نتایج جستجو : میانمار - 23 مطلب

96/10/5 23:59
مسعود الف واو استراتژیست جنگ نرم , vatan1400
سید سجاد طباطبایی در کانال تلگرامی خود نوشت:

صبح امروز(26دسامبر) قطعنامه ای در دستور کار مجمع عمومی سازمان ملل قرار گرفت که با رای مثبت بیش از 120کشور از جمله ایالات متحده و رژیم اسرائیل و رای منفی 10 کشور از جمله چین، روسیه و سوریه و همچنین غیبت نماینده جمهوری اسلامی ایران(به معنای رد ضمنی قطعنامه) تصویب شد.

برای روشن شدن عمق مساله و چرایی عدم حضور ایران در قطعنامه ی ظاهراً حمایتی از مسلمانان روهینگیا در مقابل رای مثبت آمریکا و اسرائیل به قطعنامه ای که ظاهراً دولت مورد حمایتشان در میانمار را محکوم میکند مروری دارم بر مجموعه توییت های یک ماه قبلم درباره وتوی قطعنامه مشابه قطعنامه امروز در شورای امنیت توسط چین:

این روزها مخالفت چین با بین المللی شدن مساله مسلمانان روهینگیا و سکوت جمهوری اسلامی در مقابل این مواضع چین که در تازه ترین مورد وتوی قطعنامه شورای امنیت علیه دولت میانمار بود محل مناقشه شده است...
مخالفان جمهوری اسلامی این سکوت را نشانه دیدگاه منفعت محور ایران به تحولات و کذب بودن شعار حمایت از مظلومان جهان دانسته و آرمان خواهان داخلی نیز آن را به عدول حکومت از آرمان های انقلاب تعبیر کرده اند.

اما پیشنهاد میکنم قبل از قضاوت چند قدم به عقب برگردیم و از زاویه ای دیگر به بحران میانمار نگاه کنیم...اولا بد نیست بدانید منطقه روهینگیا(ایالت راخین) منابع بزرگ نفت و گاز دارد و دوما کلید تسلط بر تنگه مالاکا که بعد از خلیج فارس بزرگترین تنگه انتقال انرژی دنیاست(12میلیون بشکه نفت در روز)می باشد.

این منطقه سال ها محل رقابت ژئوپولتیکی چین با آمریکا و اسرائیل بوده است،در مورد نفوذ اسرائیل در این کشور بد نیست بدانید بزرگترین فروشنده سلاح و پایه گذار سیستم اطلاعاتی میانمار اسرائیل است و خلاصه اینکه چین تا اینجای کار ضربه سختی با به قدرت رسیدن سوچی به عنوان مهره آمریکا در میانمار خورده است...

اما با توجه به هم مرز بودن میانمار با چین هدف نهایی آمریکا(تسلط بر منابع نفتی و تنگه مالاکا) به صرف نشاندن دولت همسو محقق نمیشود و نیاز به حضور مستقیم آمریکا و اسرائیل در این منطقه برای برتری ژئوپولتیکی بر چین می باشد...

در همین جهت گام اول توسط دولت میانمار برداشته شد؛کشتار، پاکسازی نژادی و کوچ اجباری ساکنین راخین و ایجاد منطقه خالی از سکنه و مهیای استقرار اسرائیل و آمریکا.
گام دوم چیست؟ درست حدس زدید! بین المللی شدن بحران بواسطه بازتاب ارتکاب به اعمال شنیع و ضد انسانی، در دنیا و توجیه حضور نیروهای فرامنطقه ای در روهینگیا...

پرانتز:
(خاطرتون هست در اوج بحران، طالبان بیانیه داد میخوایم بریم میانمار از مسلمونا دفاع کنیم و یه عده غیرت طالبان رو میزدند تو سر جمهوری اسلامی؟
در واقع هدف طالبان هموار کردن حضور آمریکا در میانمار به بهانه مبارزه با طالبان بود)

قطعنامه اخیر شورای امنیت هم در ظاهر برای فشار به دولت میانمار ولی عملا مقدمه ورود شورای امنیت به موضوع و نهایتا تصمیم به ارسال نیروهای حافظ صلح(بخوانید اسرائیل و آمریکا) و تبدیل منطقه خالی از سکنه راخین به حیات خلوت آمریکا می باشد که عملا تسلط اسرائیل و آمریکا بر منابع و تنگه مهم میانمار و اخراج دائمی مسلمانان روهینگیا از این نقطه را بدنبال دارد...
البته چین قطعا به منافع خودش فکر میکند، اما باید بدانیم این رفتار چین خواسته یا ناخواسته به نفع خود ساکنین روهینگیا و البته در راستای سیاست های جمهوری اسلامیست...لذاست که موضع سکوت جمهوری اسلامی در این فقره را نه از روی انفعال، بلکه بیشتر در راستای منافع ملی و آرمان های انقلابی می تواند ارزیابی کرد!

حال دلیل شوق و ذوق آمریکا و اسرائیل و رای مثبتشان به تصویب این قطعنامه را بهتر متوجه شدید؟؟
دلیل مخالفت سرسختانه چین و عدم حضور ایران در جلسه رای گیری را چطور؟
99
96/07/11 23:35
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
27
12
31
96/07/3 14:47
پایگاه اطلاع رسانی فانوس , fanousnews
کارشناس مسائل بین الملل گفت: کشتار مسلمانان میانمار جنایت علیه انسانیت است،بنابراین باید این را در سازمان های بین المللی مطرح کنیم.
96/06/23 01:14
حلقه معرفت , hmaarefat
عجب دنیایه که گربه کلینتون سوژه عکاسان هست ولی نسل کشی مسلمانان میانمار دیده نمی شه
27
3
25
96/06/21 12:52
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
√ با اقدامات دولت میانمار و آن زن بی‌رحم! در رأس آن، مرگ جایزه صلح نوبل! رقم خورد.

√تقلیل فاجعه میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بودایی‌ها درست نیست.

√ یک قضیه سیاسی است، زیرا مجری آن، دولت میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی‌رحم قرار دارد که برنده جایزه صلح نوبل بوده و با این اتفاقات، در واقع، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد.

رهبر انقلاب
۹۶/۶/۲۱
96/06/20 15:21
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
غرب در سکوت است!

رسانه ها در خواب!

مردم دنیا بی خبر!

در میانمار اما !

نوزادی در آتش سوخت !

متجاوز به مادری حمله کرد !

پدری زیر پای بودا مرد !

دختری آنسوتر میگرید در فراغ خواهر!

برادری میبیند خواهرش دست یاغیست !

سازمان ملل اما هنوز از حقوق بشر میگوید!

گویا نمیبیند این همه نقض حقوق !

جهان اما هنوز در خواب است !

روایتِ راویان است انگار !

که اگر ظلم کند بیداد !

که اگر پاره شود بند امیدم از دنیا !

کسی میآید از راهی دور و دراز !

میآید و دنیا گلستان میشود !

و من اما اینجا...

شده ریسمان امّیدم از همه دنیا پاره!

ظلم در همه جا کرده بیداد !

ولی میدانم...

وعده ی حق خداست میآید !

به امید ظهور فقط همین.................
18
4
9
96/06/17 10:50
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
محمدمهدی اردبیلی و احمدرضاآزمون

رویدادهای اخیر میانمار، و سرکوب وحشیانۀ سیستماتیکِ اقلیت مسلمانِ روهینجا توسط ارتش و نیروهای نظامیِ رسمی، بازنمایی‌کنندۀ حقیقت تلخی است که تاکنون تلاش می‌شد در پس رنگ‌ها و طعم‌دهنده‌های مختلفِ رسانه‌ای شیرین و جذاب نشان داده شود. بهانۀ این «کشتارِ سیستماتیک»، مطابق آنچه اینک دیگر به کلیشه پهلو می‌زند، «تروریسم اسلامی» است. دولتِ میانمار، به بهانۀ مقابله با شورشیانِ مسلمانی که هیچ نام‌ونشان مشخصی ندارند، اقدام‌هایی هدفمند به منظور «تغییر آرایش جمعیتی» و «پاکسازی نژادی و مذهبی» را ساماندهی می‌کند. آنسانگ سوچی، رهبر معنویِ صاحب‌نام میانمار، که پیش‌تر برندۀ جایزۀ نوبل صلح شده است، عملاً اثرگذارترین شخصیت سیاسی میانمار است که در توجیه و حتی ترغیبِ این «اقدام سیستماتیک» از سهم ویژه‌ای برخوردار است. عکس‌ها، فیلم‌ها و خبرهایی که از ابعاد پیدا و ناپیدای این «نسل‌کشی سیستماتیک» در دسترس است، به طرز حیرت انگیزی بازنمای بحران در سه سطحِ پشتِ پردۀ ماجراست:
یکم، آئین بودایی، به عنوان ایدئولوژی حاکم بر گفتمان سیاسی مسلط در دولت میانمار، تقریباً در نیم قرن اخیر به میانجی تبلیغات رنگارنگ رسانه‌های غربی و شرقی، بدل به مهمترین «ایدۀ دینیِ غیرابراهیمی» شده است که می‌تواند، «اخلاق»، خاصه «حقوق بشر» را با بالاترین کیفیت نمایندگی کند. دالایی‌لاما نماد صلح و آشتی و نفی خشونت معرفی شد و آیین بودایی با صورت‌ها و آرایش‌های مختلف، به عنوان منادی صلح و آشتی به سرتاسر جهان صادر شد. حال با دولتی بودایی طرف هستیم که برای پیشبرد آرمانهای رهایی بخشِ بودایی از اسرائیل سلاح خریداری می کند و آنها را آشکارا علیه انسان های بی دفاع و غیرمسلح به کار می گیرد. آیا خشونت و «ترور دولتی»، تا این پایه دهشتناک و غیرانسانی، چیزی جز امکان‌های تاکنون برملانشدۀ خود آیین بودائی نیستند که در لوای قسمی «فیگور اخلاقی» و «ژست عرفانی» سربسته مانده بود؟
دوم، آنسانگ سوچی، مهمترین چهرۀ سیاسیِ گفتمان مسلطِ دولت میانمار، که پیش‌تر توسط غرب، با لقب گاندیِ دوران، به عنوان «مصداق» تمام‌نمایِ «ایدۀ حقوق بشر» معرفی شده بود، اینک به تجلیِ «حقیقی» درونمایۀ «ایدۀ حقوق بشر» و مهمتر از آن، «کارگروه تعیین مصادیقِ» آن، یعنی متولیّان سیاست در غرب بدل شده است. دستِ رو شدۀ آنگ‌سان‌سوچی ابداً مسئله‌ای مربوط به یک شخص یا حتی تصمیم اخلاقی نیست، بلکه عیناً و اتفاقاً نشانۀ «کذبِ» خود ژست توخالیِ «حقوقِ بشر» در دو سطحِ «مبنا» و «مصداق» است. البته روشن است که نقد ایدۀ حقوق بشر نباید به دستاویزی برای توجیه سرکوب مردم در سطح جهان بدل شود، اما مبادا خود همین ملاحظه، بدل به اهرم فشاری علیه انتقاداتِ وارد بر ضد ناکارآمدیِ محتوا و شیوۀ عرضۀ «اعلامیۀ جهانی حقوق بشر» شود.
سوم، بحث اصلی می‌تواند، مضاف بر خودِ ایدۀ «حقوق بشر»، متوجه غرب، امپراتوری رسانه‌ای‌اش و «کارگروهِ» مزبور از رهگذر ارزیابیِ دستاوردهای «واقعی» آن در طول تاریخ باشد. به نظر می‌رسد، «حقوق بشر»، در پسِ چهرۀ زرین خود، از آن رو که جز از قسمی کلیات فراتر نرفته است، مستعد امکان‌هایی هیولایی است که می‌تواند آن ایدۀ «نیک» را به واقعی‌ترین شکل ممکن، به ضد خود، یعنی «شر» مطلق بدل سازد. نگاهی گذرا به رویدادهای سالیان اخیر، و پارادوکس‌هایی از قبیل «توجیه جنگ با هدف صلح»، «توجیه شکنجه با هدف امنیت»، «توجیه خفقان با هدف آزادی» و این مورد اخیر «توجیهِ نسل‌کشی با هدف دفاع از حقوق بشر»، می‌تواند مؤید این نظر باشد که «مبارزه با تروریسم»، «اسلام افراطی» و ایده‌هایی مشابه که جملگی ذیل ایدۀ «بازدارندگی» توجیه می‌شود، بیش از آنکه سویۀ «نیکِ» مندرج در مفاد «حقوق بشر» را بازنمایی کند، آن را به نوعی دستاویز برای «یکدست‌سازی» و «جهانی‌سازی» منویات یک «کارگروهِ مافیایی» در غرب بدل ساخته است که هر آیینه این امکان را زنده نگه می‌دارد: امکان برآمدنِ «شر مطلق» از درون ایده « نیک مطلق».
در نهایت، رسالت امروز ما از یک سو، نقد بی‌قید وشرطِ هر شکلی از سرکوبِ هویتگرایانه (اعم از نژادی، قومی، مذهبی، جنسیتی، زبانی و ...) و رسواسازیِ ژست‌های انسان‌دوستانه و اشک تمساح های مسئو‌لیت‌گریزانۀ متولیان و نهادهای بین‌المللی، و از سوی دیگر، دفاع از حقِ بشر در برابر «حقوق بشر» است. این دفاع صرفاً با نقد درونیِ خود ایدۀ حقوق بشر از طریق نقد و بازسازیِ دو دقیقۀ کلیدیِ «بشر» و «حق» در بستر نوع نوینی از مناسبات، و در عین حال نفیِ ایدۀ فعلیِ ناکارآمد و پوچِ «حقوق بشر» با هدف حفظ و رستگارسازیِ عناصر حقیقی و نجات‌بخشِ آن است.

#SaveRohingya
#human_riqhts
#مظلومان_میانمار
#حقوق_بشر
17
7
13
96/06/17 07:58
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
جایگاه ایران در اوضاع هولناک وجنایات وحشیانه نسبت به مسلمانان میانمارکجا قرار دارد؟!

امام‌خمینی رحمة الله علیه:

«وصیت من به وزرای خارجه در این زمان و زمانهای بعد آن است که مسئولیت شما بسیار زیاد است چه در اصلاح و تحول وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها و چه در سیاست خارجی، حفظ استقلال و منافع کشور و روابط حسنه با دولتهایی که قصد دخالت در امور کشور ما را ندارند و از هر امری که شائبه وابستگی با همه ابعادی که دراد بطور قاطع احتراز نمائید و باید بدانید که وابستگی در بعض امور هرچند ممکن است ظاهر فریبنده‌ای داشته باشد یا منفعت و فایده‌ای در حال داشته باشد لیکن در نتیجه، ریشه کشور را به تباهی خواهد کشید».(۱)

«امیدوارم سفارتخانه‌ها هم در صراط مستقیم انسانیت سیر بکنند و سعی شود که سفارتخانه‌ها تحت سلطه دیگران نباشند و تصرفاتی در آنها از ناحیه دیگران نباشد. هر قدمی که بر می‌دارند به فکر این باشند که آیا رو به وابستگی می‌رویم، یا به طرف رهایی و آزادی؟(۲)

_________________
۱.وصیت نامه الهى سیاسى امام خمینی
۲.امام خمینی(س)4/10/61
12
1
5
96/06/17 00:14
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
امام سجاد علیه‏ السلام :

خدایا به تو پناه مى ‏برم... از این كه ظالمى را یارى كنیم و یا مظلوم و دلسوخته ‏اى را بى ‏یاور گذاریم و یا آنچه حق ما نیست بخواهیم.

صحیفه سجادیه
33
4
12
96/06/16 17:31
مركز نشر آثار حضرت آیت الله العظمی بهجت(ره) , ayatollah_bahjat
حضرت آیت الله العظمی بهجت مکرر می‌فرمودند:
اگر بی تفاوت باشیم و برای رفع گرفتاری‌ها و بلاهایی که اهل ایمان بدان مبتلا هستند دعا نکنیم، آن بلاها به ماهم نزدیک خواهد بود؛ ..
در مقابل خطرهای دینی چه باید کرد؟
آیا نباید فکری و چاره ای بکنیم، یا بگذاریم هرچه شد، شد؟
و هرچه برسر زنان و مردان و پیر و جوان ما آمد، آمد؟
19
2
6
96/06/15 10:49
انسانیت , ensaneit


دکتر عمر عبدالکافی

مشکلی پیش نمی آید اگر 90 ثانیه از وقتت را برای فهمیدنِ واقعیتِ داستانِ مسلمانان برمه بگذاری

■خلاصه داستان:

دولتی مستقل تحت عنوان اراکان با 3 میلیون مسلمان وجود داشته است.
این دولت شروع به تبلیغ اسلام در سرزمین همسایه می کند که اسمش برمه بوده و اغلب ساکنان آن هم بودایی بوده اند.
در سال 1784 یعنی حدود 230 سال قبل، بودایی ها از این کار مسلمانان آراکان کینه به دل می گیرند و با آنان می جنگند و بالاخره هر آنچه از دستشان بر می آید مرتکب می شوند تا اینکه در نهایت آراکان را به قلمرو برمه ملحق می کنند و دولت جدید را میانمار می نامند. از آن به بعد آراکان جزئی از برمه می شود و مسلمانان با 3 الی 4 میلیون نفر در کشوری با 50 میلیون بودایی به عنوان اقلیت محسوب می شوند.
مسلمانان، روستاهایی جدا و مستقل تشکیل می دهند و در آنجا زندگی و تجارت می کنند. در این روستاها موسساتی شکل می گیرد که دعوتگران و مساجد را تحت پوشش قرار می دهد.
بودایی های برمه دست به حمله به روستاهای مسلمان نشین می زنند تا بلکه بتوانند آنها را از آنجا بیرون کنند.
تا اینکه چند وقت پیش قتل عام فجیعی رخ داد. داستان از این قرار بود که بودایی های وحشی، اتوبوس حامل ده تن از دعوتگران دینی که حافظان قرآن هم بوده اند را متوقف می کنند. این دعوتگران، کارشان دعوت مردم به سوی خدا و آموزش قرآن و تعالیم دین در روستاهای مسلمان نشین بوده است. بعد از توقف اتوبوس، دعوتگران و حافظان قرآن را پیاده می کنند و با چاقو و ساطور دست و پای آنان را قطع و سپس تک تک آنها را می کشند تا جایی که با سنگدلی تمام، زبان یکی از آنها را از حلقومش بیرون می کشند.
همین اقدامات وحشیانه، نشانگر چیزی جز کینه و حقد بودایی ها نسبت به دعوتگران دین و حاملان قرآن نیست.

مسلمانان هم به دفاع از داعیان و ائمه مساجد و خطیبان خود برمی خیزند.
اینجا بوده که بودایی ها به روستاهای مسلمانان حمله می کنند و آنها را یکی پس از دیگری به آتش می کشند تا جایی که 2600 خانه در آتش می سوزد. تعداد زیادی می میرند و تعدادی هم فرار می کنند. تاکنون 90 هزار نفر از راه خشکی و دریا از این روستاها گریخته اند و تا به امروز سربریدن و کشتن مسلمانان ادامه دارد.

▪️ مردانگی ما کجا رفته ؟
▪️ چرا ردای اسلام را از تن بیرون آورده ایم؟
▪️ یا شاید بی خبر گوشت خوک خورده ایم و برای همین هم غیرت و مردانگی ما از بین رفته ؟
⁉️ همه از خودمان می پرسیم چه کاری از دست ما بر می آید ؟

●اکنون وظیفه تو در قبال آنان دو چیز است:

اول : برای آنان دعا کن.
دوم : اطلاع رسانی کن تا همه مردم از مصیبت و مشکلات آنان باخبر شوند. که البته این ضعیف ترین درجه ایمان است.

■ حال اگر مطلب را تا آخر خواندی ، به ندای وجدانت گوش بده - اگر وجدانی در قید حیات باشد- و هر آنچه می گوید عملی کن.

حسبنا الله و نعم الوکیل

منتشر کن تا همه مسلمانان بدانند ...
9
3
5
96/06/14 19:29
حلقه معرفت , hmaarefat
61
14
39
96/06/14 09:23
سخن استاد , speechmaster
زمانیکه استالین فوت کرد ،
خروشچف جانشین او در کنگره حزب کمونیست شروع به بازگویی جنایات استالین کرد.
همه حاضرین تعجب کرده بودند که چگونه یک رهبر از رهبر پیشین اینچنین تند انتقاد میکند.
در حین سخنرانی که سالن مملو از جمعیت بود ناگهان فردی خطاب به خروشچف فریاد زد: پس تو آن زمان کجا بودی؟
سالن ساکت شد.
خروشچف رو به جمعیت گفت : چه کسی این پرسش را پرسید؟
هیچکس پاسخ نداد.
دوباره گفت : کسی که این پرسش را کرد ، بایستد.
اما هیچ کس بلند نشد.
خروشچف در حالی که لبخند بر لب داشت گفت: در آن زمان من جای تو نشسته بودم.!

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910426000976
14
1
20
96/04/26 09:33
افسر جوان جنگ نرم , afsaran93
وبلاگ جنگ نرم : همین امروز شما ملاحظه كنید؛ در یك كشورى در شرق آسیا، در میانمار هزاران انسان مسلمان دارند كشته میشوند، دارند فدا میشوند، بر اثر تعصب، بر اثر جهالت ،اگر نگوئیم دستهاى سیاسى در خود همین مسئله وجود دارد؛ فرض كنیم همان طور كه ادعا میشود، بر اثر تعصبهاى دینى و مذهبى است ،مدعیان دروغین حقوق بشر لب تر نمیكنند. همانهائى كه براى حیوانات دل میسوزانند، همانهائى كه اگر در جوامعى كه مستقل از آنها هستند، وابسته‌ى به آنها نیستند، كوچكترین بهانه‌اى پیدا كنند، صد برابر آن را بزرگ میكنند، اینجا در مقابل كشتار یك عده انسان بى‌گناه، بى‌دفاع، زن، مرد، كودك، سكوت میكنند؛ توجیه هم میكنند! این، حقوق بشر اینهاست؛ حقوق بشرِ منقطع از اخلاق، منقطع از معنویت، منقطع از خدا. میگویند اینها میانمارى نیستند؛ خب، گیرم نباشند - البته دروغ میگویند، سیصد چهارصد سال است كه اینها در آنجا زندگى میكنند.برای خواندن ادامه متن و دانلود پوستر با کیفیت عالی به ادامه مطلب مراجعه کنید...
http://jnarm.blogfa.com/post/458
95/11/30 12:05
نسل جوان , javanclub
واقعا غم انگیز و ناراحت کننده است
ادامه در لینک زیر...
13
3
36
94/07/1 16:39
جوان ایرانی , irjavan.com
تخته سنگ مقدس در میانمار
√ بــرای مشاهده ادامه عکس ها کــافی ست روی لینک ▼▼ زیر کلیک کنید√
4
1
1
94/06/19 00:08
پیرو  فاروق أعظم , masjedenour
94/05/9 08:14
جوان ایرانی , irjavan.com

√ بــرای مشاهده ادامه مطلب کــافی ست روی لینک ▼▼ زیر کلیک کنید√
17
3
17
94/04/24 15:59
شبکه افق , OfoghTv
دمیدن غربی ها در کوره سوزان اختلافات مذهبی
سومین قسمت مجموعه مستند «زخم های استوایی» با موضوع ریشه یابی خشونت ها علیه مسلمانان میانماری از شبکه افق پخش می شود.
سومین قسمت زخم های استوایی ساعت 21 روز چهارشنبه 24 تیرماه و تکرار آن روز بعد در ساعت 11 از شبکه افق پخش خواهد شد.