نتایج جستجو : دوچرخه سواری - 62 مطلب

97/11/18 14:11
قطعه نیوز , autopartpress
به گزارش اتوپارت پرس به نقل از قطعه نیوز، استفاده از انواع دوچرخه در شهر بزرگی مانند تهران که به عنوان یکی از آلوده‌ترین پایتخت‌های جهان شناخته می‌شود، شاید راه حلی است که تا حدی می‌تواند بر کاهش آلودگی هوا تاثیر بگذارد.
99
97/11/16 14:49
قطعه نیوز , autopartpress
اتوپارت پرس: طراحان دوچرخه‌ای طراحی کرده‌اند که آلودگی را از بین می‌برد و اکسیژن تولید می‌کند.
97/10/24 13:59
قطعه نیوز , autopartpress
تا قبل از افزایش ناگهانی قیمت دلار دوچرخه‌های برقی بین دو تا سه میلیون تومان قیمت داشتند اما متوسط قیمت آنها امروز بین 12 تا 13 میلیون تومان است که کمتر کسی توان خرید آن را دارد و اصلا حاضراست برای خرید دوچرخه این همه هزینه کند
97/10/23 12:08
قطعه نیوز , autopartpress
اتوپارت پرس: «شرکت ایتالیایی لائوس» سازنده دوچرخه‌های الکتریکی خورشیدی در دنیا است که یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان دوچرخه‌های لوکس جهان به شمار می‌آید. دست‌ساز بودن، طراحی زیبا و منحصر به فرد، عملکرد بالای موتور، کم‌مصرف بودن و کنترل راحت از جمله ویژگی‌های این دوچرخه‌ها است.
96/07/20 20:24
شست  , shast.ir
اما با شست خرید و فروش آسان را تجربه کنید
.
مشاهده آکهی های این دسته :

https://goo.gl/q7VyGF
.
96/01/7 10:18
 امیر محمد عبداللهی , ink
وقتی میرسی به جایی که غیر از تو و تنهایی و صلح کسی نیست، آرامش و آسایش همراهت میشن و با مهربونی نوازشت میکنن
95/09/30 11:48
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
بخش چهارم: #دوچرخه_برقی (Electric Bike / E-Bike)

یک #دوچرخه_الکتریکی و یا در اصطلاح (E-Bike) همان #دوچرخه معمولی می‌باشد، اما با اجزای #الکتریکی. با این وجود این #دوچرخه_ها کاملا در اجزای فرمان، #پدال و همچنین در نحوه کاربری کاملا مشابه به #دوچرخ_‌های معمولی می‌باشند تنها با این تفاوت که دارای اجزای #الکتریکی #موتور و #باتری جهت ذخیره‌سازی #انرژی_الکتریسیته هستند. البته نباید این #دوچرخه_‌ها را با یک #موتورسیکلت_برقی مقایسه کرد چرا که طراحی و هدف از تولید هر یک از آنها کاملا متفاوت است.
E-Bike ها تنها یک #دوچرخه_معمولی با یک #موتور کوچک برای استفاده در مواقع لازم از جمله سراشیبی‌ های تند و یا در مسیر نا هموار هستند تا بتوان از انرژی #موتور جهت سهولت و افزایش لذت #دوچرخه_سواری استفاده نمود. در واقع #دوچرخه_های_الکتریکی جهت سهولت #دوچرخه‌سواری در شرایط ناهموار می‌باشند و نه به معنی جایگزینی برای نیروی انسانی.
مشخصه بارز در این #دوچرخه_ها ، داشتن موتوری است که توسط انرژی ذخیره شده در #باتری ، شروع به کار می‌کند و به #دوچرخه_‌سوار در بالا رفتن از تپه‌ها کمک قابل توجهی می‌نماید (البته ناگفته نماند که اجزای #الکتریکی موتور و باتری موجود در آنها موجب افزایش وزن این گروه شده‌است).

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/30 11:31
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
بخش سوم: #دوچرخه #هایبرید یا #دوچرخه_شهری (Hybrid & City Bike)

#دوچرخه_های #هایبرید یا #دوچرخه_های_شهری گزینه بسیار مناسبی برای انجام کارهای روزانه اعم از خرید، طی مسافت تا محل کار و انجام رفت آمدهای شهری می‌باشد. طراحی این #دوچرخه به نحوی است که دارای بدنه مستحکم بوده ( از نظر طراحی و ساخت بیشتر به #دوچرخه_های_کوهستان نزدیک است ) و از مهمترین ویژگی آن می‌توان به شیب‌دار بودن لوله بالایی (Top Tube) اشاره کرد که نقش به سزایی در مواجهه با سطوح ناهموار و جذب ضربات و تکان‌های شدید دارد. داشتن #فرمان_صاف، وزن کم و #ترمز_های_قوی برای شرایط اضطراری در شهر ( به طور مثال: روبه رو شدن با خودرو )، قدرت مانور بالا و کنترل‌پذیری بیشتر از دیگر خصوصیات این #دوچرخه به شمار می‌آید. کاربرد آن در محیط های شهری و بدون سنگلاخ، برای رفتن به محل کار یا مدرسه است که معمولا در این مدل #دوچرخه_ها می‌توان از سبد کوچکی برای قرار دادن خرید روزانه و یا کیف کار استفاده کرد.

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/30 11:26
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
بخش سوم: #دوچرخه_‌توریستی ( Touring Bike )

#دوچرخه_های_توریستی برای طی مسافت‌های طولانی و حمل بار طراحی شده‌اند. به طوری که این مدل هم در تنه و هم در دوشاخ جلو از #دوچرخه_های_جاده_ای و مسابقه‌ای مستحکم‌تر می‌باشد تا توانایی حمل بار و کوله لوازم را داشته باشد.

نحوه قرار گیری #دوچرخه_سوار بر روی این نوع #دوچرخه به شکل راحت‌تری از #دوچرخه_های_مسابقه_ای است و در مسافت‌های طولانی مانع از خستگی زیاد در #دوچرخه_‌سوار می‌شود. استفاده از آنها در جاده‌های آسفالت بسیار لذت‌بخش بوده و طراحی آنها به گونه‌ای انجام شده است که در جاده‌های بدون سنگلاخ و خاکی قابل استفاده باشند.

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/30 11:21
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
با #دوچرخه می توانیم:

میزان #آلودگی_هوا را کاهش بدهیم.
#آلودگی_صوتی را از بین ببریم.
به حفظ #محیط_زیست و جلوگیری از #قطع_درختان کمک کنیم.
حجم #ترافیک را کم کنیم.
#آسان و #پاک #تردد کنیم.

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/30 11:16
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
کاهش ۱۰ درصد انتشار #گازهای_گلخانه_ای با افزایش میزان #تردد_دوچرخه_ها

محققان مدرسه #محیط_زیست #دانشگاه_کالیفرنیا و موسسه توسعه #حمل_و_نقل #نیویورک اعلام کردند، با رواج روز افزون #دوچرخه_سواری در اکثر کشورهای جهان، انتشار #گازهای_گلخانه ای تا سال 2050، 10 درصد کاهش می یابد و بیش از 25 میلیارد دلار در هزینه ها صرفه جویی می شود.

دکتر #لو_فولتن ، قائم مقام موسسه توسعه #حمل_و_نقل #نیویورک و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند #تردد_با_دوچرخه در شهرهای جهان 7 درصد افزایش یافته است. "

او افزود:" بیش از یک سوم شهروندان کشورهای #ژاپن ، #دانمارک ، #هلند ، #آلمان ، #سوئد ، #فنلاند و ... روزانه شش مایل #رکاب می زنند، این در حالی است که شهروندان #آمریکایی روزانه تنها یک مایل با #دوچرخه #تردد می کنند. "

دانشمندان معتقدند، با بستر سازی و سرمایه گذاری مناسب، علاوه بر افزایش 14 درصدی #تردد روزانه با این وسیله نقلیه، می توان از پرداخت هزینه تعمیر و سوخت وسایل نقلیه بنزین و گازوئیل سوز و انتشار #گازهای_گلخانه_ای جلوگیری کرد.

دکتر #یعقوب_میسون ، استاد مدرسه #محیط_زیست #دانشگاه_کالیفرنیا و عضو گروه مطالعاتی این تحقیق، با اشاره به فواید متعدد #تردد_با_دوچرخه گفت:" ما ادعا نمی کنیم افزایش #تردد_با_دوچرخه کار آسانی است، هدف ما تبدیل این ایده به تعهدی جهانی برای کلیه کشورهای جهان است. "

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/30 11:09
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
بخش دوم: #دوچرخه #تایم_تریل (#Triathlon / #Time Trial (TT) Bike)

هدف از طراحی #دوچرخه_های (Time Trial) #تایم_تریل فقط یک چیز است و آن هم دستیابی به حداکثر سرعت. اهمیت طراحی و ساختار #آیرودینامیک در این #دوچرخه_ها می‌تواند در کسب #مدال_طلا_یا_نقره تعیین کننده باشد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این #دوچرخه وزن فوق‌العاده پایین آن است که غالبا در ساخت تنه آن از بهترین #آلیاژ ( همانند #تیتانیوم ، #فیبر_کربن و #کامپوزیت ) و از #تکنولوژی_‌ها به‌روز استفاده می‌شود تا وزن آن را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند. اما مهمتر از وزن کم و فرم #دوچرخه، نحوه قرارگیری #دوچرخه_سوار بر روی #دوچرخه و فیزیک بدن آن است. به همین دلیل، این #دوچرخه_ها به صورت اختصاصی و با در نظر گرفتن مشخصات و ویژگی‌های بدن #ورزشکار ساخته می‌شوند تا در هنگام قرارگیری بر روی #دوچرخه، بدن #ورزشکار در بهترین وضعیت #آیرودینامیکی قرار گیرد تا بیشترین #راندمان و سرعت حاصل شود. تمامی اجزای #دوچرخه_های #تایم_تریل به شکلی طراحی شده‌اند تا کمترین #اصطکاک را در مواجهه با جریان هوا داشته باشند ( این امر در فرم #تنه ، #چرخ_ها و نوع #فرمان کاملاً نمایان است ).

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/30 11:03
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
هر چقدر سریع تر حرکت کنید کمتر #آلودگی_هوا را تنفس می کنید.

طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان آمریکایی، #دوچرخه_سواران باید بین ۱۲ تا ۲۰ کیلومتر در ساعت #رکاب بزنند در حالیکه عابران پیاده باید با سرعت ۲ تا ۶ کیلومتر در ساعت راه بروند تا #استنشاق_آلودگی_هوا به حداقل برسد.
#الکس_بیگازی، کارشناس #حمل_و_نقل مهندسی شهر، در این باره می گوید: «هرچقدر فرد سریع تر حرکت کند، سخت تر #نفس می کشد و برای مدت زمان کوتاه تری نیز در معرض #ترافیک است.»
محققان با استفاده از مدل کامپیوتری ۱۰ نفر در آمریکا، سرعت حرکت ایده آل را محاسبه کردند و حداقل میزان سرعت را برای گروه های سنی و جنسی مختلف تعیین کردند.
طبق این تحقیق، برای #دوچرخه_سواران زن زیر ۲۰ سال، سرعت ایده آل مرتبط با حداقل ریسک تنفس #آلودگی میانگین ۱۲.۵ کیلومتر در ساعت در یک جاده هموار است. برای #دوچرخه_سواران مرد با گروه سنی مشابه، سرعت ایده آل ۱۳.۳ کیلومتر در ساعت است.
سرعت حرکت ایده آل برای #دوچرخه سواران زن و مرد در گروه سنی ۲۰ تا ۶۰ سال به ترتیب ۱۳ و ۱۵ کیلومتر در ساعت است.
برای عابران پیاده زن و مرد زیر ۲۰ سال سرعت پیاده روی باید در حدود ۳ کیلومتر در ساعت باشد، در حالیکه برای گروه سنی بالاتر باید حداقل ۴ کیلومتر در ساعت باشد تا حداقل میزان #آلودگی در طول حرکت #استنشاق شود.

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/30 10:56
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
شما از #دوچرخه خود چه انتظاری دارید؟ آیا مایلید با #دوچرخه مسافت منزل تا محل کار را طی نمایید، یا اینکه در جاده‏های ناهموار کوهستانی حرکت کرده و با آن #طبیعت_گردی کنید؟ شاید هم مایلید در سطح حرفه‏ای و برای شرکت در #مسابقات_دوچرخه_سواری از آن استفاده نمایید؟ برای اینکه علاقه‌مندی خود به هریک از رشته‌های #دوچرخه_سواری را مشخص کنید، پیش از آن باید با انواع مختلف #دوچرخه آشنا شوید تا بدین طریق در انتخاب بهتر #دوچرخه مورد علاقه‌تان راهنمایی شوید. هر فردی با سلایق و استعدادهای گوناگون نیازمند نوع خاصی از #دوچرخه می‌باشد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما عزیزان، به بررسی اجمالی از انواع #دوچرخه خواهیم پرداخت.

بخش اول – #دوچرخه_جاده_یا_مسابقه_ای (#Racing_Bike)

#دوچرخه_‌ای با طراحی منحصر به فرد که از مهمترین ویژگی آن می‌توان به #طراحی_آیرودینامیک و وزن فوق‌ العاده_کم، برای دست‌یابی به بیشترین سرعت ممکنه اشاره کرد. آلیاژ ساخت بدنه این #دوچرخه از جنس #آلومینیوم و یا #فیبر_کربن می‌باشد که در مدل‌های حرفه‌ای برای دستیابی به وزن کمتر از جنس #فیبر_کربن استفاده می‌شود.
#سیستم_ترمز آن با وجود انواع #ترمز‌های_دیسکی (هیدرولیکی- مکانیکی)، هنوز هم از ترمزهای نوع کالیپر (Caliper) استفاده می شود که در بین #دوچرخه‌_سواران این رشته بسیار مرسوم می‌باشد.
#زین_باریک، نرم و حفره موجود در قسمت مرکزی آن همه و همه برای ایجاد راحتی بیشتر و مانع از تحت فشار قرارگرفتن و یا وارد شدن ضربه به قسمت تحتانی بدن #دوچرخه_سوار در مدت زمان #دوچرخه_‌سواری است.
نوع #فرمان در این #دوچرخه برای قرارگیری #دوچرخه_‌سوار در بهترین حالت #آیرودینامک طراحی شده است و برای سواری‌های طولانی مدت چندان مناسب نیست.
برای راحتی بیشتر در مدل‌های جدید از ست‌ دوم ترمز، بر روی قسمت صاف #فرمان در نظر گرفته شده ‌است اگر چه اینکار ممکن است قدری حالت استاندارد و #آیرودینامیک #دوچرخه_سوار را کاهش دهد، اما دسترسی بر #ترمزها را در هر لحظه برای #دوچرخه‌_سوار بسیار آسانتر می‌سازد.
این #دوچرخه‌‌ها برای افرادی که قصد شرکت در #تورها، طی کردن مسافت‌های طولانی و قراردادن سبد برای حمل لوازم با آن را دارند به دلیل نوع تنه آن انتخاب مناسبی نخواهد بود.

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/30 10:53
اروند موتور پاک , arvandmotorpak
در این مطلب، ۸ دلیل به شما ارائه می‌دهیم که چرا باید #دوچرخه_سواری را همین امروز شروع کنید:

***روحیه‌تان را بهتر می‌کند***
چیزی به اندازه بیرون رفتن برای #دوچرخه_سواری، سرحال‌تان نمی‌کند. #دوچرخه_سواری فرصتی است برای کشف محیط بیرون، خوردن هوای تازه و البته ورزش کردن. #دوچرخه_سواری بدن را پر از انرژی کرده و قدرت تحمل را بیشتر می‌کند. ورزش کردن موجب #ترشح_اندورفین درمغز می‌گردد. #اندورفین به بهتر کردن خلق و خو کمک کرده، استرس را کم می‌کند و به ذهن آرامش می‌دهد.

***فشار کم به مفاصل***
برخلاف دویدن، #رکاب_زدن دوست مفاصل است. این حرکت، فشاری به زانوها و مفاصل لگن وارد نمی‌کند. هرچند دویدن، تمرینی عالی است اما نقاط ضعف خودش را دارد، می‌تواند پاها را انعطاف ‌پذیر و نیرومند و قلب را تقویت کند اما به مفاصل فشار وارد می‌نماید. فشار مداوم باعث تحلیل رفتن مفاصل شده و استخوانی که به این مفاصل مربوط هستند خُرد می‌شوند.

از سویی دیگر، #دوچرخه_سواری پاها را قوی می‌کند اما تاثیرات منفی بسیار کمتری دارد. فشار کمتری به مفاصل وارد می‌شود بنابراین ورزشی است فوق‌العاده برای افرادی که از #درد_مفاصل یا #روماتیسم رنج می‌برند.

***دوچرخه سواری، ریزه‌کاری یا حساسیت خاصی ندارد***
برعکس تمرینات بدنسازی، #دوچرخه_سواری نیازی به نکته سنجی ندارد و برای هرکسی در هر سن و سالی مناسب است. درواقع، هروقت که #دوچرخه_سواری را یادبگیرید می‌توانید #دوچرخه_سوار شوید، بدون توجه به این‌که ۱۰ سال داشته باشید یا ۱۰۰ سال. می‌توانید از این به بعد هر روز #دوچرخه_سواری کنید.

***قلب را قوی نگه می‌دارد***
آیا می‌دانستید که #دوچرخه_سواری یکی از بهترین #تمرینات_هوازی می‌باشد؟ به‌غیر از نیرومند کردن پاها، #ضربان_قلب را افزایش داده و #جریان_خون را زیاد می‌کند. مطالعات گوناگون تائید کرده‌اند که #دوچرخه_سواری منظم موجب #سلامت_قلب_و_عروق می‌شود و ریسک #بیماری‌های_عروق_کرونری را کاهش می‌دهد.

***روند کاهش وزن را افزایش می‌دهد***
#دوچرخه_سواری کردن توان #کاهش_وزنتان را بیشتر می‌کند، تمام بدن را نیرومند کرده و چربی می‌سوزاند. #دوچرخه_سواری می‌تواند سرعت #متابولیسم را افزایش داده و تحرک و #انعطاف_پذیری را بهتر کند. حتی اگر با سرعت تفریحی هم #رکاب بزنید، می‌توانید دست‌کم ۲۸۰ کالری بسوزانید. به گفته کارشناسان حوزه سلامت، #رکاب_زدن چربی سوزی را حتی هنگام خواب هم بیشتر می‌کند!

***طول عمر را بیشتر می‌کند***
ورزش منظم به #افزایش_طول_عمر کمک می‌کند. #دوچرخه_سواری هم به‌طور خاص، بر سال‌های عمرتان می افزاید، حتی اگر با آسیبی از #دوچرخه_سواری به شما برسد.

***تقویت سیستم ایمنی***
جدای از کمکی که #دوچرخه_سواری به شما در جهت اندامی متناسب ‌تر می‌کند، موجب #تقویت_سیستم_ایمنی هم می‌شود. وقتی #سیستم_ایمنی_بدن قوی باشد، بدن نسبت به عفونت‌های رایج مانند سرماخوردگی، سرفه، و آنفلوآنزا مقاوم‌تر خواهد بود. مطالعات نشان داده #دوچرخه_سواری توان بدن برای #مبارزه_با_پاتوژن‌ها و #التیام_و_درمان را بیشتر می‌کند.

***استرس را کاهش می‌دهد***
مطالعات نشان می‌دهد ورزش کردن به #کاهش_استرس_و_اضطراب کمک می‌کند. تمرینات شدید بدنی موجب #برانگیختگی_ترشح_سروتونین_و_دوپامین در مغز می‌گردد. این #اندوروفین _ها، موجب #تقویت_روحیه و نشاط شده و ذهن را آرام می‌نمایند. #دوچرخه_سواری راهی است برای #تسکین_اعصاب خراب و ناتوان! در پژوهشی، #دوچرخه_سواران گزارش دادند که احساس استرس کمتری می‌کنند، ولی اشخاصی که از اتوبوس یا اتومبیل‌شان برای رسیدن به محل کار استفاده کرده بودند، چنین تجربه‌ای نداشتند.

دفتر مرکزی:
28733155 - 021

وبسایت:
www.arvandmotorpak.ir
www.arvandmotorpak.com

تلگرام و اینستاگرام:
arvandmotorpak@
95/09/16 17:34
منتخب وب , montakhabweb.ir
"برای مشاهده تصاویر بیشتر لینک زیر را کلیک کنید" ▼▼

95/09/9 15:19
فروشگاه اینترنتی بازی کالا , bazikala
1
1
1
95/08/25 11:14
چاپ سه بعدی نیکانو , Nikano3dprint
FEND یک کلاه ایمنی تاشو برای دوچرخه است که میتوان مانند یک کلاه ایمنی معمولی آن را بر سر گذاشت و سپس میتوان آن را تا کرد تا اندازه اش یک سوم اندازه‌ی اصلی شود.