نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : علمی - 151 مطلب

98/07/6 10:01
ترولیست , Terolist
آیا میدانید طراح هر دوی این ها ایرانی هستند!!؟
99
37
13
10
97/05/15 13:21
در مرزهای علم , edge_of_science


در فرهنگ پرتحرک و بیش از حد متعهد ما، تقویم ابزاری ضروری است، و خیلی وقت است که دیگر تنها برای ملاقات‌ها و مسائل کاری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بسیاری از افراد پرمشغله، ناچار می‌شوند همه کارهای زمان استراحت محدودشان را برنامه‌ریزی کنند؛ از دیدار دوستان تا داشتن رابطه با همسر.
اما آیا برنامه‌ریزی اوقات فراغت ایده خوبی است؟
محققان کالج بازرگانی Fisher دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشکده بازرگانی Rutgers، مطالعه‌ی موجود در رابطه با توانایی‌های مدیریت زمان و چگونگی تاثیر آن‌ بر جذب، نتیجه و لذت بردن از فعالیت‌های مختلف را ارزیابی کردند. بسیاری از ارزیابی‌های آن‌ها که در مجله Current Opinion in Psychology منتشر شده‌است، هم‌راستا با هوش متعارف تولیدکنندگی است. آن‌ها تعیین کردند که برای مثال برنامه‌ریزی یک کار، احتمال انجام شدن آن را افزایش می‌دهد، و اینکه انجام چندکار به انسان‌ها کمک می‌کند تا نتایج بیشتری اما با کیفیت کمتر به دست آورند.
محققان دریافتند که در مورد “لذت بردن از اوقات فراغت” استراتژی‌های قدیمی مدیریت زمان، نتیجه معکوس می‌دهند. از نظر علمی ثابت شده که همانند کارها و مسئولیت‌های شغلی، برنامه‌ریزی فعالیت‌های تفریحی، احتمال انجام شدن آن‌ها را افزایش می‌دهد. اما بر اساس آنالیز محققان، این کار هزینه‌ای به دنبال دارد. راه‌های برنامه‌ریزی اوقات فراغت بدون از دست دادن زمان تفریح:

برنامه‌هایتان را مبهم نگه دارید
مطالعات نشان داده‌اند که هر میزانی از برنامه‌ریزی ممکن است با تخریب “طبیعت جریان آزاد” فعالیت‌های تفریحی، میزان لذت بردن شما را کاهش دهد.
اما اگر تنها راه به انجام رسیدن یه قرار دوستانه یا خریدکردن، نوشتن آن در برنامه‌تان است، تا جایی که می‌توانید راجع به آن سست رفتار کنید. محققان توصیه می‌کنند به جای استفاده از ساعت‌های خاص، یک زمان کلی را در نظر بگیرید؛ برای مثال “بعد از کار” بهتر “راس ساعت 6” است.
به خودتان زمان بدهید
وقتی زمانی خالی میابید، سعی کنید تا جایی که می‌توانید فعالیت تفریحی در آن زمان بگنجانید. اما مطالعات نشان می‌دهد که تاکید زیاد برای یک فعالیت تفریحی، حتی اگر آن شروعی برای چیز لذت‌بخش دیگری است، به صورت نااگاهانه توانایی شما برای لذت بردن از آن در زمان اتفاق افتادنش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
محققان بیان می‌کنند این اتفاق ممکن است با اشتیاق شما برای کوچک شمردن میزان کاری که می‌توانیم در محدوده‌ای از زمان بگنجانیم، در ارتباط باشد. از این رو است که شما ممکن است خودتان را 30 دقیقه قبل از یک ملاقات، در حال ناله کردن – و نه شروع کاری جدید – بیابید. وقتی صحبت از اوقات فراغت است، بهترین استراتژی اجازه دادن به جریان خودبه‌خودی وقایع است.

در زمان حال زندگی کنید
به شیوه‌ای مشابه، ارزیابی‌ها نشان داده که، مستقل از محدودیت زمانی، اگاهی کامل از فعالیت‌های آینده نیز ممکن است اشتیاق شما را کاهش دهد. شاید به این دلیل که این کار شرکت‌کنندگان را از زمان حال خارج می‌کند و به جای تمرکز بر روی یک فعالیت، در یک زمان، توجه آن‌ها را به مسائل دیگری مشغول می‌کند.
97/05/7 12:27
متعجب عجیب ترین ها , moteajeb.com
امروزه بیشتر افراد به علت کار و مشغله زیاد نمیتوانند از افراد مسن خانواده مراقبت کنند و اغلب آن ها را به خانه سالمندان می برند یا اینکه برای آنان پرستار میگیرند. متعجب امروز برای شما مطلبی را آماده کرده است تا شما بهتر بتوانید از افراد سالمند خانواده در خانه مراقبت کنید در ادامه در مراقبت از سالمندان با حسگر های هوشمند با ما همراه باشید.
97/05/3 20:58
شاه آرش , 0915384
پیشرفت علم تنها نابود کننده ای خود بشر است
به نوعی خودکشی عمومی و همگانی میشه بهش گفت
  کامنت بنویسید...
  محمد  , mohammad_baharan
  دوشنبه 22 مرداد ، 18:36
  برعکسش بنظرم درسته
  ادامه
  97/04/17 21:04
  خضراء آی تی , khazrait_ir
  پیام رئیس هیات مدیره شرکت گیل خضراء به مناسبت شهادت امام صادق:

  یکی از ویژگی های امام صادق (ع) همراهی جامعه از نظر اجتماعی و اقتصادی بوده است به گونه ای که ناهنجاری ها و زشتی ها در جامعه گسترش پیدا نکند. نقش هدایت‌گرایانه ایشان با توجه به جایگاهشان در جامعه بسیار مهم بوده است و می باشد. تاکید ایشان بر افزایش علم بین مسلمانان و افزایش دانش و کسب مهارت بود. توسعه علمی جامعه اسلامی را یکی از اساسی ترین ابزار ها برای گسترش فرهنگ جامعه اسلامی و افزایش توانایی اقتصادی جامعه می دانستند.
  شرکت گیل خضراء با همراهی آموزشگاه خضراء رایانه با الگو برداری از این امام بزرگوار تلاش می کند در ارائه خدمات خود نگاهی به جامعه کنونی خود داشته باشد و همچنین ارائه طرح هایی مناسب با اقتصاد مشتریان سعی در کمک به مشتریان خود کند تا بتوانند طرح های خود را اجرا کند و همچنین به کسانی که دارای ایده هستند اجازه می دهند با یک‌سری از تسهیلات و امتیازات بتواند از امکانات سعی می کند که ایده هایشان را به واقعیت نزدیک تر کنند. در جهت اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران با توجه به نام گذاری سال حمایت از کالای ایرانی.

  پاِنَّ العِلمَ حَیاهُ القُلوبِ وَ نورُ البصارِ مِنَ العَمى وَ قُوَّهُ البدانِ مِنَ الضَّعفِ؛
  به راستى که دانش، مایه حیات دل‏ها، رشن کننده دیدگان کور و نیروبخش بدن‏هاى ناتوان است.

  (تحف العقول، ص ۲۸)
  97/04/15 16:01
  ترولیست , Terolist
  آیا میدانستید چرا شکاف باسن عمودی است؟
  چون که اگه افقی بود،موقع بالا رفتن از پله ها صدای دست زدن میومد , آدم حس میکرد دارن تشویقش میکنن
  26
  2
  8
  97/03/3 18:47
  علیرضا رضالو , bestiha
  برای دانلودکلیپ ۲۴موضوع علمی که نمیدانیدبرلینک زیرکلیک کنید
  96/10/28 04:35
  ژیلا , jila_021
  درود خدمت شما کاربران عزیز وبسایت سرچ دانلود. امروز در این پست از وبسایت میخواهیم به علت بهم ریخته بودن حروف در کیبورد بپردازیم و این مسئله که مطمئنا برای هر فردی یکبار سوال شده است را حل کنیم. پس اگر شما نیز کنجکاو هستید بدانید چرا حروف کیبورد بهم ریخته است در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
  95/12/15 19:58
  الهام مددی مقدم مسئول روابط عمومی  , jooooooooooan
  [https://www.aparat.com/v/VGZ0u]
  الهام مددی مقدم--- مسئول روابط عمومی سو کیوکوشین کاراته بانوان کشور

  جلسه دفاع از پایانامه (کارشناسی ارشد)
  95/09/1 12:56
  خانومی ارشادی , khanumi68
  چگونه مانع زاد و ولد پشه ها شویم

  پشه ها جزو آفت های کوچک تابستانی هستند که حدا از گزیدن و ایجاد خارش بر روی پوست مضرات دیگری نیز دارند. این مضرات شامل انتقال بیماری ها و ویروس های خطرناک است.

  ادامه این مطلب را در این سایت علمی بخوانید...
  7
  1
  مجتبی روشنی , mogtaba95
  دوشنبه 1 آذر ، 14:15
  +
  ادامه
  95/08/26 23:26
  سوگند طهرانی , sogand_tehrani73
  دانشمندان چینی در ماه فوریه سال جاری موفق شدند حرارت راکتور هسته ای پلاسمای خود را تا ۴۹٫۹۹۹ درجه سلسیوس ( معدل ۵۰ میلیون کلوین ) بالا ببرند که این درجه حرارت، ۳ برابر درجه حرارت خورشید است.

  ادامه مطلب در لینک زیر
  95/08/6 03:29
   , amir_bf1400
  تحقیقات تازه حاکیست بعضی از اعضای غول پیکر خانواده دایناسورها شاید در آمریکای جنوبی به وجود آمده و بعد در حدود ۱۰۰ میلیون سال قبل با عبور از قطب جنوب به استرالیا رفته باشند.
  95/08/5 10:51
  بانک پاسارگاد , BankPasargad
  به گزارش روابط‌ عمومی بانک‌ پاسارگاد، این همایش با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دکتر مجید قاسمی رییس شورای انجمن‌های علمی و رییس دانشگاه خاتم، رییسان و اعضای انجمن‌های علمی، استادان برجسته دانشگاه‌ها و دانشجویان، در محل دانشگاه خاتم برگزار شد. در این همایش محورهای اشتغال و کارآفرینی فارغ‌التحصیلان، همگرایی دولت‌، صنعت و دانشگاه در پیشرفت و توسعه کشور و نقش بخش خصوصی در توسعه کیفی و کمی پژوهش و آموزش عالی، در قالب سخنرانی‌، ارایه مقاله و برگزاری نشست‌های تخصصی مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت. همچنین در پایان همایش، از انجمن‌های برتر تقدیر شد.

  وزیر علوم: انجمن‌های علمی در جهت تحقق نوآوری و تحول ابعاد ساختاری، مدیریتی و فرهنگی نقش تاثیرگذاری دارند
  دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این همایش با اعلام این که در حال حاضر۸۰ واحد آموزش عالی و موسسه و پژوهشگاه و قریب به ۵ میلیون دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند، گفت: اکنون فارغ‌التحصیلان بیکار زیادی در کشور وجود دارند. رشد ۸ درصدی در طول برنامه ششم به نتیجه خواهد رسید و در صورتی که در سال اول بتوان به 5 درصد آن دست یافت؛ درصد زیادی شغل در کشور ایجاد خواهد شد.
  دکتر فرهادی با بیان اینکه ساماندهی رشته‌های تحصیلی متناسب با امکانات و نیازهای لازم از جمله اهداف وزارت علوم است، ادامه داد: تلاش وزرات علوم، در جهت تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه است و در همین راستا پیشنهادی مبنی بر کارورزی در صنعت به وزرات صنعت و تجارت ابلاغ کرده‌ایم. البته در حال حاضر کارورزی‌هایی به این شکل به صورت نمونه وجود دارد.
  وزیر علوم تحقیقات و فناوری در رابطه با نقش انجمن‌های علمی تصریح کرد: انجمن های علمی در جهت تحقق نوآوری؛ تحول ابعاد ساختاری، مدیریتی و فرهنگی و کمک به وزارت علوم نقش تأثیرگذاری دارند. همچنین در بحث مشکلات و معضلات آموزشی، موضوع کارآفرینی و در شرایطی که در حال برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور تا رسیدن به ثبات اقتصادی هستیم، انجمن‌های علمی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
  به گفته وی، حل مشکلات اقلیمی، در حالی که کشور به سمت خشکی می‌رود، و ما دچار بحران خواهیم شد نیز می‌تواند از دیگر کمک‌های انجمن‌های علمی به وزارت علوم باشد.
  وی با بیان اینکه انجمن‌های علمی می‌توانند در برنامه‌ریزی‌های آموزش عالی بیش از پیش کمک‌کننده باشند، خاطرنشان کرد: باید قبول کرد که عمر بعضی از برنامه‌های آموزشی تمام شده؛ اما مقاومت بعضی از آنها زیاد است. به هر جهت ما سعی کرد‌ه‌ایم جلوی برخی از آنها را بگیریم.

  وزیر کشور: باید به نیازهای مردم کشور و دنیای اسلام پاسخ دهیم
  عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در اختتامیه این همایش ضمن طرح این پرسش که «استان‌ها و مناطق ما توان اداره خود را دارند اما دانشگاهیان چقدر روی این مسئله کار کرده‌اند؟» گفت: چرا همه مسئولان کشور که از داخل همین دانشگاه‌ها بیرون آمده‌اند زمانی که پشت میز می‌نشینند، انگار آن طرف میز را فراموش می‌کنند و قادر نیستند کاری انجام دهند؟ در واقع مسئله خارج از خود ما نیست بلکه از ماست که برماست. ما هستیم که باید به خواسته‌های دانشگاهیان پاسخ دهیم.
  رحمانی فضلی ادامه داد: این توقع درستی نیست که انتظار داشته باشیم همه دانشگاه‌ها در سبد علم رتبه 20 را داشته باشند. عده‌ای باید پیشرو باشند و مرزها را بشکنند و رو به جلو حرکت کنند و بقیه دانشگاه‌ها نیز باید دنبال این پیشگامان حرکت کنند. آیا قادریم همه دانشگاه‌های کشور را به پیشرفت و توسعه برسانیم، یا دنبال این هستیم که پیشگام‌هایی به عنوان لوکوموتیو علم داشته باشیم؟
  وی با اشاره به اینکه باید به این سوال پاسخ داده‌شود که توسعه و پیشرفت علم به چه منظور است؛ گفت: آیا به منظور این است که با دانشگاه‌های جهان رقابت کنیم؟ که البته توقع به‌جایی است؛ یا به دنبال این هستیم که با توسعه و پیشرفت علم به توسعه کشور دست یابیم و یا توسعه و پیشرفت علم را به منظور ارتقای سطح دانش عمومی جامعه در نظر گرفته‌ایم؟
  رحمانی فضلی تصریح کرد: نگاه‌های مختلفی در این مسئله وجود دارد که باید تعیین تکلیف شود، بیشتر تأکید من بر این است که توسعه و پیشرفت علم به منظور توسعه و پیشرفت کشور باشد. ما به عنوان حکومت اسلامی در دنیا ادعایی داریم، پس باید به نیازهای مردم کشور و دنیای اسلام پاسخ دهیم و تقویت بنیه‌های اقتصادی و امنیتی کشور و افزایش ارتقای تکنولوژی را در دستور کار قرار دهیم.
  وزیر کشور در ادامه به سفر اخیر خود به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: برخی از شهرهای این استان از نظر شرایط زندگی طبق استانداردهای صد سال گذشته هستند و این در حالی است که علم باید به دنبال حل مشکلات مردم باشد و پیشرفت علم متناسب با قدرت پاسخگویی و انطباق با نیازها صورت گیرد.
  به گفته وی برای عدم توازن، عدم تعادل و نابرابری‌ها در کشور باید فکری اساسی شود. این مسائل یک اصل قطعی در کشور بوده که نتیجه آن توزیع نامناسب امکانات و منابع و البته افزایش جرم، جنایت، بزهکاری، حاشیه‌نشینی و مهاجرت بوده‌است.
  رحمانی فضلی اظهار داشت: با وجود تمام مشکلات توقع داریم بخش خصوصی اقدام به ساخت دانشگاه کند اما بخش خصوصی این کار را نمی‌کند، نگاه بخش خصوصی نگاهی بر محور عرضه و تقاضا است. اگر مشکلات حل شود و خدمات به بخش خصوصی ارائه شود قطعاً آن‌ها نیز متقاضی ورود به عرصه علم و دانش خواهند شد، اما اگر دانشگاه و علم مسیر خود را برود و بخش خصوصی نیز مسیر خود را برود مشخص است که هیچ‌گاه این دو به هم نمی‌رسند.
  وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب مسئله وحدت دانشگاه و صنعت را مطرح کرده‌ایم و نزدیک به هزار سند در این رابطه تهیه شده اما در عمل به جایی نرسیده‌ایم، در حالی که دانشگاه و صنعت هر دو از یک جنس هستند اما با این وجود درک متقابلی از یکدیگر ندارند.
  به گفته وی به عنوان حکومت اسلامی باید به نیازها و مطالبات مردم که به آنها مدیون هستیم و نیز دنیای اسلام که به ما رو آورده و توقع دارند و همچنین تقویت قله‌های اقتصادی و امنیتی و افزایش توان تکنولوژی پاسخ داده‌شود.

  رییس شورای انجمن‌های علمی کشور: قرار است دانشگاه خاتم به مرکز فلسفه دنیا تبدیل شود
  در این همایش همچنین دکتر مجید قاسمی رییس شورای انجمن‌های علمی ایران، رییس دانشگاه خاتم و مدیرعامل بانک‌پاسارگاد ضمن توضیح در خصوص بخش‌های مختلف همایش، به اهداف تأسیس دانشگاه خاتم اشاره کرد و گفت: یکی از توفیقات این دولت و وزارت علوم، ارتقای کیفی دانشگاه‌ها است. به همین دلیل ما تلاش زیادی جهت دریافت مجوز برای دانشگاه خاتم انجام دادیم.
  رییس دانشگاه خاتم تصریح کرد: در حال حاضر دکترای فلسفه هم به 40 رشته دیگر دانشگاه خاتم اضافه شده است که سعی شده از بهترین و خبره‌ترین استادان در این حوزه دعوت به‌عمل آید.
  دکتر قاسمی هدف از اضافه کردن مقطع دکترای فلسفه به دانشگاه خاتم را تبدیل کردن ایران به مرکز فلسفه دنیا دانست و گفت: مسئله علم و ارتقای کیفی علمی می‌تواند راه‌گشا باشد.
  وی در ادامه به موضوع کارآفرینی و اشتغال فارغ‌التحصیلان پرداخت وتصریح کرد: در بحث اهداف کلان کشور باید به سند چشم‌انداز بیست ساله افق 1404 اشاره داشت. در این سند به ارتقای ایران به جایگاه اول از نظر اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه اشاره شده‌ است. به گفته وی؛ در این سند به ویژگی‌های جامعه ایرانی پرداخته شده و آمده است: برخورداری از دانش پیشرفته، توانایی در تولید علم و فن‌آورى و متکى بودن بر سهم برتر منابع انسانى و سرمایه اجتماعى در تولید ملى از جمله ویژگی‌های جامعه ایرانی است.
  قاسمی با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه نیز به اهداف کلان کشور اشاره شده بود، اظهارداشت: رشد نرخ متوسط 8 درصد سالیانه تولید ناخالص داخلی و انجام اقدامات ضروری و لازم برای کاهش نرخ بیکاری به 7 درصد در پایان برنامه از جمله مواردی است که در برنامه پنجم توسعه هدف‌گذاری شده بود.
  وی به سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه برای رسیدن به اهداف کلان کشور اشاره کرد و اظهار نمود: رشد اقتصادی شتابان و پایدار و اشتغال‌زا به‌گونه‌ای که با بسیج همه‌ی امکانات و ظرفیت‌های کشور، متوسط رشد ۸ درصد در طول برنامه محقق شود، بهبود مستمر فضای کسب‌ و کار و تقویت ساختار رقابتی و رقابت‌پذیری بازارها و مشارکت و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی با ایفای نقش ملی و فراملی آنها در تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله موارد اشاره شده در این برنامه است.
  قاسمی در ادامه با اشاره به سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه در ارتباط با کارآفرینی تأکید کرد: اتخاذ برنامه‌ها و اقدامات اجرایی جهت توسعه‌ی روستایی کشور برای تثبیت جمعیت و تشویق مهاجرت به مناطق روستایی و عشایری کانون تولید و ارزش‌آفرینی با برنامه‌ریزی و مدیریت بهینه در سطح ملی، منطقه‌ای و محلی، تعیین سهم واقعی در توزیع منابع و ارتقاء شأن و منزلت اجتماعی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی و حمایت‌های ویژه از فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی با مزیت بومی و مقاوم‌سازی تأسیسات و زیرساخت‌ها و اماکن روستایی با تأکید بر بند ۹ سیاست‌های کلی کشاورزی از جمله امور اقتصادی مطرح شده در این برنامه هستند.
  وی گفت: نرخ مشارکت در مقطع فوق دیپلم رشد داشته و در مقطع لیسانس و فوق لیسانس نیز به مراتب بیشتر شده است؛ این نشانگر آن است که سطح توقعات این افراد از بازار کار بیشتر است.
  وی در رابطه با علل بیکاری در کشور اذعان داشت: وجود شرایط رکودی در کشور که باعث تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی و زیر ظرفیت کارکردن بخش مهمی از واحدهای اقتصادی کشور شده است از جمله این علل است. البته برخی واحدهای تولیدی به این علت که به روز نبوده و نتوانستند خود را با بازار هماهنگ کنند باید تعطیل می‌شدند.
  به گفته قاسمی؛ عدم بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی، عدم توجه و حمایت از واحدهای کوچک و متوسط متناسب با نیاز بازار و همچنین عدم رقابتی بودن تولیدات از جمله دیگر عوامل بیکاری در کشور است.
  وی با بیان اینکه وجود موانع کسب و کار از دیگر علل بیکاری در کشور است؛ اذعان داشت: عمدتاً در مسیر اخذ مجوز، ثبت مالکیت موانعی وجود دارد. علاوه بر این موارد؛ عدم تطابق بین رشته‌ها‏ی دانشگاهی و نیازهای بازار کار، حمایت مالی ناکافی از طرح‌های نوآورانه و اشتغال‌زایی اندک برخی از بخش‌ها از جمله دیگر عوامل مهم بیکاری در کشور هستند.
  قاسمی با اشاره به تعریف کارآفرین نیز گفت: وی فردی است که با تکیه بر نوآوری، تشخیص فرصت‌ها و پذیرش مخاطره، ارزش اقتصادی یا اجتماعی جدیدی در سطح بنگاه، سازمان، بازار و یا در سطح جهان به وجود می‌آورد.
  رییس دانشگاه خاتم در ادامه به برخی ویژگی‌های کارآفرین اشاره کرد و اظهار داشت: داشتن انگیزه و علاقه، توانایی در نوآوری، ریسک پذیر بودن، اعتماد به نفس، سخت کوشی، منضبط و فداکار بودن از ویژگی‌های فرد کارآفرین محسوب می‌شود.
  مدیرعامل بانک پاسارگاد در رابطه با اهمیت کارآفرینی در اقتصاد ادامه داد: ایجاد اشتغال از طریق ایجاد کسب و کارهای جدید، یاری رساندن به دولت از طریق پرداخت مالیات ناشی از فعالیت‌های کارآفرینی، ایجاد تقاضا برای مواد و کالاهای اولیه با هدف تولید محصولات جدید، معرفی فن‏آوری‌های جدید در حوزه فعالیت خود، تقویت و تحریک اقتصاد و ایجاد ثروت نشانگر اهمیت کارآفرینی در اقتصاد است.
  وی در ادامه به موانع کارآفرینی در ایران اشاره کرد و گفت: نامناسب بودن فضای کسب و کار رتبه 118 در سال 2015 در بین 189 کشور در شاخص سهولت فضای کسب و کار، پایین بودن میزان نوآوری در کشور، مشکلات ناشی از دستیابی به منابع مالی لازم و فقدان مهارت کافی و تخصصی برای انجام دادن پروژه‌های مهم و ریسک بالای اقتصاد از جمله موانع محسوب می‌شوند.
  قاسمی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: ایجاد ثبات اقتصادی در سطح کلان و کاهش ریسک اقتصادی کشور، داشتن برنامه مشخص و منسجم دولت در زمینه حمایت از کارآفرینان، ارتقاء کیفیت آموزش در کلیه مقاطع، لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه کارآفرینی مواردی هستند که باید به آن‌ها پرداخته شود.

  رییس جمعیت توسعه علمی ایران: صنعت برای دانشگاه‌های خارج اشتغال ایجاد کرده‌است
  جعفر توفیقی، رییس جمعیت توسعه علمی ایران و مشاور عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در چهارمین همایش پیشرفت و توسعه علمی کشور که در دانشگاه خاتم برگزار شد، عنوان کرد: یکی از وظایف رهبران هر کشور خلق چشم‌اندازهایی است که بسیار دور از دست یافتن باشد تا موجب انگیزش مردم شده و همچنین وحدت ملی را ایجاد کند و البته هدایت و حمایت لازم از مردم در دست‌یابی به آن افق ارائه شود .
  توفیقی با یادآوری سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که فرمودند؛ ایران را دانشگاه کنید و کاری کنید که برای تحصیل از خارج به ایران بیایند، افزود: به عقیده من ایران را باید به یک جامعه‌ی یادگیرنده و یاد دهنده تبدیل کنیم که تمام مردم در حال یادگیری و یاددهی باشند، و ابزار این کار آموزش است .
  مشاور عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران تصریح کرد: امروزه در سرتاسر دنیا اقتصاددانان و برنامه‌ریزان توسعه سرمایه انسانی را بزرگترین سرمایه می‌دانند. مثال‌های بسیاری وجود دارد که کشورها از منابع طبیعی برخوردار نیستند ولی با استفاده از نیروی فعال و خلاق به پیشرفت‌های چشمگیری رسیده‌اند .
  وی ادامه داد: آموزش، توانمند ساز است و قابلیت های انسانی را افزایش می‌دهد . هرچه که سطحش بالاتر باشد ارزش افزوده آن نیز بیشتر خواهد بود. در ایران سرمایه انسانی شکل گرفته است اما نکته اینجاست که چه زمانی می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کند؟ پاسخ این است که «زمانی که نیروی انسانی جذب ساختارهای اشتغال و صنعتی شده و ارزش افزوده ایجاد کند»
  وی در پایان اشاره کرد: تصور من این است که مشکل اشتغال در کاهش آموزش نیست، بلکه در کیفیت‌سازی آن است.
  95/05/11 18:53
  سعیده م ن , pareshia
  http://belaruseducation.mihanblog.com
  11
  4
  پارسا پارسایی , medscientific
  چهارشنبه 12 آبان ، 05:36
  http:/sites.google.com/site/astrologist33
  ادامه
  سارا جیگر , sarajoonam_20
  شنبه 13 شهریور ، 18:09
  بزنید
  ادامه
  سعیده م ن , pareshia
  چهارشنبه 3 شهریور ، 15:04
  ادامه