نتایج جستجو : نابودی - 15 مطلب

97/05/1 00:48
در مرزهای علم , edge_of_science


بخش کشاورزی سازمان ملل متحد از دولت‌های جهان خواست تا چاره‌ای برای کاهش تدریجی جنگل‌های جهان بیاندیشند، جنگل‌زدایی را متوقف سازند و جنگل‌هایی را که از بین رفته اند را مجدداً احیا کنند.

در گزارش وزارت جنگل‌های ایالات متحده و سازمان جهانی مواد غذایی و کشاورزی چنین آمده است که جنگل‌ها علاوه بر فراهم آوردن سایه، جذب دی‌اکسیدکربن، ایجاد محلی جهت سکونت حیوانات و منبع چوب، حدود ۲۰ درصد از درآمد خانواده‌های روستایی کشورهای در حال توسعه را فراهم می‌کنند. این نهاد در ادامه‌ی سخنان خود افزود که جنگل‌ها مسئولیت تامین سوخت، گرمایش و انرژی لازم جهت پخت و پز یک‌سوم از جمعیت جهان را بر عهده دارند.

در ادامه‌ی این گزارش چنین بیان شده است: «جنگل‌زدایی که عمدتاً به دلیل تبدیل اراضی جنگلی به مناطق کشاورزی و دامداری صورت می‌گیرد، نه تنها معیشت حیوانات جنگل، اقوام جنگل‌نشین و مردم بومی را تهدید می‌کند، بلکه به طور کلی، حیات را در سیاره‌ی زمین با خطر جدی مواجه می‌سازد. بنابراین یکی از چالش‌های بزرگی که هم اکنون با آن مواجه هستیم افزایش تولیدات کشاورزی و بهبود امنیت غذایی بدون کاهش سطح جنگل است.»

پس از استفاده از سوخت‌های فسیلی، جنگل‌زدایی دومین عامل اصلی تغییرات آب و هوایی است و تقریباً باعث انتشار ۲۰ درصد از کل میزان گازهای گلخانه‌ای منتشرشده در جهان می‌شود که این میزان حتی از کل مقدار گازهای گلخانه‌ای منتشر شده توسط بخش حمل و نقل نیز بیشتر است. مقوله‌ی حفاظت از جنگل‌ها بر ۱۷ هدف جهانی که سه سال پیش توسط سازمان ملل متحد وضع گردید و تحت عنوان «اهداف توسعه‌ی پایدار» شناخته می‌شوند، تاثیر خواهد گذاشت.

مدیر کل این نهاد، «فائو خوزه گریزیانو دِسیلوا» در پایان این گزارش گفت: «هر چقدر ما شواهد بیشتری را در مورد اینکه چرا جنگل‌ها برای معیشت فقیرترین مناطق جهان مهم هستند به دست آوریم، به نحو بهتری می‌توانیم این تعاملات را درک کنیم و دریابیم که جنگل‌های سالم و تولیدی برای کشاورزی پایدار ضروری هستند.»
99
97/01/7 22:58
در مرزهای علم , edge_of_science
بوزون هیگز می‌تواند جهان را نابود کند. شانس این که یکی از این ذرات در گوشه‌ای پرت از کیهان به خود فرو برود و یک حباب از انرژی خلأ در حال گسترش تولید کند، وجود دارد. این حباب می‌تواند کل جهان را در بر گیرد.
پایان فضا و زمان با مدل استاندارد فیزیک ذرات پیش‌بینی شده است. این مدل بهترین توصیف ما از ذرات و نیرهای جهان تاکنون است. نتیجه‌گیری برای پایان منطقی دنیا بر اساس تعاملات آن‌ها، Anders Andreassen از دانشگاه هاروارد و همکارانش را به دقیق‌‍ترین محاسبه‌ی طول عمر جهان رسانده است: پس از ۱۰۱۳۹ سال نور از دور خارج می‌شود.
تخمین‌های قبلی از این مرگ کیهانی اعدادی مثل ۱۰۱۰۰ سال را به دست آورده بودند. تلاش این محققان برای درست کردن همه‌ی گمانه‌زنی‌های قبلی و به‌دست آوردن اطلاعات دقیق بود. آن‌ها از جرم‌ها و برهمکنش‌های معلوم ذره استفاده کرده‌اند که شامل جرم ۱۲۵-گیگاالکترون‌ولت بوزون هیگز نیز می‌شود. بوزون هیگز مسئول جرم دادن به بقیه‌ی ذرات می‌باشد.
ولی این مقدار به‌دست آمده شاید پائین‌ترین جرم احتمالی هیگز نباشد، فقط یک نقطه‌ی ثبات جریان که اگر جهان ما واقعاً یک “خلأ کاذب” باشد و نه یک خلأ حقیقی در پائین‌ترین پیکربندی انرژی ممکن، می‌تواند تغییر کند. ذرات زیراتمی مثل هیگز می‌توانند مثل موج رفتار کنند و به همین علت مکان مشخصی ندارند. همیشه احتمال انرژی و جرم کمتر از مشاهدات برای هیگز وجود دارد. این، همان جایی است که مسائل بغرنج می‌شود.
با در نظر گرفتن این که فقط قسمت کوچکی از جهان از زمین قابل رصد است، امکان وقوع رخدادهای عظیمی وجود دارد که اصلاً ما متوجه آن‌ها نشویم. اگر جهان ما بی‌نهایت بزرگ است –امکانی که رد کردنش سخت است- این شانس وجود دارد که این کلاپس هیگز هم‌اکنون در خارج از دید ما رخ داده باشد. این واقعه حبابی از انرژی منفی و یک دنیای دیوانه‌وار جایگزین را درون آن به وجود می‌آورد.
یک روز، شاید این حباب به ما هم برسد و قسمتی از کیهان را که ما در آن هستیم ببلعد. بر اساس نظریه‌ی نسبیت اینیشتین، اطلاعات نمی‌توانند سریع‌تر از سرعت نور منتقل شوند؛ بنابراین هشداری در کار نخواهد بود. تجسم این واقعه دل آدمی را خالی می‌کند، دیواری از انرژی منفی که با سرعت نور برخورد می‌کند. به جای کشیده شدن آهسته به هیچ، شانس برخورد با یکی از این حباب‌ها نیز وجود دارد.
دقت تخمین از نظر راث گرگوری از دانشگاه دورهام بسیار تأثیرگذار است. ولی از طرفی به نظر او، آن‌ها گرانش را اصلاً در نظر نگرفته‌اند. نمی‌توان با مدل استاندارد گرانش را نیز وارد محاسبات کرد؛ چون در این چارچوب تعریف نشده است. همچنین انرژی و ماده‌ی تاریک نیز در نظر گرفته نشده است. الحاقاتی پیشنهاد شده است که شامل ذراتی است که به عنوان پایدارکننده‌های هیگز عمل می‌کنند و به طور بالقوه عمر بی‌پایانی برای جهان فراهم می‎آورند.
کار خود گرگوری در زمینه‌ی این مشکل او را به این نتیجه رساند که احتمال نابودی جهان بیشتر از پایداری آن است. او نشان داده است که انحنای کلان فضا-زمان در اطراف یک سیاهچاله‌ی میکروسکوپیک، می‌تواند به عنوان نطفه‌ای برای کلاپس هیگز عمل نماید. کمی شبیه ریختن غبار داخل آب جوش که باعث می‌شود حباب بخار به وجود بیاید. این واقعیت که در طول تاریخ طویل عالم این اتفاق رخ نداده است پیشنهاد می‌کند که برخی ذرات پایدارکننده در صحنه‌ی بازی هستند و از وقوع آخرالزمان جلوگیری می‌کنند.
6
1
2
95/09/22 14:29
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
31
7
21
95/07/1 12:27
دکتر احمدی‌نژاد دامت تاییداته , Dr.Ahmadinejad

مشاور سابق امنیت ملی نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت اسراییل را یک کشور «تک بمبی» است.

یاکوف آمیدرو که بین سال های 2011 تا 2013 مشاور امنیت ملی بنیامین نتانیاهو بوده، در گفت وگو با کریستوف پرانتنر، خبرنگار روزنامه اتریشی اشتاندارد در روز 13 شهریور (3 سپتامبر) گفته است: «اسرائیل اصطلاحا یک سرزمین «تک بمبی» است. یعنی سقوط یک بمب کافی است تا این سرزمین به طور کامل نابود شود. به همین خاطر است که نمی توانیم در این زمینه، ریسک کنیم».

وی همچنین در این گفت تاکید کرده به دو دلیل برجام یک اشتباه بوده است: 1- به این دلیل که به ایران اجازه کار روی سانتریفیوژهای پیشرفته را داده است و 2-به این دلیل که جلوی برنامه موشکی ایران را نگرفته است.

آمیدرو بر این اساس نتیجه گرفته است: «اسراییل این وضعیت ظرف ده سال آینده با اوضاعی بمراتب مسئله دارتر از امروز مواجه خواهد کرد».
94/12/27 18:55
رهپویان وصال (حافظان ولایت تا ظهور) , Zohooor
رهبر انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم که پس از پایان مذاکرات هسته‌ای بود در پاسخ به زیاده‌گویی سران رژیم صهیونیستی فرمودند: «بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه‌ی ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را میکنیم. بنده در جواب عرض میکنم اوّلاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این را بدانند»

هدیه(اختیاری) خواندن این مطلب 14 صلوات به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عجل الله تعالی فرج الشریف)
8
1
4
94/10/12 23:41
ایران , iranhamishejavidan

زیاد به خودتون.... به هواپیماهای آمریکایی و دلارهای نفتی و مهندسین و مستشاران غربی ننازید

تاریخ بخونید.... بنی عباس با اون قدرتش....آل امیه با اون عظمت و کشورگشایی.....
عثمانی با اون امپراطوری که تا قلب اروپا پیش رفت.....

همه اینها دشمنان اهل بیت رسول الله بودن.... اینها پدر معنوی شما آل سعودن.....شما سعودیها در برابر قدرت پدرانتون هیچی نیستید......

«آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست***گرد سم خران شما نیز بگذرد»
7
3
4
94/09/30 13:27
ایران , iranhamishejavidan

نمی دونم چه سریه که نوکران آمریکا عجیب به توهم رو میارن!

در بیا از توهم! بیدار شو

صدام و منافقین با همین طناب پوسیده و چراغ سبز غرب رفتن تو چاه نابودی!

زیاد به حمایت آمریکا دل خوش نباشید، به موقعش زیر پاتون رو خالی می کنه تا با مُخ فرود بیایین.......

آخر راه نوکری آمریکا جهنمه ، شکسته، بی آبرویی و آوارگیه.........
23
11
10
94/08/12 19:40
امام عشق  , Emameshgh_000
44
5
39
94/03/13 16:04
پریسا صفایی , toffan90
9
3
8
علی سماواتی , today20
چهارشنبه 13 خرداد ، 16:13
سلام و درود بر روح پرفتوحش
ادامه
پریسا صفایی , toffan90
چهارشنبه 13 خرداد ، 16:05
مرگ بر آمریکا استکبار جهانی و ایادی منحوسش اسرائیل غاصب
ادامه
93/09/1 19:14
سید بیسیم چی , taj_blue_iran
نظام سیاسی ر‍ژیم صهیونیستی بر پایه سیستم پارلمانی است و نخست وزیر در راس آن قرار داد.

93/09/1 19:12
سید بیسیم چی , taj_blue_iran