نتایج جستجو : خوزستان - 228 مطلب

97/11/24 21:05
اهواز , ahvaz
اهواز ـ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای افتتاح چندین طرح بهداشت و درمان در اولین سفر استانی خود وارد شهرستان اهواز شد.

عصر امروز چندین پروژه در حوزه بهداشت و درمان با حضور سعید نمکی در اهواز افتتاح و به بهره برداری رسید.

کلینیک ویژه تیپ دو هزار بیمارستان امام خمینی ( ره ) اهواز با اعتبار پنج میلیارد و ٩٠٠ میلیون تومان، مرکز غربالگری سرطان بیمارستان گلستان اهواز با اعتبار یک و نیم میلیار تومان، طرح توسعه بخش مراقبت های ویژه داخلی بزرگسالان و کودکان ( ICU ) بیمارستان گلستان اهواز شامل ١٠ تخت مجهز مراقبت های ویژه (سه تخت کودکان و هفت بزرگسالان ) با اعتبار دو میلیارد تومان و طرح توسعه مجتمع اروژانس همین بیمارستان با اعتبار ٩ میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان از جمله پروژه های به بهره برداری رسیده از سوی وزیر بهداشت در اولین روز سفر کاری خود به اهواز محسوب می شوند.

مجتمع اورژانس بیمارستان گلستان اهواز پس از توسعه و اضافه شدن دو هزار و ٤٠٠ متر مربع به فضای اورژانسی این مجموعه به بزرگ ترین مجتمع اروژانس کشور تبدیل شد، این مجموعه شامل ٧٠ تخت بستری دارای بخش های اورژانس جراحی، داخلی، قلب و عروق و روانپزشکی است.

همچنین در همین بیمارستان بخش اورژانس استروک ( سکته حاد مغزی) نیز بر اساس استاندارهای وزارتی و در فضایی کاملا مجزا از اورژانس داخلی و تحت نظارت ویژه متخصصان نورولوژی ایجاد شده است.

سعید نمکی فردا همچنین برای شرکت در آئین افتتاح چندین پروژه بهداشتی، درمانی، رفاهی و آموزشی در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان به این مناطق سفر می کند.

با تلاش مسئولان دانشکده علوم پزشکی آبادان ۹ طرح در آبادان، هفت طرح در خرمشهر و سه طرح در شادگان آماده بهره برداری شده است ضمن آنکه دو پروژه دیگر در آبادان هم در شرف کلنگ زنی و آغاز عملیات و یک پروژه هم با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارتخانه در این سفر وزیر را همراهی می کنند.
99
97/11/22 12:48
اهواز , ahvaz
روستای آلبوحمدان در معرض تهدید است ،در حال استحکام‌بخشی سیل‌بند‌ها هستیم تا خطر رفع شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: انحراف رودخانه از مسیر اصلی خود سبب شده که سیل‌بند و دیواره روستای آلبوحمدان را در معرض تهدید قرار دهد و علت آن عدم لایروبی بستر رودخانه‌ها در سالیان گذشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: انحراف رودخانه از مسیر اصلی خود سبب شده که سیل‌بند و دیواره روستای آلبوحمدان را در معرض تهدید قرار دهد و علت آن عدم لایروبی بستر رودخانه‌ها در سالیان گذشته است.
کیامرث حاجی‌زاده در مورد آخرین تمهیدات اندیشیده شده مقابله با سیلاب در استان خوزستان و ترمیم سیل‌بند‌ها اظهار داشت: در بارش‌های اخیر بر اثر افزایش میزان آب ورودی به سد‌های کرخه و دز برخی از روستا‌ها در خطر تهاجم سیل رودخانه قرار گرفتند.

وی با اشاره به این‌که براثر بارش‌های اخیر مقداری به سیل‌بندها، دیواره و ساحل رودخانه در کنار روستا‌ها آسیب وارد شد، بیان کرد: از چند روز گذشته ماشین آلات لازم برای همه شهرستان‌های خوزستان بسیج شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: پیرو بازدید استاندار خوزستان در روز گذشته حدود ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات از طریق همه شرکت‌ها و دستگاه‌های عضو شورای مدیریت بحران خوزستان در سراسر شهرستان‌های در معرض سیل در فاصله دو سه ماه مشغول استحکام‌بخشی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دو حوزه آبریز کرخه و دز که بیشترین مشکلات وجود دارد، ماشین‌آلات بسیج شده‌اند و حدود ۱۶۰ ماشین‌آلات در منطقه هویزه، سوسنگرد و حمیدیه نیز مستقر شده است.
97/11/17 20:12
اهواز , ahvaz
ایران در زمینه پهنه‌بندی خورشیدی بسیار غنی است
در محور سرمایه‌گذاری قطعاً بهترین استان در کشور استان خوزستان است و شما استان بسیار خوبی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اید و ما هم کاملا آمادگی داریم که در حداقل زمان ممکن مباحث تخصیص زمین و فراهم کردن زیرساخت‌ها را مهیا کنیم.

خوزستان در محور سرمایه‌گذاری قطعاً بهترین استان در کشور است ایران در زمینه پهنه‌بندی خورشیدی بسیار غنی است

سید علی بحرینی مقدم در نشست با سرمایه گذاران آلمانی فعال در زمینه انرژی های خورشیدی تجدیدپذیر اظهار کرد: استان خوزستان به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور، از منابع و پتانسیل‌های بی‌بدیلی برخوردار است و در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات، استان کهنی است و تنها استانی است که به لحاظ فرهنگی آثار ثبت شده در یونسکو دارد.
وی با بیان این که خوزستان، استانی بسیار غنی است، افزود: به سرمایه‌گذاران آلمانی توصیه می‌کنم تا به همراه خانواده به خوزستان سفر کنند و سفرهای خانوادگی هم به این استان داشته باشند و از نزدیک با دیگر ظرفیت‌های استان خوزستان آشنا شوند.

بحرینی مقدم تصریح کرد: در محور سرمایه‌گذاری قطعاً بهترین استان در کشور استان خوزستان است و شما استان بسیار خوبی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اید و ما هم کاملا آمادگی داریم که در حداقل زمان ممکن مباحث تخصیص زمین و فراهم کردن زیرساخت‌ها را مهیا کنیم.

وی اظهار کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی در این زمینه همکاری لازم را خواهند داشت و استاندار خوزستان هم تاکید ویژه‌ای در خصوص انرژی‌های نو دارد و امروز خوشحالیم که می‌توانیم با همکاری این شرکت بحث انتقال دانش و تکنولوژی را در این حوزه داشته باشیم و پس از این نیز با ایجاد شناخت برای سرمایه گذاران، زمینه را برای استفاده از ظرفیت‌های استان خوزستان در زمینه‌های متنوع و متعدد دیگر فراهم کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان با تاکید بر این که در آینده جای همکاری در سایر سرمایه‌گذاری‌ها وجود خواهد داشت، گفت: اقدامات بسیار خوبی در صنعت نفت، پتروشیمی، سد سازی و برق در کشور انجام شده و از ظرفیت‌های استان به نحو احسن استفاده شده است. در حال حاضر نیز برای شروع به کار با هماهنگی این شرکت، آماده هستیم که در حداقل زمان ممکن و حتی فراتر از چهارچوب تعریف شده اداری، زیرساخت‌ها را برای سرمایه‌گذاری مهیا کنیم .

بحرینی مقدم ادامه داد: شرکت برق استان خوزستان مباحث تخصصی و فنی مورد نیاز این شرکت سرمایه‌گذاری آلمانی را انجام می‌دهد اما شرکت سرمایه‌گذار باید روند اجرایی را طی کند و درخواست تخصیص زمین را ارایه دهد و همچنین مجوزهای لازم را دریافت و مراحل قانونی کار را انجام دهد تا نقشه راه مشخص شود.

وی ادادمه داد: حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با همکاری شرکت برق اهواز، شرکت توزیع برق استان خوزستان و شرکت برق منطقه‌ای، اداره کل منابع طبیعی استان، سازمان جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان بر اساس آمایش سرزمین، یکسری مطالعات را انجام داده‌اند که بر اساس آن زمین‌هایی را آماده پیشنهاد داریم تا بتوانیم خیلی سریع در بحث انتخاب زمین ورود کنیم.

یورگن کیلیمن مدیر شرکت سرمایه‌گذاری BEB Gruppe در این نشست اظهار کرد: رویکرد و علاقه ما این است که تکنولوژی‌ای که ۴۰سال در آلمان به صورت متمرکز وجود داشته و امروز در ایران کمتر از ۵ سال به صورت عملیاتی وارد شده را به صورت پایلوت در این کشور ثبت کنیم.

وی افزود: در این زمینه با ادامه این رویکرد، چه بسا محصولاتی که در ایران تولید می‌شود را بتوانیم به آلمان صادر کنیم و این رویکرد و سیاست شرکت ما در بحث نیروگاه خورشیدی در ایران خواهد بود.

کیلیمن با اشاره به سرمایه‌گذاری دیگری در سطح کشور، عنوان کرد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان اوقاف کشور داشتیم، قرار بر این است پروژه‌هایی را برای این سازمان در سراسر کشور در قالب بقاع متبرکه و مناطق محروم تا قبل از پایان سال، آغاز و اجرایی کنیم. پیشنهاد ما این بود که از امامزاده‌های خوزستان شروع ‌کنیم و در نهایت به دیگر استان‌ها تعمیم پیدا کند.
1
1
97/11/13 18:45
اهواز , ahvaz


واعظی با بیان اینکه قولی در خصوص پرداخت خسارت سیل امسال نمی دهم اما قول می دهم تا پیگیری های لازم را در این زمینه انجام دهم، گفت: باید آنچه را که اکنون در خصوص مسایل سیلاب با آن مواجه هستیم به سرعت حل کنیم تا مردم به زندگی عادی خود بازگردند. این موضوع باید در اولویت اول مسوولان قرار بگیرد تا مشکلات به سرعت حل شوند.

محمود واعظی شامگاه 10 بهمن ماه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: حضور مسوولان استان در مناطق سیل زده و امکاناتی که برای حل مشکل مردم بسیج شده بود، از عواملی بود که مردم منطقه از آن رضایت داشتند.

وی با تشکر از تلاش شبانه روزی استاندار خوزستان برای حضور در مناطق سیل زده، افزود: زمانی که به هر دلیلی دستمان خالی است و نمی توانیم مسایل مردم را به طور کامل پاسخگو باشیم، حداقل باید مردم را تکریم کنیم و به حرف های آن ها گوش دهیم.

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه کمک به مردم بزرگترین عبادت است، تصریح کرد: زمانی که مشکلی پیش می آید، همدلی و صمیمت و تلاش مسوولان برای آنکه در راستای یک هدف کار کنند، می تواند به حل مشکلات کمک کند و این موضوع را من امروز در خوزستان مشاهده کردم.

واعظی ادامه داد: اینکه مردم خوزستان در این شرایط سخت به جای آنکه به مسوولان و دولت گله گذاری کنند تا مشکلاتشان حل شود، خودشان آستین های خود را بالا زده اند و برای حل مشکلاتشان تلاش کردند، موضوعی بسیار قابل توجه است. اگر مردم به این شکل پای کار نمی آمدند، شاید در ابتدا آب شهر رفیع را با مشکلات بیشتری رو به رو می کرد.

وی با بیان اینکه استان خوزستان استانی بوده است که مردم آن در دوره جنگ با همه وجود از جان و مال خود گذشته اند و از آب و خاک میهن دفاع کرده اند، گفت: زمانی که رییس جمهور دریافتند که برای مردم خوزستان مشکلاتی در بحث سیل به وجود آمده است، به وزیر کشور دستور دادند تا به مشکلات این مردم رسیدگی و گره ای از مشکلات مردم گشوده شود.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به وقوع سیلاب در خوزستان تصریح کرد: خوشبختانه در این حادثه تلفات جانی نداشته ایم و در خصوص خسارت هایی که به وجود آمده است نیز تلاش خواهیم کرد تا برای حل آن ها اقدامات لازم انجام گیرد.

واعظی با بیان اینکه قولی در خصوص پرداخت خسارت سیل امسال نمی دهم اما قول می دهم تا پیگیری های لازم را در این زمینه انجام دهم، گفت: باید آنچه را که اکنون در خصوص مسایل سیلاب با آن مواجه هستیم به سرعت حل کنیم تا مردم به زندگی عادی خود بازگردند. این موضوع باید در اولویت اول مسوولان قرار بگیرد تا مشکلات به سرعت حل شوند.

وی با بیان اینکه نگرانی هایی وجود دارد که بهار سال 98 یک بهار پربارش باشد، ادامه داد: باید از امروز برای اردیبهشت ماه سال آینده برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم تا در آن زمان دچار مشکل نشویم. برنامه ریزی دقیقی باید برای بهار سال آینده انجام بگیرد و نباید از این اتفاقات غافل شویم. اگر از امروز برای آن تاریخ، پیش بینی های لازم را انجام دهیم قطعا با مشکل مواجه نخواهیم شد.

رییس دفتر رییس جمهور عنوان کرد: باید روی موضوعاتی از جمله لایروبی رودخانه ها و همچنین طراحی و احداث سیل بندهای جدید در استان خوزستان کار شود. همچنین روی موضوعاتی مانند آبخیزداری استان تمرکز شود و اقدامات لازم در این زمینه انجام گیرد.

وی در خصوص تکمیل سد بختیاری در خوزستان خاطرنشان کرد: تکمیل این سد می تواند کمک های بسیار خوبی به بخش کشاورزی و همچنین تولید برق داشته باشد. همچنین می تواند به بهبود وضعیت ایمنی در زمان بارش باران و مدیریت منابع آبی کمک شایانی کند.

کیامرث حاجی زاده نیز در این جلسه عنوان کرد: استان کثیر البحران خوزستان گرفتاری های بسیاری دارد که امیدوار هستیم با سفرهای مسئولان کشوری مشکلات این استان حل شود؛ خوشبختانه پس از تلاش های فراوان موفق شدیم تا وضعیت فعلی را بهبود ببخشیم.

وی با اشاره به ابربحران خشکسالی در تابستان گذشته افزود: در همین راستا از ابتدای سال جاری تعداد ۳۵ ستاد بحران تشکیل و همچنین کارگروه های ۱۴ گانه نیز مرتب جلسات تخصیصی را برگزار کردند. این چنین روندی در کشور بی نظیر بود به صورت کلی نیز برای بحران های متعدد در استان بیش از ۵۰ جلسه برگزار شد.

حاجی زاده تصریح کرد: در صورتی که هشدارهای قبل از بارندگی اعلام نمی شد، ممکن بود امسال سه برابر خسارت سیل ۹۵ را شاهد می بودیم؛ همراهی مردم در این زمینه نیز بسیار مناسب بود.

وی افزود: مسئله بعدی که در خوزستان با آن مواجه هستیم وضعیت فرسودگی سیل بندها است که به زمان قبل انقلاب و دفاع مقدس باز می گردد و در زمان جنگ هم از این سازه ها برای دفاع استفاده می شد.
97/11/12 15:51
اهواز , ahvaz
[https://www.aparat.com/v/QuBfe]
کشف یک ماهی که دست و پا دارد، می‌خندد و قادر به بازسازی دوباره اعضای بدنش است.

برخی گفته‌اند کشف این موجود در خوزستان نشان دهنده تاریخ کهن این سرزمین است، چرا که این ماهی از بازماندگان عصر ژوراسیک است و اندازه کوچک آن فقط در مکزیک دیده شده.
97/10/20 18:22
گنج جنگ  , ganjejang

حمید احمدی جوان ۲۲ ساله فوق‌دیپلم رشته فوریت‌های پزشکی دوران سربازی خود را در مرکز فوریت‌های خوزستان سپری می‌کرد که پنج‌شنبه گذشته ۱۳ دی ۹۷ به دنبال وقوع سیل در شهرستان اندیکا در شمال این استان، حین امدادرسانی و انجام مأموریت در سیل گرفتار شد و به شهادت رسید .

مسؤول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این شهید خدمت حمید احمدی از اهالی روستای آورگان شهرستان بروجن است، افزود: این جوان 22 ساله فوق‌دیپلم فوریت‌های پزشکی را در دانشکده بروجن اخذ کرده و در دوران سربازی در مرکز فوریت‌های خوزستان مشغول به کار شده بود.

وی، مراسم این شهید جوان در شهر بلداجی با حضور رئیس اورژانس کشور و مسؤولان استانی برگزار شد پیکر این شهید در روستای آورگان به خاک سپرده شد.

یادش گرامی
16
3
25
97/10/3 13:15
ایران کانتین , irancontin
[https://www.aparat.com/v/vqTPm]
ایران کانتین: بعد از پخش خبر گزارشی که از مشکلات مدرسه عشایری آب زر اندیکا تهیه شد، بختیاری های مقیم ملبورن استرالیا اقدام به خرید یک دستگاه کانکس کلاس درس و صندلی های مناسب برای تحصیل دانش آموزان این مدرسه نمودند ... دانلود و مشاهده ویدئو: http://bit.ly/2AhmoxI
97/08/28 19:27
گنج جنگ  , ganjejang

26 آبان ماه سالروز شکست حصر سوسنگر می باشد در این میان یادی می کنیم از مدافعان این خاک مقدس

****************************************************************
محمود جشن مریم در سال 1337 در عراق از خانواده ای ایرانی متولد شد. در سال 1354 و به هنگام اختلافات و درگیری محدود بین دو کشور ایران و عراق، رژیم بغداد تعداد بسیاری از خانواده هایی را که اصالت ایرانی داشتند، از جمله خانواده محمود جشن مریم را از عراق بیرون راند و آن‌ها با آوارگی به ایران بازگشته و در اهواز، در محله ای عرب زبان و مهاجر نشین ساکن شدند.

تحصیلات ابتدایی را در اهواز گذراند با آمدن دکتر چمران به اهواز و تاسیس ستاد جنگ های نامنظم، به این گروه ملحق گردید و در جبهه های اهواز انجام وظیفه می کرد.

محمود جشن مریم به علت اینکه متولد عراق بود با لهجه عربی، فارسی صحبت کرده و به زبان و لهجه عراقی کاملاً مسلط بود. به همین جهت در مناطق مختلف با شجاعتی که داشت، برای شناسایی به داخل خطوط دشمن می رفت. شهید جشن مریم روش جالبی را در شناسایی مواضع دشمن به‌کار می‌بست. او با سن مناسبی که داشت لباس سربازان وظیفه یا جیش الشعبی عراق را پوشیده و از مسیرهایی که از قبل شناسایی می‌کرد، وارد مواضع عراقی‌ها ‌شده و داخل اردوگاه آنها تردد می کرد. او با عبور از بین نیروهای عراقی تمام استحکامات آنها را بررسی می کرد.

شهید جشن مریم بعضی مواقع به تنهایی برای روزهای متمادی در پشت خطوط جبهه عراقی‌ها مانده و به جمع‌آوری اطلاعات می‌پرداخت. گاهی این شناسایی‌ها دو نفره بود و افرادی فارسی زبان نیز ایشان را همراهی می کردند.

شهید محمد رجبی تعریف می‌کرد:
با جشن مریم به شناسایی رفته و در فاصله 20 متری خاکریز عراقی‌ها زیر تیربار دوشکای دشمن داخل چاله خمپاره ای خوابیده بودم. محمود جشن مریم از کنار ما دور شده و از محلی دیگر داخل خاکریز عراقی‌ها شد و از پشت نگهبان و تیربارچی عراقی بالا آمد. سر صحبت را با تیربارچی عراق باز کرد. بعد از مدتی به پشت خاکریز رفته و از محل دیگری به سمت نیروهای خودمان برگشت.

در عملیات شهید مدنی(27 شهریور ماه 1360)، با شهادت شهیدان محمد رجبی و رضا غلامی، فرمانده محورهای دهلاویه و چولانه، محمود جشن مریم در داخل نیروهای عراقی به همراه 11 نفر از دوستان هم‌رزمش ساعت ها مقاومت کرد تا همه زخمی‌ها و 30 نفر از شهدای این عملیات را به عقب انتقال دادند. امّا خودش به رغم جراحت و خونریزی شدید جهت تخلیه نیروها، تا آخرین نفس مقاومت نمود.

بعد از شهادت دکتر چمران، محمود جشن مریم جبهه را رها نکرد و به همراه برادرش در جبهه‌های سوسنگرد حضور داشت.

در عملیات رمضان فرمانده گردان تیپ کربلا بود این فرمانده دلاور به سلامت گردان خود را از خط دشمن در محور کانال ماهی عبور داد ولی خود زخمی گردید. امّا مقاومت شجاعانه بدنش تا صبح روز بعد نتوانست تا اینکه به علت خونریزی شدید در صبح عملیات رمضان (تابستان 1361) به یاران شهیدش پیوست

منبع :مشرق

یاد مداقعان خاک مقدس ایران گرامی
97/08/22 17:37
گنج جنگ  , ganjejang

دریغ است که ایران ویران شود

فرزند دلاور گیلان و به خاک سپرده در خوزستان

ارتشی شهید عباس چوکام در سال 1340 در شهر رشت متولد شد به پدر و مادر و دو خواهر بزرگ خود احترام خاصی می گذاشت، او که در خانواده ای مستضعف زندگی می کرد در کنار تحصیل علم با دستان کودکانه خود در کفاشی کار می کرد تا غبار مشکلات را از چهره خسته خانواده بزداید.

عباس که تنها پسر خانواده بود پس از اتمام کلاس سوم راهنمایی برای کمک بیشتر به خانواده و فراهم نمودن مقدمات ثبت نام برای ارتش، در ساختمان مدرسه طالقانی (روبروی انبار نفت) به کار بنایی مشغول شد و پس از قبولی در امتحانات به عضویت دائمی نیروی ویژه هوابرد ارتش در آمد و به پادگان باغ شاه قدیم( پادگان حُر) تهران منتقل شد.
شهید عباس چوکام آن گاه که مزدوران رژیم مبعث عراق جنگ تحمیلی را علیه کشور عزیزمانبه راه انداختند لباس رزم بر تن کرد و در کنار دیگر همرزمانش به دفاع از خاک وطن برخاست که از پاوه تا بستان و سوسنگرد و هویزه دلاوریها و پایمردیهای چشم گیری از خود به جا گذاشت.

او پس از دو ماه بی خبری از پاوه به مدت دو هفته به نزد خانواده اش برگشت اما یک هفته بیشتر در رشت نماند و به جبهه برگشت تا دیگر رزمندگان به مرخصی بروند.عباس در یک صبح سرد پاییزی برای آخرین بار با نگاه گرم خانواده اش وداع گفت و مثل همیشه خندان و معطر به سمت جبهه های حق علیه باطل حرکت کرد.

او پس از پست نگهبانی برای استراحت آن گاه که می شنود عده ای از رزمندگان سپاهی در دست دشمنان اسیر شده اند با مخالفتهای فرمانده ( که گفته بود وقت استراحت است نرو) به سمت هویزه حرکت می کند

و سرانجام در 12 مهر سال 1359 بعد از نجات رزمندگان سپاه به همراه دوستش سید حسن موسیان لب تشنه و پاره پاره به درجه رفیع شهادت نایل می گردد که به دلیل پیشروی دشمن، همرزمانش نتوانستند ایشان را به عقب برگرداندند و او در خاک پاک هویزه آرام گرفت روحش شاد و راهش پر رهرو باد.
21
3
23
97/07/2 00:48
گنج جنگ  , ganjejang

امیر سرتیپ مختاری قهرمان حادثه تروریستی امروزبودکه دراوج درگیری باوجود درجه و مقام بالایش با شروع تیراندازی بلافاصله از جایگاه پایین پرید و با گرفتن اسلحه موفق شد یکی از چهار تروریست حمله امروز به رژه در اهواز رابه هلاکت رساند.
‌‌ درود به شرفت امیر، فرمانده شجاع میتواند سربازانی شجاع بپروراند ، روح عزیز تمامی شهدا مخصوصا شهدای حمله تروریستی امروز شاد

منبع صفحه اینستاگرام ارتش ایرانیان
36
13
34
97/06/31 17:30
دوزخیان , dwellersofhell
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، شهریار حیدری مدیرکل امور مرزی وزارت کشور ضمن تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی صبح امروز در شهر اهواز گفت: این موضوع خللی در فعالیت مرزهای استان خوزستان نداشته و تمامی مرزهای این استان باز است.
وی تاکید کرد: وضعیت مرزهای استان خوزستان در حالت عادی بوده و تردد مردم در مرزهای این استان جریان دارد.
97/05/4 08:55
ستاره   , rozitasdagat
[https://www.aparat.com/v/L45r1]
نام آهنگ: نفت و رویا
ترانه زیبای آبادانی - بندری
خواننده :مهدی عباسی
........٫..........٫..........٫.......٫
باچشم دل گوش بدید:((
کامنت بنویسید...
علی خان صالحی , salhy
سه شنبه 9 مرداد ، 01:10
عالی
ادامه
ستاره   , rozitasdagat
دوشنبه 8 مرداد ، 08:40

ادامه
کژال  , 65kazhal
یکشنبه 7 مرداد ، 17:14
ادامه
97/04/11 23:01
قهرمان من , MyHero
بی دردا خوابیدن خوابیدن
نامردا خوابیدن خوابیدن
اما تو بیدارِ بیداری
خوزستان خوزستان خوزستان (با صدای محسن چاووشی)
فقط دیدن همچین تصویری تونست بغض گلو رو کمی آروم کنه

عماد عامری @emad_ameri
27
5
12
97/04/2 17:43
تا فصل حق , the_Right
20
8
9
97/03/24 21:13
گنج جنگ  , ganjejang
فداکاری بزرگ مأمور پلیس مانع فرار 3زندانی شد

مامور جوان نیروی انتظامی جانش را فدا کرد اما اجازه نداد نقشه فراری دادن 3زندانی عملی شود. او که 4‌گلوله به بدنش اصابت کرده بود، تا پای جان مقاومت کرد وتوانست با فراری دادن مرد مسلح متهمان را به زندان منتقل کند.

بعدازظهر 20خردادماه پس از اینکه جلسه رسیدگی به اتهامات 3مرد تبهکار در دادسرای شهرستان رامشیر در استان خوزستان به پایان رسید، 2مأمور پلیس درحالی‌که متهمان را به هم دستبند زده بودند، آنها را از محوطه دادسرا خارج و به داخل خودرو منتقل کردند تا به زندان رامهرمز منتقل کنند. یکی از این 3مرد از اشرار معروف منطقه بود که بارها به جرم تیراندازی و درگیری دستگیر شده و به زندان افتاده بود و از مدتی قبل نیز به همین جرم دستگیر شده و رسیدگی به پرونده‌اش در دادسرا جریان داشت.

2مامور پلیس، متهمان را به داخل خودرو منتقل کردند و گروهبان نوید حقیقت‌شناس پشت فرمان نشست و ماشین شروع به حرکت کرد. آنها به سمت زندان رامهرمز در حرکت بودند و قرار بود متهمان را تحویل زندان دهند اما در میانه راه با حمله‌ای ناگهانی روبه‌رو شدند. مرد موتورسواری درحالی‌که سلاح گرم در دست داشت، به‌خودروی حمل متهمان نزدیک شد و وقتی در چند قدمی راننده قرار گرفت، شروع به تیراندازی کرد. 4گلوله به گروهبان حقیقت‌شناس برخورد کرد و همدستش نیز بر اثر اصابت گلوله مجروح شد. مأمور فداکار پلیس به‌رغم اینکه مجروح شده بود، برای اینکه مانع فرار زندانیان شود، فرمان خودرو را به سمت موتورسیکلت گرفت و محکم به آن کوبید و همین باعث شد که موتور واژگون شده و مرد مسلح روی زمین پرت شود. بر اثر برخورد او با زمین اسلحه نیز از دستش افتاد و او که می‌دید هر لحظه ممکن است دستگیر شود، به سرعت از زمین بلند شد و با رها کردن اسلحه و موتور پا به فرار گذاشت. با فرار مرد مسلح، گروهبان حقیقت‌شناس با اینکه دچار خونریزی زیادی شده بود، به رانندگی ادامه داد. او می‌دانست درصورت توقف هر لحظه امکان دارد متهمانی که قرار بود به زندان منتقل شوند، فرار کنند. به همین دلیل به رانندگی ادامه داد و دقایقی بعد خودروی حمل متهمان مقابل زندان شهرستان رامهرمز توقف کرد

. دیگر مأموران با دیدن بدن غرق در خون 2مامور جوان به کمک آنها شتافتند و هر دو را به بیمارستان منتقل کردند. از سوی دیگر زندانیان نیز بی‌آنکه موفق به فرار شوند، به داخل زندان انتقال یافتند. از همان زمان تلاش پزشکان بیمارستان برای نجات مأموران فداکار آغاز شد و گرچه گروهبان حقیقت‌شناس حال وخیمی داشت اما شرایط همکارش بهتر بود و او از خطر مرگ گریخت.

سرهنگ علی قاسم‌پور، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان در گفت‌وگو با همشهری گفت: از 4گلوله‌ای که به بدن گروهبان فداکار اصابت کرده بود، 3گلوله به شش‌هایش آسیب جدی رسانده بود. به همین دلیل به‌رغم تلاش پزشکان، وی پس از 2روز جدال با مرگ، شامگاه یکشنبه روی تخت بیمارستان به شهادت رسید.

وی ادامه داد: نوید حقیقت‌شناس حدودا 20ساله، مجرد و تنها فرزند خانواده‌اش بود که جانش را از دست داد اما اجازه نداد نقشه فراری دادن تبهکاران عملی شود. به گفته سرهنگ قاسم‌پور، تحقیقات برای دستگیری عامل این تیراندازی در حالی ادامه دارد که بررسی‌ها نشان می‌دهد او برادر همان شرور معروفی بوده که به جرم شرارت دستگیر و زندانی شده بود و در حقیقت آن روز قصد داشته با شلیک به ماموران، برادرش را فراری دهد که با فداکاری مأمور جوان پلیس ناکام ماند و هم‌اکنون تحقیقات گسترده پلیس برای دستگیری او ادامه دارد. براساس این گزارش، مراسم تشییع پیکر گروهبان شهید، نوید حقیقت‌شناس در اهواز برگزار شد .

یادش گرامی
43
14
37
97/03/22 21:52
دزفول(شهر زیبای خوزستان) , dezfoulclub