نتایج جستجو : دریچه منهول - 5 مطلب

97/08/9 11:28
دریچه منهول ناب زیست , manholvalve015
دریچه منهول دریچه ای است که برای استفاده برای منهول ها مورد استفاده قرار میگیرد که از جنس چدن و پلی اتیلن میباشد که اخیرا با توجه به وزن سنگین آن و مورد سرقت واقع شدن دریچه منهول چدن بجای آن از دریچه منهول کامپوزیت استفاده میگردد که وزن کم آن و سایر مزایای دریچه منهول کامپوزیت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد
از آنجایی که در دماهای بالاتر واکنش شیمیایی افزایش پیدا میکنند بخارات گرم خوردگی الکترو شیمیایی فلزات را تسریع میکنند و دریچه های چدنی زودتر از بین میروند . به همین علت استفاده از قاب ها و دریچه منهول کامپوزیت مقاومت در برابر خوردگی بسیاری دارند و همچنین دریچه منهول کامپوزیت در مقابل خوردگی ایجاد شده توسط نمک استفاده شده در جاده ها در فصل زمستان و یخبندان بسیار مقاومتر است و دارای طول عمر بیشتری میباشند . دریچه منهول یک صفحه قابل جابجایی تشکیل شده از از دربی بر روی دهانه باز منهول جهت جلوگیری از سقوط افراد و حیوانات و وسایل نقلیه میباشد . دریچه منهول معمولا از جنس چدن و یا بتن و یا ترکیبی از این دو نوع تولید میگردد دریچه منهول همچنین ممکن است از پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه یا دیگر مواد کامپوزیتی مخصوصا در جاهایی که مورد سرقت قرار گرفتن دریچه موجب نگرانی میباشد ساخته میشوند .
دریچه منهول یک صفحه قابل جابجایی متشکل از دربی است که بر روی دهانه باز منهول، برای جلوگیری از سقوط افراد به درون آن می باشد. دریچه منهول کامپوزیت از ترکیب رزین های پلیمری،الیاف سیلیس ،کربنات کلسیم،پیگمنت رنگی،پروکساید مواد شیمیایی دیگر حاصل می شوند.
محبوبیت و تمایل به جایگزین شدن دریچه منهول کامپوزیتی با دریچه های فلزی، به دلیل کاهش هزینه های ناشی از سرقت دریچه های چدنی، مقاومت مکانیکی و هیدرولیکی بالا، مقاومت شیمیایی، زیبایی ظاهری، مقاومت در برابر گازهای خورنده فاضلاب و عدم فرسایش در حال افزایش است.

با توجه به وزن بالای درب های منهول چدنی و چدن بتن و در مقابل وزن کمتر دریچه منهول کامپوزیت و مقاومت بیشتر د ر برابرلغزش دریچه منهول کامپوزیتی ایمنی جاده ها را حتی در مواقع بدی آب و هوا و لغزنده بودن معابر و جاده ها تضمین میکند ودر نهایت خواص عایق الکتریکی دریچه منهول کامپوزیت مورد استفاده روز افزون از این نوع دریچه ها گردیده است . دریچه منهول کامپوزیتی گروه صنعتی ناب زیست در ابعاد و اندازه ها و شکل های مختلف بصورت مربع و دایره ای ، مستطیل و تحمل انواع بارهای ترافیکی و نیمه ترافیکی و غیر ترافیکی طبق استانداردهای بین المللی و دستگاه های تمام پرس اتوماتیک تولید و عرضه میگردند
99
95/03/25 12:48
راتین گریتینگ , r_grating
دریچه بازرسی با گریتینگ چدنی

• کد: ۱۸۵ • ساخت آلمان • عرض: ۳۰ سانتیمتر • طول: ۳۰ سانتیمتر • ارتفاع : ۳۰ سانتیمتر • کلاس مقاومت وزنی : B125

گاهی برای بازرسی لوله هایی که در کف عبور کرده اند نیاز به یک دریچه بازرسی داریم و یا به عنوان مثال در کف یک پارکینگ امکان طراحی سیستم خطی برای جمع آوری و هدایت آب نیست. در این موارد می توان از باکس ۱۸۵ هاراتون با گریتینگ چدنی استفاده نمود. این باکس از چهار طرف امکان اتصال به لوله ی فاضلاب با سایزهای مختلف را دارا می باشد. همچنین داخل آن یک محفظه ی آشغالگیر طراحی شده است که به راحتی قابل برداشتن، تخلیه و جاگذاری مجدد می باشد.
95/02/15 16:59
شریف  ری ویو , sharifreview
[https://www.aparat.com/v/qey1n]
برای آشنایی بیشتر با طرح فوق به آدرس زیر مراجه نمایید:
http://sharifreview.ir/1394/10/12/ساخت-دریچه-های-منهول-بتنی-زیر-نظر-دکتر-خ/