نتایج جستجو : روابط عمومی - 36 مطلب

97/07/29 13:29
بانوی فایل ها   , banoo.64
آموزش اخلاق حرفه ای در روابط عمومی اخلاق از موضوعات بحث برانگیز است که متکی بر نظام ها ی ارزشی است و بر اساس آن فرد خوب و بد را تشخیص داده و به پرسش های مربوط به رفتارهای اخلاقی در جامعه یا محیط کار پاسخ می گوید
فهرست مطالب

مقدمه. 1

فصل اول.. 1

حرفه ی روابط عمومی.. 1

بحران اخلاقی : دریافت ها و واقعیت... 2

مسئولیت های اجتماعی.. 3

قدرت : نفوذ مسئولیت پذیری حرفه ای.. 3

معیار های حرفه ای برای کار در روابط عمومی.. 4

فصل دوم. 4

تصمیم گیری حرفه ای در روابط عمومی.. 4

مسئولیت... 5

تعیین ارزش ها 6

تدوین اصول اخلاقی.. 6

فصل سوم. 7

درک اخلاق حرفه ای.. 7

رویکرد غایت مردانه. 7

رویکرد رفتار گرایانه. 8

استدلال اخلاقی.. 8

فصل چهارم. 9

حرفه روابط عمومی : از نظریه تا عمل.. 9

ارائه خدمات حرفه ای.. 9

نا کار آمدی ( بیکفایتی ) 10

جلب مشتری.. 10

نتایج تضمین ناشدنی.. 10

اخلاق حرفه ای جهانی.. 11

مقدمه

آموزش اخلاق حرفه ای در روابط عمومی: اخلاق از موضوعات بحث برانگیز است که متکی بر نظام ها ی ارزشی است و بر اساس آن فرد خوب و بد را تشخیص داده و به پرسش های مربوط به رفتارهای اخلاقی در جامعه یا محیط کار پاسخ می گوید . شکل گیری معیارهای اخلاقی در ذهن افراد متاًثر از عوامل گوناگونی نظیر مذهب ، خانواده ، شرایط محیطی، جایگاه اجتماعی ، سن و جنس ، نژاد و غیره می باشد و در یک تقسیم بندی ساده می توان افراد و ارزشهای فردی آنها را به سه دسته تقسیم کرد :

مطلق گرایان ، عقل گرایان و موقعیت گرایان. قضاوت های اخلاقی بخشی از تصمیم گیری های روزمره شاغلان حرفه ای جامعه است . اخلاق حرفه ای را می توان از طریق آموزش و در محیط کار فرا گرفت . مطالعه روی اخلاق مذهبی و فلسفی از متون کلاسیک یونان و با آثاری از افلاطون و ارسطو آغاز می شود. ایمانوئل کانت ( 1804 ـ 1724 ) از فلاسفه ای است که در اخلاق به عنوان وظیفه ای که حتی اگر عمل به آن ضرری در پی داشته باشد ، یاد می کند. جان استوارت میل نیز بر سود مندی آن تاکید می کند و هنجار شکنی روزنامه نگاران را هر زمان که در جهت احقاق حقوق مردم در مقابل دولت باشد مجاز می شمرد.

روابط عمومی یکی از حرفه هایی است که به علت اهمیت و نقش آن در عرصه های ملی و بین المللی دارای ضوابط اخلاقی با قدمت تاریخی چندین دهه می باشد و در آن پنج نوع رابطه یعنی وظیفه نسبت به خود، نسبت به مخاطب، نسبت به کار فرما ، نسبت به حرفه و نسبت به جامه مورد تاًکید فرار می گیرد. در عرصه ملی میتوان به کشور انگلستان اشاره کرد که در سال 1923 مقررات حاکم بر پابلیسیتی را به تصویب رساند و پس از آن در آمریکا آیین نامه حرفه ای روابط عمومی تدوین گردید. در عرصه بین المللی روابط عمومی نیز ر سال 1961 ، انجمن بین المللی روابط عمومی ( ایپرا ) با الهام از اعلامیه جهانی حقوق بشر پنج اصل پایه و عام را به عنوان اصول اخلاق حرفه ای در روابط عمومی مورد تصویب قرار داد که لا تغیرات جزئی که سالهای بعد و از جمله در کنفرانس تهران صورت گرفت ، هنوز ناظر بر فعالیت های شاغلان این حرفه در جهان می باشد.

فصلاول حرفه ی روابط عمومی

هر حرفه ای هدف اخلاقی دارد . هدف اخلاقی پزشکی ، تندرستی ، حقوق ؛ عدالت و روابط عمومی ؛ هماهنگی است . یک هماهنگی اجتماعی. حرفه های روابط عمومی همزمان با کار درک متقابل و همزیستی مسالمت آمیز را نیز میان افراد و نهاد ها ترویج می دهند . آن ها به عنوان حلقه ی ارتباطی مهمی در فرآیند ارتباطات تلقی می شوند که روابط دور را نزدیک و ابهام ها را برطرف می کنند . این اشخاص در سازمان ها در هر مقام و ماهیتی ظاهر می شوند . کار فرمایان ، مشتریان و موسسان این سازمان ها پیوسته در جریان اطلاعات قرار می دهند.

فایل ورد 15 ص
99
96/12/24 11:00
تله چن  , telechann.com
نکاتی که به شما کمک می‌کند بهتر ارتباط برقرار کنید:

-مطمئنا جزئیات و بسترسازی برای صحبت‌کردن مفید است، اما اگر مدام اسیر واژه‌ها شوید و سعی کنید با درازگویی و کلمات عجیب‌وغریب حرف بزنید، مخاطب از شما دل‌زده می‌شود. واقعیت این است که همه، طرف‌دار شفافیت‌اند. پس اگر احساس کردید در دام چنین نوعی از حرف‌زدن اسیر شده‌اید، سریعا به‌حال خودتان فکری بکنید.

-⁣برای انتقال پیام خود از داستان‌گویی کمک بگیرید. داستان‌ها باعث می‌شوند با دیگران در سطحی عاطفی رابطه برقرار کنید و در حافظه‌ی آنها ماندگارتر شوید. پس برای اینکه پیام‌تان در جان مخاطب بنشیند، سعی کنید داستان و خاطره‌ای را چاشنی آن کنید.

-⁣تا می‌توانید از کلیشه‌ها دوری کنید. کلیشه‌ها اثرگذاری کمی دارند. وقتی همیشه حرف‌هایتان تکراری و مشابه چیزهای دیگری باشد که مدام به‌گوش همه می‌رسد، نباید انتظار داشته باشید که مخاطب، جذب شما شود. نمونه‌ی بارز شعارها و حرف‌های کلیشه‌ای، همین شعارهای اعصاب‌خردکن تبلیغاتی است.

-وقتی با فرد تازه‌‌ای آشنا می‌شوید، لزومی ندارد او را به شام یا مهمانی دعوت کنید و سریعا با او گرم بگیرید. اجازه بدهید کمی از آشنایی‌تان بگذرد و سپس ارتباطات را گسترش بدهید.

واحد مطالعات و پژوهش های اجتماعی تله چن
96/02/31 14:21
کار118 , Kar.118
از تعدادی کارمند اداری پیگیر و فعال با روابط عمومی بالا در شرکت امین اعتماد کارآفرین در تهران دعوت به همکاری می شود.
96/01/13 14:50
آس پاس , as pas
حتما عکسها رو ببینید از 3 گزینه انتخاب کنیدو نظر بدید ..ممنون
1*خانواده
2*دوستان و اشناها
3*دوست دارم با همه شریک باشم حتی اونایی که نمیشناسم اشنا شم .
24
7
32
95/11/16 14:56
میلیجن  , mailigen.iran
#میلیجن
#mailigen
www.mailigen.ir
@mailigen
95/05/28 10:50
بانک پاسارگاد , BankPasargad
به گزارش روابط عمومی بانک‌ پاسارگاد، در این اجلاس که در تاریخ 26 اَمرداد سال 1395، در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما و با حضور مسئولین عالی‌رتبه‌ی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد، بانک‌پاسارگاد موفق به دریافت نشان عالی برترین مدیریت سرآمد در صنعت بانکداری و استاندارد، تندیس ملی برترین روابط عمومی دانش محور و کارآمد در صنعت بانکداری و جایزه بین‌المللی حامی رفاه مشتریان در خدمات بانکداری (supporter of customer welfare) از سوی موسسه‌ی ICS شد.
بر اساس این خبر، این اجلاس با رویکرد حمایت از تولید ملی – رفع موانع تولید – تشویق مصرف‌کنندگان به استفاده از محصولات ایرانی توسط اتاق تعاون جمهوری‌اسلامی ایران و دبیرخانه توسعه صنایع ملی ایران برگزار شد. محورهای اصلی این اجلاس، توسعه کارآفرینی و اشتغال، جذب سرمایه‌گذاران خارجی در مسیر تولید ملی، حمایت از صنایع و جلوگیری از تعطیلی گروه‌های تولیدی و بررسی ماده 8 قانون رفع موانع تولید است.
گفتنی است در این همایش، مسئولین کشور از جمله وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه صنعت و کار سخنرانی کرده و برخی از کارآفرینان و مدیران موفق بخش خصوصی نیز به بیان دغدغه‌های خود در حوزه‌ی تولید پرداختند.
94/08/25 09:25
آموزش مجازی پارس , elearningpars
مسئول سمعی و بصری و روابط عمومی
‌‌‌‌‌‌‌نام لاتین دوره : Audiovisual and public relations organizer
کد استاندارد : 1-39/39/1/2
‌‌‌‌‌‌‌مدت دوره : 143 ساعت

مسئول سمعی و بصری یک دوره آموزشی بسیار کاربردی و علمی زیر گروه شاخه هنر در مرکز توسعه آموزش هـای مجازی پارس می باشـد. علاقه مندان به مسئول سمعی و بصری و روابط عمومی پس از ثبت نام در دوره ، بسته ی آموزشی دوره مسئول سمعی و بصری و روابط عمومی را در درب منزل دریافت مینمایند. پس از مطالعه ی پکیج آموزشی و شرکت در آزمون پایان دوره مسئول سمعی و بصری و روابط عمومی در مرکز، گواهینامه معتبر را به صورت رایگان از مرکز توسعه آموزش هـای مجازی پارس دریافت نمایید.
94/06/9 14:07
شرکت ملی صنایع پتروشیمی , npc_iran
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حکمی، رضا خلج را به سمت رئیس کل روابط عمومی پتروشیمی منصوب کرد.

به گزارش نیپنا؛ در متن حکم شعری مقدم، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی خطاب به رضا خلج آمده است: "نظر تعهد و تجارب جنابعالی به موجب این حکم از تاریخ 94/6/7 به سمت رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب می شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از تمام عناصر کارآمد و خلاق و برنامه ریزی جامع و گسترده و همراهی شرکت های تابعه، وابسته و همکار پتروشیمی در تحقق اهداف موفق باشید".

همچنین در حکم دیگر مهندس شعری مقدم از تلاش های محمد مقاره سرپرست روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تقدیر و تشکر کرد.

محمد مقاره در حال حاضر به عنوان مدیر دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست مشغول فعالیت است.
94/04/24 09:09
دانشگاه شاهد , www.shahed.ac.ir

همراهان عزیز سلام؛
زین پس از طریق رسانه اجتماعی کلوب با اداره روابط عمومی و بخش تبلیغات همراه باشید. این رسانه جهت ارتباط بیشتر با داوطلبین، دانشجویان ، اساتید و تمام مخاطبین عزیز دانشگاهی و غیردانشگاهی تاسیس شده است. مصرانه خواستار نظرات و نقدهای سازنده شما عزیزان هستیم.
جهت پرسش سوالات خود میتوانید از قسمت پیام خصوصی استفاده کنید. همچنین شماره تلفن: 02151213565 روابط عمومی پاسخگوی شما عزیزان است.
برای تماس با بخش تبلیغات ( امور تبلیغاتی یا پیشنهادها و ایده های تبلیغاتی ) با شماره تلفن : 02151213563 تماس حاصل فرمایید.
------------
تمامی پیامهای خصوصی بررسی و درصورت لزوم پاسخ داده خواهد شد.
-----------
تشکر از همراهی شما
1
94/03/5 01:29
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران , N.I.O.R.D.C.
درآئین نكوداشت روز روابط عمومی وجشنواره ستارگان روابط عمومی،لوح ستاره افتخارشایستگی به محسن مؤمنی رئیس روابط عمومی شركت ملی پالایش وپخش اهداء شد.
94/02/31 10:54
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران , N.I.O.R.D.C.
مهندس عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به برنامه ریزی های دولت برای کاهش شدت مصرف انرژی افزود: روابط عمومی ها به عنوان یک مجموعه اطلاع رسان علاوه بر درج اخبار حوزه شرکت، باید در انتشار اخبار و اطلاعیه های افزایش شاخص بهره وری، کاهش شدت و مصارف انرژی و متعاقب آن آزاد شدن سرمایه و محیط زیستی سالم تر را جزء اولویتهای کار خود قرار داده و مطالبات مردم را به شکلی منطقی افزایش دهند.

‫#‏روابط_عمومی‬
‫#‏پالایش_و_پخش‬