نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : خوابیدن - 36 مطلب

98/06/27 04:35
آتــــش  بهــــار , ahvaz2kids
99
97/08/16 22:13
در مرزهای علم , edge_of_science

افسردگی صبحگاهی افراد را با چالش‌های بسیاری روبه رو می‌کند.

من تا مدت‌ها با افسردگی زندگی کرده‌ام بنابراین، احساس می‌کنم که هر علامتی که نشان از افسردگی دارد را تجربه کرده‌ام.

ناامیدی، خستگی مفرط، بی خوابی، افزایش وزن و یا کاهش وزن و نشانه‌های دیگر که همه را تجربه کرده‌ام.

صرف نظر از این که کدام علامت افسردگی را تجربه کرده‌اید، زندگی با آن سخت است. گاهی اوقات، فقط این کار که از تخت خود خارج شوید به نظر کاری بسیار دشوار میرسد طوری که از خود می‌پرسید چگونه بقیه مردم هر روز این کار را انجام ‌می‌دهند.

و اگر شما هم مثل من هستید، اختلالات خواب علامتی رایج است. من حتی همزمان بی خوابی و خواب بیش از حد را نیز تجربه می‌کردم.

با وجود مصرف دارو، کار با یک درمانگر و انجام دیگر راهکار‌های مفید که امروزه به من در طول روز کمک می‌کند، گاهی اوقات سخت‌ترین کار ممکن شروع روز است.

در این مقاله چند نکته برای بیرون آمدن از تخت( و همچنین افسردگی شدید)، که در طی سال‌ها آن‌ها را جمع آوری کرده‌ام، بیان می‌کنم.

یک روال روزمره صبحگاهی برای خود طراحی کنید که ارزش از خواب بیدار شدن را داشته باشد.
بسیاری از مردم- و خود من نیز- در یک روال روزمره گیر کرده‌ایم که ما را ازتخت بیرون کشیده و به محل کار می‌کشاند. ما به ندرت در روال روزمره خود وقتی برای صبحانه خوردن داریم. فقط تلاش می‌کنیم که از در خانه خارج شویم.

اما اگر یک روال روزمره صبحگاهی داشته باشید که ارزش از خواب بیدار شدن را داشته باشد، احتمالا برای صبح خود یک چشم انداز متفاوت داشته باشید.

۱- شروع آرام: بنشینید.

ازاصول اولیه شروع کنید: تنها سعی کنید که بنشینید. بالش‌های خود را به بالا بکشید و یا بالشی اضافه در نزدیکی خود داشته باشید تا خود را بالاتر نگه دارید.

گاهی اوقات تنها با عمل نشستن می‌توان به بلند شدن، آماده شدن و شروع روز خود نزدیک‌تر شد.

۲- برای صبحانه چه می‌خورید؟ در مورد غذای خود فکر کنید.

فکر کردن در مورد غذا یا اولین فنجان قهوه می‌تواند انگیزه بزرگی باشد. اگر با فکر کردن به تخم مرغ، بیکن و تست فرانسوی صداهای شکمتان آغاز می‌شود!، بیشتر احتمال دارد که از رخت خواب خود خارج شوید.

با این حال، این روش همواره کارساز نیست، به خصوص اگر به علت افسردگی اشتهای خود را از دست داده‌اید. اما دانستن این که قرار است صبحانه بخورید- حتی یک تکه نان- به برخاستن شما کمک خواهد کرد.

به علاوه اگر داروهای خود را صبح مصرف کنید، معمولا صبحانه خوردن یک ایده‌ای بسیار خوب خواهد بود.

۳- روش‌های کلاسیک را نادیده نگیرید- زنگ هشدار تنظیم کنید.

به روش‌های کلاسیک عمل کنید. زنگ هشدار را تنظیم کنید- یا ترکیبی از آلارم‌های آزار دهنده- و گوشی یا ساعت خود را از از دسترس خود خارج کنید.

شما مجبور می‌شوید که برای خاموش کردن آن از رخت خواب خود بلند شوید. با این که برگشتن دوباره به رخت خواب بسیار آسان است، اما اگر شما چند آلارم تنظیم کنید، احتمالا هنگام خاموش کردن آلارم سوم با خود می‌گویید بسیار خوب من بیدارم!

۴- به اتفاقات اطراف خود توجه کنید.

کاغذ و قلم ممکن است قدیمی به نظر برسد، اما قطعا تاثیر گذار است. هر صبح چیزی را که هر روز به خاطر آن سپاس گزارید را بنویسید. یا حتی بهتر، این کار را شب انجام دهید و قدردانی خود را صبح دوباره بخوانید. یادآوری نکات مثبت زندگی خودتان می‌تواند روز بهتری برای شما رقم بزند.

گزینه‌ی دیگر که فوائد زیادی نیز دارد این است که به حیوانات خانگی خود توجه کنید. آن‌ها ممکن است انگیزه‌ای عالی برای بیدار شدن از خواب در صبح باشند، چه از لحاظ تغذیه آن‌ها، چه به گردش بردن آن‌ها و یا در آغوش گرفتن آن‌ها.

چند دقیقه وقت گذراندن بدون قید و شرط با حیوان خانگی خود می‌تواند تاثیر مثبتی درخلق و خوی شما داشته باشد.

۵- با روش‌های معمول به خود انگیزه بدهید.

خودتان را مجبور نکنید که صبح با عجله از خواب بیدار شوید و بعد آماده شوید. با این کار تمام لذت صبحگاهی از بین خواهد رفت. شما می‌توانید از روش‌های دیگر انگیزشی برای بیدار شدن، مانند تلفن خود، استفاده کنید.

می‌توانید برای شروع روز خود، ایمیل خود را چک کنید یا یک ویدیو بامزه از حیوانات را تماشا کنید. یک آلارم تنظیم کنید تا مطمئن شوید که تمام روز خود را گوشی به دست در رخت خواب خود نخواهید گذراند. حدودا ۱۵ دقیقه زمان برای تلفن خود اختصاص دهید. گزینه دیگر این است که تلفنتان را دور از دسترس خود قرار دهید تا مجبور شوید که برای استفاده از آن از تخت خود برخیزید.

به یاد داشته باشید، زمانی برای طراحی روالی روزانه که از آن لذت می‌برید، اختصاص دهید.
اگر این رویه را آغاز کرده‌اید که به صبح خود ملایم‌تر و مثبت‌تر نگاه کنید، فقط به این فکر نکنید که باید بلند شوید و کارهای به خصوصی را انجام دهید.

اقدامات کوچک لذت بخش

۱- یک فنجان قهوه یا چای تهیه کنید وحتی به مدت ۱۰ دقیقه در هوای آزاد بنشینید.

۲- برخی از حرکات کششی یوگا را انجام دهید.

۳- برای شروع روز خود در شرایطی آرام و با تمرکز یک مدیتیشن صبحگاهی انجام دهید.

۴- خوردن صبحانه همزمان با گوش دادن به موسیقی باعث می‌شود که مثبت‌تر، بیدارتر، و آرام‎‌‌تر باشید.

۵-یاد بگیرید که از خود مراقبتی صبحگاهیتان لذت ببرید. این کار راه دیگری است که شما با انجام آن می‌توانید افسردگی خود را مدیریت کنید و از پس روز خود بر‌ایید.

نور درمانی
هر کسی با کس دیگر متفاوت است. اما چیزی که واقعا مرا از فردی که در یک توپ افسردگی و ناامیدی قرار داشت تغییر داد، نور درمانی بود.

نور درمانی( بعنوان مثال درمان با نور سفید) اغلب برای افراد مبتلا به اختلال افسردگی شدید با الگوی فصلی( بعنوان مثال (SAD یا اختلالات خواب توصیه می‌شود.

البته هنوز تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما شواهد نشان می‌دهد که نور درمانی ممکن است به درمان افراد مبتلا به افسردگی کمک کند و یا دارای خواص ضد افسردگی باشد. روان شناس من و چند کارشناس دیگر که با آن‌ها ملاقات کرده‌ام، این چراغ‌ها را برای افراد مبتلا به انواع دیگر افسردگی‌های غیر فصلی توصیه می‌کنند.

نشستن برای چند لحظه در مقابل نور کافی است تا دوز مورد نیاز خود را به دست آورید، به این معنی که لزومی ندارد بلافاصله از تخت خود خارج شوید. با این که چشمانم مبارزه می‌کنند تا باز نشوند، من معمولا تکیه داده، چراغ نور کوچک را روشن می‌کنم… و غیر ممکن است که دوباره چشم هایتان بسته شود و بخوابید.

ممکن است تلفنم را چک کنم یا یک فنجان چای گرم را بخورم و مجددا به مدت ۲۰ دقیقه در حالی که هنوز در رختخواب هستم، به نور نگاه کنم. با گذشت زمان، من متوجه می‌شوم که آماده هستم و شروع به حرکت می‌کنم. دوست پسرم( که من با او زندگی می‌کنم و از ۱۲ زنگ هشدار پشت سر هم لذت نمی‌برد) نیز با من نشسته و می‌گوید که احساس می‌کند هوشیارتر است.

با توجه به گفته‌های درمانگاهMayo ، توصیه‌های معمول برای افسردگی فصلی، استفاده از جعبه نور لوکس ۱۰،۰۰۰ در فاصله ۱۶ تا ۲۴ اینچی ازصورت شما است. روزانه، ترجیحا صبح زود، بعد از بیدار شدن از خواب، حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از آن استفاده کنید. جعبه نور را آنلاین می‌توانید سفارش دهید.

از کمک خواستن از دیگران نترسید.
اگر افسردگی شما شدیدتر است یا نا توانایی در بیرون آمدن از رخت خواب تبدیل به یک مشکل مزمن شده است، از کمک خواستن نترسید.

آیا با کسی زندگی می‌کنید؟ آیا یک دوست یا همکاری با همان برنامه کاری یکسان دارید؟ از این که بخشی از روال روزانه شما باشند نترسید.

اگر با کسی زندگی می‌کنید، از آن‌ها بخواهید که وارد اتاق شده و شما را بیدار کنند یا شاید با شما بمانند. این روش می‌تواند هر چیزی را شامل شود مثلا قهوه درست کردن در صبح و یا این که قبل از رفتن به محل کار خود از بیدار شدن و خروج از تختتان مطمئن شود.

اگر با همکارتان راحت هستید، از او کمک بخواهید. کسی که برنامه کاری یکسانی با شما دارد شاید بتواند هنگامی که شما نیاز دارید صبح زود از رخت خواب خارج شوید، با شما تماس بگیرد. پنج دقیقه تشویق به بیدار شدن از خواب می‌تواند خلق و خوی شما را در روز آینده بهتر کند.

اکثر مردم مهربان هستند و کمک می‌کنند. لازم نیست همه سابقه سلامت روان خود را به این فرد به اشتراک بگذارید تا آن‌ها از آن چه در حال وقوع است اطلاع داشته باشند. فقط گفتن این که زمان سختی را سپری می‌کنید کافی است.

در ابتدا ممکن است کمک خواستن سخت به نظر برسد، بنابراین این را به یاد داشته باشید: شما باری اضافه نیستید و کسانی که به شما علاقه دارند احتمالا از کمک کردن به شما خوشحال خواهند شد.

برنامه درمانی فعلی خود را تنظیم کنید.
فرم دیگری از کمک می‌تواند از طرف یک متخصص رشته‌ی بهداشت روان باشد. آن‌ها می‌توانند با داروها، تکنیک‌ها یا درمان‌های جایگزین به شما کمک کنند. اگر نمی‌توانید از خواب بیدار شوید و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید، احتمالا زمانبندی برای تنظیم انجام کار‌ها یا تغییر برنامه، درمان شما است.

حتی اگر شما متوجه شدید که داروهای شما باعث عوارضی چون خواب آلودگی یا حتی عوارض دیگر می‌شوند، مجبور نیستید تنها به این دلیل که در برچسب دارو‌های شما ذکر شده اند، آن‌ها را تحمل کنید. احساس نکنید که احمقانه است که به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در مورد اثرات ناراحت کننده‌ی دارو‌های بگویید. آن‌ها می‌توانند در مورد تنظیم میزان دوز یا زمانبندی مصرف دارو با شما صحبت کنند و بشما کمک کنند.

برای مثال، اگر دارویی شما را بیش از حد فعال می‌کند، ممکن است پزشک شما توصیه کند که آن را صبح اول وقت مصرف کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا صبح زود از خواب بیدار شوید و می‌تواند به شما کمک کند از بی‌خوابی جلوگیری کنید.
97/04/21 10:41
عطارباشی , atarbashi
اختلالات خواب را با روش های درمانی خانگی هم می توانید برطرف کنید. امروزه افراد زیادی به اختلالات خواب گوناگون دچار هستند و به دنبال راهی برای خلاصی از این وضعیت می باشند در ادامه با روش های درمانی پزشکی و خانگی برای این عارضه آشنا خواهید شد.

96/09/24 10:35
کلوب ازدواج , married
96/05/17 23:01
طنز و سرگرمی  اجتماعی , yahoo2014
کلیپ واقعی از مرتاضی که روی میخ می خوابد
96/01/30 12:01
وب سایت تخصصی سلامت دکتر سوشا , www.sosha.com
مجله پزشکی و سلامت : فیبرهای عصبی مغز و نخاع بیماران ام اس تحت تأثیر این بیماری قرار می‌گیرد. هر فیبر عصبی، توسط یک پوشش پروتئینی به نام میلین، که از اعصاب محافظت می‌کند، احاطه شده است و به
96/01/30 11:59
وب سایت تخصصی سلامت دکتر سوشا , drsosha
مجله پزشکی و سلامت : فیبرهای عصبی مغز و نخاع بیماران ام اس تحت تأثیر این بیماری قرار می‌گیرد. هر فیبر عصبی، توسط یک پوشش پروتئینی به نام میلین، که از اعصاب محافظت می‌کند، احاطه شده است و به
95/08/22 10:32
الو دکتر , Alodoctor.ir
اگر به خواندن این مطلب علاقه دارید روی لینک زیر کلیک کنید:
4
95/08/14 12:58
منتخب وب , montakhabweb.ir
95/05/11 14:45
مدیکال اینفو , medicalinfo


برای خیلی از ما این طور جاافتاده که خواب بعد از ظهر فقط مخصوص بچه های کوچک و یا سالمندان است. اما واقعیت این است که ما هم به عنوان یک فرد بزرگسال، نیاز به استراحت روزانه داریم. ذهن و بدن ما در دنیای مدرن امروز بیش از حد فعالیت می کند و خیلی تحت فشار و استرس است. خواب روزانه باعث تقویت عملکرد ادراکی شما می شود. سعی کنید بعد از ناهار چرت بزنید تا برای باقی روز پرانرژی باشید.

خواب بعد از ظهر جلوی پرخوری را می‎گیرد! خواب خواب بعد از ظهر جلوی پرخوری را می‎گیرد!

وقتی کمبود خواب دارید، شروع می کنید به جستجوی منابع انرژی و البته یکی از بهترین راه ها برای دریافت انرژی، تغذیه است. کمبود خو‌اب می تواند دلیلی برای انتخاب های نادرست غذایی باشد، چون به طور ناخودآگاه به دنبال غذاهایی می رویم که بیشترین میزان کالری را دارند تا با کمک آنها هوشیار بمانیم. پس یک چرت نیمروزی جلوی پرخوری تان را می گیرد. اگر کمبود خو‌اب داشته باشید، کورتیزول بدنتان افزایش می یابد. بنابراین بیشتر احساس تنش و بیقراری خواهید کرد. با چرت بعد از ظهر، کورتیزول بدنتان کاهش پیدا کرده و در نتیجه اضطراب‎ و استرس‎تان کاهش پیدا می‎کند و احساس انرژی و شادابی خواهید کرد. همه ما می دانیم که خو‌اب به مغز اجازه می دهد دوباره شارژ شده و حافظه و قدرت یادگیری اش را تقویت کند. چرت روزانه برای سلامت قلب نیز مفید است. مطالعات نشان داده آنهایی که عادت به خو‌اب بعدازظهر دارند، خطر بیماری های قلبی در آینده برایشان کمرنگ تر است. اگر شب قبل به مقدار کافی نخوا‌بیده باشید، چرت بعدازظهر نقش نجات دهنده را خواهد داشت.

حتما شما هم تجربه کرده‎اید که کسالت و خستگی حدود ساعت ۲ بعدازظهر سراغتان می‎آید، چون تقریبا ناهارتان را خورده اید و بدن تان در حال گوارش غذاست. اگر امکانش وجود دارد سعی کنید بعد از ناهارتان چرت بزنید تا برای باقی روز پرانرژی باشید. اگر از عصر به بعد بخو‌ابید، در خو‌اب شب تان اختلال ایجاد خواهد کرد. لازم نیست زیاد بخو‌ابید، یک چرت ۳۰ دقیقه ای برای رفع خستگی کافی است. زنگ ساعت را تنظیم کنید تا بدون دلهره بخو‌ابید. محیط خواب تان را آماده کنید. چراغ را خاموش کنید، دمای محیط را پایین بیاورید، روانداز داشته باشید و سرتان را روی بالش بگذارید. به خوا‌ب تان اهمیت بدهید و هر وقت حس کردید به آن نیاز دارید حتما بخوا‌بید. این کار تنبلی، عدم کفایت و یا هر ویژگی منفی دیگری نیست. همه ی ما موظفیم مراقب سلامت مان باشیم.
95/03/19 19:16
نرگس  , narges.so
95/03/14 17:13
نوید  , alborz1368
آیه الکرسی در هنگام خوابیدن
ابراهیم بن مهزم گوید : مردی از امام موسی کاظم (ع) شنید که فرمود :
کسی که آیه الکرسی را در هنگام خواب بخواند ، از بیماری فلج نترسد – ان شاءالله- و هر کس آن را بعد از هر نماز واجبی بخواند ،
هیچ حیوان زهرداری به او آسیب نمی رساند.

به کانال آیه الکرسی در تلگرام بپیوندید
94/11/24 13:50
خبرگزاری اقتصادی ایران , econews
اکونیوز:در دنیا مشاغل زیادی وجود دارند که شاید با شنیدن اسم آن ها بخندید، اما باور کنید از هر چیزی می توان پول درآورد حتی اگر آن چیز خواب و استراحت شما باشد.
94/11/17 13:10
ناز خاتون , khaton60
بارها و بارها شنیده ایم که به خواب شبانه زود تاکید زیادی می‌کنند، چه برای کاهش وزن و چه برای افزایش وزن، علت این همه تاکید چیست؟ قبل از پرداختن به هر نکته‌ای باید بدانید که خواب کافی و به‌موقع در کنار یک برنامه غذایی اصولی در چند مورد نقش اساسی دارد؛ اول از همه به حفظ سلامت بدن کمک می‌کند، همچنین باعث جذب مواد معدنی شده و در راستای همین مواد زائد را از بدن دفع می‌کند. اما در ادامه بهتر است بدانید در هر ساعتی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

برای دیدن ادامه مطالب روی لینک کلیک کنید.
94/11/12 12:32
ارغوان ش , arghavan0
خوابیدن در ایام تعطیل یکی از خوشایند ترین کار های زندگی است. ولی برخی از ما خیلی بهتر از بقیه از این خواب و استراحت لذت می برند. یک نوجوان نسبت به والدین میانسالش، احتمال بیشتری دارد که در اواسط روز از رختخواب بیرون بیاید -- اما در بین گروه های سنی، همچنان تفاوت های فردی وجود دارند.

ادامه این مطلب جالب رو از پرتال جامع علم دیلی بخونین
94/09/3 23:47
مجله علم ورزش , elmevarzesh