نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : لاریجانی - 75 مطلب

99/04/24 13:59
علی  شایق خادم المجتبی علیه السلام , alishayegh

پس از بیانات شنبه هفتم تیر #مقام_معظم_رهبری درباره دوران ریاست #آیت‌الله_آملی_لاریجانی در قوه قضائیه که با هجمه جریان‌های ضدانقلاب خارج و داخل کشور به حمایت از رئیس سابق این قوه تعبیر شد ؛ برآن شدم به اندازه نگاه کوچک خود زوایای نامکشوفه این سخنان را بررسی کنم تا حقایقی برای خوانندگان این مطلب آشکار شود.

در قدم اول ، آن قسمت از بیانات معظم له را که با سوءاستفاده جریان‌های معاند روبرو و وارانه جلوه داده شد عیناً ارائه می‌کنم:
«حق طلبی» ویژگی مؤمن است و به همین دلیل مؤمنان بنا به تعریف و برای تصدیق ایمان‌شان ، نمی‌توانند «جفا» و «تعدی» درمورد حقوق دیگران را مجاز بدانند یا به آن دامن بزنند. ارزش این امر تا حدی است که باید درمورد آن جانب احتیاط را نگه داشت. از این رو، برقراری توازن میان «اغماض نکردن از گناه» و «تعدی نکردن به بی‌گناه» ، خود موضوع مهمی است. یعنی اگر شک و شبهه‌ای درمیان باشد یا ادله و اسناد کافی فراهم نباشد، نمی‌توان براساس ظن و احتمال متهمی را مجرم و مفسد دانست. چون اگرچه «وجود فساد و مفسد، خیلی خطرناک است اما تعدی به بی‌گناه به معنای واقعی کلمه ازاین خطرناکتر است»

دراین بیانات ، #امام_خامنه‌ای بدون توجه به نگاه معاندان و در توصیه به مومنین می‌کوشند در کنار تقبیح فساد و مفسد ، جایگاه تهمت و افترا را از مجرم و جرم مجزا کنند و نشان دادند برخلاف برخی افراد و حتی سیاسیون ، با جو دهی افکار و احساسات عمومی ، از قاعده‌ی عقل و اخلاق و انصاف خارج نمی‌شوند و تحت تأثیر «فضاسازی‌های رسانه‌ای و هیجانی» تصمیم نمی‌گیرند و اقدامی نمی‌کنند.

رهبرمعظم انقلاب همچنین در بخش دیگری از بیانات خود تصریح کردند: نباید در بررسی همه‌جانبه موضوع فساد در قوه قضائیه ، این واقعیت نادیده گرفته شود که حرکت ارزشمند امروزی ، ریشه در اقدامات ریاست قبلی این قوه دارد و با وجود برخی کاستی‌ها ، با جدیت آغاز شده ، ادامه یافته تا به نشانه‌های امیدوارکننده‌تر در دوران کنونی رسیده است: «همین حرکت مبارزه‌ی با فساد الان ، بحمدالله به این خوبی در قوه قضاییه خودش را دارد نشان می‌دهد ؛ در زمان جناب آقای آملی شروع شد ؛ یعنی ایشان شروع کننده‌ی این حرکت بودند ؛ هم در داخل و هم در بیرون قوه‌ی قضاییه ؛ این ها نبایستی از نظر دور باشد.»

رهبر معظم انقلاب بامشاهده بی‌تقوایی ، هجمه‌های ناجوانمردانه و بعضاً انتقامجویانه دشمنان نظام و برخی فریب خوردگان و ادعای همدستی صادق لاریجانی با طبری و درخواست محاکمه و استعفای وی فرمودند: “در همین دادگاه اخیر به بعضی از بزرگان پاک دست قبلی قوه قضائیه اهانت ، ظلم و واقعا جفا شد. در نگاه سطحی و اولیه برای بسیاری از مردم این شبهه پیش آمد که چرا مقام معظم رهبری از لاریجانی دفاع کردند و راه #مطالبه_گری را بستند؟ که البته با کمی دقت و نگاه موشکافانه به بیانات ایشان چند نکته نمایان می‌شود که مانند همیشه تاحدود زیادی درایت ایشان را به نمایش می گذارد.

با مطالعه و بررسی و دقت بیشتر روی مطالب مبلغان و دمندگان بر آتش تهمت علیه لاریجانی به سه دسته برمیخوریم ؛‌ ابتدا #منافقین و #ضدانقلاب که به شدت ازحمله به آملی استقبال کردند ، دسته دوم جریان انحرافی #اصلاحات هستند که به علت کینه خود از احکام قضایی لاریجانی دنبال تسویه حساب سیاسی بودند و دسته سوم نیز بخشی از جامعه #عدالت_خواه هستند که با علاقه به مطالبه‌گری در توفان هیجان‌های خبری غرق و با رفتارهای تعصبی ، غیراصولی و عجولانه بی‌محابا گرفتار تهمت زنی بدون سند و مدرک شدند.

حال باتوجه به اینکه در بیانات امام خامنه‌ای تذکر به ظلم نکردن و واکنش به تهمت‌ها و رفتارهای غیراخلاقی ، نمود بسیاری داشته است و ایشان به عنوان #علمدار مبارزه با فساد و انتقاد از خطای مسئولان هرگز راه نقد را نمی‌بندند. کمااینکه معظم له حتی در رویارویی با تخلفات #سران_فتنه مقابل اتهام زدن به آنها نیز واکنش نشان دادند و به انصاف و عدالت متذکر شدند.

بررسی عملکرد #آملی_لاریجانی در محاکمه #دانه_درشت_ها و #آقازاده‌های مفسدی مانند #مهدی_هاشمی_رفسنجانی ، #محمدرضارحیمی معان اول #احمدی_نژاد ، دادگاه #کهریزک و #قاضی_مرتضوی نشان می‌دهد وی نیز دغدغه مبارزه با فساد را داشته است و مبارزه وی با مفسدان دولتی و هدفمند هرگز از خاطره تاریخی قوه قضاییه فراموش نخواهد شد ؛ ضمن اینکه باید توجه داشت پنهان کاری و تاخیر در انتشار نامه حمایت آقای آملی از دادگاه #طبری ، نمی‌تواند بی‌غرض بوده باشد.
99
کامنت بنویسید...
مهاجر  , khalil10
یکشنبه 29 تیر ، 22:45
تفسیر موضوعی سخنرانی
ادامه
علی  شایق خادم المجتبی علیه السلام , alishayegh
چهارشنبه 25 تیر ، 13:31
سلام
خانم پارسا بسیار ممنونم بابت حضور و پیامتون
بله متاسفانه ما بچه ولایی ها دیر وارد عمل میشیم اما اونا خوب دارن کار میکنن
ادامه
  , alihzazaza44
چهارشنبه 25 تیر ، 12:47
انشالا علی آقا زنده باشیم و ایوان طلایه امام حسن(ع) رو باهم ببینیم...
ادامه
98/10/8 15:25
محمّد عابدینی , sibekhial
آمریکا محال است به ایران حمله کند. می‌پرسید چرا؟ چون تحصیلِ حاصل است. آمریکا همین الان به ایران حمله کرده است! دولت روحانی یعنی حملهِ آمریکا. مجلسِ لاریجانی یعنی حملهِ انگلیس. شوراها و شهرداری‌های به گِل‌نشسته یعنی حملهِ امپریالیسم. ویرانی‌های این حملات را هم هر روز داریم مشاهده می‌کنیم. البته داریم سرزنده و ایستاده مشاهده می‌کنیم و با همان چشم افول و انحطاطِ جریان غرب‌زده را هم داریم مشاهده می‌کنیم. می‌پرسید چرا؟ چون آن بالا‌بالاها دستِ مجتهدی جامع‌الشّرایط روی سکّان انقلاب است. این‌ که انقلابی ضدّاستکباری سال‌ها مجلس و دولت و شورایش بیفتد دست تفکّرِ آمریکایی یعنی حملهِ سیاسی، امنیّتی، اطلاعاتی و اقتصادی آمریکا و این یعنی چیزی به مراتب سهمگین‌تر از حمله نظامی آمریکا. حتّی ترامپ هم با همهِ حماقتش فهمیده است کشوری که زیرِ این حملات با رهبری آقایش هم‌چنان باامید در مسیرِ قلّه‌ها قدم برمی‌دارد را نمی‌توان به چالش نظامی کشید. نظامی که دولت روحانی و مجلس لاریجانی را هضم کرده و زنده مانده است قطعا نامیرا است!
محمّد عابدینی
دیروزِ نهِ دی ۱۳۹۸
97/09/30 11:44
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
سه کودک در آتش سوختند، رئیس مجلس بدنبال منتشر کننده فیلم نماینده سروان

قضیه نماینده مجلس و کارمند گمرک چه بود؟
الف- نماینده سروان ابتدائا و بی جهت به کارمند گمرک که آرام و مودب است (و به مراتب اداری محل کار خود تاکید می کند) سه بار توهین می کند که تو گ.. می خوری از من دستور نمی گیری، تو غلط می کنی از من دستور نمی گیری، مرتیکه ی عوضی. که البته کارمند توهین دوم را عینا به او برمیگرداند و میگوید خودت غلط می کنی که این کار شرعا و قانونا مجاز است چون توهین را عینا مسترد کرده است.
ب- ارباب رجوع پس از اطلاع از نماینده بودن شخص فحاش، عصبانی می شود و می گوید خاک بر سر مملکتی که تو نماینده اش هستی، نماینده سروان در توهین چهارم براحتی می گوید خاک بر سرش بشود بله. (که در اینجا مخاطب توهین کل مردم ایران است) جوان عصبانی تر می شود و با وجود نهی کارمند گمرک و دعوت او به عدم رفتار فیزیکی، نماینده را به بیرون هل می دهد و موقع بازگشت به او می گوید کثافت.

پس لرزه های این قضیه
1_فردای این واقعه، با وجود هزینه های بالای هر دقیقه از وقت مجلس، گویا مجلس چهل دقیقه جلسه غیر علنی جهت بررسی قضیه تشکیل می دهد که حسب برخی محاسبات هر دقیقه مجلس حدود 30 میلیون تومان هزینه دارد یعنی همین جلسه قریب یک میلیارد تومان برای مملکت هزینه داشته است.
2_محمد باسط درازهی با انتشار کلیپی مدعی می شود این مسائل برای ایفای وظایف نمایندگی بوده و با تقطیع و صدا گذاری کلیپ چهل ثانیه از آن بیرون آمده است، و به جامعه بلوچ و اهل سنت توهین شده است که البته اولا تطبیق صدا بر تصویر روشن است و این ادعا مورد قبول جوانان در جامعه مجازی قرار نمی گیرد و با ساخت کلیپ های طنز این ادعا را هجو می کنند. ثانیا اگر کسی مدعی تحریف و تقطیع است باید فایل اصلی را منتشر کند. ثالثا حتی اگر فایل چهار ساعت هم باشد مجوز فحاشی نماینده در قسمتی از آن نیست. رابعا هیچ کار غیر اخلاقی از سمت کارمند مشاهده نمی شود و اگر نماینده با اشخاص بالا دست یا افراد موازی دیگری مشکل دارد دلیل توهین به شخص ثالث نمی شود. خامسا شیطنت خطرناک نماینده برای تحریف اذهان از تخلف شخصی، به سوی ایجاد تفرقه قومی و مذهبی به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و واقعا شیطنت خطرناکی است. و جالب این که همین کارمند از برادران اهل سنت و ترکمن است و ادعای توهین به قومیت ها و مذهب خود ِ طرف اصلا قابل پذیرش نیست.
3_علی کرد رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس مدعی می شود که کارمند به نماینده و جایگاه مجلس توهین کرده و این جلسه سازماندهی شده بوده و فایل طولانی است و تقطیع شده که این ادعاها هم مردود است و اگر توهینی با بیرون انداختن بوده از جانب ارباب رجوع بوده نه کارمند، و کارمند به وظیفه قانونی خود عمل کرده و اتفاقا جایگاه مجلس با فحاشی نماینده و نقض ماده 608 و خصوصا نقض ماده 609 بخش تعزیرات قانون مجازات تضعیف شده است.
4_ چهل نفر از نمایندگان بجای شرمندگی ، با حمایتی عجیب و حزبی از نماینده فحاش خواستار استیضاح وزیر اقتصاد می شوند. که اخباری مبنی بر عذرخواهی وزیر منتشر و سپس تکذیب می شود.
5_در رفتاری عجیب تر علی لاریجانی رئیس مجلس در فایل منتشره از جلسه غیر علنی، بجای دعوت نماینده خاطی به عذرخواهی و یا گذشت، خواستار برخورد با منتشر کننده فایل می شود. که کاربران معروف مجازی متعددی از جمله مسعود مقتدر و امیر تقی نژاد و دیگران با هشتگ من آن فیلم را گرفتم به جواب به این حرف ناموجه پرداختند. امیری معاون رئیس جمهور پرونده کارمند را به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع می دهد و علی مطهری نائب رئیس مجلس که خود سابقه هل دادن نمایندگان و تهدید به کف گرگی و الفاظ نامناسب مانند پفیوز و الفاظ تحقیر آمیز مانند کوچک اف به دیگر نمایندگان را در پرونده خود دارد و از قضای روزگار منصبی بالاتر یافته، انتشار این کلیپ را اشاعه فحشاء می خواند. که همه این موارد فرافکنی و خروج از انصاف و گشتن به دنبال زیر بغل مار است. اشاعه فحشاء هم مربوط به مسائل جنسی و موارد مشابه است و نهایتا به مسائل شخصی افراد مرتبط است نه سوء استفاده از جایگاه نمایندگی و بازی با آبروی مسئولین مملکت و نه نمایندگانی که شرعا و قانونا باید نسبت به رفتارها و گفتارهای اجتماعی خود پاسخگو باشند. و این ادعاها مربوط به عمق نداشتن برداشت های مذهبی است. همانطور که مسیحیت اشتباه رفتند و یک سیلی خورده را به آمادگی به سیلی دوم تصور کردند در حالی که این موضوع مربوط به اختلافات شخصی و حقوق شخصی بود نه احوال اجتماعی افراد، لذا در انجیل یوحنا 18 ص 22 آمده حضرت عیسی ع به صراحت با برخورد فیزیکی دستگیرکندگان خود اعتراض می کند. یا در کتاب معتبر آنها اعمال رسولان 4 ص 24 آمده عیسی ع دعا کرد: خدایا غلامان خود را عنایت کن تا با دلیری تمام با کلام تو سخن گویند. @yaaraouf
6- در همان کلیپ جلسه غیر علنی که متاسفانه معلوم نیست چرا منتشر شده و مجلس چرا به حفظ اسرار خود پایبند نبوده مجددا کسی در همان جا، هیئت رئیسه را بی شعور می خواند. و در کمال تاسف نماینده متخلف می گوید یقین بدانید اگر من کوتاه بیایم فردا نوبت شماست. این توصیه یعنی مجلسی که باید به سوگند خود و خدمت به ملت وفادار باشد بهتر است اول مواظب منافع و مضرات خودش باشد.
7- در کنار این مسائل سوالات متعددی در ذهن مردم در اثر اخبار منتشره ایجاد شده که اساسا نماینده سراوان در آن محل چه می کرده؟ آیا برای ترخیص کالای غیر قانونی فردی بنام مهرداد ح وارد شده یا واقعا وظیفه قانونی داشته؟ که مسئولین نظارتی و قضائی باید بررسی کنند. و البته حتی اگر واقعا امر شخصی هم نبوده، باز مجوز توهین و بی اخلاقی به دیگر افراد نیست.
8- در کنکاش رسانه ها اعتبار مدرک تحصیلی نماینده سراوان زیر سوال رفته و وی متهم شده که مدرک تحصیلی خود را با سرقت علمی واضح از سه پژوهشگر آلمانی (منتشره در سال 2008) را شش سال پس از انتشار به همراه عبد ا پ و ناصر ن کپی کرده و به عنوان رزومه به دانشگاه آزاد سراوان تحویل داده و از آن استفاده تحصیلی کرده اند. در مواردی مثلا لفظ لاتین در دو خط آمده و باید میان آن خط فاصله گذاشته می شده و در کپی عینا همان خط فاصله هم بدون ضرورت سطری کپی شده در حالی که نماینده سراوان در تبلیغات انتخابات خود را مسلط به شش زبان دنیا معرفی کرده است. و اینها ضرورت نظارت دقیق تر دانشگاه ها و شورای نگهبان به بررسی سوابق علمی افراد را تاکید می کند. لذا مثلا باید افراد نامزد چند ماه قبل ثبت نام مدارک خود را به دبیرخانه شورا تحویل دهند تا یک فردی که بعد هشت سال یک لیسانس در کشوری خارجی گرفته، خود را در نوشته جات و اظهارات پروفسور معرفی نکند و از آن در مناصب دولتی استفاده نکند.
9- تلخ تر ازین موارد، آقای عثمانی نماینده بوکان به درستی اظهار میدارد احترام مجلس باید حفظ شود اما بخاطر یک کلیپ این همه وقت مجلس گرفته شده و وزیر تهدید به استیضاح می شود اما سه کودک معصوم در همین زاهدان در اثر اهمال مدارس سوخته و فوت شده اند و مجلس چرا چنین دغدغه ای برای این مردم رنج کشیده ندارد؟ و واقعا پاسخ وجدان نمایندگان به این سوال چیست؟
10- این مسایل همه در حالی است که اخبار زشت و تلخی از دیگر مسئولین و دیگر نمایندگان منتشر می شود، نماینده جلفا نیز توهین مشابهی به افراد و مردم می کند. رئیس بیمارستان آمل توهین دیگری به بیمار تالاسمی می کند. اما آقای جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان می گوید مردم توقع شان را کمتر کنند! آیا توهین های مکرر و علنی یک نماینده مجلس و نقض صریح قوانین و سوء استفاده رسانه های غربزده و ایجاد شکاف بین مردم و حکومت، مسئله کوچکی است؟
11- کارمند اخلاقمدار گمرک محمد بهنیا ، علی رغم حمایت وسیع مردمی در فضای مجازی و نیز حمایت های حضوری برخی افراد خوش سلیقه ، متاسفانه پرونده اش به هیئت تخلفات ادارای واصل شده است. که البته برخی از مجموعه ها همچو ستاد احیاء امر به معروف و مجمع عدالتخواه دانشگاه مازندران و برخی تیم های حقوقی در اقدامی شایسته، خبر از حمایت رایگان از وی داده اند.
12- کماکان افراد غربزده و بلندگوهای خارجی اجنبی رفتار تلخ این نماینده را مکررا در صفحات bbc و رادیو فردا و کیهان لندن و .. منتشر کرده و بطور غیر مستقیم تمام مجلس و تمام مسئولین را همگی غیر منطقی و فحاش و سرگرم دفاع از منافع و میزهای خود معرفی می کنند و کار بجایی رسیده که رضا ربع پهلوی خبیث پیام دلداری به کودکان سوخته مدرسه زاهدان میدهد تا خود را دلسوز مملکت جا بزنند. لذا تکلیف قوه قضائیه مضاعف می شود تا با بررسی فوری و حکم قاطع بر این قضیه مرهمی بر عصبانیت جوانان و مردم عزیز ایران باشند که بله می توان مسئول متخلف را محاکمه کرد و قرار نیست اینها سی سال بعد که دست شان از قدرت کوتاه شد به مجازات برسند که آن موقع هم بازدارندگی موثری نخواهد داشت.
به امید روزی که مردم و مسئولین و ضعیف و قوی، به اخلاقیات ملتزم باشند و همگی مقابل قانون یکسان باشند. و قوای نظارتی قبل از التهاب عواطف جامعه از تخلف افراد صاحب موقعیت، پیشگیری و سپس رسیدگی عاجل و موثر کنند. تا دشمن ازین معایب و مشکلات فعلی اقتصادی سوء استفاده نکند و خود را دلسوز مردم جا نزند.
97/07/3 23:27
سبزینه    , saeede2007
97/06/13 16:17
امام زاده عبدالله(ع) , garibtuoiserkan
حاجی بابایی نماینده مردم همدان:

"چرا هر روز باید درباره طرح‌ها و لوایح بی‌فایده بحث کنیم؟

رئیس مجلس است که باید بر دلار 13 هزارتومانی و سکه 4 میلیون و 500 هزار تومانی نظارت کند! "
8
2
4
96/10/26 11:44
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
به نظر شما وقتی ار جستجوی نام احمدی نژاد هم میترسند از خودش چقدر واهمه دارند ؟!
6
5
6
96/09/14 13:44
رصد؛ پاسخ به شبهات و اخبار گروه جهادی تبلیغ مجازی , rasadjahadi
[https://www.aparat.com/v/6BNsu]
1
1
96/06/28 17:42
مخبر نیوز , mokhbernews
رئیس مجلس شوراى اسلامى با همراهی فرمانده نیروی زمینی سپاه از مناطق مرزى شمال غرب کشور بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، علی لاریجانى رئیس مجلس شوراى اسلامى از مناطق مرزى شمال غرب کشور بازدید کرد.
سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در این بازدید علی لاریجانی را همراهی کرد.
96/05/28 21:24
پایگاه اطلاع رسانی فانوس , fanousnews
رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات نماینده ایذه و باغملک درباره استخدام نمایندگان مجلس در وزارت نفت واکنش نشان داد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم،هدایت‌الله خادمی نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (شنبه 28 مرداد) قوه مقننه که به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم اختصاص داشت، در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت (بیژن نامدار زنگنه) صحبت می‌کرد در میان اظهارات خود مدعی شد که برخی از نمایندگان در وزارت نفت استخدام شده‌اند که علی لاریجانی رئیس جلسه پس از اتمام سخنان این نماینده خطاب به وی، گفت: این سخن شما اشتباه است، چرا چنین چیزی را می‌گویید؟ شما در پشت تریبون اظهاراتی داشتید که سوءتفاهم ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: اگر موردی سراغ دارید بفرمایید چه کسی از نمایندگان در وزارت نفت استخدام شده است؟

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در واکنش به این اظهارات علی لاریجانی گفت: منظور بنده نمایندگانی است که نتوانستند به مجلس راه پیدا کنند.

علی لاریجانی اظهار داشت: شما می‌گویید نماینده‌های مجلس و این یعنی همین افرادی که اینجا هستند که این خلاف واقع است.
96/04/26 19:56
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
بخش های مهم نامه که باید مسولین محترم قضا پاسخ دهند:

** نوع رفتار دستگاه قضایی با آقای بقایی این فرضیه را تقویت کرده است که هرگاه جناح های سیاسی می خواهند با یکدیگر درگیر شوند ابتدا با دولت قبل و یاران دکتر احمدی نژاد برخورد می کنند و اگر بخواهند با هم سازش کنند یا آنکه زورشان به دیگری نرسد ، باز هم به سراغ دولت قبل و همکاران رئیس جمهور سابق می روند!

** بنده از شما راهنمایی می خواهم که بفرمایید برای شکایت از حضرت عالی یا هرمقام ارشد قضایی دیگر، به کجا باید مراجعه شود و چه مرجع و ملجائی برای این منظور وجود دارد؟

** از نکات قابل تامل آن است که در کمتر نقطه ای از جهان به روش ایران عمل می شود زیرا اینگونه نیست که سخنگوی دستگاه قضایی هر هفته در جمع خبرنگاران حاضر شده و از بازداشت این و آن خبر بدهد.

** شرایط به نحوی پیش رفته است که دستگاه قضا خودش تهمت می زند، احضار یا دستور بازداشت و تفتیش صادر می کند، خودش بازجویی و محاکمه و محکوم می کند و خودش هم محکوم را زندانی می کند و در نهایت هم می گوید هر کس از ما شکایتی دارد باید به خود ما شکایت کند!

** طبق اظهارات آقای بقایی ، در جریان بازجویی های صورت گرفته، از ایشان خواسته شده بود تا علیه برخی از همکاران خودش اتهاماتی را وارد نماید و آزادی او نیز منوط به پذیرش این امر خلاف قانون و خلاف اخلاق شده بود.

--------------

متن نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی
حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای محسنی اژه ای
سخنگو و معاون محترم قوه قضاییه

سلام علیکم
ضمن آرزوی سلامتی و توفیق جناب عالی در انجام وظایف قانونی، در ارتباط با مباحثی که در آخرین کنفرانس مطبوعاتی مورخ 25 تیرماه در موضوع مربوط به آقای حمید بقایی معاون رئیس جمهور محترم سابق ابراز فرمودید، از موضع خیرخواهی ، دلسوزی و البته روشنگری موارد زیر را به استحضار جناب عالی و ملت عزیز می رسانم:

1- درپی بازداشت بلاوجه آقای حمید بقایی و وثیقه سنگین مرتبط با آن، دکتر احمدی نژاد نامه ای را خطاب به ملت ایران منتشر کردند و در آن به بیان جزئیاتی از ظلم بزرگی که در حق آقای بقایی روا داشته شده است، پرداختند اما جناب عالی در سخنان خود ، با صدور یک حکم کلی، ادعا کردید که بخش عمده این نامه خلاف واقع بوده است ، در حالی که انتظار می رفت مشخص می فرمودید کدام بخش از این مطالب ، به نظر جناب عالی خلاف واقع بوده است تا امکان ارزیابی و اقناع فکری برای دیگران نیز فراهم می آمد.
2- نکته دیگر این است که جناب عالی مگر از آقای احمدی نژاد پرسیده اید که منبع مطالب ایشان چه کسی بوده است که قضاوت فرموده اید "مثل همیشه از یک فرد چیزی را شنیده" ! ، به راستی آیا دیگران هم می توانند در مورد مقامات قضایی چنین قضاوتی را داشته باشند؟! آیا اینگونه سخن گفتن در باره رئیس جمهور سابق که طی 12 سال گذشته در برابر همه اتهامات ، توهین ها و افتراها و هجویات سیاسی و رسانه ای سکوت اختیار کرده است، مصداق توهین و افترا محسوب نمی شود؟ آیا استفاده از این ادبیات سخیف نسبت به یک شخصیت بارز ملی و سیاسی که مورد احترام و تکریم ملت ایران است ، به اعتبار و منزلت دستگاه قضایی آسیب وارد نمی سازد؟

3- حضرت عالی نیک می دانید که دستگاه قضایی به لحاظ ذاتی مسئول اجرای حق و عدالت است اما شرایط به نحوی پیش رفته است که خودش تهمت می زند، احضار یا دستور بازداشت و تفتیش صادر می کند، خودش بازجویی و محاکمه و محکوم می کند و خودش هم محکوم را زندانی می کند و در نهایت هم می گوید هر کس از ما شکایتی دارد باید به خود ما شکایت کند و وقتی هم شکایت می شود، در موارد عدیده ، مورد رسیدگی قرار نمی گیرد. سئوال این است که این روش، با کدام منطق حقوقی و اصول قانون اساسی سازگاری دارد؟! من و شما میراث خوار نظامی هستیم که یک ملت نستوه بهترین فرزندان خود را برای ایجاد و تداوم آن اهداء کرده است، آیا ما حق داریم با رفتار، گفتار ، تصمیمات و اقدامات خود این سرمایه بی بدیل را تباه کنیم یا به آن آسیب وارد آوریم؟

4- از نکات قابل تامل آن است که در کمتر نقطه ای از جهان به روش ایران عمل می شود زیرا اینگونه نیست که سخنگوی دستگاه قضایی هر هفته در جمع خبرنگاران حاضر شده و از بازداشت این و آن خبر بدهد. آبروی انسانها از چنان اهمیتی برخوردار است که دستگاه قضایی در بسیاری از نقاط دنیا خود را ضامن حفظ و حراست از آبروی شهروندانش می داند اما در ایران و در جلسات سخنگوی محترم قوه قضاییه ، اتهامات فرد یا افراد بازداشت شده، پیش از رسیدگی قضایی، در سطح جامعه منتشر می شود و از این طریق آبروی افراد و خانواده های آنها خدشه دار می شود و قبل از آنکه به صورت عادلانه اتهامات وارده مورد رسیدگی قرار گیرد، حیثیت متهمین مخدوش و خانواده ها و بستگان آنها دچار آسیب های شدید و بعضا جبران ناپذیر مادی ، روحی و روانی می شوند. مسئولیت تداوم این روند ناهنجار با چه کسی است؟! از جمله این ناهنجاری ها، نسبت دادن برخی اتهامات تفهیم نشده و خلاف واقع به آقای بقایی در آخرین نشست مطبوعاتی جناب عالی و انتشار گسترده آن در رسانه ملی و سایر رسانه های ارتباط جمعی است. چگونه است که اطلاعات پرونده را سخنگوی محترم می توانند منتشر کنند و هیچ اشکالی ندارد اما اگر وکیل آقای بقایی اعلام کند که مثلا به مدت 56 روز امکان ملاقات با موکل خود را نداشته است، به جرم افشای پرونده به 9 ماه زندان محکوم می شود!؟

5- دستگاه قضایی مدعی است برای آقای بقایی احضاریه کتبی فرستاده اما آدرس او شناسایی نشده است . ارسال احضاریه کتبی برای متهم ، یک امر قانونی است و آقای بقایی نیز فردی گمنام و مجهول المکان نبوده است و ادعای شناسایی نکردن آدرس ایشان مسموع نیست. ایشان در همان محلی زندگی می کند که ماموران دادستانی با اطلاع از آدرس دقیق ، برای بازداشت مجدد به آنجا مراجعه کردند. این مساله برای مردم قابل درک نیست که چرا احضاریه کتبی به بهانه شناسایی نشدن آدرس منزل وی ، به دست آقای بقایی نرسیده است؟! گذشته از آن ، احضاریه کتبی را می توانستند به وکلای ایشان که از قضا کفیل وی نیز هستند، ابلاغ کنند که معلوم نیست چرا چنین اتفاقی صورت نگرفته است؟ضمن آنکه اگر به صورت کتبی هم به کفیل ایشان اعلام شده بود او طبق قانون یک ماه برای معرفی آقای بقایی به بازپرس پرونده فرصت داشت.

6- این حق را چه کسی برای دستگاه قضایی درنظر گرفته است که بتواند یک فرد را بدون اطلاع قبلی ، از مقابل منزلش بازداشت کند و بدون تفهیم یک اتهام جدید ، کفالت (اقل قرار) را به وثیقه ای بسیار سنگین (اشد قرار) تبدیل و به بهانه عدم تامین وثیقه ، متهم را به بازداشتگاه بفرستند؟! دستگاه قضایی نظام جمهوری اسلامی باید مرکز تظلم خواهی و اجرای عدالت و اعاده حق باشد و در اذهان عمومی حافظ حقوق فردی و اجتماعی آحاد جامعه شناخته شود، اما به راستی چرا باید به گونه ای رفتار شود که ناقض این حقوق جلوه نماید؟! نوع رفتار دستگاه قضایی با آقای بقایی این فرضیه را تقویت کرده است که هرگاه جناح های سیاسی می خواهند با یکدیگر درگیر شوند ابتدا با دولت قبل و یاران دکتر احمدی نژاد برخورد می کنند و اگر بخواهند با هم سازش کنند یا آنکه زورشان به دیگری نرسد ، باز هم به سراغ دولت قبل و همکاران رئیس جمهور سابق می روند!

7- آقای بقایی در 28 دی ماه 1394 بعد از تحمل 225 روز زندان انفرادی آزاد شد که 5 ماه از این دوران ، از دیدن نور آفتاب محروم بوده است. پس از سپری شدن این مدت ، ایشان را به اتاقی با حضور چند زندانی دیگر که بعضا متهم به جنایت و جرایم مشابه بودند، منتقل می کنند. آقای بقایی در این محل احساس امنیت نمی کند و درخواست می نماید که او را به همان محل قبلی بازگردانند. جناب عالی در کنفرانس مطبوعاتی صرفا به درخواست آقای بقایی برای ماندن در زندان انفرادی(همان سوئیت مورد نظر جناب عالی) اشاره کردید در حالی که از بیان دلیل این درخواست خودداری ورزیدید. البته بنده بر این باورم که طرح اینگونه مسائل از طرف جناب عالی و از جمله تهیه غذا برای آقای بقایی دون شان و منزلت جایگاه سخنگو و معاون محترم قوه قضاییه و انعکاس آن از تریبونهای مختلف است. حتما قبول دارید که سخنان و مواضع جناب عالی باید کاملا جنبه حقوقی داشته باشد تا در محافل گوناگون به عنوان دستاویزی برای تمسخر مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

8- طبق اظهارات آقای بقایی ، در جریان بازجویی های صورت گرفته، از ایشان خواسته شده بود تا علیه برخی از همکاران خودش اتهاماتی را وارد نماید و آزادی او نیز منوط به پذیرش این امر خلاف قانون و خلاف اخلاق شده بود. آقای بقایی پس از آزادی بارها خواسته بود تا فیلم مشروح بازجویی های انجام شده جهت اطلاع مردم منتشر شود. از حضرت عالی که امروز قاطعانه از اتهامات ناروای آقای بقایی سخن می گویید، درخواست می کنم تا در این زمینه ، دستور مقتضی را صادر فرمایید زیرا تنویر افکار عمومی در این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و تکلیف را بر همگان روشن خواهد ساخت.

9- در حالی که آقای بقایی در زندان به سر می برد و قادر به دفاع از خود در برابر اتهامات نیست، جناب عالی در کنفرانس مطبوعاتی اتهاماتی را متوجه ایشان کردید! بنده از شما راهنمایی می خواهم که بفرمایید برای شکایت از حضرت عالی یا هرمقام ارشد قضایی دیگر، به کجا باید مراجعه شود و چه مرجع و ملجائی برای این منظور وجود دارد؟
امیدوارم هر چه زودتر شاهد آزادی آقای بقایی از زندان باشیم و بازپرس پرونده نیز با صدور قرار منع پیگرد، بر بیگناهی ایشان مهر تایید بزند و استقلال و شجاعت خود را در تصمیم گیری که باعث تقویت دستگاه قضایی خواهد بود، نمایان سازد.
علی اکبر جوانفکر

#بقایی_را_آزاد_کنید
#بقایی
#دکتر_داوری
96/02/13 16:59
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
12
2
8
96/02/13 16:58
سفره آسمانی , sofreh_asmani
9
1
6
96/01/14 20:09
ابوالفضل بلوکی , abolbolo
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق به عنوان یک اصل اساسی در جریان رقابتهای انتخاباتی از سوی نامزدها و هواداران آنان گفت: مردم و مسئولان قطعاً اجازه نخواهند داد که در انتخابات آتی، اتفاقاتی نظیر فتنه ۸۸ تکرار شود و از سوی دیگر توقع ما از شورای محترم نگهبان این است که نصّ قانون اساسی را در مورد شرایط نامزدهای انتخابات رعایت کند.
95/10/28 09:13
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
از تصویب بیست دقیقه ای برجام
تا حمایت از IPC
از برنامه خفت بار ششم توسعه
تا سند پاویونی
و....
می خوام بگم از هرچی بگیم یه سرش ایشونه

#Hani_Hashami
8
5
2
95/09/13 10:55
شایعات , SHAYEAAT.IR
ادعاهای شایعه غیر معتبر است و برخلاف آنها میرزا هاشم آملی روابط بسیار نزدیکی حتی در مبارزات علیه شاه داشتند

**متن شایعه

" آیت الله خمینی : لاریجانى ها انگلیسى هستند به آنها پست ندهید!!
اوایل دهه 40، میرزاهاشم لاریجانی، ظاهرادلخوشی ازآیت الله خمینی نداشت. دیده آیت الله خمینی داشته ابرقدرت روحانیت ضدسلطنت میشد، مخصوصا بااون اتفاقاتی که سال42 اتفاق افتاده...
مدرسین- جامعه مدرسین ازهمینجا شکل میگیره دیگه- اینا معرفی میکنند که آقای خمینی به عنوان مرجع تقلیدمعرفی بشه.میان خدمت میرزاهاشم، حالا شاگردایی که بعضی ازشاگردای ایشون الان مسولین امروز هستند وحتی مجتهدین امروزهستند؛ سردرس، جلوی همه شاگردان،یکی از آقایون میاد ومیگه این12نفرمدرسین، حاج آقاروح الله رو بعنوان مرجع انتخاب کردندو ایشون جمله ای میگه (میرزاهاشم) درحضور همه شاگردانش که الان هم هستند ازاصلاح طلبان هستند بعضیاشون؛ میگه که :" اینهاجنایت کردند اینها خیانت کردند به اسلام"؛ این جمله ی میرزاهاشم آملی، پدر لاریجانیهاست که کسانی که خمینی را بعنوان مرجع تقلیدمعرفی کردند خیانت کردند به اسلام وجنایت کردن ؛ خوب، درانقلاب هم شرکت نداشت؛ هرکس میگه ، دروغ میگه. ایشون تومسجد محل هم یک راهپیمایی نیامد.نه حرکتی داشت نه همراهی داشت.می گفت امام افراطی و تندرو هست.کسی که امام را تندرو میداند و امام هم بعد از انقلاب میگه ایشون و فرزندانشون انگلیسی هستند به آنهاپست ندید. الان همه فرزندان بحمدالله درمصادرامورهستندو این مشکل ماست...!! "

**پاسخ شایعه

1. ادعاهای غیر مستند شایعه در هیچ منبع معتبری یافت نمی شود و مخالفت متقابل میرزا هاشم آملی و امام خمینی صحت ندارد!
2. بر خلاف این ادعاها میرزا هاشم آملی، پدر روسای قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی، از همراهان نزدیک امام خمینی(ره) در قبل و بعد از انقلاب بود!
http://yon.ir/larijani1
3. وی به طور علنی با رژیم شاه به مبارزه پرداخت و از منتقدان جدی لایحه انجمنهای ایالتی و ولایتی و توهین روزنامه اطلاعات به امام بود!
http://yon.ir/larijani2
4. او با این‌که خود مرجع تقلید بود، اما در جایی گفته بود فرزندان من همه مقلد امام خمینی هستند!
5. میرزا هاشم آملی می‌کوشید در حرکت‌های سیاسی پشت سر امام(ره) حرکت کند و در بحث ولایت فقیه نیز گفته بود آن را همان‌گونه که امام مطرح کردند، بیان می‌کنم.
http://yon.ir/larijani3
6. ایشان از امام خمینی به عنوان «امام المسلمین» یاد می نمود و پس از ارتحال امام، جزء نخستین مراجعی بود که به تایید رهبر انقلاب همت گمارد و برای ایشان پیام تبریک فرستاد.
http://yon.ir/larijani4
7. امام(ره) در مورد لاریجانیها صحبتی نداشتند! در وصیتنامه ایشان آمده: آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد تصدیق نیست مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم".
http://yon.ir/larijani5

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/728
95/09/13 10:55
شایعات , SHAYEAAT.IR
ادعاهای شایعه غیر معتبر است و برخلاف آنها میرزا هاشم آملی روابط بسیار نزدیکی حتی در مبارزات علیه شاه داشتند

**متن شایعه

" آیت الله خمینی : لاریجانى ها انگلیسى هستند به آنها پست ندهید!!
اوایل دهه 40، میرزاهاشم لاریجانی، ظاهرادلخوشی ازآیت الله خمینی نداشت. دیده آیت الله خمینی داشته ابرقدرت روحانیت ضدسلطنت میشد، مخصوصا بااون اتفاقاتی که سال42 اتفاق افتاده...
مدرسین- جامعه مدرسین ازهمینجا شکل میگیره دیگه- اینا معرفی میکنند که آقای خمینی به عنوان مرجع تقلیدمعرفی بشه.میان خدمت میرزاهاشم، حالا شاگردایی که بعضی ازشاگردای ایشون الان مسولین امروز هستند وحتی مجتهدین امروزهستند؛ سردرس، جلوی همه شاگردان،یکی از آقایون میاد ومیگه این12نفرمدرسین، حاج آقاروح الله رو بعنوان مرجع انتخاب کردندو ایشون جمله ای میگه (میرزاهاشم) درحضور همه شاگردانش که الان هم هستند ازاصلاح طلبان هستند بعضیاشون؛ میگه که :" اینهاجنایت کردند اینها خیانت کردند به اسلام"؛ این جمله ی میرزاهاشم آملی، پدر لاریجانیهاست که کسانی که خمینی را بعنوان مرجع تقلیدمعرفی کردند خیانت کردند به اسلام وجنایت کردن ؛ خوب، درانقلاب هم شرکت نداشت؛ هرکس میگه ، دروغ میگه. ایشون تومسجد محل هم یک راهپیمایی نیامد.نه حرکتی داشت نه همراهی داشت.می گفت امام افراطی و تندرو هست.کسی که امام را تندرو میداند و امام هم بعد از انقلاب میگه ایشون و فرزندانشون انگلیسی هستند به آنهاپست ندید. الان همه فرزندان بحمدالله درمصادرامورهستندو این مشکل ماست...!! "

**پاسخ شایعه

1. ادعاهای غیر مستند شایعه در هیچ منبع معتبری یافت نمی شود و مخالفت متقابل میرزا هاشم آملی و امام خمینی صحت ندارد!
2. بر خلاف این ادعاها میرزا هاشم آملی، پدر روسای قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی، از همراهان نزدیک امام خمینی(ره) در قبل و بعد از انقلاب بود!
http://yon.ir/larijani1
3. وی به طور علنی با رژیم شاه به مبارزه پرداخت و از منتقدان جدی لایحه انجمنهای ایالتی و ولایتی و توهین روزنامه اطلاعات به امام بود!
http://yon.ir/larijani2
4. او با این‌که خود مرجع تقلید بود، اما در جایی گفته بود فرزندان من همه مقلد امام خمینی هستند!
5. میرزا هاشم آملی می‌کوشید در حرکت‌های سیاسی پشت سر امام(ره) حرکت کند و در بحث ولایت فقیه نیز گفته بود آن را همان‌گونه که امام مطرح کردند، بیان می‌کنم.
http://yon.ir/larijani3
6. ایشان از امام خمینی به عنوان «امام المسلمین» یاد می نمود و پس از ارتحال امام، جزء نخستین مراجعی بود که به تایید رهبر انقلاب همت گمارد و برای ایشان پیام تبریک فرستاد.
http://yon.ir/larijani4
7. امام(ره) در مورد لاریجانیها صحبتی نداشتند! در وصیتنامه ایشان آمده: آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود، مورد تصدیق نیست مگر آن‌که صدای من یا خط و امضای من باشد، با تصدیق کارشناسان؛ یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم".
http://yon.ir/larijani5

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/728
95/06/14 23:59
دکتر احمدی‌نژاد دامت تاییداته , Dr.Ahmadinejad
«خیانت»درلباس«رفاقت»

جناب لاریجانی:
اگر قصدحیله گری دارید،بدانید..

«ولا یحیقُ المكر
السیّئ الا بِأهله» (فاطر،43)

«نیرنگ» درحق برادران«فقط»
دامن«سازنده نیرنگ»راخواهد گرفت.
6
1
4
95/05/31 11:23
پایگاه تحلیلی خبری تاثیر , tassir.ir
اجازه کرسنت دیگر را ندهید
▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ♦تاثیر، اولین و بزرگترین مرجع عکس خبر♦ █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂

┘◄ بــــرای مشـــــــــاهده خبـــــــــــر روی لینــــــک زیــــــر [ ▼▼ ] کلیــــک کنــــید
95/05/1 14:31
دکتر احمدی‌نژاد دامت تاییداته , Dr.Ahmadinejad
مشارکت صریح برادران لاریجانی و اصولگرایان با هاشمی برای ساقط کردنِ دولت احمدی‌نژاد/ رهبر: آقای لاریجانی! فکر نمی‌کنید بعد از دولت [احمدی‌نژاد] سراغ رهبری می آیند؟!/دیدار توکلی با سید حسن نصرالله و دعوت از وی به همکاری جهت زمین زدن دولت سابق! + فیلم
سوالی ساده در اذهان متبادر می شود که به راستی چرا دیگر رگ گردنِ مدعیانِ ولایتمداری متورم نمی شود؟!
به گزارش گروه صفحات مجازی راهکارنیوز، بخشی از افشاگریِ قابلِ تاملِ سردار کریمی قدوسی نمایندۀ محترم مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی را در ادامه از نظر می گذرانید؛

ظرائفی دردناک از این افشاگری:

**در جلسات غیرعلنی سوال کردند، بحث کردند و جواب گرفتند و با علم به اینکه مشکل چیست باز هم در جلسات علنی سوال می پرسند!

**از آقای توکلی پرسیدم راه حل چیست؟... گفت: دولت باید برود(!)

**سیدحسن نصرالله به یکی از فقهای شورای نگهبان گفت؛ در مجلس هفتم برخی از نمایندگان (احمد توکلی) آمدند با من دیدار کردند و گفتند این دولت (دکتر احمدی نژاد) باید استیضاح شود و سقوط کند!

**آقای مصلحی گفت؛ آقای هاشمی در ملاقات با آقای علیخانی گفته: اگر یک روز از عمر این دولت (احمدی نژاد) باقی مانده باشد باید زمین بخورد و ساقط شود که به ایشان (دکتر احمدی نژاد) ثابت شود که قدرت تشخیص ندارد

**علیخانی گفت: همۀ ما دنبال ساقط کردن دولت احمدی نژاد هستیم!

**آقای لاریجانی دروغ به دهان رهبر انقلاب می گذارد

**چند نفر از اصولگرایان از جمله آقای حداد خدمت آقای صادق لاریجانی می روند که شما با برادرتان صحبت کنید و از طرح سوال منصرفش کنید؛ اونجا آقای صادق لاریجانی میگوید خب چه اشکالی دارد این دولت که چند ماهش بیشتر نمانده ساقط شود؟!

**رهبر معظم انقلاب به آقای صادق لاریجانی می فرمایند: فکر نمی کنید اینها بعد از دولت سراغ رهبری می آیند؟!

سوالی ساده در اذهان متبادر می شود که به راستی چرا دیگر رگ گردنِ مدعیانِ ولایتمداری متورم نمی شود؟! / چه زیبا تعبیر کرد، آن نمایندۀ با بصیرتِ مجلس (اینجا) که هدف از زدنِ احمدی نژاد زدنِ رهبری است!
95/03/5 21:42
شبکه خبری العالم , AlalamTV
العالم - الیاس حضرتی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت که به عنوان یک گروه تعامل، برای زیر مجموعه ریاست مجلس نسخه ای مشترک به آقایان لاریجانی و عارف خواهیم داد تا هرکدام رئیس شدند، آن را اجرا کنند.
جزییات خبر را در لینک زیر بخوانید :