نرم افزار اندروید کلوب

نتایج جستجو : دادستان کل کشور - 16 مطلب

95/11/3 00:50
دکترمحمدباقر قالیباف , ghalibaf_ir
روز سوم حادثه

بازدید دادستان کل کشور از عملیات امداد و نجات حادثه دیدگان ساختمان پلاسکو
99
95/10/18 11:51
مقلد آیت الله مکارم شیرازی , makarem.ir_fans
آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دادستان کل کشور:

قم متعلق به تمام جهان اسلام و تشیع است از این رو همه دستگاه ها از جمله دستگاه قضایی باید حساب ویژه ای روی قم باز کنند تا بتوانیم در برابر آسیب ها بایستیم

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دادستان کل کشور با بیان این که قم از چند جهت آسیب پذیر است، فرمودند: قم چهارراهی برای شهرهای مختلف کشور است که مرکزیت آن نسبت به نقشه جغرافیایی نسبت به مرکزیت تهران بیشتر است.

ایشان افزودند: دوم این است که قم مرکز شیعه به شمار می رود و بزرگترین حوزه های علمیه را دارد، در میان اهل سنت ها هم چنین حوزه ای وجود ندارد؛ سوم این است که قم خاستگاه انقلاب است و انقلاب ما از این شهر برخاست؛ بنابراین دشمن روی این مرکز تمرکز کرده و می خواهد ضربات را وارد کند.

معظم له با بیان این که به همین نسبت باید پیشگیری ها قوی تر از جاهای دیگر باشد، اظهار داشتند: قم متعلق به تمام جهان اسلام و تشیع است از این رو همه دستگاه ها از جمله دستگاه قضایی باید حساب ویژه ای روی قم باز کنند تا بتوانیم در برابر آسیب ها بایستیم.

ایشان ادامه دادند: در زمینه مواد مخدر همین که قم چهارراه است، فعالیت های بسیاری می کنند و دست هایی هست که به مواد مخدر غیر از آن سوداگران مرگ و درآمدهای هنگفت، شکل سیاسی هم به آن بدهند؛ این ها مسائل را پیچیده می کند اما وظیفه ما است که مرتب در این باره بگوییم و می گوییم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که فضای مجازی بلای بزرگی برای جامعه است که به منجلاب کثیف تبدیل شده است، ابراز داشتند: ما پیگیری هایی در زمینه فضای مجازی کردیم و بنده به وزیر ارتباطات تذکری دادیم اما آن دلسوزی لازم را به اندازه خطر در آن ها نمی بینیم.

ایشان عنوان کردند: حتی اخیرا یکی از وزرا گفته بود که مفاسد فضای مجازی کمتر از 8 درصد است در حالی که قضیه عکس این معنا است و آمار داریم، راه حل این است که شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود و پهنای باند را از دیگران بگیرند و به فضاهای داخلی بدهند؛ این باید جواب نیازها را بدهد؛ واقعا رهبر انقلاب خیلی نسبت به مسأله فضای مجازی جدی است که اگر دیگران هم به همین نسبت جدی بودند مشکلات حل می شد؛ دلیلش چیست؟ شاید دلایل سیاسی و دلایل دیگر داشته باشد؛ دادستانی می تواند به عنوان نهاداثرگذار مسأله را تعقیب کند.

معظم له با بیان این که در قم روی طلاب کار می کنیم و خطرات را گوشزد می کنیم، خاطرنشان کردند: صداوسیما هم باید بیش از این در این مسأله سرمایه گذاری کند..

ایشان با اشاره به هجمه به حضرت امام قدّس سرّه اضافه کردند: این در واقع یک حرکت انتقامی از سوی این گروه است، این ها می گویند که ما باید انتقام خود را بگیریم ولو این که نظام از بین برود، این ها واقعا حرکت انتقامی دارند که نباید کوچک شمرده شود بلکه باید آن را بزرگ دید به ویژه هماهنگی که بین این ها و خارج وجود دارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که دشمنان خوشحال می شوند که این ها تحریک شوند و حرکت انتقامی را شروع کنند و خارج به آن پرو بال بدهد، فرمودند: واقعا باید با این قضیه جدی برخورد کرد تا تکرار نشود، این ضربه امام، نظام و انقلاب بود؛ این ها می خواهند اینگونه جسورانه آزاد باشند و این کارها را بکنند.

ایشان با تقدیر از موضع گیری های دادستان و دستگاه قضایی افزودند: هرگز نباید حالت انفعالی به خود بگیریم و بگوییم که مفاسد زیاد شده و نمی توان کاری کرد؛ حوزه وظیفه سنگینی دارد که باید فعالیت های بیشتری داشته باشد؛ ما غیر از 400 حوزه علمیه که در ایران شهریه می دهیم به 12 کشور خارجی هم شهریه پرداخت می کنیم.
94/07/13 21:13
اختبار , EkhtebarCloob
94/07/11 14:39
حیات طیبه جلیلی , hayate_tayyaba_jalili
22
3
10
94/05/28 12:46
اختبار , EkhtebarCloob
94/05/12 18:51
اختبار , EkhtebarCloob
94/02/22 21:10
اختبار , EkhtebarCloob
93/11/21 12:36
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین اقدامات کمیسیون قضائی تشکیل شده برای بررسی پرونده پدیده شاندیز عنوان کرد:‌ جزئیات اقدامات انجام شده بر تشریح فعالیت‌های این کمیسیون از سوی دادستان مشهد اعلام خواهدشد.
93/11/6 15:26
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
دادستان کل کشور با بیان این‌که پیگیری تخلف یک کارآفرین یا بنگاه اقتصادی نباید به توقف آن بنگاه منتهی شود، تصریح کرد: اگر کارآفرین در یک بنگاه اقتصادی تخلفی را انجام داد بخشی از آن تخلف نباید باعث شود که آن بنگاه اقتصادی کار خود را متوقف کند.
93/10/22 15:13
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
دادستانی کل کشور گفت: در دادستانی کل کشور تیمی قضایی و اقتصادی برای پیگیری پرونده‌ پدیده شاندیز تشکیل شده است
93/10/16 12:22
مرکز خبری اقتصاد ایران (اکو سنتر) , Eco.Center
مدیر‌عامل شرکت سرمایه‌گذاری «پدیده‌شاندیز» از برگزاری جلسه با دادستان کل کشور خبر داد و گفت این جلسه به‌منظور بررسی مباحث مطرح‌شده در ارتباط با فعالیت این شرکت در روزهای اخیر برگزار شد
93/10/15 20:20
طنز30یا سی , tanz30YAsi
پدیده ی شاندیز بصورت غیرقانونی اقدام به فروش سهام میکنه ..
بعد از (5) سال تازه دستگاه قضا متوجه مسئله میشه و اخطار میده ..
اما پدیده شاندیز مسئولین ، رسانه ها و همه ی منتقدین رو مورد تهدید قرار میده ..
جالب اینجاست که ارزش سهامش رو علی رغم دستور دستگاه غذا 10% گرون میکنه ..

• این هم متن تهدید :
شایان ذکر است کلیه مطالب خلاف واقع علیه پدیده و نیز نشر اکاذیب توسط سایت‌های خبری، موسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

← دادستان کل کشور فرمودند :
هم اکنون پرونده در دادسرای مشهد در حال رسیدگی است و همکاری خوبی بین استانداری، دادگستری و دیگر ارگان‌های ذیربط برای رسیدگی دقیق به موضع وجود دارد و تلاش می‌شود تا حقوق سهامداران ضایع نشود.

#پ_ن
← یعنی باید کار به جایی برسه تا پدیده شاندیز هم از دستور مستقیم سرپیچی کنه؟
◄ تکلیف این پرونده اگر مشخص نشه بزودی ، مابقی شرکت هارا نباید سرزنش کرد ..
4
1
6
93/10/15 03:21
اختبار , EkhtebarCloob
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، دادستان کل کشور با اشاره به اقدام برخی شرکت ها به ویژه در شهر مشهد به عرضه گسترده سهام :
هیچ یک از شرکت های سهامی خاص حق ندارند همچون شرکت های سهامی عام اقدام به فروش سهام کنند
هم اکنون پرونده در دادسرای مشهد در حال رسیدگی است و همکاری خوبی بین استانداری، دادگستری و دیگر ارگان های ذیربط برای رسیدگی دقیق به موضوع وجود دارد
بر اساس گزارش های به دست آمده برخی مدیران با وجود مشهود بودن تخلفات با چشم پوشی و اغماض وظیفه قانونی خود را انجام نداده اند
93/10/14 01:16
موسسه77طوبی , toba77
به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران؛حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در این دانشگاه حاضر و به سؤالات دانشجویان پاسخ گفت.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای دشمنان آن باور کردنی نبود، گفت: برهمین اساس در دهه اول انقلاب که دهه تأسیس نظام اسلامی بود دشمن تمام تلاش خود را انجام داد تا انقلاب اسلامی پابرجا نماند.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: در دهه دوم انقلاب که دهه تثبیت انقلاب اسلامی بود دشمن تلاش کرد تا نظام جهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد. در دهه سوم نیز دشمن تلاش کرد تا اجازه ندهد پیام انقلاب به دیگر کشورها برسد. در حالی که این انقلاب در درون مرزهای داخل متوقف نشد و این امتداد راهبردی در منطقه شکل گرفت در حقیقت این دوران جنگ اراده‌ها بود.

دادستان کل کشور با اشاره به تفاوت فتنه سال 88 با دیگر فتنه‌های گذشته گفت:‌ تفاوت این فتنه این بود که برای اولین‌بار در تاریخ انقلاب دشمن احساس کرد جای پایی پیدا کرده و یک جریانی که خود در درون انقلاب بوده علم مخالفت با نظام و انقلاب را برداشته است و نسخه‌‌ای که در بسیاری از کشورها دنبال می‌کردند با تعبیر براندازی نرم به وجود آمد که البته از ابتدا جریان براندازی دشمن برای ما وجود داشت.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه تصریح کرد: آنانی که این فتنه را شکل دادند می‌دانستند که سازوکار این انتخابات اطمینان‌بخش است و تا شب انتخابات به همین سازوکار تن دادند و فصل‌الخطاب بودن شورای نگهبان را پذیرفته بودند اما به محض اینکه رأی نیاوردند قاعده بازی را به هم زدند.

وی ادامه داد: انتخابات همیشه یک منتخب دارد و قبول داشتن منتخب از طرف سایر رقبا ضرورت ندارد. اگر آقایان درباره منتخب حرف داشتند نباید انتخابات را زیر سؤال می‌بردند و به این تردید می‌دمیدند در حقیقت در این موج تردید موج تقلب و بر موج تقلب دشمن سوار است.

دادستان کل کشور در ادامه سخنان خود گفت: این افراد در ادامه اطلاعیه می‌دادند اما هرچه زمان می‌گذشت شعارهای کاملاً کلیشه شده در اطلاعیه آنان نمایان بود و این موضوع نشان می‌داد که حجم وسیعی از نیروی انسانی پشت صحنه و در خارج از کشور موضوع را رصد، هدایت و دنبال می‌کنند. اینان به تمام هشدارهایی که رهبری دادند بی‌توجه بودند و در آخر کار به اهانت به همه ارزش‌های اسلامی و امام شد.

حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: در ادامه مردم متوجه شدند که انتخابات آغاز بوده است اما انجام نبوده است و بهانه‌ای برای مسائل دیگر بوده است متأسفانه اینان به جای اینکه خط خودشان را با ضد انقلاب و شعارهای انحرافی جدا کنند این کار را نکردند و در ادامه مردم متوجه شدند تهدیدها اصل نظام و انقلاب را نشانه گرفته است.

وی با اشاره به حضور مردم در 9 دی گفت:‌ 9 دی یک جریان کاملاً خودجوش بود و مردم با اراده به صحنه آمده بودند برای دفاع از ارزش‌ها.

دادستان کل کشور تأکید کرد: کسانی که عامداً در فتنه حضور داشتند چه سران فتنه و چه کسانی که به ناامنی‌ها کمک کردند باید به جرم آنها رسیدگی می‌شد و نسبت به اینها پیگیری‌ها انجام شد و برابر قانون دستگاه قضا رسیدگی کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: بحث سران فتنه نیز در شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و تصمیم حصر نسبت به اینان انجام شد تا ارتباط‌شان با خارج قطع شود.

وی خاطرنشان کرد:این اقدام شورای عالی امنیت و تصمیم بر حصر سران فتنه یک اقدام کاملاً قانونی، پیشگیرانه و تأمینی بود. البته این موضوع به این عنوان نیست که این مسئله مقدمه رسیدگی نباشد. در رابطه با سران فتنه ادعانامه‌ای وجود دارد از اینکه دشمن را امیدوار کردند، به نظام ضربه زدند، در مردم تردید ایجاد کردند و بسیاری موارد دیگر.

دادستان کل کشور با بیان اینکه ظلم بزرگی که اینان کردند هرگز قابل بخشش نیست، گفت: البته اگر توبه کردند و رهبری خواستند این افراد را ببخشند مسئله جور دیگری است اما خیانت‌هایی که اینان انجام دادند ظلمی نابخشودنی است.

وی ادامه داد: البته در مسیر رسیدگی به جرائم فتنه‌گران یکسری تخلفات نیز به وجود آمد که ظلم به اشخاص بود و باید رسیدگی شود. اما نباید مانع شود تا ظلم بزرگ را نبینیم بعضی به دنبال مسدود کردن این قضایا هستند.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه عده‌ای به دنبال تقلیل فتنه 88 به اختلاف بین دو جریان هستند، گفت: در سال‌های اخیر می‌بینیم عده‌ای فتنه و خیانتی که به کشور شده است را می‌خواهند اختلاف بین دو جریان عنوان کنند در صورتی که اینگونه نبوده اتفاقاتی که بعد از انتخابات 88 افتاد دعوای یک گروه نبود که هم در متن اطلاعیه‌ها دیده می‌شود و هم کف و سوتی که دشمن برای این جریان می‌زد.

وی در همین خصوص گفت:‌ قابل توجیه نیست از اینکه عده‌ای بخواهند سران فتنه را نسبت به آنچه در نگاه مردم و آنچه بعد از فتنه 88 اتفاق افتاد مبرا بدانند. تحلیل‌های یک سال و نیم اخیر عده‌ای اینگونه است که انگار می‌خواهند به فتنه توجه نکنند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه عنایت و تفضل نظام و رهبری است که سران فتنه اینگونه در حصر باشند، گفت: اگر عنایت نظام نبود این حصر اقل آن چیزی بود که علیه آنان انجام شد. رسیدگی به جرایم اینان برای عده‌ای که به دنبال رفع حصر هستند پشیمان‌کننده خواهد بود.