نتایج جستجو : سیاره - 20 مطلب

97/06/19 22:05
در مرزهای علم , edge_of_science

سیاره های غنی از آب، با اتمسفری از بخار، اقیانوس هایی از آب مایع و هسته هایی که به وسیله یخ جامد احاطه شدند، ممکن است در شتاره های دوردست فراوان باشند.

یک تجزیه و تحلیل از ۴۰۰۰ سیاره ی فراخورشیدی بیان می کند که حدود ۱۴۰۰ سیاره از این سیارات غنی از آب هستند، که احتمال وجود حیات در این سیارات را افزایش می دهد.

لی زنگ از دانشگاه هاروارد هفته ی گذشته در کنفرانسی در بوستون گفت زندگی می تواند در لایه هایی نزدیک سطح در این سیاره های غنی از آب گسترش پیدا کرده باشد؛ اگر فشار، دما و مواد شیمیایی محیط مناسب بوده باشند.

تنها تعداد اندکی از سیاره های فراخورشیدی به عنوان سیاره های غنی از آب شناخته شدند. زنگ و همکارانش، روی ترکیب بقیه ی سیاره ها با تجزیه و تحلیل اندازه و شعاع و حجم هر کدام کار کردند، با در نظر گرفتن اینکه این سیاره ها چگونه ممکن است دارای آب شده باشند. آن ها یک تئوری را بررسی کردند که چگونه سیاره ها از گازهای فشرده و ماده ای که ستاره ها را به وجود می آورند، ایجاد می شوند.

سیاره های سنگی مثل عطارد، زهره، زمین و مریخ که در دماهای بالا تشکیل شده اند، نزدیک ترین مناطق دارای آب به ستاره ها محسوب می شوند. بسیار دورتر از این ستارگان، دما به حدی پایین است که بخار هوا می تواند به حدی فشرده شود که به تکه های یخ تبدیل شود. این تکه های یخ می توانند جمع شوند و سیاره های یخی را ایجاد کنند. بعضی از این سیاره ها ممکن است به وسیله ی مقدار زیادی گاز، بیشتر هیدروژن، پوشانده شوند و در نهایت به سیاره هایی شبیه به ژوپیتر، زحل، اورانوس و نپتون تبدیل می شوند.

محققان می گویند تقریبا ۳۵ درصد سیارات فراخورشیدی شناخته شده بسیار کند تکامل می یابند و قبل از اینکه به سیاره های آبی تبدیل شوند، به سمت ستاره ها عقب نشینی می کنند. اقیانوس های از هسته های مذاب شکل می گیرند و جوی از بخار از تبخیر اقیانوس ها ایجاد می شود. زنگ می گوید بر روی بسیاری از سیاره ها، آب نصفی از حجم سیاره را تشکیل می دهد، در مقایسه با زمین که تنها ۰.۰۲ درصد حجم آن از آب تشکیل شده.
99
97/05/20 21:28
موزیک اسکای , musicsky.ir
دانلود آهنگ جدید حمید عسکری سیاره

متن آهنگ سیاره حمید عسکری

ترانه: مهرزاد امیرخانی

آهنگ: حمید عسکری

تنظیم: محسن افراسیابی

Download Music Hamid Askari Sayareمتن آهنگ حمید عسکری سیارهمرکز دنیای منی که اینجوری دور تو میگردم

یه جایی تو قلبمی که مرز دوست داشتنو رد کردم

از کجا اومدی شاید از یه سیاره ی دیگه

که چشام هیشکیو شکل تو ندیده

چشات عاشق میکنه آدم بی عاطفه رو

دلم عاشق شده جدی بگیر این رابطه رو

توی دنیا تو فقط خوب میکنی حال منو

مگه میشه که همه خوبیا جمع شن تو یکی

یه نفر بودی تو دنیا شدی دنیای یکی

تو بگو آخه عزیزم بدم این قلبو به کی
97/05/18 13:58
علیرضا طاهری , atk2020
دانلود آهنگ جدید حمید عسکری بنام سیاره با بالاترین کیفیت

Download New Music Hamid Askari – Sayare

ترانه: مهرزاد امیرخانی , موزیک: حمید عسکری , تنظیم: محسن افراسیابی
96/12/27 10:37
در مرزهای علم , edge_of_science
«دافنیس»، نام یکی از ۶۲ قمر سیاره‌ی زحل است. تصویر فوق در روز ۱۶ ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی، توسط «کاسینی»، فضاپیمای ناسا گرفته شده. زمانی که این کاوشگر در حال عبور از لبه‌های خارجی حلقه‌های زحل بود. این نزدیک‌ترین عکسی است که تا کنون از این قمر کوچک گرفته شده است.

دافنیس با قطر ۸ کیلومتر درون یکی از شکاف‌های حلقه‌ی زحل در حال گردش است. گرانش این قمر کوچک، باعث پدید آمدن موج‌های جالبی در لبه‌های این شکاف شده است.

دافنیس همچون دو قمر «پَن» و «اطلس»، روی سطح خود دارای گوشته‌ای نرم است که احتمالاً حاصل انباشتگی ذرات حلقه‌های زحل است. در این تصویر می‌توان تعدادی دهانه را نیز بر روی آن مشاهده کرد. این تصویر را دوربین باند باریک کاوشگر فضایی کاسینی در نور مرئی گرفته است. مقیاس عکس ۱۶۸ متر در هر پیکسل است. ماموریت کاسینی، یک پروژه‌ی مشترک میان ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی ایتالیا است.
96/12/4 12:31
در مرزهای علم , edge_of_science
کشف نشانه‌‌های حیات روی سایر سیارات منظومه شمسی یکی از پرسشهایی است که از چند دهه گذشته دانشمندان علم نجوم را به خود مشغول کرده است. اخترزیست شناسان اروپایی در مرکز اختر زیست‌شناسی در مادرید درباره حیات فرازمینی در منظومه شمسی تحقیق می کنند. آنها تا کنون مطالعاتی درباره نشانه‌‌های حیات روی مریخ اقمار مشتری (گانیمید، اروپا و ...)‌ و تیتان قمر کیوان انجام داده اند.
مریخ روی کره زمین
دانشمندان در مرکز اختر زیست شناسی اروپا این باره تحقیق می کنند که آیا روی اقمار یا سیاره های دیگر منظومه شمسی نشانه های حیات وجود دارد. آنها این کار را با نمونه برداری از مکان های خارق العاده انجام می دهند.
دانشمندان از ۳۰ سال پیش مشغول مطالعه اشکال حیات در منطقه ریو تینتو در جنوب اسپانیا هستند. اینجا مثل مریخِ روی کره زمین است
ریکاردو آمیلز اختر زیست شناس از مرکز اخترزیست شناسی در مادرید می‌گوید: «اینجا مثل مریخ است چون مواد معدنی که اینجا وجود دارد همان موادی است که در مریخ هم پیدا شده است . از نظر زمین شیمی و از نظر کانی شناسی اینجا مریخ روی کره زمین است. آب اینجا خیلی اسیدی است و پ هاش آن حدود ۲٫۳ است. هر چه پایین تر برویم میزان اکسیژن کمتر می شود. ته این رسوب اکسیژن وجود ندارد
بزرگترین کشفی که در ریوتینتو صورت گرفته این است که اکسید آهن و اسید سولفوریک موجود در آب ، حاصل اشکال حیات است که در اعماق زیر زمین و در منافذ سنگها وجود دارد. ارگانیسمهای تک سلولی در اینجا از آهن تغذیه می کنند.
کریستینا اسکودرو پارادا، از محققان مرکز اخترزیست‌شناسی در مادرید می‌گوید:‌ «این ارگانیسمها در تاریکی مطلق هستند زندگی در اینجا به هیچ وجه به وجود نور متکی نیست. می توان گفت که محیط زیست در اینجا، یک محیط او لیگوتروفیک است. یعنی برای بقای میکروارگانیسمها مواد غذای زیادی وجود ندارد. چند سال پیش که بررسی لایه های زیر سطح را شروع کردیم متوجه شدیم که در این لایه ها حیات وجود دارد.»
نمونه های گرفته شده از ریو تینتو، در این مرکز اختر زیست شناسی در مادرید بررسی می‌شوند. این نمونه ها مرجعی هستند برای بررسی حیات روی سیارات دیگر و ساختن دستگاه هایی که بتوان با آنها وجود این نوع حیات را آشکار کرد.
96/06/2 12:29
بانک مدارک گمشده و پیداشده کشور , in909907
[https://www.aparat.com/v/Tdk5Y]
96/05/12 15:20
  , amir_bf1400
ستاره شناسان موفق به شناسائی سیاره ای در آنسوی منظومه شمسی شدند که اتمسفر فوقانی آن بسیار گرم بوده و دارای حرارت کافی برای ذوب آهن است. این سیاره با عنوان WASP-121b نامگذاری شده است.
95/03/9 23:02
نرگس  , narges.so
94/10/19 12:31
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
افق سیاره زمین در عرض این پرتره از منظومه شمسی که از رصدخانه "لاس کمپس" دیده می شود، جلوه جذابی به خود گرفته است
94/10/7 14:25
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
کاوشگرهای فضایی به صورت بالقوه قادرند نشانه‌های حیات را در سیاره‌های دیگر کشف کنند اما برای اولین بار است که ناسا ابزاری ویژه برای این ماموریت حساس به نام «لپتاپ شیمیایی» طراحی کرده است.
94/10/3 03:19
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
گروهی از محققان دانشگاه دولتی وارویک در انگلستان، باد‌هایی با وزش بیش از 8700 کیلومتر در ساعت را در اطراف یک سیاره خارج از منظومه شمسی زمین کشف کرده‌اند.
94/09/24 13:04
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
فکر می کنید اگر پای انسان به دنیاهای دیگر یا همان سیارات ناشناخته باز شود چه منظره ای پیش رویمان خواهد بود. پاسخ به این پرسشها فعلا در خلاقیت هنرمندانی نهفته که ایده های علمی – تخیلی دارند.
94/09/11 13:28
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
ستاره شناسان برای نخستین بار موفق شده اند که از نابودی یک منظومه شمسی تصویر بگیرند. این تصاویر به نوعی می توانند تصویری از آینده سیاره زمین ارائه کنند
94/09/4 11:49
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
محققان با استفاده از تلسکوپ فضایی کپلر شواهدی به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد یک ستاره کوتوله سفید در حال از بین بردن سیاره کوچکی است که در مداری مارپیچ به گرد آن می چرخد
94/05/1 19:45
بانوکا پلاس , banoka

در ۵۰۰ سال نوری از زمین ناسا سیاره ای بسیار شبیه زمین کشف کرده است. این سیاره، با نام کپلر ۱۸۶f، از نظر اندازه بسیار به اندازه زمین نزدیک بوده و در فاصله ای از ستاره خود قرار داد که احتمال حضور آب نیز در آن وجود دارد. کشف این سیاره گام بزرگی در پیدا کردن حیات در سایر سیارات و به تحقق پیوستن آرزو بشر در یافتن دیگر سیارات قابل سکونت می باشد. ادامه مطالب در بانوکا پلاس به لینک زیر
http://banoka.ir/plus/?p=1877
94/01/22 14:09
موسسه آموزشی مهر و ماه , mehromah.ir
[https://www.aparat.com/v/M7ab3]
تدوین توسط گروه فیلم و انیمیشن مهروماه.
93/06/26 00:17
♥سیاره♥ , planet1
بــه آنـهـایــی کـه دوستشـان دارید
بــی بـهـانـه بـگـویـید دوسـتـت دارم
بــگـویـیم که : در ایـن دنـیـای شـلوغ ســنـجـاقـشـان کـرده ایـد بــه دلـتـان
بــگویـید گـاهـی فـرصت بـا هـم بـودنـمـان کـوتـاه تـر
از عـمـر شـکـوفه هـاســت شـما بگویید، حــَتی اگـــر نـشـنـوند ..
95
9
59
93/06/25 23:25
♥سیاره♥ , planet1
گـــــاهی نـــــه گریـــــه آرامت می کنــــد
و نـــــــــــه خنــــــــده
نــــــــه فریـــــــــاد آرامــت می کنــــــــد
و نـــــــه سکــــــــوت
آنجـــــاست کـــــه بـــا چشمانی خیس
رو بـــه آسمـــــان می کنی و می گویی
خدایــــــا
تنهـــــا تــــو را دارم
تنهـــــــایم مگـــــــذار.
250
24
122
93/06/25 23:18
♥سیاره♥ , planet1
ﯾـــــﻪ زمانــــاﯾﯽ . . .
ﺑﻌﻀـــــــــــﯽ ﻫﺎ . . .
ﺑــﯽ ﺻـــــﺪﺍ ﺍﺯ ﺯﻧــــﺪﮔﯿــــﺖ ﻣــــــﯿﺮﻭﻧﺪ . . .
ﺑــــــــــــــــــــــــﯽ ﺧﺪﺍﺣﺎﻓﻈﯽ . . .
ﺑﺎ ﭘـــــــــــــــﺎﯼ ﺑﺮﻫﻨﻪ،ﺭﻭﯼ ﻧﻮﮎ ﭘـــــــــﺎ . . .
ﭘـــــــــــــــــــــــﺎﻭﺭﭼﯿﻦ . . . ﭘـــــــــــــــــــــــــﺎﻭﺭﭼﯿﻦ . . .
ﺗﺎ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺻﺪﺍﯼ ﺗﻖ ﺗﻖ ﮐﻔﺸــــــــﻬﺎیشان . . .
ﺁﮔـــــــــﺎﻫﺖ ﮐﻨﺪ ﺍﺯ ﺭﻓﺘﻨﺸﺎﻥ . . .
ﻭ ﺍﯾــــــــــﻦ . . .
نهــــــــــــاﯾﺖ . . .
" ﻧﺎﻣــــــــــــــــــــــــــــﺮﺩﯾﺴﺖ "
119
8
55
93/06/25 22:47
♥سیاره♥ , planet1
اونایی که به عشــــــقشون نمیرسن
هیچ وقت از تـــــه ِ دلشون خوشبخت نمیشـــــند !
چون یه چیز ِ مهمی رو از دست دادند ...
اونم دلــــــشونه !
همیشه یه خلاءی رو حس میکنند ...
همیشـــه ...
174
12
87