نتایج جستجو : فرازی از دعای عرفه - 21 مطلب

96/08/18 21:51
خدایا شکرت , khdayashokret
خدایا آنکه تو را ندارد چه دارد؟
و آنکه تو را دارد چه ندارد؟

دعای عرفه ، حدیث حضرت امام حسین (ع)

✿ بهترین و کوتاه ترین دعا ✿
« اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

----------------------------------------------------------------------------------------
لایك √ كامنت √ پست مجدد

هر گونه كپی برداری از مطالب و تصاویر این رسانه با ذكر صلوات برای فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بلامانع می باشد .

« أللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ»

99
25
3
9
96/06/9 14:13
مركز نشر آثار حضرت آیت الله العظمی بهجت(ره) , ayatollah_bahjat
حضرت آیت الله بهجت در عظمت بندگی و سلوک قرب الی الله می‌فرمودند:
خداوند انسان را طورى آفریده كه مى‌تواند از راه عبودیت و بندگى خالص، از مقام ملائكه گام فراتر نهد و مقامات انبیاء و اولیاء را كسب نماید. رؤیت خداوند متعال در دنیا (منظور دیدن با قلب است)، به همان ملاك رؤیت در آخرت امكان دارد.

در سخنان حضرت امیر علیه‌السلام در جواب آن شخص كه از آن حضرت پرسید: «هَلْ رَأَیْتَ رَبَّكَ؟؛ آیا پروردگارت را دیده‌اى؟»، چنین آمده است: «ما كُنْتُ أَعْبُدُ رَبّا لَمْ أَرَهُ؛ من كسى نیستم كه پروردگارِ ندیده را بپرستم».۱ هم‌چنین مى‌فرماید: «رَأَتْهُ الْقُلُوبُ بِحَقآئِقِ الْایمانِ؛ دلها او را با ایمان‌هاى واقعى مى‌بینند».۲

و در دعاى عرفه مى‌خوانیم: «عَمِیَتْ عَیْنٌ لا تَراك عَلَیْها رَقِیبا؛ چشمى كه تو را نگاهبان بر خود نبیند، كور است [ كور باد]».۳

در محضر بهجت، ج۲، ص۳۶۳
11
2
5
96/06/9 05:29
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
ماذَا وَجَدَ مَنْ فَقَدَكَ وَ مَاالَّذِی فَقَدَ مَنْ‌وَجَدَك...

آن‌کس که تو را ندارد، چه‌دارد؟ و آن‌کس که تو را یافته، چه‌ندارد؟...

#دعای_عرفه
17
5
14
96/06/8 15:35
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
بارالها، توجه من به مخلوقات تو سبب می گردد که از مشاهده جمالت محروم بمانم، پس مرا در پیشگاه خویش به عبادتی بگمار که به وصال تو رساندم! چگونه برای اثبات وجود شریفت به چیزی دلیل آورده شود که در هستی خود محتاج توست، آیا برای غیر تو ظهوری است که برای تو نیست تا وجود غیر، آشکار کننده جمال تو باشد؟
تو کی پنهان بوده ای که برای عیان ساختنت نیاز به دلیلی باشد که تو را اثبات نماید، کی دور بوده ای که کاینات راه رسیدن به توباشند. کور باد آن چشم که تو را نگاهبان خود نبیند! و چه زیانبار است معامله بنده ای که از محبت تو وی را بهره ای نیست!

فرازی از دعای عرفه اباعبدالله الحسین علیه السلام
12
3
11
96/06/8 10:27
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
به گناهانم رسوایم مساز، و به باطنم سبكم منما، و به عملم دچارم مكن، و مرا از نعمتایت محروم مفرما، و به غیر خود واگذارم مكن.

#دعای_عرفه
12
4
11
96/06/8 00:09
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
پروردگارا به اینكه به من پوشاندى، از پوشش با صفایت و بر من آسان نمودى، از رفتار كفایت كننده ات، بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست و مرا بر بلاهاى روزگار، و حوادث شب ها و روزها یارى ده، و از هراس هاى دنیا، و گرفتاری هاى آخرت نجات ده، و مرا از شرّ آنچه ستمگران در زمین انجام می دهند كفایت كن، خدایا از آنچه مى ترسم مرا بس باش و از آنچه حذر می كنم نگهدارى كن، و در نفسم و دینم از من نگهبانى فرما و مرا در سفرم نگهدار، و در خاندان و مالم جانشین باش، و مرا در آنچه نصیبم فرمودى بركت ده، و در نزد خویش خوارم ساز، و در دیدگان مردم بزرگم كن، و از شرّ جن و انس سالمم بدار و به گناهانم رسوایم مساز، و به باطنم سبكم منما، و به عملم دچارم مكن، و مرا از نعمتایت محروم مفرما، و به غیر خود واگذارم مكن.
خدایا، مرا به كه واگذار میكنى؟ ...
13
4
14
96/06/3 12:10
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
خدایا كدامیك از نعمت هایت را به شماره آورم و یاد كنم، یا براى كدمیك از عطاهایت به سپاسگذارى برخیزم درحالى كه پروردگارا، بیش از آن است كه شماره گران برشمارند، یا اینكه یاد دارندگان در دانش به آنها برسند، آنگاه اى خدا، آنچه از بدحالى و پریشانی از من بازگرداندى و دور كردى، از آنچه از سلامتى كامل و خوشحالى برایم نمایان شد، بیشتر است، معبودا، من گواهی مى دهم به حقیقت ایمانم، ..

فرازی از دعای عرفه
17
4
11
96/06/2 00:04
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
برایم نپسندیدى اى معبود من نعمتی را بدون نعمتى دیگر، و از انواع وسایل زندگى، و اقسام بهره ها نصیب من فرمودى، و این بخاطر نعمت بخشی بزرگ و بزرگتر و احسان دیرینه ات بر من بود، تا جایى كه همه نعمتها را بر من كامل نمودى، و تمام بلاها را از من بازگرداندى، نادانى و گستاخی ام بر تو، بازت نداشت، از این كه مرا به آنچه به تو نزدیك مى كند راهنمایى كردى، و به آنچه مرا به پیشگاهت مقرّب مى نماید توفیق دادى، پس اگر بخوانمت، اجابتم نمایى، و اگر از تو درخواست نمایم، عطایم كنى، و اگر اطاعتت كنم قدردانى فرمایى، و اگر به شكرت برخیزم بر نعمتم بیفزایى، ....
8
3
10
95/05/21 10:00
گــل نــرجــس , Amarylliss
خدای من!
توفیقم ده! که راه دیگری برایم باقی نمانده...

یا مولای!

انا الذی اساتُ ، منم آنکه بدکردارم
انت الذی هَدیتَ ، تویی آنکه هدایتم کردی

انا الذی اخطاتُ ، منم آنکه خطاکارم
انت الذی سَـترتَ ، تویی آنکه مرا پرده پوشاندی

انا الذی اعتمدتُ ، منم آنکه اعتماد دارم
انت الذی غـَـفرتَ ، تویی آنکه مرا آمرزیدی

انا الذی نکثتُ ، منم آنکه پیمان شکنم ...
انت الذی اَقلتَ ، تویی آنکه از من در گذشتی...

✿ بهترین و کوتاه ترین دعا ✿
« اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

----------------------------------------------------------------------------------------
لایك √ كامنت √ پست مجدد

هر گونه كپی برداری از مطالب و تصاویر این رسانه با ذكر صلوات برای فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بلامانع می باشد .

« أللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ»

40
5
8
94/07/25 01:43
خدایا کمکم کن  , sira1372

خدایا! مرا به كه وا می گذاری؟ آیا به خویشاوندی كه پیوند خویشاوندی را خواهد گسست؟ یا به بیگانه كه بر من بر آشوبد؟ یا به كسانی كه مرا به استضعاف و استثمار كشانند؟ در صورتی كه تو پروردگار من و مالك سرنوشت منی!

ای خدای من و ای خدای پدران من! ابراهیم، اسماعیل، اسحق و یعقوب، و ای پروردگار جبرئیل، مكائیل و اسرافیل. و ای تربیت كننده محمد، خاتم پیامبران و فرزندان برگزیده اش. ای فرو فرستنده تورات، انجیل، زبور و فرقان!

تو پناهگاه منی، به هنگامی كه راهها با همه وسعت، بر من صعب و دشوار شوند و فراخنای زمین بر من تنگ گردد. و اگر رحمت تو نبود من اكنون جزء هلاك شدگان بودم. و تو مرا از خطاهایم باز می داری. و اگر پرده پوشی تو نبود از رسوایان بودم...
------------------
اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری(س)
94/07/25 01:21
مـن و خـدا , MeandGod
حمد و ستایش خدایی را كه فرزندی ندارد تا میراث برایش باشد. و در فرمانروایی نه شریكی دارد تا با وی در آفرینش بر ضدیت برخیزد و نه دستیاری دارد تا در ساختن جهان به وی كمك دهد.
خداوندا، چنان كن كه از تو بیم داشته باشم، آن چنان كه گویی تو را می بینم و مرا با تقوایت رستگار كن! اما به خاطر گناهانم مرا به شقاوت دچار مساز! مقدر كن كه سرنوشت من به خیر و صلاح من باشد و در تقدیراتت خیر و بركت به من عطا فرما!
خداوندا! ستایش از آن توست كه مرا آفریدی و مرا شنوا و بینا گرداندی! و ستایش سزاوار توست كه مرا بیافریدی و به خاطر لطفی كه به من داشتی، خلقتم را نیكو بیاراستی.
و مرا بر مشكلات روزگار، و كشمكش شب ها و روزها یاری فرمای! و مرا از رنج های این جهان و محنت های آن جهان نجات بده و از شر بدی هایی كه ستمكاران در زمین می كنند نگاه بدار.
---------------------
اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری(س)
آمین یا رب العالمین
94/07/25 01:18
مـن و خـدا , MeandGod

بارالها! بی‌نیازی را در نفسم قرار بده و یقین را در قلبم، اخلاص را در عمل، نور را در دیدگانم و بینایی را در دینم تثبیت فرما. معبودا ! مرا از اعضایی که لطف فرموده‌ای بهره‌مند فرما. چشم و گوشم را وارث من قرار بده (تا از دوران زندگی‌ام امتیازهای قابل‌ذخیره برای سعادت ابدی‌ام، تهیه نمایند.) مرا بر آن کسی که بر من ستم کرده است یاری فرما و گرفتن خونم را و انتقام آن امتیازهایی که اگر زنده می‌ماندم کسب می‌کردم، بر آن ستمکار ارائه فرما و با این لطف چشمم را روشن بساز. در آن روز نهایی که قیامت نامیده‌ای و پایان آن آغاز ابدیت است، ما را از عهده مسئولیت درباره چشم و گوش و دیگر اعضا و قوا که به ما عنایت فرموده‌ای، برآور؛ همان روزی که از مسئولیت انسان سئوال می‌شود و از این‌که این نعمت‌ها را کجا به کار برده‌ایم.
خداوندا! رحیما! اندوهم را برطرف گردان و پنهان گردان و پنهان‌کردنی‌های مرا بپوشان و گناهم را ببخشا، و شیطانم را از من دور فرما و ذمه‌ام را از همه ی تکالیف و حقوقی که بر عهده دارم آزاد بساز. خدای من! درجات عالیه‌ای را در آخرت و دنیا نصیبم فرما.
----------------
اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری(س)
آمین یا رب العالمین
94/07/1 23:09
بی تاب برگشتن مولا , Bitabemoola
94/07/1 23:02
بی تاب برگشتن مولا , Bitabemoola
الهی تو را می‏خوانم، با اشک‏هایی که به ترنم آخرین نوای آسمانی مولایم حسین علیه‏السلام در روز عرفه، بر صورت شرمسارم روان شده است.
الهی! تو را می‏خوانم به پاکی و خلوص بندگی در صحرای عرفات، به تکاپوی حاجیان؛ آن‏گاه که جان مشتاق را برای لقای تو روانه آسمان زلال عرفه می‏ کنند.
94/07/1 14:40
بی تاب برگشتن مولا , Bitabemoola
فرازی از دعای امام حسین (علیه‌السلام) در روز عرفه
.
اَللّهُمَّ اجْعَلْنى اَخْشاکَ کَانّى اَراکَ وَاَسْعِدْنى بِتَقویکَ وَلا تُشْقِنى بِمَعْصِیَتِکَ وَخِرْلى فى قَضآئِکَ وَبارِکْ لى فى قَدَرِکَ حَتّى لا اءُحِبَّ تَعْجیلَ ما اَخَّرْتَ وَلا تَاْخیرَ ما عَجَّلْتَ اَللّهُمَّ اجْعَلْ غِناىَ فى نَفْسى وَالْیَقینَ فى قَلْبى وَالاِْخْلاصَ فى عَمَلى وَالنُّورَ فى بَصَرى وَالْبَصیرَةَ فى دینى وَمَتِّعْنى بِجَوارِحى وَاجْعَلْ سَمْعى وَبَصَرى اَلْوارِثَیْنِ مِنّى وَانْصُرْنى عَلى مَنْ ظَلَمَنى وَاَرِنى فیهِ ثارى وَمَـاءرِبى وَاَقِرَّ بِذلِکَ عَیْنى اَللَّهُمَّ اکْشِفْ کُرْبَتى وَاسْتُرْ عَوْرَتى وَاْغْفِرْ لى خَطیَّئَتى وَاخْسَاءْ شَیْطانى وَفُکَّ رِهانى وَاْجَعْلْ لى یا اِلهى الدَّرَجَةَ الْعُلْیا فِى الاْ خِرَةِ وَالاُْوْلى اَللّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ کَما خَلَقْتَنى فَجَعَلْتَنى سَمیعاً بَصیراً وَلَکَ الْحَمْدُ کَما خَلَقْتَنى فَجَعَلْتَنى خَلْقاً سَوِیّاً رَحْمَةً بى وَقَدْ کُنْتَ عَنْ خَلْقى غَنِیّاً رَبِّ بِما بَرَاءْتَنْى فَعَدَّلْتَ فِطْرَتى رَبِّ بِما اَنْشَاءْتَنى فَاَحْسَنْتَ صُورَتى رَبِّ بِما اَحْسَنْتَ اِلَىَّ وَفى نَفْسى عافَیْتَنى رَبِّ بِما کَلاَْتَنى وَوَفَّقْتَنى رَبِّ بِما اَنـَعْمَتَ عَلَىَّ فَهَدَیْتَنى رَبِّ بِما اَوْلَیْتَنى وَمِنْ کُلِّ خَیْرٍ اَعْطَیْتَنى رَبِّ بِما اَطْعَمْتَنى وَسَقَیْتَنى رَبِّ بِما اَغْنَیْتَنى وَاَقْنَیْتَنى رَبِّ بِما اَعَنْتَنى وَاَعْزَزْتَنى رَبِّ بِما اَلْبَسْتَنى مِنْ سِتْرِکَ الصّافى وَیَسَّرْتَ لى مِنْ صُنْعِکَ الْکافى صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ
.
.
.
خدایا چنانم کن که از تو بترسم گویا که تو را می‏بینم و با پرهیزگارى مرا خوشبخت گردان و به نافرمانی ‏ات بدبختم مکن و خیر در قضایت را برایم اختیار کن و به من در تقدیرت برکت ده تا تعجیل آنچه را تو به تأخیر انداختى نخواهم و تأخیر آنچه را تو پیش انداختى میل نکنم.

خدایا قرار ده، بی نیازى را در ذاتم و یقین را در دلم و اخلاص را در عملم و نور را در دیده‏ام و بصیرت را در دینم و مرا به اعضایم بهره‏مند کن و گوش و چشمم را دو وارث‏ من گردان و مرا بر آن‏که به من ستم روا داشته پیروز فرما و در رابطه با او انتقام و هدفم را نشانم ده و چشمم را بدین ‏سبب‏ روشن گردان.

خدایا گرفتاری ‏ام را برطرف کن و زشتی ‏ام را بپوشان و خطایم را بیامرز و شیطانم را بران‏ و دینم را ادا کن.

و برایم معبودا در آخرت و دنیا درجه ‏اى برتر قرار ده، خدایا تو را سپاس، مرا آفریدى و شنوا و بینا قرار دادى و تو را سپاس که مرا پدید آوردى و از روى رحمت، آفریده ‏اى‏ متناسب قرار دادى، درحالیکه از آفرینش من بی ‏نیاز بودى.

پروردگارا به این‌که مرا پدید آوردى، پس در خلقتم تناسب نهادى،
پروردگارا به این‌که‏ آفرینشم را آغاز کردى و صورتم را نیکو نمودى،
پروردگارا به این‌که به من احسان کردى و در خویشتنم عافیت نهادى،
پروردگارا به این‌که‏ محافظتم نمودى و موفقم داشتى،
پروردگارا به این‌که بر من نعمت بخشیدى و راهنمایى ‏ام کردى،
پروردگارا به اینکه سزاوار احسانم کردى و از هر خیرى‏ عطایم کردى،
پروردگارا به این‌که مرا خوراندى و نوشاندى، پروردگارا به این‌که بى ‏نیازم ساختى و اندوخته‏ ام بخشیدى،
پروردگارا به این‌که‏ یارى ‏ام کردى و عزتم بخشیدى،
پروردگارا آنچنانکه مرا از خلعت باصفایت پوشاندى و از مصنوعاتت به حد کـافـى در اخـتـیـارم گـذاردى (چـنانکه این همه انعام به من کردى) درود فرست بر محمد و آل محمد

94/06/31 14:35
بنده خدا  , mrs_karimi
...... خدای من!
مرا از سیطره ی ذلت بار نفس نجات ده و پیش ازآنكه خاك گور بر اندامم بنشیند از شك وشرك رهایی ام بخش.

...... خدای من!
چگونه نا امید باشم در حالی كه تو امید منی!
چگونه سستی بگیرم ,چگونه خواری پذیرم كه تو تكیه گاه منی!
ای آنكه با كمال زیبایی و نورانیت خویش چنان تجلی كرده ای كه عظمتت بر تمامی ما سایه افكنده.

دعای عرفه..ترجمه دكتر علی شریعتی
94/06/29 14:01
بنده خدا  , mrs_karimi

اَنـَا ذا یا اِلـهى بَیْنَ یَدَیْکَ یا سَیِّدى خاضِعٌ ذَلیلٌ حَصیرٌ حَقیرٌ لا ذُو بَر آئَهٍ فَاَعْتَذِرَ وَلا ذُو قُوَّهٍ فَاَنْتَصِرَُ

و اینک خدایا
این منم که در پیشگاهت ایستاده.
اى آقاى من
بـا حـال خـضوع و خوارى و درماندگى و کوچکى...
نه وسیله تبرئه جویى دارم که پوزش طلبم
و نه نیرویى که یارى جویم ....
93/07/8 10:32
بنده خدا  , mrs_karimi
إِلَهِی كَیْفَ أَعْزِمُ وَ أَنْتَ الْقَاهِرُ وَ كَیْفَ لا أَعْزِمُ وَ أَنْتَ الْآمِرُ.

خدایا! چگونه تصمیم بر انجام عبادات بگیرم، در حالی‌که همه‌چیز در سیطرة تو است،
و چگونه اراده را رها کنم،
در حالی‌که تو فرمان داده‌ای با ارادة خودم آن اعمال را انجام دهم؟!

.:.پس بین جبر و تفویض و بین خوف و رجاء، امیدوارم در مسیر رضای تو قدم زنم...
13
2
2
  , sohastar7
پنجشنبه 10 مهر ، 11:43
+++
ادامه
  , cloobidm
پنجشنبه 10 مهر ، 11:22
زیباست مرسی
ادامه
93/07/8 10:29
بنده خدا  , mrs_karimi
إلَهِی كُلَّمَا أَخْرَسَنِی لُؤْمِی أَنْطَقَنِی كَرَمُكَ وَ كُلَّمَا آیَسَتْنِی أَوْصَافِی أَطْمَعَتْنِی مِنَنُكَ.

خدایا! هرگاه نظر به ضعف و ناقابلی‌ام، مرا در مقابل تو لال کرد و جرأت سخن‌گفتن را از من گرفت، کرم تو مرا به سخن در آورد...
و هرگاه اخلاق و اوصافم مرا از اصلاح خود ناامید کرد، منت‌های تو مرا امید بخشید.
93/07/8 10:25
بنده خدا  , mrs_karimi
إِلَهِی مَا أَلْطَفَكَ بِی مَعَ عَظِیمِ جَهْلِی وَ مَا أَرْحَمَكَ بِی مَعَ قَبِیحِ فِعْلِی.

خدایا! چقدر با آن‌ همه جهل من نسبت به تو، تو به من لطف داری،

و چقدر با آن‌همه بی‌ادبی نسبت به ساحت قدسی‌ات، تو به من مهربانی...

...
خدای من جز عشق چه چیزی می تواند در تو باشد که چنین نسبت به بندگانت رئوفی