نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : شادی - 281 مطلب

98/10/3 23:52
مشاوره ازدواج و خانواده , shenakhtclub
دنیای امروز پر از استرس و اضطراب است، پس در چنین دنیایی باید بیاموزیم که چگونه خوشحال شویم و چه چیزهایی می‌تواند زندگی ما را شاد و آرام کند. اینکه در زندگی چگونه به آرامش برسیم، بسیار ...
99
98/09/6 22:50
مهدی احمدی , mahdi1900
شادمان بودن وضعیتی ناخودآگاه است؛ توجه بیش از اندازه به آن، دستیابی به آن را بسی دشوارتر خواهد کرد. چنان که "جان استوارت میل" گفته است:
" کافی است که از خود بپرسید که آیا شادید تا دیگر شاد نباشید."
شادمانی آن چیزی نیست که احتمالا شما فکر می‌کنید. این پنداری طبیعی به نظر می‌رسد که شادمانی را معادلِ لذت بدانیم؛ در حالیکه لذت گذراست و شادمانی وابسته است به چیزهایی مانند کرامت، عزت‌نفس، تعهد و مسئولیت‌پذیری.
ارسطو این را دریافته بود که اظهار کرد: "شادمانی تجربه نیست؛ بلکه فعالیت است."
کتاب ۴۲ اندیشه ناب (تاملاتی درباره‌ی زندگی، جهان و هرآن چیز دیگر) مارک_ورنون
98/06/26 10:24
سحر امین پور , holo.80
98/05/7 12:45
رحیم بهجو , rainyman555
بدن شما معبد پرستش خداست ...
به بدن خود احترام بگذارید و به آن عشق بورزید .

چشمانتان را ببندید و با خود خلوت کنید ...
دریچه های ذهنتان را به روی دنیای بیرون ببندید و به سمت دنیای درون باز کنید .
در درون خود سکوت کنید !
در این لحظه حسی در درون شما جاری است ... آن را قضاوت نکنید ٬ به خوب و بد آن فکر نکنید . تنها سعی کنید آنرا بشناسید و به آن نامی دهید .
این حس ممکن است بی تفاوتی ٬ خستگی ٬ شادی ٬ آرامش ٬ نگرانی ٬ اضطراب ٬ محبت ٬ عشق ٬ نفرت ٬ ترس یا هر حس دیگری باشد ... به آن توجه کنید .
98/04/31 21:51
قاصدک , bosiniclub
خوشبختى تعریف نداره
یكى با یه دوچرخه خوشبخته یكى با یه هكتار باغ اون یكى با آدم رویاهاش...
مهم اینه...
دلت که راضى باشه خوشبختى!:)
98/04/15 08:34
ژیوار , zhivar

به یادش...
27
3
2
98/03/19 17:34
پائیز پارت , paeizpart
*****

زندگی فرصت خوبیست برای تجربه چیزهایی جالب

دیدن عجایب هفتگانه

و بادبادک بازی در حوالی پنجاه سالگی
...
******
برای زندگی کردن، شاد بودن و .....
دنبال چیزهای عجیب و غریب نباشیم . :D
کامنت بنویسید...
پائیز پارت , paeizpart
پنجشنبه 23 خرداد ، 00:25

پیروز باشید
ادامه
محمود حیدری , mahmoodheidari7
سه شنبه 21 خرداد ، 00:04
دنبال یه لقمه نونیم
ادامه
98/03/13 10:50
محمدصادق حیدری , cdana
یه بار کنج خلوت تون، خودتون رو بکشید بیرون بذارید جلوتون؛ زل بزنید تو چشمای خودتون و کمی با خودتون حرف بزنید!

بهش (به همون خودتون) بگید دقت کردی خیلی عقده ای هستی؟
بهتون میگه چرا؟

بهش بگید: چون این طوری بار اومدی! رسانه؛ مشاوران موفقیت! و همه ی جامعه مدام دارن به ما القاء می کنن که اگه می خوای زندگیت بهتر باشه، باید ثروتمندتر، جذاب تر، خلاق تر، معروف تر و کلی ترِ دیگه باشی. تصویری که از زندگی رؤیایی داری اینه که وقتی داری میری سر کار همسر و فرزندانت رو ببوسی، سوار ماشین چند میلیاردیت بشی (بعضیام هلی کوپتر شخصی دوس دارن) و به سمت محل کارت بری.

دقت کردی که تمام زورشون رو گذاشتن رو نداشته های تو؟! نداشته هات رو پُتک کردن و مدام می زنن تو سرت و این عقده هر روز و هر روز بزرگ تر می شه!

تازه این یه بخش از داستانه! فک میکنیم اگه همینا رو هم داشته باشیم همه چی حله! همین آدما هیچ وقت بهت گفتن همه ی این ایده آلی که داری مدام دارن بهت نگرانیِ از دست دادنشون رو هم میدن؟ پس مجبوری برای حفظ شون بیشتر جون بکنی و زور بزنی و چه بسا دست به هر کاری هم بزنی!

فک میکنی خوشحال بودن یعنی مشکل نداشتن! اما یادت میره که زندگی بدون مشکل امکان نداره جلو بره! هر مشکلی رو حل میکنی و احساس میکنی که الان وقتشه یه نفس راحت بکشم، یه مشکل جدید متولد میشه و آش همون آش و کاسه همون کاسه!!

تا مجردی میگی مجردم! ازدواج میکنی مشکلات جدید، بچه نداری یه مشکله! بچه دار میشی یه جور دیگه می نالی! سر درد داری، خوب میشی پات درد میگیره، خوب میشی دندونات ادا در میاره خوب میشی. یهو میبینی پیر شدی و سن که رسید به پنجاه...

اینجاست که خودتون بعد از کمی تأمل و تأیید بهتون میگه: خب باید چکار کنم؟

بهش بگید:

1. در لحظه زندگی کن: گذشته گذشته، آینده هم هنوز نیومده... به دو دقیقه بعد هم هیچ اعتمادیی نیست. پس یاد بگیر در لحظه زندگی کنی. یاد بگیر وقتی درد داری، برای دردت گریه کنی، ناله کنی، درمان کنی؛ اما یادت نره، کلی خوشیِ دیگه هم داری که میتونی همزمان با رنج کشیدنت از اون ها هم لذت ببری

2. آگاهانه بی خیال باش: شنیدی قراره آمریکا حمله کنه؟ نگرانی؟ نباش! چرا؟ چون یا حمله میکنه یا نه. تو، در هیچ کدوم از این دو حالت هیچ کاره ای نیستی. اگه حمله کنه، تو مسیر خودت رو داری میری و اگه حمله هم نکنه بازم مسیر خودت رو داری میری. پس چرا برای اتفاقی که نمی تونم توش دخل و تصرفی کنم ناراحت بشم؟ تا حالا شده یکی از برنامه های تلویزیونی محبوبت رو به خاطر دیر رسیدن از دست بدی؟ به خاطر این مسأله استرس هم داشتی؟ اگه آره پس وضعت خرابه. بگو به جهنم که ندیدم. خودم رو و حس خوب ِ الانم رو عشقه. فک میکنی با استرس و عصبانیت و نگرانی، به برنامه ی محبوبت میرسی؟ ترافیک تموم میشه؟ نع! ولی حالت بد میشه. گاهی آگاهانه خودت رو بزن به بی خیالی!

3. از این بدترش رو تصور کن: شرایط به هم ریخته؟ پول کم داری؟ به خودت بگو آخرش چی میشه؟ میتونی هر روز نون خالی با یکی دو تا خرما بخوری؟ میتونی... پس به خودت بگو فوقش هر روز نون و خرما و نون و پنیر میخورم دیگه! چرا باید انقدر خودم رو عذاب بدم (با وجود این که کاری از من بر نمیاد). گاهی بد نیست یه سر به کسایی بزنیم که اوضاع شون از ما خیلیییی خراب تره. ببین اونا هم دارن زندگی میکنن. پس خودت رو درگیر نکن که حاصلش جز نگرانی و حس منفی و کلی مشکلات بعدی نیست.

از داشته هات لذت ببر: چشماتو در میارم اگه هی بشینی از نداشته هات برام بگی! تو و هر آدمی با همه ی نداشته هاش؛ کلی داشته هم داره که به دلیل چشم سفیدی گاهی نمی بینیمشون. تو که بلدی برای نداشته هات عزا بگیری! لطفا برای بعضی از داشته هات هم عروسی بگیر! اگه نمی گیری بدون که نمیخوای نه این که نمیشه. پس مقصرِ دائم الغصه بودنت خودتی و خودت

گاهی به تسلسل میرسیم. یعنی میگیم درسته ها! من کلی چیز خوب دارم ولی برای شادتر بودن باید چند تا چیز بیشتر داشته باشم. میریم و اون چند تا رو هم به دست میاریم و باز همین جمله رو تکرار میکنیم. پس تا آخر عمر برای کسب شادی زور می زنیم و هیچ وقت شاد نخواهیم بود
همین...

#موفقیت_همین_چیزای_کوچیکه

محمدصادق حیدری
کامنت بنویسید...
محمدصادق حیدری , cdana
دوشنبه 27 خرداد ، 10:42
ادامه
  , sara.jojo
دوشنبه 27 خرداد ، 10:41
واقعا هم همینطوره
ادامه
محمدصادق حیدری , cdana
پنجشنبه 23 خرداد ، 07:40
ممنون سمانه خانم
لطف دارید
ادامه
97/09/17 15:49
آرمانیشو دات کام , armanisho
چگونه زندگی شاد و با انگیزه ای داشته باشیم؟

داشتن زندگی شاد و همه چیز تمام تنها یک انتخاب است! شما می توانید آرامش را انتخاب کنید و یا توجه به افکاری که فقط و فقط تنش را در شما بیشتر می کند.

هر قدر بیشتر به خودمان توجه کنیم و از زندگی لذت ببریم، به همانقدر بیشتر آرامش داریم و نگران هر چیزی نمی شویم! در واقع به خودمان باور داریم و با استفاده از همین باور در مسیری که هستیم ادامه می دهیم.

شادی و آرامش یک انتخاب است و شما می توانید بر اساس اولویت هایتان شاد باشید و برای رسیدن به آرامش، هر چیزی که باعث نگرانی و اضطراب می شود را رها کنید! بی خیالی مایه آرامش است بنابراین بی خیالی را بیاموزید و از خوشی های زندگی نهایت لذت را ببرید.

ما در این مطلب قصد داریم راههایی که به شما در داشتن زندگی شاد و با انگیزه کمک می کند، مطالب مهمی را برایتان ارائه دهیم. با این مقاله از آرمانیشو همراه شوید.
97/07/26 08:56
در مرزهای علم , edge_of_science


در مورد آخرین باری فکر کنید که با کسی روبرو شدید که ناراحت بود. چگونه واکنش نشان دادید؟ آیا توانستید وضعیت را از دیدگاه فرد دیگر ببینید و از او حمایت کنید؟ یا با خشم یا قضاوت پاسخ دادید؟ اگر مطابق اولین گزینه واکنش نشان دادید، با شفقت و دلسوزی پاسخ داده‌اید – و این خوب است، زیرا محبت می‌تواند شما را خوشحال تر و سالم تر کند.

شفقت توانایی شما برای تجربه احساسات دیگران است – از شادی به غم و اندوه – با تمایل به کمک. همدردی نه تنها باعث کاهش درد و رنج از طریق کمک به افراد نیازمند می‌شود بلکه می‌تواند پیوند شما را با دیگران افزایش دهد. به علاوه، شما ممکن است دریابید که ادامه این همدردی و دلسوزی شما را شادتر از زمانی می‌کند که به دنبال شادی هستید.

چرا؟ ورزیدن و یا دریافت شفقت می‌تواند:
• شما را سالم تر می‌سازد. دلیل: هر چه شادتر باشید، به عادات سالم متعهدتر خواهید بود.
• سلامت روانتان را با کاهش سطوح استرستان بهبود می‌بخشد.
• به طور موقت توجهتان را از چالش‌های زندگی خودتان دور می‌کند و بقیه چیزها را در مرکز توجه قرار می‌دهد.
• احساس معنویتان را بهبود می‌بخشد.
می‌خواهید شادی حاصل از شفقت و همدردی را تجربه کنید؟ هر یک از این اقدامات تصادفی مهربانی را امتحان کنید:
• عوارض و یا صورتحساب یک فرد غریبه را پرداخت کنید.
• اجازه بدهید کسی در صف پرداخت از شما پیشی بگیرد.
• گذراندن وقت با افراد در یک خانه سالمندان
• داوطلب شدن در یک کلینیک پزشکی رایگان یا بیمارستان کودکان.
• برای یک غریبه یا دوست عزیز دعا کنید.

شادی که بعد از مرتکب شدن تصادفی مهربانی احساس می‌کنید به شما حس اعتمادی می‌دهد که با پول نمی‌تواند خرید.
یک عمل تصادفی مهربانی برای یک دوست، همکار یا غریبه انجام دهید. پس از آن به تفاوت در میزان خلق و خوی یا استرس خود توجه کنید.
دفعه بعد که با فرد یا شرایط دشوار روبرو می‌شوید، سعی کنید با شفقت و همدردی پاسخ دهید. از خودتان بپرسید «چرا این شخص رنج می‌برد؟»
هر روز صبح به مدت یک هفته مدیتیشن انجام دهید تا بتوانید به تجربیات منفی ، با آرامش بیشتری پاسخ دهید.
4
2
6
97/06/1 12:24
 آیداا  , ayda6690
Ankara
Anıttepe
Ördekli park
کامنت بنویسید...
  , said1368
یکشنبه 22 مهر ، 12:18
varolsun gozalde
ادامه
 آیداا  , ayda6690
جمعه 2 شهریور ، 03:57
مرسی
ادامه
  , mahdi0103
جمعه 2 شهریور ، 00:45
چوخ گوزل.یاشا.......
ادامه
97/05/15 13:21
در مرزهای علم , edge_of_science


در فرهنگ پرتحرک و بیش از حد متعهد ما، تقویم ابزاری ضروری است، و خیلی وقت است که دیگر تنها برای ملاقات‌ها و مسائل کاری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بسیاری از افراد پرمشغله، ناچار می‌شوند همه کارهای زمان استراحت محدودشان را برنامه‌ریزی کنند؛ از دیدار دوستان تا داشتن رابطه با همسر.
اما آیا برنامه‌ریزی اوقات فراغت ایده خوبی است؟
محققان کالج بازرگانی Fisher دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشکده بازرگانی Rutgers، مطالعه‌ی موجود در رابطه با توانایی‌های مدیریت زمان و چگونگی تاثیر آن‌ بر جذب، نتیجه و لذت بردن از فعالیت‌های مختلف را ارزیابی کردند. بسیاری از ارزیابی‌های آن‌ها که در مجله Current Opinion in Psychology منتشر شده‌است، هم‌راستا با هوش متعارف تولیدکنندگی است. آن‌ها تعیین کردند که برای مثال برنامه‌ریزی یک کار، احتمال انجام شدن آن را افزایش می‌دهد، و اینکه انجام چندکار به انسان‌ها کمک می‌کند تا نتایج بیشتری اما با کیفیت کمتر به دست آورند.
محققان دریافتند که در مورد “لذت بردن از اوقات فراغت” استراتژی‌های قدیمی مدیریت زمان، نتیجه معکوس می‌دهند. از نظر علمی ثابت شده که همانند کارها و مسئولیت‌های شغلی، برنامه‌ریزی فعالیت‌های تفریحی، احتمال انجام شدن آن‌ها را افزایش می‌دهد. اما بر اساس آنالیز محققان، این کار هزینه‌ای به دنبال دارد. راه‌های برنامه‌ریزی اوقات فراغت بدون از دست دادن زمان تفریح:

برنامه‌هایتان را مبهم نگه دارید
مطالعات نشان داده‌اند که هر میزانی از برنامه‌ریزی ممکن است با تخریب “طبیعت جریان آزاد” فعالیت‌های تفریحی، میزان لذت بردن شما را کاهش دهد.
اما اگر تنها راه به انجام رسیدن یه قرار دوستانه یا خریدکردن، نوشتن آن در برنامه‌تان است، تا جایی که می‌توانید راجع به آن سست رفتار کنید. محققان توصیه می‌کنند به جای استفاده از ساعت‌های خاص، یک زمان کلی را در نظر بگیرید؛ برای مثال “بعد از کار” بهتر “راس ساعت 6” است.
به خودتان زمان بدهید
وقتی زمانی خالی میابید، سعی کنید تا جایی که می‌توانید فعالیت تفریحی در آن زمان بگنجانید. اما مطالعات نشان می‌دهد که تاکید زیاد برای یک فعالیت تفریحی، حتی اگر آن شروعی برای چیز لذت‌بخش دیگری است، به صورت نااگاهانه توانایی شما برای لذت بردن از آن در زمان اتفاق افتادنش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
محققان بیان می‌کنند این اتفاق ممکن است با اشتیاق شما برای کوچک شمردن میزان کاری که می‌توانیم در محدوده‌ای از زمان بگنجانیم، در ارتباط باشد. از این رو است که شما ممکن است خودتان را 30 دقیقه قبل از یک ملاقات، در حال ناله کردن – و نه شروع کاری جدید – بیابید. وقتی صحبت از اوقات فراغت است، بهترین استراتژی اجازه دادن به جریان خودبه‌خودی وقایع است.

در زمان حال زندگی کنید
به شیوه‌ای مشابه، ارزیابی‌ها نشان داده که، مستقل از محدودیت زمانی، اگاهی کامل از فعالیت‌های آینده نیز ممکن است اشتیاق شما را کاهش دهد. شاید به این دلیل که این کار شرکت‌کنندگان را از زمان حال خارج می‌کند و به جای تمرکز بر روی یک فعالیت، در یک زمان، توجه آن‌ها را به مسائل دیگری مشغول می‌کند.
97/05/10 20:40
اویتا , AvitaClub
بعضی لذتش را می برند!
بعضی حسرتش را می خورند
تا بوده همین بوده ، این قانون دنیاست!
همیشه داشته هایت میزان شادی هایت را معین می کنند
داشته هایت یک اتفاق را برایت خاص می کنند یا معمولی
مثلا فکر کن
برای کسی که سقفی ندارد
کجای برف باریدن زیباست ؟
یا برای آنکه یاری ندارد
چه چیزِ باران عاشقانه است ؟

#فرشته_رضایی
.
.
================================
به جمع ما در بزرگترین و برترین کلوب بپیوندید.
برای حمایت از ما مطلب را پست مجدد کنید.
94
3
47
97/04/25 13:00
در مرزهای علم , edge_of_science
شانس اینکه یک کار از آلبرت اینشتین بخوانید که ذهن‌تان را به سیاه‌چاله تبدیل نکند چه‌قدر است؟ این نظریه نسبیت نیست؛ این نظریه شادی است. نه تنها درک آن آسان است، بلکه می‌توانید آن را در زندگی واقعی خود به کار ببرید. اینشتین یک هدیه است که ما را بهره‌مند می‌سازد، این‌طور نیست؟
ساکت شو و پولم را بگیر
آلبرت اینشتین در سال 2017 نه تنها به خاطر امواج گرانشی یا انقباض زمان خبرساز شد، بلکه به خاطر اینکه چگونه شاد باشیم اخبار را به خود اختصاص داد. در 24 اکتبر 2017، یک یادداشت ساده دست‌نویس از آلبرت اینشتین به ارزش 1.56 میلیون دلار در حراجی در اورشلیم فروخته شد. نظریه شادی اینشتین در دفتر یادداشت هتل است، که یک مقاله علمی پیچیده نیست بلکه بیشتر چیزی الهام‌بخش است.
در این یادداشت آمده است: “یک زندگی آرام و مقتدرانه، خوشبختی بیشتری را نسبت به پیروزی موفقیت همراه با بی‌ثباتی بی سابقه به ارمغان می آورد.” طبق اعلام مزایده ها و نمایشگاه های برنده، این نامه در ابتدا تخمین زده می شد که بین 5000 تا 8000 دلار فروخته شود، اما این پیشنهاد به سرعت به 6 رقم افزایش یافت. یادداشت دیگری که در ادامه می نویسد، “هنگامی که یک اراده وجود دارد، یک راه وجود دارد،” پس از آن که در ابتدا برای فروش کمتر از 6000 دلار پیش بینی شد، برای 240،000 دلار فروخته شد.
یک نکته سخاوتمندانه
یادداشت هایی که خریداری شد (خریداران و فروشندگان ناشناس بودند) از یک دفترچه یادداشت هتل توکیو ساخته شده اند. با این حال، در پس نوشته های مختصر، یک داستان است. در سال 1922، انیشتین در حالی که در یک تور سخنرانی بود، به هتل امپریال در توکیو سفر کرد. او اخیرا کشف کرده بود که او برنده جایزه نوبل شده است. یک پیش‌خدمت برای ارسال یک پیام به فیزیکدان آمد، اما یا انیشتین هیچ پول خردی نداشت تا به او انعام بدهد، فقط اسکناس های درشت داشت، یا پیش‌خدمت طبق رسمی محلی از دریافت انعام خوددرای کرد.
برای اینکه به هر دلیلی او با دست خالی نرود و برای اینکه روی شهرتی که به زودی زیاد خواهد شد سرمایه‌گذاری کند، اینشتین دو پیام روی سرنامه امپریال نوشت و آنها را به آن پسر خدمتکار تحویل داد و به او گفت:
اگر خوش‌شانس باشی، این نوشته‌ها خودشان روزی بیشتر از چند پول خرد ارزش خواهند داشت.
این حرف طبق گفته فروشنده نامه‌ها مطرح شده است. فروشنده در هامبورگ آلمان زندگی می‌کند، و گفته می‌شود نوه برادر پیامرسان مرموز هتل است. به طور معمول، پیش‌بینی اینشتین درباره پول درست از آب درآمد.