نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : دیابت - 139 مطلب

99/04/4 13:33
مامادونی ایرانی , mamadooni
دیابت از جمله بیماری های رایجی می باشد که به وفور در اطرافتان مشاهده می کنید . داشتن اطلاعات جامع و کامل در مورد این نوع بیماری به شما کمک می کند تا به موقع آن را تشخیص داده و از بروز عوارض جدی جلوگیری کنید . در این مقاله علاوه بر علائم دیابت با انواع درمان های پزشکی و خانگی دیابت آشنا می شوید .
99
98/04/24 14:05
نیلوفر ن , behtarin_darman
طب سنتی مصرف داروهای شیمیایی را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کند!
مصرف داروهای طب نوین ممکن است برای قسمت های دیگر بدن عوارض داشته باشد ولی مصرف داروهای سنتی هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت و علاوه بر کنترل بیماری می تواند آن را نیز کاملا درمان کند.
درمان دیابت با داروهای طب سنتی در صورتی که مداوم، طولانی مدت و سرزمان مصرف شود، کاملا امکان پذیر خواهد بود.
ژل رویال ، بره موم و گرده گل از فرآورده های 100% طبیعی زنبور عسل هستند که می توانند در درمان دیابت یا پیشگیری از آن به شما و عزیزانتان کمک شایانی کنند .

در لینک اطلاعات بیشتری را درباره این مواد خوراکی تاثیر گذار در درمان دیابت مطالعه نمایید !!!
کامنت بنویسید...
مجید ملک , malek549
سه شنبه 26 شهریور ، 12:26
سلام عالی بود
ادامه
سمیه   , somayeh_27
چهارشنبه 9 مرداد ، 11:17
عالی ومفید
ادامه
98/01/5 19:36
شیما ریخته گر , shimarikhtegar
شایع ترین علائم دیابت :
ادرار مکرر
تشنگی شدید
گرسنگی
افزایش یا کاهش وزن غیر معمول
خستگی
کبودی غیر قابل درمان
اختلال عملکرد جنسی مردان
بی حسی
سوزش در دست و پا
عطش پا
عطش دست
سردی بیش از حد پا
کامنت بنویسید...
آرترینا فروشگاه , arterina.com
یکشنبه 30 تیر ، 02:43
https://ArteRina.Com
ادامه
98/01/5 19:28
رویکا داران دارنده , roykadaran
شایع ترین علائم دیابت :
ادرار مکرر
تشنگی شدید
گرسنگی
افزایش یا کاهش وزن غیر معمول
خستگی
کبودی غیر قابل درمان
اختلال عملکرد جنسی مردان
بی حسی
سوزش در دست و پا
عطش پا
عطش دست
سردی بیش از حد پا
اگر دیابت شما از نوع ۱ باشد، می‌توانید با ورزش کافی و مصرف انسولین یه زندگی عادی داشته باشید.
98/01/4 11:02
مدیر کلوب ها و رسانه ها , clubsman
فهیمه سهیلی پور فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره راه‌های جلوگیری از ایجاد عوارض دیابت، اظهار کرد: بعد از ابتلا به دیابت کنترل آن و جلوگیری از عوارض ناشی از این بیماری اهمیت بسیاری دارد.

این فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان تشریح کرد: دیابت شرایطی است که بدن به دلیل وجوداختلالی در عملکرد هورمونی به نام انسولین نمی‌تواند از قند موجود در جریان خون استفاده کند؛ گاهی اوقات مشکل به تولید انسولین مربوط می‌شود و گاهی مقاومت بدن نسبت به عملکرد انسولین باعث می‌شود قندخون به درستی جذب سلول‌ها نشود؛ البته در دیابت نوع ۲ هر ۲ مشکل یعنی کمبود تولید انسولین و مقاومت در برابر آن وجود دارد.

وی ادامه داد: وقتی سلول‌های بدن نتوانند قند را از خون دریافت کنند در نوعی حالت گرسنگی قرار می‌گیرند که این موضوع باعث می‌شود فرد دیابتی احساس ضعف و بیماری کند. جذب نشدن قند خون توسط سلول‌ها باعث می‌شود بدن چربی‌ها انباشته را برای استفاده از سلول‌ها آزاد می‌کند،‌ از این رو وزن فرد به شدت کاهش می‌یابد.

سهیلی پور بیان کرد: عوامل ژنتیکی می‌تواند تاثیر زیادی بر تولید و عملکرد انسولین‌ها داشته باشد اما عوامل محیطی مثل سبک زندگی و چاقی هم به شدت بر بروز بیماری دیابت اثر بخش است؛ بافت‌های چربی باعث ایجاد نوعی التهاب در بدن می‌شود که مقاومت به انسولین را به همراه دارد.
این فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان بیان کرد: تصور غلطی در بین مردم وجود دارد که باور دارند منظور از کنترل دیابت صرفا کنترل قند خون است در حالی که اینطور نیست و فرد دیابتی باید عوامل بیشتری را در نظر بگیرد. کنترل دیابت را می‌توانیم به ۳ بخش اساسی تقسیم کنیم که در اصطلاح پزشکی آن را ABC می‌نامند، بخش اول به کنترل ۳ ماهه قند خون و در کل کنترل قند خون مربوط می‌شود، بخش دوم به کنترل فشار خون مربوط است و بخش سوم درمان کلسترول بالا است. مجموع این عوامل در کنار هم است که می‌تواند باعث ایجاد عوارض در بیماران دیابتی شود.


97/09/4 23:47
در مرزهای علم , edge_of_science

تاباندن نور به پوست می‌تواند تبدیل به تستی جدید برای تشخیص دیابت و بیماری قلبی در ابتدایی‌ترین مراحل شود. این راهکار احتمالاً می‌تواند راهی سریع‌تر و آسان‌تر نسبت به روش‌های فعلی شامل آزمایش‌های خون و ارزیابی عوامل خطر همچون وزن و سابقه‌ی فامیلی، برای غربالگری بیماران عرضه کند.

در ارتباط با اساس کار این روش باید خاطر نشان کرد که گلوکز موجود در خون و سایر مایعات بدن می‌تواند به طور تصادفی به بسیاری از مولکول‌های پروتئینی مختلف در پوست و سایر بافت‌ها متصل شود. به گفته‌ی Bruce Wolffenbuttel از دانشگاه Groningen هلند، در واقع مانند چسب عمل می‌کند. این پروتئین‌های متصل شده به گلوکز یا “glycated” تحت عنوان محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته یا AGEs، موجب سفت شدن بافت‌ها مانند جدار عروق خونی شده که به نوبه‌ی خود فشار خون بالا را در پی دارد.

تجمع AGE‌ و تشخیص دیابت و بیماری قلبی
تجمع AGE‌ها در بافت‌های ما به طور طبیعی با افزایش سن اتفاق می‌افتد؛ اما در افراد مبتلا به دیابت یا کسانی که در ابتدایی‌ترین مراحل این عارضه بوده اما تشخیص داده نشده‌اند، این فرآیند تسریع می‌یابد. سطح AGE موجود در پوست را می‌توان اندازه‌گیری کرد؛ چرا که این مواد نسبت به پروتئین‌های غیر متصل به گلوکز، نور فلورسانس را به طور متفاوتی بازتاب می‌دهند.

حال یک شرکت هلندی به نام Diagnoptics، یک وسیله‌ی کوچک دستی به نام AGE reader تولید کرده است؛ این وسیله نور فلورسانس به پوست تابانده و بازتاب آن را بررسی می‌کند. تیم Wolffenbuttel، تست AGE را جزئی از مطالعه‌ی بزرگ ۳۰ ساله بر سلامت و بیماری توأم با افزایش سن در هلند قرار دادند. در این بخش از مطالعه، بررسی حدود ۷۰۰ هزار نفر را که دیابت و بیماری قلبی نداشتند، همزمان با تست AGE و روش اولیه صورت گرفت.

چهار سال بعد، خطر بروز دیابت و بیماری قلبی در افرادی که در زمان شروع مطالعه AGE بالا داشتند، بیشتر بود. این بدان معناست که از این تست می‌توان حتی در مکان‌های غیر مرتبط با پزشکی مانند سوپرمارکت، برای غربالگری افراد استفاده کرد.

هرچند افراد بدبین و محتاط این عرصه معتقدند چنین تستی نباید تا زمانی که طی یک کارآزمایی بزرگ مزایای آن نسبت به مضرات ثابت نشود، به عموم مردم معرفی گردد. شاید این تست در افراد سالم به طور اشتباه دیابت تشخیص داده و مصرف اشتباه دارو موجب عوارض ناخوشایند شود.
97/08/27 20:03
در مرزهای علم , edge_of_science

چندی پیش لنزهای تماسی چشمی برای اندازه گیری میزان قند خون تولید شد و اکنون نوع دیگری از این لنزها تولید شده است.
این لنز با اندازه‌گیری گلوکز موجود در اشک چشم به افراد کمک می‌کند تا از ابتلا به دیابت آگاه شوند. البته محاسبه قند خون با این روش آن‌چنان از دقت بالایی برخوردار نیست و نمی‌تواند جایگزین روش‌های معمول برای درمان و مداوای دیابت باشد.

شرکت وریلی دو لنز تماسی دیگر با قابلیت‌های متفاوت تولید کرده که یکی از این لنزهای هوشمند به حسگرهایی برای تشخیص پیرچشمی مجهز است که بیشتر در افراد مسن و میانسال روی می‌دهد و لنز دیگر که به جای قرارگیری در چشم در در داخل آن نصب می‌شود می‌تواند به بهبود دید چشم بعد از انجام عمل جراحی آب مروارید کمک کند.

این شرکت به دنبال ابداع فناوری ویژه‌ای برای مدیریت درمان افراد مبتلا به دیابت است که در قالب لنزهای هوشمندی برای ردگیری لحظه‌ای شرایط این افراد تولید خواهند شد.
97/08/21 08:46
در مرزهای علم , edge_of_science

از دهان‌شویه دوری کنید!

یک مطالعه‌ی تازه منتشر شده در ژورنال Nitric Oxide نشان می‌دهد افرادی که بیش از یک بار در روز از دهان‌شویه استفاده می‌کنند، نسبت به افرادی که روزانه یک بار یا کم‌تر از آن مصرف می‌کنند، به احتمال %۵۰ بیش‌تر به دیابت یا وضعیت پیش دیابتی مبتلا می‌شوند.

بله؛ این موضوع دیوانه‌کننده به نظر می‌رسد! ولی متخصصان معتقدند مانند بسیاری چیزهای دیگر در دنیای امروز، یک توضیح احتمالی برای آن وجود دارد؛ به نظر می‌رسد استفاده از دهان‌شویه، باکتری‌های مفیدی را که درون بدن ما زندگی می‌کنند، تغییر می‌دهد.

نویسنده‌ی مطالعه، Kaumudi Joshipura، استادیار اپیدمیولوژی در دانشکده‌ی بهداشت عمومی هاروارد می‌گوید:

به نظر می‌رسد برخی باکتری‌های دهانی، نقش سودمندی را در بهداشت متابولیکی برعهده دارند.
او می‌گوید:

بسیاری از باکتری‌ها در دهان می‌توانند نیترات را به نیتریت تبدیل کنند؛ سپس نیتریت به درون دستگاه گوارش بلعیده می‌شود و به نیتریک اکسید تبدیل می‌شود. نیتریک اکسید (NO) یک مولکول سیگنال‌دهنده‌ی مهم است که به تنظیم متابولیسم، تعادل انرژی و سطح انسولین خون شما کمک می‌کند.
انسولین سطح قند خون شما را تنظیم می‌کند؛ بنابراین در صورت اختلال در عملکرد، ممکن است دیابت نوع ۲ ایجاد شود.

مشکل استفاده از دهان‌شویه چیست؟
Joshipura می‌گوید:

تقریبا تمام دهان‌شویه‌های رایج، شامل تعدادی مواد اولیه‌ی آنتی‌باکتریال هستند که باکتری‌ها را می‌کشند.
این مواد آنتی باکتریایی شامل chlorhexidine، triclosan، cetylpyridinium chloride، الکل، روغن‌های اسانس، پروکسید و سایر مواد است.

او می‌گوید:

بیش‌تر این مواد اولیه‌ی آنتی باکتریایی در دهان‌شویه‌ها، غیراختصاصی هستند. به عبارت دیگر، بر روی نوع خاصی از باکتری‌ها اثر نمی‌گذارند و می‌توانند روی طیف وسیعی از باکتری‌ها عمل کنند.
بنابراین تاثیر آن‌ها شامل باکتری‌های مفید هم می‌شوند که این باکتری‌ها، به بدن کمک می‌کنند مقادیر مناسب نیتریک اکسید را تولید کند. همان طور که اشاره شد، نیتریک اکسید یک مولکول سیگنال‌دهنده است که سطح انسولین را تنظیم می‌کند.

او هم‌چنین می‌گوید:

اگر دهان‌شویه‌ی شما باکتری‌های مفید را می‌کشد، در واقع با شستن این باکتری‌ها، فضا را برای باکتری‌های بالقوه‌ی مضر خالی می‌کند!
همه‌ی این موارد، اخبار بد در مورد دهان‌شویه است.

آیا شواهد بیش‌تری مبنی بر نگرانی در مورد دهان‌شویه وجود دارد؟
بله، برخی شواهد وجود دارد.

یک مطالعه که اخیرا امسال در ژورنال Periodontal Research چاپ شده است، نشان می‌دهد برخی باکتری‌های دهانی در برابر دیابت و چاقی محافظت کننده هستند.

مطالعه‌ای دیگر از سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد مصرف دهان شویه به مدت تنها ۷ روز، می‌تواند تولید نیتریت دهانی یک فرد را تا %۹۰ و میزان نیتریت خون را تا %۲۵ کاهش دهد. در آن مطالعه، این تغییرات در میزان نیتریت، منجر به نوسانات فشار خون ناگهانی شدند.

همه‌ی این شواهد یافته‌های Joshipura را تایید می‌کنند که شستن بیش از حد دهان می‌تواند منجر به تغییراتی در باکتری‌های دهانی، افزایش خطر ابتلا به دیابت و سایر مشکلات متابولیکی شود.

بنابراین راهکار چیست؟
Joshipura می‌گوید:

در مطالعه‌ی ما، به نظر می‌رسید که خطر ابتلا به دیابت فقط در افرادی که روزانه دو بار از دهان‌شویه استفاده می‌کنند، بیش‌تر است.
حتی اگر دندانپزشک یا پزشک، به شما توصیه کرد که روزانه دو بار دهان خود را بشویید، بهتر است این میزان را به یک بار یا کم‌تر کاهش دهید. حتی اگر دندانپزشک شما اصرار به استفاده از دهان‌شویه به میزان روزانه دو بار دارد، بهتر است با او مشورت کنید و این شواهد را در اختیار او بگذارید.

هم‌چنین اگر شما دهان‌شویه را فقط به این علت مصرف می‌کنید که از احساس تمیز بودن دندان‌هایتان لذت ببرید، باید بدانید: انجمن دندان‌پزشکی آمریکا، استفاده‌ی روزانه از دهان‌شویه را جزء اجزای ضروری مراقبت بهداشت دهان طبقه‌بندی نمی‌کند. با این حال ممکن است شما هم جز افرادی باشید که بخواهند استفاده از دهان‌شویه را کم یا حتی متوقف کنند تا متخصصان، اطلاعات بیش‌تری در مورد خطرات بالقوه‌ی آن به دست آورند.
97/08/19 18:19
در مرزهای علم , edge_of_science
زنان سیگاری نسبت به مردان سیگاری، بیشتر در معرض خطر حملات قلبی هستند.
پژوهشگران دانشگاه آکسفورد که این تحقیق را انجام داده‌اند می‌گویند یافته‌های تحقیقات آنها باید زنگ خطری برای زنانی باشد که سیگار می‌کشند. این تحقیق روی نیم میلیون نفر (۴۰ تا ۷۰ ساله) در یک بازه زمانی هفت ساله انجام شده و در نشریه پزشکی بریتانیا منتشر شده است.

این تحقیق می‌گوید دیابت (بیماری قند) و فشار خون بالا تاثیر مشابهی مانند سیگار کشیدن روی زنان دارند. به این ترتیب، زنانی که سیگار می‌کشند، بیماری قند یا فشار خون بالا دارند، نسبت به مردان بیشتر در معرض خطر حمله قلبی هستند.

پژوهشگران گفته‌اند زنان باید درمان مشابه مردان داشته باشند و به ترک سیگار ترغیب شوند.پزشکان نیز باید در تشخیص بیماران زن که در معرض خطر هستند، مهارت بیشتری بیابند. مردان به طور کلی همچنان سه برابر بیشتر از زنان در معرض حمله قلبی هستند.

این مطالعه نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در فواصل سنی میان ۴۰ تا ۶۹ ساله را زیر نظر گرفت. در یک فاصله زمانی هفت ساله، ۵۰۸۱ نفر اولین حمله قلبی خود را تجربه کردند که از هر سه نفر یکی از آنها زن بود.

اگرچه خطر ابتلا به حمله قلبی در تمام سنین، در زنان پایین‌تر از مردان است، به نظر می‌رسد برخی از عوامل خطر تاثیر بیشتری روی زنان دارند.

زنانی که سیگار می‌کشند سه برابر زنانی که سیگار نمی‌کشند در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند. مردان سیگاری دو برابر بیشتر از مردان غیر سیگاری با چنین خطری مواجه هستند. فشار خون بالا هم برای زنان بیشتر از مردان خطرناک است.

یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد دیابت نوع اول و دوم هم تاثیر بیشتری در زنان نسبت به مردان در مورد خطر ابتلا به حمله قلبی دارد.

محققان گفته‌اند نمی‌دانند چرا این عوامل به جنسیت افراد بستگی دارد و هیچ نتیجه‌گیری قاطعی نمی‌توان در این باره داشت. با این حال، آنها فرضیه‌هایی در این باره دارند.

دلایل بیولوژیکی شاید در این میان دخیل باشند. به عنوان مثال دیابت نوع دوم که اغلب به رژیم غذایی نامناسب و سبک زندگی مرتبط است، ممکن است تاثیر متفاوتی روی قلب زنان به نسبت مردان داشته باشد. اما این مطالعه می‌گوید زنان اغلب از این که در معرض خطر حمله قلبی هستند آگاه نیستند و به همین خاطر ممکن است درمان نامناسب یا کمتری دریافت کنند.

محققان این گزارش گفته‌اند مردان ممکن است بیشتر در معرض خطر حمله قلبی باشند اما این بیماری دلیل اول مرگ زنان در بریتانیا است.
97/08/19 08:01
در مرزهای علم , edge_of_science

نتایج یک آزمایش بالینی اخیر که در ژورنال The Lancet منتشر شده است، نشان میدهد که داروهای کاهش وزن ممکن است در پیشگیری و درمان دیابت موثر واقع شوند.

به گفته‌ی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها (CDC) بیش از ۳۰ میلیون نفر یا ۹ درصد از جمعیت ایالات متحده دچار دیابت هستند. به طور کلی، اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون بزرگسال یا یک سوم از کل بزرگسالان دیابت یا پیش دیابت دارند. از گزینه‌های درمانی موجود برای این بیماری می‌توان به داروهای خوراکی مانند متفورمین، انواع مختلف انسولین و جراحی‌های کاهش وزن اشاره کرد.

تحقیقات جدید که اخیرا در نشست اتحادیه اروپا برای مطالعه دیابت در سال ۲۰۱۸ در برلین آلمان برگزار شد، گزینه‌ی درمانی دیگری را نیز بر این موارد افزود.

داروی کاهش دهنده وزن به نام لورکاسین (lorcaserin) در یک کارآزمایی بالینی که توسط محققان بیمارستان Brigham و BWH در بوستون انجام شد، شواهدی از کاهش عوارض بیماری دیابت را نشان داد.

دانشمندان BWH از گروه ترومبولیز در گروه انفارکتوس میوکارد (TIMI) این آزمایش را انجام دادند و یافته‌های آن‌ها از آزمایشات بالینی CAMELLIA-TIMI 61 انجام شد.

دکتر Erin Bohula، متخصص بیماری‌های قلبی عروقی BWH و یک پژوهشگر کارآموز گروه TIMI، این تحقیق را همراه با دکتر Benjamin Scirica و یک متخصص پزشکی قلب و عروق BWH و محقق ارشد TIMI انجام دادند.

چگونه لورکاسین بر دیابت و پیش دیابت اثر می گذارد؟

آزمایش CAMELLIA-TIMI 61 شامل ۱۲ هزار نفر بود که اضافه وزن داشته و در معرض خطر بیماری قلبی عروقی بودند. علاوه بر این، بیش از نیمی از شرکت کنندگان مبتلا به دیابت و یک سوم شرکت کنندگان دارای پیش دیابت بودند.

نیمی از شرکت کنندگان داروهای کاهش وزن دریافت کردند در حالی که نیم دیگر پلاسبو دریافت کردند. محققان شرکت کنندگان را برای مدت متوسطی از ۳ سال تحت نظارت و بررسی قرار دادند.

آزمایش‌ها نشان داد که:

لورکاسین به میزان ۱۹ درصد خطر ابتلا به دیابت را در افراد مبتلا به پیش دیابت کاهش می‌دهد.
۲ درصد از افراد مبتلا به پیش دیابت که لورکاسین را مصرف می‌کردند در مقایسه با ۷.۶ درصد گروه دارونما بازگشت سطح قند خون به حالت عادی را داشتند.
همچنین، ۷.۱ درصد از افرادی که دیابت داشتند و دارو مصرف کرده بودند در مقایسه با ۶ درصد از بیماران که دارونما را مصرف کردند در میزان هیپرگلیسمی خود بهبودی چشمگیری داشتند.
این دارو همچنین ۲۱ درصد خطر عوارض دیابت مانند میکروآلبومینوری، رتینوپاتی دیابتی و نوروپاتی دیابتی را کاهش داد.
97/07/29 09:18
فروشگاه اینترنتی خریدناب , narges_xx
نوروپاتی دیابتی یک بیماری از خانواده مشکلات عصبی است که در نتیجه ابتلا به دیابت ایجاد می‌شود. افراد مبتلا به دیابت با گذشت زمان دچار آسیب‌دیدگی عصبی در کل بدن می‌شوند. در برخی افراد، آسیب وارد شده به اعصاب بدون علائم خاص است، در حالی که در سایر افراد علائمی همچون درد، سوزش، یا بی‌حسی در دست ها، بازوها، پاها و ناحیه کف پا مشاهده می‌گردد. علاوه بر این مشکلات عصبی می‌توانند تمام اندام های بدن همچون سیستم گوارش، قلب، و اندام‌های جنسی را تحت تاثیر خود قرار دهند.

در حدود 60 تا 70 درصد افراد مبتلا به دیابت به نوروپاتی دچار می‌شوند. در حقیقت دیابت با گذشت زمان باعث آسیب دیدگی عصبی می‌شود و خطر ابتلا به نوروپاتی با افزایش سن و طولانی شدن مدت ابتلا به دیابت افزایش می‌یابد. بالاترین نسبت ابتلا به نوروپاتی در بین افرادی است که حداقل برای 25 سال به بیماری دیابت مبتلا میباشند. نوروپاتی دیابتی همچنین می‌تواند بیشتر در بین افرادی مشاهده شود که گلوکز خون خود را بخوبی کنترل نمی کنند.
97/07/7 21:46
در مرزهای علم , edge_of_science


هفته گذشته تام واتسون، سیاستمدار بریتانیایی، با عنوان این مسئله که با رژیم غذایی بدون کربوهیدارت ۴۵ کیلوگرم وزن کم کرده و دیابت نوع ۲ اش نیز خوب شده است، افراد زیادی را انگشت به دهان گذاشت. اگر چه این کار همراه با برنامه ورزشی بوده اما روش سالمی برای غذا خوردن نیست. چه اتفاقی می‌افتد؟

دستاورد واتسون بزرگ‌ترین جنجال علوم تغذیه امروز را شکل داد. غالبا پزشکی می‌گوید که وعده‌های غذایی باید حاوی چربی کم و کربوهیدرات‌‌های نشانسته‌دار (مانند نان، پاستا و سیب‌زمینی) زیاد باشد.

به طور به خصوص مردم باید از چربی‌های اشباع شده حاصل از گوشت قرمز و لبنیات پرهیز کنند چرا که گفته می‌شود منجر به بالا رفتن کلسترول می‌شوند. این چیزی است که سرویس ملی سلامت بریتانیا و اغلب کشورهای غربی توصیه می‌کنند. با قبول این نظر، وزن به تعادل میان کالری دریافتی و مصرفی دارد. اگر شما خواهان کاهش وزن باشید، گزینه‌ای وجود ندارد اما با پرهیز از چربی‌ها به طور دو برابری این کاهش صورت می‌گیرند چرا که چربی نسبت به دو گروه عمده غذایی دیگر یعنی کربوهیدرات و پروتئین به ازای هر گرم بیش از دو برابر کالری دارد.

اگر مردم یک رژیم کم چرب و کم کالری داشته باشند وزن کم می‌کنند و اگر دیابت نوع ۲ نیز همراه آن باشد، مقدار قند خونشان نیز ممکن است به سطح طبیعی برگردد. اما یک راز کثیف پزشکی این است که این تنها راه نیست.

روش جایگزین واتسون راه جدیدی نبود: این روش دنباله‌رو مد بوده که به صورت‌های مختلف مثل رژیم‌های Banting، Atkins یا کتو شناخته شده است. در این روش تمام کربوهیدرات‌ها مثل قند، نشاسته و غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای به حداقل رسانده می‌شود و در عوض غذاهای پرچرب و با پروتئین زیاد مانند گوشت، ماهی، خامه و کره بیشتر مصرف می‌شوند. با این که سبزیجات باعث حجیم کردن وعده‌های غذایی می‌شوند حتی از خوردن میوه‌ نیز به دلیل قندشان پرهیز می‌شود. به همین دلیل است که قفسه فروشگاه‌ها گل کلم ریز شده به جای برنج و کدو رشته شده به جای اسپاگتی را پیشنهاد می‌دهند. یکی از امتیازاتش این است که لازم نیست مردم کالری بشمارند.

این روش واقعا نباید کاربردی باشد اما هنوز هست. آزمایشات تصادفی نشان می‌دهد که این روش حداقل به اندازه رژیم‌‌های غذایی کم چربی به افراد برای کاهش وزن کمک می‌کند و در واقع بعضی آزمایشات این روش را بهتر نیز می‌دانند. حتی همه‌ی آن چربی‌های اشباع نیز کلسترول افراد با بالا نمی‌برد. توضیح این مسئله روشن نیست. بعضی از طرفداران آن می‌گویند این بدین دلیل است که بدن دیگر نیازی به تولید آن همه انسولین (هورمونی در بدن که با ورود قند مقابله می‌کند) ندارد. مطمئنا روش کم کربوهیدرات در میان افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ (بیماری قند خون بالا) محبوب‌تر است. تئوری دیگر این است که مصرف کم کربوهیدرات بدن را مجبور می‌کند تا به جای قند، چربی بسوزاند که این کار متابولیسم بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مخالفان این مسئله می‌گویند رژیم کم کربوهیدرات تنها به این علت عمل می‌کند که یکنواختی باعث می‌شود افراد در مجموع کالری کمتری بخورند گرچه آن را نشمارند. اما زمانی که به سمت مصرف رژیم کم کالری می‌روند عموما گرسنه می‌شوند و یک چیز که رژیم کم کالری می‌تواند به آن افتخار کند این است که افراد گرسنه نمی‌شوند.

در حال حاضر توضیح این موفقیت رژیم بدون کربوهیدرات روشن نیست اما مطمئنا به نظر می‌رسد زمان آن رسیده تا پزشکی رایج اعتراف کند که بیش از یک راه برای کاهش وزن وجود دارد. واتسون گفته است که یک پنل حرفه‌ای برای بررسی راه‌های پاسخ به اپیدمی فزاینده‌ی دیابت در بریتانیا ایجاد خواهد کرد. اگر این طور باشد دوران جالبی پیش روی علم تغذیه است.