نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : رسانه ما ایستاده ایم - 50 مطلب

94/09/24 13:12
ایستگاه , istgah
99
93/09/10 13:23
ما ایستاده ایم , maistadeheem
... شرمنده ایم آقا
93/09/10 13:21
ما ایستاده ایم , maistadeheem
میپرسند:چرا امام زمان (ع) با کلمه قائم و مهدی خوانده میشود و چرا بعضی با شنیدن لقب قائم برمیخیزد و می ایستد؟

پاسخ:

در بسیاری از روایات آن حضرت با القاب قائم و مهدی یاد شده و در مورد قائمبسیار میشد که در زمان ائمه علیه السلام بر اثر ظلم و فساد حاکمان غاصب امامان به یاد امام زمان می افتادند و میفرمودند:قائم ما انتقام ما را خواهد گرفت.
قائم یعنی قیام کننده نظر به این که قیام و نهضت حضرت مهدی جهانی است و در تمام تاریخ بشر چنین قیام و حکومتی نبوده است و آن حضرت با این عنوان خوانده میشود.
اما اینکه پیروان آن حضرت با شنیدن این لفظ و با گفتن این کلمه برمیخیزند و می ایستند یک نوع عمل مستحبی و احترام و اظهار پیوند وانتظار به رآن حضرت است و ضمنا مردم را به یاد نهضت و قیام حضرت مهدی(عج) می اندازد و برای آنها این تلقین عملی میشود که باید برخواست نهضت کرد و امیدوار بود و به زمینه سازی برای ظهور و قیام جهانی رهبری معصوم و قاطع که امید پیامبران و امامان و همه مستضعفان جهان و قلب تپنده هستی است پرداخت.
این کار حتی در زمان امام صادق در میان شیعیان معمول بوده و حتی نقل شده در خراسان در حضور حضرت امام رضا کلمه قائم ذکر شد امام رضا برخاست و دستش را بر سر نهاد و فرمود((اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه)).خداوندا بر فرجش شتاب کن و راه ظهور و نهضتش را آسان گردان
93/09/9 14:18
ما ایستاده ایم , maistadeheem
14
2
5
93/09/9 14:16
ما ایستاده ایم , maistadeheem
چـون رهــا از منجنیق آمـــــــد خلیل آمـــــــــد از دربــــــار عـــزت جـبـرئــیـل
گـفـت « هَـل لَکَ حاجَهٌ یا مُجتَبی » گــفــت « أمّــا مِــنــکَ یـا جَـبـریـلُ لا »
مــن نــدارم حاجتــی از هـیــچ کس با یکــی کار من افتاده اســــــت و بس
گـفـت بـا او جـبـرئـیـل ای پـادشـــاه پس ز هر کس با شــــدت حاجت بخواه
گفت اینجا هســـــت نامحرم مقــال عـلـمه بـالـحال حســـــبی بالســــؤال
گــر ســــزاوار مــن آمـــــد سوخـتن لـــب ز دفع او بـــبـــایــــــــد دوخــتــن
مـی‌تـوانـد آتــشـــم گـلــشــن کـنـد شــــــعله ها را شــــــاخ نســترون کند
من نمـی‌خواهـم جز آنچـه خواهد او حـال مـن مـــــی‌بـیـنـد و مــــی‌دانـد او
93/08/25 15:45
ما ایستاده ایم , maistadeheem
اگر علم یزید رو تو خونت بنا کردی
توقعی از حسینی شدن فرزندات نداشته باش...
33
3
11
93/08/20 10:04
ما ایستاده ایم , maistadeheem
مسئولان تدارکات چین فرش قرمز را از پیش پای رئیس جمهور آمریکا جمع کردند.
به گزارش افکارنیوز، خبرنگار آسوشیتدپرس با انتشار تصویری مدعی شده مسئولان تدارکات در کشور چین، هنگام ورود باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به این کشور فرش قرمز را از پیش پای وی جمع کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه به چین عازم شد تا پس از گفت‌و‌گو با مقام‌های این کشور، به میانمار و استرالیا سفر کند.
93/08/19 08:51
ما ایستاده ایم , maistadeheem
93/08/17 09:50
ما ایستاده ایم , maistadeheem
یکی از مشکلات بزرگی که همه اسرای کشورمان در عراق با آن موجه بودند،تخطی رژیم بعث عراق از کنوانسیون‌های بین‌المللی در مورد نحوه برخورد با اسرای جنگی بود. این در حالیست که به گواه تاریخ،رفتار ایران با اسرای جنگی عراق بر اساس اصول اسلامی و انسانی و مطابق با کنوانسیون‌های بین‌المللی بود.

به گزارش سرویس «فرهنگ‌حماسه» ایسنا، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از قطعه‌های پنهان و ناگفته‌های بسیاری تشکیل شده است که با در کنار هم قرار دادن آن‌ها می‌توانیم به بزرگی تاریخ سراسر حماسه و مملو از ایثار رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس پی ببریم.

یکی از این قطعه‌های پنهان و ناگفته،فصل اسارت و آزادگی رزمندگان ایرانی در اسارتگاه‌های رژیم بعثی صدام در زمان جنگ هشت ساله عراق علیه ایران است که به دلیل شدت و تراکم حوادث و رخداد‌های دلخراش،کمتر هنرمند، نویسنده و فیلم‌سازی توانسته است آن را روایت کند یا به تصویر بکشد.

فیلمی که مشاهده خواهید کرد بیانگر خوی وحشیانه و ذات حیوانی افسران بعثی عراق در زمان حکومت صدام است که با بی‌رحمی و با کابل، شلاق، باتوم، میل‌گرد و چک و لگد به جان اسرای ایرانی افتاده‌اند.

این فیلم مظلومیت، استقامت، ایثار و صبر آزادگان را حکایت می‌کند.

یاد همه شهدا به ویژه شهدای آزاده را گرامی می‌داریم.

برای مشاهده فیلم به این ادرس برید

http://isna.ir/fa/news/93081707581/
4
3
2
93/08/15 10:37
ما ایستاده ایم , maistadeheem
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: حمایت ترکیه از داعش به خاطر منافع اقتصادی‎اش است.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‎وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان افزود: متأسفانه داعش در مناطقی از عراق که در تصرف دارد نفت را استخراج و با قیمت ارزان به کشور ترکیه می‎فروشد.

وی ادامه داد: حمایت ترکیه از داعش به خاطر منافع اقتصادی‎اش است چراکه ترکیه و داعش از نظر اعتقادی با هم مشکل دارند، اما چون دولتمردان ترکیه در بحث اقتصادی حریص هستند از طریق داعش سرمایه عراق را به تاراج می‎برند.

آقامحمدی با تأکید بر اینکه مطمئناً داعش در عراق شکست می‎خورد، بیان کرد: عراق اجازه نمی‎دهد بیگانه‎ای در خانه‎اش رخنه کند؛ از بین بردن داعش به خاطر اینکه در بین مردم هستند و آنها را گروگان گرفتند مشکل است، اما در جاهایی که بین مردم نیستند آسان است.

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس یادآور شد: قطعاً غائله داعش در عراق خاتمه خواهد یافت.
93/08/14 10:26
ما ایستاده ایم , maistadeheem
شام غریبان حضرت اباعبد الله الحسین (ع)، مراسم سوگواری و عزاداری سیّد و سالار کربلا و اصحاب با وفای ایشان، امشب در حسینیه امام خمینی (ره) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، روسای قوا و جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
18
3
9
93/07/6 14:28
ما ایستاده ایم , maistadeheem
پســـر حـــزب اللهــــی

هـــمونیـــه که تعصبــــ دارهـ، اعصابــــ هم دارهــ.

هـــمونیـــه که ریش دارهـ، ریشه هم دارهـ.

هـــمونیـــه که میل دارهـ ،تحمل هم دارهـ.

هـــمونیـــه که دوســت دارهـ،امــــا دوســـت دخـــتر ندارهـ.

هـــمونیـــه که همیشـــه فریادش تو گلوش میمونه اما با هر فریادی هم صدا نمیشهـ.

بعله!!! درکت میکنم "بــــــــــرادر"...

یادت نره در جمهوری اسلامی همه آزادند الا بچه حزب اللهی ها((شهید آوینـــی))
13
4
5
93/07/6 14:03
ما ایستاده ایم , maistadeheem
شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب "فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی" پروردگارند.
17
3
6
93/07/5 09:59
ما ایستاده ایم , maistadeheem
چه فایده هایی از تحقیق در اعجاز عددی قرآن داریم؟

از مهمترین فایده های تحقیق و بررسی قرآن از ناحیه ی عددی ( البته صحیح ) این است که به افراد شکاک و گمراه ثابت می کنیم که هر حرفی در قرآن از سوی خداوند آمده است، و براستى كه در این زمان شدیداً نیازمند برهان هایى هستیم كه منتقدین اسلام را قانع سازد كه این دین ، دین علم است.

همچنین از فایده ها این است که به کسانی که قرآن را دست کم گرفته و می گویند نوشته ی بشر است و همانند آن را آورده اند!! ثابت خواهیم کرد که ممکن نیست همتای این قرآن یا همتای یک سوره اش پدید آید. زیرا لغت اعداد درواقع لغت قانع کننده ای ست که در آن شک و تردیدی نیست.

و ما هرگاه این حقایق عددی را که ثابت می کند حروف قرآن و کلماتش با نظام محکمی نظم یافته اند ، و به آنان می گوییم آیا شما می توانید کتابی را بیاورید که این تناسق و نظم عددی محکم در آن یافته شود ؟ در آن وقت است که ناتوانی شان آشکار خواهد شد و به خود باز خواهند آمد و سرانجام اعتراف خواهند کرد هرچند در وجدانشان، كه این قرآن ممكن نیست سخن بشر باشد.

فایده ى دیگر اینکه ما به اسرار تکرار یک نوع داستان در سوره های متعدد دقت بیشتری خواهیم کرد و با تعمق خواهیم نگریست ؟ درواقع یک سیستم منظم محکمی در تکرار قصه های قرآنی ست.

چرا آیه هایی مثل فَبِأَیِّ آَلَاءِ رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ {الرحمن : 13 } در سوره ی الرحمن 31 بار تکرار شده ، چرا؟

درواقع یک سیستم محکم و منظم عددی در شماره های آیات وجود دارد. و چرا کلمات محدود و مشخصی در قرآن تکرار می شود؟ و چرا ... دانش شگفتی های عددی قرآنی پاسخ گوی تمامی این پرسشهاست زیرا علمی ست که در اسرار تکرار این کلمات و حروف و ترتیب سوره ها و آیات تحقیق می کند.

از فایده های بزرگ تحقیق در اعجاز عددی قرآن این است که حقایق عددی در قرآن قابل تغییر و تبدیل نیست برخلاف نظریه های علمی بهره گیری شده در اعجاز علمی قرآنی که ممکن است بر اساس توانایی های علمی و تکنولوژی در دسترس هر زمان ، پیشرفت و تغییر یابد ، و این است که شگفتی های عددی قرآن دارای بلاغت و اثر بیشتریست مخصوصاً كه ما در عصر تكنولوژى شمارشى هستیم.

و از فایده هاى این علم نیز این است كه توسط تمامى بشربا وجود اختلاف زبانها و اعتقادهایشان آسان ترجمه مى شود و آسان فهمیده مى شود، یعنى اگر روش دعوت بسوی الله با شرح اعجاز عددی قرآن بصورت درست بهره برداری شود بزرگترین اثر در قانع ساختن غیر مسلمین به رسالت راستین اسلام خواهد داشت.و خودم با بعضی از ملحدین تجربه کرده ام و متوجه شدم شخص ملحد هرگاه به یک واقعیت رقمی ثابت برمی خورد که قادر به رد یا انکارش نمی شود خود را گم کرده و بسیار بهت زده می شود.

انتقادات وارد شده

بعضی از علما تصور می کنند که محققین درعلم اعجاز عددی قرآن بحثهایشان را به گونه ای سرهم می کنند تا مردم را به صدق نتایج خود فریب دهند ، پس حقیقت مسئله چیست؟

برادران ایمانی ام ! من بشدت متأسف مى شوم وقتى از یك عالم بزرگ انتقادی در مورد دانش شگفتی های رقمی و عددی قرآن می شنوم درحالیکه به این تحقیقات اطلاع نیافته یا حتی خودش را در تحقیق در کتاب الله به تلاش نیانداخته !

یک نمونه از شگفتی های عددی قرآن این است که کلمه ی ( شهر .. ماه ) در قرآن 12 بار به تعداد ماه های سال تکرار شده است و کلمه ی ( یوم ) در قرآن 365 بار به تعداد روزهای سال تکرار شده است.

و انتقادی که بارها بر این حقایق شنیده ایم این است که این ارقام بافته شده و نادرست است ، و بهانه مى آورند كه تمامى كلمات مشتق مربوط به ( شهر ) مانند ( شهرین ) و ( شهور ) حساب نشده ....

و همچنین تمامی کلمات مشتق و مربوط به ( یوم ) مانند ( أیام ) و ( یومكم ) ... پس نتیجه این است که کلمات ، انتخاب شده و خوشه چینی شده و اثری از هیچ معجزه نیست!!!

اشکال در این است دوستانم ، که تمامی این انتقاد کنندگان به كلیه ى این تحقیق قرآنی آگاه نشده اند و فقط قسمتی از آن را بریده اند و هرگز بر منهج محقق و روشی که در بحث بر آن اعتماد شده دقت نکرده اند.

ما می گوییم کلمه ی ( شهر ) با صیغه ی مفرد 12 بار تکرار شده است و در قرآن بشکل 3 صورت آمده است:

1- شهر 4 بار.

2- الشهر 6 بار.

3- شهراً 2 بار.

و همانطور كه مى بینیم تمامى آنها كلمات مفرد هستند و متعلق به ضمیر خاصى نیستند.و براى تأكید بر صدق این عدد ، 12 آیات را همانطور كه در قرآن آمده مى نویسیم:

1- شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآَنُ

2- فَمَنْ شَهِدَ مِنْكُمُ الشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ

3- الشَّهْرُ الْحَرَامُ

4- بِالشَّهْرِ الْحَرَامِ

5- یَسْأَلُونَكَ عَنِ الشَّهْرِ الْحَرَامِ

6- وَلَا الشَّهْرَ الْحَرَامَ

7- وَالشَّهْرَ الْحَرَامَ وَالْهَدْیَ وَالْقَلَائِدَ

8- إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِنْدَ اللَّهِ اثْنَا عَشَرَ شَهْرًا

9- وَلِسُلَیْمَانَ الرِّیحَ غُدُوُّهَا شَهْرٌ

10- وَرَوَاحُهَا شَهْرٌ

11- وَحَمْلُهُ وَفِصَالُهُ ثَلَاثُونَ شَهْرًا

12- لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ

دقت فرمایید عزیزان چگونه الله تعالی در کتابش 12 بار به تعداد ماههای سال از ماه نام برده است! و تأكید فرموده است كه تعداد ماهها 12 است در این سخن الله تعالى:

(إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِنْدَ اللَّهِ اثْنَا عَشَرَ شَهْرًا) ، آیا این توافق و نظم ، تصادفى آمده است؟ كسى كه این آیات قرآنى را با تأمل مطالعه مى كند متوجه مى شود نظام بسیارى در آن است:

1- ما مى دانیم كه رمضان بهترین ماه سال است و بهترین شبهایش شب قدر است ، و عجیب این است كه الله تعالى اولین آیه از این آیات را با ذكر ماه رمضان شروع فرمود (شَهْرُرَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآَنُ ) ،

و آیات را با سخن از شب قدر تمام كرد در حالیكه در ماه رمضان است (لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ ) ، یعنى زنجیره ى آیات با كلمه ى ( شهر ) در آیه ى اول شروع شد ( شَهْرُرَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآَنُ ) و با كلمه ى ( شهر ) در سخن الله تعالى در آیه ى آخرى تمام شد : (لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ ) !!! آیا این نظم ، تصادفى آمده است؟

2- ملاحظه مى نماییم كه كلمه ى ( ماه ) دو نوع آمده است ، نوع اول بصورت معرفه با الف و لام ( الشهر ) و نوع دوم بدون الف و لام بدینصورت ( شهر ، شهراً ) ، و با تأمل بیشتر متوجه ى توازن دقیق بین دو حالت مى شویم ، زیرا كلمه ى ( الشهر ) بصورت معرفه 6 بار تكرار شده ، و كلمه ( شهر ، شهراً ) بدون تعریف نیز 6 بار تكرار شده بهمان تعداد ، آیا این توازن نیز تصادفى آمده است؟

همچنین اعتراضی از طرف بعضی علما در مورد تکرار کلمه ی ( یوم ) در قرآن وجود دارد، می گویند چرا کلمه ی ( أیام ) و كلمه ی ( یومكم ) را به حساب نیاورده اید ؟ می گوییم عزیزان ! هرگاه تکرار یک کلمه را بررسی می کنیم بدون مشتقاتش حساب می گیریم ، و كلمه ى ( یوم ) با اشكال متعددى وارد شده است : (یوم، بیوم، لیوم، یوماً، الیوم، فالیوم، بالیوم ) اما براى مثال كلمه ى ( یومین ) در حقیقت از مشتقات كلمه ى ( یوم ) است و بر همین اساس منهجى آن را به حساب نمى گنجیم.

و با پیروی از این منهج می بینیم کلمه ی ( الیوم ) 365 بار دقیقاً به تعداد روزهاى سال تكرار شده است ، شما را به الله قسم این چه تصادفی ست که کلمات را به گونه ای قرار می دهد که با این توافق عجیب تکرار شود؟

شگفتی غیر منتظره !

عزیزانم! بیست سال قبل موضوع علم شگفتی عددی قرآن را کاملاً رد مى كردم! ولى اراده ى الله بر این شد كه بر بعضى از نوشته ها در این مجال علمى آگاهی یافتم ، و سعى خودم را در اثبات اینكه اعجاز عددى قرآن نادرست است ، شروع كردم ! ولى نتیجه اش چه شد؟!

برای خودم مقررات سخت و محکمی قرار دادم تا بتوانم به هدفم برسم ، براى همین هیچ عددی را قبول نمی کردم مگر اینکه مثل روشنی آفتاب واضح باشد و شکی در آن نباشد و دو نفر در آن شک نکنند.

و گفتم اگر معجزه ای یافتم که انسان با هر نوع سعی و تلاش هم قادر به انکارش نباشد پس این علم را قبول خواهم کرد و بدان قانع خواهم شد و الا از سرسخت ترین دشمنان آن خواهم شد!

و خواست الله تعالی بر این شد که به یک آیه ی عظیم شروع کنم که خداوند در آن انس و جن را به مبارزه خوانده که همتایی شبیه این قرآن بیاورند ، و این آیه را بسیار تكرار مى كردم و به آن متأثر مى شدم و این سخن الله تعالى مى باشد:

(قُلْ لَئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنْسُ وَالْجِنُّ عَلَى أَنْ یَأْتُوا بِمِثْلِ هَذَا الْقُرْآَنِ لَا یَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَلَوْ كَانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِیرًا ) سورة الإسراء : 88 .

بگو اگر تمامی انس و جن با هم شوند تا شبیه این قرآن را بیاوردند هرگز مانندش را نخواهند آورد حتی اگر همه همراه و پشتیبان هم شوند.سوره اسراء : ۸۸

به شمارش كلمات این آیه پرداختم و دیدم 19 کلمه بود، سپس به شمارش حروفش پرداختم دیدم 76 حرف است، و آنچه نظرم را جلب کرد این بود که عدد 76 از مضاعفات عدد 19 است و چنین است:

76 = 19 × 4

و به فکر کردن مشغول شدم که آیا این اتفاقی ست؟ و به تدبر ادامه دادم ، و این سؤال را مطرح كردم : چند حرف از حروف لغت عربی در این آیات است؟ و هنگامی که به شمارش پرداختم دیدم دقیقاَ 19 حرف !!و آن حروف اینها بود : (ق ل ی ا ج ت م ع ن س و ب ث هـ ذ ر ك ض ظ ) ، گفتم سبحان الله ، چگونه ممکن است اتفاق و تصادف باعث این توافق و نظم عجیب شود؟

ولی من تحقیق را ادامه دادم و خود را در مقابل 3 اعداد دیدم همانطور که دیده می شود:

- تعداد کلمات در این آیه 19 کلمه است.

- تعداد حروف در این آیه 76 حرف است.

- تعداد حروفی که آیه از آن تشکیل شده بجز تکرار ، 19 حرف است.

و به خود گفتم چرا الله تعالی دقیقاً این تعداد را انتخاب فرموده است، و چه ارتباطی با قرآن دارد؟

زیرا این آیه ، انس و جن را به مبارزه مى خواند كه همتایى بمانند قرآن بیاورند؟و هنگامیکه به جمع این 3 اعداد پرداختم نتیجه ى غیرمنتظره این بود كه مجموع 3 اعداد مساوى با تعداد سوره هاى قرآن بود!

19 + 76 + 19 = 114 عدد سوره های قرآن كریم!!!

این آیه باعث شد اندیشه و فكرم بسوى شگفتی های عددی قرآن تغییر یابد و شروع به تحقیق نمودم و مثالها آنقدر متراکم شد که جایی برای شک باقی نگذاشت که این علم وجود دارد و نمی توانیم آن را انکار کنیم.

و شما عزیزانم را به خواندن این تحقیقات دعوت می کنم که عظمت اعجاز عددی قرآن را آشکار می سازد و در حقیقت عظمت نازل کننده ی این معجزات ، سبحانه و تعالی را آشکار می نماید.

آیا یقین و تسلیم شدنمان به الله تعالی بیشتر می شود؟

ملاحظه : در این آیه " واو عطف " را تابع کلمه ی بعدش می شناسیم و نه کلمه ای مستقل. باوجود اینکه در این آیه معجزه ای ست حتی با شمردن واو العطف به عنوان کلمه ای مستقل ، و این از عطمت شگفتی های قرآن است ، به کتاب " إشراقات الرقم سبعة فی القرآن الكریم " ( فی كل آیة معجزة )

IslamQT.Com

اسلام-قرآن و تفسیر

============

برگرفته شده از سایت عبد الدائم الكحیل
12
2
3
93/07/5 09:54
ما ایستاده ایم , maistadeheem
آغاز همه كارها به نام خدا

قال على علیه السلام:

«كُلُّ امْرٍ ذى بالٍ لَمْ یُذْكَرْ فیهِ اسْمُ اللَّهِ فَهُوَ ابْتَرُ»؛

«هر كار داراى اهمیّتى كه بدون یاد خدا آغاز گردد، به سرانجام نمى‏رسد» «بحار الانوار ج73 ص305».

شرح و تفسیر

یاد خداوند در تمام اعمال و گفتار انسان مؤثّر است و غفلت از آن نتیجه منفى دارد. بر این اساس در این روایت شریف توصیه به ذكر نام اللَّه در هر كارى شده است و روشن است كه منظور از بردن نام خدا و آغاز هر كارى به نام او، فقط گفتن بسم اللَّه نیست، بلكه هدف این است كه خداوند در تمام اعمال ما حضور داشته باشد، بدین جهت در این روایت، بر خلاف روایات مشابه، به جاى «لَمْ یُبْدَأْ» جمله «لَمْ یُذْكَرْ» آمده است.

كه نه تنها در شروع كار، بلكه در ادامه كار هم ذكر اللَّه لازم است.

چگونه خدا را یاد كنیم؟

«ذكر اللَّه» و به یاد خالق و آفریدگار جهان هستى بودن انواعى دارد، برترین آن این است كه انسان بداند او وجودى است وابسته، كه بدون تكیه بر خداوند، حتّى براى یك لحظه، نمى‏تواند به زندگى خود ادامه دهد.

وابستگى ما انسان‏ها، بلكه تمام موجودات جهان هستى به خداوند متعال، مانند وابستگى نور چراغ‏ها به منبع انرژى است كه در ابتدا و ادامه نیاز به آن منبع دارد. اگر انسان به این مرحله از یاد خدا برسد و از آن غفلت نكند، بدون شك متحوّل و دگرگون مى‏گردد و دیگر به هیچ كس جز خدا تكیه نمى‏كند و امكان ندارد كه آلوده به گناه شود؛ زیرا چنین انسانى همواره خویش را در محضر خدا مى‏بیند و تمام نعمت‏ها و در یك جمله هستى‏اش را از ناحیه او مى‏داند و روشن است كه چنین انسانى هرگز گرفتار معصیت نمى‏شود. گناهان در لحظه‏هایى رخ مى‏دهد كه انسان از خدا غافل مى‏شود. انسانى كه دائماً به یاد اوست گناه نخواهد كرد.

18
3
5
93/07/5 09:43
ما ایستاده ایم , maistadeheem
آقایان لباس می‌پوشند، از این لباس‌شان ثواب نمی‌برند، فقط بنده طلبه و شما خانم های باحجاب از لباس‌مان ثواب می‌بریم، چون من دارم یک لباس معنوی می‌پوشم، شما داری یک لباس معنوی می‌پوشی، حجاب یک لباس معنوی است، آن وقت شما داری بیشتر ثواب می‌بری یا من؟

واجب اجرش بیشتر است یا مستحب؟ واجب، پس شما داری بیشتر ثواب می‌بری.

چون تا آن وقتی که لباس را می‌پوشی نور می‌آید در وجودت، این را باید لمس کنی بتوانی منتقل کنی به دیگران، با حجابتان با خدا عشق‌بازی کنید...

بخدا بگویید من کسی هستم که حجاب به خاطر تو خدا سرم می‌کنم، اصلاً این یک زیبایی دیگری به آدم می‌دهد و آن کسانی که به خاطر خدا لباس نپوشیدند، می‌فرماید تا وقتی که به خاطر چشمِ مردم لباس پوشیدی در آن لباس تا وقتی که در آن لباس هستی منِ خدا به تو نگاه نمی‌کنم ، روایت داریم. خدایا ببخشید من این حجاب را به خاطر همشیره ابویم نپوشیدم؛ به خاطر تو پوشیدم، پس تو باید به من نگاه کنی، اینها را بروید بهش بپردازید که اینها آن بُعد معنوی و عرفانی حجاب است و هیچی مثل این نمی‌تواند حجاب را زیبا بکند

استادپناهیان
26
3
9
93/07/5 09:32
ما ایستاده ایم , maistadeheem

دعا كلید عطاء و وسیله قرب الى الله تعالى و مخ عبادت و حیات روح و روح حیات است .

دعا كوبه باب رحمت رحیمیه و سبب فتوح بركات شرح صدر و نور و ضیاى سر است .

دعا موجب رسوخ حب ذكر الهى در دل , و منزه نفس از رین شواغل است . دعا توشه سالكان حرم كبریاى لا یزال , و شعار عاشقان قبله جمال , و دثار عارفان كعبه جلال است .

دعا سیر شهودى و كشف وجودى اهل كمال و تنها رابطه انسان با خداى متعال است .

دعا معراج عروج نفس ناطقه به اوج وحدت , و ولوج به ملكوت عزت است .

دعا مرقات ارتقاى انسان به مقام ولایت , و رفرف اعتلاى وى به مرتبت خلت است .

دعا واسطه اسم اعظم گردیدن انسان و دست یافتن به كنوز قرآن و دارا شدن رموز تصرف طبایع اجرام و اركانست . دعا كاسر قلب و جابر آن به انا عند المنكسره قلوبهم است . یعنى دل از ذكر و دعا شكسته شود و دل شكسته درست ترین و ارزنده ترین كالاى بازار هستى است كه خدا در دل شكسته است . الهى اگر یكبار دلم را بشكنى از من چه بشكن بشكنى . دعا یاد دوست در دل راندن و نام او به زبان آوردن و در خلوت با او جشن ساختن و در وحدت با او نجوى گفتن و شیرین زبانى كردن است . دل بى دعا بها ندارد , و دل بى بها بها ندارد قل ما یعبؤبكم ربى لولا دعاؤكم [ ( بگو اگر دعاى شما نباشد پروردگار من شما را چه وزن نهد و به شمار آورد]( . صادق آل محمد صلوات الله علیهم فرمود : علیكم بالدعاء فانكم لا تقربون بمثله ( 2 ) ( كافى معرب ج 2 ص 339 )

جمود عین و خمول لسان از كور دلى است . هر چند كه محبت و عشق اساس ذكر و دعایند ولى در آغاز از ذكر و مناجات و دعا محبت به بار آید و در انجام , محبت , ذكر و مناجات و دعا و سوز و گداز میآورد .
13
3
2
93/07/4 22:10
ما ایستاده ایم , maistadeheem
صد شکر که دستان ولی بر سر ماست

دستان ابا الفضل علی یاور ماست

ما فاتح فتنه های دورانیم چون

سید علی خامنه ای رهبر ماست.
18
2
6
93/07/4 22:07
ما ایستاده ایم , maistadeheem
شهادت را براے ڪسے ڪہ لیــاقت شهــادت دارد سال ها عقـ×ـب مے اندازد

چہ برسد بہ ڪسی ڪہ هنوز لــایق شهــادت بـودن را نشان نداده است ...!!
16
3
2
93/07/4 20:41
ما ایستاده ایم , maistadeheem
دلــمـــ را کــجـــآ...؟؟؟

پی کدام نخود سیـــآه بفــرستَـــــــــم

ای خــــــــــدا... که فقط بهانه ی حرم حسین را گرفته است...
27
6
6