نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : زمین خواری - 15 مطلب

96/11/12 15:36
دفتر وکالت شاهین قیصری , vakilp1
لفظ «زمین خواری» عبارتی غیر حقوقی است و این اصطلاح بیشتر در عرف اداری و اجتماعی رواج پیدا کرده است. بخشی مشکلات امروزه، مسأله زمین خواری است که در اقتصاد کشور بی نظمی ایجاد کرده و به سرعت فزاینده ای در حال رشد است. هرچند در برخی مواقع به دلیل ناهماهنگی دستگاه های اجرایی گاهی تلاش های همدیگر را در راه مبارزه مشترک با پدیده زمین خواری از بین میبرند و از برخی اشخاص نیز قطعا حقی ضایع میشود. با توجه به اهمیت زمین خواری در تمامی حوزه های اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی بررسی و یافتن راه حل های مفید در پدیده زمین خواری امری ضروری است. نخستین قدم در این مسیر بررسی مفهوم فقهی و حقوقی انفال است که از نزدیکترین مفاهیم به موضوع زمین خواری میباشد. به گونه ای که بتوان زمین های قابل حراست توسط شهروندان کشور را از مناطق تحت سرپرستی حکومت تفکیک کرد. ناگفته نماند به دلیل بزرگی پدیده زمین خواری، بهتر است از یک مشاور حقوقی مجرب مشاوره گرفته تا بهتر به نتیجه برسید.

در اصل 45 قانون اساسی کشور، به طور واضح به مسئله مصادیق انفال میپردازد: «انفال و ثروتهای عمومی از قبیل زمین های موات یا رها شده، معادن، دریاها، دریاچه ها، رودخانه ها و سایر آب های عمومی، کوهها، دره ها، جنگل ها، نیزارها، بیشه های طبیعی، مراتعی که حریم نیست، ارث بدون وارث و اموال مجهول المالک و اموال عمومی که از غاصبین مسترد میشود، در اختیار حکومت اسلامی است تا برطبق مصالح عمومی نسبت به آنها عمل نماید. تفصیل و ترتیب استفاده از هریک را قانون معین میکند.» بر طبق این اصل، مقصود از انفال، ثروتهای عمومی و به تعبیر دیگر اموال بدون مالک است و نمونه هایی از اموال عمومی به حساب می آید.
در ماده 24 قانون مدنی در بیان عدم جواز تملک طرق و شوارع عامه گفته میشود: «هیچ کس نمیتواند طرق و شوارع عامه و کوچه هایی که آخر آنها مسدود نیست را تملک نماید.» ماده 25 قانون مدنی در بیان اموال عمومی نیز گفته شده: «هیچ کس نمیتواند اموالی را که مورد استفاده عموم است و مالک خاص ندارد از قبیل پل ها، کاروانسراها، آب انبارهای عمومی و مدارس قدیم و میدان گاههای عمومی را تملک نماید و همچنین است قنوات چاههایی که مورد استفاده عموم است.»
در ماده 27 در تعریف مباحات گفته شده: «اموالی که ملک اشخاص نیست و افراد مردم میتوانند آنها را مطابق مقررات مندرجه در این قانون و قوانین مخصوصیه مربوط به هر یک از اقسام مختلف آنها تملک کرده یا از آنها استفاده کنند مباحات نامیده میشوند، مثل اراضی موات؛ یعنی زمین هایی که معطل افتاده و کشت و زرع در آنها نباشد.» در ماده 28 نیز نوع دیگری از اموال انفال را معرفی میکند: «اموال مجهول المالک با اذن حاکم یا مأذون از قبل او به مصارف فقرا میرسد.» لازم به ذکر است که «تغییر کاربری» نیز از دیگر موضوعات در حوزه مباحث تصرفات غیرقانونی زمین است.
گفتنی است که شما عزیزان میتوانید در سایت عضو شده و در انجمن سوال خود را مطرح کنید تا یکی از درجه یکترین وکیل دادگستری در مقطع پایه 1 بتواند پاسخ شما را دهد. شما در کنار دفتر وکالت ما میتوانید از مشاوره رایگان و حق الوکاله شرایطی بهرمند شوید.

برخی از دلایل زمین خواری

عدم اعمال ولایت بر زمین
عدم اختصاص شعب ویژه رسیدگی به زمین خواری و تعیین قضات ویژه
عدم اجرای طرح کاداستر در ادارات ثبت
خلاء های قانونی
بازدارنده نبودن مجازات
99
94/08/24 02:04
اختبار , EkhtebarCloob
94/07/6 11:45
باشگاه خبرنگاران , yjc

در حالی که برخی زمین‌خواران تابلودار لواسانات در پی تخلفی دیگر و با ترفند جدید برای زمین‌خواری به دنبال ساخت امامزاده جدید بودند، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزدداری از برخورد با آنها و جلوگیری از ادامه یافتن این ساخت‌و ساز تا روشن شدن ابهامات این پرونده خبر داد.
94/06/30 23:39
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
15
6
4
94/06/1 13:42
خبرروزتالش مبارز , khabarrs
باندبزرگ زمین خواری استان گیلان شهرستانهای رضوانشهر،تالش پره سر سرکرده باند رحیم اله وفائی ارده

باند بزرگ زمین خواری گیلان شهرستان رضوانشهر-تالش را بهتربشناسید رحیم اله وفائی ارده سرکرده باند...

باند زمین خواری شمال رضوانشهر رحیم وفائی

گروهی در شمال به راحتی اراضی مردم را هم تصرف میکنند وهم شن وماسه املاک مردم را به غارت میبرند.توسط گروه شناسایی زمین خواران در شهرستان رضوانشهر و روستاهای محلی ان شخصی به نام رحیم اله وفایی ارده توسط نفوذ در ادارات وهمچنین دادن رشوه به کارشناسان دادگستری وهمچنین چون مدرکی دردست نیست لکن این شخص قالتاق و مجرم فراری است. تمام ثروت این زمین خوار از دزدی و مال حرام کسب شده است. این شخص رودخانه،املاک شخصی مردم و همچنین برداشت شن و ماسه به عمق چهار تا ده متر در مساحت ده ها هکتار برداشت شن وماسه به صورت غیرقانونی نموده است. حتی ایشان به سلاح گرم مسلح است و خطر جدی برای مسلمانان است ایشون به کارمند سازمان دولتی اهانت کرده و همچنین چون رحیم وفایی از وکیل گرفته تا برخی مامورین سست عنصر قضائی رشوه و باند زمین خواری تشکیل دادند. اکنون حدود بیست سال است باقلدری تمام اقدام به زمین خواری کرده است..این مطلب را اگر ذزه ای غیرت دارید نشر کنید.یاعلی تصاویر را در لینک زیر ببینید. همچنین این شخص در ادارات دولتی شهرسنان رضوانشهر گروهک زمین خواری و باند اختلاس تشکیل داده است.
لینک تصویر:
http://www.cloob.com/profile/album/photo/username/khabarrs/albumid/2320283/photoid
  کامنت بنویسید...
  اسماعیل پیركلیمان , esi.pir.climani
  یکشنبه 8 آذر ، 09:39
  همش كپی كن و كثیف و ملعون بودن خودت را نشان بده
  چوپ خدا صدا نداره
  مطمین به روزی می افتی كه بایست جواب پس بدی
  ادامه
  94/05/26 10:31
  لوتی , looti1411
  بالغ بر ۱۰۰ هکتار از زمین‌های بکر گردنه حیران ویلاسازی میلیاردی شده است.
  7
  1
  5
  94/03/14 13:26
  اختبار , EkhtebarCloob
  94/01/21 23:35
  لوتی , looti1411
  7
  1
  4
  93/12/19 02:32
  اختبار , EkhtebarCloob
  93/10/17 10:28
  مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
  سایت شرکت پدیده در اقدامی جالب توجه اسناد مربوط به حکم دادگاه در خصوص نظرات وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر زمین خواری پدیده را منتشر کرد
  93/07/16 10:36
  ایران سبز , www.IGparty.ir
  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران: موضوع حفظ زیستگاه ها و جلوگیری از تخریب آن برای سازمان حفاظت محیط زیست بسیار با اهمیت است مامورین حفاظت محیط زیست مجبور به مقابله با پدیده زمین خواری و ساخت و ساز غیر مجاز در مناطق تحت حفاظت می شوند. به گفته وی هجمه ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه شمیرانات به علت خوش آب و هوا بودن منطقه بیشتر از مناطق دیگر استان تهران است .
  ادامه مطلب در لینک زیر:
  93/06/14 19:38
  ایران سبز , www.IGparty.ir
  در گوشه و کنار مازندران حتی در ییلاقات کوهستانی و صعب العبور اما خوش آب و هوای مازندران می توان ردپای بساز و بفروش ها را بدون چشمان مسلح هم مشاهده کرد و افسوس که دستگاه های ذیربط دیرتر از ویلاسازان و در مراحل پایانی متوجه تغییر غیرمجاز کاربری می شوند و در برخی موارد نیز اقدام به قلع و قمع بنا می کنند.
  ادامه مطلب در لینک زیر: