نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : سکته قلبی - 31 مطلب

97/06/22 10:19
در مرزهای علم , edge_of_science
این لباس هوشمند به الکترودهایی مجهز است که هرگونه بی‌نظمی در ریتم قلب را رصد می‌کند.
تی‌شرتی به نام Cardioskin ابداع شده که فعالیت قلب را رصد می‌کند و هرگونه بی‌نظمی را ردگیری کرده تا از سکته قلبی جلوگیری کند.

این لباس را می‌توان 35 بار شست و استفاده کرد. این تی‌شرت هوشمند برای بهبود روند رصد شرایط خطرناک قلبی مانند فیبریلاسیون مفصلی ابداع شده است. ضمن اینکه این تی‌شرت هوشمند می‌تواند دلیل غش کردن افراد را هم کشف کند. این لباس به الکترودهایی مجهز شده که مدام فعالیت‌های الکترونیکی قلب را رصد می‌کنند. این الکترودها با یک تراشه کوچک در لباس اتصال برقرار می‌کنند. این تراشه به طور بی سیم نتایج بررسی را به اپلیکیشن در موبایل بیمار می‌فرستد.

این اپلیکیشن اطلاعات جمع آوری شده را به کاردیولوژیست می‌دهد تا ارزیابی کند.
99
96/07/22 11:59
اینفوسلامت , infoSalamatCloob
راهنمای جامع سکته قلبی

سکته قلبی معمولا به دلیل وجود مشکل در عروق کرونر قلب رخ می‌دهند. بیماری خاصی وجود دارد که عروق کرونر را با چربی مسدود می‌کند. در اوایل دهه‌ 80 میلادی، محققان دریافتند علت سکته قلبی، پلاک مسدود کننده نیست بلکه تشکیل ناگهانی یک لخته خون در جریان خون است که باعث گرفتگی عروق می‌شود.

با علائم، علت و راه های درمان سکته قلبی آشنا شوید!
95/12/8 10:48
شرکت دارویی زردبند , zardbandco
95/10/6 20:43
الو دکتر , Alodoctor.ir
در خبرها آمده است: شاید ترامپ به‌دلیل فشارها، سال آینده فوت کند. احتمال جدی وجود دارد که او به سکته قلبی دچار شود!!!
این اخبار از کجا منتشر شدند؟ آیا این ادعاها واقعی هستند؟ روی ▼||لینک زیر||▼ کلیک کنید!!!
95/09/10 19:21
مهدی بیا , mahdibiya
این مطلب رو برای دوستاتون منتشر کنید شاید نجات بخش جان انسانهایی باشد
76
5
76
95/08/26 18:51
الو دکتر , Alodoctor.ir
این روزها خانواده های زیادی در دنیا به خاطر مرگ ناگهانی عزیزانشان در اثر سکته قلبی سوگوار هستند اما می توان با دقت در نشانه های هشدار قبل از سکته از وقوع حوادث تلخ جلوگیری کرد.
کارشناسان بهداشتی به افراد سالمند و میانسال و نیز افرادی که سابقه بیماری های قلبی را دارند توصیه می کنند نسبت به برخی علائم که هشدار وقوع حمله قلبی است بی توجه نباشند.
ادامه مطلب را در لینک زیر بخوانید:
3
7
95/07/12 16:09
مدیکال اینفو , medicalinfo
متخصصان قلب و عروق اعتقاد دارند سکته قلبی در بین ساعات ۴ تا ۱۰ صبح بیشتر روی می‌دهند و این امر می‌تواند به علت افزایش سطح آدرنالین خون، افزایش فشار سیستولیک خون یا افزایش غلظت خون در صبح هنگام باشد.

احتمال سکته قلبی در این ساعات بیشتر است!

بزرگ‌ترین خطر بی‌توجهی به سکته قلبی و علائم آن، مرگ است و در غیر این صورت فرد دچار نارسایی قلبی، تنگی تنفس، خستگی زودرس و علائم نارسایی قلبی همچون ورم پا و تندی ضربان قلب در هنگام فعالیت و استراحت می‌شود. تقریبا چهار نفر از پنج نفری که به دلیل بیماری‌های عروقی جان خود را از دست می‌دهند، ۶۵ سال یا بیشتر سن دارند. در سنین بالاتر، زنانی که حمله قلبی دارند، دو برابر بیشتر از مردان دچار مرگ می‌شوند. همچنین مردان در معرض خطر بیشتری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی هستند و در سنین پایین‌تر به این بیماری دچار می‌شوند. این میزان نزد زنان حتی پس از یائسگی (هنگامی که میزان مرگ زنان به دلیل بیماری قلبی افزایش می‌یابد) به اندازه مردان نیست.

استرس بطور مستقیم و غیر مستقیم می‌تواند به بیماری‌های قلبی و بروز حملات قلبی منجر شود. استرس بطور غیر مستقیم با افزایش رفتارهای پرخطر همچون پرخوری، بی‌تحرکی، روی آوردن فرد به سیگار و مواد مخدر، افزایش فشار خون و کلسترول، ریسک بیماری‌های قلبی و حمله قلبی را افزایش می‌دهد. استرس باعث آزاد شدن ذخایر اسیدهای چرب و گلوکز در جریان خون می‌شود. این مواد می‌توانند به چربی و کلسترول تبدیل و به دیواره رگ‌ها رسوب کنند و در نهایت منجر به آترواسکلروز و پرفشاری خون شوند.
95/06/20 14:17
مدیکال اینفو , medicalinfo
شما با تهیه یک معجون طبیعی می‎توانید گردش خون و سلامت قلب و عروق‎تان را بهبود ببخشید و با كاهش فشار خون از سکته قلبی و مغزی پیشگیری کنید. در این داروی خانگی از سیر و لیموترش استفاده می‎شود. تركیب سیر و لیمو می تواند سلامت
برای ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه نمایید
95/04/19 22:53
نرگس  , narges.so
95/04/5 11:01
مدیکال اینفو , medicalinfo
محققان می‌گویند برخی از بیماری ها در زنان مجرد بیشتر از سایرین است و می تواند سلامت آنها را به شدت تهدید کند. زنانی که زندگی خانوادگی آنها دچار مشکل شده است و طلاق گرفته اند یا همسر خود را از دست داده اند، بیشتر دچار سکته مغزی یا قلبی می‎شوند.

زنان مجرد بیشتر در خطر سکته هستند! سکته زنان مجرد بیشتر در خطر سکته هستند!

زنانی که زندگی خانوادگی آنها دچار مشکل شده است و طلاق گرفته اند یا همسر خود را از دست داده اند و حال به عنوان یک مادر مجرد مجبور به نگهداری از کودکان هستند با افزایش ۴۰ درصدی سکته قلبی و ۷۴ درصدی سکته مغزی به نسبت سایر زنان که با همسر خود زندگی می کنند مواجه هستند.

کارشناسان دانشگاه روتردام هلند این نتایج را با تحقیق بر روی بیش از ۱۱ هزار زن بدون همسر دارای فرزند در اتحادیه اروپا بدست آورده اند. متخصصان علت این مسئله را فشار مضاعف روحی و جسمی به مادر برای نگهداری از کودکان عنوان کرده اند که می تواند به شدت بر سلامتی آن ها اثر منفی گذاشته و سبب مرگ زودرس شود. انجام وظایف مادرانه، کار در خارج از خانه، رفت و روب منزل و پرکردن خلاء نبودن پدر می تواند فشاری مضاعف به زنان بویژه در سنین میانسالی وارد کند و آنها را با خطر عدم رسیدگی به سلامت فردی و ابتلا به انواع بیماری های مزمن واگیر و غیر واگیر مواجه کند. براین اساس روانشناسان و مشاوران خانواده به زوج ها توصیه می کنند اگر فرزند دارند بر سر مسائل کوچک که قابل حل و فصل است زندگی خانوادگی خود را خراب نکنند زیرا رشد و تربیت کودک به تنهایی توسط یکی از والدین می تواند بسیار سخت باشد.
95/04/3 11:21
منتخب وب , montakhabweb.ir
می ‌گویند سكته مغزی سومین علت مرگ و چهارمین علت ناتوانی در جهان است.

عده زیادی از افراد مبتلا به این اختلال نمی ‌میرند، ولی سال‌های سال با نوعی ناتوانی، زندگی خود را ادامه می ‌دهند. این بیماری در ایران هم هر سال جان هزاران نفر را می ‌گیرد، اما به عقیده كارشناسان، مردم هنوز سكته مغزی را به خوبی نمی‌ شناسند.
در حمله مغزی، مانند حمله قلبی بلافاصله باید به‌ دنبال كمك بود، چون هر یک دقیقه‌ هم برای این بیماران ارزشمند است. هر چقدر هم معالجه دیرتر شروع شود، صدمات و شدت ناتوانی بیشتر خواهد بود.

"برای مشاهده مشاهده مقالات قلب و عروق لینک زیر را کلیک کنید" ▼▼
95/02/21 12:04
نرگس  , narges.so
94/10/30 17:26
طب بوک , tebbook_com
سکته قلبی (در اصطلاح پزشکی ام‌آی) و یا انفارکتوس میوکارد (به انگلیسی: Myocardial infarction) یا حمله قلبی٬ عبارت از انهدام و مرگ سلولی دائم و غیرقابل برگشت در بخشی از عضله قلب (میوکارد) است که به علت ازبین‌رفتن جریان خون و وقوع یکایسکمی شدید در آن قسمت از قلب روی‌می‌دهد. این توقف گردش خون ممکن است ناگهانی و بدون هیچ علائم قبلی نمایان گردد یا پس از چند حمله آنژینی (درد قفسه سینه) نمود یابد. عمده‌ترین دلیل سکته بسته‌شدن رگ‌های تغذیه‌کننده قلب است. برای رفع انسداد غیر از دارو، از بالن و جراحی قلب باز (تعویض رگ مسدود شده) استفاده می‌شود. سکته قلبی نوعی عارضۀ فراگیر است که هرساله باعث درگذشتن هزاران تن می‌گردد. با پیوستن به این صفحه از مطالب مفید آن در این خصوص استفاده نمایید
1
1
94/10/24 14:23
یادِیار , yadeyar
روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد، «شیمون پرز» رئیس سابق رژیم صهیونیستی امروز (پنج‌شنبه) در اثر سکته قلبی در بیمارستان بستری شده است.

بر اساس این گزارش، شیمون پرز 92 ساله، بعد از احساس درد در ناحیه سینه، به مرکز پزشکی «شبا» منتقل شد.
18
12
35
94/09/3 23:47
مجله علم ورزش , elmevarzesh
94/08/28 14:02
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
یک تحقیق جدید نشان داده است که در زنان جوان مبتلا به دیابت احتمال بروز حمله قلبی افزایش پیدا می کند.