نتایج جستجو : فیشینگ - 8 مطلب

96/12/15 19:25
علی قانعی , ali1982_gh
Mike Tyson گفته است: “هرکسی برنامه ای دارد، البته تا زمانی که برنامه اش توسط افراد بد به هم ریخته نشده باشد!”. وقتی صحبت از امنیت سایبری باشد، این گفته کاملا درست است. زمانی که افراد بد و هکرها وارد سیستم شما شده و شما از آنها ضربه می خورید، برنامه هایتان را خراب می کنند و گاهی شما را به سال ها قبل بر می گردانند. سوالات متعددی در این باره وجود دارد که آنها چگونه توانسته اند به من حمله کنند یا به شبکه سازمان من نفوذ کنند. پرسش اصلی آن است که اصلا مجرمان سایبری اولین بار چطور وارد شبکه می شوند؟ ساده ترین پاسخ، همان درست ترین پاسخ است: آنها از اولین طعمه های خود شروع می کنند: یعنی از انسان ها. آنها از تکنیک های مهندسی اجتماعی و فیشینگ برای ورود به سازمان شما استفاده کرده اند.

ادامه در لینک زیر
99
95/06/8 08:35
پلیس فتا , CyberPolice.ir
[https://www.aparat.com/v/xjJ1M]
انیمیشن آموزشی فیشینگ با سوءاستفاده از حس انسان دوستانه کاربران
95/04/17 08:21
نیلوفر حکیمی , niloohakimi
صفحه هکر ماه عسل، هک شد/ دست بالای دست بسیار است.
1
94/03/2 17:46
میهن‌بلاگ , mihanblog
وبلاگ مدیران #میهن‌بلاگ | مراقب صفحات جعلی باشید - اطلاعیه http://admin.mihanblog.com/post/211
#mihanblog
#fishing
#فیشینگ
#هک
93/10/21 08:04
پلیس فتا , CyberPolice.ir
34
18
8
93/07/3 10:19
دکتر کامپیوتر , SimpleComputerProblems
تنها چند روز بعد از حمله هکری به سایت تجارت الکترونیک ای – بی و سرقت اطلاعات شخصی هزاران کاربر، باز هم سایت مذکور هدف حمله قرار گرفته است.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از اینفرس، هکرها با طراحی حملات پیشینگ توانسته‌اند به اسامی کاربری و کلمات عبور کاربران سایت یاد شده دسترسی پیدا کنند. این سایت به همین علت از سوی کاربران خود به شدت مورد حمله و اعتراض قرار گرفته است.

این بار هم هکرها لینکی را برای کاربران ارسال کرده اند که ظاهرا مربوط به صفحه لاگین ای – بی است، اما در واقع صفحه ای تقلبی و طراحی شده از سوی کلاهبرداران به منظور سرقت داده های خصوصی آنهاست. هکرها بعد از سرقت داده های به دست آمده به سرعت وارد سایت مذکور شده و داده های خصوصی افراد را غارت می کنند.

حملات پیشینگ جدید بسیار با دقت طراحی شده تا کاربران وارد صفحات خرید کالا شده و واقعا خود را در ای – بی تصور کنند.
این شرکت در واکنش این تاکتیک را جدید ندانسته و از کاربران خواسته در زمان وارد کردن اطلاعات شخصی خود در صفحه لاگین ای –بی به آدرس موجود دقت کرده و از مساله اطمینان کسب کنند.

برخی متخصصان با توجه به آنکه ای – بی مالک سایت تبادل آنلاین پول پی پال نیز هست نگران سرقت های گسترده بانکی با سوءاستفاده از اطلاعات مسروقه نیز هستند. هر چند هنوز خبری در این زمینه منتشر نشده است.
11
4
4
93/06/4 01:19
دکتر کامپیوتر , SimpleComputerProblems
رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان با تأكید بر حضور هوشمندانه و مؤثر پلیس در فضای مجازی گفت: كاربران به پیشنهادات اغواگرایانه ایمیلی توجه نكنند.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "حبیب الله رجبلی" با تأكید بر مراقبت بیشتر كاربران در فضای مجازی گفت: كاربران به پیشنهادات اغوا گرایانه ایمیلی توجهی نكنند.
وی گفت: كاربران بایستی سیستم رایانه خود را با كمک آنتی ویروس و فایروال مناسب محافظت كنند.
این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه كاربران بایستی مرورگر خود را مرتب به روز نموده و همه وصله های امنیتی آنرا نصب و فعال كنند تصریح كرد: هیچگاه در یك ایمیل مشكوک به فیشینگ روی لینكی كلیك نكنید.

سرهنگ رجبلی با تأكید بر عدم توجه به پیشنهادات اغوا گرایانه جعلی و تأیید نهایی و قطعی اطلاعات مهم و كلیدی دریافتی از بستر ایمیل تصریح كرد : كاربران بایستی توجه كنند برای وارد كردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور و نام كاربری همیشه از وب سایت های ایمن استفاده كنند.
وی به شهروندان توصیه كرد: به طور مرتب فعالیت هایی كه در حساب كاربری آنان انجام می شود را زیر نظر گرفته و همیشه تراكنش های صاحب بانكی خود را نیز چك كنند.

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان در پایان به شهروندان توصیه كرد: در صورت مواجهه با موارد مشكوك آنرا از طریق سایت پلیس فتا گزارش كنند.
93/05/16 11:10
پلیس فتا , CyberPolice.ir
[https://www.aparat.com/v/Q7rhc]
در این فیلم آموزشی با کلاهبرداری فیشینگ در وب‌سایت‌ها و راه‌های جذب کاربران به این نوع سایت‌ها و نیز راه‌های تشخیص این نوع کلاهبرداری آشنا می‌شوید.
32
2
26