نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : مذاکرات هسته ای - 731 مطلب

97/12/4 18:07
سایبر 11 , cyber11
به راستی چرا دولت از برجام خارج نمیشه و نفع دولت در بقاء بر برجام چیست ؟؟؟

99
97/06/14 07:11
 علوی , sahan59
[https://www.aparat.com/v/EGRpV]
مستند تورنتو 521 - اسناد، مدارک و اعترافات عبدالرسول دری اصفهانی به عنوان عضو تیم مذاکره کننده هسته ای - https://Gap.im/jame - https://eitaa.com/jame66
97/05/30 07:39
حلقه معرفت , hmaarefat
«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه با شبکه خبری «سی‌ان‌ان»درباره برجام و بازگشت تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران مصاحبه کرد.
ظریف در این مصاحبه که به نوشته سی‌ان‌ان در تهران انجام شده گفت: من معتقدم بیماری‌ای در ایالات متحده وجود دارد که اسمش اعتیاد به تحریم است.
او یادآوری کرده که این بیماری تنها مختص دولت فعلی آمریکا نیست و دولت «باراک اوباما»، رئیس ‌جمهور سابق آمریکا هم تمرکزش را بیش از آنکه روی اجرای تعهداتش در زمینه تحریم‌های برداشته‌شده قرار دهد بر ضرورت حفظ تحریم‌های رفع‌نشده تأکید داشته است.
آقای ظریف تاکید کرده است که آمریکا به استفاده از تحریم‌های ضدایرانی اعتیاد پیدا کرده است. در این خصوص باید گفت متاسفانه دولت آقای روحانی آمریکا را به تحریم‌های جدید و بی‌سابقه علیه ایران معتاد کرد زیرا با مدل برجام به آمریکا ثابت کرد که در برابر فشار و تهدید عقب‌نشینی می‌کند، امتیاز می‌دهد و حتی اگر آنها برجام را پاره پاره هم کنند، اینجا رفتار آمریکایی‌ها توجیه می‌شود!
خبرنگار سی.ان.ان پرسید اگر شما احساس می‌کردید که آمریکا به تحریم‌ها اعتیاد دارد، چرا توافق را ادامه دادید؟
ظریف در پاسخ گفت: این شاید یکی از‌اشتباهات بوده است اما مشکل اینجا بود که احساس ما این بود ایالات متحده یاد گرفته که دست‌کم در مورد ایران، تحریم‌ها علی‌رغم ایجاد مشقت‌های اقتصادی، نتایج سیاسی مد نظر آنها را به بار نمی‌آورند و من فکر می‌کردم که آمریکایی‌ها این درس را یاد گرفته‌اند. متأسفانه،‌ اشتباه می‌کردم.
گفتنی است- آذرماه 95 - ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته بود: «من اعتراف می‌کنم که ‌اشتباه کردم و به حرف جان کری اعتماد کردم، اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم، اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم، می‌پذیرم که ‌اشتباه کردم و مسئولیت آن را قبول می‌کنم، ما با صحبت و قول آقای کری اظهارنظر کردیم، به جان کری بعد از نقض عهد اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت، گفتم که شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است».
به نوشته سی‌ان‌ان، وزیر خارجه ایران، در عین حال، در این مصاحبه تأکید کرده که توافق هسته‌ای برجام را می‌توان صرف‌نظر از اقدامات دولت ترامپ حفظ کرد.
ظریف در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا دیدار رو‌در‌رو با ترامپ می‌تواند منفعتی برای «حسن روحانی»، رئیس‌ جمهور ایران داشته باشد گفت: وقتی که پیشرفت‌های عظیمی که قبلاً کرده‌‌ایم دور ریخته شوند، خیر.
وی در ادامه تاکید کرد: [توافق قبلی] برای ما سنگ محکی بود که ببینیم می‌توانیم به ایالات متحده اعتماد کنیم یا خیر.
وزیر خارجه در جواب این سؤال که آیا اصلاً احتمال رسیدن به توافقی دوام‌پذیر با نویسنده کتاب «هنر معامله» (ترامپ) وجود دارد گفت: به رئیس‌جمهور ترامپ بستگی دارد اینکه آیا می‌خواهد کاری کند که ما باور کنیم شریکی قابل اتکا است یا خیر.
به گزارش فارس، ظریف تأکید کرد: اگر الان ما با او وقت بگذاریم و توافق دیگری را امضا کنیم، چقدر دیگر دوام دارد؟ تا پایان دولت خودش؟ یا تا زمان خروج از جایی که پای توافق را امضا می‌کند؟.
ظریف در روزهای گذشته گفته بود که «اروپا به جای اقدام عملی، بیشتر اعلام موضع می‌کند». مقامات ارشد دولت تاکنون بارها به بی‌عملی اروپا در موضوع برجام اذعان کرده و تاکید کرده‌اند که برای هر شرایطی برنامه خواهند داشت و منتظر نتیجه مذاکره با اروپا نخواهند ماند، اما متاسفانه عملکرد دولت نشان‌دهنده چیدن تمامی تخم‌مرغ‌ها در سبد برجام اروپایی و بی‌برنامگی در بهره‌مندی از ظرفیت‌های عظیم
داخلی است.
8
4
4
95/10/26 16:41
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
17
1
12
95/09/8 11:37
خادم محبان مهدی , moballegh313
سیدحسین نقوی حسینی(سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس) با بیان اینکه امروز تاوان تعجیل در قبول برجام را می‌پردازیم، گفت: تیم مذاکره‌کننده می‌خواست به هر قیمتی کار را به پایان برساند و وقتی ما هشدار می‌دادیم به کاسب تحریم متهم می‌شدیم.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950908000136
95/02/19 23:52
آرمان آرام , arman_aram
[https://www.aparat.com/v/KnMm3]
نظر احمدی نژاد درباره مذاکرات هسته ای دولت خاتمی
95/02/19 23:43
آرمان آرام , arman_aram
[https://www.aparat.com/v/bBrSa]
لطفا این سخنرانی را نشر دهید--------- نقد زیبای استاد رائفی پور درباره مذاکرات هسته ای و عملکرد وزارت امور خارجه با استفاده از تحلیل یکی از فیلم های هالیوودی
94/10/24 18:44
ابوالفضل ترلانی , tarlani14
94/10/7 10:29
آرامگاه شهر آرامگاه شهر , citytomb
در بیستم مارس سال 1956 در لانکشایر انگلستان به دنیا آمد.تحصیلات اولیه را در شهر زادگاهش گذراند و برای ادامه تحصیل به دانشکده فنی در ویگان رفت.اشتون در سال 1977 با مدرک کارشناسی در رشته جامعه شناسی از کالج بدفورد لندن، فارغ التحصیل شد.او در اکتبر سال 2008 وارد صحنه بین المللی شد و به مقام کمیسر بازرگانی اتحادیه اروپا (به جای پیتر ماندلسون) منصوب گشت.آشنا بودن چهره «اشتون» در میان ایرانیان به دلیل حضور مستمر وی در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1 + 5 است، او یکی از 100 زن قدرتمند انگلستان در فوریه 2013 انتخاب شد....
برای دیدن متن و عکسهای بیشتر از کاترین مارگارت اشتون ، لینک زیر را دنبال کنید:

94/08/27 08:33
حمید رسایی , www.rasaee.ir
۲۰۸ امین شماره هفته نامه ۹ دی شنبه منتشر شد. تیتر یک این شماره به نتیجه عملکرد ۲۸ ماهه دولت با عنوان "بن بست هسته ای و اقتصاد بسته ای" پرداخته است.

یادداشت اول این هفته به قلم آقای انبارلویی با تیتر" زیان ۴۱ میلیارد دلاری ایران با اجرای سه تعهد در برجام" در صفحه یک آمده است.
غیر قانونی بودن تمامی آراء صادره از هیئت رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری با رای سازمان بازرسی کل کشور را در صفحه یک بخوانید.

تاملی قرآنی – روایی در ویژگی ها ، روش ها و حوزه های نفوذ دشمن با تیتر " نفوذ دشمن در کدخدا دوستان" در صفحه سوم آمده است. جریان شناسی نفوذ با بررسی تاریخی نفوذ در ایران پیش از انقلاب با عنوان "جاسوسی موروثی" را در صفحه پرونده ویژه بخوانید.

یادداشت حجت الاسلام رسایی با تیتر "آقای روحانی از فرانسوی ها یاد بگیرید" در صفحه آخر آمده است.

هفته نامه سیاسی،فرهنگی و اجتماعی ۹ دی با مدیر مسئولی حجت الاسلام حمید رسایی (نماینده مردم شریف تهران، ری ، شمیرانات و اسلامشهر) هر شنبه در کیوسک های مطبوعاتی سراسر کشور عرضه میشود
9
1
6
94/08/23 02:56
  رِوایتگر رٰاوی فَتح  , RevayatRaviFath
به گزارش ایسنا از بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء، آیت الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، فرمودند: به عقیده من اینکه برخی می گویند ما در این مذاکرات امتیازاتی را از دست داده ایم و در عوض امتیازاتی گرفته‌ایم در واقع درست نیست! بلکه من معتقدم ما در این مذاکرات هیچ چیز از دست ندادیم.
وی افزود: ما هرگز امکانات نظامی قدرت هسته‌ای را طبق دین و عقل و فتوای مراجع نمی خواستیم، ما به دنبال فناوری‌های صلح آمیز هسته‌ای در زمینه‌های کشاورزی و پزشکی و امثال آن بودیم که امروز همه آنها برای کشور محفوظ مانده است لذا ما تمام نیازمندی‌های خود را حفظ کردیم و در عمل چیزی از دست ندادیم.
62
74
46
94/07/15 21:17
امام عشق  , Emameshgh_000
پاسخ صریح امام خامنه ای به روحانی

☀️رهبر انقلاب (1393/7/15):

"اینکه دم از مذاکره و گفتگو میزنند برای نفوذ است، عده‌ای در قضیه مذاکره سهل‌انگاری و سهل‌اندیشی میکنند و عمق مسائل را نمیفهمند، میگویند چرا با مذاکره با آمریکا مخالفت میکنید در حالیکه امیرالمومنین با زبیر و امام حسین با عمرسعد مذاکره کرد، امیرالمومنین و امام حسین در حرف زدن با زبیر و ابن‌سعد به آنها نهیب زدند و آنها را نصیحت کردند، بحث مذاکره به معنای امروزی نبود، مذاکره به معنای امروزی یعنی معامله و یک چیزی بگیر و یک چیزی بده، آیا امیرالمومنین با زبیر و امام حسین با ابن‌سعد معامله کرد؟ آیا تاریخ را اینگونه می‌فهمید و زندگی ائمه را اینگونه تحلیل میکنید؟

روحانی (1393/7/30):

"درس و پیام امام حسین (ع) درس برادری، وحدت، گذشت و قبول توبه از یکدیگر است و درس کربلا هم درس تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازین می‌باشد.... در شب تاسوعا ... امام حسین (ع) خیمه‌ای برپا کرد و عمر سعد را به مذاکره دعوت نمود؛ امامی که آگاه است که فردا او و یارانش توسط همین عمر بن سعد و یاران نادانش به شهادت خواهند رسید، اما خواست که با دنیا اتمام حجت کند و از همین‌رو در آن شب، ساعت‌ها با عمر سعد مذاکره کرد، تا نتیجه رویارویی آنان به جنگ ختم نشود.»

پ.ن: ماجرای گفتگوی امام حسین ع و عمرسعد در کربلا
با کلیک روی لینک زیر
29
4
15
94/07/12 14:26
علوم انسانی اسلامی , IslamicHumanities
به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «هلی بُرن از پشت میز» با موضوع بررسی اهداف راهبردی ایالات متحده آمریکا از پیگیری مذاکرات دوجانبه با ایران در موضوع هسته‌ای به قلم مهدی افراز و سید محمد جواد زمانیان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و در مراسمی سه‌شنبه ۱۴ مهرماه رونمایی می‌شود.

این کتاب در دوازده فصل با محوریت قرار دادن مواضع و تحلیل‌های رسمیِ مقامات، اندیشکده‌ها و نهادهای تصمیم ساز در کشور آمریکا، به دنبال روشن نمودن انگیزه‌های اساسی کاخ سفید از پیگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران است.

در مقدمه این کتاب آمده است: «یکی از مقاطع پرمحتوای تاریخ انقلاب اسلامی، روند تعاملات آن با دنیای غرب در مسئله هسته‌ای بوده است. بی‌شک طرف اصلی جمهوری اسلامی در این مناقشه تاریخی، دستگاه حاکمه ایالات متحده آمریکا است. کشوری که داعیه رهبری همه تحولات کره خاکی را در سر دارد، چه ظرفیت ویژه‌ای در بستر گفتگوهای هسته‌ای با ایران یافته است که با چنین قوّت و دقّتی پیگیر به نتیجه رساندن این مذاکرات است؟ مسیر توافقات صورت گرفته چگونه زمینه مدیریت جمهوری اسلامی توسط حاکمیت آمریکا را فراهم خواهد آورد؟ چه أبعادی از سیاست‌های جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات هسته‌ای مورد چالش قرار گرفته است؟ توافق هسته‌ای با چه سازوکاری مقدمات لازم برای ورود مقامات کاخ سفید به فضای تصمیم سازی ایران را فراهم خواهد آورد؟

این‌ها پرسش‌هایی است که این کتاب با محوریت قرار دادن مواضع و تحلیل‌های رسمیِ مقامات، اندیشکده‌ها و نهادهای تصمیم ساز در کشور آمریکا، به دنبال پاسخ‌هایی روشن برای آن‌ها است. پرداختن به این اهداف و انگیزه‌ها موضوعی است که در سال‌های گذشته از چشم نخبگان و تحلیل گران عزیز کشورمان به دور مانده است، لذا جهت روشن کردن چراغی در این مسیر، کتاب حاضر تهیه و تدوین گردیده است.

پیرامون نحوه نگارش مطالب و موضوعات در کتاب حاضر نکاتی مدنظر بوده است:

۱- بهترین مرجع برای رسیدن به تصویری واقعی از انگیزه‌های ایالات متحده در این موضوع، توجه جدّی به مواضع رسمی مقامات، اندیشکده‌ها و سایر نهادهای تصمیم ساز در کشور آمریکا است. بهره‌گیری دقیق از این منابع می‌تواند ما را از قرار گرفتن در مسیر حدس و گمان بازداشته و درکی عینی از واقعیت‌های موجود در این مسئله برساند. لذا چارچوب‌های اصلی تحلیلی در این کتاب مبتنی بر همین مواضع و مستندات بوده است.

۲- برخی از مواضع و اظهاراتِ مقامات و مراکز رسمی آمریکا مشخصاً مصرف داخلی داشته و نسبت کمتری با آن چه در عالم واقع مورد پیگیری قرار گرفته است، دارد. لذا در کتاب حاضر، این دست اطلاعات مورد تحلیل و پرداخت قرار نگرفته است.

۳- در موضوعات گوناگون سعی برآن بوده است، برای عمق بخشی به نتایج، از تحلیل‌های پشتیبان اعمّ از مستندات تاریخی، مبانی نظری، اطلاعات فنّی و … بهره گیری شود.

۴- تحلیل‌های مطرح شده مستقیماً تصویرگرِ اهداف و انگیزه‌های قدرت‌های حاکم در ایالات متحده بوده و ثمررسیدن یا عدم نتیجه بخش بودن آن‌ها تابع مؤلفه‌های دیگری است که موضوع بررسی این کتاب نبوده است.

این کتاب که انتشارات شهید کاظمی آن را منتشر کرده سه‌شنبه با حضور منوچهر محمدی، محمدصادق کوشکی و وحید یامین‌پور از ساعت ۱۶ در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج رونمایی خواهد شد.

علاقه‌مندان به تهیه کتاب «هلی برن از پشت میز» می‌توانند آن را از فروشگاه اینترنتی «من و کتاب»تهیه کنند.
94/06/31 11:45
هشدار نیوز , hoshdarnews.ir
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در رأس تیم مذاکره کننده هسته‌ای بامداد امروز (سه‌شنبه) راهی نیویورک شد.

سفر وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل و شرکت در نشست وزرای خارجه ایران و 1+5 (آمریکا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین و انگلستان) و بررسی روند آخرین هماهنگی‌ها برای شروع برنامه جامع اقدام مشترک و انجام رایزنی‌ها با همتایان خود در کشورهای مختلف صورت می‌گیرد.

------------------------
برای مشاهده کامل خبر روی لینک زیر کلیک کنید