نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : شفافیت - 17 مطلب

98/09/8 14:10
علی بهاری , ensan73
«ضرر سرک‌کشی به حساب‌های مردم بیش از نفع آن است!»
این‌ها بخشی از یک جوک سیاسی یا اقتصادی نیست. اظهارات بلندپایه‌ترین مقام اجرایی کشور است. وقتی راس دولت این چنین با پُتک بی‌تدبیری به پیکره اصول علم اقتصاد بکوبد طبیعی است اوضاع بهتر از این نخواهد بود! اگر قرار است در «گام دوم» انقلاب اسلامی به کشوری پیشرفته، الگو و سرآمد دیگران تبدیل شویم حتما باید جلوی فساد را بگیریم و بهترین ابزار مبارزه با فساد، شفافیت تمام‌عیار اقتصادی است.
جالب است که در برخی کشورهای اروپایی، شما می‌توانید ریز حساب شهروندان را به راحتی و با چند کلیک اینترنتی بدانید. همین است که جا به جا کردن دلاری در آن جا از چشم دولت مخفی نمی‌ماند اما این جا غارت‌گران میلیارد میلیارد پول بالا می‌کشند و تازه آقایان فریاد آی دزد آی دزد سر می‌دهند؛ آن هم وقتی که دیگر سارق فلنگ را بسته و در تورنتوی کانادا مشغول نوشیدن آب پرتقال عصرگاهی است. خلاصه که جوک تلخی گفتید جناب رئیس جمهور!
99
98/04/22 19:04
علی بهاری , ensan73


موضوع انشاء: الگوی شما کیست؟

الگوی من در زندگی شوهر عمه ام می باشد. زیرا در طول یک سال مدیریتش توانست سه خانه ی بزرگ و چهار ماشین شیک بخرد. ولی پدر من همچنان روی تراکتور زمین شخم می زند و با کمباین قدیمی اش گندم درو می کند. او حتی پول ندارد کمباین جدید بخرد.
ما هیچ وقت مسافرت نمی رویم و هر وقت دل مان می گیرد سوار تراکتور پدر می شویم و وسط مزرعه، زیرانداز پهن می کنیم و املت می پزیم ولی شوهر عمه ام هر سال به فرانسه و آلمان سفر می کند. زیر عکس های پروفایل دختر عمه شهین، یا نوشته برج ایفل یا مجسمه آزادی اما عکس های پروفایل من یا کنار گاو مریض مان هست یا سوار بر خر اجاره ای مان.
عمه شهناز همیشه در دستش یک گوشی موبایل دارد که عکس سیب گاز زده پشت جلد آن است اما دست مادر من، همیشه سطل پر از شیر گاو است. یک بار به پدرم این ماجرا را گفتم. پدر رفت یک سیب از یخچال برداشت و گاز زد و گفت: «پسرم! اونها عکس سیب دارند ولی ما خود سیب رو داریم» ولی نمی دانم چرا احساس می کنم پدرم سرم کلاه گذاشته است!
پارسال پسر عمه رامین یک آهنگ خواند به نام «من دیگه از جوجه و میکس خسته شدم» از مادرم موقع پاک کردن سبزی شنیدم که داشت به خاله صغری می گفت 50 میلیون تومان هزینه ی ساختن آن آهنگ شده ولی همه اش با دستگاه است. مادر می گفت: «رامین اگر با صدای واقعی خودش بخواند، کبوترها از تخم گذاشتن می افتند.» من هم به خوانندگی علاقه دارم و می خواستم یک آهنگ بخوانم و نامش را بگذارم «گاو ما از همه پر شیرتره» ولی پدر گفت همین که در مزرعه و سوار بر تراکتور می خوانی نشان می دهد که خواننده ی موفقی هستی. نیازی نیست ترک بیرون بدهی حالا برو افسار خر رو باز کن و برش دار بیار.
هر وقت به پدرم می گویم چرا آن ها پولدارند و ما فقیریم؟ پدر در جواب می گوید: «اگه جواب بدم غیبت میشه!» یک بار از مادرم وقتی داشت سبزی پاک می کرد شنیدم شوهر عمه ام سر کار، رانت می خورد و همین باعث پولداری اش شده است. ولی من هر چه گشتم نتوانستم رانت پیدا کنم و بخورم. حتی به بقالی روستا رفتم و گفتم: «بی زحمت نیم کیلو رانت بدید» اما مش یعقوب خندید و گفت: «خدا بهت عقل بده پسرم.» فکر کنم رانت چیزی شبیه همان اسفناج بود که ملوان زبل می خورد و قوی می شد. من هم اگر روزی بتوانم رانت بخورم پولدار و خوش بخت می شوم. پس ما از این انشاء نتیجه می گیریم باید رانت خواران را الگوی زندگی مان قرار دهیم تا خوش بخت و موفق بشویم.
  کامنت بنویسید...
  علی بهاری , ensan73
  جمعه 8 آذر ، 14:14
  البته تو ایران اوضاع کشاورزان خیلی خوب نیست سمیرا خانم
  ادامه
  سمیرا مقدم , samira.67
  جمعه 8 آذر ، 10:50
  نقد 2 : نمیدونم این چه تفکر مسخره ایه اسم فقر میاد یاد روستا ومزرعه گاو میفتن .. والا کشاورزا و دامدارا وضعشون خیلیم خوبه اگه بلد باشن محصولو به دلدلا ندن که عالیه...کار پدره هم توجیح کرده مگه سفر رفتن چقدر خرج دارد با یک چادر...
  ادامه
  سمیرا مقدم , samira.67
  جمعه 8 آذر ، 10:47
  نقدی بر متن : دختر عمه شهین اسمشو عکض نکرده بذاره مرسده هلنی چیزی
  ادامه
  96/05/30 22:09
   علوی , sahan59
  [https://www.aparat.com/v/iCeZ4]
  خلاصه روایت عهد شفافیت با توجه به اتفاقات مهم مجلس و کشور در این روزها - استاد رائفی پور
  96/05/17 10:26
   علوی , sahan59
  [https://www.aparat.com/v/NLsnR]
  راه های برون رفت از فتنه - استاد رائفی پور
  96/02/23 19:56
  دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
  لیست اموال دکتر قالیباف و اعضای خانواده اش
  15
  5
  10
  96/02/23 19:42
  دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
  دکتر محمدباقر قالیباف در جمع خبرنگاران:

  قرار نیست در مناظرات حرف هایی زده شود که سندیت ندارد؛‌ دیروز آقای جهانگیری عدد و رقمی را در مناظره گفتند و حرفی زدند که دادستان کل کشور و دادستان تهران قبلا آن حرف را رد کرده بودند و گفته بودند که این عدد و رقم وجود ندارد. طبیعتا این موضوع را پیگیری قضایی خواهم کرد.

  کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: قرار نیست در مناظرات حرف هایی زده شود که سندیت ندارد؛‌ آقای جهانگیری عدد و رقمی را در مناظره گفتند که دادستان کل کشور و دادستان تهران رد کرده بودند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر قالیباف، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: قرار نیست در مناظرات حرف هایی زده شود که سندیت ندارد؛‌ دیروز آقای جهانگیری عدد و رقمی را در مناظره گفتند و حرفی زدند که دادستان کل کشور و دادستان تهران قبلا آن حرف را رد کرده بودند و گفته بودند که این عدد و رقم وجود ندارد. با این وجود ایشان مجددا آن عدد و رقم را تکرار کردند که طبیعتا یا یک تخلف آشکار و دروغ بزرگ است.

  وی افزود: عددی که آقای جهانگیری در مناظره مطرح کردند یک حرف غیرمنطقی بود؛‌ ایشان نه تنها سندی ارایه ندادند بلکه خلاف نظر دادستان کل کشور نیز صحبت کردند که طبیعتا این موضوع را پیگیری قضایی خواهم کرد.

  قالیباف گفت: امروز شایعاتی درست می کنند که بیشتر این شایعات از جانب دولت است؛ می گویند امکان ایجاد ۵ میلیون شغل وجود ندارد و نمی دانیم این عدد ها را از کجا می آورند؟ بنده می گویم در برنامه ششم عنوان شده وقتی می خواهیم نرخ بیکاری ۱۲.۵ را به ۸ برگردانیم بدین معنی است که باید سالی یک میلیون شغل ایجاد کنیم.

  این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: این درست در شرایطی است که سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جویای کار به بازار کار اضافه می شود .بنابر این اگر دولت نتواند این میزان شغل را ایجاد کند به این معنی است که زندگی همه جوانان را تباه کرده ایم.

  قالیباف گفت: ایجاد یک میلیون شغل در سال وظیفه ای است که برنامه ششم بر دوش ما گذاشته و باید آن را انجام دهیم. هر چند که متاسفانه دولت برنامه ششم را ابلاغ نکرد و مجلس آن را ابلاغ کرد؛ در اینجا هم دوستان در دولت کار خلاف قانون انجام دادند.

  وی تصریح کرد: این کاری نیست که انتخاب کنیم و بگوییم می توانیم انجام دهیم یا نمی توانیم بلکه باید این میزان شغل را ایجاد کنیم:‌ ‌البته من معتقدم می توانیم این کار را انجام دهیم چرا که هم منابع و هم روش های آن وجود دارد. به عنوان نمونه در حوزه مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات و گرایش های فنی زمینه های فراوانی وجود دارد و این کار قابل انجام است.

  قالیباف عنوان کرد: وقتی در مسکن رشد به منفی ۱۶ می رسد معلوم است که همه مهندسان بیکار می شوند؛‌ همچنین وقتی در کشاورزی واردات موضوع اول می شود طبیعی است که مهندسان کشاورزی بیکار می شوند.

  وی گفت: باید توجه کنیم تا از قاچاق ۲۵ میلیون دلار کالا و ارز جلوگیری کنیم چرا که این اقدام می تواند تولید شغل کند. در کنار آن سرمایه های داخلی هم وجود دارد و حتما باید سرمایه های خارجی را هم جذب کنیم.
  6
  1
  6
  95/04/27 12:25
  گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
  آیا میدانید در انتخابات اخیر مجلس، مردم در تهران به کسی رای دادند که ذیل نامه جام زهر به رهبری را امضا کرده بود؟

  ما باید بدانیم

  ما باید بدانیم کدام طرح را کدام نماینده ارئه داده

  ما باید بدانیم کدام نماینده ها به کدام طرحها رای مثبت منفی یا ممتنع داده اند

  این دانستن ها حق مردم است...
  20
  10
  14
  94/06/8 13:23
  بــیست , 00bist00


  در نشست بررسی شاخص‌ها و نحوه ارزیابی عملکرد نمایندگان مجلس مطرح شد؛
  شفافیت مجلس ایران پایین‌تر از کشورهای پادشاهی است/ نمایندگان از جیب مجلس به مردم کمک می‌کنند/ نظارتی بر عملکرد نمایندگان وجود ندارد
  در نشست شاخص‌ها و نحوه ارزیابی نمایندگان مجلس، مزایای شفافسازی اطلاعات به عنوان ابراز یکی از حقوق مردم مورد بررسی قررار گرفت.

  93/10/24 20:40
  عطیه شجاع , mywildworld

  چشم

  نوشته آرتین برای عطیه
  شاید چشم‌های ما نیاز داشته باشند که گاهی با اشک‌های‌مان شسته شوند،
  تا بار دیگر زندگی را با نگاه شفاف‌تری ببینیم.
  الکس تان
  93/09/13 16:00
  م لطفی , mr636
  http://sedayiran.com/fa/news/35484/دبیر-کل-جدید-جامعه-روحانیت-مبارز-بحران-نفوذ-و-غایبانی-بزرگ