نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : ماهی جنوب - 18 مطلب

99/06/7 15:54
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/IseDi]
کوسه درازدم چشم‌درشت (نام علمی: Alopias superciliosus)، از کوسه‌های دریای عمان و تنگه هرمز است. از نواحی ساحلی تا اعماق بیش از 700 متری حضور دارد. این کوسه بیست سال عمر می‌کند. دارای ارزش صید تجاری است. نسل آن بدلیل صید بی‌رویه آسیب پذیر شده است.
99
99/05/5 23:44
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/FykzG]
تک‌شاخ‌ماهی پوزه‌کوتاه (نام علمی: Naso brevirostris)، از جراح‌ماهیان آب‌های دریای عمان است. در نواحی مرجانی و گرمسیری زندگی می‌کند و معمولا تا عمق 46 متری مشاهده می‌شود اگرچه توان رفتن تا عمق 122 متری را دارد. تا 60 سانتیمتر طول دارد و طول عمر آن 25 سال تخمین زده می‌شود. در بلوغ بخشی بلند و شاخ‌مانند روی پیشانی آن رشد می‌نماید. موارد مسمومیت بعد مصرف گوشت این ماهی وجود دارد. ◄ اطلاعات بیشتر: http://fishbase.ir/species/persiangulf_gulf_of_oman/Naso-brevirostris.html
99/04/29 04:12
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/QXyCR]
ماهی بلنی پوزه‌بند (نام علمی: Omobranchus punctatus)، از بلنی‌های دندان‌شانه‌ای است آب‌های خلیج فارس و دریای عمان است. این ماهی که 9.5 سانتیمتر طول و حداکثر 4 سال عمر دارد، در مناطق آب شور و لب‌شور زندگی می‌کند. ارزش تجاری ندارد. مقاومت خوبی در برابر تغییرات محیطی دارد.
99/04/25 23:54
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/AoQyl]
کاشی‌ماهی آبی (نام علمی: Malacanthus latovittatus)، از کاشی‌ماهیان مناطق مرجانی خلیج فارس و دریای عمان است. هم ارزش صید تجاری و هم آکواریومی دارد. غذای اصلی آن از سخت‌پوستان تامین می‌شود، در شکار بینایی خوبی دارد. معمولا تا عمق 65 متری بیشتر نفوذ نمی‌کند و روی سطح هم کمتر می‌آید. حداکثر طول این ماهی 37 سانتیمتر است.
◄ اطلاعات بیشتر: http://fishbase.ir/species/persiangulf_gulf_of_oman/Malacanthus-latovittatus.html
99/04/25 11:40
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/GMcOk]
سنجاب‌ماهی تاجدار (نام علمی: Sargocentron diadema)، از ماهیان نواحی مرجانی جنوب ایران، و دارای ارزش آکواریومی است. این ماهی تا 17 سانتیمتر رشد می‌کند. درطبیعیت روزها در شکاف‌ها مخفی شده و شب‌ها تغذیه می‌کند. غذای اصلی این ماهی پرتاران، جورپایان، شکم‌پایان و خرچنگ‌های کوچک است.
◄ اطلاعات بیشتر: http://fishbase.ir/species/persiangulf_gulf_of_oman/Sargocentron-diadema.html
99/04/23 19:34
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/ZA7kM]
زمردماهی چشم‌سیاه (نام علمی: Hemigymnus melapterus)، از زمردماهیان آب‌های خلیج فارس و دریای عمان است که گاهی در دستهء ماهیان ایران قرار می‌گیرد. حداکثر تا عمق 30 متری و در مجاورت مرجان‌ها مشاهده می‌شود. تا 37 سانتیمتر رشد می‌کند. ارزش صید تجاری چندانی ندارد اما ماهی آکواریومی است
. ◄ اطلاعات بیشتر: http://fishbase.ir/species/persiangulf_gulf_of_oman/Hemigymnus-melapterus.html
99/04/22 19:34
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/Dd34y]
گیتارماهی خم‌دهان (نام علمی: Rhina ancylostoma)، از گـَُوِه‌ماهیان آب‌های جنوبی ایران است. در جنوب، سیستان و بلوچستان: روپ گل پانچ، هرمزگان: سوس، خوزستان: ابومسحا و بوشهر: گلی، بمبک نامیده می‌شود. طول این گونه به 300 سانتیمتر می‌رسد و تا 135 کیلوگرم وزن دارد. غذای اصلی آن سخت‌پوستان و نرم‌تنان کفزی است. نسل آن آسیب پذیر است.
99/04/21 16:11
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/u6Y83]
کفال فلس‌درشت (نام علمی: Planiliza macrolepis)، از کفال‌ماهیان آب‌های جنوبی ایران است که علاوه بر آب شور دریا، توان زندگی در آب‌های شیرین و لب‌شور را نیز دارد. تغذیه بیشتر از جلبک، جانوران کوچک کفزی مثل پرتاران و سخت‌پوستان بوده و 60 سانتیمتر رشد می‌کنند. ارزش صید تجاری دارند. پرورش آن نیز انجام می‌شود. گاه به دلیل شباهت، این گونه را نیز "بیاح" می‌نامند.
◄ اطلاعات بیشتر:
http://fishbase.ir/species/persiangulf_gulf_of_oman/Planiliza-macrolepis.html
99/04/19 13:59
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/fcN8y]

02:26 / 02:26
صافی‌ماهی خال‌سفید: Siganus canaliculatus
0
بانک اطلاعاتی ماهیان ایران
202 دنبال‌ کننده
0

ویرایش ویدیو

افزایش بازدید
آمار بازدید

ماهی صافی خال‌سفید (نام علمی: Siganus canaliculatus)، از صافی‌ماهیان آبهای جنوبی ایران است که فراوانی زیادی دارد. این ماهی گیاهخوار بوده و دارای ارزش تجاری بالایی است. گوشت آن مزهء مطبوعی دارد. طول آن به 40 سانتیمتر می‌رسد. در بعضی کشورها مثل هند، پرورش دریایی داده می‌شود. بدن دارای یک خار سمّی است.
◄ اطلاعات بیشتر: http://fishbase.ir/species/persiangulf_gulf_of_oman/Siganus-canaliculatus.html
99/04/14 18:49
بانک اطلاعاتی ماهیان   فیش بیس , fishbase
[https://www.aparat.com/v/ReKD6]
یک ماهی با ارزش تجاری و طول تا 1.5 متر که با بخشهای برنده آن می‌تواند برای صیادان نیز خطرساز باشد.