نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : شبکه افق - 366 مطلب

95/11/21 21:28
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
99
11
16
15
95/05/11 09:56
مسلم سروندی , moslem
[https://www.aparat.com/v/Sz8jX]
94/11/29 10:53
مدافعین حرم , modafeiynharam

مستندملازمان_حرم با موضوع گفت وگو با همسر شهید علیرضا نوری از شهدای مدافع حرم امشب ساعت 21 از شبکه_افق
20
3
12
94/11/17 13:43
شبکه افق , OfoghTv
لالایی های محلی در سکوت شبانه مکران
سومین قسمت مجموعه مستند «تیاب» با موضوع آیین های زندگی ساحل نشینان دریای مکران، شنبه 17 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، آیین های سنتی در هر اقلیم جغرافیایی کشورمان دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند، رسوماتی برگرفته از فرهنگ های بومی و کهن ایرانی که با دین اسلام آمیخته شده و به سبک زندگی خاصی برای هر منطقه تبدیل شده اند.
مجموعه مستند «تیاب» در سومین قسمت با عنوان «بی توک» به معنای تولد، به آیین های زندگی ساحل نشینان دریای مکران می پردازد.
زندگی در ساحل در کپرهایی ساخته شده از نی های خودرو، اعتقاداتی درباره به دنیا آمدن نوزاد و مراقبت از زنان باردار، لالایی های محلی و مراقبت از کودکان تازه متولد شده، برخی از موضوعاتی هستند که در این قسمت به آنها اشاره می شود.
محمدرضا خوش فرمان، نویسندگی و کارگردانی این مجموعه را بر عهده دارد که سومین قسمت آن شنبه 17 بهمن ماه ساعت 21.30 از شبکه افق پخش می شود.
علاقمندان به اینگونه مستندها می توانند در ساعت های 11 و 15 روز بعد، تکرار «تیاب» را از همین شبکه مشاهده کنند.

94/11/17 13:40
شبکه افق , OfoghTv
قراری برای رسیدن به آرمانگرایی و واقع گرایی
نخستین بخش از برنامه معارفی «قرار» با موضوع «آرمان گرایی و واقع گرایی»، شنبه 17 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «آرمانگرایی و واقع گرایی» موضوع محوری برنامه معارفی و سبک زندگی «قرار» طی سه روز ابتدایی هفته جاری خواهد بود.
در روز نخست یعنی شنبه 17 بهمن ماه قرار است تعریفی از آرمان گرایی و واقع گرایی ارائه شود.
در میان برنامه هم در مورد همین موضوع با یک جانباز دوران دفاع مقدس گفت وگو می شود.
محمدرضا دزفولی تهیه کنندگی این سری از برنامه «قرار» را بر عهده دارد؛ این برنامه هر روز ساعت 17.30 و تکرار آن ساعت 12 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

94/11/17 13:39
شبکه افق , OfoghTv
«فصل انتخاب» به روایت شبکه افق
چهارمین قسمت مجموعه مستند «فصل انتخاب» با موضوع معیارهای صحیح انتخاب نمایندگان مجلس، شنبه 17 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه «فصل انتخاب» با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم آگاهی بخشی به جامعه در مورد معیارهای صحیح انتخاب نمایندگان، از شبکه افق پخش می شود.
در هر قسمت از این برنامه، آیتم های مختلفی از جمله گفت وگو با معتمدان محل، دانش آموزان، مردم و اصناف گوناگون گنجانده شده؛ کارشناسان و مردم از معیارهایی سخن می گویند که در هنگام رأی دادن باید به آنها توجه کرد و نماینده ای را روانه مجلس کرد که همه ویژگی های مثبت در او جمع باشد یا اینکه اصلح ترین فرد برای تصدی نمایندگی مردم شهر و دیار خود باشد.
از جمله آیتم های جالب این برنامه بخشی است که مردم در یک تاکسی می نشینند و به جای یک نماینده مجلس به بیان وظایفی می پردازند که از هم اکنون بر عهده آنها گذاشته شده است.
همچنین با دانش آموزانی که نخستین تجربه رأی دادنشان، انتخابات شوراهای مدارس بوده هم گفت وگو می شود.
در چهارمین قسمت گزارشی با موضوع شبکه های اجتماعی و شایعات انتخاباتی در فضاهای مجازی هم در این مجموعه به نمایش در می آید.
حامد چهاردوری کارگردانی این مجموعه را بر عهده دارد که چهارمین قسمت آن شنبه 17 بهمن ماه ساعت 17 از شبکه افق به روی آنتن می رود.
94/11/17 13:38
شبکه افق , OfoghTv
قیامی به ژرفای تاریخ معاصر ایران
مجموعه مستند «قصه های انقلاب» با موضوع قیام 15 خرداد، زمینه ها و عوامل شکل گیری آن، شنبه 17 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه «قصه های انقلاب» مستندی است که با استفاده از تصاویر آرشیوی و همچنین تکنیک کامیک موشن، روایت گر روزهایی است که نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت و بالید تا سرانجام به نهال جمهوری اسلامی تبدیل شد و بعد از 37 سال، شاهد به ثمر نشستن و بدل شدن آن به درختی تنومند هستیم.
شنبه 17 بهمن ماه، این مجموعه با موضوع «قیام 15 خرداد سال 1342» به روی آنتن می رود.
داستان از اسفندماه سال 1341 روایت می شود، روزهایی که اتفاقات صورت گرفته سبب شده بود ملت ایران دوران سختی را بگذرانند.
آمریکا در آن زمان سلسله تغییرات اجتماعی خاصی را به وسیله رژیم شاه شروع کرده بودند تا جلوی نفوذ شوروی را در ایران بگیرند، دولت ایالات متحده در هراس از دست دادن ایران بود و به همین دلیل هر کاری انجام می داد تا اختیار ایران به دست شوروی نیفتد.
آمریکایی ها طرح و نقشه خود را در چند کشور دیگر هم اجرایی کرده بودند ولی در ایران به مشکلی بزرگ برخوردند، مشکلی که محمدرضا شاه را به دردسر انداخت؛ اصلاحات آمریکایی با آموزه های دینی و مذهبی مردم ایران مغایرت زیادی داشت و همین امر سبب شد امام خمینی(ره) جلوی آن بایستد و مقامت کند.
شاه ابتدا عقب نشینی کرد ولی بعد از مدتی با اجرای فرمایشی رفراندم، به اصطلاح خود انقلاب سفید به راه انداخت.
در این مستند با استفاده از عکس های مستند و همچنین تصاویر گرافیکی، قضایای حمله مزدوران رژیم شاه به مدرسه فیضیه، قیام 15 خرداد و سرانجام سخنرانی امام و دستگیری و تبعید روایت می شود.
مهدی شامحمدی نویسنده و کارگردان و رضا سرشار، راوی این مستند هستند که شنبه 17 بهمن ماه ساعت 16 از شبکه افق پخش می شود.

94/11/16 13:41
شبکه افق , OfoghTv
سفر به «تبت کوچک» همراه با شبکه افق
مجموعه «نبرد برای زندگی» این هفته به کار و تلاش مردم در منطقه لاداخ معروف به «تبت کوچک» می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «لاداخ» منطقه ای دورافتاده در شمالی ‌ترین بخش کشور هند است که توسط سلسله جبال هیمالیا، چین و پاکستان احاطه شده است؛ مردمان لاداخ قومی دامپرور و بیشترشان کوچ نشین هستند؛ اکثریت قریب به اتفاق آنها پیرو مذهب بودا هستند و شباهت زیادی به ساکنان تبت دارند به همین دلیل سرزمین لاداخ به «تبت کوچک» شهرت یافته است.
زندگی در چادر، کوچ نشینی همراه با دام ها، سبک زندگی کهن و روستایی و نیز، معابد بزرگ و کوچک در گوشه و کنار لاداخ، از جمله مناظری هستند که در این سرزمین به چشم می خورند.
مجموعه «نبرد برای زندگی» که به کار و تلاش زنان و مردان در اقصی نقاط جهان می پردازد، این هفته سفری خواهد داشت به لاداخ و کارهای دشواری که ساکنان این سرزمین برای امرار معاش و گذران زندگی انجام می دهند.
این برنامه برای پخش از شبکه افق در روز جمعه 16 بهمن ماه ساعت 22 در نظر گرفته شده است.
94/11/16 13:39
شبکه افق , OfoghTv
خانواده های ایرانی مهمان «خانه ما» می شوند
مستند مسابقه «خانه ما» از جمعه این هفته از شبکه افق پخش خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «خانه ما» مسابقه ای جدید در شبکه افق است که اعضای یک خانواده به صورت دسته جمعی در آن مشارکت دارند و قرار است به کمک هم، برنده شوند.
شعار این مسابقه آن است که «صرفه جویی یک هنر است» و خانواده های ایرانی باید آن را بیاموزند تا از بروز بسیاری مشکلات مالی جلوگیری کنند.
در این مسابقه، مبلغ مشخصی در اختیار یک خانواده قرار می گیرد و آنها باید در زمانی که تعیین می شود، صرفا با استفاده از همان مبلغ، تمام هزینه های زندگی از قبیل خرید، مسافرت و مهمانی دادن را تامین کنند.
در پایان زمان معین شده، هر مقدار از مبلغ اولیه که باقی مانده باشد، مبنای تعیین جایزه هم خواهد بود به این ترتیب که 100 برابر آن به عنوان جایزه مسابقه به خانواده شرکت کننده اهدا می شود.
مهدی مطهر تهیه کننده و حسام اسلامی و علی رمضانپور کارگردانان این مستند مسابقه هستند.
زمان برگزاری مسابقه برای هر خانواده یک ماه است البته بر اساس شیوه در نظر گرفته شده، در طول این مدت با ایجاد چالش هایی، شرکت کنندگان درگیر ماجراهایی می شوند و سه خانواده حاضر در مسابقه باید به درستی از آن عبور کنند، در آخر هم به برنده مسابقه ۱۰۰ برابر پس اندازش جایزه تعلق می گیرد.
دو خانواده ۴ نفره و یک خانواده سه نفر شرکت کنندگان مستند مسابقه «خانه ما» هستند که از نظر هزینه، مخارج شان با هم برابری می کند، خلاقیت هایی که آنها در کنترل هزینه و مصارف به کار می برند موقعیت های جذابی را به وجود می آورد.
نخستین قسمت این برنامه ساعت 21 روز جمعه 16 بهمن ماه از شبکه افق پخش خواهد شد و تکرار آن هم برای ساعت 13.30 روز بعد در نظر گرفته شده است.
94/11/16 13:36
شبکه افق , OfoghTv
روایتی متفاوت از مناظره های 88 در برنامه «180» درجه شبکه افق
نخستین قسمت برنامه تلویزیونی «180 درجه» با موضوع مناظره های انتخاباتی، جمعه 16 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، نخستین قسمت برنامه تلوزیونی «180 درجه» جمعه 16 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
در نخستین قسمت، این برنامه به بررسی و آسیب شناسی مناظرات تلوزیونی می پردازد كه شاید داغ ترین آنها مربوط به مناظرات انتخاباتی سال 88 و 92 باشد.
در این برنامه رضا پور حسین قائم مقام معاون سیما و مجری مناظرات سال 88، حسین رضی رئیس سابق شبكه العالم، شهرام گیل آبادی مدیر رسانه و بین الملل شهرداری تهران و اكبر نبوی حضور دارند.
قرار است مهمانان برنامه از ناگفته هایی پیرامون مناظرات داغ انتخابات مطرح سخن بگویند.
«۱۸۰ درجه» مجله ای تلویزیونی با ساختاری جدید به همراه ویژگی هایی همچون ساده سازی مفاهیم است که سعی دارد با برگزاری مناظره های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، به واکاوی مسائل و مباحثی بپردازد که بسیاری از مردم در مورد آنها سوالاتی دارند.
دست اندرکاران برنامه «۱۸۰ درجه» بر آن هستند که ضمن توجه به اصول و قواعد رسانه برای خود خط قرمزهای اضافی ایجاد نكنند.
سید مرتضی فاطمی تهیه كننده و سردبیربرنامه «۱۸۰ درجه» است؛ او سردبیر سابق هفته نامه پنجره و تهیه كننده سریال «هوش سیاه» نیز بوده ضمن اینکه در امر اجرا امید مهدی نژاد و سجاد نجفی او را همراهی می كنند.
نخستین قسمت این برنامه ساعت 19 روز جمعه از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم برای ساعت های 24 همان شب و همچنین 9.30 و 15 روز بعد در نظر گرفته شده است.
94/11/16 13:35
شبکه افق , OfoghTv
وقتی می توان به زندگی امید داشت
مجموعه «نقطه های برجسته» کاری از پیام ابراهیم پور این هفته جمعه 16 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «زهرا خانوف» از 17 سالگی یعنی سال 1358 به بیماری ام اس مبتلا شد ولی خودش و خانواده اش متوجه این قضیه نشدند تا اینکه بعد از چند سال پی به بیماری خود برد.
طی چند سالی که گذشت تا او متوجه شود به این بیماری مبتلا شده، ازدواج کرد و بچه دار شد و سرانجام پزشکان قضیه را به همسر او گفتند و همین امر زمینه ساز طلاق او شد.
این بانوی موفق ایرانی، حدود 15 سال بر روی ویلچر می نشست ولی اکنون با کمک عصا می تواند راه برود و تا حدودی به زندگی عادی بازگشته است.
او خود را قدردان پدر و مادرش می داند چرا که بعد از طلاق، تمام زندگی خود را وقف او کردند، روزهایی که قادر به انجام هیچ کاری نبود و نیاز داشت دیگران کارهایش شخصی اش را هم انجام دهند.
مجموعه «نقطه های برجسته» که به گفت وگو با معلولانی اختصاص دارد که بر کمبودهای جسمی خود غلبه کرده اند و به زندگی امیدوارند، این هفته میزبان «زهرا خانوف» خواهد بود.
مسیح علایی مجری و پیام ابراهیم پور تهیه کننده این برنامه هستند که این هفته جمعه 16 بهمن ماه ساعت 18.30 و تکرار آن روز بعد ساعت 13 از شبکه افق پخش می شود.
94/11/16 13:33
شبکه افق , OfoghTv
خانواده آرمانی را در برنامه «قرار» شبکه افق ببینید
ویژه برنامه آدینه «قرار» شبکه افق با موضوع «خانواده آرمانی»، 16 بهمن ماه به روی آنتن می رود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «خانواده آرمانی» موضوع ویژه برنامه آدینه این هفته شبکه افق خواهد بود.
گفت وگو با یکم مادر و دو دخترش که در برنامه حضور می یابند و همچنین پرداختن به سوژه هایی که در دنیای مدرن امروزف همچون خانواده های نسل های گذشته در یک خانه و با یکدیگر زندگی می کنند، بخش های مختلف این برنامه را تشکیل می دهد.
همچنین کارشناس برنامه هم به بیان مطالبی پیرامون خانواده آرمانی و ویژگی های آن می پردازد.
در میان برنامه هم گزارش هایی متناسب با همین موضوع به نمایش در می آید.
پیمان نوراسماعیلی تهیه کنندگی ویژه برنامه های آدینه شبکه افق را بر عهده دارد که این هفته، 16 بهمن ماه ساعت 17.30 به روی آنتن می رود.
بازپخش این برنامه هم روز بعد ساعت 12 صورت می گیرد.

94/11/16 13:31
شبکه افق , OfoghTv
مادر ایرانی از موفقیت های کاری و خانوادگی اش می گوید
تکرار هفتمین قسمت مجموعه «مادران ایران» با حضور دکتر کبری روحی گیلانی، جمعه این هفته از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه «مادران ایران» به زندگی زنانی می پردازد که هم در عرصه زندگی شخصی و خانوادگی و هم در حوزه مسائل شغلی و تحصیلی توانسته اند به موفقیت دست یابند.
این زنان رابطه ای منطقی میان شغل و کار و وظایف مادری و همسرداری خود برقرار کرده و اجازه نمی دهند فعالیت در بیرون از منزل، مانع از رسیدگی به خانه و خانواده شود.
در هفتمین قسمت، دکتر کبری روحی گیلانی حضور خواهد داشت، او دارای فوق تخصص غدد بوده و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی نیز هست.
همسرش نیز پزشک بوده و متخصص تغذیه است؛ آنها درک خوبی از شرایط کاری یکدیگر دارند و سعی می کنند برنامه زندگی شان را به گونه ای تدوین کنند که به زندگی خانوادگیشان لطمه نخورد.
آنها دارای دو فرزند هستند، امیرحسین که در مقطع پیش دانشگاهی تحصیل می کند و سارا که دانش آموز سال سوم دبیرستان است.
خانم گیلانی در این برنامه در مورد انگیزه ها و اهدافش از تحصیل در رشته پزشکی می گوید، اینکه چگونه توانست در دانشگاه قبول شود و تا مرحله فوق تخصص پیش برود.
همچنین گفت وگویی با همسر و فرزندان او هم صورت می گیرد؛ آنها از ویژگی های مثبت مادشان می گویند که با وجود شاغل بودن، هیچ وقت کمبودش را احساس نکرده اند.
این خانواده چهار نفره به پارک می روند، گردش و تفریح آنها پابرجاست و هر روز از حال یکدیگر باخبر می شوند.
تکرار هفتمین قسمت «مادران ایران» کاری از وحید کاظمی، جمعه 16 بهمن ماه ساعت 17 از شبکه افق پخش می شود، برنامه ای که در ساعت های 11.30 و 14.30 روز بعد شاهد بازپخش آن از همین شبکه خواهیم بود.

94/11/15 10:55
شبکه افق , OfoghTv
نوام چامسکی در شبکه «افق» از سیاست خارجی آمریکا می گوید
برنامه این هفته «عصر» شبکه افق، با موضوع سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی ایالا متحده آمریکا طی گفت وگو با نوام چامسکی نظریه پرداز معروف آمریکایی، پنجشنبه این هفته پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، انقلاب اسلامی ایران پدیده ای شگرف در فضای سیاسی و اجتماعی واپسین دهه های قرن بیستم بود؛ دگرگونی حساسی که همه ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و فلسفی را در بر می گرفت و انقلابی با شکل جدید برای سیاست ورزان و نظریه پردازان غربی به شمار می رفت.
این اتفاق بزرگ و تاثیرگذار که امواج آن در قالب بیداری اسلامی، کشورهای منطقه را در بر گرفته و سبب نهادینه شدن فرهنگ مقاومت و ایستادگی در برابر غرب شده است، مستکبران را بر آن داشت که پروژه های مختلفی تحت عناوینی همچون اسلام هراسی، ایران هراسی و شیعه هراسی را در دستور کار قرار دهند چه اینکه هیچ یک از تهدیدات و اقدامات عملی آنها همچون جنگ سخت و نرم و تهاجم اقتصادی راه به جایی نبرد به همین دلیل بر آن شدند که افکار عمومی در سطح بین المللی را نسبت به ایران گمراه کنند و سپس دیگر نقشه هایشان را به مرحله اجرا درآورند.
برنامه گفت وگو محور «عصر» با تهیه کنندگی و اجرای نادر طالب زاده، این هفته شامل بخش دوم گفت وگو با فؤاد ایزدی کارشناس مسائل سیاسی و با موضوع لرزش های یک گذرگاه و با موضوع پروژه های ایران هراسی در سطح منطقه و جهان و نیز سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی ایالات متحده آمریکا، از شبکه افق پخش می شود.
همچنین قرار است ارتباطی اینترنتی با نوام چامسکی نظریه پرداز مشهور آمریکایی و دیوید بارسامیان صاحب یکی از شبکه های رادیویی در ایالات متحده در مورد پروژه های ایران هراسی برقرار شود.
این برنامه پنجشنبه 15 بهمن ماه ساعت 21.30 از شبکه افق پخش می شود ضمن اینکه ساعت های 11 و 15 روز بعد هم برای تکرار آن در نظر گرفته شده اند.
94/11/15 10:53
شبکه افق , OfoghTv
همراه با «ملازمان حرم» در شبکه افق
هفتمین قسمت مجموعه «ملازمان حرم»، پنجشنبه 15 بهمن ماه به روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «ملازمان حرم» عنوان مجموعه ای است که به گفت وگو با همسران شهدای مدافع حرم اختصاص دارد.
شهدای مدافع حرم، عنوانی است که برای شهدای دفاع از حرم زینبی(س) در سوریه و در نبرد با تکفیری های تروریست بکار می رود، کسانی که وظیفه کنونی خود را دفاع از فرهنگ اسلام ناب تشخیص داده و جهاد با تروریست هایی که نام مسلمان را بر خود نهاده اند بر خود واجب می دانستند.
در هر قسمت از این برنامه، دکتر شهره پیرانی همسر شهید رضایی نژاد از شهدای هسته ای کشورمان به دیدار همسر یکی از این افراد رفته و با آنها در مورد خاطراتشان از همسرانشان و همچنین ماجرای تصمیم آنها برای رفتن به سوریه و جهاد با تکفیری ها گفت وگو می کند.
این مجموعه کاری است از تلویزیون اینترنتی نصر، که هفتمین قسمت آن پنجشنبه 15 بهمن ماه ساعت 21 از شبکه افق پخش می شود.
بازپخش این برنامه هم برای ساعت های 10.30 و 14.30 روز بعد در نظر گرفته شده است.

94/11/15 10:52
شبکه افق , OfoghTv
حرکت ماشین ها در جاده سیاهی/ «هوای تازه» ای که قربانی فناوری می شود
سی و دومین قسمت برنامه «هوای تازه» با موضوع آلودگی های زیست محیطی ناشی از وسایل نقلیه و کارخانه ها، پنجشنبه 15 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، شیرینی دستیابی به فن آوری و احداث کارخانه ها و ساخت اتومبیل ها درابتدای قرن بیستم روز به روز انسان را بیشتر از پیش مغرور کرد تا جایی که نفهمید در دام دود حاصل از موتور پیشرفتش حالت خفقان پیدا کرده است.
این عدم درک صحیح و غفلت از شرایط زیست محیطی، کار را به جایی رساند که به نظر می رسد خیلی دیر شده و شاید زمان برای جبران این همه آسیب به محیط زیست در دسترس نباشد.
آلودگی های حاصل از وسایل نقلیه متحرک و منابع ثابت، موضوع بررسی فیلم مستند سی و دومین برنامه «هوای تازه» خواهد بود.
در این قسمت می بینیم که چگونه وسایل نقلیه، موجب آلودگی حجم گسترده ای از هوا و محیط زیست انسان ها می شوند و بشر به دست خود، خانه ای را که در آن ساکن است ویران می کند.
سی و دومین قسمت برنامه «هوای تازه»، پنجشنبه 15 بهمن ماه ساعت 20 از شبکه افق پخش خواهد شد.
تکرار این برنامه هم روز جمعه در ساعت های 9.30 و 13.30 به روی آنتن می رود.

94/11/15 10:51
شبکه افق , OfoghTv
پنجشنبه این هفته دومین «خونه به خونه» افق را ببینید
دومین قسمت مجموعه مسابقه «خونه به خونه»، پنجشنبه 15 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مسابقه «فرمانده» نخستین برنامه ای بود که بر اساس سبک «ریلیتی شو» تهیه و با استقبال گسترده ای هم مواجه شد.
هم اینک و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی، مسابقه شاد و جذاب دیگری در شبکه افق ساخته شده که همان سبک و سیاق را دنبال می کند اما این بار در حوزه مسائل خانوادگی و زندگی شهری و روستایی؛ مجموعه «خونه به خونه» رقابتی است مهیج و در عین حال فارغ از برد و باخت، بلکه شرکت کنندگان برای رسیدن به دریافتی بهتر از سبک زندگی وارد آن می شوند.
در هر قسمت دو خانواده (یکی شهری و یکی روستایی) انتخاب می شوند و جایشان با هم عوض می شود به این ترتیب که خانواده روستایی در خانه خانواده شهری و بالعکس باید به مدت یک هفته زندگی کنند و همان کارهایی را انجام دهند که خانواده قبلی انجام می داده.
مهدی مطهر تهیه کننده و رضا فرهمند و امیر اطهر سهیلی کارگردانان «خونه به خونه» هستند.
دومین قسمت این مسابقه در روز پنجشنبه 15 بهمن ماه ساعت های ۱۹ و ۲۳ از شبکه افق پخش می شود.
بازپخش این برنامه هم برای ساعت های ۸,۳۰ و ۱۶ روز جمعه در نظر گرفته شده است.
برای مشاهده متن کامل خبر به کانال تلگرام شبکه افق به نشانی
94/11/15 10:50
شبکه افق , OfoghTv
کارآفرینی در سایه سنگین تحریم
پنجمین قسمت مجموعه «کارآفرینان»، پنجشنبه 15 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، کارآفرینی واژه ای است پرمعنا، یک کارآفرین در درجه نخست دارای حس تعاون و نوع دوستی است چه اینکه از خود و درآمدزایی برای خویشتن خویش گذشته و به ایجاد شغل و درآمد برای دیگران هم می اندیشد.
کارآفرینی را موتور محرکه پیشرفت برای یک جامعه می دانند چه اینکه موجب بارور شدن استعدادهای درونی و بالقوه تک تک افراد حاضر در آن اجتماع می شود و نیروهای خفته را بیدار می کند.
مجموعه «کارآفرینان»، اختصاص به همین موضوع دارد؛ قرار است در هر قسمت، یکی از کارآفرینان نمونه کشورمان همراه با فعالیت هایی که دارد و مجموعه ای که راه اندازی کرده معرفی شود.
پنجمین قسمت به فعالیت های محمود امیری اختصاص دارد؛ پدرش به او نصیحت کرده بود وارد کار تجارت نشود ولی محمود همان مسیری را پیمود که پدرش نهی کرده بود.
قهرمان این قصه با غم و ناامیدی بیگانه است زیرا با وجود همه مشکلات به سمت تجارت و سپس به تولید روی آورد، آن هم تولید کالاهای الکترونیکی در کشوری مانند ایران که تحریم های گسترده ای علیه آن اعمال می شود.
محمد علی فارسی تهیه کنندگی این مجموعه را بر عهده دارد و فاطمه سادات محمودپور هم کارگردان آن است که پنجمین قسمت آن پنجشنبه 15 بهمن ماه، در ساعت های 18.30 و 22 از شبکه افق پخش می شود.
بازپخش این برنامه هم برای ساعت های 8 و 13 روز بعد در نظر گرفته شده است.

94/11/15 10:46
شبکه افق , OfoghTv
شرکت های نفتی آمریکا بزرگ ترین دشمن محیط زیست!
تکرار دومین قسمت مجموعه مستند «اصلاحات عظیم» با موضوع آلودگی نفتی سواحل آمریکا به واسطه فعالیت شرکت های نفتی و پنهان کاری آنها، پنجشنبه 15 بهمن از شبکه افق پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی شبکه افق، نحوه و میزان استخراج نفت در آمریکا امروزه به یکی از جدی ترین منازعات سیاسی و اقتصادی در این کشور و نیز در سطح جهان تبدیل شده است؛ کارشناسان محیط زیست معتقدند نحوه فعالیت شرکت های نفتی در آمریکا آسیب های جبران ناپذیری به سلامت مردم آمریکا و محیط زیست و کره زمین زده است.
با این حال منافع کلان شرکت های نفتی راه را بر هگونه اعتراض مدنی در این رابطه را بسته به طوری که حتی رسانه های این کشور هم از پرداختن به این موضوع سر باز می زنند.
مجموعه مستند «اصلاحات عظیم» روایتی از یک فیلمساز مستقل آمریکایی است که این موضوع را پیگیری کرده و موشکافی می کند؛ جاشن تیکل کارگردانی این مجموعه را بر عهده دارد و ربکا هرل تیکل تهیه کننده آن است.
دومین قسمت «اصلاحات عظیم» که روز پنجشنبه 15 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود، به گفت وگو با برخی ساکنان بومی سواحل آمریکا که شغل بیشترشان ماهیگیری است اختصاص دارد، آنها از اقتصادی سخن می گویند که به واسطه فعالیت شرکت های نفتی رو به نابودی است زیرا آلودگی های دریایی سبب شده است کار و بارشان به کلی کساد شود.
آنها در دادگاه علیه شرکت های نفتی شکایت کرده اند ولی راهی دراز برای اثبات مدعای خود دارند ضمن اینکه لابی شرکت های بزرگ در دادگاه ها نیز سدی در برابر دادخواهی آنها محسوب می شود.
در واقع فعالیت این شرکت ها مرز میان حقیقت و دروغ را چنان در هم پیچیده اند که به راحتی نمی توان آنها را محکوم کرد.
تکرار دومین قسمت «اصلاحات عظیم» پنجشنبه 15 بهمن ماه ساعت 17 از شبکه افق پخش می شود.