نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : مطهری - 59 مطلب

98/11/27 10:43
استقلال قهرمان , esteghlalghahrman
خط حمله احتمالی استقلال در نبود قائدی و دیاباته
99
98/11/15 10:07
استقلال قهرمان , esteghlalghahrman
پیش‌فرض روشن درباره ترکیب استقلال، استفاده مجیدی از همان سیستم 352 است. تیمی که هفته‌هاست روان و راحت و کارآمد با این چینش به زمین می‌رود و نتیجه‌اش را هم در لیگ برتر و آسیا دیده است. برای بازی بزرگ روز پنجشنبه هم اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای نیفتد تکلیف 7 پست این تیم روشن است. حضور حسینی در چارچوب، میلیچ و وریا در چپ و راست، چشمی و دانشگر و طاهرخانی در خط دفاع قطعی است. مجیدی برابر نفت فرشید باقری را هم در خط دفاع امتحان کرد؛ اما طاهرخانی کم‌تجربه (نمره متریکا 6.79) با 10 عملکرد دفاعی در برابر تک عملکرد دفاعی باقری (نمره متریکا 6.54)، نمایش به مراتب قابل‌قبول‌تری داشت؛ احتمالا فقط حضور ناگهانی یزدانی و غلامی _دو مدافع مصدوم استقلال_ یا نیکولای بودروف مدافع بلغارستانی جدید این تیم می‌تواند طاهرخانی را به نیمکت برگرداند. معماهای مجیدی در پست‌ هافبک‌های میانی و زوج خط حمله خواهد بود.

معمای شماره یک: کمربند میانی چگونه تکمیل می‌شود؟
از سه هافبک میانی استقلال حضور کریمی که مهره‌ی محوری استقلال در این فصل بوده در مرکز میدان قطعی است. کریمی در 3 بازی حضور مجیدی روی نیمکت متوسط نمره 7 از متریکا گرفت. برای سمت چپ و راست او، مجیدی سه انتخاب بسیار نزدیک به هم دارد. ریگی (نمره متریکا 6.63)، رضاوند (نمره متریکا 6.76) و باقری (6.56). بازیکنانی که در توپ‌گیری و بازی‌سازی در سبک‌های مختف کیفیتی بالا و نزدیک به هم دارند و در 3 بازی حضور مجیدی تقریبا نمره‌هایی نزدیک به هم گرفته‌اند. اسماعیلی (نمره متریکا 6.68) که گویا هنوز مصدوم است هم شاید شانس بسیار کمی برای حضور در دربی داشته باشد. به نظر می‌رسد ریگی و رضاوند با توجه به عملکرد موفق‌تری که در سه بازی اخیر زیر نظر مجیدی داشته‌اند شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی دارند. اما بازی پرفشار و احتمال بالای خستگی و گره‌خوردنِ بازی در کنار کیفیت نزدیک باقری به این دو بازیکن، او به احتمال بسیار زیاد یکی از تعویض‌های استقلال در این پست خواهد بود.

معمای شماره دو: زوج خط حمله استقلال کدام است؟
شاید سخت‌ترین انتخاب مجیدی برای دربی انتخاب زوج خط حمله باشد. آن هم در روزی که پرسپولیس شجاع خلیل‌زاده را در ترکیب ندارد و استقلال باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرد. دیاباته در صورت رسیدن به بازی بی‌جایگزین است و مجیدی بازیکن دیگری با این فیزیک و سبک بازی ندارد. ارسلان مطهری در اوج آمادگی است. قائدی هم که ستاره استقلال و بهترین گلزن این تیم است.
نقطه قوت زوج دیاباته-قائدی، هماهنگی بالایی ‌است که بین این دو بازیکن به وجود آمده. بهترین زوج لیگ که 6 گل را با همکاری هم زده‌اند. نقطه قوت زوج دیاباته-مطهری هم روی نبردهای هوایی ‌است. اگر مجیدی برای دربی برنامه‌اش را روی هوا چیده باشد این زوج دقیقا همانی‌است که او می‌خواهد. براساس آمار متریکا، مطهری هفته قبل برابر نفت هم 4 تا از 5 نبرد هوایی‌اش را برد.
اگر هم دیاباته به بازی نرسد، قائدی و مطهری زوج خط حمله استقلال خواهند بود که جزو سریع‌ترین مهاجمان و البته که آماده‌ترین مهاجمان حال حاضر لیگ برتراند. دو بازیکنی که در دو بازی اخیر آسیا و لیگ برتر، از نظر متریکا بهترین بازیکن زمین هم شده‌اند و روی هم 5 گل زده‌اند. این انتخاب سخت، در هر صورت یک نیمکت‌نشین خواهد داشت که در شرایط محتلف، می‌تواند مهمترین مهره‌ی تعویضی استقلال و نجات‌دهنده‌ مجیدی باشد.
97/10/28 11:10
عقاب , ogab7
تاریخ به ما نشان می‌دهد که بزرگترین جنایت‌ها ، شکنجه‌ها و کشتارها توسط خشک مقدسان مذهبی صورت گرفته است زیرا
آنها از طرف خداوند خود را مـامـور اصلاح بشریت می‌دانستند !!

31
2
1
95/12/16 01:14
دکتر احمدی‌نژاد دامت تاییداته , Dr.Ahmadinejad
آقای مطهری اگر فراموش کرده اند اما حافظه جمعی ایرانیان نمی تواند فراموش کند که این معظم له بودند که علی رغم انتساب شان به عالمی جلیل القدر و علامه ای فاضل در رکیک ترین شکل ممکن از تریبون باز پارلمان و در خلعت نمایندگی مجلس خطاب به یکی از هم کسوتان خود با لهجه و گویشی از منتهی الیه لمپنی فرمودند: خفه شو بتمرگ مرتیکه پفیوز!

(متن کامل مقاله و فایل صوتی در آدرس ضمیمه)
95/09/1 08:22
موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم , jamejamCPI
♦♦ جزئیات خبر در لینک زیر....♦♦
1
1
95/06/1 20:37
دکتر احمدی‌نژاد دامت تاییداته , Dr.Ahmadinejad
چه کسی بابت حرمت شکنی های علی مطهری مقصر است؟! / آیا کتابهای شهید مطهری حریم دارد؟!
آیا آنان که مواضع شاذ آقای علی مطهری در برابر ولی فقیه(در خصوص حصر سران فتنه) را بی پاسخ گذاشتند اکنون بابت حرمت شکنی ایشان از امام معصوم ع مقصر نیستند؟
شش سال قبل (آخر اردیبهشت 1389) علی مطهری با ارایه طرحی خودخواهانه و بی سابقه در صحن علنی مجلس در خصوص کپی رایت آثار شهید مطهری ابراز داشت :
(( طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1348/10/11، بعد از گذشت 30 سال از درگذشت مؤلف، حقوق مادی اثر وی به ورثه یا وصی او تعلق نمی‌گیرد.»
او سپس توضیح داد که :
(( در 31 سال گذشته آثار شهید آیه‌الله مطهری با یک «نظم قابل‎قبولی» در حال انتشار است! و اگر قرار باشد از این پس، هرکسی آثار ایشان را منتشر کند قطعا! باعث تحریفاتی در آثار ایشان خواهد شد و یک نوع بی‌نظمی عجیبی! در آثار ایشان پدید خواهد آمد... نظر به اهمیت حفظ اصالت آثار شهید آیت‌الله مطهری و عدم تحریف آن‎ها و نیز پیوند آن با اعتبار علمی و اجتماعی امام خمینی(ره) و به‎دلیل تأیید کامل این آثار توسط رهبر معظم انقلاب، ضروری است که از نشر این آثار توسط ناشران متعدد جلوگیری به عمل آید و نشر آن به همان نحو سابق ادامه یابد؛ لذا طرح مذکور جهت پیشگیری از ایجاد تحریف و بی‌نظمی در آثار استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری با قید فوریت تقدیم شده است))
متاسفانه مجلس شورای اسلامی این درخواست موهن و انحصارطلبانه را تصویب کرد و قانون برای آثار شهید مطهری استثناء شد و برای 20 سال دیگر(یا همیشه) حقوق تالیفی آثار استاد شهید در چنبره خانوادگی مطهری ها باقی ماند.
گذشته از اینکه دور زدن قانون مولفین و مصنفین نزد افکار عمومی هیچ وجاهتی نداشت و اصولا این رانت قانونی یک توهین مسلم به شایستگی های ناشرین حال و آینده کشور محسوب میشد اصولا انتشارات صدرا کارنامه موفقی در نشر و قالب های ارایه آثار شهیدمطهری نداشته و میتوان گفت مدل چاپ و ارایه آثار گرانقدر آن بزرگوار گلخانه ای و راکد مانده است.

اما بعد...
http://www.rahkarnews.ir/fa/doc/article/21182
10
2
6
95/05/1 10:41
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a

علی مطهری:
چون حزب نداریم فردی با 2 سال شهردار بودن رییس‌جمهور شد/ اعمال سلیقه‌ها مانع ورود نمایندگان واقعی مردم به مجلس است .

...دولت‌های قبلی مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد کردند که باید دولت‌های متعددی بر سر کار بیایند تا کشور به حالت اولش باز گردد.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی اوقات اعمال سلیقه‌های برخی افراد نمی‌گذارد که نمایندگان واقعی مردم وارد مجلس شوند.

به گزارش ایلنا، علی مطهری صبح امروز در همایش فصلی خانه احزاب گفت: شعار اولیه ما در انقلاب «استقلال، ‌آزادی و جمهوری اسلامی» بود که عده‌ای هم در آن موقع تعبیر جمهوری دموکراتیک را به کار می‌بردند اما اسلامیت و جمهوریت نظام یکدیگر را نقض نمی‌کنند و در واقع دموکراسی در کشور ما در چارچوب اسلام مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه ما دموکراسی را از غربی‌ها نگرفته‌ایم اما محتوا و واقعیت آن از اسلام و از حکومت علی (ع) به دست می‌آید، اظهار داشت: جمهوری اسلامی در یک کشور غیرمسلمان ممکن است متناقض به نظر برسد اما در یک کشور مسلمان که خواست و اراده اکثریت مردم اسلام است، هیچ تناقضی میان جمهوریت و اسلامیت وجود ندارد.

در دموکراسی نمی‌توان مطلق‌نگری داشت

این نماینده مجلس با بیان اینکه در دموکراسی نمی‌توان مطلق‌نگری داشت، تصریح کرد: دموکراسی مطلق قابل تحقق نیست و دموکراسی در کشور ما نیز مقید به ایدئولوژی اسلامی است که در بهترین مدل خود با حکومت امیرالمومنین (ع) تحقق یافته است و وقتی بزرگترین دشمن ایشان خوارج بود و برای حکومت‌شان مزاحمت ایجاد می‌کرد، ایشان به بهترین صورت ممکن به حکومت‌داری پرداخت.

مطهری ادامه داد: مجلس یکی از ارکان دموکراسی است و نمایندگان واقعی مردم باید وارد مجلس شوند که البته برخی اوقات اعمال سلیقه بعضی افراد نمی‌گذارد که نمایندگان واقعی مردم وارد مجلس شوند.

احزاب از ضرورت‌های مهم دموکراسی است

وی احزاب را یکی از ضرورت‌های مهم دموکراسی دانست و خاطرنشان کرد: احزاب می‌توانند کادرهای مختلفی برای مناصب گوناگون حکومتی تربیت کنند. یکی از مشکلات کشور ما نبود کادرسازی در عرصه مدیریت اجرایی است.

نائب رئیس مجلس یکی از آثار احزاب را اعتماد مردم به انتخابات دانست و ابراز داشت: مردم در روزهای انتخابات در یک سردرگمی به سر می‌برند و نمی‌دانند به چه افرادی اعتماد کنند که در این صورت با توجه به شناخت‌شان از احزاب به کاندیداهای حزبی رأی می‌دهند و مطلب و مطالبات خود را نیز از همان حزب پیگیری می‌کنند.

مطهری افزود: احزاب می‌توانند راستگویی و حق‌گرایی را در جامعه ترویج دهند. اگر احزاب با بیان مناسب با مردم به گفت‌وگو بپردازند، در آن صورت می‌توان نمایندگان واقعی مردم را در جایگاه‌های اصلی‌شان دید.

وجود احزاب منتقد تناقضی با نظر ولی فقیه ندارد

وی تجددگرایی افراطی را یکی از آفت‌های کشور دانست و بیان کرد: رخنه فرصت‌طلبان و تجددگرایی افراطی از مضرات یک کشور است. به این صورت که ممکن است آن‌چه را که از اسلام نیست را به اسلام نسبت دهیم و تبلیغی دروغین از اسلام را به مردم عرضه کنیم. برخی افراد معتقدند وجود احزاب با وجود ولایت فقیه سازگاری ندارد. افرادی معتقدند که ممکن است برخی احزاب نظر مخالف ولی فقیه داشته باشند. این در حالی است که وجود احزاب منتقد تناقضی با نظر ولی فقیه ندارد و شخص رهبری نیز فرموده‌اند که مهم نیست افرادی نظر متفاوتی با بنده داشته باشند و افراد در بیان نظراتشان آزاد هستند.

احزاب کمونیستی می‌توانند در ایران فعالیت داشته باشند

نماینده مردم تهران در خانه ملت با یادآوری نظرات شهید مطهری درباره فعالیت احزاب عنوان کرد: شهید مطهری معتقدند احزاب مخالف نظام می‌توانند در کشور ما فعالیت کنند و در نتیجه احزاب کمونیستی و چپ گرا نیز می‌توانند در کشور ما فعالیت داشته باشند، ولی باید این نکته را رعایت کنند که با تابلو و شاخص‌های اصلی خودشان خود را به مردم معرفی کنند.

مطهری با بیان اینکه «اگر می‌خواهیم حزب را بپذیریم باید فرهنگ حزبی را نیز پذیرفته باشیم»، یادآور شد: اگر با نردبان یک حزب بالا رفتیم باید تعهدهای آن حزب را نیز رعایت کنیم که متأسفانه این مورد در کشور ما رعایت نمی‌شود.
کامنت بنویسید...
مجید عسگری , jahanroghan30
جمعه 1 مرداد ، 12:43
کاش فقط تو مجلس گزینش سلیقه ای بود.همجا بصورت اپیدمی شده فرهنگی.ورزشی.کاریابی و .....
ادامه
گلی بهاری , golebahar83
جمعه 1 مرداد ، 12:36
پس فکر کردید عاغایون برای چی 38 ساله نمیگذارند هیچ حزب درست و حسابی در این مملکت پا بگیره؟؟؟!
ادامه
95/02/31 23:14
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a
پرسش بنیادین پیش‌روی دکتر عارف این است که ریاست او بر مجلس به نفع اصلاحات است یا کنار رفتن به سود لاریجانی؟
-------------------------------
در زمان انتخابات مجلس ششم در سال 1378 هم، پس از آنکه آقای هاشمی رفسنجانی کاندیدای تهران شدند؛ من این بحث را مطرح کردم که جریان اصلاحات اینقدر نیرومند نیست که به هاشمی رفسنجانی نیاز نداشته باشد. در پاسخ به دوستان اصلاح طلب رادیکال، من می گفتم چرا ما با دست خودمان، داریم آقای هاشمی رفسنجانی را به جبهه مخالف خودمان، هل می دهیم؟ من تاکید داشتم که ما آنقدر نیرومند نیستیم که بودن یا نبودن آقای هاشمی رفسنجانی در قطار اصلاحات، برایمان اهمیت نداشته باشد.

________________________________________________________
با توجه به موفقیت دورازانتظاری که اصلاح‌طلبان توانستند تحت عنوان «ائتلاف امید» در تهران و برخی از حوزه‌های انتخابیه مهم دیگر کسب کنند؛ موضوع ریاست آقای دکتر عارف در مجلس دهم برای طیف گسترده‌ای از اصلاح‌طلبان خیلی جدی شده است. این دسته از اصلاح‌طلبان معتقدند با توجه به موفقیت نسبتاً چشمگیر و به‌دوراز انتظاری که در انتخابات به دست آورده‌اند؛ می‌پرسند چرا ما نباید برای کسب کرسی ریاست مجلس اقدام کنیم؟ اما آیا این اقدام، متناسب با راهبرد و اهداف کلان اصلاح‌طلبان نیز خواهد بود؟ به‌عنوان یک تحلیلگر سیاسی، از قبل از انتخابات هفتم اسفند، نظرم این بود که درست نیست که آقای عارف و اصلاح‌طلبان، وارد رقابت با آقای لاریجانی شوند. آن‌زمان، البته هنوز پیروزی در انتخابات به‌دست نیامده بود و خیلی‌ها این موضوع را به‌شکل جدی مطرح نمی‌کردند؛ اما بعد از انتخابات هفتم اسفند که پیروزی اصلاح‌طلبان به دست آمد، این بحث جدی شده است. در هفته‌های اخیر که برای سخنرانی به دانشگاه‌ها و برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای لیست امید در دور دوم انتخابات به شهرهای مختلف سفر کردم؛ اکثراً مورد انتقاد قرار می‌گیرم که چرا با ریاست مجلسی آقای دکتر عارف مخالفت می‌کنید؟ چرا علیرغم پیروزی دورازانتظار اصلاح‌طلبان در انتخابات هفتم اسفند، همچنان همان نظر قبل از انتخابات را دارید؟ اینکه چرا من همچنان معتقدم ما (اصلاح‌طلبان و حامیان دولت) نباید وارد رقابت با آقای لاریجانی و حامیان ایشان در بدنه اصولگرایان شویم؛ ارتباطی با این پیدا نمی‌کند که ما چه تعداد کرسی را در مجلس دهم به دست آورده‌ایم. مشکل جای دیگری است. البته، طبیعی است که من آقای دکتر لاریجانی را در مقایسه با آقای عارف نه اصلاح‌طلب می‌دانم، نه آزادیخواه و نه طرفدار دموکراسی؛ اما حتی اگر ما در دور دوم انتخابات 50 کرسی را هم به دست آوریم و مجموع اعضای فراکسیون اصلاح‌طلبان و حامیان دولت از 130 یا 140 نماینده هم بگذرد و مطمئن باشیم که آقای دکتر عارف با اختلاف 10 یا 20 رای آقای لاریجانی را شکست خواهد داد؛ من معتقدم بازهم نباید اصولگرایان را مورد چالش قرار دهیم. به چند دلیل:

1-فرض می‌کنیم اصلاح‌طلبان آمدند و برخلاف نظر بنده، وارد رقابت شدند و نهایتا هم آقای عارف را به‌عنوان ریاست مجلس، مثلا آقایان مطهری و تابش را به‌عنوان نواب رییس تعیین کردند و اصلاح‌طلبان دیگری همچون آقای الیاس حضرتی و خانم جلودارزاده هم به هیات رئیسه راه یافتند؛ اما نتیجه چه خواهد شد؟ بلافاصله از روز بعد از این انتخاب، مراکز قدرت همسو با اصولگرایان در برابر مجلس دهم بسیج خواهند شد. از سوی دیگر، با توجه به رقابت پیش‌آمده ما آن حالت ائتلاف اعلام‌نشده و توافق اعلام‌نشده میان اصلاح‌طلبان با اصولگرایان معتدل و میانه‌رو را هم از دست می‌دهیم؛ یعنی، با دست خودمان آقای علی لاریجانی، کاظم جلالی و سایر اصولگرایان معتدل و میانه‌رو مجلس دهم را به تقابل با اصلاح‌طلبان و اتجاد دوباره با اصولگرایان تندرو سوق خواهیم داد؛ یعنی، عملا ما جبهه خود را درون مجلس تضعیف می‌کنیم؛ بیرون از مجلس هم که خیلی شدیدتر موقعیت این جبهه تضعیف خواهد شد؛ بنابراین، مجلسی که آقای دکتر عارف در راس آن باشد؛ عملا کارآیی، توان و قدرت خود را برای هرگونه تغییراتی از دست خواهد داد. قابل پیش‌بینی است که هر مصوبه مهمی که از مجلس تحت ریاست آقای عارف بگذرد؛ توسط شورای نگهبان رد خواهد شد و عین داستان مجلس ششم، تکرار می‌شود؛ یعنی، همه بخش‌های نظام منهای قوه مجریه در برابر مجلس قرار خواهند گرفت.

2-در زمان انتخابات مجلس ششم در سال 1378 هم پس از آنکه آقای هاشمی‌رفسنجانی کاندیدای تهران شدند؛ من این بحث را مطرح کردم که جریان اصلاحات اینقدر نیرومند نیست که به هاشمی رفسنجانی نیاز نداشته باشد. من در پاسخ به دوستان اصلاح‌طلب رادیکال، من می‌گفتم چرا ما با دست خودمان، داریم آقای هاشمی رفسنجانی را به جبهه مخالف خودمان، هل می‌دهیم؟ من تأکید داشتم که ما آنقدر نیرومند نیستیم که بودن یا نبودن آقای هاشمی رفسنجانی در قطار اصلاحات، برایمان اهمیت نداشته باشد. امروز هم همین استدلال به درجات بالاتر صادق است. امروز هم ما به‌عنوان مجموعه اصلاح‌طلبان و دولت آقای روحانی، آنقدر توانمند نیستیم که برایمان بودن یا نبودن آقای لاریجانی و حامیانش در این ائتلاف، بی‌اهمیت باشد. حتی باید گفت که ما نسبت به دوران مجلس ششم ضعیف‌تر هستیم. در آن‌زمان، بیش از سه‌چهارم مجلس در دست اصلاح‌طلبان بود؛ درحالیکه الان به‌زحمت ممکن است کرسی‌های ما از اصولگرایان بیشتر شود. به‌علاوه، در بیرون از مجلس اصولگرایان تقریبا کل قدرت را در دست دارند؛ بنابراین، اگر پدیده «از دست دادن هاشمی‌رفسنجانی» در سال 1378 غلط بود (که یقینا غلط بود و ما بعدها فهمیدیم که چقدر غلط بود)؛ در سال 1395 به طریق‌اولی، این کار غلط خواهد بود که ما آقای علی لاریجانی و بدنه اصولگرایان معتدل و میانه‌رو را در برابر خودمان قرار دهیم.

3-من می‌خواهم از زاویه دیگری به این بحث نگاه کنم و بگویم اگر آقای علی لاریجانی به ریاست مجلس دهم انتخاب شود و آقای دکتر عارف به نایب‌رییسی اول مجلس و یا سمت دیگری مثل ریاست مرکز پژوهش‌ها انتخاب شوند؛ در چنین وضعیتی، ما خواهیم توانست گام‌هایی ولو کوتاهی را در مسیر اصلاحات و برای تحقق دموکراسی و توسعه سیاسی در کشور برداریم. درحالیکه اگر آقای عارف رییس مجلس شوند؛ دیگر همین گام‌های کوتاه و مختصر را هم نمی‌توانیم برداریم و به جایی نخواهیم رسید. به نظر من، به جای این بحث حساسیت‌برانگیز و بی‌فایده ریاست مجلس، آقای دکتر عارف به همراه سایر اصلاح‌طلبانی که به مجلس دهم راه پیدا کرده‌اند؛ ما باید تمام توان‌مان را به کار ببندیم تا یک فراکسیون نیرومند دموکراسی‌خواه در مجلس دهم بوجود بیاوریم و یک‌سری از کمیسیون‌هایی را که می‌توانند در زمینه توسعه سیاسی نقش فعالی داشته باشند، در اختیار بگیریم؛ مثلا کمیسیون اصل 90 اگر فعال باشد، حتی می‌تواند از دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی سؤال کند. ما شاهد بودیم که در مجالس هفتم تا نهم، کمیسیون اصل 90 که یکی از مهمترین پایه‌های مجلس شورای اسلامی است، عملا تعطیل بود؛ بنابراین، اولین و مهمترین گام اصلاح‌طلبان باید گرفتن کمیسیون اصل 90 باشد تا برخی نهادهایی را که به‌هیچ‌وجه پاسخگویی ندارند؛ موظف به پاسخگویی شوند. به‌عنوان یک نمونه عینی، در مورد راه‌اندازی گشت‌های محسوس، اگر مجلس و کمیسیون اصل 90 فعال بودند، باید وزیر کشور و نیروی انتظامی را به مجلس احضار می‌کرد تا در قبال آن پاسخگو باشند. کمیسیون‌های فرهنگی و سیاست‌خارجی و امنیت‌ملی هم اهمیت ویژه‌ای دارند که اصلاح‌طلبان باید بکوشند آنها را در اختیار بگیرند. در مورد تصویب قوانین هم اصلاح قانون انتخابات اولین و مهمترین اولویت مجلس دهم است تا در جریان انتخابات، ردصلاحیت‌ها در این ابعاد و بدون پاسخگویی و ارائه مستندات ممکن نباشد. این برنامه‌های راهبردی خیلی مهمتر است از اینکه ما وارد رقابتی شویم که سودی هم برایمان ندارد تا مثلا افتخار کنیم و به خودمان ببالیم که آقای عارف رییس مجلس شده‌اند. شیرینی پیروزی در این رقابت، بعد از چند هفته از بین می‌رود. پس از آن، اصلاح‌طلبان مجلس باید وجب‌به‌وجب با اصولگرایان رویارویی کنند و عملا اصولگرایان مجلس را فلج خواهند کرد و اجازه نخواهند داد که مجلس دهم حتی یک میلیمتر در جهت اصلاح قانون انتخابات، گسترش دموکراسی، فعال کردن کمیسیون اصل 90 و مجموعه اهداف اصلاح‌طلبان گامی به پیش بردارند.

4-درعین‌حال، ممکن است این سؤال مطرح شود که اگر من می‌گویم اصلاح‌طلبان نباید ظرفیت آقای لاریجانی و ائتلاف با اصولگرایان معتدل را از دست دهند؛ آیا این نگرانی وجود ندارد که با درخواست از آقای عارف برای چشم‌پوشی از ریاست مجلس، ایشان را که بعد از انتخابات 92 و پیروزی در انتخابات هفتم اسفتد به ظرفیتی برای جریان اصلاح‌طلبی تبدیل شده‌اند، از دست دهند؟ آیا این توقع زیادی نیست که بعد از انصراف ایشان در انتخابات ریاست‌جمهوری به نفع آقای روحانی، از ایشان خواسته شود برای ریاست مجلس هم به رقابت با آقای لاریجانی وارد نشوند؟ آیا به این صورت، دکتر عارف از حضور و ورود به عرصه سیاسی پشیمان نخواهد شد و اصلاح‌طلبان ظرفیت ایشان را از دست نخواهند داد؟ در پاسخ به چنین پرسش‌هایی، آقای عارف و نزدیکان و مشاوران ایشان باید به یک پرسش بنیادی پاسخ دهند و آن، اینکه کدام موضوع برای ایشان مهم است: موفقیت، پیشرفت و بالندگی محمدرضا عارف مهم است یا پیشرفت و موفقیت دموکراسی در کشور مهم است؟ آقای دکتر عارف شخصیت ارزشمندی است؛ اما ایشان باید از خود بپرسد چه‌کاری باید انجام دهم که به سود پیشرفت دموکراسی در ایران باشد. ایشان یک‌بار این سؤال را از خود در انتخابات 92 پرسید که اگر من به نفع آقای روحانی کنار بروم، آیا شانس دموکراسی در ایران افزایش خواهد یافت یا نه؟ امروز هم آقای عارف باید از خود بپرسد اگر من امروز در رقابت بر سر ریاست‌مجلس به نفع آقای لاریجانی کنار بروم، به نفع اصلاحات و دموکراسی خواهد بود یا به زیان آن؟ ایشان، مسأله را باید به این صورت ببیند. نه اینکه با خود بگوید من در سال 92 ریاست‌جمهوری را به خاطر آقای روحانی از دست دادم؛ چرا امروز هم باید به خاطر آقای لاریجانی، از ریاست‌مجلس بگذرم؟ درحالیکه واقعیت آن است که آقای عارف در سال 92 به‌خاطر آقای روحانی از ریاست‌جمهوری نگذشت؛ آن‌رمان، ایشان به‌خاطر توفیق، پیروزی و پیشرفت اصلاحات بود که به نفع آقای روحانی کنار رفت. امروز هم دقیقا به‌خاطر موفقیت و پیشرفت اصلاحات است که بایستی به نفع آقای لاریجانی، از رقابت بر سر ریاست‌مجلس کنار برود. این وضعیت، ناشی از شرایطی است که متاسفانه خود را به مجموعه اصلاح‌طلبان و از جملع دکتر عارف، تحمیل می‌کند.

5- در کنار همه این موارد، کاهش آرای آقای لاریجانی در انتخابات مجلس دهم در قم نیز نکته مهمی است که به‌نوعی به نفع جریان اصلاحات تمام خواهد شد. اگر آقای لاریجانی با آرای سنگینی در قم به پیروزی رسیده بود؛ آنگاه خیلی حاضر به همکاری و پذیرش مطالبات و گذشت در برابر انتظارات اصلاح‌طلبان و حتی دولت روحانی نبود. در آن حالت، آقای لاریجانی ممکن بود با تکیه بر آرای بالای خود در قم مدعی شود که در صورت نامزدی از تهران هم می‌توانست آرایی هم‌سطح دکتر عارف و حتی بالاتر را کسب کند؛ اما در شرایط کنونی، شکست نسبی لاریجانی در قم اتفاق خوبی برای اصلاح‌طلبان است و اجازه مواجهه جدی با اصلاح‌طلبان مجلس را به ایشان و طیف همسو نخواهد داد. درعین‌حال، ما باید بسیار هوشیار باشیم که با طناب پوسیده اختلافات درونی اصولگرایان به چاه نرویم. ما می‌دانیم اصولگرایان تندرویی که به مجلس دهم راه یافته‌اند، درست است که الان به خاطر برخی مواضع آقای لاریجانی با ایشان دشمن شده‌اند؛ اما نباید فراموش کنیم که دشمنی واقعی آنها با جریان اصلاحات است. اگر امروز اصولگرایان تندرو به دلیل دلخوری‌هایی که از آقای لاریجانی دارند، زخم‌هایی به او وارد می‌کنند؛ اما فراموش نکنیم که حاضر هستند سر به تن اصلاح‌طلبان نباشد. دشمنی، بغض و کینه تندروها از اصلاح‌طلبان خیلی بیشتر از عصبانیت‌شان از آقای لاریجانی است.6-حضور آقای عارف و چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب در راس پارلمان، جدا از اینکه با مخالفت اصولگرایان مواجه خواهد شد؛ ممکن است نگرانی‌های آنان را نسبت به بازگشت اصلاح‌طلبان به قدرت تشدید کند و در نتیجه، اصلاح‌طلبان مورد هجوم و فشارهای شدیدتری قرار بگیرند. من می‌توانم کاملا روزهایی را ببینم که آقای عارف رییس مجلس شده؛ اما همزمان، فشار و محدودیت‌ها بر مطبوعات، فعالان سیاسی، دانشجویان و... بسیار افزایش یافته است. این برخوردها، همه ناشی از احساس خطری است که جناح راست با حضور یک چهره اصلاح‌طلب در راس قوه‌مقننه پیدا خواهد کرد و ما نباید کاری کنیم که این احساس‌خطر و واکنش‌ها تشدید شود.

هفته نامه صدا
11 اردیبهشت 1395
95/02/12 01:51
دیده بان 110 , j_f_emamnaghi
کامنت بنویسید...
دیده بان 110 , j_f_emamnaghi
پنجشنبه 27 خرداد ، 01:54
فاطمه میبخشی اشتباه نوشتم اسمت رو
ادامه
دیده بان 110 , j_f_emamnaghi
پنجشنبه 27 خرداد ، 01:54
فطمه خانوم عاشق ولایت ممنونم ازتون
ادامه
خدایا جزتو کسی ندارم  , gharibaneh313
سه شنبه 14 اردیبهشت ، 15:48
روح شهید مطهری شاد
ادامه
93/12/19 10:19
فارس عرب , farsarabnews
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به دلیل حمله عده ای موتور سوار سفر خود به شیراز را ناتمام گذاشت.
93/11/5 02:33
 سیدرضا   , reza5reza
-کلید شخصیت حسین (ع) حماسه است، شور است، عظمت است، صلابت است، ایستادگی و حق پرستی است.
کامنت بنویسید...
93/11/5 02:32
 سیدرضا   , reza5reza

-زنان در طول تاریخ تنها مولد و زاینده مردان و پرورش دهنده جسم انها نبوده اند، بلکه الهام بخش و نیرو دهنده و مکمل مردانگی آنها بوده اند.
کامنت بنویسید...
93/11/5 02:31
 سیدرضا   , reza5reza
-زن آفریننده عشق است و عشق آفریننده مرد و مرد آفریننده تاریخ . ناظر به نقش مستقیم زن در سازندگی تاریخ است.
کامنت بنویسید...
93/11/5 02:31
 سیدرضا   , reza5reza
-زهد برداشت کم برای بازدهی زیاد است.
کامنت بنویسید...
93/11/5 02:30
 سیدرضا   , reza5reza
-ایمان پیوند ادراکی با حقیقت است ایمان یعنی تسلیم یعنی خدا آگاهی مقرون به گرایش و تسلیم در پیشگاه حق.

کامنت بنویسید...
93/11/5 02:29
 سیدرضا   , reza5reza

-ایمان پیوند ادراکی با حقیقت است ایمان یعنی تسلیم یعنی خدا آگاهی مقرون به گرایش و تسلیم در پیشگاه حق.

-شناختن, همان دانستن است.

-عشق انسان را می رساند به مرحله ای که می خواهد از معشوق, خدائی بسازد و از خود بنده ای، او را هستی مطلق بداند و خود را در مقابل او نیست و نیستی حساب کند.

-زهد برداشت کم برای بازدهی زیاد است.

-زن آفریننده عشق است و عشق آفریننده مرد و مرد آفریننده تاریخ . ناظر به نقش مستقیم زن در سازندگی تاریخ است.

-زنان در طول تاریخ تنها مولد و زاینده مردان و پرورش دهنده جسم انها نبوده اند، بلکه الهام بخش و نیرو دهنده و مکمل مردانگی آنها بوده اند.

-اطراف کلمه شهید را هاله ای از قدس و تعالی احاطه کرده است.

-حسین (ع) سنگر عمل صالح است نه سنگر گناهکاری.

-کلید شخصیت حسین (ع) حماسه است، شور است، عظمت است، صلابت است، ایستادگی و حق پرستی است.

-تقوا محدودیت نیست، مصونیت است.

-پرستش نوعی رابطه خاضعانه و ستایشگرانه است که انسان با خدای خود برقرار می کند.

-خودباختگی یعنی تزلزل شخصیت.
کامنت بنویسید...
93/11/2 06:23
جواد ایزدپناه , jik_news
93/10/24 05:55
امیر علی آشوری , amiraliashoory
در اردیبهشت سال 88 نامه ای از آمریكا به تهران می آید كه در آن باراک اوباما از حضرت امام خامنه‌ای -دامت برکاته- خواسته بود که برای شروع فصل جدیدی از مناسبات بین ایران و آمریکا به واشنگتن کمک کند اما پس از شروع فتنه 88، آمریکا یک بار دیگر از موضع مدعی ظاهر گردید و خواستار سرنگونی نظام جمهوری اسلامی شد!
ادامه در آدرس زیر