نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : فضائل - 12 مطلب

96/12/2 18:56
پیروان راه فاروق أعظم , masjedenour
[https://www.aparat.com/v/d3YRT]

ذکر و مدح حضرت أمیرالمومنین علیه السلام بصورت ترکی آذری
بسیاز زیبا و دلنشین.
99
96/06/26 15:40
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی , makarem.ir
نزول سورهی هل أتی در شأن اهل بیت مصطفی (صلی الله علیه و آله)/ واکاوی شأن نزول سوره هل اتی از منظر فریقین/ داستان سوره هل اتی (فضیلت اهل بیت (علیهم السلام) ) در اشعار شعرا/ فضائل اهل البیت علیهم السلام در سورۀ هل اتی/ سوره هل اتی؛ تجلی وفای به عهد اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام/ اهل بیت علیهم السلام و خوف از قیامت/ انفاق اهل بیت(علیهم السلام) و رسیدگی به نیازمندان/ نزول سورۀ هل اتی؛ تبلور اخلاص اهل بیت علیهم السلام در اطعام سائلین/ خوف از خداوند
1
1
7
94/09/30 14:15
سید عباس سیدی , kheyme133
[https://www.aparat.com/v/UrpyL]
كلیپی بسیار زیبا و دیدنی حتما تماشا كنید و لایك هم فراموشتان نشود
94/09/22 16:01
سید عباس سیدی , kheyme133
[https://www.aparat.com/v/yKL90]
تقدیم به برادران اهل سنت، گوشه ای از فضائل عمر در كتاب برادران اهل سنت
94/05/29 12:11
رسانه ذی طوی , ziitova
در قرآن کریم آیات بسیاری وجود دارد که طبق روایات معصومین (علیهم السلام) و نظر مفسران قرآن، هر کدام به نوعی (با تنزیل یا تأویل) به برخی از فضائل و مناقب علی (علیه‌السلام) دلالت دارد و حاکی از عظمت شأن و مقام آن حضرت می‌باشد. و تعداد این آیات بیش از آن است که بتوان دریک چند مقاله به آن اشاره کرد.
شیخ صدوق(ص) با چند واسطه از مجاهد (از مفسران صدر اسلامی) نقل کرده که گفته است: «نَزَلَتْ فِی عَلِیٍّ سَبْعُونَ آیَةً مَا شَرِکَهُ فیها أحَدٌ؛ هفتاد آیه در فضائل علی (علیه السلام) نازل شده که هیچ کس در آن فضیلت‌ها با او شریک نمی‌باشد.»
همچنین از عبد الرحمان بن ابی لیلی (از مفسران صدر اسلام) نقل می‌کند که گفته است: «نَزَلَتْ فِی عَلِیٍّ ثَمَانُونَ آیَةً صَفْواً فِی کِتَابِ اللهِ مَا شَرِکَهُ فی‌ها أحَدٌ مِنْ هَذِهِ الْأمَّةِ؛ در کتاب خدای متعال، هشتاد آیه درباره علی (علیه‌السلام) نازل شده است که از مختصات او است و کسی از این امت در آنها شرکت ندارد.»
برای مطالعه کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنید...
1
1
93/11/23 06:10
گروه تحقیقاتی منتظران ولایت , groupmon.ve
پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم فرمودند:
خداوند تبارک و تعالی برای برادرم، علی بن ابی طالب آن قدر فضیلت قرار داده که شمارش آن را فقط خدا می داند.
هرکس فضیلتی از فضائل او را بازگو کند و به آن اعتراف نماید ، خداوند گناهان گذشته و اینده اش را بیامرزد ، هرچند به اندازه جن و انس گناه کرده باشد.
و هرکس فضیلتی از فضائل علی علیه السلام را بنویسد ، تا آن نوشته باقی است فرشتگان برای او طلب آمرزش می کنند.
و هر که به فضیلتی از فضائل علی علیه السلام گوش دهد ، خداوند گناهانی را که به وسیله ی گوش انجام داده می آمرزد.
و هرکس به نوشته ای از فضائل علی علیه السلام نگاه کند، خداوند گناهانی را که با چشم انجام داده می آمرزد.
امالی صدوق، مجلس 28، حدیث 10
5
1
2
93/11/23 06:02
حضرت یحیی ( ع )  , hazrate_yahya
حضرت رسول اکرم به عمارفرموده بود: تو را گروهی که یاغی هستند خواهند کشت، در حالی که تو با حق هستی و حق با توست. ای عمار، وقتی دیدی که علی(ع) راهی را اختیار کرده و می رود و مردم راه دیگری را، تو با علی(ع) باش و مسیرت را با علی(ع) پیش گیر و مردم را رها ساز. علی(ع) هرگز تو را به گمراهی نمی برد و از هدایت خارج نمی کند. ای عمار، هرکسی دنبال تلواری رود که به آن علی(ع) را کمک کند، روز قیامت خداوند حمائلی از دُر را به گردنش آویزان می کند و هر کسی دنبال تلواری رود که بر ضد علی(ع) کار گیرد، در روز قیامت خداوند حمائلی را از آتش به گردنش آویزان می کند
الخطیب البغدادی، ابی بکر احمدبن علی، تاریخ بغدادی، تحقیق مصطفی عبدالقادر عطاء، بیروت، ج13، ص188؛ خوارزمی، موفق بن احمد، المناقب، قم، موسسة النشر الاسلامی وابسته به جامعة مدرسین حوزة علمیة قم، ص105؛ ابن عساکر، تاریخ مدینة دمشق، ج24، ص472
101
3
48
93/07/10 11:33
آیات مبین , ayatemobin
امام صادق (ع) می فرماید:
روزی هشام به وسیله نامه از کارگزار خویش در مدینه خواست تا من و پدرم (محمد بن علی علیه السلام) را به دمشق بفرستد.
زمانی که وارد دمشق شدیم هشام تا سه روز اجازه نمی داد که نزد او برویم.تا این که سرانجام، روزچهارم به ما اجازه ورود داد.وقتی که ما در آستانه ورود قرار داشتیم، هشام که نفرین خدا بر او باد به اطرافیانش دستور داده بود تا پس از او، هر یک به امام باقر (ع) ناسزا بگویند و وی را سرزنش کنند!
امام باقر (ع) وارد محفل هشام شد، و بدون این که توجه خاصی به هشام داشته باشد و احترام ویژه ای برای او قایل شود، در جمله ای عام که شامل همه اهل مجلس می شد گفت: السلام علیکم، سپس بدون اجازه خواستن از هشام، در مکان مناسب بر زمین نشست.
هشام بشدت خشمگین می نمود، زیرا اولا به شخص او سلام ویژه ای که به خلفا داده می شد، داده نشد، و ثانیا امام باقر (ع) برای نشستن از او اجازه نخواست! هشام گفت: ای محمد بن علی! همواره یک نفر از شما خاندان، وحدت مسلمانان را شکسته و می شکند و مردم را به سوی خود فرا می خواند و از روی سفاهت و جهل، گمان دارد که امام است.
هشام شروع به سرزنش کرد و چون او ساکت شد، یکایک مجلسیان او، سخنان توهین آمیز و نیش آلود او را پی گرفتند.چون سخنانشان پایان یافت، امام باقر از مکانی که نشسته بود برخاست و ایستاده چنین سخن گفت: ای مردم به کدامین سو می روید! و شما را به کجا می برند! خداوند نسل پیشین شما را به وسیله ما خاندان هدایت کرد و نسلهای آینده شما نیز باید به وسیله ما راه یابند.اگر شما پادشاهی زود گذر دنیا را دارید، ما در آینده فرمانروایی خواهیم داشت.پس از فرمانروایی ما، هیچ حاکمیتی و پادشاهی نیست، زیرا ما اهل فرجامیم و خداوند فرموده است: «و العاقبة للمتقین» .

سخن که بدین جا انجامید، هشام دستور داد تا پدرم امام باقر را به زندان ببرند و محبوس سازند.اما امام در زندان ساکت نبود و زندانیان را مورد انذار و بیدار باش قرار داده، مطالب بایسته را با ایشان در میان می گذاشت، به گونه ای که همگان به او دلبسته شدند .

زندانبان از این جریان بر آشفت و وقایع را به هشام گزارش کرد.

هشام دستور داد تا امام را از زندان رها سازند و نزد او بفرستند.

امام صادق (ع) می فرماید: در این ماجرا من همراه پدرم وارد دربار هشام شدیم، او بر تخت نشسته بود و درباریان و ارتشیانش با سلاح ایستاده بودند.

تابلو هدف را در برابر جمع نصب کرده و بزرگان قوم مشغول هدف گیری و تیر اندازی بودند .

با ورود ما به آن جمع در حالی که پدرم جلوتر حرکت می کرد و من پشت سر وی بودم نگاه هشام به پدرم افتاد و گفت: ای محمد! تو هم با بزرگان قوم من وارد مسابقه شو و تیر اندازی کن.

امام باقر علیه السلام فرمود: من دیگر سنم از این کارها گذشته است، اگر صلاح بدانی من معاف باشم .
هشام گفت: به حق کسی که ما را با دینش عزت بخشید و محمد (ص) را مبعوث کرد تو را معاف نخواهم داشت.سپس به یکی از بزرگان بنی امیه اشاره کرد تا کمانش را به پدرم بدهد.
پدرم کمان را گرفت.تیری در چله کمان نهاد و نشانه گرفت و رها کرد، تیر در نقطه وسط هدف نشست، پدرم تیر دوم را نشانه گرفت، تیر دوم در وسط تیر اول فرود آمد و همین طور تا نه تیر...!

هشام بشدت مضطرب شده بود و قرار نداشت و نمی توانست خویشتنداری کند.تا این که گفت: ای ابو جعفر! تو می گفتی که سنت از این کارها گذشته! در حالی که تو قهرمان تیر اندازان عرب و عجم هستی.

این سخن را گفت، ولی بسرعت از گفته خویش پشیمان شد.

هشام سعی داشت که خود را به عواقب ریختن خون پدرم گرفتار نسازد، (زیرا دریافته بود که کشتن اهل بیت بهای سنگینی برای حکومتها داشته است) .

هشام به زمین خیره شده بود در حالی که من و پدرم در مقابلش ایستاده بودیم.ایستادن ما به طول انجامید و پدرم خشمگین شد، هشام از نگاههای غضب آلود پدرم به آسمان، شدت خشم او را دریافت و گفت: ای محمد! نزدیکتر بیا...پدرم به طرف تخت او رفت، من هم همراه پدرم بودم.

هشام از جای برخاست و با پدرم معانقه کرد و او را در سمت راست خود جا داد.سپس با من معانقه کرد و من هم سمت راست پدرم نشستم.

هشام با تمام توجه مشغول گفتگو با پدرم شد و گفت: ای محمد! قریش هماره بر عرب و عجم پیشوایی خواهد داشت، تا زمانی که چون تویی در میان قریش باشد.

براستی چه نیک تیر می اندازی.

چه مدت تمرین کرده ای تا چنین مهارتی به دست آورده ای؟

پدرم گفت: می دانی که مردم مدینه در کار تیر اندازی دستی دارند.من هم در دوره جوانی گاهی تیر اندازی داشته ام، اما مدتهاست که ترک کرده ام.و از آن پس، این نخستین بار بود که در حضور تو تیر انداختم.

هشام گفت: هرگز مانند کار تو را از کسی ندیده بودم و گمان نمی کنم روی زمین کسی بتواند این گونه تیر اندازی کند.آیا جعفر هم می تواند همین گونه هدف بگیرد؟

امام باقر علیه السلام فرمود: ما کمالها و حقایق دین را به ارث می بریم، همان دین کاملی که خداوند درباره آن فرموده است:

«الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا» (1)

امروز دینتان را کامل کردم و نعمت را بر شما تمام ساختم و اسلام را به عنوان دین برایتان رضا دادم.و زمین هیچگاه خالی از انسان کامل نخواهد بود.

هشام با شنیدن این سخنان، چهره اش سرخ و حالش دگرگون شد و سؤالها و اشکالهای متعددی را مطرح کرد و امام هم به هر یک پاسخ داد...
پی نوشت:
1 مائده/ .3

منبع : زندگی سیاسی امام باقر (ع)
29
4
16
93/07/10 11:20
قطعه ای از بهشت , gheteii_az_behesht
از قطب راوندى نقل شده كه به سند خویش روایت كرده از ابوبصیر كه گفت :
گفتم به حضرت امام محمدباقر علیه السلام كه من مولاى تو و از شیعه تو و ناتوان و كور مى باشم پس بهشت را براى من ضمانت كن .
فرمود: نمى خواهى علامت ائمه را به تو عطا كنم ؟
عرض كردم : چه باشد كه هم علامت و هم ضمانت را براى من جمع فرمایى ،
فرمود: براى چیست كه این را دوست دارى ؟
گفتم : چگونه آن را دوست ندارم ، پس دست مبارك به دیدهام مالید در حال ، جمیع ائمه علیهم السلام را نزد آن حضرت بدیدم ، آنگاه فرمود: چشم بیفكن و نظر كن به چشم خود چه مى بینى ؟
ابوبصیر گفت : به خدا سوگند! ندیدم مگر سگ یا خوك یا بوزینه ، عرض كردم این خلق ممسوخ كدامند؟
فرمود: اینها كه مى بینى سواد اعظم است و اگر پرده برداشته شود و صورت حقیقى كسان را باز نماین مردم شیعه مخالفین خود را جز در این صورت مسخ شده نخواهند دید،
پس از آن فرمود: اى ابومحمّد! اگر خواهى كه تو را به این حال بازگذارم یعنى به حالت بینایى لكن حسابت با خدا باشد، و اگر دوست مى دارى در حضرت یزدان از بهر تو بهشت را ضمانت كنم تو را به حالت نخست باز گردانم ؟
عرض كردم : هیچ حاجتى نباشد در نظاره به این خلق منكوس ، مرا به حالت اول بازگردان كه هیچ چیز عوض بهشت نیست پس دست مبارك بر دیده ام مسح كرد و به آن حال كه بودم باز شدم .
منابع:
( الخرائج راوندى ) 2/821
حر عاملی، اثبات الهداة، تهران، مكتبة الاسلامیه، ج5، ص303
35
5
14
93/06/10 13:59
نوکر و خاک پایِ سربازایِ امام زمان , sseyed
[https://www.aparat.com/v/kuvbm]
کامنت بنویسید...
میثم  , siiedali
شنبه 3 آبان ، 03:20
رضی الله عنی
ادامه
93/05/31 10:54
خبرگزاری ابنا , abna
یکی از یاران امام صادق(ع) گفته با ایشان به سفر حج رفتم در بین راه زیر درخت خرماى خشكى نشسته بودیم. فرمود: اى نخل ما را از آنچه خداوند به عنوان روزى بندگانش در تو قرار داده است، بخوران! دیدم نخل پر از خرما شد و به طرف امام خم شد...

برای مشاهده مطالب به همراه تصاویر به لینک زیر بروید

این رسانه را با میپسندم √ داغ √ کامنت √ حمایت کنید
76
3
26