نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : دکتر قالیباف - 375 مطلب

96/05/25 17:07
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
تقدیر دکتر قالیباف از استاد ژاله علو

اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر
99
96/05/25 17:05
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف و استاد جمشید مشایخی

اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر
96/05/25 16:57
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف و دکتر علی مطهری

آئین نکوداشت دکتر عماد افروغ و رونمایی از 4 کتاب ایشان
96/05/25 16:53
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
افتتاح خط ۸ متروی تهران(فرودگاه امام خمینی(ره)) با حضور دکتر قالیباف و دکتر لاریجانی
96/05/12 14:21
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف در مراسم تنفیذ حکم دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران‌
96/04/13 14:18
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف و محمود دولت‌آبادی

مراسم افتتاحیه مجموعه باغ کتاب تهران
5
2
6
96/04/5 16:47
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف و سرلشکر رحیم صفوی و دکتر جهانگیری

نماز باشکوه عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب
96/04/5 16:45
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف در نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب
96/04/1 15:22
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف در نشست مشترک منتخبان پنجمین دوره شورای شهر تهران:

آماده انتقال تجربیات به صورت تمام و کمال به مدیریت شهری بعدی هستیم/اداره و تحویل گیری شهر باید مبتنی بر مسائل قانونی، کاری، واقعیت ها، چالش ها و فرصت ها و در جهت پیشرفت شگرف و منافع مردم باشد

شهردار تهران گفت: گاهی فکر می کنیم اگر همه به جهت گرایش سیاسی یکدست شوند، مشکلات حل می شود. این در حالی است که ما این یکدست بودن را در شورا و مجلس تجربه کرده ایم و نشان داده که اینطور نیست. از این رو باید با منطق کارمان را انجام دهیم و قانون را به جای گرایش ها محور قرار دهیم. چرا که گرایش ها یک سلیقه ای است که چطور می خواهد قانون را اجرا کند نه اینکه خارج از قانون چه اقدامی انجام دهد.


محمدباقر قالیباف عصر امروز طی سخنانی در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر تهران و منتخبان پنجمین دوره شورای شهر ضمن تاکید بر ضرورت انتقال تجربیات به مدیریت شهری جدید، ابراز داشت: هم اکنون فرصت مغتنمی است تا بتوانیم مشکلات، معضلات، چالش ها و فرصت های شهر را منتقل کنیم چرا که منتخبان شورای شهر برای کار چهار ساله پیش رو باید با مسایل آشنا شوند تا تصمیم گیری ها به صورت دقیق تر انجام شود.

آماده انتقال تجربیات به صورت تمام و کمال هستیم

وی با اشاره به تجربه 12 ساله در این دوره مدیریت شهری، ابراز داشت: یک تجربه ای در این مدت در شهرداری تهران ایجاد شده و انتقال این تجربه نیز وظیفه ما است و ما آمادگی داریم تا این کار را به صورت تمام و کمال انجام دهیم.

قالیباف در ادامه شوراهای اسلامی شهر و روستا را یکی از ظرفیت های بی نظیر قانون اساسی عنوان کرد و گفت: هفت اصل قانونی اساسی شامل اصل هفتم و اصول 101 تا 106 به این موضوع پرداخته است. بنده نیز 12 سال در مدیریت شهری و 4 سال در نیروی انتظامی با این موضوع سر و کار داشته ام و پیش از آن نیز 23 سال در دانشگاه در همین حوزه مطالعه کرده ام.

شهردار تهران تاکید کرد: مجموعا طی چهار دهه گذشته در نظام اسلامی با بحث شوراها - که به نظر من اساسی ترین محور مردم سالاری هستند - رفتار دسته دوم و دسته سوم صورت گرفته است؛ البته این موضوع از جهت ساختاری و کارکردی بزرگ ترین چالش کشور است و تنها به شهر تهران نیز منحصر نمی شود.

وی با اشاره به محدود سازی قانون سال 1363 به منظور شکل گیری شوراها اظهار کرد: تا سال 76 که شوراها با تاخیر شکل گرفتند، این قانون چهار مرتبه مختصر و محدود شد؛ اوج این محدودیت ها نیز کاهش تعداد اعضای شورای شهر به 21 نفر بود.

قالیباف در ادامه یادآور شد: گاهی فکر می کنیم اگر همه به جهت گرایش سیاسی یکدست شوند، مشکلات حل می شود. این در حالی است که ما این یکدست بودن را در شورا و مجلس تجربه کرده ایم و نشان داده که اینطور نیست. از این رو باید با منطق کارمان را انجام دهیم و قانون را به جای گرایش ها محور قرار دهیم. چرا که گرایش ها یک سلیقه ای است که چطور می خواهد قانون را اجرا کند نه اینکه خارج از قانون چه اقدامی انجام دهد.

تا زمانی که امورات تولی گری و تصدی گری تعیین تکلیف نشود، 90 درصد انرژی ها صرف تنش های بی دلیل می شود

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت تفکیک کار ملی و محلی و شکل گیری دولت های محلی تصریح کرد: تا زمانی که برای امورات تولی گری و تصدی گری در کشور تعیین تکلیف نشود، 90 درصد انرژی ها صرف تنش های بی دلیل خواهد شد، ولو اینکه گرایش های سیاسی یک دست باشند. متاسفانه یک رفتار فرهنگی در کشور وجود دارد که هیچ کس نمی خواهد قدرت در اختیار خودش را توزیع کند.

شهردار تهران گفت: همه می دانیم درآمدهای پایدار یکی از مشکلات جدی شهرداری ها است اما در همین دولت یازدهم و مجلس نهم -که از اصولگرایان بودند- با همدیگر درآمد پایدار شهرداری ها را از بین بردند. به نحوی که تنها در سال جاری دو هزار و 500 میلیارد تومان از درآمد نقد شهرداری تهران در بخش مالیات بر ارزش افزوده را کاهش دادند. در واقع دولت نه تنها به تعهدش عمل نکرد و لایحه درآمدهای پایدار ارایه نشد بلکه درآمد های پایدار شهرداری ها نیز کاهش پیدا کرد.

آنقدر به لایحه مدیریت یکپارچه شهری قیچی زدند که درخواست کردم ما را به همان لایحه سال1334 برگردانند

وی در ادامه با اشاره به آماده سازی لایحه مدیریت یکپارچه شهری از سوی شهرداری تهران در سال 1392، گفت: این لایحه با همکاری همه دانشگاه ها، صاحب نظران، مدیران اجرایی با سابقه در 320 ماده و تبصره تنظیم شد و به دولت رفت. سال اول این لایحه در کمیسیون امور زیربنایی که مختص تهران و کلانشهرها است قرار گرفت و سپس به دستور کار وزارت کشور رفت اما امروز ببینید لایحه چه شده است؟ کار تا جایی پیش رفت که من از دوستان دولت و مجلس خواهش کردم ما را به همان لایحه سال 1334 برگردانید چرا که هر کدام از دستگاه های اجرایی یک قیچی به این لایحه زدند.

قالیباف تصریح کرد: ما در آن لایحه گفتیم شهردار باید با رای مستقیم مردم انتخاب شود؛ البته هم اکنون همه شوراها نیز مخالف این موضوع هستند چون اگر همین اختیار را از شوراها بگیرند دیگر هیچ اختیار دیگری برای شوراها باقی نمی ماند.

شهردار تهران در ادامه خطاب به منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا دیروز به ده ها دلیل و وجود فضاهای رقابتی ممکن بود حرف هایی بزنیم اما اداره شهر منطق خودش را دارد. من نیز به نوبه خودم هر کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم تا این مدیریت یکپارچه شهری اتفاق بیفتد. چون احساس می کنم با این اتفاق دولت هم نجات پیدا می کند تا بتواند به موضوعات ملی و مهم بپردازد.

برای چالش الودگی هوا، اب و خاک کاری از دست شوراها برنمی آید

وی در ادامه آلودگی هوا ، آب و خاک را مهم ترین چالش شهر تهران دانست و گفت: به عنوان خدمتگزار می گویم هیچ کاری از دست شوراها برای این موضوع بر نمی آید. بر اساس شناختی که از وزارتخانه های مختلف و وزارت کشور دارم عنوان می کنم که وجود مشکلات اجازه نمی دهد این مسایل کلیدی حل و فصل شود؛ امان از روزی که سلایق سیاسی نیز به این مشکلات اضافه شود تا مسایل و مشکلات بیشتری را ایجاد کند.

قالیباف با بیان اینکه دوران تغییر و تحول باید به نوعی انجام شود که الگویی برای بقیه نقاط باشد، ابراز داشت: من آمادگی کامل دارم که اگر شهردار منتخب پنجمین دوره شورای شهر از الان مشخص است و یا حتی به دو یا سه نفر رسیده اید، از همان روز تا روز تحویل گیری شهرداری تهران هر روز آن افراد را در کنار خودم داشته باشم و در هر جلسه ای هستم، آن ها نیز با من بیایند.

شهردار تهران عنوان داشت: روزی که انتخابات تمام شد من به مدیران شهرداری تهران گفتم هیچ کس حق ندارد هیچ تصمیم کلیدی که به آینده شهر بر می گردد، اتخاذ کند. حتی بزرگ ترین قراردادهای کلیدی را نیز متوقف کردم و گفتم حتی اگر احساس می کنید فرصت از دست می رود با افراد با تجربه ای که در شورای پنجم هستند مشورت کنید تا آن ها نیز نگاه کنند و اگر فکر می کنند خوب است، این کار انجام شود.

اداره و تحویل گیری شهر باید مبتنی بر مسائل قانونی، کاری، واقعیت ها، چالش ها و فرصت ها باشد

شهردار تهران تاکید کرد: وقتی می خواهیم برای اداره و تحویل گیری شهر صحبت کنیم باید مبتنی بر چهارچوب مسایل قانونی، کاری، واقعیت ها، چالش ها و فرصت ها باشد. بنده نیز به عنوان خدمتگزار می توانم بزرگ ترین فرصت ها و چالش ها را برای اعضای شورا ترسیم کنم تا نکاتی که در شفافیت های مالی، آلودگی هوا، حوزه های حمل و نقل، پسماند، مدیریت یکپارچه شهری، درآمدهای پایدار و برنامه ریزی شهری وجود دارد، روشن شود.

از افتخارات شهرداری تهران رابطه 70 به 30 بودجه عمرانی به جاری است

قالیباف در ادامه به رابطه بودجه جاری و عمرانی در شهرداری تهران اشاره و تاکید کرد: هم اکنون این رابطه در دولت به صورت خوشبینانه 80 به 20 است و حتی در بعضی سال ها در میدان عمل 90 درصد بودجه صرف مسایل جاری و 10 درصد صرف مسایل عمرانی می شود. این در حالی است که یکی از افتخارات شهرداری تهران آن است که رابطه بودجه عمرانی به جاری 70 به 30 است؛ یعنی 70 درصد بودجه به کارهای توسعه ای پرداخته می شود و 30 درصد بودجه به حوزه جاری و نگهداشت شهر اختصاص دارد.

وی با اشاره به روند اجرای برنامه دوم شهر تهران ابراز داشت: با این روند بالای 95 درصد برنامه تحقق پیدا می کند و در کنار آن پایه گذاری های برنامه سوم شهرداری تهران نیز آماده است.

قالیباف رویکرد شهرداری تهران را رویکرد اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد و گفت: با اطمینان عرض می کنم مجموعه شهرداری تهران در حال یک جهش است. شما می توانید به این جهش شتاب بیشتری دهید و بنده نیز وظیفه دارم از دید خودم همه این جزئیات را به شما منتقل کنم؛ حتما تا روزی که شهردار بعدی از من بخواهد نیز من در خدمت خواهم بود.

شهردار تهران با اشاره به ارتباط کمیسیون های تخصصی شورای شهر با منتخبان جدید، گفت: در حال حاضر تخصص ها روشن شده و کمیسیون ها نیز در بین منتخبان جدید شکل گرفته است. در این میان ما نیز آمادگی داریم تا هر کدام از مسایل مورد نیاز را به صورت بخشی و یا جمعی از سوی معاونت های مربوطه در شهرداری تهران ارایه کنیم.درخواست دارم به حرف ها، نقل قول ها و مطالب فلان روزنامه و سایت اتکا نکنید

وی به برخی شایعات منتشر شده در فضاهای رسانه ای پیرامون موضوعات شهری نیز اشاره کرد و گفت: درخواست دارم به حرف ها، نقل قول ها و مطالب فلان روزنامه و سایت اتکا نکنید. یک نفر می گوید بدهی شهرداری تهران 60 هزار میلیارد تومان است و دیگری می گوید شهرداری 35 هزار میلیارد بدهی دارد اما این حرف ها را نباید از بیرون بشنویم. من یک بار در جلسه شورای شهر به صورت جزئی و به ریز درباره بدهی های شهرداری توضیح دادم و همه اینها روشن و مشخص است.

شهردار تهران افزود: درباره نیروی انسانی می توانید این موضوع را از سازمان استخدامی کشور سوال کنید که آیا این کار درست است یا خیر؟ موضوع نیروهای انسانی شهرداری تهران برای دیروز و امروز نبوده و حداقل دو سال و نیم است که دنبال می شود و همه مسیرهای قانونی خود را نیز طی کرده است. در این زمینه مر قانون اجرا شده و هیچ ارتباطی با تغییر و تحول در شهرداری هم ندارد.

درآمد روزانه و هزینه شهرداری برای عموم قابل مشاهده است

قالیباف تاکید کرد: شهرداری تهران در حوزه شفاف سازی زیر ساختی و هوشمند سازی در بین همه دستگاه های دولتی و نهاد های عمومی غیر دولتی بی نظیر است. اگر قرار است بودجه را هر شش ماه یکبار به اطلاع مردم برسانیم هم اکنون در سایت شهرداری تهران درآمد روزانه و هزینه شهرداری از سوی عموم مردم قابل مشاهده است.

دارایی های ثابت شهرداری تهران نسبت به 12 سال قبل از جهت متراژی و قیمتی افزایش پیدا کرده است

شهردار تهران ابراز داشت: برخی می گویند هرچه املاک شهرداری بوده است را فروخته اند و تعبیر آنچنانی به کار می برند که غلط است! املاک شهرداری سند دارد و اموال نیز مشخص است. این در حالی است که داراییهای ثابت شهرداری تهران نسبت به 12 سال قبل از جهت متراژی و قیمتی افزایش پیدا کرده و عدد و رقم ها نیز در این زمینه روشن است.

وی با اشاره به برخی انتقادات برای عزل و نصب ها در شهرداری تهران گفت: بعضی جا به جایی ها طبق روال خودش صورت گرفته است. یک فردی در ناحیه ای مشغول به کار بوده و حداقل سه ماه در آنجا سرپرست بوده است، حالا حکمش صادر شده است و شهردار ناحیه شده است و یا شهردار ناحیه عوض شده است. مهم این است که تصمیمی گرفته نشود که این تصمیمات کلان باعث شود منتخبان نتوانند تغییری انجام دهند
4
1
5
96/03/27 17:49
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دیدار دکتر قالیباف با کودکان کار‬

محمدباقر قالیباف شهردار تهران، به همراه جمعی از پیشکسوتان فوتبال کشورمان از جشنواره تفریحی ـ ورزشی دایر در برج میلاد بازدید کردند.
96/03/26 16:45
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف در مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین(ع) در بیت رهبر انقلاب
5
1
5
96/03/24 15:25
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف شهردار تهران و مهندس محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد

دکتر قالیباف شهردار تهران با دکتر علی محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار محسن هاشمی معاون عمرانی و موسی‌خانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد حضور داشتند.
4
1
5
96/03/24 15:23
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف شهردار تهران با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر قالیباف در این دیدار ضمن تبریک انتصاب دکتر علی محمد نوریان به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار پیرامون زمینه های همکاری های مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و شهرداری تهران بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در این دیدار محسن هاشمی معاون عمرانی و موسی‌خانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد حضور داشتند.
4
1
5
96/03/23 15:23
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
پیام اینستاگرامی دکتر قالیباف در پی صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی روسیه:

صعود مقتدرانه تیم ملی فوتبال به جام جهانی روسیه، بار دیگر باعث شادی مردم ایران شد. این اتفاق که وحدت و همدلی را همراه خود می‌آورد را به همه مردم، جوانان تیم ملی و مربی سختکوش آن تبریک می‌گویم.
96/03/20 17:23
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف در مراسم افتتاح خط هفت مترو تهران به طول 22 کیلومتر:

اگر اتوبان امام علی (ع) نبود چه به سر شهر می آمد؟ اگر اتوبان آزادگان نبود و یا پل صدر نبود امروز همین اتوبان صدر 24 ساعته ققل بود. اگر اتوبان صدر دو طبقه نشده بود و از آن طرف به اتوبان یادگار امام(ره) وصل نشده بود، امروز مگر می شد در اتوبان های شهید همت و حکیم حرکت کرد؟ ما حرکت شرقی و غربی را راحت کردیم اما شما چطور حاضر هستید ابتدایی ترین موضوعات فنی و علمی را زیر سوال ببرید؟

قالیباف تاکید کرد: اگر اتوبان امام علی (ع) نبود چه به سر شهر می آمد؟ اگر اتوبان آزادگان نبود و یا پل صدر نبود امروز همین اتوبان صدر 24 ساعته ققل بود. در آن زمان مطالعات دقیقی برای تعریض اتوبان، احداث تونل و پل صورت گرفت و ما بعد از دو سال مطالعه به احداث پل رسیدیم . آنهایی که می گویند این پروژه مطالعه نشده است بدون قطع می گویم رفتار سیاسی دارند.

وی افزود: اگر اتوبان صدر دو طبقه نشده بود و از آن طرف به اتوبان یادگار امام(ره) وصل نشده بود، امروز مگر می شد در اتوبان های شهید همت و حکیم حرکت کرد؟ ما حرکت شرقی و غربی را راحت کردیم اما شما چطور حاضر هستید ابتدایی ترین موضوعات فنی و علمی را زیر سوال ببرید؟

شهردار تهران تاکید کرد: مردم ما یادشان است که حداقل اتوبوس ها را داشتند و یک اتوبوس کولر دار در شهر خدمات دهی نمی کرد. حتی یک خط بی آر تی در این شهر نبود اما امروز شهر تهران 11 خط بی آر تی دارد. وقتی ما اولین خط بی آر تی را شروع می کردیم، دکتر شکیب، رئیس کمیسون عمران شورای سوم مخالف بود و می گفت خط 4 مترو راه می افتد و این خط برای خیابان انقلاب کفایت می کند. ما یک جلسه به صورت مفصل بحث کردیم و زمانی که تعداد سفر و مسافر مشخص شد، روشن شد اگر همه خط 4 مترو مثل الان با همه ظرفیت راه بیفتد، باز هم در نقاط پیک پاسخگوی حمل و نقل مردم نیستیم. همچنان که امروز می بینیم خط 4 مترو و خط بی آر تی به صورت همزمان در خیابان انقلاب فعالیت می کند اما باز هم شرمنده مردم هستیم که با چه وضعی سوار مترو و بی آر تی می شوند. این بدین معنی است که ظرفیت یک حمل و نقل دیگر هم وجود دارد
5
1
6
96/03/19 16:44
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف شهردار تهران در نماز جمعه تهران
96/03/19 16:36
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف در مراسم وداع و تشییع پیکرهای شهدای حادثه تروریستی تهران در مجلس
96/03/19 16:26
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
پیام دکتر محمد باقر قالیباف در پی حادثه تروریستی تهران:

همه ما، از هر جناح و سلیقه و گویش و قومیت، قول می‌دهیم که با آگاهی و اتحاد سد محکمی برای حراست از آرمان‌ها، خاک و ناموس‌مان باشیم

متن پیام دکتر قالیباف به این شرح است:

شهادت هموطنان عزیزمان در دو حمله تروریستی،جراحت عمیقی بر قلب همه ایرانیان ایجاد کرده است.

ما در حراست از این آب و خاک،در حراست از این انقلاب خون‌ها داده‌ایم و از دشمنان غدار،خون‌ها ریخته‌ایم.

همه ما، از هر جناح و سلیقه و گویش و قومیت،قدردان تامین‌کنندگان امنیت،مخصوصا مدافعان مظلوم حرم و داغدار عزیزان شهیدمان هستیم و دل‌هایمان در اندوه ماتم این عزیزان عزادار است؛ از درگاه خداوند برای ایشان صبر و اجر خواهانیم و قول می‌دهیم که با آگاهی و اتحاد، سد محکمی برای حراست از آرمان‌ها، خاک و ناموس‌مان باشیم.
96/03/17 16:07
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف شهردار تهران در آیین بهره برداری از 55 پروژه در منطقه 6:

شهر را با مطالعه و بدون حب و بغض و نگاه سیاسی اداره کرده ایم/با وجود فشار از هر دو جناح از هر فرد معتقد، سالم، کارآمد با هر سلیقه سیاسی در شهرداری استفاده کردیم

این بی انصافی است که بگوییم شهر در حوزه کالبدی و خواستاری و سازه پیشرفته است و در حوزه نرم افزاری آن گونه که باید کار انجام نشده است. البته بعضی از آن طرف هم می گویند که شهر سوخته و سازه ای در آن ساخته نشده است. حرف ما این است که ما شهر را با مطالعه و بدون حب و بغض و نگاه سیاسی اداره کردیم. من هرکسی که درمجموعه شهرداری یا هر نیروی کارآمدی خارج از شهرداری که دو ویژگی مهم را داشت به کار گرفتم. این دو ویژ گی این بود که اول انسانی سالم و معتقد به نظام اسلامی با هر سلیقه سیاسی باشد و دوم کارآمدی لازم را دارا باشد. در این موردهم همیشه از هر دو سلیقه سیاسی تحت فشار بوده ام . گاهی دوستی از یک جناح سرکار می آمد و جناح دیگر از من از حضور این فرد گلایه داشت. من می گفتم این انسان توانمند است و اگر توانمندتر از ایشان را می شناسید به من معرفی کنید.
96/03/11 16:19
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
دکتر قالیباف شهردار تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از 110 پروژه منطقه 20:

واقعیت این است که دشمنان انقلاب وقتی به این شهر می آیند دربرگشت، از تهران و تحولات آن تعریف می کنند. جک استراو وقتی از تهران بازگشت اعلام کرد که این شهر با شهری که قبلاً دیده بودم، کاملا متفاوت است و دچار تحول شده و من اثری از تحریم در این شهر ندیدم.

شهردار تهران با بیان اینکه فضای انتخابات تمام شده و دوستان بهتر است دست از شایعه پراکنی بردارند و به آینده نگاه کنند و بگویند می خواهند چه کنند، تصریح کرد: مردم بدانند ما به عنوان خدمتگزار آنها تا آخرین روز که در منصب کار هستیم همانند سه ماه اول که وارد شهرداری شدیم، کار می کنیم. به عبارتی دیگر همچون گذشته از اذان صبح تاپاسی از شب پای کار هستیم و دقیقه به دقیقه وظیفه داریم که با هدف رضای خدا برای شهر کار کنیم.

محمدباقر قالیباف در آیین افتتاح تقاطع غیرهمسطح سه راه تقی آباد و بهره برداری از 110 پروژه اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی ، عمرانی ، حمل ونقل ترافیکی، خدمات شهری و محیط زیست منطقه 20 که با حضور مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرری و جمعی از خانواده های شهدا برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمت دست اندرکاران برای اجرای پروژه ها اظهارکرد: شهرری نمادی از فرهنگ، معنویت و قبله تهران است. بدون شک این منطقه یکی از مراکز توسعه فرهنگ قرآنی و اهل بیت است و ساکنان آن توفیق همجواری با حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را دارند. برای ما هم توفیق است که بتوانیم صادقانه به این شهروندان عزیز خدمت کنیم.

توجه به مناطق جنوبی از ابتدای دوره اخیر مدیریت شهری

وی با بیان اینکه از روزی که توفیق خدمت در شهرداری نصیب من شد توجه به مناطق جنوبی را در اولویت کار خود قراردادم، گفت: مردم در تهران زندگی و رفت و آمد می کنند و کارهای شهرداری هم از جنس کارهایی است که شهروندان روز و شب با آن سروکار دارند. شهرداری جایی نیست که افراد با اطلاعات غلط و اغراض شخصی و سیاسی هدفی را دنبال کند. یکی از بحث های مطرح این روزها که قبل و بعد از انقلاب مطرح بوده و بعد از شکل گیری شوراها طی سال های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است بحث درآمدهای ناپایدار شهرداری هاست.

دولت نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه مطالبه گری هم دارد

شهردار تهران عنوان کرد: براساس قانون حل مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها برعهده دولت هاست. درواقع دولت ها خودشان مسئول حل مشکل هستند، اما نه تنها مشکل را حل نمی کنند بلکه از دیگران مطالبه می کنند. انسان باید خیلی رو داشته باشد که این گونه با این موضوع برخورد کند.

دولت یازدهم مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها را مضاعف کرد

قالیباف با تاکید بر اینکه دولت یازدهم مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها را مضاعف کرده است، عنوان کرد: درسال 85 که قانون ارزش افزوده در مجلس تصویب شد، تصمیم گرفته شد تا بخشی از درآمد پایدار شهرداری ها از آنها گرفته شود و به دولت داده شود تا دولت این درآمد را به شهرداری ها پرداخت کند. درواقع قرار بر این شد تا 50درصد از ارزش افزوده سه درصدی، به خزانه دولت واریز شود و دولت آن را به شهرداری ها بدهد . این در حالی است که در دولت یازدهم یعنی از ابتدای سال 96 قانون را تغییر دادند و حداقل 50 درصد از درآمد پایداری را که باید به شهرداری ها به ویژه شهرداری شهرهای بزرگ پرداخت می کردند کسر کردند و به دولت برگرداندند.

هزینه جاری شهرداری تهران30درصد بودجه؛هزینه جاری دولت 85درصد بودجه!

وی با بیان اینکه افتخار شهرداری تهران این است که درآمد ناپایداری را که به زحمت به دست می آید به سرمایه های پایدار تبدیل می کند، افزود: امروز دولت تنها 10 تا 12 درصد از درامد خود را صرف توسعه و پیشرفت می کند و بیش از 85 درصدبودجه صرف هزینه های جاری می شود . این در حالی است که ما این افتخار را در شهرداری تهران داریم که تنها 30 درصد بودجه را صرف هزینه های جاری می کنیم و 70 درصد مابقی در توسعه زیرساخت های شهر هزینه می شود.

در4سال گذشته دولت یک ریال از سهم 80درصدی اش در تامین اتوبوس های تهران را نداده است

به گزارش خبرنگار شهرنوشت شهردار تهران با اشاره به اینکه دولت مکلف است 80 درصد پول خرید اتوبوس ها را به شهرداری بدهد، گفت: این موضوع در حالی است که در چهارسال گذشته دولت حتی یک ریال هم پرداخت نکرده است. این در حالی است که اعلام می کنند 3 هزار میلیاردتومان به شهرداری داده اند که این رقم همان مبلغ عوارض است که به خزانه دولت می رود و باید به شهرداری پرداخت شود. علاوه بر این مبلغ 60 درصد از جریمه های شهر تهران باید به شهرداری پرداخت شود که دولت به ا ین وظیفه خود عمل نکرده و ما در این خصوص به دیوان محاسبات شکایت کرده ایم.

4هزار و400میلیارد تومان هزینه کرد شهرداری برای مترو تهران تنها در سال 95

قالیباف با بیان اینکه دولت مکلف است 50درصداز هزینه ساخت مترو را پرداخت کند، اظهارکرد: در سال گذشته 4هزار و 400 میلیاردتومان برای مترو هزینه کردیم که 2 هزارو200میلیاردتومان آن سهم دولت است . حال دولت بیاید

اعلام کند که چقدر از این مبلغ را داده است؟

حتی دشمنان انقلاب هم به تحولات مثبت تهران اذعان دارند

وی با تاکید بر تحول تهران طی 12 سال اخیر گفت: واقعیت این است که دشمنان انقلاب وقتی به این شهر می آیند دربرگشت از تهران و تحولات آن تعریف می کنند و معتقدند نشانی از تحریم در این شهر دیده نمی شود . به عنوان مثال جک استراو وقتی از تهران بازگشت اعلام کرد که این شهر با شهری که روزگاری در آن قرارداد کذایی را بستیم کاملا متفاوت است و دچار تحول شده است.

ساخت 70کیلومتر مترو در تهران طی23سال/طی12سال اخیر بالغ بر200کیلومتر ساختیم

شهردارتهران با اشاره به وضعیت خطوط مترو در تهران بیان کرد: تاسال 84 و در طول 23 سال تنها 70 کیلومتر در تهران مترو ساخته شده بود. زمانی که ما مترو را تحویل گرفتیم خط 1 و 2 کامل نشده بود و خط 5 هم تونل نداشت و تنها از صادقیه به کرج مسافران را جابه جا می کرد. این در حالی است که خط 3 مترو که طولانی ترین خط مترو محسوب می شود در بدترین شرایط ساخته شد و ما موفق شدیم 39 کیلومتر مترو را در اختیار شهروندان قرار دهیم . خط 4 نیز که از منتهی الیه شرق به منتهی الیه غرب کشیده شد در این دوره احداث و در اختیار عموم قرار گرفت.

افتتاح خط6مترو تا دوماه آینده؛خط8 تا پایان ماه رمضان

وی ادامه داد: خط 6 نیز به عنوان مهمترین خط ما تا 2 ماه آینده افتتاح می شود. البته 6 کیلومتر انتهایی آن که به تازگی به برنامه های ما اضافه شد با سرعت تمام در حال پیگیری است و به زودی به سرانجام می رسد. به تمام این موارد باید افتتاح خط 7 مترو طی هفته آینده را اضافه کنیم این خط به طول 30 کیلومتر از استادیوم تختی تا کن مسافران را جا به جا می کند.
به گفته وی خط 8 مترو از حرم امام خمینی (ره) تا فرودگاه امام خمینی(ره) به طول 35 کیلومتر درپایان ماه مبارک رمضان افتتاح می شود .

شهردار تهران با یادآوری اینکه افزایش طول خطوط مترو از 70 کیلومتر به 300 کیلومتر در این دوره بدون کمک دولت انجام شد، گفت: درگذشته عملکرد مسئولان در زمینه ساخت خطوط مترو به سالی یک کیلومتر هم نرسیده بود.

این مردم هستند که عملکرد شهردار آینده را قضاوت می کنند

قالیباف درادامه این مراسم با توصیه به افرادی که درچهارسال آینده مسئولیت شهر را بر عهده می گیرند، عنوان کرد: باید امروز بگویند برای مردم در 4 سال آینده چه می خواهند بکنند. مطمئن باشید بد یا خوب مردم قضاوت می کنند.

وی با اشاره به توسعه بزرگراه ها در دوره اخیر مدیریت شهری اذعان کرد: احداث بزرگراه در این دوره بیشتر از کل ساخت بزرگراه در تاریخ بلدیه است. روزی که ما شهرداری را تحویل گرفتیم بزرگراه امام علی (ع) تا اول نظام آبادکشیده و بعداز آن رها شده بود . مردم نگران بودند، نکند حالا که بخش شمالی بزرگراه کشیده شده است بخش جنوبی آن به فراموشی سپرده شود. درواقع این برای مردم رویا بود که 12 هزار خانه که در مسیر این بزرگراه قرارداشت تعیین تکیلف شود اما بزرگراه امام علی(ع) با 16 باند و 35 کیلومتر افتتاح شد.

وی افزود: بزرگراه آزادگان نیز تا پیش ازآنکه به شهرداری بیایم هنوز اجرایی نشده بود و فقط کندروها را احداث کرده بودند. هفته اینبود که در آنجا تصادف نشود و مردم خسارت نبینند.

شهردار پایتخت با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در 12سال اخیر گفت: نباید فراموش کنیم که برج میلاد برای 200 سال پیش نبود که ساخته شد! مردم تمامی این موارد را به خاطر دارند.

فضای انتخابات گذشت دیگر دست از شایعه پراکنی بردارید!

وی با بیان اینکه فضای انتخابات تمام شده و دوستان بهتر است دست از شایعه پراکنی بردارند و به آینده نگاه کنند و بگویند می خواهند چه کنند، تصریح کرد: مردم هم بدانند ما به عنوان خدمتگزار آنها تا آخرین روز که در منصب کار هستیم همانند سه ماه اول که واردشهرداری شدیم کار می کنیم. به عبارتی دیگر همچون گذشته از اذان صبح تاپاسی از شب پای کار هستیم و دقیقه به دقیقه وظیفه داریم که با هدف رضای خدا برای شهر کار کنیم.

شهردار تهران در جمع خبرنگاران:
بهره برداری از خط 7و8 مترو و باغ کتاب به زودی

شهردار تهران با اشاره به افتتاح پروژه های جدید طی ماه های آینده گفت: خط 7 و8 مترو به زودی به بهره برداری می رسد و پروژه باغ کتاب که یکی از افتخارات فرهنگی جمهوری اسلامی است و با توجه به حوزه کودکان و نوجوانان احداث شده در اواخر ماه مبارک رمضان و در ایام عید فطر به طور رسمی افتتاح می شود.

محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاح 110پروژه در منطقه 20 با حضور درجمع خبرنگاران اظهارکرد: با همکاری دست اندرکاران منطقه امروز این توفیق را داشتیم که 110 پروژه خدماتی، عمرانی و فضای سبز را به بهره برداری برسانیم. البته یکی از مهمترین پروژه ها، پروژه تقاطع غیرهمسطح سه راه تقی آباد بود که یک ماه و اندی پیش به بهره برداری رسیده و امروز به طوری رسمی افتتاح شد. برای افتتاح این پروژه نیاز به ساخت پل روگذر و زیرگذر بود تا وقت مردم درترافیک تلف نشود. امروز در احداث این پروژه مشکل بسیاری از شهروندان ساکن در این منطقه حل شد.

قالیباف در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر افتتاح پروژه های جدید طی ماه های آینده گفت: خط 7 و8 مترو به زودی به بهره برداری می رسد و پروژه باغ کتاب که یکی از افتخارات فرهنگی جمهوری اسلامی است و با توجه به حوزه کودکان و نوجوانان احداث شده در اواخر ماه مبارک رمضان و در ایام عید فطر به طور رسمی افتتاح می شود.

وی افزود: دوستان قول داده اند پروژه باغ پرندگان را با همان 3 هکتار که سقف تور داشته باشد به طور کامل تکمیل به بهره برداری برسانند. به این موارد باید تکمیل ادامه بزرگراه شهید حکیم و تونل شهدای غزه را اضافه کنیم که امیدواریم یکی پس از دیگری افتتاح شود.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهارات روز گذشته علی اصغر جهانگیر، رییس سازمان زندان ها در خصوص عدم واگذاری زندان اوین به مدیریت شهری بیان کرد: من چنین خبری نشنیده ام و طبق اخرین جلسه ای که با آقای جهانگیر داشتیم مذاکرات اولیه را انجام دادیم و توافق بر این بود که شهرداری هزینه مورد نظر را پرداخت کند و مکان مذکور را به فضای سبز شهر تهران اضافه کنند و در مقابل بنایی جایگزین بسازد.
5
4
6