او تدبّر می کنند. کسانی که در راه خدا جهاد می کنند و شهید می شوند انسان های برجسته ای هستند. دلیل رسیدن آن ها به فوز شهادت همین برجستگی است.

تدبّر در احوال شهیدان این برجستگی ها را کشف می کند. از جملهِ این برجستگی ها انگیزه های شهیدان برای جهاد و شهادت است.
99
کامنت بنویسید...
محمدرضا , mohammadreza2500381
8 ساعت پیش
*******
ادامه
98/07/12 11:50
محمد عابدینی , sibekhial
یادداشت من از سخنان امام خامنه ای در دیدار مجمع عالی فرماندهان سپاه / 10 مهر 1398

خصوصیّات سپاه در میان پدیده های برآمده از انقلاب اسلامی:

1. ولادت سپاه در بحبوحهِ حوادث و هیجانات بزرگ انقلاب.

2. رشد و بلوغ سپاه در تلاطم عظیم حوادث دفاع مقدّس.

3. تکامل سپاه در دوران بعد از جنگ که دوران جبهه بندی های عمیق و وسیع سیاسی و فرهنگی میان انقلاب و دشمنان انقلاب بود و امتحان های سختی پیش آمد.

در دورهِ بعد از جنگ دوراهی تعالی و انحطاط ایجاد می شود. یا پیشران عقل و حکمت و هدایت و معنویت آن ها را به اوج می برد یا جاذبه های مادّی آن ها را به خواسته های حقیر دنیایی تنزّل می دهد. برخی تحوّلات و انقلاب های جهانی خوب شروع می شوند و خوب رشد می کنند. امّا در این مقطع حسّاس منحط می شوند. سپاه در این دوران سربلند است.سپاه عناصر اصلی هویّت خود را حفظ کرد. ریزش ها همیشه وجود دارند. امّا مهم این است که غلبه با رویش ها باشد یا ریزش ها. در سپاه به طور مشخّص غلبه با رویش ها است. عرصه جهاد و شهادت زیباترین و متعالی ترین عرصهِ مدّ نظر انسان است. در این عرصه ما پیرمردی مثل شهید همدانی و نوجوانی مانند شهید حججی را داریم.

یک معیار سنجش موفقیّت برای هر مجموعه ای سنجش موفّقیّت ها و ناکامی های آن است. در این محاسبه سپاه یکی از موفّق ترین مجموعه ها است.

سرفصل های موفّقیّت سپاه:

1. نوآوری و خلّاقیّت؛ هم در ابزار هم در شیوه های مبارزه.

2. ورود پر توان در عرصه های گوناگون خدمات اجتماعی.

3. ورود در وادی فرهنگ، اندیشه و هنر.

4. نگاه گسترده به جبههِ مقاومت.

5. تلاش برای حفظ معنویّت.

این حجم از دشمنی ها به خاطر پیشرفت های سپاه است و باعث عزّت سپاه حتی در نگاه دشمنان است. من از سپاه صدردرصد راضی هستم امّا قانع نیستم. زیرا استعداد این که ده برابر پیشرفت شود وجود دارد.لا یکلّف الله نفساً إلّا وسعها. هر چه وسع بیشتر باشد تکلیف هم بیشتر است.

توصیه ها:

1. اجازه ندهید سپاه پیر و محافظه کار شود. مراد روحیهِ پیری است.

راهکار: جوان گرایی، تربیت دینی و انقلابی، عدم انقطاع نسلی، تداوم روش خلّاقیّت و نوگرایی.

2. آماده به کاری خود را برای مواجهه با حوادث بزرگ حفظ کنید. عمل سپاه در همهِ موارد عالی نبوده ولی حضورش عالی بوده است. هم در زمینهِ خدمت رسانی اجتماعی، هم در زمینهِ مقابله با دشمنان خارجی، هم در زمینهِ استحکام سازمانی و آمادگی های علمی و عملی و آگاهی های سیاسی.

3. نگاه وسیع و فرامرزی جغرافیای مقاومت را حفظ کنید. ما قضی قوم فی عقر دارهم إلّا ضلّوا. عمق راهبردی از واجب ترین مسائل کشور است.

4. در برابر دشمن با نگاه دقیق ارزیابی واقعی داشته باشید. هشیاری را با ترس اشتباه نگیرید. دشمن شما هر چقدر بزرگ باشد قدرت ایمان شما را ندارد. اما دشمن را نباید به حساب نیاورید.

5. با همهِ اجزای عظیم تشکیل دهندهِ نظام اسلامی همکاری و هم افزایی داشته باشید. البته معنای این همکاری و هم افزایی جدا شدن از عناصر هویّتی سپاه نیست.

6. مردمی، مردم دوست، مردم پذیر و مردمی رفتار باشید. فخر فروشی، دنیا گرایی و اشرافی گری خلاف این رفتار است.

7. کار و روحیّهِ جهادی در همهِ عرصه ها و فعالیّت ها سرلوحه قرار دهید.

8. توکّل، توسّل، معنویّت، دعا، انس با قرآن، انس با اهل بیت و دوری از گناه را در خود و خانواده خود نهادینه کنید.

مطالب عمومی:

دشمنان ما هر چه بیشتر هزینه می کنند بیشتر ضرر می کنند. مثل افغانستان و عراق و سوریه. استکبار می گوید داعش را ما نابود کردیم. در حالی که داعش را همان استکبار به وجود آورد و برای ایجاد و تقویتش هزینه کرد. داعش را جوانان عراق و سوریه و ایران نابود کردند. گاهی می گویند داعش به طور کامل نابود نشده است. پاسخ این است که اگر بر گردد دوباره نابود خواهد شد. در سیاست فشار حدّاکثری هم تا این لحظه شکست خوردند و به طور قاطع این سیاست تا آخر شکست خواهد خورد. فشار غرب برای این است که ما کشوری عادی بشویم. به این معنا که نظام سلطه را بپذیریم. نظام سلطه یعنی تقسیم دنیا به سلطه گر و سلطه پذیر. پذیرفتن سلطه همیشه به معنای نوکری نیست. ولی به هر حال اگر امری از سوی سلطه اگر صادر شود باید اطاعت شود. ما نظام سلطه را نخواهیم پذیرفت. در این مسیر پیشرفت زیادی کرده ایم و خیلی ها را در جهان با خود همراه کرده ایم. کاهش تعهّدات هسته ای که مسئولیّت آن با سازمان انرژی اتمی است باید تا رسیدن به نتیجهِ مطلوب ادامه پیدا کند و خواهد کرد. علاج در مشکلات اقتصادی توجه به توانایی های داخلی است. اگر این حرکت مستمر و قوی دنبال شود به مرور در زندگی مردم گشایش اتّفاق خواهد افتاد. تحریم برای کشور یک مشکل کوتاه مدّت است. این مشکل کوتاه مدّت همراه با یک منفعت بلند مدّت است و آن استقلال از نفت است. کشور هایی هستند که یک قطره نفت ندارند ولی وضعیّت اقتصادشان از ما بهتر است در حالی که ظرفیّت های ما از برخی از آن ها یا بهتر است یا خیلی بهتر. این فشار تاکتیکی از لحاظ راهبردی به نفع ماست. از هر جهت که محاسبه می کنم می بینم در مبارزه میان ملّت ما و جهان کفر پیروز نهایی ملّت ما است. ما پیروزی راهبردی خواهیم داشت. هم آیات و وعده های الهی این پیروزی را بشارت می دهند و هم این تجربهِ 40 ساله.
کامنت بنویسید...
محمدرضا , mohammadreza2500381
8 ساعت پیش
*****
ادامه
98/05/29 23:28
غزل سمیعی , ghazal23

ای مردم، «ایمان آورید به خدا و رسولش و به نوری که همراه او نازل شده است، قبل از آنکه هلاک کنیم وجوهی را و آن صورت‏‌ها را به پشت برگردانیم یا آنان را مانند اصحاب سبت لعنت کنیم». به خدا قسم، از این آیه قصد نشده است مگر قومی از اصحابم که آنان را به اسم و نسبشان می‏‌شناسم، ولی مأمورم بر آنان پرده‌پوشی کنم. پس هر کس عمل کند مطابق آنچه در قلبش از حب یا بغض نسبت به علی می‏‌یابد.

ای مردم، نور از جانب خداوند عزّوجل در من نهاده شده و سپس در علی بن ابی‏‌طالب و بعد در نسل او تا مهدی قائم، که حق خداوند و هر حقی که برای ما باشد می‏‌گیرد، چرا که خداوند عزّوجل ما را بر کوتاهی‌کنندگان و بر معاندان و مخالفان و خائنان و گناهکاران و ظالمان و غاصبان از همه عالمیان حجت قرار داده است.

ای مردم، شما را می‏‌ترسانم و انذار می‏‌نمایم که من رسول خدا هستم، و قبل از من پیامبران بوده‏‌اند. آیا اگر من بمیرم یا کشته شوم شما عقب‏گرد می‏‌نمایید؟ هر کس به عقب برگردد به خدا ضرری نمی‏‌رساند، و خداوند به زودی شاکرین و صابرین را پاداش می‏‌دهد. بدانید که علی است توصیف شده به صبر و شکر و بعد از او فرزندانم از نسل او چنین‌اند.

ای مردم، با اسلامتان بر من منت مگذارید، بلکه بر خدا منت نگذارید، که اعمالتان را نابود می‏‌نماید و بر شما غضب می‏‌کند و شما را به شعله‌‏ای از آتش و مس گداخته مبتلا می‌‏کند. پروردگار شما در کمین است.

ای مردم، بعد از من امامانی خواهند بود که به آتش دعوت می‏‌کنند و روز قیامت کمک نمی‏‌شوند.‌ ای مردم، خداوند و من از آنان بیزار هستیم. ‌ای مردم، آنان و یارانشان و تابعینشان و پیروانشان در پایین‌‏ترین درجه آتش‌‏اند و چه بد است جای متکبران. بدانید که آنان «اصحاب صحیفه» هستند، پس هر یک از شما در صحیفه خود نظر کند.

راوی می‏‌گوید: وقتی پیامبر (ص) نام «اصحاب صحیفه» را آورد اکثر مردم منظور حضرت از این کلام را نفهمیدند و برایشان سؤال‌انگیز شد، و فقط عده کمی مقصود حضرت را فهمیدند.

ای مردم، من امر خلافت را به عنوان امامت و وراثتِ آن در نسل خودم تا روز قیامت به ودیعه می‏‌سپارم، و من رسانیدم آنچه مأمور به ابلاغش بودم تا حجت باشد بر حاضر و غایب و بر همه کسانی که حضور دارند یا ندارند، به دنیا آمده‌‏اند یا نیامده‌‏اند. پس حاضران به غایبان و پدران به فرزندان تا روز قیامت برسانند. و به زودی امامت را بعد از من به عنوان پادشاهی و با ظلم و زور می‏‌گیرند. خداوند غاصبین و تعدی‌کنندگان را لعنت کند. و در آن هنگام است ـ‌ای جن و انس ـ که می‌‏ریزد برای شما آنکه باید بریزد و می‌‏فرستد بر شما شعله‏‌ای از آتش و مس گداخته و نمی‏‌توانید آن را از خود دفع کنید.

ای مردم، خداوند عزّوجل شما را به حال خود رها نخواهد کرد تا آنکه خبیث را از پاکیزه جدا کند، و خداوند شما را بر غیب مطلع نمی‏‌کند.

ای مردم، هیچ سرزمین آبادی نیست مگر آنکه در اثر تکذیبِ (اهل آن آیات الهی را) خداوند قبل از روز قیامت آنان را هلاک خواهد کرد و آن را تحت حکومت امام مهدی خواهد آورد، و خداوند وعده خود را عملی می‌‏نماید.

ای مردم، قبل از شما اکثر پیشینیان هلاک شدند، و خداوند آنها را هلاک نمود و اوست که آیندگان را هلاک خواهد کرد. خدای تعالی می‏‌فرماید: «اَلَمْ‏نُهْلِکِ الاَْوَّلینَ...»، «آیا ماپیشینیان را هلاک نکردیم؟ آیا در پی آنان دیگران را نفرستادیم؟ ما با مجرمان چنین می‏‌کنیم. وای بر مکذبین در آن روز».

ای مردم، خداوند مرا امر و نهی نموده است، و من هم به امر الهی علی را امر و نهی نموده‌‏ام، و علم امر و نهی نزد اوست. پس امر او را گوش دهید تا سلامت بمانید، و او را اطاعت کنید تا هدایت شوید و نهی او را قبول کنید تا در راه درست باشید، و به سوی مقصد و مراد او بروید، و راه‏‌های بیگانه شما را از راه او منحرف نکند.
98/05/28 10:50
جنبش مجازی رهروان ولایت , khamenehei
امام خامنه ای (حفظه الله) : «غدیر دو جنبه دارد: یکی جنبه‌ی نصب جانشین است، جنبه‌ی دیگر قضیه، توجه دادن به مسئله‌ی امامت است».

با اسال عکس به دوستان و دیگران در تبلیغ غدیر سهیم شویم .
.
عکسهای بیشتر در مورد غدیر در لینک زیر....
98/05/28 08:41
رَبیـــعَ الاَنــامـ مـــ مـــ , m0jij00n
.
.
بی علـی هـرگـز نشایـد دم ز دیـنداری زدن!
.
کل ایمان را کسی دارد که ایمانش "علی"ست ...
.
.
عیــدتـون مبــارکـ
.
کامنت بنویسید...
فرزین آذری , fa40
سه شنبه 29 مرداد ، 00:04
تبریک
ادامه
رَبیـــعَ الاَنــامـ مـــ مـــ , m0jij00n
دوشنبه 28 مرداد ، 22:57
عید شما هم مبارک باشه ...
ادامه
سمیه  , somayeh_27
دوشنبه 28 مرداد ، 14:38
یاعلی مدد
عیدشمامبارک
ادامه
98/02/7 17:49
عاشق ولایت  , fajr1357
عزیزان دل برادر دوستانی رو که ولایی هستند میشناسید لطفا ضمن اطلاع رسانی در گروه و کانال تلگرامی عضو کنید تا اقتدار ولایتمدارانه ایرانیها بهتر نشون داده بشه و بدونند که ولایت تنها نمیمونه ممنون و متشکرم https://t.me/joinchat/G1yJ3RHCsU42c8RQvNzpzw
97/07/11 17:22
پیروان راه فاروق أعظم , masjedenour

منم خضر، از شیعیان حضرت على علیه السلام

در كتاب «صفوة الأخبار» از أعمش نقل مى كند: كنیزى سیاه چهره و كور را دیدم كه به مردم آب مى داد و مى گفت: به دوستى و محبّت حضرت على بن ابى طالب علیهماالسلام بیاشامید.سپس او را در مكّه دیدم كه بینا گشته و به مردم آب مى دهد، و این بار مى گوید: بیاشامید به محبّت كسى كه خدا به خاطر او بینائى را به من برگردانید.اعمش مى گوید: قضیّه را با او در میان گذاشتم و گفتم: تو را در مدینه نابینا دیدم كه آب مى دادى و مى گفتى: به محبّت على بن ابى طالب علیهماالسلام بیاشامید و اكنون مى بینم بینا گشته اى، مرا از این مطلب باخبر كن.كنیز گفت: مردى را دیدم كه به من فرمود: اى كنیز ؛ آیا تو اهل ولایت و محبّت علىّ بن ابى طالب علیهماالسلام هستى؟ گفتم: بلى، آنگاه دعا كرد و گفت: خدایا ؛ اگر راست مى گوید بینائى اش را به او برگردان، بخدا قسم، به بركت دعاى او فوراً دیدگانم روشن وچشمانم بینا گردید.به او گفتم: تو كیستى؟ گفت: «أنا الخضر وأنا من شیعة علیّ بن أبی طالب علیهماالسلام»، من خضر و از شیعیان علىّ بن ابى طالب علیهماالسلام مى باشم.

ترجمه القطره _ احمد مستنبط ره _ ترجمه محمد ظریف _ ج 1 _ ص 198

97/06/8 11:49
نوید , alborz1368
❤️ ﷽ ❤️

نازد به خودش
خدا❤️ که حیـدر❤️ دارد
دریای فضائلی مطهر دارد
همتاب علی❤️
نخواهد آمد والله
صد بار اگر
کعبه ترک بردارد
عید غدیرخم مبارک.

@ayatolkorsi
97/02/7 22:08
پیروان راه فاروق أعظم , masjedenour
[https://www.aparat.com/v/Nfgxp]
شش سوال مهم از پیروان مذاهب اهل سنت؟

1) کیفیت استدلال پیروان مکتب و مذهب اهل بیت علیهم السلام به حدیث غدیر جهت امامت و ولایت و خلافت حضرت أمیرالمومنین علی بن ابیطالب علیهماالسلام؟؟

2) نحوه تبریک گفتن حاکم دوم به حضرت أمیرالمومنین علی بن ابیطالب علیهماالسلام ؟؟

3) دلالت حدیث غدیر بر امامت و خلافت و ولایت حضرت أمیرالمومنین علی بن ابیطالب علیهماالسلام قوی تر است یا نماز خواندن حاکم اول بجای پیامبر أعظم صلی الله علیه و آله ؟؟

4) دلالت کلمه «ولی» بر ولایت تامه حضرت أمیرالمومنین علی بن ابیطالب علیهماالسلام ؟؟

5) دلالت کلمه «مولی» طبق استعمالات قرآنی بر ولایت حضرت أمیرالمومنین علی بن ابیطالب علیهماالسلام ؟؟

6) فرق کلمه «ولی» با «حُبّ» ؟؟
97/01/21 13:29
افسر جوان جنگ نرم , afsaran93
وبلاگ جنگ نرم : سالهاست که از زمان جنگ می گذرد ، در دوران دفاع مقدس جوانان برومند ایران زمین شجاعانه ایستادند و از ذره ذره این خاک پاسداری کردند ، آنها تا پای جان ماندند و اجازه اشتغال سرزمینشان را به دشمن ندادند .شهدا انسانهایی پاک و خالص بودند که همه انها قبل از ورود به میدان نبرد ، وصیت نامه خود را می نوشتند ، اما سخن اصلی این است که همه شهدا در وصیت نامه های خود از مواردی صحبت می کردند که گویای چند جمله بود و آن هم خواندن نماز و دعا و عبادت ، پیروی از ولایت ، حفظ حجاب ، حفظ اسلام ناب محمدی و حفظ سرزمین از مهمترین آنها بود. شهدا در وصیت نامه های خود نوشته اند که چرا رفتند ، چه کردند و چه می خواهند ؟ سوال اینجاست که هر کدام از ما تا کنون چقدر به وصیت نامه شهدا عمل کرده ایم؟ چگونه می توانیم ادامه دهنده راه آن بزرگواران باشیم؟برای خواندن ادامه متن و دانلود پوستر با کیفیت عالی به ادامه مطلب مراجعه کنید...
http://jnarm.blogfa.com/post/512
96/09/6 13:02
یاسیدالکریم , yasayyedalkarim
بزرگی و تلخی مصیبت امام عسکری(ع) و شروع دوران غیبت

نماز بی ولای او عبادتی است بی وضو
به منکر علی(ع) بگو نماز خود قضا کند

در تفسیر امام عسکری(ع) روایت شده که ایشان از پدران بزرگوارشان روایت کردند که پیامبر اکرم(ص) فرمود: خداوند نمازی را بدون وضو و طهارت نمی پذیرد .. و بزرگ ترین طهارت برای نماز، که بدون آن هیچ نمازی و هیچ طاعتی در پیشگاه خداوند پذیرفته نمی شود؛ پذیرش ولایت پیامبر خاتم(ص) است چرا که او سید انبیاء الهی است و نیز پذیرش ولایت امیرالمؤمنین(ع) است چرا که او سالار همه اوصیاء عظام است و نیز پذیرش ولایت اولیاء پیامبر(ص) و علی(ع) [یعنی ائمه اطهار (ع)] و دشمن داشتن دشمنان پیامبر و امیرالمؤمنین علیهما السّلام است.
عن الحسن بن علی العسکری فی تفسیره عن آبائه(ع) عن رسول الله(ص) قال : لا یقبل الله تعالى صلاة بغیر طهور ... و إن أعظم طهور الصلاة التی لا یقبل الصلاة إلا به و لا شیئا من الطاعات مع فقده موالاة محمد (ص) لأنه سید المرسلین و موالاة علی(ع) بأنه سید الوصیین و مولاة أولیائهما و معاداة أعدائهما.
الوسائل‏ ج 1 ص 398 ح 1039 سند صحیح
إثبات الهداة ج 3 ص 159
البحار ج ۸۰ ص ۳۱۶ ح ۷

چهل حدیث از امام حسن عسکری(ع)
http://www.sarbazaneislam.com/imam_asgari_40_hadis.html

#حدیث #شهادت #ولایت #امام_عسکری
کامنت بنویسید...
فرزین آذری , fa40
دوشنبه 4 دی ، 00:43
عالی
ادامه
96/07/15 16:02
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
خداوند #ایمان هیچ بنده اى را نمى پذیرد، مگر آنکه در دلش #ولایت علی علیه السلام و دشمنی و بیزاری نسبت به دشمنان وی باشد.

#پیامبر_اکرم_صلی_الله_علیه_و_اله

إرشاد القلوب، ص 209

14
3
9
96/06/23 20:24
 علوی , sahan59
[https://www.aparat.com/v/hs4Px]
استاد رائفی پور « جشن عید غدیرخم »
96/06/18 10:20
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
دستِ گرم پدر فاطمه در دست علی ست

بعد از این بارِ نبوت همه در دست علی ست
14
4
10
96/06/17 23:27
نوید , alborz1368
غدیر یعنی کسانی که عقب مانده اند برسند
و کسانی که جلو رفته اند برگردند، تا با ولایت حرکت کنند.

عید غدیر خم بر همه شیعیان و مسلمانان جهان مبارک باد

@ayatolkorsi
96/06/17 19:52
یاسر , ysab
96/06/17 19:48
یاسر , ysab
هان! ای مردمان! علی را برتر بدانید، که او برترین انسان از زن و مرد بعد از من است....

هرکه با او بستیزد و بر ولایتش گردن ننهد نفرین و خشم من بر او باد. (خطبه ی غدیریه)
96/06/16 16:21
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
امام خمینی(ره): ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است.
15
4
9