نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : خلیج همیشه پارس - 9 مطلب

97/03/15 18:28
گنج جنگ  , ganjejang
قرار بود در این ماموریت « همایون حکمتی» یک کشتی را بزند و ما هم پوشش او باشیم.

گاها پیش می‌آمد که برخی از ماموریت‌ها در سکوت کامل انجام می‌شد. یعنی از زمان مراجعه به پایگاه و تیک­­­‌آف،­ همه سیستم‌های ارتباطی قطع بود و هیچ تماسی هم حتی با برج مراقبت نداشتیم تا ردگیری نشویم.

در این ماموریت هم همینطور بود و من به محض اینکه سیستم‌هایم را روشن کردم، متوجه شدم که هواپیمای حکمتی را که فانتوم هم بود زدند.

اگر سیستم‌های من روشن بود قطعا متوجه می‌شدم و به او اطلاع می‌داد

بلافاصله مختصات جنگنده F-15 عربستانی که هواپیمای حکمتی را زد گرفتم. روی آن قفل کردم و رادار بوشهر هم مشخصات آن را داد و من گفتم که می‌خواهم آن را بزنم.

افسر رادار زمینی جناب «بیژن عاصم» بود که از بهترین‌های راداری است. بیژن به من گفت شلیک نکن تا من به تو بگویم. البته همه اینها را با کُد اعلام می‌کردیم.

بعد گفت رها کن و برگرد. 3 بار گفتم برنمی­‌گردم تا اینکه آخر سر گفت: «دارم می­‌گم پدربزرگ می­گه برگرد.» منظورش این بود که دستور از بالا آمده.

من برگشتم ولی قبل از آن، رفتم روی گارد و شروع کردم به فحش دادن به خلبان عربستانی که البته مشخص بود عرب نیست و آمریکایی است. نوارهایش هم موجود است. چون تمام مکالمات ما چه روی گارد و چه غیر از آن ضبط می‌­شود ولی او هیچ جوابی نمی‌داد و فقط رادار کنترل زمینی آنها می­‌گفت دور شوید.

بعد ناوهای آمریکایی رسماً آمدند روی رادیو چون ما از آب­‌های بین­­‌المللی هم عبور کرده بودیم و یکی از دلایلی که دستور دادند هواپیمای عربستانی را نزنیم همین بود که ما F.I.R را رد کرده بودیم و نمی‌خواستند جبهه جدیدی در جنگ باز شود.

درباره این ماجرا حرف زیاد زده شده. آن روز 2 فروند F-14 بالا بودیم که هواپیمای دوم هم جناب «عطا معصومی» افسر عملیات گردان 72 از شیراز بود اما با هم هیچ ارتباطی نداشتیم.

همایون (حکمتی) هم از بوشهر آمده بود و «سیروس کریمی» کابین عقبش بود.

برخی هم گفتند که بیرون پریدند و آمریکایی‌­ها آنها را گرفتند ولی اینطور نبود و ما هم هیچ پالسی مبنی بر ایجکت نگرفتیم.

اگر آنها بیرون می‌پریدند ما حتما متوجه می‌شدیم ولی نه من و نه عطا علی‌رغم اینکه یکی دو ساعت بعد هم در منطقه بودیم، چیزی ندیدیم.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*--*-*-*-*-*-*-*-

شهید همایون حکمتی در تاریخ 1363/03/15 به مأموریت ویژه ی خلیج فارس اعزام گردید که مورد اصابت موشک هوا به هوای هواپیمایی اف 15 عربستان سعودی قرار گرفت پیکر شهید سرلشکرخلبان حکمتی به همراه کمک خلبان شهید سیروس کریمی در آبهای خلیج فارس جاودانه شدند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
عکس نخست : سرهنگ خلبان فریدون مازندرانی از خلبانان برجسته تامکت
عکسهای بعدی شهید سرلشکرخلبان همایون حکمتی

به احترام مدافعان خاک مقدس ایران
99
81
20
47
94/02/10 13:12
گنج جنگ  , ganjejang

جعفر مرادی شهدادی مردی که با تلاش خود توانست روز ملی خلیج پارس را در تقویم ایران جاودانه سازد

پس از واقعه نامیمون تحریف نام خلیج پارس از سوی موسسه آمریكایی نشنال جئوگرافیک، بر اساس اعتقادات ملی و میهنی خود جهت محافظت از این نام تاریخی در اویل دیماه سال 1383 خورشیدی ایده‌ای تحت عنوان نامگذاری روز ملی خلیج پارس در تقویم خورشیدی ایران به پیوست چهار طرح دیگر از جمله "ایده طراحی نقشه خلیج پارس بر روی اسکناس، برگزاری جام خلیج پارس، راه اندازی موزه خلیج پارس در کرانه های جنوبی ایران، مستند سازی جغرافیای تاریخی خلیج پارس، بنادر و جزایر" از سوی اینجانب به آقای درازگیسو استاندار وقت هرمزگان ارائه شد.

وی عنوان کرد: در همان مقطع از جانب نماینده عالی دولت در استان طی دو نامه رسمی جداگانه به معاونت سیاسی وزارت كشور (به شماره ثبت 114851) و اداره كل خلیج فارس وزارت امور خارجه، ارسال و متعاقب آن نیز در 21 دیماه 1383 در نشریه "سفیر جنوب" چاپ و منتشر شد، بنابراین بدنبال این اقدامات با پیگیری‌های انجام شده نهایتا پس از طی پروسه زمانی حدودا پنج ماهه در اواخر عمر دولت خاتمی این طرح توسط شورای فرهنگ عمومی كشور تصویب و سرانجام مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قرار گرفت كه تمامی مدارك مستند و مستدل در این خصوص موجود است.

وی در پاسخ به چگونگی تعیین روز دهم اردیبهشت ماه به عنوان روز ملی خلیج پارس گفت: "گروه تاریخ دانشگاه تهران" بود که در پاسخ به استعلام شورای فرهنگ عمومی، روز 10 اردیبهشت که سالروز اخراج نیروهای اشغالگر پرتغالی از خلیج پارس و تنگه هرمز بود را پیشنهاد کرد که بی درنگ نیز پذیرفته شد
97
13
46
93/12/16 20:49
گنج جنگ  , ganjejang
مثل همیشه رفتی مثل هر روز ، اما هنوز منتظرم زنگ در را فشار دهی و با لبخند همیشگی ات به خانه بیائی و به من بگوئی دیدی برگشتم !

زندگی نامه دریادار شهید علی زارع نعمتی:

شهید علی زارع نعمتی در ۱۷ تیرماه سال ۱۳۳۸ هجری شمسی در خانواده ای مذهبی در شهرستان ساوه- غرق آباد چشم به جهان گشود. پدرش در ژاندارمری انجام وظیفه می كرد و از همین روش، «علی» نظم و ترتیب را از پدر آموخت و در دامان پرمهر او، عشق و خدمت به مردم را فرا گرفت. وی پس از اتمام تحصیلات مقدماتی و متوسطه و اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۵ وارد ارتش شد و به خیل عظیم دریادلان نیروی دریایی پیوست. شهید نعمتی تحصیلات عالیه خود را در كشور ایتالیا به پایان رساند و در سال ۱۳۵۹ و در حالی كه جریان های انقلاب اسلامی را در ایتالیا پی می گرفت به درجه ناوبان دومی مفتخر شد. او در سال ۱۳۶۰ به وطن بازگشت و با اشتیاق، خدمت در ناوچه همیشه قهرمان جوشن را در منطقه دوم دریایی بوشهر برای خود برگزید و به عنوان فرمانده دوم این شناور، راهی جنوب شد. شهید علی زارع نعمتی برای همه ملوانان قهرمان جوشن دوستی صمیمی و رازدار بود، چندان كه به گفته همرزمانش؛ بچه های ناوچه جوشن در همه اوقات مشكلات و گرفتاری های خود را تنها با او در میان می گذاشتند و از او استمداد می طلبیدند

زنده باد قهرمانان جاودان خلیج همیشه پارس
137
23
60
93/11/26 00:20
گنج جنگ  , ganjejang
خاطره از امیر دریادار عبدالله معنوی

شهید همتی با من در آلمان هم دوره بود و هر دو نفر ما فرمانده ناوچه پیکان بودیم
دوره ای که درآلمان برگزار می شد، دوره ای بود برای بهترین دانشجویان ناوبری 70 کشور جهان. وقتی دوره تمام شد، اسم محمد ابراهیم به عنوان دانشجوی رتبه اول اعلام شد و طبیعی بود که کشورهای زیادی خواهان به خدمت گرفتنش باشند؛ اما محمد ابراهیم به ایران اومد تا سوار بر ناوچه ی پیکان ، از حریم دریایی کشورش محافظت کند.
از خصوصیات شهید همتی این بود که انسان بسیار نترسی بود. پیش از روز هفتم آذر 59 من و چند تن دیگر طبق مأموریتی که داشتیم با ناوچه های کلاس پیکان، سکوهای نفتی البکر و الامیه را بمباران کردیم تا عراق نتواند از طریق این منطقه که بر معبر وصولی بندر امام مشرف بود، شناورهای ما را چه در این معبر و چه در خورموسی هدف قرار دهد. روز هفتم آذر طبق طرحی که تنظیم شده بود شهید همتی و یگان های دیگر برای بمباران سکوهای نفتی البکر و الامیه به منطقه مورد نظر اعزام و با شناورهای دشمن درگیر شدند. متعاقب آن نیروی هوایی عراق وارد معرکه شد و با توجه به پشتیبانی نیروی هوایی ما از شناورها، جنگی میان نیروی دریایی و هوایی دو کشور درگرفت. وقتی که این ماجرا ادامه پیدا کرد، دستور صدام این بود که به هر قیمتی شده این درگیری را به نفع خود به پایان برساند. این باعث شد تا 80 درصد شناورهای آنها از پایگاه هایشان بیرون بیایند و یکی پس از دیگری توسط شناورها و هواپیماهای ما یا غرق شده یا آسیب دیده و تا آخر جنگ از کار افتاده و نتوانستند در دریا حضور پیدا کنند. شهید همتی با توجه به شجاعت خود و همراهانشان، این درگیری را هدایت می کردند. درنهایت متأسفانه با موشکی که از سوی یکی از شناورهای دشمن شلیک شد، شناور شهید همتی غرق شد و ایشان به همراه چند تن از همراهانشان به شهادت رسیدند و تعدادی هم نجات پیدا کرده و به پایگاه منتقل شدند. پس از اضمحلال نیروی دریایی عراق ما تلاش کردیم تا با به کارگیری سیستم کنترل قوی از حضور مجدد عراق در دریا جلوگیری کنیم.

گرامی باد نام و یاد شهدای خلیج همیشه پارس
204
15
90
93/11/25 23:41
گنج جنگ  , ganjejang
امیر دریادار عبدالله معنوی
بعد از اینکه رژیم بعثی نتوانست در دریا اعمال حاکمیت داشته باشد و مضمحل شد، کشورهایی که از او حمایت می کردند و می خواستند توسط این کشور منافعشان را تأمین کنند، از آنجایی که کشور دیگری در منطقه خلیج فارس توان این را نداشت که این کار را انجام دهد، خودشان مستقیما وارد معرکه شدند. من در طول هشت سال جنگ تحمیلی کشورهای زیادی را در خلیج فارس دیدم که شناورهایشان در اینجا حضور داشتند. آنها با بهانه تأمین امنیت، حضور خود را در منطقه توجیه می کردند و هزینه حضورشان در خلیج فارس را از کشورهای عربی منطقه می گرفتند. حضور مقتدرانه ما در خلیج فارس باعث شد تا آمریکا از حالت بالقوه به حالت بالفعل درآمده و مستقیما وارد عمل شود.
در تاریخ 1367/1/29 ناوشكن سهند در ماموریتی كه در منطقه خلیج فارس داشت از سوی ناوهای آمریكایی محاصره شد و مورد حمله آنها قرار گرفت.آمریكاییها بدون دادن هرگونه اخطاری و یا اعلان جنگی با تمامی تجهیزاتشان وارد یك جنگ نابرابر شدند.
در زمان رویارویی نظامیان آمریكایی با ناوشكنها و ناوچه جوشن، تمام پرسنل ناوها و ناوچه ایرانی می دانستند كه آمریكاییها چه توان و تجهیزاتی دارند
در ناوشكن سبلان افرادی را داشتیم كه در جریان درگیریها مجروح شده بودند اما از شناور خارج نشدند، خم به ابرو نیاوردند و تا آخرین لحظه و در هنگامی كه هر لحظه امكان انفجار این شناور بود ، ایستادگی كردند و از غرق شدن آن جلوگیری كردند

با رشادتهای كاركنان ناوشكن سبلان این شناور كه به دنبال بمباران لیزری هواپیماهای آمریكایی متحمل خسارت سنگینی شده بود، حفظ شد و امروز با تجهیز آن به آخرین فناوریهای نوین روز به یكی از ناوشكنهای مجهز و تاثیر گذار در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است

گرامی باد نام و یاد شهدای خلیج همیشه پارس

http://www.aja.ir
105
13
61
93/11/25 23:30
گنج جنگ  , ganjejang
امیر دریادار عبدالله معنوی فرمانده سابق ناوشكن «سبلان»

هنگامی كه نیروهای آمریكایی از فرمانده ناوچه جوشن و نیروهای آنها خواستند تا این شناور را ترك كنند، فرمانده ناوچه به نیروهای آمریكایی گفت كه اینجا خلیج پارس است و این شما هستید كه در منطقه زیادی هستید! و بدین ترتیب در برابر نیروهای آمریكایی مقاومت كردند كه در نهایت این ناوچه توسط نیروهای آمریكایی غرق شد

درود بر غیرت و شرف فرزندان ایران

پاینده خلیج همیشه پارس

http://www.aja.ir
227
57
108
93/11/25 23:22
گنج جنگ  , ganjejang
خاطره از ناخدا یكم بازنشسته «عباس ملك» فرمانده ناوچه جوشن

آن روز (29فروردین) اولین روز ماه مبارك رمضان بود و همه روزه دار بودند. شب قبل از آن را هم به دلیل شركت در عملیات تا صبح تلاش می كردند و بیدار بودند. بعد از آن هم حمله ناوهای آمریكایی پیش آمد. با اینكه بیشتر افراد مجروح بودند و چندتایی هم شهید اطراف ما بود، همگی روحیه بالایی داشتند. در طول پنج تا شش ساعتی كه ما در داخل آب بودیم، تمام مدت با خدای خود نجوا می كردند .
در مورد شهید ابراهیم حرآبادی بعدها فهمیدم كه این شهید گرانقدر خود به تنهایی سرپرستی چندین خانوار محروم و بدون سرپرست را به عهده داشته است. این شهید یك نمونه بارز از افسران لایق ارتش ما بود.
گفتنی است شهید ابراهیم حرابادی وشهید مسعود انشائی بر اثر کیپ شدن درب اتاق عملیات به دلیل برخورد موشک ، زنده زنده با ناو جوشن در اعماق خلیج همیشه فارس جای گرفتند . نامشان جاودان باد .

شهید ابراهیم حرابادی
افسر عملیات و مخابرات ناوچه
متولد 13 تیر 1338 - اراک
تاریخ استخدام 14 آبان 1356 - فارغ التحصیل دانشکده افسری مورویک آلمان غربی
محل شهادت : خلیج همیشه پارس
تاریخ شهادت : 1367/10/27

نام و یاد شهدای خلیج همیشه پارس جاودان باد

روزنامه کیهان ۲۸ فروردین سال ۱۳۸۴
197
12
87