نتایج جستجو : رضایت همسر - 2 مطلب

95/12/21 09:16
نسل جوان , javanclub
مطالب بیشتر در لینک زیر...
کانال مشاوره ازدواج
99
94/08/20 17:14
مشاوره ازدواج و خانواده , shenakhtclub
یکی از عوامل مهم در تدوام زندگی زوجین رعایت آداب و درک متقابل است،هر فردی یک سری از حساسیت های اخلاقی و رفتاری را دارد،که دوست دارد دیگران نیز به این مساله توجه داشته باشند،در یک زندگی خوب و موفق، زن و شوهر سعی می کنند درک متقابل خوبی از هم داشته باشند،سرمنشا بسیاری از تلخی ها و مشکلات در زندگی از همین موضوع نشات می گیرد.
پس با روحیه درک و روحیه گذشت می توان زندگی را به یک سمت و سوی خوبی هدایت کرد و از آن به نحو احسن استفاده کرد.
پس کوتاهی و عدم درک و تکرار رفتارهای ناراحت کننده در زندگی آثار نا خوشایندی را در پی خواهد داشت.
در این راستا نامه ای از انجمن به دست ما رسیده که ما در اینجا بیان می کنیم:
سلام/من با همسرم یک مشکل دارم که هر وقت من ناراحتش می کنم نمی توانم از دلش در بیاورم و راضی کنم (البته تلاش هم می کنم،ولی باز فایده ندارد)،ولی هر وقت من ناراحت شده ام از دست ایشان،در عرض کمتر از ده دقیقه آنقدر خوب دلجویی می کند که زود تسکین پیدا می کنم، اخیرا در مورد مساله ای از دست من ناراحت شده و من هر چه اصرار می کنم، محبت می کنم،با سردی جوابم می دهد،و بنده را به راحتی نمی بخشد،خیلی حالم داغون شده، لطفا راهنماییم کنید که چه کار کنم؟
پاسخ:
با سلام
روحیه و عواطف خانم ها با مردان خیلی فرق می کند،ولی در عین حال درک احساسات و روحیات همدیگر در زندگی زوجین یک اصل مسلم است که باید توجه شود.
در این مساله شما،اولا سعی کنید ناراحتش نکنید،خصوصا به چیزهایی که خیلی حساس هستند،رعایت حال او را داشته باشید ،اما در صورت اشتباه هم سعی کنید،در مقابل حرف ها و اعتراض او که خیلی ناراحت هست،جواب ندهید،اگر دلیلی هم دارید با ادب و احترام بگویید.
بر فرض هم سوء تفاهم شده بگویید من منظوری نداشتم.
بلافاصله هم انتظار نداشته باشید که به سرعت شدت ناراحتی ایشان هم از بین برود.به او فرصت بدهید.(هر چند چنین رفتار و روحیه سخت گیر، در زندگی مناسب نیست.)
سعی کنید شما با برخورد خوب و مناسب او را یاری کنید، و خیلی هم قضیه را بزرگ نکنید، و درعین محبت و علاقه رفتار عادی از خودتون نشان بدهید.
و مختصر صبر کنید،بتدریج این موضوع حل می شود.
البته می توانید دریک فضای عاطفی و صمیمی نسبت به چنین رفتارهایی با هم به گفتگو و به توافق مشترک و درک متقابل در چنین مسائلی برسید.
(اگرواقعا اشتباهی را مرتکب شده اید،بگویید ببخشید،معذرت می خواهم و با برخورد خوب و مناسب همراه آرامش، جبران کنید) خیلی التماسش نکنید.البته توجه داشته باشیم که التماس بیش از حد هم در برخی از موارد مناسب نیست و به جای اینکه طرف اشتباه را بپذیرد و رفتارش را عوض کند،و ببخشد،بی جا و بی خود قضیه را طول می دهد،و شما خودتان اذیت می شوید.