نتایج جستجو : شبکه های اجتماعی - 314 مطلب

97/09/16 18:28
در مرزهای علم , edge_of_science
طی دهه‌ی گذشته شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر نقشی مرکزی در زندگی روزمره‌ی ما کسب کرده‌اند. علی رغم محبوبیت چشمگیر، بحث درمورد تاثیرشان بر سلامت ذهنی و تندرستی فراوان است. مطالعه‌ی جدیدی از دانشگاه آمستردام، رابطه‌ای میان استفاده‌ی منفعل از این شبکه های اجتماعی و افسردگی و بروز علائمی نظیر احساس تنهایی و خستگی یافته است. این یافته‌ها در شماره‌ی اخیرJournal of Experimental Psychology: General منتشر شده است.

رهگیری تندرستی با اپلیکیشن

برای بسیاری از ما این یک عادت روزانه است؛ هر زمان که مدتی فارغ هستیم، خود را موبایل به دست و درحال پیمایش بی هدف میان پست‌های شبکه‌ های اجتماعی می‌یابیم. این رفتار، استفاده‌ی منفعل از شبکه‌ های اجتماعی، معمولا به دنبال سر رفتن حوصله انجام و موجب اتلاف وقت بسیاری می‌شود. مطالعات تجربی نشان می‌دهد این رفتار با کاهش کیفیت سلامت و رضایت از زندگی همراه است.

برای یافتن ارتباط بین شبکه های اجتماعی و افسردگی ، یک تیم تحقیق بین المللی به سرپرستی دانشگاه آمستردام ۱۲۵ دانش‌آموز را داوطلب گرفته و وضعیت سلامت و استفاده‌ی منفعل شبکه‌های اجتماعی شان را ۷ بار در روز و به مدت ۱۴ روز اندازه گرفتند. یک اپلیکیشن مخصوص هر روز طی زمان‌های مشخصی از داوطلبان ۱۲ سوال برای ارزیابی افسردگی می‌پرسید. آنالیز این پرسشنامه بر سه زمان تمرکز داشت؛ کوتاه مدت (طی دو ساعت از روز)، میان مدت (طی یک پرسشنامه تا پرسشنامه‌ی بعدی) و بلند مدت (کل ۱۴ روز دوره).

احساسات منفی و شبکه‌های اجتماعی

گرچه نتایج نشان داد استفاده‌ی منفعل علائم افسردگی را پیش‌بینی نمی‌کند، یک ارتباط قابل توجه میان افزایش این استفاده و نزول سلامتی آشکار شد. جورج آلبرز، محقق ارشد این مطالعه از آمستردام می‌گوید: «بعضی از علائم افسردگی نظیر کسالت و احساس تنهایی منجر به استفاده‌ی بیشتر از شبکه‌های اجتماعی به صورت منفعل می‌شود. همچنین ما مشاهده کردیم این علائم همزمان با استفاده‌های بعدی به صورت منفعل نیز وجود دارند که ما هنوز نمیدانیم که آیا این احساسات منجر به استفاده‌ی بیشترهستند یا برعکس. این موضوع تحقیق آینده است.»مهمترین نکته‌ای که آلبرز اضافه می‌کند این است که طبق این مطالعه رابطه‌ی شبکه‌های اجتماعی با احساس سلامت پیچیده‌تر از آن است که گفته ‌شود «شکبه‌های اجتماعی افسرده کننده هستند»

«درعوض، رفتارهای خاصی مربوط به شبکه‌های اجتماعی با نشانه‌های خاصی از افسردگی مرتبط هستند و تحقیقات بیشتری نیاز است تا دریابیم شبکه های اجتماعی و افسردگی و بطور کلی شبکه‌های اجتماعی و سلامتی روانی چطور بر یکدیگر اثر دارند.»

محققان عقیده دارند قدم مهم بعدی این است که این یافته‌ها در بستر کلینیکی پیاده سازی شوند. «مطالعه‌ی ما از نمونه‌ی دانش آموزان استفاده کرد که سطح علائم افسردگی، احساس تنهایی و استرس پایین‌تر از متوسط است. مطالعه‌ی قبلی بیان می‌کند اثر سوء شبکه‌های اجتماعی روی افراد افسرده قوی تر از افراد غیر افسرده است. یک نمونه گیری کلینیکی می‌تواند ارتباط بین این دو مقوله را بهتر نشان دهد.»
99
1
97/07/13 07:51
موفقیت دیجیتالی , Digitali

امروزه بستر مناسبی برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی فراهم شده است.
طبق تحقیق موسسه بی آی اینتلیجنس:

«میزان فروش و درآمدهای اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی سه برابر بیشتر از فروش کل تجارت الکترونیکی جهانی است.» این نتیجه تحقیق موسسه بی آی اینتلیجنس است که در فصل پایانی ۲۰۱۴ منتشر شد و حکایت از رشد یکباره پدیده ای دارد که حالا به کسب و کار اجتماعی معروف شده و این را نه تنها آمار و ارقام بلکه تجربیات روزمره ما از خریدهای موفق و حتی ناموفق از رسانه های اجتماعی برایمان ملموس می کند. این آمار نشان می‌دهد رسانه‌های اجتماعی به رسانه کسب درآمد تبدیل شده است.
کسب درآمد از اینترنت و خصوصا کسب درآمد از شبکه های اجتماعی را می توان مهمترین رویدادی دانست که با توسعه شبکه های اجتماعی در جهان به وجود آمده و ترکیبی از فعالیت های اجتماعی مجازی یا بازاریابی و فروش آنلاین است.

واقعیت این است که رسانه های اجتماعی و نفوذ هر چه بیشتر آنها در میان کاربران مختلف در تمام نقاط دنیا باعث شده است که این شبکه ها به ابزارهایی مناسب برای تبلیغات و تجارت الکترونیکی تبدیل شوند.

شبکه های اجتماعی به عنوان مخزنی از هویت ها و روابط، از سایت های کسب و کار قوی تر عمل می کنند و امکان جلب اعتماد از طریق شبکه دوستان و کشف عادات مشتریان و امکان تعامل بیشتر فروشنده با مشتری باعث شده تا کارکرد تجاری آنها مورد توجه قرار گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا به لینک زیر بروید . سپاسگزارم L I M A N
5
1
1
97/06/9 11:56
دانشجویان بهداشت حرفه ای , acgih
شبکه های اجتماعی دانشجویان بهداشت حرفه ای:
کاربران عزیز می توانند همزمان در تمام شبکه ها مطالب و اخبار سایت را دنبال کنند.
گوگل پلاس:

https://plus.google.com/110119486778296010046

لینکدان:

دانشجویان بهداشت حرفه ای | LinkedIn
Learn about working at دانشجویان بهداشت حرفه ای. Join LinkedIn today for free. See who you know at دانشجویان بهداشت…www.linkedin.com
فیس بوک:

https://facebook.com/acgihir

تویتر:

https://twitter.com/acgihir

مدیوم:

(‫دانشجویان بهداشت حرفه ای‬‎) - Medium
دوره سیستم اعلام و اطفاء حریق دوره سیستم اعلام و اطفاء حریق در این دوره فشرده آموزشی قصد داریم که دوستان را از حداقل…medium.com
تامبلر:

دانشجویان بهداشت حرفه ای
https://acgih.iracgihir.tumblr.com
کلوب:

دانشجویان بهداشت حرفه ای پروفایل
دانشجویان بهداشت حرفه ایwww.cloob.com
پین ترست:

https://www.pinterest.com/sirvanebi/
97/03/10 10:41
کلبه دوستانه , kolbeh_doostaneh
اگر میخواهید واقعاً از زندگی لذت ببرید و شاد باشید بهتر است همین الان از مقایسه کردن خودتان با دیگران دست بکشید مخصوصاً در شبکه های اجتماعی..................
✿ کـــاربر عزیــز و گرامی █ جــزیـیات این مطلب را در لینــک زیـــــر || ▼ || بخوانید
96/10/22 18:43
منصوره  وطنی , bahes
خداوند حکیم آیه 19 سوره نور، به اشاعه دهندگان گناهان کبیره و اعمال بسیار زشت در بین مسلمین وعده عذاب داده است.

"إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ ۚ وَاللَّـهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ"
"كسانى كه دوست دارند كه زشتكارى در میان آنان كه ایمان آورده‌اند، شیوع پیدا كند، براى آنان در دنیا و آخرت عذابى پر درد خواهد بود، و خدا[ست كه‌] مى‌داند و شما نمى‌دانید."
آیا اشاعه تلگرام که اسلحه مهلک دشمنان اسلام علیه مسلمانان جهان هست، مصداق این آیه نمی باشد، که طی 5 سال کذشته، انواع فساد اخلاقی و ... در ایران اشاعه داده و می دهد؟
بارها برخی مادران جوانان زیر25 سال دختر و پسراز نگارنده برای خواب بیشتر و تنهایی در اتاق فرزند خود درخواست راهنمایی کردند، گفته شد، مشکل خواب بیشتر ندارند، با گوشی هوشمندی که خود خریدید، در تلگرام مشغول هست!
برخی متأهلین زن و مرد به ویژه مردان نیز در ارتباط با نامحرم در تلگرام، گرفتار دام شیطان شده و....
96/09/16 03:45
  , amir_bf1400
با بیش از ۲٫۸ میلیارد کاربر در سراسر جهان، جای تعجب نیست که بازاریابی شبکه های اجتماعی یک جنبه تقریبا حیاتی در هر کسب و کار است.

مگ وب – رفتن به اجتماع با کسب و کارتان، آگاهی از نام تجاری را بهبود می بخشد، نرخ تبدیل را به جلو می برد، ترافیک را به وب سایت خیره کننده تان افزایش می دهد و تجربه مشتری را ارتقا می دهد.حال سوال این است که شما چگونه باید از شبکه های اجتماعی برای ترویج کسب و کار خود استفاده کنید؟
96/08/1 11:45
هادی پی دی , hadi2p0d
دوستان ازم خواسته بودن تا تصاویری از محیط شبکه اجتماعی ساینارو بفرستم براشون برای همین عمومی فرستادم تا همه ببینید.
کامنت بنویسید...
فقط خدا , hejab1999
پنجشنبه 17 خرداد ، 17:39
ادامه
96/07/24 09:43
الناز رحیم پور , mahmodk
متاسفانه با خبر شدیم با تصمیم مدیران کلوب دات کام این شبکه اجتماعی دوست داشتنی پس از 12 سال فعالیت در پایان پاییز برای همیشه خاموش می شود
96/06/23 11:51
امیر علیـ , rayan46zona
سلام دوستان عزیزو محترم !!!!
چه خوب بود که بجای نوشتن دوست , دوستی و درخواست دادن برای دوست شدن درفضای مجازی , ازکلمه عضو , اعضاء و درخواست عضویت درگروه ووو....
استفاده می کردیم .
چون دیگر آدم های سودجو ازاین دوست شدن های مجازی سوء استفاده نمی کردند و خیلی زود پسرخاله نمی شدند.
البته بنده قصد توهین ندارم وفقط نظرم را عرض کردم.
بیشتر دوستان درفضای مجازی وشبکه های اجتماعی افرادی با شخصیت هستند وهمه از فرهنگ اجتماعی خوبی برخوردارند.
من خودم بیشتر بخاطر کارم درشبکه ها ی اجتماعی وفضای مجازی حضور دارم وبیشتر هدفم تبلیغات است.
بیشترهم سعی دارم با دانشجویان , دانش آموزان و تمام کسانی که با فایل های دانلودی سروکار دارند رابطه کاری برقرار کنم.
بنابراین ازفرصت استفاده می کنم ودرهمینجا ازتمام عزیزان خواهشمندم که فقط در رابطه با کار ومشاوره در زمینه فایل های دانلودی وساختن فروشگاه های حرفه ای اینترنتی , پیام بفرستند.
با کمال تشکر بهترین ها را برای شما آرزومندم. خدانگهدار....
کامنت بنویسید...
امیر علیـ , rayan46zona
دوشنبه 24 اردیبهشت ، 19:57
اوکی ....
ادامه
  , nazi1394
پنجشنبه 20 اردیبهشت ، 13:14
:|
ادامه
سیاوش  , piter00
چهارشنبه 19 اردیبهشت ، 22:06
جواب پیام خرید رسانه ات بود
ادامه
96/06/20 11:43
زرین مال , zarinmall
زمانی که پیامی را برای شخصی که شماره‌ی شما را درگوشی خود ندارد می‌فرستید، دو گزینهAdd contact و Report Spam در بالای پیام شما برای وی ظاهر می‌شود، اگر شخص،گزینه‌ی Report Spam را انتخاب کند، شما را Block (مسدود) کرده و شما دیگر قادر نخواهید بود برای او پیامی بفرستید. اگر این عمل از طرف چند شخص صورت بگیرد، تلگرام،شما را به عنوان کاربر نامتعارف و غیرمعمول قلمداد کرده و شما تنها می‌توانید به گروه‌ها و افرادی که شماره‌ی شما را دارند پیام دهید. برای خارج شدن از ریپورت تلگرام، چندین روش وجود دارد که به بررسی آنها می‌پردازیم.

برای مطالعه ادامه متن روی لینک زیر مطلب کلیک کنید

رسانه ی دیجیتال زرین مال