نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : علی مطهری - 101 مطلب

97/06/19 14:58
حلقه معرفت , hmaarefat
در روزهایی که مردم به خاطر وضعیت بد اقتصادی و بی‌عملی مسئولان مربوطه، روزهای سختی را پشت سر می‌گذرانند، علی مطهری باز هم در اقدامی که تنها از فردی مانند وی بر می‌آید، نمایندگان ملت در مجلس خبرگان را به دلیل پیگیری مطالبات مردم مورد حمله قرار داد!

بر اساس آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، علی مطهری در بیانیه‌ای، به نمایندگان خبرگان حمله کرده و مدعی شده است: «مجلس خبرگان به کلی از مسیر قانونی خود خارج شده و وارد حوزه اختیارات مجلس و دولت شده است. ورود به موضوع بازار ارز و سکه چه ارتباطی با وظایف این مجلس دارد؟ حال که مجلس خبرگان به وظیفه اصلی خود نمی‌پردازد بهتر است از برگزاری اجلاس‌های خود که موجب استهلاک بیت المال است صرف نظر کند.»

برای پاسخ به این ادعای علی مطهری ضروری است به نکات ذیل توجه شود:

1- بیشتر نمایندگان مجلس خبرگان رهبری جزو علمای ذی‌نفوذ و محبوب بلاد کشور بوده و همواره محل رجوع مردم برای پیگیری مشکلات و مصائب آن‌ها هستند. برخی از آن‌ها در قامت ائمه جمعه استان‌ها و شهرها و برخی دیگر هم به علت داشتن پایگاه مردمی مورد احترام مردم بوده و هستند. حال جناب مطهری باید پاسخ دهند که چرا به‌جای تقدیر از این بزرگان که به‌عنوان تریبون مردم، مطالبات مردم را به گوش مسئولان رسانده‌اند، اینچنین برآشفته شده و با لحن توهین‌آمیز با خبرگان منتخب ملت صحبت می‌کنند.

2- این نماینده تازه اصلاح‌طلب‌شده مجلس که نگران بیت‌المال شده، آیا در طول دوره نمایندگی خود این تذکر را به خود و دیگر نمایندگان همسو با خود داده است؟ بر اساس آنچه حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفته است، هر دقیقه اداره مجلس بیش از 300 میلیون تومان هزینه دارد [1]. آیا جناب مطهری تاکنون نسبت به هدررفت این پول ملت توسط نمایندگان همسو با خود در مجلس که برای آن می‌توان چندین شاهد مثال آورد، سینه چاک داده و فریادی زده است ؟

3- اما مهم‌ترین مساله در بیانیه علی مطهری، ادعای ورود مجلس خبرگان به حوزه اختیارات مجلس و دولت می‌باشد؟ این ادعا اشکالات متعددی از جنبه حقوقی دارد اما حتی با فرض پذیرش این ادعای نماینده حامی دولت، پس باید در طول چند ماه گذشته و پس از بهم ریختن بازار در کشور، علی مطهری به عنوان نماینده مردم در مجلس به پیگیری مطالبات اقتصادی مردم از مسئولان دولت پرداخته باشد اما با مرور مواضع ایشان، همه نوع موضع‌گیری پیدا می‌شود غیر از پیگیری مطالبات اقتصادی!

به بخشی از دغدغه‌های علی مطهری در طول ماه‌های گذشته و در اوج خُرد شدن کمر ملت زیر بار وضعیت اسف‌بار اقتصادی و چند برابر شدن قیمت اقلام در بازار توجه کنید:

الف) دیدار با خانواده سران فتنه در شانزدهم فروردین‌ماه

ب) انتقاد از صدا و سیما به دلیل حذف نام محمدرضا شجریان در یک برنامه تلویزیونی[2]

پ) اعتراض به ایجاد محدودیت برای تلگرام در نطق میان‌دستور در جلسه علنی مجلس[3]

ت) سؤال از وزیر ارشاد درباره علت عدم اجرای قانون منع استفاده از کلمات بیگانه[4]

ث) دفاع از کوه‌نوردی رئیس‌جمهور در اوج بهم ریختگی بازار[5]

ج) انتقاد از حضور بازیکنان ملیت‌های مختلف در تیم‌های ملی در جریان بازی‌های جام جهانی و درخواست از فیفا برای حل این مشکل![6]

چ) انتشار یک یادداشت در واکنش به در آغوش کشیدن بازیکنان توسط رییس‌جمهور زن کرواسی در مراسم فینال جام جهانی و «مادرانه» خواندن این اقدام![7]

ح) سؤال از وزیر اطلاعات درباره دلائل دستگیری تعدادی از ادمین‌های کانال‌های تلگرام که به دلیل ارتکاب جرائم امنیتی توسط مسئولان امنیتی دستگیری شدند.[8]

خ) حمله به فرمانده کل سپاه به دلیل پاسخگویی به تهدیدهای دونالد ترامپ[9]

د) سؤال از وزیر دادگستری درباره حصر سران فتنه[10]

ذ) توهین به یک جوان منتقد در گلپایگان و خطاب قرار دادن وی با الفاظ ناشایستی چون «احمق» و «نادان»[11]همانگونه که از مرور مواضع، سخنرانی‌ها و فعالیت‌های علی مطهری در داخل مجلس شورای اسلامی و بیرون از آن مشخص است، ظاهرا مشکلات اقتصادی مردم اهمیت چندانی برای وی نداشته است!

به عبارت ساده‌تر در روزهایی که مردم با بهت و حیرت شاهد بالا رفتن لحظه‌ای مایحتاج روزانه خود و آب شدن سرمایه‌هایشان هستند، دغدغه فردی که نمایندگی آنان در مجلس را بر دوش دارد «چند ملیتی بودن بازیکنان تیم‌های ملی در جام جهانی» و یا تلاش برای توجیه «آغوش مادرانه رئیس جمهور کرواسی» بوده است!

حالا از جناب مطهری باید این سؤال را پرسید که وقتی این مسائل دغدغه نمایندگان مجلس شده است، چرا وی از پیگیری مطالبات مردم توسط علمای بلاد و افرادی که همواره مورد رجوع مردم برای انتقال مشکلاتشان به مسئولان هستند، آشفته شده است؟

پی‌نوشت
1- www.tasnimnews.com/fa/news/1395/07/07/1198509
2- www.isna.ir/news/97021407554
3- www.isna.ir/news/97021608307
4- www.isna.ir/news/97022614630
5- www.isna.ir/news/97040502797
6- www.isna.ir/news/97041608922
7- www.isna.ir/news/97042815470
8- https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-647048
9- www.isna.ir/news/97051206253
10- www.isna.ir/news/97051608600
11- www.fardanews.com/fa/news/865319
99
15
3
6
97/06/11 22:03
حلقه معرفت , hmaarefat
«علی مطهری» در صحن مجلس و جلسه‌ی علنی و از پشت تریبونی که مستقیماً از رادیو در حال پخش است به نماینده‌ی دیگر می‌گوید: «خفه شو! بتمرگ ... پفیوز!»[۱] اما ظاهراً اشکالی ندارد چون بازتاب زیادی پیدا نمی‌کند و مدعیان اخلاق(!) علیه او موضعی نمی‌گیرند!
«علی مطهری» به انتقاد یک جوان –که هم‌سو با او و حامی دولت است- با الفاظی مثل «احمق» و «نادان» واکنش نشان می‌دهد [۲] ولی آب از آب در رسانه‌های طرفدار او تکان نمی‌خورد.
عمامه به سری که کنار مطهری بود، جوان منتقد را صریحاً به انداختن در گونی تهدید می‌کند [۳] اما بازهم صدایی بلند نمی‌شود و اعتراضی نمی‌شود.
این است قدرت و کارکرد رسانه‌های کثیف که اگر بخواهند از کاه، کوه می‌سازند ولی اگر در جهت منافعشان نباشد، کوه را به‌قدر کاه نشان می‌دهند!

پی‌نوشت:
[۱] http://www.jahannews.com/phototitr/121814
[۲] https://www.fardanews.com/fa/news/865319
[۳] همان
43
12
16
96/05/17 19:10
اهل سنت و جماعت , sonnat...
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم دعوت از علمای اهل سنت و روسای جمهور سابق در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دولت دوازدهم گفت: در این زمینه کوتاهی صورت گرفته است.
علی مطهری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای مراسم تحلیف باید از علمای اهل سنت و روسای جمهور قبلی آقایان خاتمی و احمدی نژاد دعوت می‌شد. این استدلال که به خاطر کمبود جا این‌ها دعوت نشده‌اند قابل قبول نیست.

وی افزود: به جای این توجیه‌ها اعتراف کنیم که کوتاهی شده است.

نائب رئیس مجلس در پایان با بیان اینکه مجلس و دولت هر دو در این موضوع مقصر هستند، یادآور شد: ما که این همه از وحدت شیعه و سنی دم می‌زنیم، معنی ندارد هیچ یک از علمای اهل سنت در مراسم تحلیف حضور نداشته باشند.
96/03/11 16:43
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران:

آقای قالیباف یک مدیر اجرایی قوی است و بهتر است از ایشان در دولت دوازدهم استفاده شود
7
4
5
95/12/28 15:15
هما , homa
برای دریافت صوت به آدرس ضمیمه مراجعه شود...
11
13
8
95/12/8 23:17
یاسیدالکریم  , yasayyedalkarim
خبرگزاری تسنیم: علی مطهری نماینده مجلس
در خاطره‌ای که از آیت ‌الله هاشمی نقل کرده ادعا کرده بود که آیت ‌الله دو بار به او گفته بود که بعد از انتخابات ۸۴ من از دخالت برخی افراد یک نهاد نظامی شکایت کردم و 110 نفر از آنها به زندان‌های کوتاه ‌مدت محکوم شدند و اسناد آن را نزد خود دارم.
پیرو این ادعا، حمید رضا مقدم‌ فر مشاور فرمانده کل سپاه در همایش مدیران استانی خبرگزاری تسنیم گفته بود که "به نظر می‌رسد کار آقای علی مطهری بعد از خلاف ‌گویی‌ها و بی‌ بصیرتی ‌های سابق، به هذیان ‌گویی‌ های عجیب و غریب هم کشیده شده است.
مقدم‌ فر در همین زمینه خطاب به علی مطهری گفت: "ما 109 نفر را فاکتور می‌‌گیریم، شما فقط یک نفر از آن 110 نفر را که در دادگاه محکوم شده است، به ما معرفی کن!
علی مطهری سوم اسفند در گفت ‌وگویی با یک خبرگزاری دولتی اذعان کرده است که حتی نام یک نفر از آن 110 نفر را هم نمی ‌داند.
او برای حل این مسئله پیشنهاد کرد که از طریق احضار روح آیت ‌الله هاشمی از خود ایشان پرسیده شود که نام آن 110 نفر چیست!

#احضار_روح #روح_هاشمی
#علی_مطهری #روسیاهی #ذغال

http://yaali12.blog.ir/1395/12/08-2

http://tn.ai/1335206
95/09/4 17:15
دکتر احمدی‌نژاد دامت تاییداته , Dr.Ahmadinejad
اکنون که یک آقازاده فریب‌خورده و بی‌اراده را به علت اهانت او به ساحت مقدس حضرت رضا (علیه آلاف التحیه و الثنا) از سخنرانی در مشهد مقدس بازداشته‌اند،‌می‌بینیم چه جار و جنجالی به راه انداخته‌اند،‌قلم به مزدان واداده که در مکتب فاشیستی - امپریالیستی آمریکا و غربی‌ها درس جوسازی و حقه‌بازی آموخته‌اند. آه و فریاد راه انداخته‌اند که واویلا چه نشسته‌اید که آزادی و دموکراسی در معرض خطر قرار گرفته است!! رئیس‌جمهور که دیروز در راه دفاع از دزدان بیت‌المال و حرامخواران و تجاوزگران به حقوق محرومان تمام قد به صحنه آمد و با دستاویز اینکه کارشناسان، صاحب نظران و حقوقدانان باید به بررسی کارشناسانه بپردازند که چرا شماری از مدیران حقوق نجومی گرفته‌اند و نباید فورا دار و درفش برپا کرد، اجازه نداد که دزدان تبهکار بیت‌المال مجازات شوند.
95/09/3 01:13
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
علاوه بر دادستان مشهد، مدیران دانشگاههای دولتی هم به دلیل مواضع تنش زای مطهری سخنرانی او را لغو می کنند/
مخالفت رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با سخنرانی علی مطهری در این دانشگاه.

@farsna
11
7
11
95/09/2 00:00
تا فصل حق 2 , TheRight
مطهری از اینکه مودبانه بهش گفتن سخنرانیت لغو شده ناراحته.
فکر کنم باید با ادبیات خودش میگفتن: "خفه شو پفیوز!"
17
54
15
95/08/30 22:31
  , amir_bf1400
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه‌ای خطاب به رییس جمهور، لغو سخنرانی خود در مشهد را داعش‌گونه توصیف کرد و گفت که این وضعیت زیبنده دولت یازدهم نیست.
95/08/15 14:14
تا فصل حق 2 , TheRight
حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم:
◄ چه می‌شود در کشور ما کسی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کند که با کمال وقاحت و جسارت می‌گوید اگر امام رضا(ع) هم در این روز بود در مراسم کنسرت شرکت می‌کرد.
26
32
19
95/06/31 09:00
خبرگزاری مهر , MehrNews
نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی نوشت: بازی خوب آقای شهاب حسینی و خانم ترانه علیدوستی قابل تقدیر است، اما سوژه فیلم را نپسندیدم. این فیلم چهره خوبی از جامعه ایران نشان نمی‌دهد.
1
95/06/2 12:00
حمید رسایی , www.rasaee.ir
#مطهری
علی مطهری در حالی برای حرم امام رضا(ع) حرمت و حریمی قائل نیست که مدتی قبل با پیگیریهای صورت گرفته، برای حفظ حرمت منزل پدری اش در روستا، میراث فرهنگی مجبور به تعیین حریم آن شد.

کانال تلگرام حمیدرسایی
@www_rasaee_ir
7
3
6
95/03/16 10:18
بروز نیوز  , beroznews
95/03/14 14:30
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a
اگر گلشیفته هم توبه کند هیچ اشکالی ندارد.
-------------------------------------------------------
مناظره و کرسی آزاداندیشی با موضوع «حدود آزادی بیان و اندیشه در انقلاب اسلامی» با حضور علی مطهری، نایب‌رئیس دوم مجلس شورای اسلامی و محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس عالی امور استراتژیک و سفیر سابق ایران در مکزیک به همت مجمع فرهنگی تحقیقاتی بینش مطهر اصفهان در سالن اجتماعات مرکز اهل‌بیت برگزار شد.

در بخشی از این مناظره قدیری ابیانه با اشاره به صحبت‌های چندی پیش علی مطهری پیرامون ابطال آرای مینو خالقی بیان داشت: ایشان صحبتی داشتند که باید صلاحیت خانم مینو خالقی پس از انتخابات در مجلس بررسی شود، حال سؤال من این است که اگر این اتفاق می‌افتاد ایشان اعتبارنامه خانم خالقی را تأیید می‌کردند؟

علی مطهری در پاسخ به سؤال قدیری ابیانه اظهار داشت: طبق قانون اگر بعد از رأی مردم اسنادی علیه یکی از منتخبان پیدا شود باید بیاید در مجلس تا در خلال بررسی اعتبارنامه‌ها آن اسناد نیز بررسی شود؛ در این زمینه معتقدم شورای نگهبان خلاف قانون عمل کرده است. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق قانون انتخابات، شورای نگهبان 20 روز پس از اظهارنظر هیأت مرکزی نظارت نظر قطعی و نهایی خود را در خصوص تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان به وزارت کشور اعلام می‌کند بنابراین نمی‌تواند مجدداً یک نفر را رد صلاحیت کند چراکه نظر خود را داده و نمی‌تواند 2 نظر بدهد.

در این قسمت قدیری ابیانه مجدداً سؤال خود از مطهری را مطرح کرد و گفت: بر فرضی که اعتبارنامه ایشان به مجلس می‌آمد شما چه رأیی می‌دادید؟ مطهری در پاسخ به قدیری ابیانه بیان داشت: اگر اعتبارنامه خانم خالقی در مجلس بررسی می‌شد من به ایشان رأی مثبت می‌دادم به خاطر اینکه یک خانمی که متدین و معتقد به حجاب است و خودش هم پژوهشگر قرآن است اگر جایی اشتباه کرده و یک‌بار، دو بار، سه بار جایی بی‌حجاب هم بوده اشکال ندارد؛ الآن آمده اصلاح کرده، معتقد به حجاب است و سیره‌اش سیره یک زن مسلمان و مؤمن است و ما حق اینکه آبروی او را ببریم نداریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مگر بقیه نماینده‌ها قبل از دوره نمایندگی‌شان اشتباهی نکرده‌اند، مگر خود شما هیچ اشتباهی نکرده‌اید؟ این روش اسلامی دارد، ممکن است فردی یکجایی اشتباه کند توبه کرده است. قدیری ابیانه در این بخش خطاب به مطهری گفت: بلانسبت خانم خالقی اگر گلشیفته فراهانی نیز توبه کند شما به او نیز رأی می‌دهید؟

مطهری در پاسخ قدیری ابیانه گفت: اگر حتی خانم گلشیفته فراهانی هم توبه کند هیچ اشکالی ندارد و می‌تواند برگردد به دامان اسلام البته این را باید از فقها سؤال کنیم ولی فکر می‌کنم هر گناهی قابل توبه کردن است. قدیری ابیانه در جواب مطهری اظهار داشت: بله، توبه خانم گلشیفته فراهانی را می‌پذیرم می‌گویم برگرد، ولی در حکومت نمی‌توانی باشی، نماینده مجلس نمی‌توانی باشی، می‌گوییم همه در برابر قانون برابرند در اجرای قانون که برابر نیستند کسی با چنین سابقه‌ای قاضی نمی‌تواند باشد ولی اگر در برابر قاضی قرار گرفت قاضی نباید بین او و حاکم فرقی بگذارد.

وی ادامه داد: ضمن اینکه قانون اساسی، تفسیر قانون را بر عهده شورای نگهبان گذاشته است، حالا من اینجا سؤال دیگری می‌پرسم اگر کسی با مدرک دیپلم با مدرک جعلی در انتخابات ثبت‌نام کرد و رأی آورد، بعد مشخص شود که مدرک او جعلی بوده است موضوع ارجاع شود به مجلس، مجلسی‌ها هم بگویند قبول است این فرد در مجلس باشد در حالی که قانون می‌گوید شرط نمایندگی مجلس فوق‌لیسانس است، آیا چنین فردی می‌تواند در مجلس نماینده باشد.

این کارشناس امور استراتژیک درباره نقل‌قول علی مطهری از آیت‌الله جنتی گفت: آن چیزی که آیت‌الله جنتی گفتند این است که ممکن است در مجلس نمایندگان جناحی رأی دهند، هم‌حزبی خود را به او رأی دهند نه چون حق با اوست چون هم‌حزبی آنان است، بنابراین، این موضوع، موضوعی نیست که بخواهد به مجلس سپرده شود؛ به خصوص اینکه ایشان خودش را محجبه و پژوهشگر قرآن معرفی کرده است. قدیری ابیانه افزود: من فکر می‌کنم اگر شهید مطهری هم جای شورای نگهبان بودند همان رأیی را می‌دادند که آیت‌الله جنتی داد.

مطهری در ادامه در پاسخ به قدیری ابیانه بیان داشت: اینکه گفتید اگر شهید مطهری بودند همین رأی آیت‌الله جنتی را می‌دادند نشان می‌دهد که شناخت درستی از شهید مطهری ندارید. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه می‌گویید فردی با مدرک تقلبی بیاید و رأی بیاورد و بعداً مشخص شود، تصمیم درباره چنین فردی نیز توسط مجلس خواهد بود، قانون این را می‌گوید اگر به قانون احترام می‌گذارید، قانون این را می‌گوید. وی افزود: ما درباره شرایط نامزدها که بحثی نداریم، مگر کسی گفته که هر کسی با هر شرایطی می‌تواند نامزد شود که شما چنین مسأله‌ای را عنوان می‌کنید. خودتان موضوعی را مطرح و خودتان جواب می‌دهید اصلاً بحث در اینجا نیست، بحث در نحوه احراز شرایط است که وقتی می‌گویند باید فرد اعتقاد و التزام عملی داشته باشد این را چگونه احراز کنیم. بحثی که الان داریم این است که این نظارت استصوابی را زیاد گسترش داده‌ایم.
95/02/10 15:52
تالار ایرانپرستان , awers1205
* علی مطهری در نامه‌ای به رییس‌جمهور: وزارت کشور اعتبارنامه مینو خالقی را صادر و به مجلس ارسال کند
اما این که وزیر کشور می گوید مجلس باید درباره حد و مرز نظارت استصوابی استفساریه بدهد، وارد نیست زیرا استفسار در جایی است که ابهام وجود داشته باشد...
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس‌جمهور ضمن قدردانی از اظهارات اخیر وی در مورد منتخب مردم اصفهان در مجلس دهم از حسن روحانی خواست به وزارت کشور دستور دهد که اعتبارنامه مینو خالقی را صادر و به مجلس ارسال نماید.

به گزارش عصرایران، شورای نگهبان آرای مینو خالقی کاندیدای پیروز در انتخابات اصفهان را باطل اعلام کرد ام مطهری معتقد است شورای نگهبان بعد از اعلام نتایج تنها می تواند صندوق آرا را باطل اعلام کند نه آرای یک کاندیدا را.

علی مطهری در این نامه‌ که آن را در اختیار ایسنا گذاشته خطاب به حسن روحانی نوشته است:

«جناب حجت الاسلام آقای دکتر روحانی دامت برکاته

رئیس جمهور محترم

با اهداء سلام، از این که در موضوع ظلمی که بر منتخب سوم اصفهان برای مجلس دهم رفته است، به دفاع از مظلوم و انجام مسئولیت خود در قبال اجرای قانون اساسی پرداختید، سپاسگزارم. فرمودید: «اعتبارنامه نماینده باید در مجلس بررسی شود، هیچ نهاد دیگری نمی تواند در آن مداخله کند.»

گرچه این اظهارنظر شما گام بلندی است در دفاع از حقوق ملت و آراء مردم، ولی برای به سرانجام رساندن تلاشها جهت جلوگیری از یک بدعت و یک رویه غلط یعنی حذف یک منتخب پس از انجام یک انتخابات سالم، لازم است به وزارت کشور دستور فرمایید که اعتبارنامه خانم مینو خالقی را صادر و به مجلس ارسال نماید.

این اقدام در گذشته نیز سابقه دارد. در انتخابات دوره سوم مجلس شورای اسلامی، اعتبارنامه منتخب مردم نیشابور پس از یک انتخابات سالم از سوی هیئت نظارت امضا نشد. وزیر کشور وقت که این اقدام شورای نگهبان را خلاف بیّن و آشکار قانون می دانست اعتبارنامه وی را صادر و به مجلس فرستاد. مجلس نیز اعتبارنامه او را تصویب کرد و وی چهار سال نماینده بود. امام خمینی (ره) نیز این اقدام را تلقی به قبول نمودند.

اما دلایل بطلان این اقدام شورای نگهبان – که البته برخی اعضای این شورا با آن مخالف اند و بیشتر جناب آقای جنتی بر آن اصرار دارند – روشن است:

1- در تبصره 3 ماده 52 قانون انتخابات مجلس در مورد داوطلبانی که صلاحیت آنها توسط هیئت مرکزی نظارت رد شده و آنها اعتراض کرده اند، می گوید: «شورای نگهبان بیست روز پس از اظهارنظر هیئت مرکزی نظارت "نظر قطعی و نهایی خود" را در خصوص تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان به وزارت کشور اعلام خواهد نمود.»

کلمه «نظر قطعی و نهایی» می رساند که تأیید صلاحیت اولیه خانم خالقی توسط شورای نگهبان نظر قطعی و نهایی این شوراست و قابل تغییر نیست، در حالی که شورای نگهبان بعد از رأی مردم نظر خود را تغییر داده و صلاحیت ایشان را رد و وی را حذف کرده است. نمی شود نظر قطعی و نهایی دوتا باشد.

2- ماده 73 قانون انتخابات مجلس می گوید: «صدور اعتبارنامه منتخبین موکول به عدم ابطال انتخابات از طرف شورای نگهبان می باشد و شورای نگهبان در اسرع وقت نظر خود را درباره انتخابات اعلام می نماید و وزارت کشور موظف است بلافاصله دستور صدور اعتبارنامه را بدهد.»

نظر به این که انتخابات حوزه انتخابیه اصفهان ابطال نشده بلکه تأیید شده است، طبق این ماده وزارت کشور موظف است اعتبارنامه خانم خالقی را مانند سایر منتخبان این حوزه صادر کند و اگر اعتبارنامه ایشان را صادر نمی کند اعتبارنامه سایر منتخبان اصفهان را نیز نباید صادر کند.

3- در ماده 30 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص رسیدگی به اعتبارنامه منتخبان آمده است: «شعب، رسیدگی به اعتبارنامه ها را شروع و نسبت به مدارکی که در شورای نگهبان مورد رسیدگی قرار نگرفته و یا پس از رسیدگی شورای نگهبان به دست آمده است اتخاذ تصمیم خواهند نمود و گزارش تصویب یا رد آن را از طریق هیئت رئیسه به مجلس تقدیم می دارند.»

پس قانونگذار خواسته است اگر مدارکی درباره یک کاندیدا پس از انتخاب مردم به دست آمد، تصمیم گیری درباره آن به عهده مجلس باشد تا احترام رأی مردم محفوظ بماند و اگر قرار است آن کاندیدا حذف شود این کار با رأی مجلس که خود نماینده ملت است انجام شود نه این که بدون توجه به رأی مردم، شورای نگهبان او را حذف کند.

مطلب دیگر این که به فرض محال که حذف منتخب سوم اصفهان پس از رأی سالم مردم توسط شورای نگهبان قانونی باشد، چرا پس از حذف او منتخب ششم که بیش از 25 درصد آراء یعنی حد نصاب را کسب کرده نباید جایگزین شود.

پس وزارت کشور دو بار در میدان دفاع از حقوق ملت عقب نشینی کرده است. اگرچه وزیر کشور تا کنون تلاش خوبی برای قبولاندن نظریه درست به شورای نگهبان داشته است ولی اگر در نهایت کوتاه بیاید مجلس راهی جز استیضاح او ندارد.

اما این که وزیر کشور می گوید مجلس باید درباره حد و مرز نظارت استصوابی استفساریه بدهد، وارد نیست زیرا استفسار در جایی است که ابهام وجود داشته باشد درحالی که چنان که گذشت قانون ابهام ندارد و روشن است که نظارت استصوابی به فرض صحت اصل آن، تا این مقدار توسعه پیدا نمی کند. این حرفها برای فرار از استیضاح است که البته سودی ندارد.

با تقدیم احترام

علی مطهری»
20
4
3
95/01/27 19:59
بروز نیوز  , beroznews
95/01/17 11:31
سفره آسمانی , sofreh_asmani
گینــس O_O
علی مطهری ^_^
!
17
8
7
94/11/9 21:12
بروز نیوز  , beroznews