نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : عمر - 229 مطلب

98/07/7 13:49
نوید  , alborz1368
❤️ ﷽ ❤️

امیرالمومنین امام علی ❤️ علیه السلام : ☺

ریشه اخلاص ، ناامید شدن از چیزهایی است كه در دست مردمان است.

غررالحكم ، حدیث ۳۹۸

⚡️ به کانال آیه الکرسی ملحق شوید ✨
@ayatolkorsi
99
کامنت بنویسید...
مینا مانی , mina_mani
یکشنبه 28 مهر ، 18:00
+++++++++++
ادامه
98/06/3 15:23
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA

ما هیچ گاه
به امروز برنمی گردیم،
هرچه را لازم است بردارید...

امام علی (ع) فرمود:

«الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر» (نهج‌البلاغه)

«فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، مواقعی که فرصت‌های خیری پیش می‌آید غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید»
15
2
8
98/04/9 16:01
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
امام علی(علیه السلام)

چه بسا از دست رفته ای که دیگر قابل جبران نیست.

(شرح غرر؛ 4:355)

24
1
8
98/04/2 10:02
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
زندگی وقت کمی بودو نمی‌دانستیم ،
حسرت رد شدن ثانیه هاي کوچک ، فرصت محترمی بودو نمی دانستیم...

«مولي اميرالمؤمنين علی عليه‌السلام»:
ا‌ِنّما اَنتَ بَعضُ ايّامِك، فكُلُّ يَومٍ يَمضيِ عَلَيكَ يَمضيِ بِبَعضِكَ!
اين را بدان که وجود تو همان شمارش روزهاي عمر تو است، هر روزي که بر تو بگذرد قسمتي از وجود تو را به همراه خود مي‌برد!

(شرح غرر، ج ٣، ص ٧٧)
14
1
5
97/11/9 15:32
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
‍ گله ها را بگذار!
ناله ها را بس كن!

روزگار گوش ندارد
كه تو هی شِكوه كنی!
زندگی چشم ندارد
كه ببیند اخم دلتنگِ تو را...

فرصتی نیست
كه صرف گله و ناله شود!
تا بجنبیم تمام است تمام!!

مهر دیدی كه
به برهم زدن چشم گذشت....
یا همین سال جدید!!
باز كم مانده به عید!!

این شتاب عمر است ...
من و تو باورمان نیست كه نیست!!
20
3
5
97/11/1 18:42
در مرزهای علم , edge_of_science

شانس شما در به ارث بردن ژن هاى افزایش طول عمر در صورت متولد شدن در خانواده اى با میانگین سنى بالا حین مرگ،بالاتر خواهد بود.
محققان با استفاده از پایگاه های داده در دانشگاه یوتا و در هلند، ژورنال های مربوط به نزدیک ۳۱۵،۰۰۰ نفر را از بیش از ۲۰،۰۰۰ خانواده که در سال ۱۷۴۰ متولد شده اند، تجزیه و تحلیل کردند.
نیلز ون دیك سرپرست تحقیق كه دانشجوی دکترای اپیدمیولوژی مولکولی در دانشگاه لیدن در هلند است مى گوید:ما مشاهده كردیم كه هر چه سن اقوام شما بیشتر باشد احتمال مرگ شما در هر نقطه از زندگى كمتر خواهد بود.
ون دن برگ در یک نشریه دانشگاه یوتا گفت: “برای مثال، فردی که پدر و مادر هر دو داراى سن بازماندگى بالایی هستند، خطر مرگ و میر در آنها ۳۱ درصد کمتر از کسی است که در همان سن بدون چنین پدر و مادر باشد.”
بعلاوه ما دریافتیم كه حتى اگر پدر و مادر شخص جزو بازماندگان با سن بالا نباشند در صورتیكه خاله دایی عمو و عمه هاى شخص جزو این دسته بوده باشند باز هم احتمال مرگ در این افراد پایین مى آید.
او توضیح مى دهد در خانواده هایى با میانگین امید به زندگى بالا حتى اگر عوامل خارجى و اكتسابی باعث شده باشد كه خود والدین عمر طولانى نداشته باشند به دلیل انتقال ژن طول عمر به فرزند افزایش طول عمر براى فرزندشان مطرح خواهد بود.
یافته هاى اینچنینى حاكى از آن است كه واقعاً ژنى با عنوان ژن طول عمر در انسان ها وجود دارد.
این مطالعه در ۷ ژانویه در مجله Nature Communications منتشر شد.
‏Eline Slagboom، استاد اپیدمیولوژی مولکولی در دانشگاه لیدن، گفت که محققان به مدت طولانی ژن های مرتبط با طول عمر را جستجو کرده اند اما این ژن ها برای مشخص کردن دقیق سختتر از مشخص كردن ژن هایى مانند بیمارى هستند.
‏Slagboom مى گوید: “این مسئله باعث شده است که ما در انتخاب افرادی که باید در آنها به دنبال این ژن ها باشیم بسیار سختگیر تر باشیم.”
“اگر شما یک گروه تصادفی از افراد بالای ۱۰۰ سال را مورد بررسی قرار دهید، هر چند ممكن است استثنایی نیز باشد، به طور كلى احتمال خیلی زیاد است که بسیاری از آنها در واقع متعلق به خانواده ای باشند که ژن طول عمر در آنها قابل انتقال نیست. چرا كه در انتخاب تصادفى ممكن است بالا بودن سن آنها كاملاً شانسى مثلا بهتر بودن محیط زندگى داشتن كودكى سالم تر و مواردى از این قبیل بوده باشد.
97/08/2 06:26
در مرزهای علم , edge_of_science

تیپ شخصیتی افراد می‌تواند در گذر زمان تغییر کند. طبق تحقیق صورت گرفته، افراد با وجدان بیشتر عمر می‌کنند. افراد با وجدان محتاط‌‌تر، کارآمدتر و منظم‌تر بوده و برای دستاورد‌های مد نظر خود هدف‌گذاری می‌کنند. در نتیجه طول عمر بیشتری دارند. در واقع، جهت‌گیری به سمت دستاوردهای مورد هدف و ارجحیت به دستور دادن و تنظیم کارها، قوی‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌های طول عمر بیشتر هستند.

افراد با وجدان به طور متوسط ۲ تا ۴ سال بیشتر عمر می‌کنند. این افراد کمتر سیگار کشیده، کمتر الکل مصرف کرده و استرس کمتری تجربه می‌کنند. وجدان به همراه سازگاری، برون‌گرایی، روان‌رنجوری و خواهان کسب تجربه بودن، به عنوان یکی از ۵ جنبه‌ی اصلی شخصیت محسوب می‌شود. پروفسور Howard S. Friedman، یکی از نویسندگان مطالعه، اذعان کرد:

یافته‌ی اصلی آن است که جنبه‌ی وجدان شخصیت به طور قطع یکی از پیش‌بینی ‌کننده‌های قابل اتکای خطر مرگ و میر است. این جنبه به نظر می‌رسد در این زمینه به اندازه‌ی عوامل خطر مرتبط با شرایط پزشکی فرد که تعدادی عوامل روانی نیز هستند، اهمیت دارد.
این مطالعه حاصل گردآوری یافته‌های ۲۰ مطالعه‌ی جدا بر روی ۸۹۰۰ نفر در سراسر جهان است. منظم‌تر و مسئول‌تر بودن با سلامت بهتر در ارتباطند. به گفته‌ی پروفسور فریدمن:

نه تنها افراد با وجدان عادات سلامت بهتری داشته و کمتر با خطرات مواجهه دارند، بلکه در مسیر زندگی نیز بیشتر به محیط‌های روانی سالم‌تر اعم از شغل‌ و ازدواج پایدارتر گرایش داشته و ممکن است استعداد زیستی بهتری نیز در ارتباط با سلامت داشته باشند.
افراد می‌توانند با وجدان‌تر شوند. به گفته‌ی دکتر Margaret L. Kern، از نویسندگان مطالعه، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهند افراد می‌توانند خصوصاً در پی شغل و ازدواج پایدارتر، با وجدان‌تر شوند. به نظر او این یافته‌ها می‌توانند طرز فکر افراد در مورد زندگی و نتایج عملکردشان را به چالش بکشند. با این که وجدان و احساس مسئولیت فرد نمی‌تواند در بازه‌ی زمانی کوتاه تغییر یابد، ایجاد بهبود در پی وارد شدن فرد به روابط و شغل‌های مسئولانه امکانپذیر است.
4
1
6
97/05/4 17:17
اویتا , AvitaClub
چی میشد عمر ماهم شبیه بازی فوتبال بود ...
یک دفعه سوت میزدن میگفتن نیمه عوض شده زمینارو عوض کنید ...
ما میرفتیم جای کسی که نمیدونن ما چی میکشیم تو نبودشون ...
.
.
.
================================
برای حمایت از ما مطلب را پست مجدد و برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.
به جمع ما در بزرگترین و برترین کلوب بپیوندید.
43
2
30
97/03/6 15:57
در مرزهای علم , edge_of_science
بعضی از سرگرمی‌ها برای شما بهتر از بقیه سرگرمی‌ها هستند. پیاده‌روی برای قلب شما بهتر از بازی یک نفره است، و پازل احتمالا برای ذهن شما بهتر از راگبی است. و هنگامی که وقت مطالعه می‌رسد، قطعا برای روح شما خوب است، اما چه طور می‌تواند طول زندگی شما را بهبود ببخشد؟

یک فصل در روز، نیاز شما به دکتر را از بین می‌برد!
حدود یک چهارم از بزرگسالان آمریکایی گزارش کرده‌اند که در سال گذشته مطالعه‌ای نداشته‌اند. این خبر بدی است، چون یک مطالعه جدید ثابت کرده که مطالعه می‌تواند طول عمر شما را زیاد کند. این اولین مطالعه از این دست نیست. برخی مطالعه‌های قبلی یافته بودند که علی رغم این‌که سبک زندگی غیر متحرک سلامت را به خطر می‌اندازد، اما مطالعه هیچ اثر مخربی بر طول عمر قابل انتظار ندارد. تحقیقات دیگری دریافته‌اند که خواندن در واقع اثر مثبتی بر طول عمرتان دارد. اما این تحقیق به طور خاص درباره اثراتی است که کتاب‌ها دارند.

این مهم‌ترین نتیجه است: بزرگسالانی که روزانه حداقل ۳۰ دقیقه مطالعه می‌کنند ۲۳ ماه بیش‌تر از میانگین افرادی که مطالعه نمی‌کنند عمر می‌کنند. داده‌ها از اچ آر اس می‌آید که یک مطالعه دو سالانه است که سلامت بازنشستگان را از سال ۱۹۹۲ بررسی کرده است. آن‌ها افرادی را که مطالعه می‌کردند با آن‌هایی که نمی‌کردند مقایسه کرده‌اند و تفاوت‌های بسیار بیش‌تری از فقط طول عمر یافته اند.
کتاب‌خوان ها کمتر از سایر افراد افسرده می‌شوند، تحصیل‌کرده‌تر هستند، و ثروتمندتر از همتایان غیرکتاب‌خوان خود هستند. هم‌چنین بیش‌تر آن‌ها خانم هستند. همه آن عوامل به تنهایی اثر مثبتی بر طول عمر دارد. یک ارتباط غافلگیر کننده وجود دارد: احتمال بیش‌تری وجود داشت که کتاب‌خوان‌ها نابینا باشند یا از برخی از انواع آسیب‌دیدگی بینایی رنج ببرند.
آن‌ها قطعا این را نمی‌گویند، اما محققان بر این باورند که کتاب به مغز فرصت می‌دهد تا خود را آرام کند و دوباره شارژ کند، به خصوص در طی چیزی که آن‌ها “مطالعه عمیق” می‌نامند. آن زمانی است که شما فقط از کلمات رد نمی‌شوید، بلکه به صورت فعال با شخصیت‌ها و مفاهیم ارتباط برقرار می‌کنید و راجع به اطلاعاتی که کتاب به شما می‌دهد خیلی فکر می‌کنید. اما این می‌تواند زمان‌گیر باشد. اگر قرار باشد که راجع برخی مفاهیم شگفت‌انگیز خیلی عمیق فکر کنید ولی کل روز را برای این کار وقت نداشته باشید چه می‌شود؟
96/12/25 01:40
اذرخش شمال , azarakhshshomal
عمرم به سر رسید،فرجش را ندیده ام
پیری فرا رسید،"عُمرم" به سر رسید
آقا که دیده ام، فرجش را ندیده ام . . .
کامنت بنویسید...
اذرخش شمال , azarakhshshomal
جمعه 10 خرداد ، 02:52
سپاس
ادامه
مجهول  , majhool1370
دوشنبه 10 اردیبهشت ، 00:16
اللهم عجل لولیک الفرج
ادامه
ف م گ , famn555
شنبه 26 اسفند ، 14:48
آخرین جمعه سال هم گذشت و نیامدی آقا
ادامه
96/11/7 00:00
کلام وعقاید اسلامی , kalam
پرسش:
آیا در نهج البلاغه سخنی از امام علی (ع) درباره اینكه خلیفه اول و خلیفه دوم حرمت حضرت فاطمه(س) را هتک و ایشان را مجروح نموده اند، نقل شده است؟

پاسخ:
گرچه در نهج البلاغه - به صراحت- شهادت زهرا (س) مطرح نشده است، اما در این كتاب از رنج ها و مصایب فاطمه زهرا (س)، - كه در پی بی حرمتی به آن حضرت صورت گرفت -، سخن به میان آمده است. علی (ع) در هنگام دفن ایشان خطاب به رسول خدا (ص)عرضه داشت: السَّلَامُ عَلَیْكَ یَا رَسُولَ اللَّهِ عَنِّی وَ عَنِ ابْنَتِكَ النَّازِلَةِ فِی جِوَارِكَ وَ السَّرِیعَةِ اللَّحَاقِ بِكَ قَلَّ یَا رَسُولَ اللَّهِ عَنْ صَفِیَّتِكَ صَبْرِی وَ رَقَ‏ عَنْهَا تَجَلُّدِی إِلَّا أَنَّ فِی التَّأَسِّی لِی بِعَظِیمِ فُرْقَتِكَ وَ فَادِحِ مُصِیبَتِكَ مَوْضِعَ تَعَزٍّ فَلَقَدْ وَسَّدْتُكَ فِی مَلْحُودَةِ قَبْرِكَ وَ فَاضَتْ بَیْنَ نَحْرِی وَ صَدْرِی نَفْسُكَ إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ فَلَقَدِ اسْتُرْجِعَتِ الْوَدِیعَةُ وَ أُخِذَتِ الرَّهِینَةُ أَمَّا حُزْنِی فَسَرْمَدٌ وَ أَمَّا لَیْلِی فَمُسَهَّدٌ إِلَی أَنْ یَخْتَارَ اللَّهُ لِی دَارَكَ الَّتِی أَنْتَ بِهَا مُقِیمٌ وَ سَتُنَبِّئُكَ ابْنَتُكَ بِتَضَافُرِ أُمَّتِكَ عَلَی هَضْمِهَا فَأَحْفِهَا السُّؤَالَ وَ اسْتَخْبِرْهَا الْحَالَ هَذَا وَ لَمْ یَطُلِ الْعَهْدُ وَ لَمْ یَخْلُ مِنْكَ الذِّكْرُ وَ السَّلَامُ عَلَیْكُمَا سَلَامَ مُوَدِّعٍ لَا قَالٍ وَ لَا سَئِمٍ فَإِنْ أَنْصَرِفْ فَلَا عَنْ مَلَالَةٍ وَ إِنْ أُقِمْ فَلَا عَنْ سُوءِ ظَنٍّ بِمَا وَعَدَ اللَّهُ الصَّابِرِینَ(1)‏
درود بر تو ای رسول خدا، از من و دخترت كه هم اكنون در كنارت آرمیده و از سایرین زودتر به تو ملحق شده.
ای رسول خدا شهادت دخترت فاطمه صبر و تحمّلم را كم كرده و طاقت و توانایی من با فراق او از دست رفته است. ولی برای من كه ناراحتی فراق تو را دیده‏ام و سختی این مصیبت را كشیده‏ام جا دارد كه در مصیبت فاطمه (علیها سلام) شكیبایی كنم.
من تو را داخل قبر گذاشتم و هنگامی كه سرت روی سینه‏ام بود، جان از تنت بیرون رفت. از جانب خدا آمده‏ایم و به جانب او بازخواهیم گشت.
ای رسول خدا امانت و گرو (فاطمه علیها سلام) دریافت شد. ولی اندوه من همیشگی است و شبها را بیدار خواهم ماند تا آن زمان كه خداوند خانه‏ای را كه تو در آن سكونت داری برایم اختیار نماید.
زود باشد كه دخترت به تو خبر دهد كه این مردم با او چه كردند و چه ستمها بر وی روا داشتند (یعنی فدكش را غصب، پهلویش را شكستند و بالاخره مادر و فرزند را به شهادت رساندند) از او بپرس و نوع رفتار آنها را با ما از وی پرسجو كن، كه این همه ظلم در حالی بر ما وارد شد كه چند روزی از رفتن تو نگذشته و یاد تو از بین نرفته بود.
بر تو و فاطمه‏ات درود، درود وداع كننده از روی محبت و دوستی و نه از روی دلتنگی. پس اگر از كنار قبر تو بروم نه از روی خستگی و بی‏علاقه‏گی است و اگر بمانم نه بخاطر بدگمانی به آنچه خداوند به صابران وعده داده است.

پی نوشت:
1. سید رضی‏، نهج البلاغه، ناشر: هجرت، ص 320، خطبه 202.

........
96/07/12 17:06
تالار ندای شیعه ؛ منتظران حضرت مهدی (عج) , lilhagh110lil
دستور سوزاندن احادیث پیامبر توسط عمر بن خطاب
96/02/25 22:10
قرآن و اهل بیت (ع) , quranclub
نردبان خالق این ما و منیست
عاقبت زین نردبان افتادنیست
هرکه بالاتر رود ابله تر است
که استخوان او بتر خواهد شکست

"مولانا"

✿ بهترین و کوتاه ترین دعا ✿
« اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

----------------------------------------------------------------------------------------
لایك √ كامنت √ پست مجدد

هر گونه كپی برداری از مطالب و تصاویر این رسانه با ذكر صلوات برای فرج امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بلامانع می باشد .

« أللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ»

5
2
2
96/01/18 04:21
چ 123  امید   , h1231
کامنت بنویسید...
پریسا ستوده , parisa313
سه شنبه 5 اردیبهشت ، 10:45
عمرگران میگذردخواهی نخواهی
سعی برآن کن نرود روبه تباهی....
ادامه
چ 123  امید   , h1231
جمعه 18 فروردین ، 04:21
+
ادامه