نتایج جستجو : رسانه گلباران - 1045 مطلب

95/11/6 23:55
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
سیل ایرانشهر سیستان رو در رسانه‌تون پوشش بدید.
این بنده خداها صداشون به هیچ جا نمی‌رسه ...
99
95/08/25 13:49
منتخب وب , montakhabweb.ir
95/08/24 23:47
 سولماز    , solmaz.31
95/06/10 21:32
مسعود محمّدی , masoud_mohamadi91
♥دوستان لطفا مطالب رو لایک و پست مجدد کنید♥
95/04/10 13:22
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
عزیزا خدایت اگر داد تمکین
برو طوس پابوس شاه سلاطین
بگو با تضرّع به آهنگ شیرین
سلام على آل طه و یاسین...
43
18
24
95/01/25 14:21
جوانان شیعه , shia_ali
از یاد نمی بریمتان...
ای شهدای منا
ای کسانی که دستان ناپاک استعمار به خون شما آغشته شد
ای کسانی که با بی کفایتی نوکران یهود؛ احرامتان، کفنتان شد
هرگز فراموشتان نمی کنیم
*شادی روحشان صلوات*

134
7
95
95/01/15 23:54
ساناز تیموری , sanaz.79
کامنت بنویسید...
اقاهادی  , bitooooooooooooo
سه شنبه 31 فروردین ، 14:17
سبحان الله
ادامه
94/12/4 18:17
مکتب شیعه  , maktabeshia
94/12/4 18:14
مکتب شیعه  , maktabeshia
94/12/4 17:24
ناز خاتون , khaton60
کامنت بنویسید...
  , mostafa086
سه شنبه 4 اسفند ، 17:36
الهی آمین
ادامه
94/12/4 12:49
ناز خاتون , khaton60
کامنت بنویسید...
اچ ان دی      , hamid.hnd
سه شنبه 18 اسفند ، 03:12
خخ
ادامه
94/09/9 13:18
مخلصین , 631225
دكتر چمران را كه از اتاق عمل مى‏آوردند، مى‏خندید.
فكر می ‏كردم كه به تهران منتقل و تا مدتى راحت مى‏شویم.
به او گفتم: مى‏رویم؟ با خنده گفت: نمى‏روم. اگر بروم تهران، روحیه بچه ‏ها ضعیف می ‏شود.
هنوز كار از دستم بر می آید، نمی توانم بچه‏ ها را رها كنم، در تهران كارى ندارم.
حتى حاضر نبود در آن شرایط كه پایش در گچ بود، كولر روشن كند.
خون ریزى داشت؛ اما در عین حال مى‏گفت: چطور كولر روشن كنم، وقتى بچه‏ها در جبهه زیرگرما می ‏جنگند؟
.
.
◘ ما در تلگرام هم فعالیت می کنیم :
50
2
32
94/06/14 10:50
حمید رسایی , www.rasaee.ir
مدتی بود دوستان منتقد حتی مخالف بنده در کامنتهای ذیل این صفحه، یادآوری میکردند که چرا برخلاف نظر رهبرمعظم انقلاب درموضوع هسته ای و برجام، نظر میدهیم. من البته در دل میگفتم که اندکی صبر سحر نزدیک است... هرچند این خودش یک پیروزی است وقتی مخالفین وموافقین یک موضوع، به نقطه واحد و مشترکی برسند که نظر آن نقطه واحد، برایشان مهم باشد مثل همین مورد که مخالفین ما هم میگفتند جمع بندی رهبر انقلاب درموضوع هسته ای را خواهند پذیرفت.

سخنان روز پنج شنبه رهبر انقلاب درجمع خبرگان ملت، تکلیف همه ما را مشخص کرد؛ تکلیف دولت، تکلیف مجلس، تکلیف نخبگان سیاسی وحتی تکلیف کسانی که درکامنتهای ذیل این صفحه ما را به دلیل پافشاری روی اصول، به مخالفت با رهبر انقلاب متهم میکردند.

مهمترین بخش بیانات رهبر انقلاب درباره برجام را که مرور میکنم، ازطرفی خدا راشاکرم که تا اینجا هرآنچه گفته ایم با نظرات ایشان تطبیق داشته، ازطرفی هم تعجبم ازخواصی است که نزدیک ایشان هستند ودائما به رهبری انقلاب دسترسی دارند، اما برخلاف نظراتشان اعلام موضع کرده اند. چطور میشود مردم عادی میفهمند اما خواصی نمیفهند که رهبرشان چه مسیری را مشخص کرده؟! رهبر معظم انقلاب فرمودند:
1. به آقای رئیس جمهور هم گفته ام که مصلحت نیست، مجلس شورای اسلامی از موضوع بررسی برجام کنار گذاشته شود.

2. من در مورد نحوه بررسی و اینکه آن را رد کنند و یا تصویب کنند هیچ توصیه ای به مجلس ندارم واین، نمایندگان ملت باید تصمیم بگیرند.

3. اگر قرار است چارچوب تحریمها حفظ شود، پس ما برای چه مذاکره کردیم؟ و این، کاملاً مخالف علت حضور جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات است زیرا هدف از مذاکرات برداشته شدن تحریمها بود.

4. اگر برخی امتیازات را دادیم عمدتاً برای این بود که تحریمها برداشته شود وگرنه میتوانستیم از 19هزار سانتریفیوژی که داریم، درمدت کوتاهی به 50تا 60هزار سانتریفیوژ برسیم و غنی سازی 20درصد را نیز ادامه دهیم وتحقیق وتوسعه را هم سرعت بیشتری ببخشیم.

5. اگر قرار است تحریمها برداشته نشود، پس معامله ای هم درکار نخواهد بود، بنابراین باید تکلیف این موضوع مشخص شود.

6. نگویید که امریکاییها این سخنان را برای قانع کردن رقبای داخلی خود میزنند... آنچه که رسماً گفته میشود نیاز به پاسخ دارد واگر پاسخ داده نشود، صحبت طرف مقابل تثبیت خواهد شد.

7. از ابتدا ما تأکید داشتیم که تحریمها باید برداشته شوند ونه تعلیق. اگر قرار است تحریمها تعلیق شوند، ما هم اقداماتی را که باید انجام دهیم، درحد تعلیق ونه درسطح اقدام اساسی برروی زمین، انجام خواهیم داد.
23
4
13
94/04/9 00:30
تا فصل حق , the_Right
«بافنده‌ زیلوی بیت رهبری» عنوانی بود که باعث شد کنجکاوانه به سراغ آقای شریف زاده در میبد رفته و ساعتی پای صحبت‌های او بنشینیم.

به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری مهر با او که تماس گرفتم از یزد حرکت کرده بودم به سمت میبد. آقای شریف زاده تازه از کارگاه به منزل رسیده بود؛ امّا وقتی شنید برای مصاحبه آمده‌ام، قول داد سر ساعت مقرر خودش را به شاه‌عباسی برساند. شاه‌عباسی کاروانسرایی بین راهی در عصر صفویه است که در مرکز شهر میبد قرار دارد. در کوچه‌های باریک کف‌پوش شده، زیر ساباط‌های قدیمی به سمت در ورودی کاروانسرا قدم برمی‌داشتم که مردی میانسال با سر و وضعی ساده و بی‌آلایش سوار بر موتورسیکلت از راه رسید و موتورش را رو به‌روی در ورودی شاه‌عباسی به دیوار آب‌انبار تکیه داد و همین که مرا دوربین به دست دید لبخندی زد و مرا به حجره‌اش دعوت کرد.

هنوز خود را استاد نمی‌دانم

متولد ۱۳۲۸ در شهر میبد است. علاقه‌ وافر او به زیلوبافی از بدو ورود به کارگاهی که آفتاب عصرگاهی تا انتهایش را روشن کرده، عیان است؛ چراکه بدون حتی کلمه‌ای حرف به سراغ دار زیلوبافی‌اش رفته و شروع می‌کند به ادامه‌ زیلویی که نیمه کاره بر روی دار تعبیه شده است. نام کامل او «بمانعلی» است: «چون در قدیم بچه‌ها می‌مُردند و دو برادر قبل از من هم فوت کردند، اسم مرا بمانعلی گذاشتند تا بمانم.» وقتی این را می‌گوید لبخند زیبایی روی صورتش نقش می‌بندد. از هفت سالگی به جای مدرسه به کار زیلوبافی پرداخته و طی سه سال زیر نظر استادانی چون سید کاظم، حاج نصرالله صمدی و خالق علیرضا در زیلوبافی ماهر شده‌ و با فروتنی ِ تمام هنوز هم خود را استاد زیلوبافی نمی‌داند.

با زیلوبافی نمی‌توان زندگی را چرخاند

به جز شریف‌زاده ۶-۷ نفر دیگر در میبد مشغول زیلوبافی هستند که یک نفر از آن‌ها نابیناست. وقتی صحبت از آموزش زیلوبافی می‌شود، می‌گوید: «چیزی که الآن آموزش می‌دهند زیلو نیست.» از نظر او زیلوباف کسی است که بدون طرح و نوشته بتواند همه‌ نقش‌ها و طرح‌های زیلوهای بزرگ و کوچک را ببافد. او می‌گوید: «زیلو طرح و نقش زیاد دارد، ما هم ممکن است طرحی را فراموش کنیم؛ ولی همین که به زیلو نگاه کنیم یادمان می‌آید.» شریف‌زاده ۶ پسر و سه دختر دارد یا به قول خودش یک دست و نیم فرزند که هیچکدام راه پدر را ادامه ندادند: «با زیلوبافی نمی‌توان زندگی را چرخاند. به خاطر همین فقط دو پسرم کمی زیلوبافی بلدند؛ امّا زیلوبافی نمی‌کنند.»

زیلوباف بیت رهبری

بافتن زیلوی بیت رهبری شیرین‌ترین خاطره کاری من است

مردی خوش‌رو، مهربان و آرام؛ این توصیفی است که در طول مصاحبه می‌توانم از او داشته باشم. مردی که بافندگی بخشی از زیلوهای رهبری را به او سپرده بودند: «من و همکارانم سال‌ها پیش مامور بافتن زیلوهای بیت رهبری شدیم و این یکی از شیرین‌ترین خاطرات دوره کاری من است.» از او می‌پرسم آیا برای تعمیر زیلوها هم به بیت رهبری سر می‌زنید؟ «تعمیر؟! زیلو که تعمیر نمی‌خواهد. سال‌های سال سالم می‌مانند. ولی اگر پاره شود باید دور انداخت. البته می‌توان آن را دوخت امّا مثل قبل نمی‌شود.»

الان دیگر کسی مشتری زیلو نیست

شریف‌زاده در منزل خودش نیز زیلو دارد. «یک عدد زیلو انداختم پشت بام که شب‌ها رختخوابمان را همان‌جا پهن می‌کنیم.» می‌گوید الآن کسی مشتری زیلو (خصوصاً زیلوهای بزرگ) نیست. متاسفانه فرهنگ استفاده از زیلو به عنوان یک وسیله کاربردی از بین رفته و زیلو تبدیل به یک وسیله تزئینی شده و به عنوان صنایع دستی در خانه ها نگهداری می شود.» همشهری‌هایش حتی گاهی زیلوهای کوچک را به عنوان روکش صندلی خودرو تهیه می‌کنند. زیلوبافی چندان سودی برایش ندارد و درآمدش از بیمه بازنشستگی و فروش کاربافی‌هایی است که همسرش می‌بافد: «خانمم کاربافی می‌کند. کاربافی همان شَعر بافی است.»

استادی که با عشق زیلو می‌بافد

شریف‌زاده آن‌قدر با انرژی از زیلو و زیلوبافی می‌گوید که آدم دوست دارد تمام فرش‌های خانه‌اش را با زیلو عوض کند: «زیلو از جنس نخ و پنبه است؛ الیاف طبیعی. تابستان خنک و زمستان گرم. فقط کمی سفت است، آن‌هم نه برای ما قدیمی‌ها، برای بچه‌های امروزی!» می‌گوید: «زیلو اگر آفتاب بخورد فقط تغییر رنگ می‌دهد ولی پاره نمی‌شود. هرچقدر هم می‌خواهی می‌توانی آن را بشویی. مثل قالی نیست که بعد از چند بار شست‌وشو از بین برود.»

از قیمت زیلو که می‌پرسم، می‌گوید: «زیلو از ۶ متر به بالا کیلویی قیمت می‌خورد ولی کوچک‌تر از آن عددی.» می‌گوید اگر کسی زرنگ باشد یک زیلوی کوچک را می‌تواند دو روزه یا بیست ساعته تمام کند. شریف‌زاده زیلوهای صندلی ماشین که بین زیلوها بیشترین فروش را دارد، دانه‌ای ۷۵ هزار تومان می‌فروشد و زیلوهای بزرگ را کیلویی ۵۵ هزار تومان. انگار خرید زیلو به جای فرش هم چندان بد نیست! وقتی از نحوه بافت زیلوا حرف می‌زند آن‌قدر با دقت و حوصله توضیح می‌دهد که گویا برای آموزش آمده‌ام: «هر ۹۶ پود یک پهنا و یا دو مُداخل است. من خودم روزی ۶ پهنا می‌بافم.»

از یونسکو تقدیرنامه گرفته‌ام!

نمایشگاه‌های زیادی شرکت کرده و تقدیرنامه‌های بسیار زیادی دارد. ولی به قول خودش: «همه‌شان الکی هستند به جز تقدیرنامه‌ای که از طرف سازمان جهانی یونسکو گرفته‌ام.» و با همان لبخند دلنشینش تقدیرنامه‌ را که روی طاقچه‌ حجره‌اش گذاشته را باز می‌کند و نشانم می‌دهد. شریف زاده از آن‌جایی که سال‌هاست زیلوبافی می‌کند، شکل دست‌هایش تغییر کرده است. تعجب می‌کنم که مردی ۶۶ ساله از صبح تا عصر دائماً روی پا ایستاده و زیلو می‌بافد. می‌گوید من پاهایم سالم است ولی همکارهایی داریم که پاهایشان از حالت عادی خارج شده است.

وقت رفتن توضیحاتی در مورد معماری کاروانسرا می‌دهد. مرا مهمان‌نوازانه برای افطار به منزلشان دعوت می‌کند و وقتی می‌گویم جای دیگری دعوت دارم از حضورم تشکر می‌کند، سوار موتورش می‌شود و آرام آرام در کوچه‌های قدیمی میبد محو می‌شود.
50
4
30
94/03/9 14:44
مجله بنیانا , bonyanair
93/12/2 13:57
جوانان شیعه , shia_ali

بارش باران در بین الحرمین دیشب
♥•٠·

باز باران با دل من بازی كرد

♥♥♥
امام حسین علیه السلام:
انسان تاوعده نداده آزاد است،اما وقتی وعده میدهد
زیربار مسئولیت میرود و تا به وعده هایش عمل نکند
رها نخواهد شد.

----------------------------------------------------------------------------------------
لایك √ كامنت √ پست مجدد

◄ هر گونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این رسانه ممنوع است و حرام و پیگیری اخروی خواهد داشت►
234
31
134
93/12/2 10:38
جوانان شیعه , shia_ali
از حضرت علی ع روایت است که قرائت ده سوره مانعی برای ده حالت است :
♥•٠·
1-قرائت سوره حمد مانع از خشم و غضب خداوند.....
2- قرائت سوره یس مانع عطش روز محشر....
3- سوره دخان مانع از هول روز قیامت...
4-سوره واقعه مانع از فقر و پریشانی....
5-سوره ملک مانع عذاب ....
6- قرائت سوره کوثر مانع از خصومت و تسلط دشمنان .....
7- کافرون مانع از کفر در حال مرگ ...
8- سوره اخلاص مانع نفاق است
9- سوره فلق مانع از حسد حاسدین .....
10- سوره ناس مانع قروض و وسوسه شیطان میباشد.


هرچه به قرآن ارادت داری این مطلبو نشر بده درپناه قرآن

----------------------------------------------------------------------------------------
لایك √ كامنت √ پست مجدد

◄ هر گونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این رسانه ممنوع است و حرام و پیگیری اخروی خواهد داشت►
644
40
360