نتایج جستجو : عمل بینی - 126 مطلب

97/07/18 23:50
کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose
>> قیمت جراحی بینی
عمل جراحی بینی یا به اصطلاح پزشکی "رینوپلاستی" باعث هماهنگی بیشتر بین اجزای صورت می شود زیرا تمام نواقص ظاهری بینی را به خوبی بر طرف می سازد. رینوپلاستی باعث بهبود فرآیند تنفس در بیمار هم می شود زیرا ساختار بینی را به درست ترین شکل اصلاح می کند. مقاله امروز " کلینیک تخصصی پوست و مو رز" به قیمت جراحی بینی اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد فاکتورهایی که قیمت نهایی عمل جراحی بینی را تعیین می کنند، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

>> قیمت جراحی بینی چگونه تعیین می شود؟
قیمت جراحی بینی در هر کلینیکی بسیار متفاوت است. البته فرم بینی بیمار و شرایط ظاهری او هم تاثیر زیادی در تعیین قیمت نهایی جراحی بینی می گذارد.

قیمت عمل بینی با فاکتورهای زیر تعیین می شود:

هزینه بیهوشی
هزینه امکاناتی که در بیمارستان یا در حین جراحی در اختیار بیمار قرار داده می شود
فرم بینی بیمار (استخوانی/ گوشتی)
آزمایشات پزشکی
لباس بیمار
تجویز دارو
دستمزد جراح
سابقه کلینیک
البته فاکتورهای دیگری هم می تواند در تعیین قیمت عمل بینی نقش مهمی داشته باشد مثل:

مهارت جراح بینی: میزان مهارت و سوابق جراحی پزشک شما و همچنین میزان وقتی که برای عمل بینی شما صرف می کنند، نقش مهمی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد.
نوع عمل : عمل های بینی که پیچیده تر باشد، نیاز به زمان بیشتری دارد و در نتیجه هزینه نهایی آن هم بالاتر می رود.
موقعیت مکانی کلینیکذ: مکانی که کلینیک پوست و مو در آن واقع شده است و جراح در آن مکان اقدام به جراحی بینی شما می کند، هم هم می تواند در بعضی از موارد جزو فاکتورهای موثر در قیمت جراحی بینی باشد.
شما باید جراحی را برای عمل بینی خود انتخاب کنید که با تجربه و با مهارت باشد و با او احساس راحتی کنید.

>> هزینه دومین جراحی بینی یا جراحی ثانویه
یکی از مهم ترین فاکتورهایی که بر روی قیمت کلی عمل بینی تاثیر می گذارد، بررسی بینی بیمار جهت جراحی مجدد است. بعد از جراحی، بینی تورم زیادی دارد و شکل نهایی بینی، بدرستی مشخص نیست.

در طول زمان که تورم بینی کاهش می یابد، نیاز به جراحی دوم توسط پزشک تشخیص داده می شود. دومین عمل بینی می تواند به بیمار کمک کند تا رضایت بیشتری از عمل داشته باشد. تقریبا 15 درصد از عمل های رینوپلاستی نیاز به جراحی مجدد دارند.

البته در صورتی نیاز به جراحی ثانویه مطرح می شود که بینی بیمار از نظر ظاهری هنوز دچار مشکلاتی باشد و یا از لحاظ تنفسی دچار مشکلاتی ست. جراحی ثانویه، حدودا 1 سال بعد از جراحی اول انجام می شود و نباید در این مورد زیاد عجله کرد.

>> آیا بیمه سلامت هزینه جراحی بینی را تحت پوشش خود قرار می دهد؟
همانطور که می دانید، عمل بینی با دو هدف انجام می شود؛ زیبایی بینی و درمان پولیپ و سایر مشکلات. بیمه سلامت، هزینه عمل را در بیمارانی که به قصد زیبایی و بهبود شکل ظاهری بینی خود اقدام به جراحی بینی می کنند را پرداخت نمی کند ولی در مواردی که بیمار مشکلاتی مثل پولیپ، انحراف بینی و یا تنگی نفس و غیره را داشته باشد، بیمه سلامت هزینه آن را پرداخت می کند.

البته بیمار برای پرداخت هزینه توسط بیمه سلامت، به تاییدیه پزشک نیاز دارد.

>> انتخاب جراح مناسب برای عمل بینی
رینوپلاستی یکی از پیچیده ترین و سخت ترین عمل های زیبایی است و اگر چیزی اشتباه شود و یا بیمار از نتیجه نهایی عمل بینی خود راضی نباشد، اعتبار پزشک به خطر می افتد.

شما نباید پزشک را براساس قیمت عمل بینی انتخاب کنید و دلیل اصلی انتخاب یک پزشک، باید میزان مهارت هایش باشد نه هزینه عمل هایی که انجام می دهد. برای انتخاب جراح مقداری وقت بگذارید، از بیماران قبلی پزشک سوال بپرسید و حتی نمونه کارها را به دقت بررسی کنید.

هر چه جراح مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، قطعا هزینه جراحی بینی هم بیشتر می شود.

>> سوالات بیماران در مورد قیمت جراحی بینی
>> چه زمانی می توان در مورد هزینه عمل جراحی بینی با پزشک صحبت کرد؟
بیمار می تواند در جلسه مشاوره، در مورد هزینه جراحی بینی مستقیما با پزشک خود صحبت کند.

>> کدام پزشک بهترین گزینه برای جراحی بینی است؟
متخصص عمل بینی، تخصص زیادی در زمینه عمل بینی دارد و بهترین گزینه محسوب می شود. همیشه به مدرک پزشک توجه کنید و به دنبال کسی باشی که سابقه چندین ساله در زمینه عمل بینی دارد و همچنین اکثر بیماران از کار وی رضایت کاملی دارند.

>> در مورد نقشی که امکانات جراحی و مکان عمل بر روی قیمت جراحی بینی دارد توضیح بدهید؟
بسیاری از دکترها جراحی بینی را در بیمارستان ها انجام می دهند. رتبه و اعتبار بیمارستان هم روی هزینه جراحی بینی تاثیر دارد. بعضی از بیمارستان ها، امکانات بهتری دارند و وسایل با کیفیت تری را در حین جراحی بینی در اختیار جراح قرار می دهند.

اعتبار بیمارستان، موقعیت مکانی آن و تکنولوژی و بروز بودن وسایل جراحی، بخشی از هزینه عمل بینی محسوب می شوند. در واقع، هزینه هر امکاناتی که بیمارستان در اختیار شما قرار می دهد را باید پرداخت کنید و بیشتر بیمارها برای راحتی، آسایش و در اختیار داشتن امکانات بیشتر، حاضر هستند پول بیشتری را پرداخت کنند.

معمولا بیمارانی که در کشورهای دیگر اقدام به عمل بینی خود می کنند، هزینه بیشتری را باید پرداخت کنند.

>> در مورد هزینه بیهوشی در عمل بینی توضیح بدهید؟
در حین عمل بینی از دو روش برای تسکین درد بیمار استفاده می شود؛ بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با سدیشن وریدی ( آرامش بخشی که در بدن بیمار تزریق می شود ).

نوع بیهوشی بر روی هزینه عمل بینی تاثیر می گذارد. بی هوشی یکی از مهم ترین جنبه های عمل بینی است و نباید در این مورد، سهل انگاری کرد. هزینه ی بیهوشی بخشی از هزینه کلی بیمارستان محسوب می شود.

>> قیمت جراحی بینی در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز"
قیمت جراحی بینی در " کلینیک تخصصی پوست و مو رز " بستگی به نوع بینی، حجم کار، هزینه کلینیک پوست و مو و تخصص و مهارت پزشک دارد.

" کلینیک تخصصی پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات جراحی بینی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت عمل بینی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

 
99
1
97/07/2 03:16
کلینیک پوست و مو رز , Clinic_Rose
جراحی بینی و عوارض جراحی بینی و هزینه جراحی بینی

>> جراحی بینی :
جراحی بینی چیست؟ بینی عضوی است که در زیبایی صورت نقش زیادی دارد و امروزه خوش فرم و کوچک نشان دادن بینی، دغدغه بسیاری از افراد شده است.مشکلاتی مثل پلیپ، انحراف بینی و بزرگ بودن شاخک های بینی هم می تواند افراد را به سمت جراحی بینی سوق دهد. در حال حاضر، جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود که بستگی به مدل بینی دارد و جراح با ایجاد برش های متفاوتی در سطح بینی، شکل و فرم آن را تغییر می دهد.
بینی انسانها از نظر شکل ظاهری با یکدیگر متفاوت است و از نظر شکل غضروف ها و استخوان ها به دو دسته بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. پزشک به نوع پوست بینی، سن و سایر ویژگی های ظاهری بیمار توجه زیادی می کند تا بتواند بهترین مشاوره را در زمینه جراحی بینی به بیمار خود ارائه بدهد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مدلی را انتخاب کنید که با سایر اجزای صورتتان هماهنگ باشد؛ توصیه های پزشک در این زمینه می تواند خیلی به شما کمک کند. با ما همراه باشید تا در مورد جراحی بینی اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

>> مزایای جراحی بینی :
جراحی بینی به دو منظور انجام می شود؛ زیبایی و بهبود عملکرد بینی. جراحی بینی می تواند به شما کمک کند تا به فرم دلخواه بینی تان برسید و از ظاهرتان رضایت بیشتری داشته باشید.

البته خیلی ها هم هستند که در عملکرد بینی شان مشکل دارند مثلا نمی توانند خوب نفس بکشند و با جراحی بینی مشکلات تنفسی آنها به خوبی برطرف می شود. یک جراحی بینی موفق براحتی می تواند نقص های مادرزادی (مثل انحراف بینی) را به خوبی اصلاح کند.

>> موارد منع جراحی بینی :
موارد منع جراحی بینی شامل افرادی ست که سن آنها پایین تر از 16 سال است زیرا قبل از این سن، بینی هنوز خوب رشد نکرده است و فرم واقعی آن مشخص نیست، افرادی که بیماری قلبی دارند، افرادی که مشکل انعقاد خون دارند و از داروهای انعقاد خون استفاده می کنند و غیره. شما باید حتما پزشک خود را در جریان وضعیت کامل سلامتیتان قرار بدهید.

>> نکاتی برای قبل از جراحی بینی :
تا دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهایی مثل آسپرین، پروفن، وارفارین و کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید. تا 8 ساعت قبل از عمل بینی نباید چیزی بخورید. اگر قبل از جراحی بینی سرما بخورید، به ناچار عملتان به تعویق می افتد.

>> نحوه انجام جراحی بینی :
انتخاب بیهوشی کامل یا بیهوشی موضعی بستگی به وضعیت بیمار دارد. بعد از بیهوشی، ابتدا جراح از داخل بینی برش می زند. سپس استخوان و غضروف بینی را تراش می دهد تا به شکل مناسبی برسند و عیب های آنها کاملا برطرف بشود. پس از تراش، جراح پوست و بافت بینی را به آرامی به سمت پایین می آورد و بخیه می زند تا با استخوان و غضروف جدید هماهنگ شود.

در مرحله پایانی جراح در بینی، تامپون های کوچکی را می گذارد و روی بینی را با اسپلینت (گچ) بینی می پوشاند. معمولا یک روز بعد از جراحی بینی، تامپون ها توسط جراح برداشته می شود و اسپلینت و بخیه های بینی هم بعد از یک هفته برداشته و کشیده می شوند.

>> مراقبت های قبل از جراحی بینی
- قبل از عمل جراحی بینی، بیمار باید آزمایشات لازم را بدهد.

- در صورتیکه بیمار داروی خاصی مصرف می کند و همچنین اگر سابقه بیماری خاصی دارد را قبل از جراحی بینی، به پزشک خود اطلاع بدهد.

- تا دو هفته قبل از جراحی بینی، از مصرف داروهایی مثل آسپرین، پروفن، وارفارین خودداری کنید.

- تا دو هفته قبل از جراحی بینی، از کشیدن سیگار و قلیان و مصرف الکل خودداری کنید.

-  تا دو هفته قبل از جراحی بینی، از دمنوش های گیاهی، زنجبیل، سیر، ویتامین E، روغن ماهی استفاده نکنید. مصرف این مواد غذایی، احتمال خونریزی را در هنگام جراحی بینی و حتی بعد از عمل افزایش می دهند.

- تا 8 ساعت قبل از جراحی بینی، نباید چیزی بخورید و بنوشید.

- اگر قبل از جراحی بینی سرما بخورید، به ناچار عملتان به تعویق می افتد.

- یک روز قبل از جراحی بینی، آب کافی بنوشید.

- بیمار می تواند قیل از جراحی بینی، استحمام کند و صورت خود را از هر گونه آرایش و ماده اضافه پاک کند.

- بیماران مرد بهتر است صورت خود را اصلاح کنند.

- خانم ها نباید از لاک یا ناخن مصنوعی استفاده کنند زیرا بعد از جراحی بینی، رنگ ناخن ها چک می شود.

>> مراقبت های لازم در روز عمل جراحی بینی
- لباسی راحت و دکمه دار بپوشید.

- آزمایشات و سایر مدارک مورد نیاز را همراه خودتان به کلینیک بیاورید.

- تمامی زیور آلات و وسایل اضافه خود را به همراهتان بسپارید.

>> مراقبت های بعد از جراحی بینی
- بعد از جراحی بینی، می توانید برای کاهش کبودی و ورم چشم هایتان از کیسه یخ استفاده کنید. کمپرس سرد را می توانید در اطراف بینی و زیر چشمانتان قرار بدهید.

- برای پاک کردن ترشحات بینی می توانید به آرامی از گوش پاک کن نرم استفاده کنید.

- بعد از جراحی بینی، از داروها و مسکن هایی که پزشک برایتان تجویز کرده است، بطور منظم استفاده کنید.

- در 3 الی 6 هفته اول از هر گونه فعالیت های شدید خودداری کنید.

- تا دو هفته بعد از جراحی بینی، از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین، ژلوفن و غیره خودداری کنید.

- تا دو هفته بعد از جراحی بینی، از مصرف سیگار، قلیان و مشروبات الکلی خودداری کنید.

- تا یک هفته بعد از عمل بینی، از مواد غذایی مثل سیر، زنجیل، نوشیدنی های گیاهی و غیره استفاده نکنید.

- در هفته های اول در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و تا چند ماه اول از عینک استفاده نکنید.

- زمانی که می خواهید عطسه و یا سرفه کنید، دهانتان را باز کنید تا فشار کمتری به بینی وارد شود.

- بعد از جراحی بینی، از غذاهایی استفاده کنید که بیشتر آبکی باشند و نیاز به جویدن نداشته باشند.

- در روزهای اول سعی کنید بصورت طاق باز بخوابید و سرتان را بالا نگه دارید. بهتر است بیمار از چندین بالش نرم استفاده کند.

- بعد از جراحی بینی، از مسافرت کردن مخصوصا با هواپیما خودداری کنید.

- سعی کنید با بینی فین نکنید زیرا فشار زیادی به بینی وارد می شود.

- در رژیم غذایی تان، مصرف نمک ممنوع است.

- استفاده از آب آناناس برای کاهش عوارض ناشی از جراحی بینی بسیار مفید است.

- از حرف زدن با دیگران و هر گونه فعالیتی که بینی را درگیر می کند مثل خندیدن، خودداری کنید.

- هنگام چسب زدن به بینی و عوض کردن آن، دقت لازم را داشته باشید.

- سعی کنید تا یک هفته به خوبی استراحت کنید.

- به آرامی مسواک بزنید.

>> هدف از انجام عمل جراحی بینی
هدف هر بیمار از عمل جراحی بینی بسیار متفاوت است؛ در بیشتر بیماران عمل بینی با هدف کوچک کردن سایز بینی، رفع قوز بینی، درمان پولیپ و رفع انحراف بینی انجام می شود.

>> چه کسانی کاندید خوبی برای جراحی بینی هستند؟
کسانی که توقعات به جا و معقولانه ای از نتایج جراحی بینی دارند و بینی آنها بطور کامل رشد کرده است و در سنین پایین اقدام به جراحی بینی نکرده باشند، کاندید خوبی برای جراحی بینی هستند.

>> نظرات بیماران در مورد جراحی بینی :
>> چرا باید بعد از عمل بینی، روی بینی را چسب زد؟
چسب بینی مزیت های زیادی دارد مثلا باعث کاهش تورم بینی می شود و به چسبیدن یا به اصلاح جوش خوردن پوست بینی به اسکلت آن کمک زیادی می کند.

>> چه زمانی بعد از جراحی بینی باید به پزشک مراجعه کنیم؟
معمولا یک هفته بعد از جراحی بینی، بیمار می تواند به پزشک خود مراجعه کند.

>> تورم بینی تا چه زمانی بطور کامل از بین می رود؟
رفع تورم بینی بستگی به شرایط بیمار دارد؛ در اکثر موارد 6 ماه الی 1 سال طول می کشد تا تورم بینی بطور کامل از بین برود.

>> چه زمانی جای بخیه روی بینی، بطور کامل رفع می شود؟
بهبود کامل جای بخیه بستگی به شرایط بدنی بیمار دارد؛ در بعضی از بیماران جای بخیه خیلی زود بهبود می یابد و در دیگر بیماران کمی طول می کشد. داروهایی که پزشک برای بیمار تجویز می کند هم به بهبود سریعتر جای بخیه و اسکارهای ناشی از آن کمک زیادی می کنند.

>> چرا حتما 8 ساعت قبل از جراحی بینی باید ناشتا باشیم؟  
عمل بینی با بیهوشی بیمار انجام می شود و اگر بیمار ناشتا نباشد و از قبل چیزی خورده باشد، احتمال برگشت مواد غذایی در معده و وارد شدن آنها به مجاری تنفسی بسیار بالاست.

>> چرا بعد از عمل، بینی نامتقارن نشان داده می شود؟
در اکثر بیماران به دلیل تورم، بینی بصورت نامتقارن نشان داده می شود. این عارضه کاملا طبیعی ست و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. با کاهش تورم بینی، حالت نامتقارن آن هم بطور کامل رفع خواهد شد.

>> چه نوعی از بینی، بعد از عمل بینی بیشترین تغییر را می کند؟
بینی هایی که استخوانی و غضروفی باشند، بعد از عمل بیشترین تغییر را دارند. بینی های گوشتی و پف دار، کمترین تغییر را دارند زیرا در عمل جراحی بینی، تغییرات روی استخوان و غضروف بینی انجام می شود و برای پف بینی نمی توان کار زیادی انجام داد.

>> آیا در صورت ضربه به بینی، باید به پزشک مراجعه کرد؟ 
بعد از جراحی بینی، نباید ضربه ای به بینی وارد شود زیرا احتمال خونریزی و تغییر شکل بینی را افزایش می دهد. در صورتی که ضربه وارد شده به بینی، باعث درد و خونریزی شود، حتما باید بیمار به پزشک خود مراجعه کند.

>> بعد از عمل جراحی بینی، می توانم شاهد چه نتایجی باشم؟
شما می توانید عکسهای قبل و بعد جراحی بینی بیمارانی که عمل جراحی بینی داشته اند را نگاه کنید زیرا با مشاهده این عکس ها، می توانید با مهارت ها و تکنیک های پزشکتان بیشتر آشنا شوید.

البته این را هم در نظر بگیرید که هر بیماری، انتظارات و توقعات مخصوص به خود را از عمل جراحی بینی دارد و با توجه به اینکه خصوصیات ظاهری هر بیمار با دیگران کاملا متفاوت است، نتایج حاصل از جراحی بینی هم بسیار متغیر است.

بهتر است بیمار از ابتدا، مدل مورد نظر و فرم ایده آل خود را برای دکتر مشخص کند و در مورد توقعات خود با او صحبت کند تا شاهد نتایج رضایت بخش تری از عمل جراحی بینی باشد.

>> چند روز بعد از عمل بینی گچ برداشته می شود؟
معمولا در روز هفتم بیمار می تواند به پزشک مراجعه کند و گچ بینی خود را بردارد. بعد از برداشتن گچ، وجود وارضی مثل تورم و حالت غیر عادی بینی کاملا طبیعی ست که با گذشت زمان، این عوارض برطرف خواهد شد.

>> چه نوشیدنی هایی باعث بهبود سریعتر بیمار می شوند؟
از جمله نوشیدنی هایی که در روند بهبود بیمار، تاثیر خوبی می گذارد، آب کرفس است. البته تمام آبمیوه های طبیعی می توانند برای بیمار مفید باشند.

>> ترشحات بینی تا چند روز طبیعی ست؟
ترشحات بینی تا 3 روز طبیعی ست ولی اگر بیشتر از سه روز از بینی تان ترشح داشتید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

>> بخیه بینی را چه زمانی می توانیم برداریم؟
برای برداشتن بخیه بینی خود با پزشک صحبت کنید ولی معمولا از روز چهارم تا روز هفتم، بیمار می تواند بخیه خود را بردارد.

>> چرا بعد از جراحی بینی، استفاده از سرم برای شستشو توصیه می شود؟
بعد از عمل بینی، بخاطر ترشحاتی که بینی دارد، بیمار به سختی نفس می کشد زیرا این ترشحات در داخل بینی جمع می شوند و برای بیمار مشکلات تنفسی ایجاد می کنند. سرم شستشو یکی از راه هایی ست که به بیماران برای تمیز کردن ترشحات بینی توصیه می شود.

بیمار می تواند با استفاده از سرنگ، سرم شستشو را در داخل بینی خود بریزد. نکته ای که بیمار باید به آن توجه کند این است که مواظب باشد چسب روی بینی اش خیس نشود.

>> عوارض جراحی بینی :
عوارض عمل بینی شامل کبودی و ورم چشم ها، ورم بینی، خونریزی و باقی ماندن تیغه در داخل بینی است. کبودی و ورم چشم ها معمولا تا 3 روز بهبود می یابد؛ البته باز هم بستگی به بیمار دارد و نهایت تا 2 هفته طول می کشد. ورم بینی کاملا طبیعی ست و طی 6 ماه بعد از عمل بینی ، این ورم کاملا می خوابد و شکل واقعی بینی از این به بعد مشخص می شود.

>> عکس جراحی بینی :
شما عزیزان گرانقدر میتوانید از طریق این لینک تمامی نمونه کار های عمل بینی را مشاهده فرمایید.

>> هزینه جراحی بینی :
هزینه جراحی بینی بستگی به نوع بینی و هزینه کلینیک دارد. "کلینیک پوست و مو رز" با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات جراحی بینی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در این کلینیک هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید
1
96/05/23 17:39
جراحی بینی دکتر حسنانی , doctorHosnani.com
تامپون کردن بینی در این شکل نشان داده شده است. تامپون هایی که امروزه استفاده می شود کوچک بوده و برداشتنشان دردناک نیست. این مینی تامپون ها به منظور جلوگیری از خونریزی بینی استفاده می شوند و فردای روز جراحی از بینی خارج می شوند.
برای مشاهده ادامه مطلب، از لینک درج شده در زیر بازدید نمایید.
96/05/7 16:06
جراحی بینی دکتر حسنانی , doctorHosnani.com
جراحی بینی ترمیمی انجام شده است. عمل قبلی توسط جراح دیگری انجام شده است. نتیجه جراحی طبیعی است. سایز بینی کوچک شده است. طول بینی کاهش داده شده است. اندازه سوراخ های بینی کاسته شده است. به نوک بینی شکل بهتری داده شده است. افتادگی بیش از اندازه پایه تیغه بینی بازسازی و اصلاح شده است.
برای مشاهده عکس های قبل و بعد از عمل بیشتر از لینک درج شده در زیر بازدید نمایید.
96/05/7 16:00
جراحی بینی دکتر حسنانی , doctorHosnani.com
استحمام بعد از عمل جراحی بینی. در این شکل، اسپلینت بینی با رنگ زرد مشخص شده است، روش صحیح شستشوی موها بعد از جراحی: روی صندلی بنشینید، سر خود را به عقب خم کنید و یک نفر دیگر موهایتان را بشوید.
برای مشاهده ادامه مطلب، از لینک درج شده بازدید نمایید.
96/04/16 15:39
مجله اینترنتی سندوج  , sandooj
رئیس انجمن راینولوژی ایران مطرح کرد: شکستگی بینی کودکان را حتما درمان کنید.

... ادامه مطلب در لینک زیر ...
کامنت بنویسید...
رضا حسامی , pako9
سه شنبه 27 تیر ، 10:15
سپاس
ادامه
95/09/15 09:24
نسیم محمدی , nasimfun18
در طول تاریخ بشریت تمام انسان ها و به ویژه زنان و دختران به دنبال راهی برای افزایش زیبایی خود بوده اند و به همین جهت هر روزه نوع جدیدی از عمل های زیبایی به وجود آمده اند که البته بعضی از آنها هزینه های گزافی نیز دارند.

ادامه مطلب درلینک زیر:
95/07/22 19:09
دکتر پیام واردی , drvaredi
شستشو بینی

پس از عمل زیبایی بینی انجام نکاتی برای مراقبت از بینی الزامی است. رعایت آن ها کمک زیادی به بهبود بیمار کرده و باعث می شود ورم بینی زودتر رفع گردد یکی از این نکات پس از جراحی بینی باید صورت پذیرد شستشو بینی با محلول شست و شو است .

برای شستشو بینی راه حل های متعددی وجود دارد اما پزشکان معمولا شستشو بینی با سرنگ را توصیه می کنند که این روش هم بسیار آسان است و هم اینکه نسبت به سایر روش های شستشو بینی بهتر می باشد . در صورتی که پس از عمل جراحی زیبایی بینی جراح در داخل بینی شما تامپون یا مش بگذارد معمولا این مش پس از ۳ روز خارج می شود و پس از خروج آن می توانید به آرامی شستشو بینی با سرم را شروع نمایید و اگر هم از ابتدا مش داخل بینی شما نیست می توانید به آرامی از روز سوم پس از جراحی بینی شستشو بینی را شروع نمایید.
نحوه شستشو بینی

نحوه شستشو بینی بعد از عمل بینی معمولا پس از یک هفته از انجام عمل جراحی بینی می باشد و در هفته اول جراحی ، شستشو بینی با استفاده از قطره چکان یا اسپری بینی صورت می گیرد.

شستشو بینی با سرم شستشو باعث کاهش ورم مخاط داخل بینی و خارج شدن لخته‌های خون و ترشحات داخل بینی می‌شود و سبب بهبود تنفس و کاهش گرفتگی بینی می‌شود .محلول شستشو بینی سدیم کلراید ۹/۰ می باشد که این محلول از ۹/۰ درصد نمک حل شده در آب می باشد و سپس با استفاده از یک سرنگ ۱۰ سی سی آن را داخل بینی کرده و بینی را شست و شو دهید . معمولا پزشکان توصیه می کنند که به مدت زمان تقریبی ۳ الی ۴ ماه بینی را با محلول شست و شو دهند که در ماهای نخست انجام شستشو بینی از کیپ گشتن بینی جلوگیری می کند.

انجام به موقع و مرتب شستشو بینی با سرم حتما باید توسط بیمار جدی گرفته شود و روزانه چند بار تکرار گردد. عدم انجام شستشو بینی باعث می شود لخته های خون که در انتهای زمان جراحی در بینی شما ایجاد شده اند و نیز ترشحات بینی به مدت زیاد در بینی بمانند و نه تنها باعث ایجاد گرفتگی بینی و اختلال تنفس از بینی و کاهش حس بویایی می شود بلکه ممکن است این مواد تجمع یافته در داخل بینی عفونی شوند و باعث ایجاد بوی بد در بینی شود و تنفس بیمار بد بو شود و این عفونت با گسترش بیشتر می تواند باعث ایجاد موکوزیت یا التهاب مخاط که با درد داخل بینی همراه است گردد.
95/07/22 19:08
دکتر پیام واردی , drvaredi
اعتماد به نفس و جراحی بینی

عمل زیبایی بینی میتواند تاثیرات مثبتی بر روحیات فرد در برخورد با دیگران و قرار گیری در جامعه داشته باشد، ارتباط مستقیمی با زیبایی در رفتار های فردی وجود دارد از این رو بسیاری از افراد برای کسب رضایت مندی بیشتر در خانواده و جامعه این عمل جراحی را انجام می دهند .

به طور کلی افرادی که مشکل تنفس از راه بینی دارند و نیز قوز بینی آنها بزرگ است و یا افرادی که بینی کج دارند که این مساله باعث افت اعتماد به نفس آنها شده ، افراد مناسب جهت عمل زیبایی بینی هستند و نتیجه عمل آنها خوب خواهد شد . بعد از عمل این افراد از روحیه خوبی برخوردار خواهند بود.

بدست آوردن موفقیت در تشکیل زندگی زناشویی و یا موفقیت در کار و نیز اعتماد به نفس در برخورد اجتماعی و نیز در جلب رضایت خانواده و دوستان از دلایلی است که افراد را برای انجام عمل زیبایی بینی ترغیب می کند . اما باید به این نکته توجه کنید که عمل زیبایی بینی مشکلات خانوادگی یا انتظارات بی جا مشتریان را برطرف نخواهد کرد و همچین بیمار را باید از انجام عمل منصرف نمود.

عمل جراحی بینی برای افرادی که دچار وسواس های فکری یا خود شیفتگی کاذب هستند توصیه نمی شود زیرا نتیجه ی عمل هرچقدر هم که خوب و موفق باشد باعث ایجاد رضایتمندی در فرد نخواهد شد . بسیاری از افرادی که از ظاهر خود رنج می برند با انجام عمل زیبایی بینی تا حد زیادی احساس رضایت کرده و اعتماد به نفس بیشتری برای حضور در جامعه و محیط های اجتماعی کسب نموده اند .

فردی که داوطلب جراحی زیبایی پلاستیک بینی است باید از نتیجه عمل انتظار واقع بینانه ای داشته باشد و تحت فشار دیگران و یا رقابت با اطرافیان نبوده باشد.دیگر آن که انتظار تغییرات زیادی را در بهبود روابط فردی و اجتماعی پس از انجام عمل خود نداشته باشد. به عبارت دیگر جراحی زیبایی بینی ممكن است باعث رفع مشکلات خانوادگی و شخصی فرد نشود.

قبل از اینکه تصمیم به عمل جراحی بگیرید سعی کنید با پزشک مشورت کنید و از او بخواهید تا با شما در رابطه به نوع بینی و نیز نحوه ی عمل بینی صحبت کند.