نتایج جستجو : مسیحیت - 90 مطلب

97/09/7 23:43
رضا زارعی , pesar_bad27
عزیزانی که نیاز به دعا دارند به گروه دعا بپیوندند

https://t.me/joinchat/BgrpsxKfXunj4Be7VvXZRQ
99
96/12/6 09:23
اندیشه های ناب , andeshehayenab
[https://www.aparat.com/v/H9Ssk]
96/11/19 23:45
اندیشه های ناب , andeshehayenab
[https://www.aparat.com/v/DAikz]
فیلم بانوی شیعه شده کشور لهستانی که از جزئیات قرآن می گوید

کانال شناخت مسیحیت و پاسخ به شبهات

https://t.me/n_masihiat

n_masihiat@
96/01/19 12:25
نسل جوان , javanclub
دانلود و تماشای فیلم در لینک زیر..
کانالی برای تماشای ویدئوهایی درباره مسیحیت
9
1
33
95/12/28 17:33
تالار ندای شیعه ؛ منتظران حضرت مهدی (عج) , lilhagh110lil
رسول امینی:
سلام تشکر فراوان بابت مطالبتون...

ببخشید آیا در مورد فرقه شاهدان یهوه قبلا مطلبی گفته شده یا آیا در آینده در مورد آنها برنامه ای خواهید داشت؟
من با یک مرد از این فرقه بحث میکنم. می خوام با عقایدشون کاملا آشنا بشم...

Raziyeh:
شاهدان یَهُوَه،‏ مردمی از صدها فرهنگ و زبان مختلف با پیشینه‌های گوناگون هستندکه اهداف مشترکشان در زندگی،‏ ستایش یَهُوَه است اما نیست

شاهدان یهوه میگن خدای کتاب مقدّس و آفریدگار عالم است.‏ به علاوه،‏ نهایت سعی خود را می‌کنند که در زندگی‌حصرت عیسی مسیح را سرمشق قرار دهند و افتخار می‌کنندکه پیرو حضرت مسیحند.‏ شاهدان یَهُوَه داوطلبانه وقت صرف می‌کند تا مردم را با کلام خدا و آشنا کند‏.‏
همون مسیحیت تبشیری خودمون‏


درسته کتاب مقدس و حضرت عیسی محورشونه

اما یکفر ببعض و یومن ببعضند

عیسی (ع) نیز گفته است كه :
گمان مکنید که من آمده ام تا تورات یا صحف انبیاء را باطل سازم، من نیامده ام تا آنها را باطل کنم بلکه آمده ام آنها را اجرا کنم. زیرا تا آسمان و زمین زایل نشود همزه یا نقطه از تورات هرگز زایل تخواهد شد تا همه (قوانین و دستورات) انجام شود. (انجیل متی، باب ۵ ، آیه ۱۷ و ۱۸)

درحالی که خودشون ده فرمان تورات را نقض کردن

فرمان دوم ده فرمان ‏چنین است: «تو را خدایان‏ دیگر غیر از من نباشد.» (سفر خروج،20:3) و همچنین آمده است: فقط او خداست و کسی دیگر ‏مانند او وجود ندارد (سفر تثنیه،4:35-39)، هیچ خدایی غیر از او وجود ندارد(سفر تثنیه،4:35 و 39)‏، ای بنی اسرائیل گوش کنید: تنها خدایی که وجود دارد، خداوند ما است؛ شما باید او را با تمامی دل و جان و توانایی خود ‏دوست بدارید (سفر تثنیه،6:4)، خدای موسی خالق آسمان و زمین است (سفر پیدایش،1:1)، او قادر است هر چه ‏بخواهد،انجام دهد (سفر خروج، باب 15‏).

در اساس نامه شون اومده تثلیث را قبولندارن

1_‏ ما یک خدای حقیقی،‏ قادر مطلق و آفریدگار را می‌پرستیم که نامش یَهُوَه است.‏ (‏مزمور ۸۳:‏۱۸؛‏ مکاشفه ۴:‏۱۱‏)‏ او خدای ابراهیم،‏ موسی و عیساست.‏—‏خروج ۳:‏۶؛‏ ۳۲:‏۱۱؛‏ یوحنا ۲۰:‏۱۷‏.‏

2_ کتاب مقدّس.‏ ما کتاب مقدّس را به عنوان کتابی که حاوی پیام‌های الهام‌شدهٔ خدا به انسان‌هاست،‏ قبول داریم.‏ (‏یوحنا ۱۷:‏۱۷؛‏ ۲تیموتاؤس ۳:‏۱۶‏)‏ اعتقادات ما بر پایهٔ کل ۶۶ کتابی است که در این کتاب آمده و شامل «عهد قدیم» و «عهد جدید» می‌باشد.‏ پروفسور جیسون بیدون به‌درستی اظهار کرد که «اعتقادات و اعمال شاهدان یَهُوَه بر اساس حقایق کتاب مقدّس است،‏ نه بر پایهٔ آنچه که خود از کتاب مقدّس برداشت می‌کنند.‏»‏ *
ما در حین این که تمام کتاب مقدّس را به رسمیت می‌شناسیم،‏ بنیادگرا نیستیم‏.‏ ما می‌دانیم که بخش‌هایی از کتاب مقدّس به زبان مجازی یا سمبولی به نگارش درآمده‌اند و نباید آن‌ها را به طور تحت‌اللفظی برداشت کرد.‏ —‏مکاشفه ۱:‏۱‏.‏

جالبه هم رسالات پولس را قبول دارند هم تورات

درحالی که رسالات پولس ناقض توراته

3_ عیسی.‏ ما از تعالیم عیسی مسیح پیروی می‌کنیم،‏ او را الگوی خود قرار می‌دهیم و به عنوان نجات‌دهندهٔ خود و مخلوق یگانهٔ خدا گرامی می‌داریم.‏ (‏مَتّی ۲۰:‏۲۸؛‏ اعمال ۵:‏۳۱‏)‏ از این رو،‏ مسیحی هستیم.‏ (‏اعمال ۱۱:‏۲۶‏)‏ با این حال،‏ از کتاب مقدّس آموخته‌ایم که عیسی خدای قادر مطلق نیست و برای تثلیث نیز هیچ پایه و اساسی در این کتاب وجود ندارد.‏—‏یوحنا ۱۴:‏۲۸‏.‏

چه جالب به گناه نخستین ایمان دارند اما تثلیث را کنار گذاشتند

4- پادشاهی خدا.‏ این پادشاهی،‏ حکومتی واقعی در آسمان است،‏ نه وضعیتی در دل مسیحیان‏.‏ این حکومت جایگزین حکومت‌های بشری خواهد شد و مقصودی را که خدا برای زمین دارد به تحقق خواهد رساند.‏ (‏دانیال ۲:‏۴۴؛‏ مَتّی ۶:‏۹،‏ ۱۰‏)‏ پادشاهی خدا به‌زودی وارد عمل خواهد شد،‏ زیرا نبوّت کتاب مقدّس حاکی از این است که ما در «‏روزهای آخر‏» زندگی می‌کنیم.‏—‏۲تیموتاؤس ۳:‏۱-‏۵؛‏ مَتّی ۲۴:‏۳-‏۱۴‏.‏

مسیحیت پولسی میگه هرکسی تثلیث را رد کنه مطرود کلیساهاست ملعون هست .
پولس میگه عیسی پسر خداست عیسی انسانی با سرشت خداییه

حق را با باطل دارند می امیزند

5_ نجات.‏ رهایی از گناه و مرگ،‏ از طریق قربانی عیسی امکان‌پذیر است.‏ (‏مَتّی ۲۰:‏۲۸؛‏ اعمال ۴:‏۱۲‏)‏ مردم برای فایده بردن از این قربانی،‏ نه تنها باید به عیسی ایمان بورزند بلکه باید شیوهٔ زندگی خود را تغییر دهند و تعمید بگیرند.‏ (‏مَتّی ۲۸:‏۱۹،‏ ۲۰؛‏ یوحنا ۳:‏۱۶؛‏ اعمال ۳:‏۱۹،‏ ۲۰‏)‏ اعمال شخص ثابت می‌کند که ایمانش زنده است.‏ (‏یعقوب ۲:‏۲۴،‏ ۲۶‏)‏ ما فقط با اعمالمان به نجات دست نمی‌یابیم،‏ بلکه نجات از طریق «لطف خدا» میسر است.‏—‏غَلاطیان ۲:‏۱۶،‏ ۲۱‏.‏

اینها به انجیل کافرند چه برسه به تورات
1
2
1
95/12/9 10:49
پایگاه اطلاع رسانی فانوس , fanousnews
سایت خبری سی ان ان آمریکا با درج خبری در صفحه نخست خود با عنوان فارسی «مایلید خدا را بشناسید»، در تلاش است تا کودکان ایرانی را به سمت آئین مسیحیت بکشاند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی فانوس، این روزها سایت خبری سی ان ان آمریکا با درج آگهی «مایلید خدا را بشناسید» والدین و کودکان ایرانی را به سمت آئین مسیحیت سوق می دهد.

http://www.fanousnews.ir/Content/Detail/30334/
95/08/1 14:55
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
جواب بدهند پس چرا مسیحیت دین آمریکایی ها و اروپایی ها و سرتاسر جهان است؟!
45
3
25
95/05/17 12:31
دوستداران امام حسین (ع) , ImamHussainLovers
حماسه حسین (ع) تنها مختص شیعه و سنی و مسلمان نیست

سخنان دیگر از دانشمندان جهان درباره امام حسین را در لینک زیر ببینید:
95/05/10 12:49
تبیین دات نت , tabyen.net
یاسین رشید در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اهل البیت از سرگذشت خود از مسیحیت به اسلام می‌گوید:

اسم اسلامی من یاسین رشید است. من در برلین آلمان متولد شدم. بیشتر زندگی‌ام با مادربزرگ و خاله‌ام بوده است. من ارتباط خوبی با مادرم در دوران کودکی نداشتم. ازاین‌رو خیلی به مادربزرگم وابسته بودم و بیشتر با او بودم. او کسی بود که شناخت خداوند و دین را به من از دوران طفولیت یعنی پنج شش‌سالگی آموخت. یادم می‌آید هر شب قبل از خواب می‌گفت که به درگاه الهی دعا کن و عیسی پسر خدا را بخوان. مطلب جالب این بود که گرچه ما یک خانواده مسیحی بودیم و هر هفته به کلیسا می‌رفتیم اما احساس یک فضای سردی می‌کردم و چندان خوشایندم نبود. عقیده تثلیث را نپذیرفتم. در ذهنم نمی‌گنجید که سه خدایی داریم. خداوند سبحانه و تعالی در ما فطرت توحید را قرار داده است و این را از بچگی می‌دانستم که خداوند یکی است. خداوند زمان ندارد، مکان ندارد. خداوند همه‌جا هست. همیشه احساس می‌کردم که کسی همیشه مرا مراقبت می‌کند. از ابتدای ارتباط با خداوند هرگاه ناراحت بودم می‌گفتم که خداوند ناظر ماست.

من عمدتاً با مادربزرگم و بدون پدر، بزرگ شدم. خاله‌ام تا ۱۴ سالگی چیز دیگری می‌گفت. به من گفته شده بود که پدرم از دنیا رفته است. پدر و مادرم در برلین باهم ازدواج‌کرده بودند. پدرم دانشجوی معماری بود. مادرم اهل بوسنی بود ولی پدرم از عراق به آلمان آمده بود. در سال اول زندگی مادرم باردار شد و بعد از مدت کوتاهی از تولدم آن‌ها از یکدیگر جدا شدند؛ اما پدرم به مادربزرگم زنگ می‌زد و احوالم را می‌پرسید. مادرم می‌ترسید که حقیقت را بگوید و پدرم مرا از او بگیرد. ازاین‌رو به مادربزرگم گفته بود: «دفعه بعد که زنگ زد بگو که بچه مرده است». مادربزرگم نیز همین کار را کرده بود. پدرم نیز فکر می‌کرد که من مرده‌ام؛ اما بعداً یکی از دوستان پدرم به او گفته بود که آن‌ها دروغ گفته‌اند و پسرت زنده است؛ اما چنان‌که می‌دانم پدرم می‌ترسید که به دنبال من بیاید. او نمی‌خواست که با پلیس درگیر شود، ازاین‌رو قضیه را‌‌‌ رها کرده بود.

ادامه مطلب:‌ goo.gl/LCS6Xr

###شیعه_شده #تشیع 
94/12/21 08:13
مریم مسیح , maryam.masih
چرا مسیحیان،سلیمان را خدا نمی دانند؟

مسیحیان معتقدند که چون عیسی از ازل بوده، پس خداست.

کتاب مقدس مسیحیان از قول سلیمان می گوید:
«خداوند مرا مبداء طریق خود داشت،قبل از اعمال خویش، از ازل»

امثال سلیمان، فصل ۸، آیه ۲۲

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih

چرا مسیحیان سلیمان را خدا نمی دانند؟
94/11/28 09:40
مریم مسیح , maryam.masih
نفرین کردن درخت انجیر

در کتاب انجیل متی، فصل ۲۱، آیه ۱۸ الی ۲۰ آمده که« عیسی، بامدادان، چون به شهر بازگشت، گرسنه شد، در کنار راه یک درخت انجیر دید. نزد آن درخت آمد و دید، چیزی جز برگ ندارد.پس درخت را نفرین کرد و گفت:از این به بعد، هیچ میوه ای تا ابد نخواهی داد و با این نفرین عیسی، درخت انجیر خشک شد.»

پیامبر خطاکار

با این که در احکام کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان آمده:« درخت ها را تلف مکن.چون درخت صحرا، انسان نیست تا آن را محاصره نمایی و با او بجنگی.»
(تثنیه،۲۰: ۱۹)
اما می بینیم که حضرت عیسی، خودش احکام کتاب مقدس را زیر پا گذاشت،و خطا کرد.

مگر گناه درخت انجیر چه بود؟

تحریف

با این همه بی احترامی کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان به مقام والای حضرت عیسی( ع)،که هم ظلم کرد و هم احکام خدا را زیر پا گذاشت.

آیا کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان، تحریف نشده است؟؟؟

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih
94/11/25 08:42
مریم مسیح , maryam.masih
خدای جاهل

(در کتاب مقدس یهودیان و مسیحیان، در ماجرای فریب خوردن آدم و حوا آمده:)

آدم و زنش، خویشتن را از حضور خداوندِ خدا، در میان درختان باغ پنهان کردند.
وخداوندِ خدا، آدم را ندا داد و گفت: «کجا هستی؟»

آنگاه...................

آنگاه آدم گفت:

«چون آوازت را در باغ شنیدم،ترسان گشتم، زیرا که عریانم. پس خود را از تو پنهان کردم.»

خدای یهودیان و مسیحیان

آیا خدای جاهل و خدایی که علم غیب ندارد، شایسته خدایی و پرستش هست؟

آیا خدا، به عوالم و جزئیات عالم آگاه نیست؟

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih
94/11/17 20:24
مریم مسیح , maryam.masih
شکنجه کششی

افراد سرشناس زیادی مثل «ویلیام والاس»، جنگجوی معروف ایرلندی که فیلمی هم با نام «شجاع دل» درباره او ساخته شد و همچنین «جان کوچولو» دوست «رابین هود» از قربانیان این وسیله توسط کلیسا هستند.

یهودیان صدر اسلام هم با روش «شکنجه کششی»، مسلمانان نخستین را شکنجه می کردند.«سمیه» مادر «عمار یاسر»،اولین زن شهید در اسلام، به همین روش، شهید شد.

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih
94/11/17 20:22
مریم مسیح , maryam.masih
چهار میخ

مسیحیان معتقدند که عیسی مسیح، روی صلیبی، شکنجه و اعدام شد و بر کف دستان او میخ کوبیدند. دقیقا در قرون وسطی،کلیسا برای شکنجه متهمان و معترضان خود،از این روش استفاده می کرد.

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih
94/11/17 20:22
مریم مسیح , maryam.masih
چرخ کاترین

جلاد کلیسا، در این روش، متهم را به چرخ بزرگی می بست و او را با سرعت می چرخاند و جلاد دوم کلیسا، متهم را در حین چرخیدن، با چوبی، می زد.

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih
94/11/17 20:22
مریم مسیح , maryam.masih
سلاخی

یکی از وحشتناک ترین شکنجه ها در کلیسای قرون وسطی،سلاخی است که در این روش،جلاد کلیسا،با چاقوی کوچکی، پوست متهم را از صورت، زنده زنده می کند.در اغلب موارد،هنوز، جلاد به کمر متهم نمی رسید که او جان می داد.

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih
94/11/17 20:21
مریم مسیح , maryam.masih
الاغ اسپانیایی

جلاد کلیسا در این روش،متهم را برهنه میکرد و او را روی یک صفحه تیغه ای با دستهای بسته می نشاند.جلاد وزنه های سنگینی به پاهای قربانی آویزان می کرد و او را بدین شکل تا چند روز،شکنجه می نمود.

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih
94/11/17 20:21
مریم مسیح , maryam.masih
گهواره یهودا

کلیسا در قرون وسطی،برای شکنجه متهم خود،او را لخت می کرد و روی گهواره نوک تیزی می نشاند.جلاد کلیسا،پاهای متهم را می بست و نوک تیز این گهواره را در مقعد و یا مهبل متهم فرو می کرد.

در شکنجه با گهواره یهودا،گاهی شخص متهم تا چند روز روی آن نگه داشته می شد.این نوع شکنجه در آلمان و اسپانیا رواج فراوانی داشت و به آن «اسب چوبی» هم می گفتند.

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih
94/11/16 16:10
مریم مسیح , maryam.masih
لوله تمساح

در این روش وحشتناک شکنجه،کلیسا، متهم خود را با بدن عریان داخل این دستگاه می گذاشت و جلاد کلیسا،حلقه چرخ دنده دار را می بست.دندانه های تیز این حلقه که شبیه به دندان تمساح است آن چنان در بدن قربانی فرو میرفت که او را از پای درمی آورد.

کانال مـــــــریـــــــم مـــــــســـــــیـــــــح

@maryam000masih