نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : ساخت لوگو - 8 مطلب

98/07/23 10:55
مجتبی  عابدینی , mojtaba.abedini30
نشان‌واره یا لوگو یا آرم عنصری گرافیکی از علائم دیداری است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا با اشکال تصویری به صورت ویژه (و نه الزاماً خوانا) چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و ... باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه دیگر متفاوت باشد.

نشان‌واره طرحی ملموس و متمایز برای نمایاندن یک مجموعه، کالا یا سرویس مشخص است که در کنار اشاره به برخی مفاهیم، گاهی ویژگی‌ها و هویت یک سازمان یا کالا را نیز بازمی‌نمایاند.

اخیراً اصطلاح لوگو برای شرح علائم، تمثالها، لباس نیروهای نظامی، نشان‌ها و حتی پرچم‌ها استفاده شده‌است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی لوگو، منحصر به فرد بودن آن می‌باشد . که با رعایت تکنیک‌های زیر بدست خواهد آمد. تکنیک DOIT: این تکنیک از مهم‌ترین روش‌های طراحی نشان واره یا لوگو خلاقانه می‌باشد که برای هر نوع طراحی کاربرد دارد. شناخت مساله، باز کردن و تحلیل آن در ذهن، معرفی راه حل‌های مختلف و انتخاب بهترین راه حل، چهار گام در این تکنیک می‌باشد . DOIT مخفف چهار لغت Define، Open، identify و Transform می‌باشد . تکنیک چرا؟ پاسخ دادن به چراهای موجود در طراحی لوگو یکی از بهترین راه حل‌ها برای طراحی لوگو خلاقانه می‌باشد . تکنیک توهم خلاق: برای داشتن طراحی لوگو خلاقانه؛ در مرحله اول باید ذهن خلاق و دیدی ماورا داشتن. تکنیک "چه میشود اگر...؟": در این نوع طراحی لوگو، طراح مدام در حال سؤال پرسیدن از خود و پاسخ دادن به آن برای تغییر طرح اولیه و دست یافتن به طرح کاملا خلاقانه می‌باشد . تکنیک "سینکتیکس (synetikos)": این تکنیک در طراحی‌های گروهی کاربرد داشته و از کنار هم قرار دادن ایده‌های مختلف، در نهایت طراحی لوگو یا نشان واره ایده آل محسوب خواهد شد.
99
98/07/23 10:49
مجتبی  عابدینی , mojtaba.abedini30
لوگو به بیان ساده:

اصطلاح لوگو یا آرم اغلب به صورت متفاوتی تعریف می شود و برای توصیف کشورها، سازمان ها، انجمن ها، شرکت ها، برندها، اشخاص و .. مورد استفاده قرار می گیرد. به بیانی ساده تر میتوان گفت لوگو یک ترکیب تصویر، متن و امضا است که یک سازمان، کمپین یا پروژه را میتوان با آن شناسایی کرد.

آرم ها معمولا ترکیبی از سه عنصر هستند:

نماد، تایپوگرافی، شعار و… میتوانند در اشکال مختلف ظاهر شوند در بعضی از مواقع نیاز است که فقط از نماد استفاده شود.

گاهی اوقات نیاز است که از تایپوگرافی به صورت تنها در طراحی لوگو استفاده شود و یا از ترکیب دو نوع با هم و همچنین میتوان هر سه را با هم نیز استفاده کرد.

آنسوی طراحی لوگو

طراحی لوگو اگر اصولی انجام نشود و توسط افراد غیر حرفه ای صورت گیرد و از المان های اضافی در آن به کار رود یا اینکه ناخوانا باشد و … میتواند در آینده خسارات بزرگی برای یک مجموعه ایجاد کند. شواهد تاریخی نشان داده اند که تغییر لوگوی یک برند چقدر هزینه بردار است و علاوه بر هزینه مالی به زمان زیادی هم نیاز است تا لوگوی جدید در ذهن مخاطبین ماندگار شود.

چگونه یک لوگوی خوب داشته باشیم؟

چگونه یک لوگوی خوب داشته باشیم
لوگوی شما یک نسخه حیرت انگیز از ماموریت شما نیست.

قوانین طراحی لوگو همیشه یکسان است اما با گذشت زمان سبک های مختلف محبوب میشوند و دوباره جای خود را به دیگری میدهند. بعضی از افراد تصور میکنند که یک لوگو باید همه چیز را به تنهایی نشان دهد به طور مثال یک شرکت تولیید کننده صنعتی میخواهد که لوگوی شرکت حتما نمادی از صنعت را دارا باشد ( استفاده از عکس چرخ دنده و …) اما در واقعیت اینگونه نیست. لوگو نمادی است برای معرفی شما نه بروشور و …
لوگو را میتوان به اسم تصویری تشبیه کرد و قرار نیست در اسم شما تاریخچه زندگی شما نیز درج شده باشد. هرچه کوتاه تر، زیباتر

۱- برای داشتن لوگوی خوب باید و باید از قوانین اصلی در طراحی لوگو استفاده شود. به طور کلی نوشتار و نماد خوانا باشد و با زوایایی استاندارد و هماهنگ باهم ساخته شود.

-برای طراحی لوگو مخاطب خود را شناسایی کنید . لوگو شما قرار نیست مورد پسند همکاران و دوستانتان باشد.

۳-. تصمیم گیری گروه خود را مشخص کنید. مطمئن شوید که همه
“ذینفعان” از ابتدا درجریان هستند. چیزی که شما میخواهید این نیست که از طریق یک روند طراحی آرم یک ماهه که همه با آن موافق هستند بروید و سپس آن را هیئت مدیره خود بدهید، که می تواند دلایلی برای نفرت از آن را به وجود آرود. پس بهتر است طراحی لوگو و انتخاب اتودها با همکاران و هیئت مدیره، گام به گام جلو رود.

۴- ازلوگوهای شلوغ بپرهیزید!

منبع: کی نگار
مطالب مرتبط: نشان واره در ویکی پدیا
98/07/23 10:41
مجتبی  عابدینی , mojtaba.abedini30
هنگامی که صحبت از طراحی لوگو به میان می آید باید در ابتدا به معرفی برخی از اصول بپردازیم. اصولی که رعایت آن ها در طراحی لوگو می تواند منجر به افزایش کیفیت طراحی شود. در ادامه قصد داریم اندکی در خصوص این موارد صحبت کنیم تا در صورتی که قصد طراحی لوگو و یا سفارش آن را دارید بدانید چه نکاتی را باید در اولویت انتخاب خود قرار دهید. پیش از هر چیزی لازم است اشاره کنیم که طراحی لوگو موضوعی است که از سلیقه افراد به ویژه فردی که طراحی را بر عهده دارد منشا می گیرد اما آن چه که اهمیت دارد این است که سلیقه و نظر طراح باید بر اساس چهارچوب های مشخصی که برای طراحی لوگو در نظر گرفته شده است پیش برود.

سادگی در طراحی لوگو را از یاد نبرید:

اولین موضوعی که در خصوص اصول طراحی لوگو باید مورد توجه قرار گیرد سادگی در طراحی است. طراحی های به دور از شلوغی می تواند در انتقال مفاهیم بهتر عمل نماید از طرفی به قول معروف طراحی های ساده شیک تر هستند. طرح های بسیاری مانند طرح لوگوی شرکت اپل وجود دارند که در واقع طرح عجیب و غریبی ندارند اما می توانند به راحتی با مخاطبان ارتباط برقرار نمایند.

توجه به هماهنگی های فرهنگی و اجتماعی طراحی لوگو

اگر چه طراحی لوگو برای یک کسب و کار خاص صورت می گیرد و در واقع باید مطابق با شرایط و موضوع آن باشد اما نباید فراموش کرد که مخاطب طرح های شما مردم هستند و اگر در اصول طراحی لوگو به فرهنگ و شرایط اجتماعی جامعه توجه نشود می تواند اثرات سوء بیشتری در مقایسه با مزایای آن به همراه داشته باشد. پیش از طراحی لوگو وظیفه دارید باید ها و نباید های فرهنگی و اجتماعی جامعه را مد نظر قرار دهید و سپس بقیه مراحل را بر پایه این اصول پیش ببرید.
98/07/23 09:46
مجتبی  عابدینی , mojtaba.abedini30
طراحی لوگو را می توان به عنوان یکی از عناصر ضروری در امر تبلیغات یک کسب و کار و معرفی نمود. لوگو که به آن نشان واره هم گفته می شود در واقع یک علامت گرافیکی است که جهت انتقال مفهومی در خصوص یک کسب و کار طراحی می شود. طراحی لوگو ترکیبی از هنر و دانش است. نمی توان گفت طراحی لوگو صرفا یک فرایند گرافیکی است. زیرا در زمان طراحی این نشانه ها باید به همه المان های مورد استفاده توجه ویژه ای شود.

طراحی لوگو ترکیبی از شکل و حروف و رنگ و طرح است و منحصر به فرد بودن آن در عین سادگی از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی صحیح و اصولی یک لوگو می تواند قدرت یک برند را به نمایش بگذارد. به طور کلی امروزه استفاده از تصاویر به جای نوشته ها جایگاه خوبی نزد مخاطبان یافته است. حتی فارغ از طراحی لوگو در بسیاری از تابلو های راهنما استفاده از تصاویر به جای نوشته ها نقشی موثر تر بر مخاطبان داشته است.

انواع و روش های طراحی لوگو

به طور کلی روش های مختلفی برای طراحی لوگو وجود دارد اما می توان همه این موارد را در سه دسته اصلی تقسیم بندی نمود. هر کدام از این دسته ها دارای شرایط و ویژگی های خاص خود هستند. دسته اول لوگو هایی هستند که حالت نوشتاری دارند. به این گونه لوگو ها لوگوتایپ گفته می شود. ویژگی اصلی این گونه لوگو ها این است که می توانند به آسانی عنوان یک کسب و کار را در اذهان ماندگار نمایند. در طراحی لوگو به صورت نوشتاری طراح باید تمام توجه خود را بر فونت ها معطوف نماید. می توان از هنر طراحی فونت برای طراحی لوگو استفاده کرده و یا اینکه با ایجاد خلاقیت در نوع نوشتن حروف فونت ها طرحی خاص به وجود آورد.

نوع دیگر طراحی لوگو مواردی است که تکیه طراحی آن ها بر روی تصاویر است. به این معنا که در این نوع لوگو ها از نوشته ها استفاده نمی شود و از طراحی های ویژه ای بهره می برند. این طرح ها می توانند شامل ترکیبی از اشکال هندسی با تصاویر مربوط به کسب و کار باشد. در نهایت دسته سومی که باید مورد بررسی قرار گیرد دسته ای است که در آن ها ترکیبی از هر دو دسته قبل یافت می شود. به این معنا که ترکیب نوشته ها و تصاویر می توانند لوگو را ایجاد نمایند. انتخاب هر یک از این دسته ها کاملا وابسته به عواملی نظیر نوع کسب و کار، مخاطبان و حتی سلیقه تصمیم گیرندگان دارد.
93/11/19 19:12
ستاره نادری , s_1393
توجه. کاربران عزیز. توجه

انتخاب بهترین نام برند و آرم لوگو
به کسانی که بهترین نام برند و آرم لوگو را برای یک شبکه اجتماعی ایرانی scucloob درحال تاسیس طراحی و انتخاب نماید.
جوایز ارزنده تعلق میگیرد
و برای ارسال اثار به ایمیل scucloob@yahoo.com
و ارسال نام برند را به شماره 50001333778686
همراه بامشخصات : نام، ایمیل ، شماره تماس ارسال نماید

با تشکر مدیریت سایت شبکه اجتماعی ایرانی
93/11/19 18:59
ضیاء ناصری , zia1438
توجه. کاربران عزیز. توجه

انتخاب بهترین نام برند و آرم لوگو
به کسانی که بهترین نام برند و آرم لوگو را برای یک شبکه اجتماعی ایرانی scucloob درحال تاسیس طراحی و انتخاب نماید.
جوایز ارزنده تعلق میگیرد
و برای ارسال اثار به ایمیل scucloob@yahoo.com
و ارسال نام برند را به شماره 50001333778686
همراه بامشخصات : نام، ایمیل ، شماره تماس ارسال نماید

با تشکر مدیریت سایت شبکه اجتماعی ایرانی