نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : دوست دختر - 136 مطلب

98/01/20 15:29
تایگون قهوه ای , halgh591
یک دوست دختر هم داشتم
بعضی وقتا گیر می داد که چرا باسن من رو دوست داری.
منم بهش می گفتم
.
.
.
زُیِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ مِنَ النِّساءِ وَ . . .
.
چند وقت بعدش دوباره گیر میداد.
.
.
ترجمه: دوست داشتن شهوات ها مثل زنان و . . . برای مردم آراسته شده است
99
97/12/7 19:11
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11
به دوستی با جنس مخالف در دو جای قرآن اشاره و مورد انکار و منع قرار گرفته است یکی در سوره مائده آیه ۵ که می‌فرماید: «… آتَیْتُمُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ مُحْصِنِینَ غَیْرَ مُسَافِحِینَ وَ لاَمُتَّخِذِی أَخْدَانٍ…، مهرهایشان را به ایشان بدهید درحالی‌که خودتان پاک‌دامن هستید و نه زناکار و نه آنکه در پنهانی با زنان رابطه دوست داشته باشید…»

این آیه شریفه مردان را به‌طور مستقیم و به دلالت مطابقی و زنان را به‌طور غیرمستقیم و به دلالت التزامی از رابطه دوستی با جنس مخالف منع می‌کند، به این صورت که وقتی مردان از دوستی منع شدند، معنی ندارد که زنان مجاز به دوستی باشند چون دوستی دوطرفه است و اگر یک‌طرف مخاطب واقع شد و از دوستی منع شد به این معنی است که طرف دیگر هم حق ‌دوستی با جنس مخالف را ندارد.

در سوره نساء آیه ۲۵ که در مورد ازدواج با کنیزان است خداوند متعال می‌فرمایند:

«فَانکِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَیْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ، پس با اجازه خانواده‌هایشان با آنان ازدواج کنید و مهرشان را به‌طور پسندیده به آنان بدهید [به‌شرط آنکه] پاک‌دامن باشند نه زناکار و نه دوست گیران پنهانی با مردان.»

دوست دختر در قرآن
نهی قرآن از دوستی با جنس مخالف

لینک کوتاه مطلب: http://nidamat.com/Tvk1X
97/11/4 18:44
گروه تبلیغ مجازی سفیران عفاف , alavyzadeh11
دوستی با جنس مخالف، با هر انگیزه‌ای که شکل گرفته باشد (ازدواج، سوءاستفاده جنسی، پر کردن خلأ عاطفی و کمبود محبت و…) چه منجر به ازدواج شود و چه منجر به ازدواج نشود، عواقب و نتایج و آثار بسیار مهلک معنوی، روحی، روانی، اقتصادی و اجتماعی در پی خواهد داشت که در ذیل به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌شود.
اگر منجر به ازدواج نشود!

لطمه شدید عاطفی و روحی، افسردگی، اعتیاد، فشارهای روانی (تنش‌ها و مشاجرات خانوادگی) سرقت، خودکشی و قتل، انتقام‌جویی و تهدید، افت تحصیلی، آسیب‌های شغلی، آسیب‌های اقتصادی و مالی، احساس گناه، بی‌دینی وبی ایمانی، افزایش سن ازدواج، ورشکستگی عاطفی، بدبینی شدید نسبت به جنس مخالف
اگر منجر به ازدواج شود!

ایجاد سوءظن به همسر، از بین رفتن عزت و اعتبار، خطر خیانت، احتمال زیاد طلاق محضری یا طلاق سرد، ناتوانی در تحقق وعده‌های دروغین قبل از ازدواج و…

برگرفته شده از درس‌نامه عفاف ص ۵۳۳.
تگ ها :
دوست دختر
دوست پسر
دوستی با جنس مخالف
عواقب دوست پسر داشتن

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=23071
97/03/10 18:34
در جستجوی حقیقت , yazahra114
سلام. یه تحقیق میدانیه.
بگید دوست دختر ، دوست پسر خوبه یا بد؟
دلیلش رو هم بگید
کامنت بنویسید...
در جستجوی حقیقت , yazahra114
چهارشنبه 1 خرداد ، 10:07
اگه بشه خیلی خوبه.
ادامه
در جستجوی حقیقت , yazahra114
سه شنبه 31 اردیبهشت ، 14:42
واقعا میشه؟
ادامه
در جستجوی حقیقت , yazahra114
سه شنبه 31 اردیبهشت ، 13:44
ولی ارتباط که عاطفی شد دیگه وابستگی به وجود میاد
ادامه
96/12/27 09:33
شبکه قرآن , qurantv_ir
زن و مرد، مکمل نیازهای روحی و روانی یکدیگرند و هر یک بدون دیگری احساس فقر و نیاز می نماید.
ادامه مطلب را در لینگ زیر مطالعه فرمائید:
6
1
3
96/05/8 12:00
طنز و سرگرمی اجتماعی , yahoo2014
96/04/15 17:55
طنز و سرگرمی اجتماعی , yahoo2014
کلیپ بمپ گذاری داعش در کنار دریای آلمان و دستشویی زنانه و فرار مردم
95/09/30 11:55
خـــســـرو , khosro1370


«مگر هر دوستی دختر و پسری باید به ازدواج ختم شود؟ ما فقط باهم دوستیم.» این جمله و جملاتی شبیه این را جوان‌های امروزی می‌گویند و پدر و مادرها نیز می‌شنوند. رابطه دختر و پسر در دوران جدید موضوع بحث‌ها و سمینارهای زیادی شده است. عده‌ای به شدت با آن مخالفند و مطرح کردنش را نوعی بی‌‌شرمی و بی‌حیایی تلقی می‌كنند و معتقدند روابط تنها در بستر ازدواج معنا می‌یابد و در غیر این صورت، حرام است و جایز نیست. عده‌ای هم خیلی آزادانه این مسئله را می‌پذیرند و معتقدند دنیا عوض شده و دوستی دختر و پسر هم از این قاعده مستثنا نیست و داشتن رابطه آنها خالی از اشکال است.
نظریه سومی هست که در آن نه آزادی مطلق و رها پذیرفته است و نه محدودیت و منع هرگونه رابطه، بلکه ارتباط بین دو جنس مخالف در یک چارچوب مشخص تعریف شده است. در این زمینه، دکتر روشنک خدابخش، روان‌شناس، معتقد است: «نمی‌توان رابطه انسان‌ها با همدیگر را مسدود و یا حتی محدود کرد. دلایلی همچون تحصیل و دادوستدهای علمی، نیاز به طرح پرسش و پاسخ، قرض گرفتن جزوات و منابع درسی، و همکار شدن باعث می‌شود که نتوان به طور کلی به عدم ارتباط کاری و سازمانی یا تحصیل زن و مرد و دختر و پسر حکم داد. اما از سوی دیگر، دامن زدن به این گونه ارتباطات هم شاید خیلی ضرورت و با مسائل اجتماعات سازگاری نداشته باشد. به عبارت دیگر، داشتن ارتباط به معنای وجود هر گونه ارتباط لجام‌گسیخته در محل تحصیل، دانشگاه و محیط کار نیست.»
خوب یا بد؟
این کیفیت موضوع است که باعث می‌شود ما راجع به آن بتوانیم نظر دهیم. این سوال باید این گونه مطرح شود که کدام رابطه خوب و مفید است و کدام رابطه انسان را به سر منزل مقصود نمی‌رساند. در این مورد، دکتر خدابخش معتقد است: «هر ارتباط سالمی می‌تواند سازنده باشد، به شرط آنکه حد و حریمی برای آن قائل باشیم و تعریفی از آن کنیم که در آن منطق بر احساسات غلبه کند. اصولا در دوره نوجوانی، عنان و اختیار آدمی خیلی سخت قابل کنترل و مدیریت است، طوری که نیاز‌های جنسی به صورت طوفانی وارد حیات روانی می‌شود و چون همه چیز ناگهانی رخ می‌دهد، بین طبیعت و تربیت با شكافی مواجه می‌شویم که والدین می‌توانند آن را به خوبی مدیریت و شناخت‌های لازم را به فرزندانشان منتقل کنند.»
اغلب کسانی که دچار مشکلاتی در روابط میان دو جنس می‌شوند متعلق به والدین پرکار، مشغول و گرفتارند که وقت و ارتباط درستی برای تعامل با فرزندانشان نمی‌گذارند، از احوال آنها کاملا غافلند، به دلیل گرفتاری‌های متعدد بچه‌ها را در اولویت آخر به حساب می‌آورند
جوان‌های ما هم مثل جوان‌های تمام دنیا رویه‌ای منطقی دارند و مسائل را از طریق آن تجزیه و تحلیل می‌کنند. شما اگر با سلاح منطق پیش جوان بروید، بالطبع جوان هم منطقی جواب شما را می‌دهد، چون نوع بشر تفکر منطقی دارد، وگرنه هیچ علم و دانش و تمدنی پدید نمی‌آمد.»
دکتر خدابخش در جواب آنهایی که می‌گویند جوان‌های امروزی حرف‌های والدین را نمی‌پذیرند گفت: «متأسفانه، والدین ما به نحوه ارتباط برقرار کردن با جوانشان آگاه نیستند و همه‌اش از موضع بالا صحبت می‌کنند. اگر بخواهید با اعمال زور و نظر و جبهه‌گیری خاصی با آنها برخورد کنید، جوان‌ها هم مطابق طبع بشر مقاومت می‌کنند، چون آزادی از هر چیزی برایش مهم‌تر است. بنابراین، اگر چیزی یا تفکری آزادی جوان را به مخاطره بیندازد، او هم با لجاجت پاسخش را می‌دهد، ولی اگر شما با زبان خاص خودشان وارد گفت‌وگو شوید و وضعیت رشد، هوش و تفکر آنها را ملاک قرار دهید، آنها خیلی راحت به شما جواب مثبت می‌دهند. ولی اگر شما این کار را به صورت «دو دوتا پنج تا» انجام دهید، آنها هم به شما جواب خوبی نمی‌دهند.»
ارتباط هدفمند
دختران و پسران در دوران نوجوانی بدون طرح و برنامه خاصی با همدیگر آشنا و دوست می‌شوند. متأسفانه، این مسئله این روزها فناوری‌های جدیدی مثل تلفن همراه و اینترنت، دیگر سختی نامه‌رسانی‌های گذشته را به دنبال ندارند و دختر و پسر می‌توانند با یک پیامک یا چت کردن با هم آشنا شوند و قرار ملاقات بگذارند و چون فاقد شناخت‌های لازم از همدیگرند و آینده‌نگری خاصی ندارند، چه بسا دچار مشکلاتی هم بشوند. دکتر خدابخش، کسی که سال‌ها با جوان‌ها و نوجوان‌ها در این زمینه کار کرده در این مورد می‌گوید: بچه‌ها در این سن آمادگی‌های زیستی و طبیعی برای گرایش به جنس مخالف را دارند، ولی آمادگی‌های اجتماعی را ندارند و این مسئله مشکلات متعددی را موجب می‌شود. لذا نوجوانی را می‌بینید که در ارتباطی عاشقانه قرار می‌گیرد و به دلیل نداشتن توانمندی‌ها و مهارت‌های اجتماعی لازم دچار مشکل می‌شود.»
وی روی حریص بار نیاوردن بچه‌ها به جنس مخالفشان تاکید می‌کند و چاره کار را در تربیت درست آنها می‌داند و می‌گوید: «اگر ما بتوانیم در خانواده‌ و جامعه‌مان ارتباط بین دختر و پسر را با توجه به سطوح مختلف سنی میسر کنیم، اولا توانسته‌ایم از حریص بودن بچه‌ها به جنس مخالف جلوگیری کنیم، ثانیا شناخت‌هایی را که لازم است تا حدود زیادی فراهم کرده‌ایم.»
حضرت زهرا (س) : آنچه برای زنان نیكوست این است كه ( بدون ضرورت ) مردان نامحرم را نبینند ، و نامحرمان نیز آنها را ننگرند . بحار الانوار ، ج 37 .
آب یا سراب؟
وی در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید: «معمولا والدین ما با نسل جدید اختلاف نظرهایی دارند. اینکه گفته می‌شود آموزه‌های دینی و فرهنگی راه‌‌های ارتباط دختر و پسر را مسدود کرده اصلا درست نیست، بلکه بهتر است این گونه بگوییم که یک سری محدودیت‌هایی، آن هم به خاطر خودشان، در نظر گرفته که اجرای آن محدودیت‌ها تنها به رشد خودشان کمک می‌کند.» ما نباید به تمام ارتباطات انسانی که دختر و پسر هم جزو آن است، تنها از دیدگاه زناشویی نگاه کنیم. خیلی وقت‌ها- چه در دانشگاه و چه در محیط کار- این دو جنس ناچارند که با هم در ارتباط باشند، به ویژه امروزه که حضور زنان در کارهای اجتماعی افزایش پیدا کرده.» این مشاور خانواده در مورد جنبه آسیب‌شناسی این ارتباط معتقد است: «ارتباط دوستی به معنای اخص کلمه که یکی دوست پسر یا دوست دختر کس دیگری باشد، بعضی مواقع جنبه‌ای آسیب‌زا دارد. دختر و پسران ما باید واقع‌بین باشند، هم جنبه مثبت را ببینند و هم منفی را. بعضی از این جوان‌ها می‌گویند دیگر در دنیای امروزی دختر و پسر معنایی ندارد و وقتی من می‌خواهم با کسی دوست شوم، فرقی نمی‌کند که دختر است یا پسر، ولی من به آنها می‌گویم که این‌گونه نیست، این یعنی ارتباط ضابطه‌مند نیست. این را می‌توان ارتباطی دانست که بیشتر از عقل و منطق، شور و هیجان در آن دخیل است و نمی‌تواند به شکل درستی هم ادامه پیدا کند، چرا که هدفمند نیست.»

اینکه گفته می‌شود آموزه‌های دینی و فرهنگی راه‌‌های ارتباط دختر و پسر را مسدود کرده اصلا درست نیست، بلکه بهتر است این گونه بگوییم که یک سری محدودیت‌هایی، آن هم به خاطر خودشان، در نظر گرفته که اجرای آن محدودیت‌ها تنها به رشد خودشان کمک می‌کند.
خانواده‌ها: بدانند یا نه؟
بچه باید آن قدر احساس دوستی و نزدیکی کند که مسائلش را با خانواده در میان بگذارد. نوجوان عاشق صحبت کردن است و خیلی راحت عقایدش را بیان می‌کند.به خودش نزدیک شوید و مهارت‌های لازم را به او بیاموزید. به نوجوان‌ها و جوان‌ها هم توصیه می‌کنم که زیاد اهل پنهان‌کاری نباشند، چرا که معمولا کارهای پنهانی سر از موارد ضد قانون و ضد خانواده درمی‌آورد. بدانید که پدر و مادرها در هر صورت خیر و صلاح شما را می‌خواهند، اما چه بسا شیوه درست را بلد نباشند.»ایشان در مورد اینکه در دوران نوجوانی چه آموزش‌هایی لازم است می‌گوید: «باید آنها را در مورد رفتارهای پرخطر جنسی، اعتیاد و رانندگی‌های خطرناك آگاه کرد. برای مثال، وقتی فرمان ماشین را از بچگی به او می‌دهید و از این کار خوشتان می‌آید و لذت می‌برید، باید از همان موقع به این فکر کنید که اگر این بچه به سن نوجوانی رسید و از شما تقاضای ماشین کرد، چه می‌خواهید به او بگویید. اما اگر از همان دوران بگویید که ما کارتی داریم به نام گواهی‌نامه گرفتنش لازمه رانندگی است، او قانونمند بار خواهد آمد.»
آسیب‌ها
ما چگونه می‌توانیم از آسیب این نوع مسائل جلوگیری كنیم و از دوستی‌هایی که چه بسا پایانش به این‌‌گونه موارد ختم می‌‌شود پرهیز کنیم. اینجا ما بزرگ‌تر‌ها مقصریم که اطلاعات به فرزندانمان نداده‌‌ایم. اغلب کسانی که دچار مشکلاتی نظیر اینها می‌شوند متعلق به والدین پرکار، مشغول و گرفتارند که وقت و ارتباط درستی برای تعامل با فرزندانشان نمی‌گذارند، از احوال آنها کاملا غافلند، به دلیل گرفتاری‌های متعدد بچه‌ها را در اولویت آخر به حساب می‌آورند و بدتر از همه، می‌خواهند تصور کنند که این غیبت و فاصله خود را می‌توانند با پول جبران کنند. وقتی شما طرح و برنامه خاصی برای پرورش فرزندتان نداشته باشید، بلوغ و تمایلات او را متوجه نشوید، این تبعات ناگوار پیش خواهد آمد.»
دکتر خدابخش دخترها و پسر‌ها را هم مقصر می‌داند و می‌گوید: «خود خلوت کردن باعث می‌شود فکر‌های نامناسب دیگری به ذهن دختر و پسر خطور کند. بنابراین، باید سعی کنند تا حد امکان در مکان‌های خلوت و سرپوشیده قرار نگیرند.»

پسر یا دختر؛ كدام یك بیشتر آسیب می‌بینند؟!
دخترها چون در روابط عاطفی‌تر و احساسی‌ترند، وقتی با شكست مواجه می‌شوند، بیشتر صدمه می‌بینند. آنها گاهی وقت‌ها در شرایط بسیار منفی قرار می‌گیرند و امكان ازدواج‌ بعدی‌شان به شدت كاهش می‌یابد. پسرها هم دنیای شكننده‌ای دارند و خیلی سخت خودشان را بازسازی می‌كنند. دختر و پسر احساس می‌كنند كه روح لطیفشان را در یك سری روابط تیره كرده‌اند. با چه امید و آرزویی به هم دل می‌بندند، اما وقتی این روابط آن‌طور كه تصور می‌كردند پیش نمی‌رود، دچار سرخوردگی‌های فردی و اجتماعی می‌شوند.» اینجاست كه «چرا انسان كند كاری كه باز آرد پشیمانی» در موردشان مصداق پیدا می‌كند.
کامنت بنویسید...
خـــســـرو , khosro1370
جمعه 21 اردیبهشت ، 11:50
ممنونم
کپی آزاد هست
ادامه
خـــســـرو , khosro1370
پنجشنبه 20 اردیبهشت ، 19:12

اشکال نداره
ادامه
95/09/24 13:17
سیاوش سیاوش , siavash_e71
یعنی از توی شما یه دوست دختر خوب پیدا میشه
؟؟؟
95/09/11 11:29
ساناز تیموری , sanaz.79
کامنت بنویسید...
یارسان , caroolevan
جمعه 12 آذر ، 10:51
زیباست/لایک
ادامه
95/09/1 09:51
طنز و سرگرمی اجتماعی , yahoo2014
95/08/26 15:04
 سولماز  , solmaz.31
پسرا نظرتون چیه؟
کامنت بنویسید...
آرمین م , arminm161
سه شنبه 8 فروردین ، 22:04
عالیه، حالا كدوم عكس توه؟ خخخخ
ادامه
95/08/24 23:56
 سولماز  , solmaz.31

دختر خانم های جوان اگر با پیاده‌ روی در . . . . .
┘◄ کاربران گرامی ؛ برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر ( ▼▼ ) کلیک کنید.
95/06/26 08:56
منتخب وب , montakhabweb.ir
امام علی علیه السلام:
هرگز به دوستی با کسی که او را خوب نشناخته ای، رغبت مکن.
28
2
20
95/05/26 09:40
حجــــــــتـ ا , 8941857
[https://www.aparat.com/v/sQiFm]
♥♥♥وای این واقعا عالیه♥♥♥

کاش همه این پیامو درک میکردن:(:)

کامنت بنویسید...
حجــــــــتـ ا , 8941857
یکشنبه 19 دی ، 16:39
ادامه
 , shadi.life.19
یکشنبه 19 دی ، 16:36
Aaaliii BOood...
ادامه
حجــــــــتـ ا , 8941857
چهارشنبه 14 مهر ، 19:56
بله
ادامه
95/04/9 20:47
دیدنو , deedeno
[https://www.aparat.com/v/sQiFm]
کانال تلگرام: https://telegram.me/azarkhorram_channel نام موزیک: سلام سلام ماهان زد
59
19
15
95/03/2 22:44
الهام فهمیده , elhamtakpar
پسره اومده میگه باهام دوست میشی؟؟
منم گفتم:نه..!
گف:باشه زیاد اصرار نمیکنم بای...
.
الان شما اصرار دیدین؟؟نه خدایی اصراری دیدین؟؟
خب بیشعور یکم بیشتر اصرار میکردی شاید نظرم عوض میشد..!!!!
کامنت بنویسید...
علی حسینی , zh.ho037
پنجشنبه 31 فروردین ، 14:05
گناه داره باهاش دوست می شدی
ادامه
علی , baroosh
یکشنبه 20 فروردین ، 14:45
ادامه
ساسان , ss.sss
دوشنبه 14 فروردین ، 13:14
خخخ
ادامه