نتایج جستجو : صبانت اینترنت پرسرعت - 56 مطلب

94/10/5 16:41
صبانت , sabanet
سرویس های جدید زمستانه صبانت جهت دریافت اینترنت پرسرعت ، شماره خط تلفن ثابت خود را به همراه کد شهر به سامانه 30002362 یا ایمیل club@sabanet.ir ارسال فرمائید.
99
3
1
94/09/25 12:28
صبانت , sabanet
صبانت در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی الکامپ تهران با سرویس های ویژه و شگفت انگیز میزبان هم میهنان گرامی خواهد بود به گزارش روابط عمومی صبانت در ایام برگزاری این رویداد مهم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تلاش شده است تا با ارائه سرویس های متنوع پاسخگوی نیاز کاربران باشیم. در تاریخ 94/09/23 لغایت 94/09/26 از ساعت 9 الی 16 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در سالن خلیج فارس (ط2) و ضلع غربی سالن میلاد (فضای باز) منتظر حضور گرم شما خواهیم بود
94/08/16 09:21
صبانت , sabanet
گامی که تقویت سیگنال وای فای از روتر مد نظر قرار می گیرد اصلی‌ترین عامل مکان قرارگیری روتر است. در حقیقت آن چه یک خانه را شکل می دهد از دیوار و در تا پنجره و سقف موانعی در مسیر سیگنال وای فای محسوب می شوند. در ادامه چند نکته درباره مکان قرارگیری روتر به منظور ارائه سیگنال بهتر را ارائه می کنیم.
بالاتر بهتر است. اگر در یک ساختمان دو طبقه زندگی می کنید روتر را در طبقه دوم قرار دهید تا فضای بیشتری را پوشش دهد. آنتن روتر همانند یک چتر عمل می کند و هر چه در ارتفاع بالاتری قرار بگیرد از دامنه پوشش بیشتری در پایین آن برخوردار می شوید. به خاطر داشته باشید کف طبقات نیز سیگنال ها را کند می کنند. از این رو، انتظار نداشته باشید از روتری که در طبقه سوم قرار گرفته سیگنال قدرتمندی در زیرزمین دریافت کنید.

درها و دیوارها برای سیگنال وای فای مساله‌ساز هستند و از این رو هرچه روتر را در مرکز خانه قرار دهید از کیفیت اتصال بهتری برخوردار خواهید شد. اگر برای انجام این کار نیاز به سیم کشی است می توانید از کمک افراد متخصص استفاده کنید. در غیر این صورت، اگر مجبور هستید روتر را در یک اتاق قرار دهید حداقل در را باز بگذارید تا از میزان موانع کاسته شود.

نکته مهم دیگر برای دریافت سیگنال وای فای قوی محل قرارگیری دستگاه های دریافت کننده سیگنال است. به عنوان مثال، نباید اپل تی‌وی خود را در فضایی محدود یا پشت درهای بسته یک میز قرار دهید. حتی یک جابجایی کوچک می تواند نقش چشمگیری در دریافت بهتر سیگنال وای فای داشته باشد.

در برخی روترها تعداد آنتن ها ممکن است به هشت عدد نیز برسد. این آنتن ها تنها برای آن که ظاهری تاثیرگذار به روتر ببخشند، استفاده نمی شوند و می توانند تفاوت قابل توجهی ایجاد کنند. به عنوان مثال، در روترهای 802.11ac آنتن ها می توانند سیگنال ها را جداسازی کرده و آنهایی که برای استریم ویدئو هستند را به یک آنتن و آنهایی که برای وبگردی هستند را به آنتنی دیگر انتقال دهند. از آنجایی که سیگنال های وای فای در تمام خانه پخش می شوند باید موقعیت یابی هر آنتن را به صورت جداگانه انجام دهید.

اگر آنتنی روی روتر خود مشاهده نمی کنید به معنای آن نیست که هیچ آنتنی وجود ندارد. ممکن است آنتن ها در داخل دستگاه قرار گرفته باشند. برای تغییر جهت آنها و تقویت سیگنال وای فای روتر را چرخانده و یا جهت آن را از افقی به عمودی و برعکس تغییر دهید.

اگر دارای روترهای قدیمی 802.11n هستید ممکن است دستگاه هایی که انتظار ندارید نیز بتوانند در سیگنال وای فای تداخل ایجاد کنند. از جمله این دستگاه ها می توان به ابزارهای نظارت بر نوزادان، تلفن های بی سیم قدیمی، دستگاه های بلوتوث و حتی مایکروویو اشاره کرد.
1
94/07/25 12:01
صبانت , sabanet
سرویس های جدید تابستانه صبانت جهت دریافت اینترنت پرسرعت ، شماره خط تلفن ثابت خود را به همراه کد شهر به سامانه 30002362 یا ایمیل club@sabanet.ir ارسال فرمائید.
14
94/07/22 15:11
صبانت , sabanet
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از تعریف چند پروژه در دست اجرا برای بهبود زیرساخت ارتباطی کشور خبر داد و گفت: با اجرای یک پروژه جدید دسترسی مسافران قطار و هواپیما به اینترنت میسر می‌شود.

به گزارش ایتنا از مهر، مهدی کریمی نیسیانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور که در قالب ۹ پروژه از دو سال گذشته تاکنون برای این شبکه تعریف شده است، گفت: توسعه زیرساخت‌ها، ظرفیت‌هایی را به صورت همزمان در راستای تامین نیازهای مشترکان ایجاد می‌کند و در همین راستا تامین ظرفیت‌های زیرساختی اجرای شبکه ملی اطلاعات نیز در دستور کار قرار گرفته است.

«تلاش» برای دو و نیم برابر کردن ظرفیت
معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت از پروژه «تلاش» به عنوان یکی از پروژه‌هایی نام برد که در راستای افزایش ظرفیت شبکه انتقال کشور انجام شده است و گفت: این پروژه در ظرف کمتر از شش‌ماه به عنوان بزرگترین پروژه ارتباطی ایران اجرا شد تا ظرفیت‌های بخش اینترنت و آی‌پی داخل به ۲.۶ برابر تمام ظرفیت‌هایی که در سال‌های گذشته ایجاد شده بود، برسد.

فعال‌سازی ترانزیت ارتباطی با «اوج»
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از پروژه «اوج» به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های لایه انتقال در راستای فعال‌سازی ترانزیت ارتباطی نام برد و گفت: این پروژه با مشارکت شرکت توانیر بر روی فیبرنوری اجرایی شد که یک مسیر ارتباطی میان ارمنستان و عراق ایجاد کرد تا بخشی از ظرفیت‌های اقتصادی ترانزیت ارتباطی ایران فعال شود.

دسترسی به اینترنت در هواپیما با «هما»
کریمی با اشاره به اجرای پروژه هاب ماهواره‌ای ایران (هما) به عنوان سیستم ماهواره‌ای برای افزایش ظرفیت ارتباطی ایران، گفت: با اجرای این پروژه سایت ماهواره‌ای بومهن که سال‌ها غیرفعال بود، در قالب این پروژه وارد اکوسیستم ارتباطی کشور شد.

این سرویس علاوه بر خدمات‌رسانی در مواقع بحران به مشتریان در حرکت مانند مسافران قطار و هواپیما این امکان را می‌دهد که از سرویس اینترنت استفاده کنند.

نوسازی شبکه فیبر با نور «یک و دو»
معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت از گسترش شبکه فیبرنوری به عنوان یکی از پروژه‌های اصلی شبکه مادر مخابراتی کشور نام برد و گفت: در پروژه نور حدود ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری به این شبکه اضافه شد. هم‌اکنون با اجرای پروژه نور ۲ نیز ۱۳ هزار کیلومتر فیبرنوری به این شبکه افزوده خواهد شد.

وی افزود: مناقصه این پروژه برگزار شده و هدف آن نوسازی و بازسازی شبکه فیبرنوری و آماده شدن این بستر برای اجرای پروژه‌های اهداف برنامه ششم توسعه خواهد بود.
1
1
1
94/06/16 14:17
صبانت , sabanet
در صنعت مخابرات در برهه ای از زمان حجم تعداد مشترکین تلفن ثابت موجود در شبکه زیاد نبود به همین دلیل در هر شهری یک مرکز را نصب و برای سرویس دهی به مسافت های طولانی از کابل های مسی به ضخامت زیاد استفاده می کردند که در اوایل سیم هایی با ضخامت 1 تا 0.9 میلیمتر به کار می رفتند . به مرور زمان با افزایش تعداد مشترکین و به دلیل قوی نبودن صنعت میکروالکترونیک ، سوئیچ ها نمی توانستند به طور آنی حجیم شوند به همین دلیل به روش توزیع شده کار می کردند یعنی فاصله ها را کم و مراکز دستیابی را زیاد کردند .
به موازات افزایش تعداد مراکز و حجیم تر شدن شبکه ، عملا ضخامت سیم های مسی را کاهش دادند ، در عین حال مشکلات زیادی را از قبیل حفاری های متعدد در زمین برای کار گذاشتن کابل های مسی جدید به همراه داشت . در اینجا شایان ذکر است که بیشترین سرمایه گذاری داخل مخابرات بخش سوییچ آن نیست بلکه مربوط به شبکه کابلی آن می باشد یعنی به طور کلی شبکه دسترسی به سرمایه گذاری زیاد تری نیاز دارد .
سیستم pcm ( افزایش ضریب ارسال پیام های مخابراتی با استفاده از زوج سیم ) با استفاده از یکی از جدیدترین تکنولوژی انتقالHDSL و تغذیه راه دور برای نصب تا 11 خط انتقال مشترکین آنالوگ ایدآل می باشد و تنها از یک جفت سیم مسی موجود بدون سرمایه گذاری زیربنایی مجدد استفاده می کند
این سیستم در مقایسه با سیستم های با اتصالات کابل مسی همان کیفیت و سرویس ها را ( اعم از سیگنال زنگ ، پالس تعرفه ، شماره گیری پالس ، تست خطوط مشترکین و ... ) همزمان تا 12 مشترک فراهم می کند .
به دلیل تقسیم ظرفیت یک کابل امکان استفاده و اشتراک اینترنت ADSL برای مشترکانی که خطوط تلفن آنها به این شیوه فراهم شده وجود ندارد .
در اتصال Dialup به شبکه اینترنت مشکلاتی برای مشترکان ایجاد می کدن و سرعت پایین تر از 33.6Kb/s است .
این تکنولوژی صرفا برای ارائه سرویس صدا استفاده شده است .
در روز های بارانی یا آفتابی حرارت زیاد سیستم به هم می ریزد ، زنگ های مجازی
محدودیت در افزایش تعداد مشترکین ، هر چه تعداد مشترکین زیادتر شود ولتاژ و توان بیشتری از سی گرفته می شود
• با مراجعه به مرکز مخابرات خود می توانید درخواست خروج شماره خود را از خط pcm اعلام نمائید
• برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص pcm بودن یا نبودن خط خود و برقراری ارتباط اینترنت پرسرعت با شماره تلغن سراسری صبانت (1524) تماس بگیرید.
94/06/7 17:32
صبانت , sabanet
شاید تا چند سال پیش، اینترنت و جذابیت‌هایش تا این‌قدر در زندگی بشر نفوذ نداشت و نمی‌شد آن را عضو جدایی ناپذیر خانواده‌ها دانست؛ اما امروز، اگر یک ساعت اینترنت قطع باشد، آنگاه چهره و قیافه اعضای خانواده دیدنی است.
اما سرعت اینترنت، خود موضوع دیگری است. وقتی اینترنت با سرعت کمی در اختیار ما باشد، انگار وجود ندارد و همه از دست آن عصبانی می‌شوند. پس سرعت پایین این فناوری قدیمی اصلا دل‌چسب و قابل قبول نیست. در دنیا کشورهایی وجود دارند که در سال 2015، هنوز اینترنت قابل قبولی ندارند و کاربران از سرعت موجود ناراضی‌ هستند. در دنیا مردمانی وجود دارند که برای مشاهده یک ویدیوی 5 دقیقه‌ای در یوتیوب، حدود 15 دقیقه باید صبر کنند! این شرایط برای شما آشناست نه؟!

تصمیم داریم تا در این مطلب به لیست این کشورهای بدشانس نگاهی بیندازیم! (این لیست مربوط به انتهای سال 2014 است)

لیبی

شاید به لطف اتفاقات سیاسی در این کشور، حال لیبی را بهتر بشناسیم! از لحاظ سرعت پایین اینترنت، لیبی در دنیا اول است. اینترنت از سال 2000 به این کشور وارد شد. حدود 52 درصد از اتصالات اینترنت این کشور، دارای سرعتی کمتر از 256 کیلوبایت بر ثانیه است. البته مشکل حدود 5.6 درصد این اتصالات در سه ماهه آخر سال 2014 رفع شده است؛ اما باید بگوییم هنوز قشر عظیمی از مردم این کشور از سرعت پایین اینترنت برخوردارند! امیدواریم بعد از برقراری صلح کامل، این مشکل نیز حل شود.

نپال

این کشور فقیر آسیایی، رتبه دومین کشور دارای پایین‌ترین سرعت اینترنت را داراست. این کشور زیبا، یکی از ضعیف‌ترین اینترنت‌های دنیا را دارد! این فناوری از سال 1994 وارد نپال شد. 32 درصد اتصالات اینترنتی این کشور کمتر از 256 کیلوبایت سرعت دارد. سال گذشته حدود 4 درصد از این آمار کاهش یافت. امیدواریم این کشور که از مردمی مهربان و فضایی زیبا بهره می‌برد، بتواند به‌زودی این مشکل را نیز حل کند.

نیجریه

نیجریه در آفریقا واقع شده است و سومین کشور دارای اینترنت ضعیف لیست ماست. این کشور از سال 1995 دارای اینترنت شده است. حدود 31 درصد اتصالات نیجریه سرعتی کمتر از 256 کیلوبایت بر ثانیه دارد. البته سال گذشته تا 16 درصد این مشکل رفع شده است.

ایران

دیدن نام کشورمان، پس از کشورهای نام برده واقعا ناراحت کننده است! سرعت میانگین حدود 30 درصد از اتصالات کشورمان 256 کیلوبایت بر ثانیه است. البته طی یک سال گذشته و حل مشکلات اینترنتی، این موضوع تا 6 درصد کاهش یافته است! امیدوارم که بتوانیم در سال‌های آینده دارای یکی از بهترین اینترنت‌های منطقه باشیم!
هند

دیدن نام هند، این کشور پهناور آسیایی در این لیست کمی عجیب است! 27 درصد از اتصالات این کشور نیز به طور میانگین حدود 256 کیلوبایت بر ثانیه سرعت دارد. این کشور ثروتمند که یکی از قطب‌های نرم افزاری دنیاست، باید تلاش کند تا این درصد را هر چه سریع‌تر به صفر برساند!

بولیوی

بولیوی را می‌توان یک کشور کوچک با سرعت اینترنت کم نام برد! این کشور که از سال 2000 با این فناوری انس گرفته است، دارای 25 درصد اتصالات کمتر از 256 کیلوبایت بر ثانیه است.

سوریه

کشوری در آسیای غربی که برای ما ایرانیان بسیار شناخته شده است. سال 2003 بود که سوریه دارای اینترنت سراسری شد! این کشور با دارا بودن 19 درصد اتصالات کم سرعت (256 کیلوبایت بر ثانیه) رتبه هفتم لیست را از آن خود کرده است. البته با وجود مشکلات فراوان فعلی در این کشور جنگ‌زده، شاید به این زودی نتوان به کاهش این آمار امید داشت.

اندونزی

کشوری از آسیای شرقی! این کشور از سال 1983 دارای اینترنت بوده است؛ اما هنوز نتوانسته برای مردمش اینترنتی با کیفیت جور کند. 19 درصد مردم اندونزی از اینترنت کم سرعت برخوردارند.

قزاقستان

کشوری در آسیای مرکزی که با دارا بودن 19 درصد اتصالات سرعت پایین، رتبه نهم این لیست را از آن خود کرده است. سال گذشته این کشور 4 درصد از این آمار را بهبود بخشیده است.

مالزی

آخرین کشور لیست ما، مالزی است که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. سال 1995 اینترنت وارد این کشور شده است. حدود 16 درصد از اتصالات این کشور به شبکه جهانی اینترنت دارای سرعتی کمتر از 256 کیلوبایت بر ثانیه هستند!
1
94/05/28 17:50
صبانت , sabanet


این داستان حقیقی یا دروغ است؟
شما حدس بزنید.
- احتمال قطع کل اینترنت کشور وجود دارد.
حالا لحظه حقیقت فرا رسیده.
«حقیقت»
این داستان اینترنتی حقیقت دارد. وزیر ارتباطات گفت: مخابرات بابت خرید پهنای باند اینترنت، ۴۰۰ میلیارد تومان به شرکت زیرساخت بدهکار است و این در حالی است که این شرکت باید همین مقدار پول را بابت خرید پهنای باند به اپراتورهای بین‌المللی پرداخت کند. در صورتی که مخابرات این بدهی را پرداخت نکند، ارتباط کل کشور قطع خواهد شد. (مهر)
یعنی در عصری که تکنولوژی در جهان حرف اول را می‌زند، قرار است اینترنت ما کلا قطع شود. شاید به نظرتان این خبر، بسیار غم‌انگیز، اعصاب خردکن و حتی مضحک به نظر برسد، ولی راستش اگر دقت کنید می‌بینید درصورت وقوع چنین اتفاقی، ما بار دیگر منحصربه‌فرد و (به قول پلنگ‌ها) یونیک بودن خود را در عرصه گیتی به اثبات رسانده‌ایم. ما در خیلی موارد و مباحث، تکیم؛ مال ونکیم. اتفاق خوبی است که اینترنت‌مان قطع شود. الان می‌گویم چرا؛
قطع شدن اینترنت، آدم‌ها را به هم نزدیک می‌کند. فرزندان با پدر و مادرشان آشنا می‌شوند. در مهمانی‌های مُجاز، آدم‌ها به جای معاشرت مَجازی با آشنایانی که نیستند، به معاشرت حقیقی با آشنایانی که هستند می‌پردازند. آدم‌ها به جای قرار مجازی سر یک ساعت خاص، قرار حقیقی سر یک ساعت خاص می‌گذارند و دوباره جلوی داروخانه قانون میدان ونک، دم اون سکو پشتیه تئاتر شهر و چنین جاهایی رونق می‌گیرد (ببخشید که یک مقدار مطلب تهرانی شد، عوضش دو تا خاطره هم برایتان تعریف کردم!) که این اتفاق خوبی است.
مزیت دیگری که قطع اینترنت دارد، سنجش سواد آدم‌هاست. الان از هر کس چیزی بپرسی، 30 ثانیه بعدش اطلاعاتی فراوان درباره موضوع مدنظر به تو می‌دهد. بعضی‌ها نمی‌کنند لااقل جمله‌بندی ویکی‌پدیا را تغییر دهند. در صورت قطع، همه درباره همه چیز اطلاعات ندارند. فقط آنهایی که درباره‌اش کتاب خوانده‌اند یا اطلاعات میدانی دارند، حرف می‌زنند که این اتفاق خوبی است.
فضای روزنامه‌نگاری خلوت خواهد شد. درحال حاضر گروه بزرگی از روزنامه نگاران که همه آنها را تشکیل ‌می‌دهند، بدون اینترنت، مطلبی برای تولید نخواهند داشت. چند وقت پیش یکی از دوستان حوزه اجتماعی، در عرض یک ساعت، یک گزارش میدانی مفصل چهار صفحه‌ای درباره مشکلات مترو به رشته تحریر درآورد که خیلی هم قشنگ و جامع بود. یا یکی دیگر از دوستان ورزشی‌نویس برای یک ویژه‌نامه، در عرض نصف روز، سه گفت وگو با پله، مارادونا و مرحوم گارینشا گرفت. وقتی اینترنت نباشد، گزارش‌های میدانی واقعا باید میدانی شود وگفت وگوها نیز باید در کمال تعجب، واقعا با فرد گفت و گو شونده انجام شود که این اتفاق خوبی است.
پ.ن: خداراشکر ما طنز می‌نویسیم و این وصله‌های میدانی بهمان نمی‌چسبد!
خلاصه اتفاقات خوب بسیاری در پس قطع اینترنت هست که من فقط به چند مورد جزیی‌اش اشاره کردم. خیلی چیزها از حالت فانتزی درمی‌آید و به وقوع می‌پیوندد، از طرفی یونیک بودن ما در عرصه بین‌المللی نیز حفظ می‌شود که این اتفاق خوب تری است
94/05/24 16:05
صبانت , sabanet
94/05/24 09:32
صبانت , sabanet
مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت، ضریب نفوذ کاربران اینترنت در ایران را ۷۳.۹۴ درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آمار مرکز «متما» مربوط به پایان سال ۹۳ است و بر اساس آن ۷۳.۹۴ درصد مردم ایران از طریق اینترنت ADSL، اینترنت دایل‌آپ، وایمکس، اینترنت موبایل و اینترنت فیبر به شبکه متصل می‌شوند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی ایم مرکز، که طبق جمعیت ۷۵ میلیونی ایران برآورد شده است، ۵۵ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۸۲۰ نفر در ایران کاربر اینترنت هستند.

طبق این بررسی‌ها، تعداد کل مشترکان اینترنت نیز ۳۷ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۷۷ نفر اعلام شده است.

در این طبقه‌بندی، کاربران اینترنت موبایل با حدود ۲۳ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۴۵۴ مشترک و ضریب نفوذ ۳۱.۸۳ درصد، بیشترین سهم اتصالات اینترنتی را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین تعداد کاربران اینترنت ADSL در ایران ۱۵ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۹۸ نفر و تعداد مشترکان این فناوری شش میلیون و ۲۲۹ هزار و ۶۳۹ مشترک برآورد شده است.

در این راستا ضریب نفوذ اینترنت ADSL در ایران ۲۰.۷۲ درصد تخمین زده می‌شود.

طبق گزارش ضریب نفوذ اینترنت در ایران، شش میلیون و ۹۳۴ هزار و ۷۶۰ نفر همچنان کاربر اینترنت دایل‌آپ هستند و ضریب نفوذ این فناوری منسوخ شده در ایران ۹.۲۳ درصد گزارش شده است.

در زمینه کاربری اینترنت وایمکس نیز ۴.۰۳ درصد کاربران اینترنت از وایمکس استفاده می‌کنند و تعداد مشترکان این فناوری یک میلیون و ۲۱۲ هزار و ۶۰۳ و تعداد کاربران آن سه میلیون و ۳۱ هزار و ۵۰۸ نفر اعلام شده است.

در بخش اتصال به اینترنت از طریق فیبر نیز دو میلیون و ۶۵۶ هزار نفر مشترک اینترنت فیبر هستند و شش میلیون و ۱۰۶ هزار نفر از این فناوری استفاده می‌کنند که ضریب نفوذ ۸.۱۳ درصدی برای آن متصور می‌شود.

در این رده‌بندی ضریب نفوذ اینترنت، تهران با ۱۰۷ درصد و مازندران با ۹۶ درصد استان‌های دارای بیشترین کاربر اینترنت هستند.

این آمار در حالی است که تا پایان سال ۹۲ ضریب نفوذ اینترنت به ازای تعداد کاربران در ایران، حدود ۴۹.۱۳ درصد اعلام شده بود.

در این بررسی ضریب نفوذ اینترنت باند پهن در ایران ۴۲.۳۱ درصد تا پایان سال ۹۳ برآورد شده است که این پارامتر در سال ۹۲ حدود ۱۷.۷۷ درصد اعلام شده بود.
1
1
1
94/05/21 08:10
صبانت , sabanet
به گزارش واحد روابط عمومی صبانت
مدیر عامل شرکت انتقال داده های ندا گستر صبا در واکنش به اخطار توقف فروش از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توضیحاتی را به منظور شفاف سازی ارائه نمود:
در تاریخ 94/05/06 نامه ای از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت نمودیم مبنی بر اخطار توقف فروش به دلیل عدم تناسب میزان پهنای باند با تعداد مشترکان این شرکت ، پیرو نامه سازمان تنظیم مقررات ، مدیر فنی این شرکت طی جلسه ای در سازمان تنظیم مقررات توضیحات فنی لازم را به منظور شفاف سازی در خصوص نحوه ارائه سرویس و اقدامات انجام شده توسط شرکت انتقال داده های ندا گستر صبا به همراه مستندات لازم و گراف های مربوطه ارائه نمود همچنین در این خصوص نامه ای در تاریخ 94/05/07 به سازمان تنظیم مقررات ارائه گردید.
مهندس احمد بیدآبادی افزود به همین علت سازمان تنظیم مقررات ضمن متقاعد شدن بر عدم وجود هرگونه مشکلی در این زمینه در شرکت صبانت ، طی نامه ای به شماره 103/61734 در تاریخ 94/05/12 لغو اخطار توقف فروش به دلیل بررسی های به عمل آمده را به شرکت انتقال داده های نداگستر صبا اعلام نمود که این نامه در تاریخ 94/05/15 به شرکت صبانت ارسال گردیده است.
علی رغم ارسال این نامه از سوی سازمان تنظیم مقررات که شرکت ندا گستر صبا مشکلی ندارد ، متاسفانه پنج روز پس از جلسه ی این شرکت با سازمان، روز شنبه مورخ 94/05/17 خبری با عنوان " فروش اینترنت اپراتورهای متخلف متوقف می‌شود " در سایت رسمی این سازمان منتشر شد و نام شرکت انتقال داده های نداگستر صبا نیز در آن اعلام گردید که متعاقب آن این خبر در رسانه های مختلف دیداری و شنیداری منعکس شد.
به محض انتشار این خبر نامه ای به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال شد و مراتب اعتراض این شرکت طی این نامه نسبت به این اقدام اعلام گردید اما متاسفانه اقدامی در جهت اصلاح این اشتباه صورت نپذیرفته است.
از آنجایی که این خبر باعث ایجاد شبهه برای هموطنان عزیز، به ویژه کاربران گرامی صبانت گردیده است ، انتظار می رود سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اطلاع رسانی لازم را در خصوص اشتباه صورت گرفته انجام دهد چون این امر باعث گردیده که خسارات فراوانی به حیثیت تجاری این شرکت وارد شود.
1
94/05/18 13:36
صبانت , sabanet
سیگنال های وای فای به صورت دایره ای ارسال می شوند بنابراین باید در وسط خانه قرار گرفته و مانعی بر سر راه مسیر آنتن آن وجود نداشته باشد که برای این کار یا باید موقعیت اثاثیه منزل را تغییر داد یا دستگاه وای فای را در منزل حرکت دهیم.
اگه علت کندی وای فای منزل خود را نمی دانید و به دنبال روش هایی ساده برای افزایش سرعت آنها هستید این گزارش را بخوانید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این روزها افراد زیادی از کندی وای فای منزل و کاهش کارایی آنها اعتراض می کنند ما در این گزارش قصد داریم ترفندهایی در این خصوص را به شما ارائه کنیم.

از جدید ترین نرم افزار ها استفاده کنید

در دنیای امروز اکثریت برنامه های موجود همه روزه به روز رسانی می شوند و ما با استفاده از نرم افزار های به روز شده می توانیم از سرعت مطلوبی در دنیای وب بهرمند شویم و استفاده از ویراست های جدید و رفع عیب های این نرم افزارها اغلب در سریعتر و بهتر شدن این وای فای ها کمک چشمگیری می کند.

هرچه موبایل و تبلت بیشتر سرعت نت کمتر

هرچقدر تعداد دستگاه های بی سیم موجود برای اتصال به وای فای بیشتر باشد سرعت استفاده از اینترنت و انتقال داده در گوشی ها کاهش می یابد که می توان برای حل این مشکل به جای مسیریاب 802.11b/g/n از مسیریاب های جدید 802.11ac استفاده کرد و پهنای باند و ظرفیت شبکه وای فای خانگی خود را افزایش دهید.

جای مناسب مسیریاب را آماده کنید

اگر دستگاه مودم خود را بر روی زمین یا زیر میز قرار داده اید؛ برای آنتن دهی بهتر باید در ارتفاعات بیشتری قرار داده شود و حداقل باید یک و نیم متر از زمین ارتفاع داشته باشد و اگر دستگاه وای فای خود را روی سقف نصب کرده اید باید آنتن های آن رو به پایین و در جهات مختلف قرار گیرد.

سیگنال های وای فای به صورت دایره ای ارسال می شوند بنابراین باید در وسط خانه قرار گرفته و مانعی بر سر راه مسیر آنتن آن وجود نداشته باشد که برای این کار یا باید موقعیت اثاثیه منزل را تغییر داد یا دستگاه وای فای را در منزل حرکت دهیم.

هر بار که جای اثاثیه و مبلمان را عوض کنیم، بر موج ارسالی از مسیریاب وای فای اثر می گذارد. اگر بعد از جابجایی اثاثیه سیگنال افت داشت باید جای مسیریاب را تغییر دهیم یا جای اثاثیه را دوباره تعویض کنیم یا می توان جای رایانه کیفی یا دیگر افزاره های بی سیم خود را عوض کرد. بررسی ها نشان داده که حتی جابجایی های اندک در حد چند سانتیمتر هم می تواند به میزان 30 تا 60 درصد بر دریافت سیگنال وای فال اثر منفی یا مثبت بگذارد.

موانع فیزیکی را حذف کنید

گاهی وسایلی همچون در، دیوار، آینه، قاب عکس و یا قفسه کتاب می توانند سیگنال بی سیم ارسالی از مسیریاب را بازتاب دهند و گاهی حتی کف یا سقف اتاق هم تاثیر بسزایی دارد به طوری که اگر گذردهی یا پوشش دهی شبکه خوب نباشد باید مسیریاب را بالا پایین کرد تا بلکه مشکل حل شود.

از یاد نبرید که ابزارهای بی سیم همچون نباید از یاد برد که ابزارهای بسیار دیگری هم سیگنال های بی سیم پخش می کنند.

تلفن همراه، گوشی های بی سیم خانگی، مایکروفر، تلویزیون، دستگاه های دارای بلوتوث و برخی از دستگاه های پایشگر کودکان می توانند بر سیگنال وای فای خانگی تاثیر بگذارند و بهترین راهکار آن این است که آنها از دستگاه وای فای دور باشند.
94/05/10 11:31
صبانت , sabanet
فیس‌بوک اعلام کرد که مشغول ساخت هواپیماهایی خورشیدی است که بدون نیاز به فرود یا سوخت‌گیری هوایی بتوانند با استفاده از انرژی خورشید، همواره در آسمان باقی مانده و از آن‌جا سیگنال‌های اینترنت را به کاربرانی که از آن بی‌بهره‌اند، برسانند.
یس‌بوک بزرگترین شبکه اجتماعی جهان است. جدیدترین آمار از تعداد اعضای این شبکه گسترده، در 31 مارس 2013 ارایه شد و نشان می‌داد که فیس‌بوک دارای بیش از 1 میلیارد و 110 میلیون عضو است! با نگاهی به آمار تعداد اعضای این شبکه در سالیان مختلف، حدس می‌زنم که این شبکه اجتماعی، هم اکنون بیش از 1 میلیارد و 300 میلیون عضو داشته‌باشد. رکوردی که به گمانم تا پایان دهه حاضر هم شکسته نخواهد شد!
کمپانی‌های بزرگ بسیاری همچون گوگل و فیسبوک به مبحث توزیع سیگنال‌های اینترنت از طریق بالون و هواپیما علاقه پیدا کرده‌اند. چند وقت پیش، کمپانی گوگل بالون‌های اینترنت خود را به پرواز درآورد. فیسبوک نیز برای عقب نماندن از قافله، تلاش بسیاری می‌کند.

این شبکه اجتماعی، سال گذشته اعلام کرد که مشغول ساخت هواپیماهایی خورشیدی است که بدون نیاز به فرود یا سوخت‌گیری هوایی بتوانند با استفاده از انرژی خورشید، همواره در آسمان باقی مانده و از آن‌جا سیگنال‌های اینترنت را به کاربرانی که از آن بی‌بهره‌اند، برسانند. حالا عکس‌هایی از یکی از این هواپیماها منتشر شده که نشان می‌دهد فیسبوک در اقدام خود کاملا مصمم و جدی است! تصویری که در زیر ملاحظه می‌فرمایید، Aquila (آکیلا) نام دارد و فاصله راس دو بال آن از هم بیش از 42.5 متر است. این هواپیما قادر است که سیگنال‌های اینترنت را از ارتفاعی بین 18 تا 27 کیلومتری سطح زمین، به مناطق بی‌بهره از اینترنت ارسال کرده و به کاربران بسیاری خدمت‌رسانی کند.
این پهپاد که طول بال‌هایش با بوئینگ 737 برابری می‌کند، تنها 400 کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند تا 90 روز در اطراف یک منطقه خاص در پرواز باشد. این امکان به لطف عدم وابستگی آن به هرگونه سوخت و منبع انرژی به جز نور خورشید، میسر می‌گردد. نوع برخاستن این هواپیما از زمین نیز بسیار جالب است، چون اصلا شبیه هیچ‌کدام از هواپیماهایی که تاکنون دیده‌اید نیست. فیسبوک می‌گوید این پهپاد را با استفاده از بالون به ارتفاع مورد نظر خواهیم برد و سپس از آن‌جا شروع به کار کرده و ما کنترل آن را در دست خواهیم گرفت! البته هنوز معلوم نیست که اداره هوانوردی فدرال چه تصمیماتی در مورد عبور و مرور این پرنده‌ها اتخاذ خواهد کرد.

آکیلا فقط قسمتی بسیار کوچک از استراتژی ایجاد «ارتباط جهانی» است که فیسبوک آغاز کرده‌ است،. در این پروژه، فیسبوک قصد دارد آسمان تمام مناطق بی‌بهره از اینترنت را در سراسر جهان را با تعداد بسیار زیادی از این پرنده‌ها تحت پوشش قرار دهد. البته خیالتان از بابت تصادفات هوایی راحت باشد، چون این پهپادها در ارتفاعی پرواز می‌کنند که بیش از 2 برابر ارتفاع پرواز هواپیماهای عادی است. سپس نوبت به پروژه internet.org می‌رسد که مطابق آن، فیسبوک قصد دارد برای تمامی مردمی که در کشورهای توسعه نیافته زندگی می‌کنند، دسترسی به اینترنت ایجاد کند. این اقدام با مخالفت‌هایی هم از سوی برخی نهادها مواجه شده‌ است. در نهایت هم پروژه لیزر فیسبوک قرار دارد، که طبق ادعای فیسبوک، توان انتقال اطلاعاتی معادل 10 گیگابیت را در یک ثانیه دارد. اتصالی که 10 برابر سریع‌تر از پر سرعت‌ترین اتصال اینترنتی جهان، یعنی اتصال افسانه‌ای گوگل با سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه، است.

انتظار می‌رود که فیسبوک، امسال این فناوری را بصورت آزمایشی و در مناطقی از ایالات متحده عملیاتی کند.
فیسبوک در یک پست گفته‌ است: ما هنوز راهی طولانی برای عملیاتی کردن این طرح داریم، گرچه قدم اول، ما را بسیار هیجان‌زده و خوشحال کرده‌است! ما قصد داریم با جامعه‌ای گسترده‌تر تعامل داشته‌ باشیم و تجربیات خودمان را با سایرین به اشتراک بگذاریم. بدین ترتیب همه با کمک هم می‌توانیم به افزایش سرعت رشد این تکنولوژی‌ها کمک کنیم.”نظر شما در مورد اینترنت هوایی فیسبوک چیست؟ آیا اگر روزی ایران هم تحت پوشش این نوع اینترنت قرار بگیرد، از آن استفاده خواهید کرد؟ به نظر شما فیسبوک در قبال این سرویس از ما چه می‌خواهد؟
94/05/7 12:05
صبانت , sabanet


به گزارش پارس ابراهیم درستی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اقتصادی آنا با بیان اینکه بازار پر رونق گوشی‌های قاچاق و اصلاح تعرفه واردات آن از مهمترین مقوله‌هایی است که باید مورد بررسی جدی مسئولان قرار بگیرد، افزود: 80 درصد گوشی‌های تلفن همراه به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود و تا زمانی که با این مشکل به صورت اساسی برخورد نشود، هیچ یک از مشکلات این صنف قابل حل نیست.

وی در پاسخ به سوال که چرا کسی پاسخوگی مشکل گارانتی‌های ناکارآمد گوشی‌های تلفن همراه نیست؟ گفت: اتحادیه مخابرات باید در مقابل این مشکل پاسخگو باشد، ولی همان طور که گفتم مشکل اصلی در این بخش قاچاق بودن کالاست و طبیعتا نمی‌توان برای کالای غیررسمی گارانتی مطمئنی صادر کرد.

درستی ادامه داد: البته برای هر محصولی که در بازار کشور به صورت رسمی فروخته می‌شود، فارغ از اینکه به صورت قاچاق یا به صورت قانونی وارد کشور شده است، حقوقی برای خریدار ایجاد می‌کند، اما واقعیت این است که در بازار کنونی ایران برخی کالاهای تولید داخل یا وارد شده به صورت رسمی هم خدمات پس از فروش چندان مناسبی ندارند.

رییس اتحادیه لوازم صوتی و تصویری و تلفن همراه با تاکید بر اینکه مشکل گارانتی گوشی‌های تلفن همراه از مشکلات قدیمی این صنف است، اظهار کرد: هم مشتریان و هم اعضای صنف از این مشکل رنج می‌برند، ولی با حل شدن مشکل واردات غیرقانونی گوشی‌، این موضوع تا حدود زیادی قابل حل است.
94/05/4 17:15
صبانت , sabanet
زیر ارتباطات وفنآوری اطلاعات با اشاره به اینکه نرم افزار پیام رسان تلگرام درایران فیلتر نمی‌شود، از غیرفعال شدن امکان ارسال استیکر تلگرامی در ایران خبر داد.

به گزارش مهر، محمود واعظی كه در سفری دو روزه در استان همدان حضور یافته بود، درآخرین برنامه خود در استان در مركز انتقال داده همدان حضور یافت و پس از رونمایی از نخستین سیستم رایانش ابری به سئوالات خبرنگار مهر پاسخ داد.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در خصوص امكان فیلتر شدن نرم افزاز پیام رسان تلگرام به دلیل امكان طراحی استیكرهای توهین آمیز در آن گفت: پس از این مصاحبه مسئولین تلگرام با همكاران این نهاد تماس گرفته و عذر خواهی و عنوان كردند سیستمی برای همه كاربران دنیا طراحی کرده‌اند كه كاربر بتواند استیكر بسازد، اما نمی‌دانستیم برخی كاربران در ایران از این موضوع سو استفاده می‌کنند بنابراین مسئولان تلگرام عنوان کرده‌اند این امكان را در ایران مسدود می‌کنند تا بتوانند در ایران حضور داشته باشند.

واعظی اذعان داشت: در پاسخ آنان عنوان كردم كه در صورت عدم تكرار این موضوع، این نهاد نیز ممانعتی از فعالیت تلگرام در ایران ندارد و تلگرام در ایران مسدود نمی‌شود.

وی گفت: هر شبكه اجتماعی كه در ایران در حال فعالیت است، محدودیتی برای آن نداریم اما اگر بخواهد قوانین ایران را زیر پا بگذارد و محتوای غیر اخلاقی در آن انتشار یابد، قطعاً تحمل نمی‌کنیم.

وی در ادامه در خصوص سفر دو روزه خود به استان همدان گفت: در این سفر قول تبدیل مجتمع ماهواره ای اسدآباد به مركز مدیریت ترافیك داده‌ها داده شد که این مركز در داخل و خارج كشور خدمات دهی می‌کند و از این نوع مراكز تنها دو مركز در كشور خواهیم داشت.

وی ادامه داد: مركز ارتباطات داده همدان نیز جزو هشت مركز برتر كشور خواهد بود كه علاوه بر خدمات دهی به كل استان به پنج استان مجاور نیز خدمات می‌دهد.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با اشاره به جلسه خود با فعالان آی سی تی در استان بیان داشت: در این جلسه شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاهیان حضور داشتند تا نحوه رونق كسب و كار در این حوزه را در استان مورد بررسی قراردهیم.

واعظی افزود: با رونق این بخش در استان می‌توان برای جوانان و فارغ التحصیلان كار ایجاد كرد كه برای این امر كارگروهی تشكیل شده كه روند را پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به راه اندازی آزمایشی مركز داده ها در استان، گفت: رایانش ابری می آوند خدمات به خارج استان ارائه می دهد و در صورت موفقیت این سیستم در بعد سراسری نیز خدمات این مركز اطلاع رسانی خواهد شد اما همدان اولین استان است كه مركز داده های ابری در آن راه اندازی می‌شود.

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات اظهار داشت: همه روستاهای استان همدان از تلفن برخوردار هستند و همدان جزو معدود استان‌هایی است كه همه روستاهای آن تلفن دار شده اند و بخشی از روستاها را سال گذشته به اینترنت متصل كردیم و در سال جاری نیز حدود ۶۵۰ روستا به اینترنت مجهز خواهند شد.

واعظی ادامه داد: تا اواخر سال آینده باید بیش از ۹۰ درصد روستاها در استان همدان به اینترنت متصل شده باشند.

وی با اشاره به اینكه در این سفر هر آنچه كه استان در طول سالیان مختلف در بخش انتقال، پنهای باند داشته به دو تا سه برابر افزایش یافته است، بیان داشت: از نظر زیر ساخت و تلفن آزاد استان مشكلی ندارد اما نگرانی‌هایی در خصوص سرعت اینترنت در استان وجود دارد كه ارتباطی به شركت ارتباطات نداشت.

وی گفت: به شركت ارتباطات زیر ساخت دستور داده شد تا نظارت بیشتری بر شرکت‌های خصوصی كه به مردم اینترنت واگذار می‌کنند داشته باشد تا سرعت را به همان حد قرارداد برسانند.
94/05/4 17:14
صبانت , sabanet


طبق آمارهای ارائه شده تا پایان سال 1393 در استان تهران 58.9 درصد خانوارها به رایانه دسترسی داشته‌اند.

بر اساس اطلاعاتی که درگاه پایش جامعه اطلاعاتی منتشر کرده برای دسترسی خانوارهای تهرانی به فاوا ضرایبی اعلام شده است.

بر این اساس در حال حاضر در استان تهران 69.2 درصد خانواده‌ها به رادیو و 99.3 درصد خانواده‌ها به تلویزیون دسترسی دارند.

نکته جالب اینکه دسترسی به تلفن ثابت از هر دوی این آمارها بالاتر بوده و با ضریب 99.6 درصد بیشترین میزان دسترسی تهرانی‌ها را در بر می‌گیرد.

همچنین بر اساس این آمار، تا پایان سال 93، 51.3 درصد از خانواده‌های تهرانی در محل سکونت خود به اینترنت دسترسی داشته و 58.9 درصد آنها نیز به رایانه دسترسی داشته‌اند.

از دیگر آمارهایی که در خصوص استفاده افراد از فاوا در استان تهران ارائه شده بحث استفاده از تلفن همراه است که این رقم در کل کشور به 61.5 درصد و در استان تهران به 71.2 درصد می‌رسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، همچنین بنا بر اعلام این سایت به ترتیب استان‌های تهران، مازندران، سمنان، یزد و قم پنج استانی هستند که از نظر شاخص‌های توسعه فاوا در پنج رتبه نخست کشور قرار می‌گیرند اما به ترتیب استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، کردستان، کرمان و کرمانشاه پنج استانی به شمار می روند که کمترین میزان توسعه در این زمینه را در سال‌های قبل شاهد بوده‌اند.

بر اساس گزارش های ارائه شده،در کل کشور حدود 52/47 درصد خانوارها تا پایان سال 1393 صاحب رایانه بوده اند و با ضریب نفوذ 39/35 درصدی، بالغ بر 25 میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود داشته است.

در تعریف کاربر اینترنت نیز اینگونه عنوان شده که هر فرد که در سه ماه گذشته از اینترنت استفاده کرده، کاربر اینترنت به شمار می رود.
94/04/20 11:33
صبانت , sabanet
هنگام ثبت قرارداد اشتراک اینترنت معمولا کاربران سرویس‌های مختلفی را با کیفیت متنوع خریداری می کنند که طبق قوانین برای هر یک از این سرویس‌ها حد مشخصی از قطعی در نظر گرفته شده و در صورتی که شرکت ارائه دهنده خدمات بیش از میزان مذکور قطعی و اختلال داشته باشد، موضوع قابل پیگیری خواهد بود.

از سوی دیگر مدتی است با افزایش تعداد درگاه‌های تامین اینترنت به گفته معاون وزیر ارتباطات دیگر شاهد قطعی‌های یکسره اینترنت در کشور نیستیم و دیگر دوران قطعی‌های بلند مدت اینترنت به پایان رسیده است.

به عبارت دیگر طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی قطعی‌های اینترنت مشترکان حدود تعیین شده‌ای دارد که درصورت تجاوز از این حدود شرکت ارائه‌کننده خدمات با جریمه‌هایی مواجه می‌شود اما گاهی برای قطعی‌های بلندمدت اینترنت جریمه‌ای وجود ندارد و در این موارد قطع اینترنت مجاز به شمار می رود.

بنابر آنچه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور مصوب کرده، قطعی‌هایی که ناشی از قوه قاهره مانند حوادث طبیعی باشند شامل جریمه نمی‌شوند، در این موارد و تنها مدت زمان قطعی از آبونمان کسری می‌شود. همچنین اگر قطعی اتصال به دلیل خرابی تجهیزات مشترک باشد، شرکت ارائه‌کننده خدمات جریمه نخواهد شد.

همچنین قطعی‌هایی که بنا به درخواست مشترک صورت بگیرند (مواردی مانند انتقال محل سکونت، تست شبکه داخلی و...) قطعی‌های ناشی از تخطی مشترک از قوانین و مقررات، قطعی ناشی از عدم پرداخت صورت حساب نیز از دیگر مواردی هستند که در آن‌ها جریمه‌ای برای شرکت ارائه‌کننده خدمات در نظر گرفته نشده است.

اما آخرین بند این موارد هم به زمانی مربوط می‌شود که قطعی اینترنت ناشی از صدور احکام قضایی و یا امنیتی کشور باشد که در این حالت نیز مدت زمان قطعی از شارژ ماهانه کسر خواهد شد.

مشترکانی که برای اتصال به اینترنت از اشتراکات ماهانه و سالانه استفاده می‌کنند براساس تعرفه با حد مجازی از قطعی مواجه خواهند بود و در غیر این صورت شرکت خدمات‌دهنده آنها ملزم به پرداخت جریمه است.
1
94/03/31 23:54
صبانت , sabanet
94/03/27 16:47
صبانت , sabanet
اگرچه امروزه بسیاری از کاربران دنیای فناوری به سمت لب تاب، تبلت و گوشی های هوشمند روی آورده اند،رایانه های کوچک نیز توانسته اند جایی را برای خود در این دنیا باز کنند.

به گزارش پایگاه خبری «تیک» (Tik.ir)، گیگابایت از یکی از مدل های PC با نام Brix GB-BXA8-5557 رو نمایی کرده است که بسیار شبیه به ردپای NUC Intel است.
94/02/30 12:54
صبانت , sabanet
جهت دریافت این سرویس استثنایی با مودم رایگان شماره خط تلفن ثابت خود را به همراه کد شهر به سامانه 30002362 یا ایمیل club@sabanet.ir ارسال فرمائید.