نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : منابع طبیعی - 19 مطلب

97/12/16 11:38
اردبیل , ardabil
اردبیل - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با همکاری و هوشیاری حافظان طبیعت، تخریب منابع طبیعی در استان اردبیل در مقایسه با سایر استان‌ها رو به کاهش است.

بهروز ندائی شامگاه چهارشنبه در دیدار با فعالان و کارکنان منابع طبیعی و امور آبخیزداری استان اردبیل تصریح کرد: باید تلاش شود میزان تخریب منابع طبیعی با جهاد و مشارکت عمومی به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه همبستگی بین نمایندگان دولت و قوه قضائیه در استان قابل تحسین است، افزود: این همدلی و اتحاد بین نهادهای مختلف باعث شده که از منابع ملی صیانت بهتری صورت گیرد و در آینده با برنامه‌ریزی‌های مختلف و با مشارکت همه بخش‌ها و مردم شاهد احیای منابع طبیعی در استان خواهیم بود.
99
97/12/15 22:00
یزد , yazd

یزد ـ رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان مهریز گفت: زمین‌خواری به ویژه در مناطق ییلاقی یکی از چالش‌های مهم مهریز در حوزه منابع طبیعی است.

علی باقری با اشاره به فرا رسیدن هفته منابع طبیعی از اجرای هفت برنامه ویژه منابع طبیعی در شهرستان مهریز خبر داد و اظهار داشت: در روز درختکاری به ازای هر نفر پنج اصله نهال در بین شهروندان توزیع می‌شود.

وی عنوان کرد: این نهال‌ها از نوع زبان گنجشک، سنجد تلخ و شیرین و اقاقیا است که کشت آن با نظارت کارشناسان منابع طبیعی انجام می‌شود.

باقری ادامه داد: ۱۰ هزار اصله نهال در ادارات، مدارس و میعادگاه نمازجمعه شهرستان مهریز توزیع می‌شود همچنین از ۱۴ تا ۲۱ اسفندماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر در اداره منابع طبیعی مهریز، توزیع نهال رایگان بین شهروندان انجام می‌شود.

97/12/3 13:25
اهواز , ahvaz


اهواز -جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی خوزستان از مجروح شدن رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ایذه در درگیری مسلحانه با یک متخلف قطع درختان بلوط خبر داد.

محمدرضا جرفی پنجشنبه شب در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در این درگیری مسلحانه، که میان نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان ایذه و متخلف قطع درختان بلوط رخ داد، فرزاد حسین پور رئیس اداره منابع طبیعی این شهرستان از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
وی افزود: حسین پور در بیمارستان ایذه بستری شده و حال عمومی او خوب گزارش شده است.
جرفی اضافه کرد: هنوز مشخص نیست، گلوله ای که حسین پور را مجروح کرده از اسلحه متخلف شلیک شده بود و یا از اسلحه خودش بوده که کمانه کرده؛ این مساله در حال بررسی است و گروهی از کارشناسان استان جمعه برای این منظور به ایذه اعزام می شوند.
وی تاکید کرد: متخلف در حال حاضر متواری است و جستجو برای دستگیری وی ادامه دارد.
جرفی گفت: این درگیری عصر پنجشنبه در ارتفاعات رباط (در روستای مرغا از توابع شهرستان ایذه) در حالی رخ داد که نیروهای منابع طبیعی شهرستان ایذه در حال بازگشت از ماموریت دیگری برای برخورد با متخلفان تخریب طرح جنگل کاری بودند.
وی افزود: ماموران منابع طبیعی برای خارج کردن یک متخلف چرای غیرمجاز در محل جنگل کاری (بادام کاری) در منطقه «اشکفت بابامیر» اعزام شده بودند.
جرفی اضافه کرد: پرونده مقابله با چرای غیرمجاز در طرح جنگل کاری، اخیرا به دادگاه ارائه شده بود که با هماهنگی مراجع قضایی، حکم خروج دام ها از منطقه صادر شد.
این مقام مسئول در ادامه نسبت به افزایش تخلفات قطع درخت و کوره های تولید زغال در شهرستان ایذه هشدار داد و گفت: در ماه های اخیر یگان حفاظت منابع طبیعی، درگیری های متعددی با این متخلفان داشته که گزارش آن برای چاره اندیشی به مرکز ارائه شده است.
وی افزود: در هفته گذشته درگیری دیگری میان نیروهای منابع طبیعی شهرستان ایذه و قاچاقچیان زغال اتفاق افتاد که طی آن متخلفان علاوه بر سلاح شکاری با اسلحه کلاشینکف به ماموران شلیک کردند.
نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست (محیط بان) بارهای مورد حمله متخلفان و متجاوزان به عرصه های طبیعی قرار گرفته اند.
جنگلبانان تا کنون بیش از 500 جانباز و نزدیک به 15 شهید در حوزه حفاظت از انفال و برخورد با متخلفان داشته اند.
شهرستان ایذه در شمال شرقی خوزستان واقع شده و بیشترین مساحت جنگل های استان را به خود اختصاص داده است.
95/05/8 11:14
بنیامین یوسفی , ben80
محیط زیست موارد زیادی را شامل می شود. خانه، مدرسه، محله، روستا، شهر، کشور و خلاصه همه زمین، هرکدام بخشی از محیط زیست ما محسوب می شوند. موجودات زنده مانند گیاهان و جانوران نیز بخشی از محیط زیست ما هستند. منابع طبیعی بخش دیگری از محیط زیست اند.

ادامه این مطلب را در لینک زیر بخوانید:
95/02/30 16:37
تارنمای شهروان , shahrvan.news
محمدرضا خباز در نشست شورای حفاظت از منابع آبی استان سمنان با اشاره به نزدیک شدن فصل گرما و افزایش تقاضای مصرف آب در بخش‌های مختلف، افزود: تمرکز باید تامین آب برای مصرف خانگی و آشامیدنی باشد.
95/02/1 00:01
قوم لر , Lur
آن کس که بداند و بداند که بداند...اسب خرد از گنبد گردون بجهاند
آن کس که بداند و نداند که بداند...آگاه نمایید که بس خفته نماند
آن کس که نداند و بداند که نداند....لنگان خرک خویش به منزل برساند
و
آن کس که نداند و نداند که نداند....در جهل مرکب ابدالدهر بماند
188
244
110
95/01/31 12:58
قوم لر , Lur
لرستان. خوزستان. ایلام ...
56
36
24
94/05/7 11:51
اختبار , EkhtebarCloob
93/12/19 02:32
اختبار , EkhtebarCloob
93/10/18 15:12
ایران سبز , www.IGparty.ir
جنگل های مناطق محمدآباد و مهدی رجه بهشهر و کرداب، قرمرض و خیرآباد شهرستان نکا و نیز بخشی از جنگل های ساری در آتش می سوزند.
مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری روز چهارشنبه اعلام کرد: این آتش سوزی در جنگل های مناطق محمدآباد و مهدی رجه بهشهر و همچنین کرداب، قرمرض و خیرآباد شهرستان نکا و نیز بخشی از جنگل های ساری اتفاق افتاده است.
ادامه در لینک زیر:
93/10/15 11:07
نیوزشمال , newsshomal.com
سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری غرب استان مازندران با اندک خواندن پیشنهاد توزیع 200 هزار اصله نهال رایگان در بین مردم در هفته منابع طبیعی، گفت: این مقدار نهال در شان مردم و منطقه غرب مازندران نیست و تلاش می کنیم مقدار آن را بسیار بالاتر ببریم...
93/10/11 18:30
ایران سبز , www.IGparty.ir
در سال‌های اخیر مسائل زیست‌محیطی و منابع طبیعی جهان به یکی از چالش‌های بزرگ دولت‌ها تبدیل شده‌ چرا که سلامت محیط زیست تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی انسان و حفظ بقای تمام موجودات دارد. مجله آنلاین «اکوتاپیکال» در گزارش جدید خود به بازبینی ۱۰ اتفاق مثبت زیست محیطی جهان در سال ۲۰۱۴ میلادی پرداخته‌ که به شرح زیر می باشد:
ادامه در لینک زیر:
93/08/6 10:45
ایران سبز , www.IGparty.ir
ایران سبز گزارش می‌دهد: معاون وزیرجهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از تشکیل صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی در استان های کشور خبر داد.
ادامه مطلب در لینک زیر:
10
1
4