نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : درمان سلولیت - 8 مطلب

98/10/14 14:05
یگانه سورانی , yeganehsorani
سلولیت اصطلاحی است که به ایجاد ناهمواری بر روی پوست اطلاق می شود. سلولیت ظاهری شبیه به پوست پرتقال به پوست شما می دهد و حدودی 80 الی 90 درصد از خانم ها را تحت تأثیر قرار می دهد. سلولیت می تواند هم بر زنان و هم بر مردان تأثیر بگذارد، اما به دلیل تفاوت تولید چربی، ماهیچه و بافت همبند، در زنان بیشتر مشاهده می شود. در ادامع به تشریح بیشتر سلولیت و راهکار درمان سلولیت می پردازیم :
سلولیت چیست؟
سلولیت شرایطی است که در آن پوست ظاهری ناصاف به شکل گودی و برجستگی داشته و در واقع موج دار است. سلولیت معمولاً بر روی باسن و ران ها تأثیر می گذارد، اما احتمال ایجاد آن در مناطق دیگر نیز وجود دارد. سلولیت وقتی ایجاد می شود که چربی ها از بافت همبند زیر پوست عبور می کنند. اگرچه سلولیت یک وضعیت پزشکی جدی نیست، اما ممکن است فرد را خجالت زده نماید.
حقایقی در مورد سلولیت
بین 80 تا 90 درصد از زنان احتمالاً سلولیت را تجربه خواهند کرد.
سلولیت به دلیل شباهت بافت آن به پوست پرتقال با این نام نیز شناخته می شود.
درمان های بی شماری برای سلولیت در دسترس است ، اما تأثیر آن ها عمدتا موقتی است.
رژیم کم چربی ، ترک سیگار و شیوه زندگی فعال ممکن است به کاهش بروز سلولیت کمک نماید.
علت سلولیت
علت سلولیتعلت دقیق سلولیت ناشناخته است، اما به نظر می رسد علت این امر تعامل بین بافت همبند در لایه زیر سطح پوست و لایه ای از چربی که دقیقاً زیر آن قرار دارد، است. در خانم ها، سلول های چربی و بافت همبند موجود در این لایه بصورت عمودی چیده شده است. اگر سلولهای چربی در لایه پوست بیرون زده باشند، سلولیت ایجاد می شود. در مردان، این بافت دارای ساختاری متقاطع است، به همین علت سلولیت در مردان کمتر از زنان مشاهده می شود. به نظر می رسد برخی از عوامل دیگر با احتمال داشتن سلولیت ارتباط دارند. این علل عبارتند از :

عوامل هورمونی و سن
احتمالاً هورمونها نقش مهمی در رشد سلولیت دارند. استروژن، انسولین، نورآدرنالین، هورمونهای تیروئید و پرولاکتین بخشی از فرآیند تولید سلولیت هستند. یک نظریه این است که هرچه استروژن در خانمها در دوران یائسگی کاهش می یابد، جریان خون ورودی به بافت همبند زیر پوست نیز به همان نسبت کاهش خواهد یافت، در نتیجه با کاهش گردش خون، میزان اکسیژن نیز کاهش یافته و تولید کلاژن کمتر می شود. از طرفی سلول های چربی با کاهش سطح استروژن بزرگ می شوند. این فاكتورها باعث می شوند كه رسوب چربی بیشتر مشاهده شود. از آنجا که چربی زیر پوست از طریق تضعیف بافت همبند بیرون می زند، احتمال سلولیت افزایش می یابد.

با افزایش سن خاصیت الاستیک پوست کاهش یافته در نتیجه نازک تر شده و احتمال افتادگی پوست افزایش می یابد. این امر ایجاد سلولیت را افزایش می دهد.

عوامل ژنتیکی
ژن های خاصی برای رشد سلولیت مورد نیاز است. عوامل ژنتیکی را می توان با سرعت سوخت و ساز بدن، توزیع چربی در زیر پوست، قومیت و سطح گردش خون مرتبط دانست. این عوامل می توانند احتمال بروز سلولیت را تحت تأثیر قرار دهند.

رژیم و شیوه زندگی
سلولیت توسط “سموم” ایجاد نمی شود، اما شیوه زندگی سالم ممکن است به کاهش خطر ایجاد آن کمک کند.

ورزش و رژیم غذایی ممکن است به کاهش ظاهر سلولیت کمک کند.
افرادی که بیش از حد چربی، کربوهیدرات، نمک مصرف می کنند و در عوض از فیبر کمی استفاده می کنند. شانس بیشتری برای تولید سلولیت دارند.
همچنین احتمال بروز سلولیت در افراد سیگاری، افرادی که ورزش نمی کنند و افرادی که در طولانی مدت در یک موقعیت قرار می گیرند، بیشتر است.
پوشیدن لباس زیر با الاستیک محکم در باسن می تواند جریان خون را محدود کند و این ممکن است در تشکیل سلولیت نقش داشته باشد.
سلولیت در افرادی که چربی اضافی دارند شیوع بیشتری دارد، اما افراد لاغر نیز می توانند به آن دچار شوند.
احتمال بروز این مشکل بعد از سن 25 سالگی افزایش می یابد، اما امکان بروز آن در هر سنی وجود دارد.
درمان سلولیت
چندین روش برای درمان سلولیت پیشنهاد شده است، اما هنوز هیچ یک از آنها با تحقیقات علمی تایید نشده است. آکادمی پوست آمریکا (AAD) تکنیک های خاصی را معرفی کرده است که ممکن است با شکستن بندهای بافت همبند در زیر سطح پوست، به کاهش سلولیت کمک نماید. اما تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.

تراپی درمانی : در این روش از یک وسیله دستی برای انتقال امواج صوتی استفاده می کنند. این روش ممکن است اثر گذار باشد، اما چندین جلسه زمان نیاز دارد.
لیزر درمانی : درمان سلولیت با لیزر ممکن است ظاهر سلولیت را برای یک سال یا بیشتر بهبود بخشد. اما بیشتر برای سلولیت های جزئی کاربرد دارد. این امر شامل قرار دادن یک پروب لیزر بسیار کوچک در زیر پوست است. در این روش لیزر شلیک می شود و بافت را شکسته می شکند. همچنین لیزر می تواند با افزایش تولید کلاژن، باعث افزایش ضخامت پوست شود. پوست ضخیم کمتر سلولیت را نمایش می دهد.
99
95/10/6 20:36
الو دکتر , Alodoctor.ir
سلولیت یک مشکل زیبایی است که حدود 90 درصد خانم های دنیا از آن رنج می برند. این مشکل مخصوص خانم های چاق نیست و حتی در خانم های لاغراندام نیز دیده می شود.
برای آشنایی با این نوشیدنی و طرز تهیه آن، روی ▼||لینک زیر||▼ کلیک کنید:
93/11/12 11:44
ماد بهداشت , maad_behdasht
حرکات مفید یوگا از بین بردن سلولیت
http://andria.ir/کرم-درمان-سلولیت-آندریا.html/

در کنار حرکات ورزشی مفید جهت کاهش سلولیت، یوگا نیز می تواند به از بین بردن سلولیت به خصوص در کشاله ران و پاها کمک کند.

یوگا به جریان لنفاوی بدن کمک می کند تا گردش بهتر و موثرتری بین توده های چربی داشته باشد و با از بین بردن سموم موجود باعث

کاهش سلولیت گردد.حرکات یوگای وارونه شبیه به حرکتی که در ادامه توضیح خواهیم داد به طور خاص جهت بهبود گردش خون و جریان

لنفاوی بدن طراحی گردیده است.

حرکت نیم شانه یوگا-درمان سلولیت
حرکت نیم شانه:

1. در حالیکه دستهای خود را در پهلو گذاشته اید به پشت بخوابید.
2. زانوهای خود را خم کرده و تا نزدیکی پیشانی بالا آورید
3. کف دستهای خود را به باسن فشار دهید و آرنج را به زمین بچسبانید 8 تا 10 بار نفس عمیق بکشید.
4. به آرامی زانوهای خود را برگردانده و به حالت اول بازگردید
درمان سلولیت - حرکت وارونگی
حرکت وارونگی:

1. در حالت نیم شانه مطابق عکس قرار بگیرد
2. پاهای خود را به عقب کشیده تا جایی که انگشت پا به زمین برسد
3. بازوهای خود را نیزکاملا کشیده و در حالیکه کف دست رو به زمین است به زمین بچسبانید
4. زانوهای خود را به آرامی خم کرده و به حالت اولیه برگردید.

گردآوری شده توسط: واحد تحقیق و توسعه گروه ماد بهداشت
93/11/5 11:10
ماد بهداشت , maad_behdasht
1. فعالیت های جسمی را به صورت مرتب انجام دهید، بهتر است که هر روز این فعالیت را انجام دهید، در غیر این صورت یک روز در میان ضروری است.

2. جهت از بین بردن سلولیت، در هر مرتبه که ورزش می‌کنید، تمریناتی را انجام دهید که ران ها و باسن تان را به کار بیندازند و بروی عضلات این ناحیه فشار وارد شود.

3. وزن زیاد از اصلی ترین دلایل بروز سلولیت میباشد و بهتر هست که مراقب باشید تا وزن شما ثابت بماند. اگر اضافه وزن دارید، باید وزن کم کنید. تا فعالیت جسمی و ورزش به شما کمک کند تا توده های چربی که سلولیت هم جزء آنهاست از بین ببرید.

4. در روز 8 لیوان آب بنوشید تقریبا یک و نیم لیتر در روز، که این یک و نیم لیتر در تمام طول روز نوشیده شود. که به درمان سلولیت برسید

5. دم نوش هایی را که به عنوان از بین برندۀ سلولیت شناخته شده اند، بنوشید، دم نوش هایی مانند: گزنه، انگور فرنگی سیاه، کنگر فرنگی، دم گیلاس، نعناع، زیزفون، آویشن، ارتوزیفون، گوارانا و...

6. در خوراکتان چربی هایی که چربی های غیر اشباع نامیده مشود محدود کنید، از قبیل: چربی های حیوانی موجود در گوشت، کره، خامه، پیراشکی، بیسکویت های چرب و شیرینی، پیراشکی های گوشتی, چربی های غیر اشباع که بیشتر در چربی های گیاهی مانند روغن زیتون یافت می شود را جایگزین این چربی ها کنید.

7. به طور صورت منظم مناطقی را که دارای سلولیت هستند با انجام حرکاتی مانند وردنه و رفت و برگشت آن، ماساژ دهید، ماساژ دادن جریان لنفاوی را اصلاح می‌کنند و باعث تحریک گردش خون موضعی می‌شوند. در استفاده از عصاره های گیاهی هنگام ماساژ شک نکنید، عصاره هایی مانند: عصارۀ درخت سرو، سدر، لیمو، شمعدانی، رازیانه، فلفل سیاه، گریپ فروت، آویشن قرمز، دارچین، اکلیل کوهی، مریم گلی، گلپر، اسطوخودوس و ... .

8. به طور مرتب کرم درمان سلولیت بر روی نواحی سلولیتی بمالید و خوب آن را ماساژ دهید.

9. دخانیات تأثیر منفی بر روی گردش خون می‌گذارند و باعث جمع شدن سلول های چربی و احتباس آب می‌شوند، این دو پدیده عوامل اصلی تولید سلولیت هستند.

10. دوش آب سرد بگیرید، آب خنک را از بالای باسن تا قوزک پاها بگیرید تا جریان خون در پاهای تان تحریک شود، بر روی نواحی سلولیتی تمرکز بیشتری داشته باشید.

این محصول با فرمولاسیونی پیشرفته و مواد موثر کاملا گیاهی تاثیری شگرف درکرم درمان سلولیت آندریا
درمان سلولیت دارد و ضمن فراهم آوردن تغذیه کافی برای بافت پیوندی ، باعث
افزایش استحکام و انعطاف پذیری پوست شده و با افزایش گردش خون در زیر
پوست ، به تخلیه مایعات محبوس میان بافتی کمک کرده و امکان پیدایش بافتهای
جدید چربی را از بین می برد. مواد موثر موجود در این محصول ترکیبی ایده آل از
عصاره طبیعی گیاهان بوده که اثربخشی و کارآیی آنها در درمان سلولیت و
چاقی موضعی بارها به اثبات رسیده است
93/10/16 11:15
ماد بهداشت , maad_behdasht
این محصول با فرمولاسیونی پیشرفته و مواد موثر کاملا گیاهی تاثیری شگرف درکرم درمان سلولیت آندریا
درمان سلولیت دارد و ضمن فراهم آوردن تغذیه کافی برای بافت پیوندی ، باعث
افزایش استحکام و انعطاف پذیری پوست شده و با افزایش گردش خون در زیر
پوست ، به تخلیه مایعات محبوس میان بافتی کمک کرده و امکان پیدایش بافتهای
جدید چربی را از بین می برد. مواد موثر موجود در این محصول ترکیبی ایده آل از
عصاره طبیعی گیاهان بوده که اثربخشی و کارآیی آنها در درمان سلولیت و
چاقی موضعی بارها به اثبات رسیده است
کامنت بنویسید...
ماد بهداشت , maad_behdasht
چهارشنبه 1 بهمن ، 13:21
این محصول با فرمولاسیونی پیشرفته و مواد موثر کاملا گیاهی تاثیری شگرف در درمان سلولیت دارد
ادامه
93/09/24 10:49
ماد بهداشت , maad_behdasht
سلولیت چیست؟
به تجمع بر شکل چربی های اضافه در لایه زیرین پوست و یک نقطه خاص از بدن که به دلیل اختلال در سوخت وساز آنها و به جای اینکه به طور یکسان در تمام نقاط بدن پخش شوند به همراه برخی مواد سمی زیر پوست رسوب می کند و ظاهر ناهموار به سطح پوست داده باشد سلولیت گفته می شود.
سلولیت بیشتر در باسن، کشاله ران، شکم، پهلوها و بازوها تشکیل می شود و در زنان بسیار شایع تر است.
نحوه تشکیل سلولیت:
ازدیاد بافت چربی در زیر پوست و در منطقه ای که بافت پیوندی عملکرد خود را از دست بدهد سلول های پوست ضعیف شده و باعث ایجاد سلول های چربی به صورت توده ای می گردد.این توده های کوچک، بافت همبند را تحت فشار قرار داده و در نتیجه افزایش وزن و فشار، پوست از شکل طبیعی خود خارج می شود. سلولیت به ساختار پوست وبافت پیوندی وابسته است بنابراین سلولیت نه تنها در افراد چاق بوجود می آید بلکه در افراد لاغر و با تناسب اندام نیز دیده می شود. با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کم شده که باعث تشدید سلولیت می گردد .
عوامل ایجاد سلولیت:

1- عوامل هورمونی: اختلال در عملکرد هورمونها از قبیل استروژن، انسولین و تیروئید میتواند باعث تشدید و یا ایجاد سلولیت شود. زنان در دوران بلوغ پیش از قاعدگی و یائسگی و یا با مصرف قرص های ضدبارداری دچار تغییرات هورمونی شده که در نهایت منجر به سلولیت می شود. هورمون های استروژن باعث تجمع چربی در اندام تحتانی می شود.
2- عوامل ژنتیکی:

ژن های معینی از طریق مستعد نمودن زمینه باعث تشکیل سلولیت می شوند. عوامل موروثی مانند نژاد، جنسیت، سوخت وسازکند در بدن و ناکارآمدی سیستم گردش خون منجر به انباشتگی سلول های چربی و پیدایش سلولیت می گردد .
3- رژیم غذایی:

افراد دارای رژیم غذایی چرب و سرشار از کربوهیدرات و نمک مستعد ایجاد سلولیت هستند. استفاده ناچیز از مواد غذایی دارای فیبر و سبزیجات تازه در رژیم غذایی این افراد باعث تضعیف عملکرد سیستم سم زدایی بدن شده و منجر به تشکیل بافت سلولیت می گردد.عدم نوشیدن آب کافی و مصرف نوشیدنی های حاوی شکر نیز درایجاد سلولیت نقش مهمی دارد.
4- سبک زندگی:

کم تحرکی، نداشتن فعالیت بدنی منظم، استعمال دخانیات و استرس نیز از عوامل تشکیل سلولیت می باشند.
5- پوشیدن البسه تنگ و دارای بافت الاستیک:

پوشیدن البسه تنگ و دارای بافت الاستیک باعث کاهش گردش خون زیر پوست شده که منجر به تشکیل بافت چربی می شود.
نحوه تشخیص سلولیت:

هر فردی می تواند با یک معاینه ساده از قسمت های ران، پاها و شکم خود، فرورفتگی ها و ناهمواری ها ی پوستی که شبیه به پوست پرتغال می باشد و ظاهری زشت به پوست داده است را مشاهده کرده و به وجود سلولیت پی برده و نسبت به درمان آن اقدام کند.
کرم کرم پرفکت فیت آندریا با فرمولاسیونی پیشرفته و مواد موثره کاملا گیاهی ، تاثیر قابل توجهی در درمان سلولیت دارد . این محصول با فراهم آوردن تغذیه کافی برای بافت پیوندی ، باعث بازگشت حالت طبیعی و سفتی پوست شده و با افزایش گردش خون در زیر پوست و تخلیه مایعات میان بافتی ، امکان پیدایش بافت های چربی جدید را از بین می برد .

.گردآوری شده توسط: واحد تحقیق و توسعه گروه ماد بهداشت