نرم افزار اندروید کلوب جستجوی مطالب

نتایج جستجو : روغن پالم - 22 مطلب

95/12/26 13:18
جنگ خاموش  , mr110
آنتی بیوتروریسم اصلی (جنگ خاموش و کشتار بیولوژیکی):
به جنبش مردمی مقابله با محصولات تراریخته (دستکاری ژنتیکی)بپیوندید

♨️روغن های تراریخته و سعودی را تحریم میکنیم!

@antibioterorism_asli
99
95/11/12 11:08
مرکز جامع سرطان , ncii
استفاده از روغن پالم درمارگارین ،انواع شکلات، بستنی،کیک و شیرینی و هزاران محصولات دیگر رایج شده است.اما تمرکز بر نوتلا تا حدودی به دلیل نام تجاری معروف آن و تلاش تبلیغاتی تولید کننده در اطمینان دادن به مردم برای سالم بودن این محصول است. به نظر می رسد این کار نتیجه معکوس داده است.
چه چیزی در روغن پالم وجود دارد که می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد؟
آلاینده ها در اکثر روغن های گیاهی یافت میشود، اما روغن پالم حاوی سطوح بالاتری از این مواد است. این آلاینده ها در روغن خام وجود ندارد . در تهیه غذاهای فرآوری شده روغن در دمای بالا ۲۰۰ درجه سانتیگراد حرارت داده می شود تا بو و رنگ آن خارج شود . glycidyl fatty acid esters (GE) مشتق از glycodil است که در روغن های گیاهی وجود دارد . در مطالعات آزمایشگاهی ، مواجهه مکرر با این ماده باعث تخریب اطلاعات ژنتیک سلولی و افزایش بروز تومورها درموش می شود . مواجهه مکرر با این ماده به خصوص در کودکان مضر است .
چرا تولید کنندگان از یک روغن سالم تر استفاده نمی کنند ؟ به نظر می رسد تنها پاسخ جنبه مالی این مسئله است . روغن های جایگزین مانند روغن آفتابگردان و روغن کلزا قیمت محصول را افزایش می دهد .
سازمان ایمنی غذایی اروپا اعلام کرده است که غذاهای حاوی روغن پالم می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند .در فرایند تصفیه، روغن پالم تحت حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار می گیرد . در این درجه حرارت ،روغن پالم نسبت به سایر روغن های گیاهی مواد سرطان زای بیشتری تولید می کند با این حال، به مصرف کنندگان توصیه قطع مصرف مواد غذایی حاوی روغن پالم را نداده است زیرا مطالعات بیشتر برای ارزیابی سطح خطر مورد نیاز است.
تنها توصیه برای کاهش خطردر مصرف کنندگان ، پیروی از یک رژیم غذایی سالم، متعادل و متنوع است .
برای دریافت مطالب صحیح در مورد سرطان عضو کانال ما شوید :
186
38
162
94/12/25 15:51
خبرگزاری اقتصادی ایران , econews
اکونیوز:روغن پالم که از سال گذشته با حساسیت وزارت بهداشت محدودیت ها و ممنوعیت هایش آغاز شد، همواره یکی از مسائلی است که برای مردم از اهمیت بالایی برخودار است اما به نظر می رسد دیگر چندان اهمیتی برای دست اندرکاران ندارد.
94/06/21 05:13
احسان ت , ehsantaj
بسم الله الرحمن الرحیم

«جناب پالم...»

شاید فکر کنید که ما نیز قصد داریم همانند رسانه های متعدد که امروزه در مورد پالم و مضرات آن و شرح ماوقع آن می نویسند و صحبت می کنند بنویسم. اما ... خیر !!

از آن روی که مبانی علمی طب سنتی ایرانی اسلامی با مبانی مراکز علمی پزشکی کنونی جهان و نیز مراکز متبوع علمی کشور متفاوت است . پس نمی توانیم معیار تشخیص مضرت پالم را سخنان و مقالات آنان قرار دهیم چرا که تواتر مفید علم است و تعدد اشتباهات عمدی و سهوی مثبوت آنان در تاریخ علم نشان داده است که بسیاری از یافته های به اصطلاح علمی امروزی با حقیقت در تناقضی آشکار قرار دارد فی المثل پزشکی نوین اصرار دارد تا بگوید که روغن حیوانی گاوی مضر است در حالی که بر اساس منطق و تجربیات طب سنتی ایرانی اسلامی و نیز پشتوانه های روایی مکتب تشیع و ایضا بر اساس تحقیقات برخی از شخصیت های غربی مانند : پروفسور لاسابلیر (استاد علم غذاشناسی) - مایکل پاریز (سرپرست موسسه تحقیقات غذایی دانشگاه ویسکانسین) و... ، خلاف این امر ثابت شده است اما ظاهرا مرغ عده ای به دلیل تغییرات هورمونی یک پا دارد !!!

پس در ابتدا عارضیم که از دیدگاه طب سنتی ایرانی اسلامی ، هیچ گونه نظری درباره مفید بودن یا مضر بودن روغن پالم نداریم چرا که تحقیقاتی در این مورد نکرده ایم و کلام فلان بن فلان از دانشگاه فلان بن فلان برای ما حجت نیست . اما ....

اما در حماقت برخی ؟؟؟ شرکت های لبنی در ورود این روغن به لبنیات شکی نیست چرا که زیر بنای علمی صنعت لبنیات از پایبست ویرانست . واقعیت این است که مراکز علمی غربزده به صورت مستقیم و مسئولان وزارت بهداشت بصورت غیر مستقیم عامل بروز اینگونه فجایع بوده و هستند چرا که اگر به استناد مقالات صهیونیستی که عاشق سلامت و افزایش جمعیت کشور هستند ، مضرات روغن طبیعی در شیر و هزار ویک بهانه بنی اسرائیلی را بهانه حذف آن نمی کردید امروز شاهد ورود یک روغن دیگر به شیر نبودیم .

اول قرار نبود که شیر را روغنی کنند

بعدا قرار شد که شیر را روغنی کنند

در مقاله «مرثیه ای برای شیر» که در این (آدرس http://andeshgah-teb.blogfa.com/post/34)
می توانید مشاهده کنید مفصلا نوشته ایم که وقتی انواع و اقسام بلاها را بر سر شیر آوردند این یک مورد در کنار آن مثل آب از سر گذشتن است .

اما مبحث مورد نظر ما در این نوشتار مربوط به امنیت غذایی کشور است !!!

در بحث مربوط به امنیت غذایی دشمن نه از یمین و یسار حمله می کند و نه از آسمان بلکه همانند «اسب تروا» و با زبان به اصطلاح علمی وارد کشور می شود که متاسفانه شده است و سپس روی به تغییر سبک زندگی از تمام حیثیات من جمله آداب غذایی و کم کم رو به مریض نمودن جامعه و کاهش جمعیت از طریق تغییرات هورمونی ، نازایی های عارضی، نسل هایی با جسمی ضعیف و... می آورد . لیکن ما برای تقویت و نگهبانی از دژهای قلعه برنامه ریزی می کنیم غافل از اینکه دشمن وارد قلعه شده است و ما در تربیت نگهبان و تقویت بنای دژ سرخوشیم .

روغن پالم با همه اما و اگر های موجود ، روشنگری فراوانی را برای ما به ارمغان آورد که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

1 - با کمال احترام ، سازمانهای نظارتی مانند معاونت غذا و دارو ، استاندارد و...در عمل هیچ تضمینی در امنیت غذایی مردم ندارند چه اینکه اگر این نهادها چنانچه همواره در حال رصد و نظارت می بودند بعد از سالیان متمادی اکنون صدای رسوایی صنایع لبنی به گوش نمی رسید و این یعنی اینکه این نهادها یا نظارت دارند و یا نظارت ندارند .اما اگر نظارت داشتند چرا چنین وقایعی رخ داده است؟ و اگر نظارت نداشته اند چه تضمینی وجود دارد که زین پس نظارت داشته باشند؟ . چه تضمینی وجود دارد که مواد غذایی و داروهای موجود نیز همانند صنایع لبنی که هم اکنون به نام استاندارد و نظارت در حال تولید هستند حائز صلاحیت باشند ؟
چه اینکه در سالهای گذشته دارویی حرامی مانند "MOVE FREE"
( آدرس: http://tebbotahdidenarm.blogfa.com/post/115) که از ژلاتین خوک تهیه شده بود را به خورد خلق مسلمان دادند و شاید اکنون نیز می دهند که یحتمل یا وارد کننده آن خیلی گردن کلفت بوده است و یا ...؟؟؟
به هر حال چگونه می توان با این همه بی نظارتی ، باز هم به این نهادها اعتماد کرد ؟
بودن یا نبودن چنین نهادهایی چه فرقی به حال مردم دارد؟

2- برای همه مردم مسجل گشت که حفظ آبروی شرکت های متخلف که با سلامت جامعه بازی می کنند مهمتر از جان مردم است چه اینکه این موارد همانند داستان کرم حلزون ، برنج های آلوده ، داروهای حرام و....به کررات تکرار شده است و چنانچه وزارت محترم بهداشت که متولی سلامت جامعه است به جان مردم ارزشی قائل باشد به جای کلی گویی مستقیما نام شرکت های متخلف را اعلام می کرد .آیا خون شرکت هایی لبنی از برخی فعالان طب سنتی رنگین تر است که هنوز حکمی و محاکمه ای از جانب دادگاه برای محکومیت آنان صادر نشده تصاویر آنان را در تلویزیون نشان می دهید تا آبرویشان برود اما اعلام نام شرکت های متخلف لبنی را ملزم به عبور از مراحل مختلف تحقیقاتی و دادگاهی و صدور حکم و غیره .. قرار می دهید ؟ قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را ؟ عمده اشکال به وزارت محترم بهداشت در مورد تخلف شرکت های لبنی این است که مدعی اند می بایست آزمایش های متعدد و موید تخلف باشند که زمان بر است ولی در این جا دو سوال مطرح می شود که اگر هنوز آزمایشی انجام نپذیرفته چرا شائبه وجود تخلف را رسانه ای کرده اید و ثانیا اگر تخلفات بعد از آزمایشات محرز شده است چرا این قدر قاشق را دور سرتان می چرخانید . نکند از گردن کلفتی و رابطه های بوووق می ترسید ؟ البته وبلاگ اندیشگاه طب به صورت ویژه از شجاعت وزیر محترم بهداشت در این امر انقلابی قدردانی می کند اما این سریال تلویزیونی هرچند قسمت که باشد به سه صورت می تواند پایان یابد :

در صورت اول نام شرکت های متخلف رسانه ای نخواهد شد و در این وسط فقط جان مردم بی ارزش بود و پایان . در صورت دوم و در بهترین حالت نام چند شرکت گردن نازک که زور و تزویر کمتری داشتند اعلام خواهد شد تا از شدت انتقادات کاسته شود لیکن همین شرکت ها نیز با تاسیس یک شرکت جدید و افتتاح یک کارخانه با نام دیگر به ادامه تولید خود خواهند پرداخت و هیچ کس متضرر و تنبیه نخواهد شد بجز مردم . در صورت سوم دانشمندان شرکت های لبنی روی به تولید مقالات با استناد به مراکز علمی کابالایی و صهیونیستی خواهند آورد که روغن پالم خیلی مفید است اما بهتر است که به مقدار کم به لبنیات اضافه شود تا جذب کلسیم افزایش یابد! و مردم ایران از پوکی استخوان برهند ! و 100 سال عمر کنند ! پس نتیجه می گیریم کار شرکت های لبنی علمی بوده و در پایان طی همایشهای مختلف از آنان تقدیر خواهد شد .

به اذعان وزیر جهاد کشاورزی
(آدرس: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/822413/)
و مشاور وزیر بهداشت
(آدرس: http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1596193564548649220)
واردات روغن پالم کاهش خواهد یافت لیکن از این عزیزان می پرسیم :

اولا — اینکه اگر روغن پالم مضر است چه فرقی می کند در شیر باشد یا در خامه قنادی ، شکلات و... ؟ به عنوان مثال هدایت حسینی مدیرکل دفتر نظارت بر غذا وزارت بهداشت نیز در این مورد گفته است: وزارت بهداشت مجوز استفاده از این روغن را در برخی محصولات لبنی مانند بستنی، پنیرپیتزا، کره و خامه قنادی، کره های مالشی صادر کرده است.
(آدرس: http://www.aryanews.com/News.aspx?code=20140806092357588&svc=45)

ثانیا — اگر برای سوال بالا نقیضه ای زده و سخنان ایشان را رد می کنید و می گویید که این روغن ها در صنایعی چون صابون سازی مصرف دارد چرا می خواهید واردات آن را کم کنید؟ نکند دلتان می خواهد مردم از فقر صابون مریض شوند و از نبود بهداشت نتوانند 100 سال عمر کنند ؟

ثالثا — چرا در کشور ما فرهنگ عذرخواهی تبدیل به پاک کردن صورت مسئله شده و برخی مسئولان به جای عذرخواهی تلاش دارند تا کلاغ معرکه را با انواع و اقسام رنگ آمیزی ها به عنوان قناری معرفی کنند ؟

رابعا — آیا واقعا مضرات عدم مصرف لبنیاتی مانند شیر (که مخلوطی از: اندکی شیر + وایتکس+ روغن پالم + آب + ...؟ ؟) است بیشتر از مصرف آن است ؟

خامسا — گل گرفتن درب کارخانه های لبنی متخلف، پرهزینه تر از بی اعتمادی مردم نسبت به مسئولان و نظام جمهوری اسلامی ایران است ؟

سادسا — چرا به نظر مردم در کشوری که بر اساس آرای مردم و جمهوریت مبتنی بر اسلام و حقوق اسلامی بنا شده است احترام نمی گذارید و همان شیر خالص 30 سال پیش را که حاوی روغن طبیعی و چربی فراوان بود و همه مردم آرزوی خوردن آن را فقط در خاطرات 30 سال پیش دارند را در بسته بندی جداگانه عرضه نمی کنید تا خودتان ببینید مردم به حرف دانشمندان غربزده تمایل دارند یا معتقدند حرف های آنان در تناقض آشکار با فطرت طبیعت است . حقیقت این است که خداوند متعال بر اساس حکمتی چربی فراوان را داخل شیر قرار داده است ولی با این اوصاف یا دانشمندان آپدیت امروزی به حکمت خداوند شک دارند و یا نعوذ بالله خداوند بی سواد است و خطایی محاسباتی در خلقت شیر روی داده است .
علی ای حال با این بلاهایی که به نام علم بر سر نعمات الهی آورده ایم یاد شعری از مثنوی افتادم که ناشکری و بی ادبی آدمیان را گوشزد می کند:

مائده از آسمان در می رسید **** بی شری و بیع و بی گفت و شنید
در میان قوم موسی چند کس **** بی ادب گفتند کو سیر و عدس
منقطع شد خوان و نان از آسمان **** ماند رنج زرع و بیل و داس مان

و السلام علی من اتبع الهدی
94/01/5 08:47
گروه صنعتی گلرنگ , golrang
عرضه روغن سرخ‌کردنی «بدون پالم» و شفاف اویلا، به شکلی گسترده آغاز شد تا نسل سوم روغن‌های خوراکی سرخ‌کردنی متولد شود.
شرکت گلبرگ بهاران برای اولین بار در ایران، روغن سرخ‌کردنی بدون پالم و بدون اسیدهای چرب ترانس را با برند اویلا روانه بازار کرد. گفتنی است تمامی روغن‌های سرخ‌کردنی که در بازار موجودند دارای روغن پالم هستند و روغن سرخ‌کردنی شفاف اویلا اولین روغن سرخ‌کردنی بدون پالم است که راهی بازار شده است. شایان ذکر است روغن پالم در دمای محیط ذاتا کدر است، بنابراین تاکنون تمامی روغن‌های سرخ‌کردنی در بسته‌های تیره عرضه شده‌اند و روغن سرخ‌کردنی بدون پالم اویلا اولین روغن سرخ‌کردنی است که در بسته‌بندی شفاف به بازار ارائه می‌شود.
روغن سرخ‌کردنی شفاف اویلا را می‌توان نسل سوم روغن‌های سرخ‌کردنی دانست. روغن هیدروژنه یا همان روغن نباتی جامد نسل اول روغن‌های سرخ‌کردنی است که از آن برای همه نوع پخت و پز و سرخ‌کردن استفاده می‌کردند.
روغن مایع حاوی پالم نسل دوم روغن‌های سرخ‌کردنی است که از روغن‌های هیدروژنه سالم‌تر است، اما باز هم درصد بالای اسیدهای چرب اشباع آن برای سلامتی زیان‌آور است.
روغن مایع شفاف سومین و آخرین نسل روغن‌های سرخ‌کردنی است؛ روغنی که با حداکثر مقاومت در برابر حرارت، از اسیدهای چرب اشباع کمتری برخوردار است و همچنین فاقد اسید چرب ترانس می‌باشد.
گفتنی است بطری روغن بدون پالم اویلا با یک لایه ضدآفتاب (Anti UV) پوشانده شده است. به این ترتیب اشعه‌های مضر آفتاب موفق به نفوذ به داخل بطری نشده و بعد از تولید تغییر شیمیایی در ترکیبات روغن به وجود نمی‌آید.

#گروه_صنعتی_گلرنگ #گلبرگ_بهاران #اویلا #بدون_پالم #پالم #روغن #سرخ_کردنی #سلامتی #شفاف #Anti_UV
منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ
http://pr.golrang.com/u/dad4
93/11/26 10:24
ایران سبز , www.IGparty.ir
مصطفی ترک همدانی وکیل دادگستری و یکی از شاکیان پرونده روغن پالم در یادداشتی اظهار داشته است: پس از افشاگری وزیر بهداشت درباره استفاده از روغن پالم در لبنیات مصرفی مردم توسط کارخانجات لبنی و رسوایی بزرگ در عدم توجه و نظارت در این حوزه، مردادماه امسال به اتفاق ۳ نفر از دوستان و همکارانم شکایتی مبسوط علیه دستگاه و سازمان متولی انجام دادم.
ادامه در لینک زیر:
93/06/15 12:35
ابوالفضل    , alzzz
توی این گیرودار چالش سطل آب یخ به نظرم بهتره چالش ریختن روغن پالم روی سر تولیدکنندگان لبنیات رو هم اجرا کنیم!
93/06/12 08:10
نیازمندیهای پاپیون , popyoon.com
شرکت ملی هواپیمایی اندونزی موسوم به «گارودا ایندونزیا» Garuda Indonesia اعلام کرد: با هدف کاهش آلاینده‌های کربنی به زودی از سوخت‌ زیستی حاصل از روغن پالم استفاده می‌کند.

شرکت ملی هواپیمایی اندونزی قصد دارد سوخت هواپیماهای خود را با سوخت‌های زیستی پایه روغن پالم ترکیب و استفاده کند. این اقدام به عنوان بخشی از طرح این شرکت در جهت کاهش تولید آلاینده‌های کربنی حاصل از هواپیماها اجرا می‌شود. ....

ادامه در لینك زیر:
.
.
♣═══¤۩۞۩ בوستاے گلم پست مجدد و پسند یاבتوטּ نره ۩۞۩¤═══♣
.
.
93/06/5 12:48
تناقض   , afsantis
امروز رفتم 4 کیلو ماست گرفتم و ریختم تو موتور ماشینم.اینقدر موتور ماشین نرم و راحت کار میکنه نگو!

الکی که نیست روغن صنعتی پالم داره روغن پالم می فهمی؟؟؟!!!
کامنت بنویسید...
تناقض   , afsantis
شنبه 8 شهریور ، 21:22
بگرد همه جا پیدا میشه
آی را -_-
ادامه
جلال موحد , jalalpasha
شنبه 8 شهریور ، 16:40
باشه ای را
ادامه
93/06/2 10:35
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
مسئولان فروش شرکت‌های لبنی اصلاً به روی خود هم نمی‌آورند که

قیمت‌ها بالا رفته است و حرفی از علت گران شدن نمی‌زنند.

این همه ماجرا نیست! نیرنگی که دولت درستکاران زد و به بهانه استفاده

از روغن پالم در لبنیات پر چرب و رسانه‌ای کردن آن به تولیدکنندگان محصولات لبنی

این فرصت را داد تا به دلیل فروش بیشتر لبنیات کم چرب از شیر گرفته

تا ماست و پنیر قیمت این نوع محصول لبنی را که قیمتش همیشه پایین تر

از لبنیات پرچرب بود را با لبنیات پرچرب یکسان کنند.
35
7
27
93/06/1 09:10
روزهای بهتر , better_day_tomorrow
چندی پیش وزیر بهداشت در گفت‌وگوی حاشیه‌ساز با خبرنگاران، عنوان کرد که «روغن پالم به دلیل کیفیتی که دارد برای سلامتی مضر است و تخلفات موجود در لبنیات به بازار آمده نشان می‌دهد که به جای چربی طبیعی از بدترین نوع چربی صنعتی استفاده کرده‌اند».

این موضوع سرآغاز بحث‌های فراوان در رسانه‌ها، دستگاه‌ها و افکار عمومی شد و طبق معمول پیدا کردن «مقصر» بهترین راه بود چراکه پیدا کردن «علت»، دردسرها و سختی‌هایی را به همراه دارد. در این میان عده‌ای به دنبال تاریخچه ورود این روغن گشتند و دولت‌های مختلفی در این موضوع، آغازکننده این واردات معرفی شدند.

اما بررسی‌ها پیرامونمقررات و مصوبات دولت‌های مختلف طی 30 سال گذشته نشان می‌دهد که صدور اولین مجوز کابینه برای واردات روغن پالم به دوران نخست‌وزیری موسوی باز می‌گردد. البته مشخص نیست که این روغن‌ها جهت چه نوع مصرفی به کشور وارد شده‌اند اما از نظر تاریخی، اولین مصوبه کشف‌شده در آرشیو تصمیمات دولت، این مصوبه است.

بر اساس مصوبه 16 اسفندماه سال 1366 دولت که در تاریخ 21 اسفندماه ابلاغ شده، مصوب شده است که « ورود روغن پالم (‌روغن نخل) از کشور مالزی مجاز است.» این مصوبه در همین یک جمله به تصویب کابینه رسیده است.

در تاریخ 13 اردیبهشت سال 1368، دولت با صدور مصوبه‌ای دیگر، اجازه ادامه خرید و واردات روغن پالم از کشور مالزی را صادر کرده است.

در مرداد سال 1374 نیز دولت هاشمی رفسنجانی مصوب کرد که روغن نخل و روغن پالمیست از تاریخ 1 فروردین سال 1373، با سود بازرگانی 5 درصد وارد کشور شود.

مصوبات بعدی دولت در خصوص روغن پالم، مربوط به 2 شهریورماه سال 1377، 3 مهرماه سال 1378 و 23 بهمن سال 1378 به امضای مرحوم حسن حبیبی معاون اول رئیس‌جمهور وقت است. بر اساس این مصوبات، اعلام شده است که طبق تصمیم نمایندگان ویژه رئیس‌جمهور در مورد تشخیص و موافقت با واردات کالاهایی که مشمول بندهای ماده (۳۸) آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات نمی‌باشند، ابلاغ می‌شود که بر اساس آن ورود و ترخیص کالاها و همچنین تمدید پروانه‌های ورود موقت به شرح فهرست پیوست بلامانع بوده است.

در فهرست پیوست هر سه مصوبه نام شرکت پاکسان - یکی از شرکت‌های مشهور تولیدکننده محصولات بهداشتی - دیده می‌شود که هر بار مجوز واردات حدود 500 هزار کیلو روغن پالم به ارزش حدودا 500 هزار دلار را دریافت کرده و مقرر شده 30 درصد ارزش کالا به عنوان سود بازرگانی به دولت پرداخت شود که به نظر می‌رسد این مجوزها برای تولید محصولاتی چون صابون باشد.

مصوبه بعدی، به امضای محمدرضا عارف معاون اول دولت سیدمحمد خاتمی ابلاغ شده که بر اساس آن، مقرر شده با نظر مساعد هیئت دولت در تاریخ 8 مهرماه سال 1383، تاریخ لازم‌الاجرا شدن بندهای ۳ و ۴ جدو‌ل تصویب‌نامه شماره ۴۵۷۸۹/ت۲۹۶۸۹ک مورخ 8 آذر 1382، موضوع سود بازرگانی رو‌غن‌های پالم و کرنل با رعایت سایر مقررات مربوط، ۱۳۸۲/۱/۱ تعیین گردد.
بر اساس این گزارش، طبق مصوبه دیگر ابلاغی توسط عارف، اعلام شده که هیأ‌ت ‌و‌زیران در جلسه مورخ 8 خرداد 1384، بنا به پیشنهاد و‌زارت بازرگانی و به استناد بند «ب» ماده ۲ قانون امور گمرکی ‌- مصوب ۱۳۵۰ ‌- تصویب نمود: «حقوق و‌رو‌دی انواع رو‌غن پالم و رو‌غن خام سویا و آفتابگردان به میزان مصوب شورای اقتصاد که برای طرح سهمیه‌بندی توسط دو‌لت و‌ارد می‌گردد، چهاردرصد ارزش گمرکی می‌باشد.»

البته طبق این مصوبه مشخص نیست چرا روغن پالم شامل سهمیه‌بندی بوده و ارزش گمرکی آن مانند روغن‌های خوراکی 4 درصد تعیین شده است که رقم بسیار پایینی است و علت کنار هم گذاشتن 2 نوع روغن فوق با روغن پالم در یک مصوبه و تسهیل ورود آن چه بوده است؟

دولت محمود احمدی‌نژاد نیز دو مصوبه درباره روغن پالم داشته است که هر دو مربوط به سود بازرگانی و حقوق گمرکی واردات آن است که در مصوبه دوم مورخ 28 اسفندماه سال 1387 رسما نوشته شده است که روغن پالم جزء مواد اولیه صابون‌سازی است.
93/05/28 10:21
گورخربالدار , guorekharebaldar
عاقبت مقصران اصلی اضافه شدن روغن های مضر به مواد لبنی مشخص شد!!

" گاو ها " !!!!!
تازه اعتراف هم کردند لامصصبا..

قضیه از این قراره که وزیر بهداشت خطاب به مدیران شرکت های تخلف کار میگه:
چه کسی به شیر روغن سرطان زا اضافه کرده؟!
مدیران: نمیدونیم احتمالا کار گاودار هاست!
وزیر بهداشت خطاب به گاو داری ها: کی روغن اضافه کرده به شیر؟
گاودارها: ما از کجا بدونیم برید از گاوا بپرسید!
خلاصه هیچی دیگه اقای وزیر یه جلسه خصوصی با گاوا گذاشته ازشون پرسیده گفته:
کاره کی بوده ؟!!

گاوا هم گفتند:
ما ما ما ما …

هیچی دیگه! معلوم شد کار این گ‌اوهای ... بوده. باز خد ا رو شکر مقصران اصلی پیدا شدند.:D
***
به یوم القاطی نزدیک میشیم ،
یوم القاطی روزهاییه که کولر روشن کنی یخ میکنی ، خاموش کنی آب پز میشی !:D
174
16
48
93/05/26 21:57
فـــ ــروزنــ ــدهـ  , froozan_alone
یکیمون هواپیما میسازه تا بقیه سواربشن و بمیرن
یکیمون کارخونه شیر پاستوریزه می زنه بجای سلامتی ، روغن پالم بخورد مردم میده
یکیمون برای چند متر زمین زراعی بیشتر جنگل رو به آتش میکشه
یکیمون خودرو سازی می کنه بدون هیچ نوع ایمنی
یکی گارد ریل های جاده رو بجای شش پیچ با یک پیچ تحویل کارفرما میده و پول میگیره
یکی گلخونه میزنه خیار و گوجه با سم غیر استاندارد کشت می کنه
یکی دکتر میشه ، نسخه اشتباهی میده و برای پول، عمل جراحی غیر ضروری انجام میده
یکی برای خودکفایی بنزین آلوده تولید می کنه
یکی برای مدیریت فرهنگی پارازیت میفرسته تو مغز مردم
یکی بدون تخصص ماشین مردم رو تعمیر می کنه میفرسته ته دره
یکی از چین پنی سیلین و شیر خشک تقلبی وارد می کنه
یکی میشه مسوول استاندارد پول میگیره استاندارد صادر می کنه
خلاصه دست در دست هم دادیم به مهر، میهن خویش كردیم آباد...
5
5
صـَــــــ ــــدَفـــ خـانـــ ـــوم , tanaz_sadafi
دوشنبه 3 شهریور ، 22:29
Like
ادامه
امیــــــــــــــد  , wwddhc
شنبه 1 شهریور ، 17:06
برنج خارجی بهتر ایرانیه برنجای ایران الوده تره فقط کافیه کمی به زمینای کشاورزی و آب هاشون سری بزنی
ادامه
آزاده  سربدار , hediehelahii
دوشنبه 27 مرداد ، 02:00
+++
ادامه
93/05/25 21:54
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
رئیس سازمان غذا و دارو از احتمال افزایش قیمت دارو در نیمه دوم سال خبر داد.

با شیب ملایم باشه هیچ اشکالی نداره چون تورم ایجاد نمی کند!!!!

" لبنیات موجود در بازار سالم هستند "

رئیس سازمان غذا و دارو خبر داد:

روغن پالم یک روغن خوراکی است که مصرف اندک آن صدمه‌ای به بدن وارد نمی‌کند.

به نظر شما چی شده که لبنیات بازار شد سالم و روغن پالم هم شد خوراکی سالم!!

1) اشتباه وزیر بهداشت

2) اشتباه روحانی از انتخاب وزیر(بهداشت) راستگو

3) هر جا سخن از سو استفاده است نام آقازاده ها می درخشد

4) دولت راستگویان شریک دزد است و رفیق قافله
26
10
22