نتایج جستجو : شبکه - 94 مطلب

97/09/6 15:59
ایده برتر , 73027
در بخش قبلی این مقاله آموزشی، لزوم بررسی دیتای مصرفی شبکه و پهنای باند را بیان کردیم. همچنین برخی از راهکارهای موجود برای این کار را معرفی کرده و به توضیح آنها پرداختیم.

ممکن است گروهی از کاربران به دنبال راهی باشند که بدون نیاز به روتر بتوانند یک شبکه کامپیوتری را پایش یا کنترل نمایند. در ادامه با ما همراه باشید.نحوه بررسی پهنای باند و دیتای مصرفی شبکه - قسمت دومچگونه پهنای باند و دیتای مصرفی دستگاه های متصل به شبکه را بررسی کنیم؟

واقعیت امر این است که هیچ راه حل شگفت انگیز و ویژه ای وجود ندارد که بدون استفاده از روتر بتوانید ترافیک یک شبکه را مانیتور نمایید.

زیرا در هر صورت باید اطلاعات به دست آمده بر روی روتر ضبط شوند و در نهایت برای مشاهده و بررسی در اختیار فرد قرار بگیرند.

پایش تک تک دستگاه های متصل به شبکه

اما اگر اصرار دارید که برای این کار از روتر استفاده نکنید، بهره گیری از ابزارهای مانیتورینگ دستگاه های متصل به شبکه، تنها راهکار موجود خواهد بود.

اما این کار، پیچیدگی های زیادی دارد. زیرا برای هر دستگاه باید از شیوه خاصی استفاده نمایید.پایش تک تک دستگاه های متصل به شبکهبه عنوان مثال در یک شبکه خانگی دستگاه های مختلفی همچون کامپیوتر ویندوزی، کامپیوتر با سیستم عامل مک، تلفن های اندرویدی و گوشی های آیفون، تبلت و آیپد، تلویزیون هوشمند، کنسول بازی و ست آپ باکس وجود دارد که همگی به یک روتر وصل شده اند.

کار زمانی سخت تر می شود که متوجه می شوید دستگاههایی مثل لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند به شبکه ای غیر دیتای خانگی نیز متصل شده اند.

بنابراین اطلاعاتی که از طریق پایش آن ها به دست می آورید یکپارچه نیستند و نمی توانید به آنها اتکا کنید.پایش تک تک دستگاه های متصل به شبکهدر این میان برخی از سیستم عامل ها ابزاهایی را برای کنترل بهتر و آسانتر پهنای باند و دیتای مصرفی شبکه ارائه کرده اند.

مثلا Glass wire یکی از برنامه های رایگان ویندوز است که قادر است میزان دیتای مصرفی را بر روی تمامی نسخه های ویندوز بررسی و رهگیری نماید.

همچنین اگر از کاربران ویندوز 8 یا 10 باشید می توانید یک اتصال به عنوان کانکشن metered تنظیم نمایید. به این ترتیب ویندوز به صورت خودکار مصرف دیتا را بررسی خواهد کرد. برای کاربران مک نیز اپلیکیشن +Bandwidth ارائه شده است.

چنانچه بخش عمده ای از پهنای باند شبکه توسط چند کامپیوتر مصرف می شود، با استفاده از این شیوه می توانید دید کلی و قابل قبولی از دیتای مصرفی توسط دستگاه های متصل به شبکه به دست آورید.پایش تک تک دستگاه های متصل به شبکهاما در مورد دستگاه های به غیر از کامپیوتر، شرایط کمی پیچیده تر می شود. به عنوان مثال امکان نصب اپلیکیشن بر روی کنسول های بازی وجود ندارد.

در مورد ابزارهای اندرویدی نیز، با اینکه می توانید میزان مصرف دیتا را بررسی و کنترل نمایید، رهگیری دیتای مصرفی از یک شبکه خاص امکانپذیر نبوده و نیاز به نصب اپ های دیگری خواهید داشت تا بتوانید اطلاعات دقیقی در مورد پهنای باند و دیتا مصرفی شبکه به دست آورید.
99
97/09/5 15:49
ایده برتر , 73027
بررسی پهنای باند و دیتای مصرفی در یک شبکه کامپیوتری اهمیت زیادی دارد.

به عنوان مثال ممکن است به دلیل اشغال شدن پهنای باند، شبکه بسیار کند عمل کند و یا اینکه میزان دیتای مصرفی دستگاه های متصل به شبکه بیش از حد مورد نیاز باشد.

این امر خصوصا زمانی که سرویس دهنده اینترنت، برای شما سقف پهنای باند اعمال کرده باشد، بسیار مهم و قابل توجه خواهد بود.نحوه بررسی پهنای باند و دیتای مصرفی شبکه - قسمت اول

چگونه پهنای باند و دیتای مصرفی دستگاه های متصل به شبکه را بررسی کنیم؟

در حالت کلی، بررسی پهنای باند شبکه و در اختیار داشتن یک تصویر جامع و کامل از مصرف دیتا کار ساده ای نیست.

یک راه حل پیشنهادی که به عنوان بهترین گزینه نیز شناخته می شود این است که بر روی روتر یک فریم ور سفارشی نصب گردد. البته راه کارهای دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به بیان آنها می پردازیم.پایش پهنای باند و مصرف دیتا روی روتر

از آنجایی که تمام دستگاه ی متصل به شبکه از طریق روتر به اینترنت متصل می شوند، مانیتور کردن یا پایش پهنای باند از طریق روتر، دقیق ترین راه موجود خواهد بود.چگونه پهنای باند و دیتای مصرفی دستگاه های متصل به شبکه را بررسی کنیم؟فریم ور DD-WRT

بیشتر روترهای خانگی، چنین قابلیتی ندارند. بنابراین لازم است یک فریم ور ثالث بر روی آن نصب شود. مثلا فریم ور DD-WRT مصرف پهنای باند را به صورت زنده نمایش می دهد.

همچنین می توان حجم دیتای مصرفی دستگاه ها را نیز با استفاده از آن بررسی نمود.

چنانچه نیاز به بررسی مصرف دیتا در یک دوره طولانی مدت داشته باشید، لازم است افزونه My Page را بر روی DD-WRT نصب نمایید.

البته توجه داشته باشید که برای این کار نیاز به فضای ذخیره سازی اضافی مثل یک USB خواهید داشت تا اطلاعات دریافت شده در طول زمان را ثبت نماید.فریم ور DD-WRTفریم ور Gargoyle

فریم ور Gargoyle بر پایه OpenWRT طراحی شده و مختص بررسی پهنای باند و مصرف دیتای شبکه می باشد.

با استفاده از این فریم ور می توانید برای دستگاه های متصل به شبکه سقف مصرف تعیین کنید. به این ترتیب هیچ یک از کاربران نمی توانند بیش از حد مجاز دانلود یا آپلود کنند.اسکریپت wrtbwmon

این اسکریپت نیز یکی از راه حل های پیشنهادی است که برای مدیریت شبکه ارائه شده است. Wrtbwmon در اصل برای روترهایی طراحی شده که بر اساس فریم ورهای لینوکسی کار می کنند.اسکریپت wrtbwmonنحوه کار این اسکریپت به این شکل است که اطلاعات به دست آمده را در یک پایگاه داده می نویسد. بنابراین لازم است یک دیتابیس جداگانه داشته باشید و آن را در اختیار wrtbwmon قرار دهید.

لازم به ذکر است که توسعه wrtbwmon متوقف شده است. اما اگر تمایل به استفاده از آن دارید می توانید از چند انشعابی که توسط سازندگان از فریم ور Tomato پیشنهاد شده استفاده نمایید.

برای بررسی شبکه بدون نیاز به روتر، ادامه این مقاله آموزشی را دنبال کنید.
97/08/17 22:21
بانوی فایل ها   , banoo.64
توضیحات کامل در فایل pdf با تصویر در خصوص adminestore و task manager و نحوه مدیریت کاربران و اعمال محدودیت برای آن ها با توضیح کامل و تصویر به صورت واضح.

انواع و اقسام پسورد گذاری بر روی یوزر های کابران با روش های مختلف
کامنت بنویسید...
بانوی فایل ها   , banoo.64
پنجشنبه 17 آبان ، 22:24
انواع پروژه تحقیق جزوات درسی پاورپوینت آزمون تو تمام رشته های دانشجویی کاردانی و کارشناسی و ... با نازل ترین قیمت در فایل های اورجینال بانو
http://filebano.ir
ادامه
97/08/5 17:25
بانوی فایل ها   , banoo.64
توپولوژی (هم بندی) شبكه های محلی:
انواع روشهای ایجاد (هم بندی) شبكه های محلی عبارتند از:
.1خطی (Bus)
.2حلقوی (Ring)
.3ستاره ای (Star)
.4کامل (Complete)
.5درختی (Tree)
شبکه های خطی (Bus)
ارتباط همه کامپیوترها از طریق کابل مشترک
کابل مورد استفاده از نوع Coaxial است
در دو سر كابل از Terminator استفاده شده كه وظیفه آن از بین بردن noise درون خط است.
ایجاد انشعاب در كابل اصلی ازTconnector
پهنای باند این شبكه ها 10Mbps است.
با قطع شدن کابل همه شبکه قطع می شود!(؟)

شبکه های خطی...

شبکه های خطی...

هم بندی ستاره ای(Star)
همه کامپیوترها به یک واحد مرکزی (Hub) متصلند
کابل مورد استفاده در آنها Cat5 است.
پهنای باند آنها 100Mbps است.
با قطع شدن کابل شبکه، کل شبکه دچار مشکل نمی شود.
قطع شدن Hub منجر به قطع کل شبکه می گردد.
اضافه کردن نود جدید به آسانی صورت می گیرد.

فایل پاورپوینت 26 اسلاید
97/05/20 16:45
  , injectorsecurityteam
[https://www.aparat.com/v/qXZsj]
درکنار ما بهترین باشید
97/05/20 01:38
Injector Security Team , Injector.Security.Team
باسلام و عرض ادب
تیم امنیتی تزریق کنندگان فعالیت خودش رو در سال 97 شروع کرده و در زمینه های زیر فعالیت میکند:
* نفوذ و دیفیس کلیه سایت و سرورهای بیگانه
* آموزش تخصصی نفوذ و امنیت
* جدیدترین اخبار سایبری ایران و جهان
* بروزترین متدهای آموزشی در زمینه امنیت
* جذب نیروهای فعال و علاقمند در این زمینه
در کنار ما حرفه ای بشید و هیجان اینترنتی رو تجربه کنید

http://www.telegram.me/injectorsecurityteam
97/05/17 18:56
  , injectorsecurityteam
باسلام و عرض ادب
تیم امنیتی تزریق کنندگان فعالیت خودش رو در سال 97 شروع کرده و در زمینه های زیر فعالیت میکند:
* نفوذ و دیفیس کلیه سایت و سرورهای بیگانه
* آموزش تخصصی نفوذ و امنیت
* جدیدترین اخبار سایبری ایران و جهان
* بروزترین متدهای آموزشی در زمینه امنیت
* جذب نیروهای فعال و علاقمند در این زمینه
در کنار ما حرفه ای بشید و هیجان اینترنتی رو تجربه کنید

http://www.telegram.me/injectorsecurityteam