نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : سازمان ملل - 137 مطلب

97/12/25 12:11
در مرزهای علم , edge_of_science

سازمان ملل در مورد افزایش شدید دمای قطب شمال هشدار داده است. این سازمان اعلام کرد، حتی اگر اهداف پیمان اقلیمی پاریس نیز عملی شود، دمای زمستانی در قطب شمال تا سال۲۰۵۰ سه تا پنج درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد یافت.

سازمان ملل متحد چهارشنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) در نایروبی در مورد گرم شدن خارج از کنترل قطب شمال و پیامدهای غیر قابل پیش‌بینی آن هشدار داد.

به گزارش سرویس رسانه‌ای اوانگلیک (epd)، سازمان ملل اعلام کرد، در صورتی که اهداف پیمان آب و هوایی پاریس نیز به دست بیاید باز هم دمای هوای زمستان در قطب شمال تا سال ۲۰۵۰ بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد نسبت به فواصل سال‌‌های ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۵ افزایش خواهد یافت.

بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی که به مناسبت نشست زیست‌محیطی سازمان ملل در نایروبی، پایتخت کنیا انجام شد، گرمایش زمین در منطقه قطب شمال باعث بالا آمدن هر چه بیش‌تر سطح آب اقیانوس‌ها خواهد شد.

سازمان ملل در این نشست که تا روز جمعه ادامه دارد افزود، این تغییرات بسیاری از مناطق ساحلی را به خطر می‌اندازد. حتی ممکن است جزایر کوچک‌تر کاملا زیر آب رفته و ناپدید شوند.
99
97/07/3 23:19
دکتر وحید تقی زاده , lovers_iran
[https://www.aparat.com/v/6ungy]
فیلم سخنرانی کامل رئیس جمهور دکتر حسن روحانی در اجلاس سران سازمان ملل متحد در نیویورک، آمریکا - دکتر وحید تقی زاده - 1397/7/3 - ساعت 21:30 امشب به وقت تهران - آپلود فوری در ساعت 22:45 امشب
96/06/21 12:59
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
رهبرانقلاب:
درباره میانمار؛ دبیر كل سازمان ملل محكوم كرده. زحمت كشیده!
چه فایده‌ای دارد؟
باید اثر عملی داشته باشد!
به دولت میانمار فشار سیاسی و اقتصادی وارد شود.
10
3
3
96/06/21 12:52
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
√ با اقدامات دولت میانمار و آن زن بی‌رحم! در رأس آن، مرگ جایزه صلح نوبل! رقم خورد.

√تقلیل فاجعه میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بودایی‌ها درست نیست.

√ یک قضیه سیاسی است، زیرا مجری آن، دولت میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی‌رحم قرار دارد که برنده جایزه صلح نوبل بوده و با این اتفاقات، در واقع، مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد.

رهبر انقلاب
۹۶/۶/۲۱
95/08/3 06:18
دکتر احمدی‌نژاد دامت تاییداته , Dr.Ahmadinejad
دکتر محمود احمدی نژاد خطاب به دبیرکل جدید سازمان ملل تصریح کرد: متاسفانه امروز به بهانه های گوناگون، اراده چند قدرت سلطه گر، بویژه دولت آمریکا در مسائل مهم جهانی بر اراده جمعی و نظر مجمع عمومی غلبه دارد و مصوبات مجمع غالبا جنبه تزیینی پیدا کرده است. این شرایط بسیار ظالمانه، غیردموکراتیک و در نقطه مقابل فلسفه وجودی سازمان است.
به گزارش راهکارنیوز، دکتر محمود احمدی نژاد با ارسال نامه ای به دبیرکل جدید سازمان ملل، انتخاب وی را به این سمت تبریک گفت و برای افزایش کارامدی سازمان ملل پیشنهادها و راه کارهای مهمی را به وی ارائه کرد.
متن نامه دکتر احمدی نژاد به آقای گوتررس که امروز به دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران تسلیم شد به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
عالی جناب آنتونیو مانوئل د اولیویرا گوتررس
دبیرکل محترم سازمان ملل متحد
سلام علیکم

احتراما انتخاب جناب عالی را به سمت دبیرکلی سازمان ملل متحد تبریک عرض می نمایم و برای شما در انجام این مسئولیت خطیر و به نتیجه رساندن ماموریت هایی که در این برهه حساس از زمان مورد انتظار ملت هاست از خداوند مهربان موفقیت مسالت دارم.

به خوبی مطلعید که سازمان ملل متحد در پاسخ به یک ضرورت تاریخی و آرزوی دیرین جامعه بشری به منظور سازماندهی مدیریت مشترک جهانی و برپایی دنیایی سرشار از عدالت، آزادی ، کرامت، صلح، امنیت و رفاه برای همه و عاری از هرگونه برتری جویی، ظلم، تبعیض، تحقیر، جنگ، خشونت، تجاوز، ناامنی و فقر تشکیل شده است.

همه این آرزوها و دریک کلام تحقق انسان جهانی و جهان انسانی که مبتنی بر شکوفایی فطرت الهی انسانهاست، آرمان و خواست مشترک همه اقوام و ملت ها و آحاد بشر است و سازمان ملل متحد که بزرگترین و مهمترین سازمان بین المللی حاضر جهان است، ماموریت راهبری جامعه جهانی به سوی این آرمان بزرگ و مشترک را برعهده دارد.

عدم رعایت عدالت در اساسنامه سازمان ملل و برخورداری معدودی از اعضاء از امتیاز وتو، تضییع حقوق ملت ها و به چالش کشیده شدن فلسفه وجودی این سازمان را در پی داشته است. مزید بر آن استقرار مقر سازمان در خاک ایالات متحده آمریکا به استیلای دولت آمریکا بر ارکان این مهمترین نهاد بین المللی انجامیده است که در نتیجه آن، جز در دوران محدودی از ابتدای حیات خود نتوانسته است در مسائل مهم جهانی، نقش موثر و اصلی را به نفع ملت ها ایفا نماید.

علیرغم تلاش وافر کارکنان و نهادهای وابسته و دبیران کل به دلایل پیش گفته، نقش سازمان ملل در حل و فصل عادلانه و انسانی چالش های جهانی و منطقه ای و تحقق اهداف اصلی آن سازمان به مرور کمرنگ تر شده است.

تداوم و گسترش درگیری ها، جنگ ها، تجاوزها، کشتارهای دسته جمعی، مسابقه تسلیحاتی و انبارهای مملو از تسلیحات بسیار پیشرفته و روزآمد در جهان از یک سو نشانه ادامه جریان سیاست های ضد مردمی قدرتهای شیطانی و برتری طلب و از سوی دیگر نشانه ضعف و ناکارامدی سازمان ملل است.

گرچه امروز در منظر عمومی ملت ها، اعتبار سازمان ملل و اعتماد به توانایی آن در انجام موثر و سازنده ماموریت ها به شدت کاهش یافته و مخدوش شده است و بسیاری از آن به عنوان ابزار اعمال اراده و تحمیل سیاست های سلطه گران جهانی و بویژه دولت ایالات متحده آمریکا یاد می کنند، لیکن همچنان این شعله امید در ملت ها زنده است که با اصلاح ساختار و اساسنامه و رفع نقص ها، این سازمان بی بدیل بتواند هویت واقعی خود را بازیابد و ملت ها را در تحقق اهداف انسانی و متعالی یاری دهد.

بر همین مبنا و برای کمک به جناب عالی، پیشنهاداتی را تقدیم می کنم. اطمینان دارم که تمرکز بر آن ها می تواند امید ملت ها را افزون ساخته و راه جدیدی را فراروی آنها بگشاید.

۱- مجمع عمومی در واقع نماد اراده جمعی ملت ها و دولت ها و در حقیقت نماینده صاحبان سهام جهان است و باید بالاترین جایگاه را داشته باشد. متاسفانه امروز به بهانه های گوناگون، اراده چند قدرت سلطه گر، بویژه دولت آمریکا در مسائل مهم جهانی بر اراده جمعی و نظر مجمع عمومی غلبه دارد و مصوبات مجمع غالبا جنبه تزیینی پیدا کرده است. این شرایط بسیار ظالمانه، غیردموکراتیک و در نقطه مقابل فلسفه وجودی سازمان است. سازمان ملل تاسیس شد تا قدرت های سلطه گر و وارثان استعمارگران را محدود کند. تلاش مستمر و همگانی برای بازیابی جایگاه اصلی مجمع عمومی، یک ضرورت و مهمترین گام است.

۲- دبیرکل در واقع باید برامده از آراء ملت ها و دولت ها و تنها نماینده مشترک آنان در این سازمان باشد و ماموریت هایش را تحت نظر مجمع عمومی و با تکیه بر قدرت آن مجمع که نماینده قدرت ملت هاست، به انجام برساند. لیکن با کمال تاسف و در اثر برتری جویی برخی اعضاء و سوء استفاده آنان از اساسنامه، این جایگاه رفیع مخدوش شده است. سلطه گران که خود عامل اصلی مشکلات جهانند، به اندازه کافی اختیارات و نفوذ دارند و اگر خدای ناکرده دبیرکل نیز تحت اراده آنان قرار گیرد، چیزی از هویت اصلی سازمان باقی نخواهد ماند. دبیرکل در واقع رئیس جمهور جهان و نماینده همه ملت ها در دفاع از حقوق آنان و پیشبرد اهداف مترقی سازمان است و باید بالاترین جایگاه را در مناسبات جهانی داشته و تکیه اصلی او بر قدرت ملت ها بوده و از توان جمعی ملت ها برای انجام ماموریت هایش استفاده نماید.

اطمینان دارم که همه دولت ها و ملت های مستقل، دبیرکل را در انجام این گام مهم یاری خواهند داد. زیاده خواهی به نظر نمی رسد اگر آرزو کنیم روزی دبیرکل مستقیما توسط ملت ها و با آراء آحاد مردم جهان برگزیده شود.

۳- حذف امتیاز ناعادلانه و ضد مردمی “وتو” گام بعدی است که بسیار مهم و عنصر اصلی در اصلاح ساختار است. باید این انحصار ظالمانه در هم شکسته شود.

۴- آمد و شد نمایندگان ملت ها به سازمان ملل باید فقط و فقط با نظر سازمان و به صورت کاملا آزاد انجام شود که این امر مستلزم تغییر مقر اصلی آن از نیویورک به محلی مستقل است. اطمینان دارم که ملت ها و دولت های متعددی آمادگی دارند بخشی از خاک خود را برای این منظور به سازمان ملل اختصاص دهند. این سازمان باید به مامن و ملجاء ملت ها تبدیل شود.

۵- ایجاد شبکه تلویزیونی بین المللی و مستقل برای سازمان و گزارش مستمر و مستقیم فعالیت ها و برنامه ها برای عموم مردم یک ضرورت است که امیدوارم به دست شما محقق شود.

۶- توسعه مقرهای ثابت سازمان ملل به آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و آمریکای لاتین خواست نابجا و ناحقی نیست. در حال حاضر مقرهای ثابت سازمان ملل فقط در آمریکا و اروپا قرار دارد. انتظار می رود جناب عالی اقدام شایسته ای را در جهت زدودن این تبعیض جغرافیایی به عمل آورید.

۷- حداقل انتظار این است که در شرایط ناتوانی در انجام وظایف به دلیل تحمیل قدرت های سلطه گر، دبیرکل موضوع را مستقیما با همه مردم در میان بگذارد و از آنان کمک بخواهد.

به همین مقدار اکتفا می کنم و از خداوند متعال می خواهم که شما را در انجام ماموریت بسیار مهم و سنگین دبیرکلی یاری دهد و همه ملت ها را در برپایی جامعه جهانی انسانی و آرمانی سرشار از عدالت، آزادی و عشق موفق گرداند.

با تقدیم بهترین آرزوها

محمود احمدی نژاد
95/07/27 14:46
 محمدی , chmd
گرسلی نماینده ایالت آیووا و رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا، در مصاحبه با مجله «پالیتیکو» گفت: «برخی از اسنادی که تازه به دست آمده نشان می‌دهد که اسرائیل عملیات ترور رفیق الحریری را با کمک عربستان سعودی انجام داده است».
95/07/18 23:10
تا فصل حق 2 , TheRight
عکس بان‌کی‌مون با چک 100میلیون دلاری سعودی، معنادارترین تصویر قرن 21 و صحنه دریافت کارمزد رذالت، مزد سکوت و حقوق مزدوری سازمان ملل در قبال نسل‌کشی سعودی‌ها در یمن است.

@sariholghalam ✅
34
2
30
95/07/17 10:26
خبرگزاری مهر , MehrNews
شورای امنیت در رای گیری غیررسمی، آنتونیو گوترس پرتغالی را به سمت دبیرکل بعدی سامان ملل متحد برگزید.
1
95/07/2 00:49
پایگاه تحلیلی خبری تاثیر , tassir.ir
متن کامل سخنان رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل

▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █ ♦تاثیر، اولین و بزرگترین مرجع عکس خبر♦ █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂

┘◄ بــــرای مشـــــــــاهده خبـــــــــــر روی لینــــــک زیــــــر [ ▼▼ ] کلیــــک کنــــید .
5
2
5
95/06/6 13:08
گرداب , Gerdab.ir
تاریخچه آموزش سواد رسانه‌ای به حدود 30 سال پیش باز می‌گردد. پیشگامان آموزش سواد رسانه‌ای، کشورهای انگلیسی زبان اعم از کانادا و انگلستان هستند. هم اکنون نیز کشورهایی از قبیل یونان، ایتالیا، هند و روسیه در حال برنامه‌ریزی برای ارتقای سواد رسانه‌ای در کشورهای خود هستند.
سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد، یونسکو (UNESCO) تاکنون نقش ویژه‌ای در حمایت از سواد رسانه‌ای ایفا کرده است. این سازمان در توسعه سیاست‌گذاری‌های آموزشی نقش داشته و منابعی در اختیار معلم‌ها قرار داده است تا به وسیله آن بتوانند سواد رسانه‌ای را در آموزش خود بگنجانند.
کمیسیون اروپا (European commission) نیز پروژه سواد رسانه‌ای را در کشورهای اروپایی بین سال‌های 2002 و 2003 راه اندازی کرد.
از دیگر فواید سواد رسانه‌ای نیز این است که رشد فردی را در بسیاری از زمینه‌ها بالا می‌برد و به کاهش خشونت و اعتیاد کمک می کند، آگاهی مردم جامعه نسبت به نحوه مصرف را افزایش داده و موجب کاهش مصرف‌گرایی می‌شود.
شرایط سیاسی نیز تا حد زیادی فعالیت‌هایی که می‌توان در زمینه سواد رسانه‌ای انجام داد را مشخص می‌کند. چالش‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی قرن 21 که نتیجه ظهور رسانه است نیازمند همکاری معلمان، سیاستمداران، محققان، مسئولین، صنعت تکنولوژی، جامعه مدنی و رسانه‌ای و همچنین درک درست چالش‌های جهانی آموزش سواد رسانه‌ای است. مفاهیم سواد رسانه‌ای می‌توانند روشی برای مواجهه با خط ‌مشی‌های متعصبانه رسانه‌ها و جایگزینی برای مقررات حکومتی آنها باشد.

متن کامل را در گرداب بخوانید.

95/05/19 14:59
رنگین کمان عشق , r-k-eshgh
▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀

✘► √ لایڪـــc √ ڪامنتـــc √ پُستـ مُجَـבב◄✘
95/05/10 11:28
مقلد آیت الله مکارم شیرازی , makarem.ir_fans
متاسفانه اکنون مال بر جهان حاکم است، عربستان با اموالی که دارد حتی دبیرکل سازمان ملل را با دلارهای نفتی اش تهدید می کند

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار با جمعی از طلاب مشهد، تهران و ارومیه ضمن آرزوی موفقیت آن‌ها در امر تحصیل و تبلیغ گفت: یکی از معجزات پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلّم مسأله حمایت از علم و عالم و دانشمند است، زیرا زمانی آن حضرت ظهور کردند که عصر جاهلیت بود و جهل همه جا را فرا گرفته بود.

ایشان افزودند: با این حال پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلّم و کتاب آسمانی ایشان، قرآن کریم آنقدر از علم سخن به میان می‌آورند که از جریان معمول خود خارج است، به بیان دیگر محصول آن جامعه جاهلی نمی‌تواند اینچنین حمایتی از علم باشد.

معظم له به سرچشمه‌ای که بر علم تأکید می‌کند اشاره کرد و فرمودند: این حمایت از علم سرچشمه‌اش به حضرت آدم می‌رسد، خداوند حضرت آدم را به اسم، عالم می‌کند و به همین دلیل عالم شدن به فرشته‌هایش دستور می‌دهد که به ایشان سجده کنند؛ افتخار آدم که به خاطر آن مسجود ملائکه شد داشتن علم بود.

ایشان با بیان اینکه اولین چیزی که به پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلّم نازل شد علم و خواندن بوده است، ابراز داشتند: اولین وحی به پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله وسلّم تأکید بر خواندن بوده است، این نکته بسیار مهم است که ما درک کنیم در عصر تاریک جاهلیت، اسلام تا چه حد از علم دفاع می‌کند و 70 آیه درباره تفکر و تدبر و اندیشیدن در قرآن کریم وجود دارد و این تکرارها مسائلی نیست که بتوان ساده از کنارشان گذشت.

حاکمیت مال بر جهان

معظم له در ادامه تصریح کردند: بعد از پیغمبر صلی الله علیه وآله وسلّم جانشین آن، حضرت علی علیه السلام نیز بر این امر بسیار تاکید کرده‌اند؛ به نهج البلاغه توجه کنید که مملو از این روایات است، مانند کلمه قصاری که حضرت، علم را بر مال برتری می‌دهند، این در حالی است که امروزه مال را بر علم برتری می دهند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به مشکل اصلی جوامع امروزی اشاره کرد و افزودند: امروزه تمام مردم به دنبال مال هستند و علم را نیز خادم مال می‌دانند، حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند؛ علم پنج فضیلت بر مال دارد؛ اول، علم حافظ شخص است اما مال را باید حفظ کرد؛ دوم، مال را وقتی می‌بخشی کم می‌شود اما علم با بخشیدن و انفاق کردن بیشتر می‌شود.

معظم له اظهار داشتند: تفاوت سوم مال و علم این است، کسی که به خاطر مال و ثروت به دنبال فردی می‌رود با از بین رفتن مال از او جدا می‌شود اما علم باعث می‌شود افراد همیشه به دنبال فرد باشند؛ تفاوت چهارم این است، آن‌هایی که طالب مال هستند حتی در حال حیات نیز مرده‌اند اما علما با اینکه فوت کرده‌اند باز هم آثارشان باقی مانده است، مانند شیخ انصاری و شیخ طوسی.

ایشان تفاوت پنجم بین علم و مال را اینچنین بیان کردند: علم حاکمیت دارد و مال محکوم است یعنی مال را باید انسانی تنظیم و مدیریت کند ولی علم اینگونه نیست.

بلای بزرگ دنیای امروز حاکمیت اموال نامشروع بر جهان است

معظم له با بیان این‌که اسلام از1400 سال قبل به علم بسیار اهمیت داده است، ابراز داشتند: متاسفانه اکنون مال بر جهان حاکم است، عربستان با اموالی که دارد حتی دبیرکل سازمان ملل را با دلارهای نفتی‌اش تهدید می‌کند تا نام عربستان را از لیست گروه‌های کودک‌کش بردارند و آن‌ها نام عربستان سعودی را فورا حذف می کنند.

ایشان افزودند: در اینجا مشخص می‌شود که حتی دبیر کل سازمان ملل نیز رشوه‌خوار آن‌هاست، در جای دیگر نیز شواهد آمریکا نشان می‌دهند که عربستان در ماجرای تخریب برج‌های دوقلو دست داشته است اما با همین تهدید اسم او را حذف می‌کنند؛ جنگ‌ها و کشتارهایی که امروزه صورت می‌گیرد به دلیل همین حاکمیت مال است، اگر حاکمیت متعلق به علم بود دیگر شاهد این اتفاق‌ها نبودیم.

امروزه جهان نیاز بیشتری به معارف اسلامی دارد

معظم له به توفیقی که نصیب طلبه‌ها شده است تا در مسیر اهل بیت علیهم السلام قدم بردارند اشاره کرد و فرمودند: افراد بسیاری آرزو دارند در این مسیر قرار بگیرند اما نمی‌توانند؛ خداوند به شما لطفی داشته است تا در این مسیر قرار بگیرید و نامتان شاگردان امام صادق و امام باقر علیهماالسلام باشد.

ایشان افزودند: ما در زمانی زندگی می‌کنیم که نیاز به علوم اسلامی از هر زمان دیگری بیشتر است، در گذشته شبهات کم بود اگر هم وجود داشت در منطقه محدودی بود، اکنون شبهات زیاد است و بوسیله رسانه‌های مدرن از شرق به غرب و از غرب به شرق می‌رود که در چنین فضایی ما مسؤولیت زیاد و سنگینی داریم.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این‌که طلاب باید نیاز روز را بدانند، افزودند: لازم است طلاب نیاز روز را بیاموزند، درس‌های حوزوی را خوب خوانده و در کنارش مسائل دیگر نیز دانسته شود، طلبه باید بداند که مسأله تکفیر زادگاهش عربستان سعودی و تعلیمات محمد بن عبدالوهاب آن را ایجاد کرده است، همچنین باید طلبه بداند عرفان‌های کاذب از کجا آمده‌اند و بتواند پاسخ آن‌ها را بدهد.

ایشان در پاسخ به این سؤال که اسباب موفقیت در طلبگی چیست، فرمودند: اسباب موفقیت طلبه سه چیز است؛ اول منظم بودن، نظم در مطالعه، مباحثه و تمام امور زندگی؛ دوم، پشتکار است. طلبه نباید خسته شود و باید مدام زحمت بکشد؛ سوم، خلوص نیت است، هرچه نیت خالص‌تر باشد موفقیت بیشتر خواهد بود. بدانید و آگاه باشید که افراد موفق انسان‌های مخلصی بودند.

دسترسی از طریق:
95/03/26 19:03
شبکه خبری العالم , AlalamTV
کودکان یمنی در اعتراض به تصمیم سازمان ملل متحد به خاطر حذف نام ائتلاف متجاوز سعودی از لیست سیاه تروریسم ...
جزییات خبر را در لینک زیر بخوانید :
95/03/20 12:33
شبکه خبری العالم , AlalamTV
منابع دیپلماتیک فاش کردند که عربستان سعودی برای حذف نام ائتلاف عربی از فهرست سیاه، از راه های مختلف سازمان ملل را تحت فشار قرار داد.
95/02/15 10:03
شبکه خبری العالم , AlalamTV
كمیته سازمان ملل برای مبارزه با شکنجه از دو برابرشدن سلولهای انفرادی در رژیم اشغالگر از سال دو هزار و دوازده تا دوهزار و چهارده و افزایش شکنجه اسرای فلسطینی خبر داد.
جزییات خبر را در لینک زیربخوانید :
95/02/1 09:02
شبکه خبری العالم , AlalamTV
وزرای خارجه ایران و آمریکا، پشت درهای بسته در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک ملاقات کردند.
جزییات خبر را در لینک زیر بخوانید :