نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : غذا - 181 مطلب

97/12/9 09:12
ویژه , Especially
پیک دوچرخه سوار با هفت طبقه سینی غذا ....

تبریز 1339 خورشیدی
99
30
5
23
97/11/23 09:20
عطارباشی , atarbashi
یکی از غذاهایی که در مهمانی‌ها و مجالس سرو می‌شود، لازانیا است. چون علاوه بر خوشمزه بودن، می‌توانیم از قبل آن را آماده کرده و به وقت ناهار یا شام فقط داخل فر بگذاریم. تنها مشکلی که لازانیا می‌تواند داشته باشد، بریدن آن است. به خصوص اگر بگذاریم کف آن ته‌دیگ شود! به همین خاطر این بار قصد داریم تا طرز تهیه لازانیا رولی یا لقمه‌ای را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

1
1
2
97/11/12 22:35
عطارباشی , atarbashi
97/11/5 14:36
در مرزهای علم , edge_of_science
هیچ غذایی به طور کامل انسان را در برابر سرطان محافظت نمی‌کند. واژه‌ی “غذاهای ضدسرطان” به غذاهایی برمی‌گردد که اگر فردی آن‌ها را به رژیم غذایی خود اضافه کند، احتمال پیشرفت سرطان در اون کاهش می‌یابد.

در این مقاله، نگاهی به بهترین غذاهای ضدسرطان و دلایل علمی آن می‌اندازیم.

غذاهای حاوی ترکیبات طبیعی که دارای خواص ضدسرطانی قوی هستند، عبارتند از:

سیب
عبارت “خوردن یک سیب در روز شما را از دکتر بی‌نیاز می‌کند” در واقع درست است. سیب دارای ترکیبات پلی‌فنولی است که این ترکیبات خواص ضدسرطانی دارد.

پلی‌فنول‌ها ترکیبات گیاهی هستند که می‌توانند باعث جلوگیری از التهاب، بیماری‌های قلبی-عروقی و عفونت شوند.

برخی تحقیقات نشان می‌دهد پلی‌فنول‌ها دارای خواص ضدسرطان و مبارزه با تومور هستند.

برای مثال، پلی‌فنول فلورتین، باعث مهار پروتئینی به نام glucose transporter 2 (GLUT2) می‌شود که این پروتئین در رشد سلولی سطح پیشرفته‌ی برخی سرطان‌ها نقش دارد.

یک مطالعه از سال ۲۰۱۸ در مجله‌ی Journal of Food and Drug Analysis نشان می‌دهد فلورتین سیب، به طور قابل توجهی باعث مهار رشد سلول‌های سرطان سینه می‌شود؛ بدون آن که به سلول‌های طبیعی بدن آسیب برساند.

توت
توت‌ها سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و الیاف غذایی هستند. دانشمندان به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی و فواید بالقوه توت برای سلامتی، به انواع توت‌ها علاقه زیادی نشان داده‌اند.

یک مطالعه نشان می‌دهد آنتوسیانین، ترکیب موجود در تمشک، نشانگرهای سرطان کولون را در بدن کاهش می‌دهد.

مطالعه‌ای دیگر نشان می‌دهد خواص ضدالتهابی بلوبری، می‌تواند باعث جلوگیری از پیشرفت تومورهای سرطان سینه در موش‌ها شود.

کلم‌ها
کلم‌ها از قبیل بروکلی، کلم‌گل و کلم‌برگ دارای مواد غذایی سودمندی از جمله ویتامین C، ویتامین K و منگنز هستند.

هم‌چنین کلم‌ها دارای سولفورافن هستند؛ سولفورافن ترکیبی گیاهی است که خواص ضدسرطانی دارد.

یک مطالعه نشان می‌دهد سلوفورافن به طور قابل توجهی باعث مهار رشد سلول‌های سرطانی و تحریک مرگ در سلول‌های سرطان کولون می‌شود.

مطالعه‌ای دیگر نشان می‌دهد سولفورافن در ترکیب با جنیستین، ماده‌ی موجود در سویا، به طور چشمگیری باعث مهار پیشرفت تومور سرطانی سینه می‌شود. هم‌چنین سولفورافن باعث مهار آنزیم histone deacetylase می‌شود. این آنزیم مرتبط با پیشرفت سرطان است.

مصرف هفته‌ای ۳ تا ۵ وعده از سبزیجات خانواده‌ی کلم، به خاطر خواص ویژه‌ی آن‌ها در پیشگیری از سرطان، پیشنهاد می‌شود.

هویج

هویج شامل چندین ماده‌ی غذایی لازم از قبیل ویتامین K، ویتامین A و آنتی‌اکسیدان‌ها است.

هم‌چنین هویج دارای مقادیر بالایی از بتاکاروتن است که باعث ایجاد رنگ نارنجی آن می‌شود.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد بتاکاروتن نقش بسیار مهمی در تقویت سیستم ایمنی ایفا می‌کند و می‌تواند باعث جلوگیری از برخی سرطان‌ها شود.

نتیجه‌ی بررسی ۸ مطالعه می‌گوید که بتاکاروتن مرتبط با کاهش احتمال ابتلا به سرطان‌های سینه و پروستات است.

یک آنالیز دیگر نشان می‌دهد که مصرف مقادیر بالای هویج، احتمال ابتلا به سرطان معده را ۲۶ درصد کاهش می‌دهد.

ماهی‌های چرب
ماهی‌های چرب از قبیل سالمون، خال مخالی و آنچوی، سرشار از مواد غذایی لازم از قبیل ویتامین B، پتاسیم و اسیدهای چرب امگا ۳ هستند.

یک مطالعه نشان داد افرادی که رژیم غذایی آن‌ها سرشار از ماهی‌های تازه است نسبت به سایر افراد، به احتمال ۵۳ درصد کم‌تر به سرطان روده‌ی بزرگ مبتلا می‌شوند.

مطالعه‌ای دیگر نشان داد که مصرف روغن ماهی باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات می‌شود.

سرانجام یک مطالعه که ۶۸,۱۰۹ نفر را شامل می‌شد، نشان داد افرادی که حداقل ۴ بار در هفته مکمل روغن ماهی استفاده می‌کنند، نسبت به سایر افراد به احتمال ۶۳ درصد کم‌تر به سرطان کولون مبتلا می‌شوند.

گردو
مطابق با موسسه‌ی تحقیقات سرطان آمریکا، تمامی آجیل‌ها دارای خواص ضدسرطانی هستند؛ ولی دانشمندان روی گردو مطالعات بیشتری انجام داده‌اند.

گردو شامل ماده‌ای به نام pedunculagin است که بدن آن را به موادی به نام urolithin ها تبدیل می‌کند. این مواد به گیرنده‌های استروژن متصل می‌شوند؛ بنابراین در جلوگیری از سرطان سینه نقش دارند.

در یک مطالعه‌ی حیوانی مشخص شد موش‌هایی که گردو یا روغن گردو دریافت می‌کردند، نسبت به موش‌هایی که روغن گیاهی دریافت می‌کردند، دارای سطح بالاتری از ژن‌های سرکوب‌کننده‌ی تومور بودند.
2
97/10/9 10:44
نان  رضوی , nanerazavi
[https://www.aparat.com/v/32I89]
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی از انتخاب این شرکت به عنوان واحد تولیدی نمونه و برتر استان خراسان رضوی در سال 1397 خبر داد.
محمد صادق مروارید در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز بیان کرد: شرکت نان قدس رضوی در گردهمایی بزرگ تولیدکنندگان صنایع غذایی و بهداشتی خراسان که توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شده بود و همچنین در مراسم انتخاب واحدهای تولیدی نمونه و مسئولان فنی نمونه به این موفقیت نائل آمد.
وی ادامه داد: در این مراسم علاوه بر انتخاب نان قدس رضوی به عنوان واحد نمونه استان از سوی معاونت غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد، این شرکت توانست مسئول فنی نمونه را نیز از آن خود کند.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی اضافه کرد: موفقیت در بین 900 شرکت تولیدی در استان خراسان رضوی حاصل شده است.
وی با اشاره به دلایل کسب این موفقیت و اقدامات صورت گفت: این شرکت با توجه به رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در تولید محصولات، موفق به دریافت امتیاز 970 در حوزه prps شده است.
مروارید ادامه داد: prps عنوانی است که بر چک لیست های ارزیابی برنامه های پیش نیازی واحد های صنایع غذایی و تولیدی اطلاق داده می شود.
وی با بیان این که شرکت نان قدس رضوی برای هشتمین بار است که موفق به دریافت عنوان واحد نمونه استان شده است، افزود: شرکت طی دو سال اخیر موفق شده به صورت پیاپی عنوان مذکور را کسب کند.
مروارید ادامه داد: در سال جاری از میان تمامی شرکت های آستان قدس رضوی، تنها شرکت نان قدس رضوی است که برای 2 سال پیاپی به عنوان واحد برتر معاونت غذا ودارو انتخاب شده است.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی، انتخاب این شرکت به عنوان برند برتر در همایش برندینگ را یکی دیگر از افتخارات کسب شده در سال 1397 اعلام کرد.
97/09/6 15:19
در مرزهای علم , edge_of_science
در فیلم عصر جدید چارلی چاپلین دنیایی را می‌بینیم که روز به روز ماشینی‌تر می‌شود. در یکی از صحنه‌های معروف این فیلم که می‌خواهند دستگاهی را آزمایش کنند چارلی را انتخاب می‌کنند تا ربات غذا به دهان او بگذارد.

اکنون پژوهشگرانی از استرالیا و هند رباتی به نام Arm-A-Dine درست کرده‌اند که بازویی است که روی شکم نصب می‌شود. در واقع رباتی که غذا را به دهان شما یا هم‌سفره‌تان می‌گذارد.

این ربات یک نمونه آزمایشی برای افزایش تجارب اجتماعی هنگام غذا خوردن است. در پژوهشی که در دانشگاه استرالیا و موسسه طراحی فناوری اطلاعات هند انجام شده، پژوهشگران توضیح می‌دهند که چگونه بیشتر فناوری‌های مرتبط با غذا روی تهیه و آماده‌سازی آن تمرکز کرده‌اند و نه روی تجربه غذا خوردن.

در دنیایی که کارشناسان به "فراگیر شدن تنهایی" هشدار می‌دهند و هنگام صرف بسیاری از وعده‌های غذایی یک دست بر گوشی خود داریم، سازندگان این ربات معتقدند که این وسیله می‌تواند به انسان یادآوری کند که خوردن، رویدادی اجتماعی است.

بنابراین Arm-A-Dine نه‌تنها غذا را روی میز می‌برد بلکه تصمیم می‌گیرد که چه کسی آن را بخورد. فناوری تشخیص چهره نصب‌شده بر گوشی، به هم‌سفره شما نگاه می‌کند و اگر لبخندی به لبش باشد، بازویی که به شما وصل شده غذا را به او خواهد داد و در غیر این صورت شما را تغذیه می‌کند.

هر چند این ربات هنوز به مراحل تجاری نرسیده و قرار نیست به زودی جایی دیده شود اما شاید بهتر باشد امیدوار باشیم که مانند ربات فیلم عصر جدید خراب نشود و غذا را به سر و صورت
1
1
1
97/08/29 01:14
بابک  , bagba
[https://www.aparat.com/v/AsHna]
غذای جدید
باز نشر از کانال شهید آوینی
97/08/21 09:48
عطارباشی , atarbashi
غذاهای حاوی منیزیم که به میزان بیشتری نسبت به سایرین حاوی این ماده معدنی هستند به شما کمک می‌کنند تا بدنتان بسیاری از فرایندهای حیاتی را به درستی انجام دهد. این غذاها شامل موز، شکلات تلخ وغیره هستند.

97/08/6 09:43
نازنازی  , babyjoon20
97/07/21 21:15
در مرزهای علم , edge_of_science


ما شنیده‌ایم که غذاهایی با کالری منفی ممکن است یک استراتژی برای یک رژیم غذایی خوب باشند. اما دقیقا چه غذاهایی هستند؟

دونالد هنسورد پاسخ این سوال را می‌دهد. اینترنت پر است از لیست غذاهایی که کالری منفی دارند – غذاهایی که ظاهرا انرژی بیشتری برای هضم غذا مصرف می‌کنند تا کالری که خودشان برای بدن تامین می‌کنند. بسیاری از این غذاها سبزیجات و میوه‌ها هستند که می‌توانند بخشی از یک برنامه رژیم غذایی سالم باشند. اما شاید آن‌ها کالری منفی نباشند.
تئوری این است که شما می‌توانید با خوردن مقدار زیادی از این غذاهای منفی کالری، وزن خود را کاهش دهید. کرفس نمونه‌ای است که معمولا ذکر شده است زیرا عمدتا از آب و فیبر تشکیل شده است. طرفداران کرفس ادعا می‌کنند که برای یک کاهش وزن خالص، نسبت به انرژی خود کرفس ،کالری بیشتری را برای هضم آن مصرف خواهید کرد.

واقعیت ماجرا این جاست. در طول روز، حدود ۵ تا ۱۰ درصد از مصرف کل انرژی خود را به هضم و ذخیره مواد مغذی در غذایی که می‌خورید، صرف می‌کنید.
غذاهای حاوی کالری کم، مانند کرفس و دیگر سبزیجات غیر نشاسته‌ای ، مقدار کمی از کالری تامین می‌کنند اما برای هضم نیاز به انرژی دارند. به این معناست که از لحاظ نظری این احتمال وجود دارد که یک غذا کالری منفی داشته باشد اما مطالعات علمی معتبری برای اثبات این امر که غذاهای خاصی چنین تاثیری دارند ، وجود ندارد.

با این حال ، حتی اگر سبزیجات غیر نشاسته‌ای کالری منفی ندشته باشند، هنوز کالری کم کالری هستند و انتخابی هوشمندانه در رژیم غذایی مبتنی بر گیاه به حساب می‌آیند.
آخرین نکته : دنبال کردن رژیم‌های افراطی که تنها چند غذای محدود را شامل می‌شوند، می‌توانند باعث کم شدن مواد مغذی مهم شما شوند. کلید موفقیت در کاهش وزن، اتخاذ شیوه زندگی سالم است که حاوی رژیم متعادل و ورزش منظم است.