نتایج جستجو : خلیج فارس - 147 مطلب

97/09/11 06:34
گنج جنگ  , ganjejang
بعداز نیم قرن گرامیداشت یاد شهید ناوسروان رضا سوزنچی کاشانی

گرامیداشت یاد و خاطره شهید راه آزادی جزایر سه گانه خلیج فارس،ناوسروان رضا سوزنچی کاشانی در مشهد برگزار شد.

در این آیین که با حضور همسر، دختر و خواهران آن شهید راه وطن برگزارشد، رضا سلیمان نوری، رئیس هیات مدیره انجمن توسعه گردشگری چهارباغ با ذکر سوابق شهید سروان سوزنچی گفت: خون‌های به ناحق ریخته این شهید بزرگوار و دو نیروی همراهش، مهناوی یکم حبیب الله کهریری و ناوی آیت الله خانی بر خاک تنب بزرگ در سال 1350، گواهی بر حقانیت حاکمیت ایران بر این جزایر است که تاکنون به درستی بدان پرداخته نشده است.

خانم سینه‌چی همسر شهید بااشاره به اینکه شهید رضا سوزنچی کاشانی باوجود کسب افتخارهای بسیار در طول این سال‌ها گمنام مانده، افزود: او برای حفاظت از تمامیت ارضی ایران جان داد؛ برای همین خواستار حفظ شأن و جایگاه او هستیم.

در ادامه شیرین سوزنچی کاشانی، دختر این شهید راه پاسداری از تمامیت ارضی ایران‌زمین، در سخنان کوتاهی گفت: متأسفانه من هیچ‌گاه پدرم را ندیده‌ام و شناخت من از او تنها براساس روایت‌ها و مرور خاطرات اطرافیان است. متأسفانه من هیچ‌خاطره روشنی از پدر ندارم.

خواهر شهید سوزنچی گفت : از مسئولان درخواست دارم تا مکان مزار ایشان را هم به‌مانند مزار بسیاری از شخصیت‌ها که طی سال‌های اخیر با استفاده از دیوارنوشته و نصب تابلو مشخص شده، برای عموم مردم علامت‌گذاری کنند تا مگر از این طریق نام و یاد او دوباره زنده شود. شهید سوزنچی در حرم امام رضا دفن شده است

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
رضا سوزنچی کاشانی در سال۱۳۱۹ در مشهد به دنیا آمد. وی پس از پایان دوره دبیرستان به دانشگاه افسری رفت و پس از اتمام دوره تحصیلی در این دانشگاه با درجه سروانی به خدمت مقدس سربازی مشغول شد. رضا در نهم آذر سال ۱۳۵۰ در قالب مأموریتی به تنب بزرگ اعزام شد تا برای آزادسازی جزایر سه‌گانه ایرانی رویاروی دشمن بایستد. او برای حفظ تمامیت ارضی ایران جنگید و درآخرین لحظات هنگام پاک‌سازی زمین‌های اطراف در پاسگاه پلیس مورد اصابت رگبار ناجونمردانه مسلسل قرار گرفت و به اتفاق دو هم‌رزم دیگر خود به شهادت رسید. ساعتی پس از ریخته شدن خون این سه رزمنده دلیر بر خاک تنب بزرگ، بازگشت سه جزیره تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی به دامان وطن از رادیو سراسری ایران اعلام شد.

یادشان گرامی و جاوید

منبع : http://shahraraonline.ir/news/77775
99
18
4
25
97/09/11 06:05
گنج جنگ  , ganjejang
شرح عملیات آزادسازی جزایر سه گانه
-------------------------------------------------
در ساعت شش و پانزده دقیقه بامداد روز 9 آذر 1350 (مقارن با 30 نوامبر 1971) یک روز قبل از خروج قوای انگلیسی از خلیج فارس، یگانهای نیروی دریایی در سه جزیره تنگه هرمز (تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی) پیاده شدند و با بازگرداندن آنها به آغوش میهن، به دوران سلطه استعماری هشتاد ساله قوای انگلیسی بر این جزایر پایان دادند. اولین پرچم ایران پس از گذشت کمتر از 35 دقیقه از آغاز عملیات بر اولین جزیره افراشته شد و راس ساعت 8 صبح در هر سه جزیره پرچم ایران همزمان با شلیک 21 گلوله توپ برافراشته گردید.

آزادسازی سازی جزیره ابوموسی
---------------------------------------
در جزیره ابوموسی، نیروهای پیاده شونده وابسته به گردانهای ساحلی، راس ساعت 6:15 صبح به وسیله یک فروند هاور کرافت BH.7 در قسمت غربی جزیره پیاده شده و بلافاصله به سوی نقاط حساس پیشروی کردند و در ساعت 6:50 صبح کلیه نقاط حساس و ارتفاعات تصرف شد. افسران و درجه داران و سربازان ایرانی به محض پیاده شدن در جزیره ابوموسی، پرچم ایران را بر فراز کوه حلوا که مرتفعترین نقطه اوبوموسی است، برافراشتند. در حین اجرای عملیات یک فروند هلیکوپتر از بالا دیده بانی نقاط حساس جزایر را بر عهده داشت. در ساعت 6:30 صبح هواپیماهای شکاری نیروی هوایی شاهنشاهی ایران برای پشتیبانی از نیروهای عمل کننده بر فراز جزیره نمایان شدند. در ساعت 7:15 دریادار عباس رمزی عطایی جهت ملاقات با شیخ صقر از شارجه به جزیره عزیمت کرد و در ساعت 7:30 بلافاصله در منطقه ملاقات، پرچم ایران برافراشته شد.

آزاد سازی تنب بزرگ و کوچک
---------------------------------------
در جزیره تنب بزرگ در ساعت 6 بامداد هلیکوپترهای نیروی دریایی اعلامیه هایی مبنی بر عدم مقاومت روی دهکده و ساختمان پلیس پخش و در ساعت 6:15 پنج فروند هواناو SRN-6 در سه کرانه شمالی، جنوب شرقی و جنوب غربی، نیروهای کماندویی و گردانهای ساحلی را پیاده کردند. عملیات در این سه کرانه به ترتیب توسط ناو کهنمویی ، ناوچه پروین و ناو میلانیان و یک فروندBell-205 از هلیکوپتر های رزمی پشتیبانی می شد و در ساعت 6:35 جتهای نیروی هوایی نیز به روی جزیره ظاهر شدند.

یکی از هاورکرافتهای حامل کماندو ها از شمال جزیره و 4 فروند از دو نقطه جنوب شرقی و غربی یک یک با پیاده کردن نیروها از هواناو در 4 گروه به سمت ارتفاعات دو جزیره پیشروی می کنند و در ابتدا با هیچگونه مقاومتی برخورد نمی کنند تا اینکه گروهی به فرماندهی سروان پیاده سوزنچی به مقابل مدرسه و پایگاه پلیس می رسند. در این زمان یکی از افراد بدون اسلحه به پاسگاه اعزام می شود، تا پلیسها تسلیم گردند. دو نفراز پلیسها بدون اسلحه از پاسگاه بیرون می آیند. سروان سوزنچی فرمانده گروهان و مهناوی یکم حبیب الله کهریری بیسیم چی گروهان و دو نفر ناوی آیت الله خانی و علی قربان روزبهانی آنها را دیده و در پوشش سایر افراد گروه که درازکش بودند به سمت پاسگاه پلیس می روند. در 8 قدمی درب پاسگاه از داخل پاسگاه با مسلسل 21 به آنها تیراندازی می شود و در نتیجه سروان پیاده سوزنچی و مهناوی یکم حبیب الله کهریری و ناوی آیت الله خانی شهید و ناوی وظیفه علی قربان روزبهانی مجروح می شود.
در این موقع سربازان نیز به تیراندازی پلیسها جواب می دهند و در نتیجه آن، 4 پلیس کشته و 5 نفر از آنها مجروح می شوند. در همین حال گروه دوم به سمت پاسگاه پلیس پیشروی می کنند و برای کمک یک هلیکوپتر حامل مسلسل نیز بلند می شود که به علت نزدیک بودن نفرات دو طرف نمی تواند از مسلسل استفاده کند. در این هنگام ناو سروان شفیق با ناخدا سوم خزعل توسط هلیکوپتر از جزیره ابوموسی به تنب می آیند و با استفاده از دیواره ساختمان و با شهامت ناوسروان شفیق و ناخدا خزعل به پشت پاسگاه رفته و از در عقب پاسگاه وارد می شوند و افراد پاسگاه را که مدام تیر اندازی می کردند، وادار به تسلیم می کنند. از نقاط مختلف خانه های دهکده نیز تیر اندازیهای پراکنده به سوی نیروهای ایرانی انجام می شود که منجر به تلفاتی نمی شود.
پس از سقوط پاسگاه، پرچم ایران با احترام نظامی در مقابل پاسگاه و مدرسه برافراشته شد. زخمی شدگان به وسیله برانکارد و پس از انجام کمکهای اولیه، با هلیکوپتر به بیمارستان شیر و خورشید سرخ بندرلنگه اعزام شدند. پس از سقوط پاسگاه، نیروهای ایرانی تمامی سلاحهای موجود در پاسگاه و خانه های مردم را جمع آوری کردند و بدین ترتیب عملیات آزادسازی جزیره تنب بزرگ کامل شد.

در ساعت 10 صبح، دریاسالار کمال الدین میرحبیب اللهی و عکاسان و فیلمبرداران وارد جزیره شدند و اندکی پس از اتمام عملیات، امیر عباس هویدا، نخست وزیر وقت، طی نطقی بازگشت جزایر ایرانی را به آغوش میهن اعلام کرد. مجلس شورای ملی همان روز پس از استماع گزارش امیر عباس هویدا، با دادن رای اعتماد به او بر اقدام نیروی دریایی صحه گذارد.
بلندپایه ترین افسر عملیات آزادسازی جزایر، سرهنگ صولتی بود. شهدای این عملیات عبارت بودند از: سروان رضا سوزنچی کاشانی، مهناوی یکم حبیب الله سولکی کهریری و ناوی آیت الله خانی. روانشان شاد و یادشان در درازنای تاریخ این سرزمین جاویدان باد

تصویر1- افسران نیرویی دریایی ارتش ایران در میان مردم جزیره ابوموسی
تصویر 2- استقبال هم میهنان از پرسنل نیروی دریایی ایران پس از آزاد سازی ابوموسی
تصویر 4-استقبال شیخ محمد القاسمی، حاکم شارجه از فرماندهان ارتش ایران (نفر اول سمت راست فرید خزعل از نوادگان شیخ خزعل فرمانروای خرمشهر است در کرانه جزایر تنب، ناو آرتمیس- آذر ۱۳۵۰/۱۹۷۱. تیمسار دریابد فرج الله رسایی (فرمانده وقت نیروی دریایی) در جزیره ابوموسی پس از آزاد سازی

http://newcoy.persianblog.ir
12
3
24
97/09/1 14:48
گفتمان سوم تیر , gofteman3tir
[https://www.aparat.com/v/uCdAR]
8
2
7
97/07/9 20:19
امام زاده عبدالله(ع) , garibtuoiserkan
«مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل» در بخش دیگری به نام «نقاط مثبت اصلی برای ایران» در توصیف فوایدی که تغییر توازن در خلیج فارس برای ایران داشته است، به شکلی عجیب ادعا می‌کند «آمریکا، «متحد مخفی» ایران است» و سپس «حمله به عراق و پیامدهای آن، به هم ریختن سوریه از ابتدا، «خط قرمز» نامشخص و منعطف هسته‌ای، تلاش‌های لنگان در افغانستان، و از دست دادن اعتماد متحدان در مصر» را از جمله اقدامات آمریکا می‌داند که به سود ایران تمام شده است.

گزارش سپس با نقض ادعاهای قبلی خود درباره این‌که پیش‌رفت‌های نظامی در ایران بزرگ‌نمایی می‌شود و مدرنیزه‌سازی نظامی هم صرفاً ادعایی از سوی تهران است، «پیش‌رفت‌های موشکی و هسته‌ای»، «پیش‌رفت‌های واقعی در زمینه مدرنیزه‌سازی، انطباق [نظامی با دنیای مدرن] و واردات انتخابی [نه محدود و اجباری]»، «یک‌پارچه‌سازی نیروهای عادی و انقلابی»، و همین‌طور «بازسازی بسیج و نیروهای امنیتی داخلی» را پیش‌رفت‌های ایران در عرصه توازن نظامی منطقه‌ای می‌داند......
ادامه مطلب را در لینک زیر مطالعه فرمایید.
12
1
4
97/07/7 21:56
حلقه معرفت , hmaarefat
[https://www.aparat.com/v/9YwQF]
مدت فایل: 50 ثانیه
حجم ویدئو با کمترین سطح کیفیت حدودا 700 کیلوبایت
(بر روی تصویر فوق کلیک فرمائید)
7
2
6
97/06/8 00:50
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a
جواد ظریف در برنامه "حالا خورشید" رشیدپور حاضر شد و با وقاحت تمام گفت چینی ها بخشی از دریا را برای صید اجاره کرده اند و این کار یک امر مرسومی ست در دنیا و ما بابت ان پول می گیریم!!!!.

ظریف که خودش هم نمیدانست دقیقا چه می گوید!! خیلی راحت در برابر سوال رشیدپور اچمز شد بطوری که من واقفا تاسف خوردم از اینکه وزیر خارجه این مملکت که روزی حتی مردمان احساسی او را تا مرز مصدق شدن هم پیش برده بودند چنین بی خبر از شرایط منطقه است!!

به شخصیت و عملکرد رشیدپور کاری ندارم و نقدهای زیادی به کارنامه او وارد است ولی دیروز خوب درخشید .واقعیت این است که حتی یک شهروند عادی هم حق نداشت چنین اظهارنظر کند تا چه رسد به وزیر خارجه ان هم در برابر یک مجری در حوزه اجتماعی!!

ادم وقتی از چیزی یا موضوعی اطلاع ندارد حق ورود به ان را ندارد حتی اگر وزیر خارجه باشد!!؛ ایا بهتر نبود پاسخ دهند که این موضوع در دست بررسی است و پاسخ قطعی ما منتشر خواهد شد؛ یعنی حساب کنید اگر در تمام مسایل سیاست خارجی هم همین طور برخورد کنند فاتحه همه چی خوانده است!!؛هر چه بود اطلاعات ایشان در این زمینه در حد یک صیاد نبود و جالب اینکه دوبار حرف خود را با اصرار مجری تغییر داد!!

بدون شک پاسخ عادی ظریف به یک سوال مهم که بسیاری از فعالان مدنی به دنبال پاسخی موجه به ان می باشند به حدی مسخره بود که مرغ پخته را به خنده وا می دارد!!!

جنایتی که چینی ها در عمق ابهای ایران و نابودی محیط زیست و ابزیان و مرجان ها و موجودات کف دریا انجام می دهند مشابه همان جنایتی بود که قبلا در سواحل سومالی انجام دادند و به دلیل نابودی دریا و ابزیان!!، صیادان انجا را به دزدان دریایی سومالی تبدیل کردند!!.

روش صیدی که چینی ها ، این اعجوبه های نابود کننده محیط زیست!! در پیش گرفته اند قبلا در چین ممنوع شده و بسیاری از کشورها بشدت با ان مقابله قانونی می کنند اما جواد ظریف ان را مرسوم میداند و میگوید ما بابتش پول میگیریم!!؛تفکری که مدیران ایرانی در همه این سالها داشته اند!! ؛

برای نمونه صدها هزار چاه غیرمجاز در کویر ایران حفر کردند سفره ها را خشکاندند خوشحال از اینکه انگور و هندوانه و پسته صادر میکنند!! و حالا باید هزاران برابر پرداخت کنند تا اب وارد کنند؛ احتمالا در دریا هم همین نتیجه حاصل خواهد شد و دهها برابر هزینه واردات ماهی خواهند کرد؛ به یزدان اگر ما خرد داشتیم!!! ..

پولی که هرگز خسارتهای وارد شده به محیط زیست و ساحل ایران را جبران نخواهد کرد و جز خفت و خواری و نابودی تخم ابزیان و بیکاری صیادان نتیجه ای نخواهد داشت!!

شرایط ما به حدی اسفناک است که برای مقابله با امریکایی ها هر امتیاز ننگینی به روس ها و چینی ها داده ایم!!.جالب اینکه دیروز این نکته را ظریف هم تایید کرد و در جواب مجری که گفت چرا ایران برخلاف دنیا رفتار میکند ، گفت :«ما خواسته ایم اینجوری زندگی کنیم !!!»

این روزها حتی عراقی ها هم برای ما کرکری می خوانند و خوشحال از اینکه قیمت زن های ایرانی از یک کیلو ماهی کمتر است؛ باید از غصه دق کرد!!.جوانان ایران هشت سال جنگیدند تا از خاک و ناموس شان دفاع کنند و حال زنان ایرانی بخاطر فقر، ارزانی مشتی عراقی توهین کننده شده اند. همه این روزهای ننگین را انتظار می کشیدم و نگرانم که بدتر از ان هم در راه است!!.

از جواد ظریف توقع است اگر نمیتواند قوام باشد حداقل فتحعلیشاه هم نباشد!! چرا که این نوع اظهار نظرها خنجری بر سینه هر ایرانیست!!

تنها دو کشور ایران و سومالی اند که ساحلشان را این چنین در اختیار چینی های غارتگر قرار داده اند!! که جز فقیر و بیکار شدن صیادان و نابودی محیط زیست و ابزیان نتیجه دیگری دربر ندارد!!!!

محمدعلی شهابی

#کانال_تحلیل_زمانه
@tahlilzamane
کامنت بنویسید...
ارمیا آزاد  , armi40
سه شنبه 20 شهریور ، 01:07
ادامه
آگرین   , arsana22
سه شنبه 13 شهریور ، 16:03
شرم اورن این حاکمان ایران زمین
ادامه
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a
جمعه 9 شهریور ، 09:07
سپاه پاسداران متولی قرارداد ماهیگیری صیادان چینی در خلیج‌فارس
ادامه
97/02/31 08:37
خرید اینترنتی , sellplace.ir
ست تیشرت و شلوار مدل PERSIAN GULF 45,000 تومان
ست تیشرت و شلوار مدل PERSIAN GULF
ست تیشرت و شلوار مدل PERSIAN GULF
جنس تیشرت :پنبه
جنس شلوار : دورس
فری سایز مناسب L /XL
قد شلوار: 100cm
قد سویشرت : 68cm
قد فاق : 32cm
تن پوش عالی
فقط45تومان
خرید پیامکی : ارسال کد 22622751 به شماره ی 1000100073

ضمانت 10 روزه تعویض سفارشات

مطابقت کامل با محصولات

تحویل و پرداخت درب منزل در سراسر کشور

پشتیبانی قبل و بعد از ارسال سفارشات

ست تیشرت و شلوار مدل PERSIAN GULF

مخصوص آقایونی ک به تیپشون اهمیت میدن

شیک و با کلاس

خرید پیامکی : ارسال کد 22622751 به شماره ی 1000100073
97/02/11 03:23
بی سرزمین تر از باد  , pamchal_a
---
خدایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
دعایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
عرب کرد تجاوز به گلبانوی ایران
نیایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
چه شد سوگ سیاوش؟!،
چه شد ماتم سهراب؟!؛
عزایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
از آن روز که گفتند شتر واحد جان است
بهایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
صفا داشت چه ایران!؛ ولی در عربستان
صفایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
سه تا همسر نو بر سر همسر اوّل؛
وفایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
قصاص آمد و گفتند که هم را بتلافید
جزایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
بگردید در این شهر که با چشم ببینید
فضایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
نرفتم به پاسارگاد سر تربت کوروش
دو پایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
رِوایاتِ عَدیدَه، مَقالاتِ طوَیلَه
صدایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!
به حج رفتم و زشت است بگویم که دقیقاً
کجایم عربی شد؛ خلیجم عربی نیست؟!

"محمدرضا عالی پیام (هالو)"
کامنت بنویسید...
  , yashar0906
پنجشنبه 20 اردیبهشت ، 22:30
زنده بااااااااااااااااااااااااااااااااد.... بینظیر بود
ادامه
حسین  , hossein52
پنجشنبه 20 اردیبهشت ، 08:39
فکرامون عربی نشه یک وقت....
ادامه
97/02/10 19:42
زرتشت و ایران باستان , oldpersia
خلیج فارس که از گذشته های دور از عهد داریوش هخامنشی با استناد به کتیبه وی به آن "پارسَ درایا" یا "پارس دریا" گفته می شده است همواره در اسناد و نوشتارهای کهن ایرانی دیده می شود . نام دریای پارس دقیقا به همین شکل در شاهنامه فردوسی نیز آمده است .
.
ببین این شگفتی که دهقان چه گفت
بدانگه که بگشاد راز ار نهفت
.
به شهر کجاران به دریای پارس
چه گوید ز بالا و پهنای پارس
.
" دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس گرامی باد "
7
1
4
97/02/8 23:03
همبستگی ایرانیان , iranian_solidarity
همایش خلیج فارس و غرور ملی ایرانیان روز دوشنبه دهم اردیبهشت از ساعت 17 در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.

همایش خلیج فارس و غرور ملی ایرانیان توسط نشریه وطن یولی و انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی و موسسه نگارستان اندیشه و مرکز مطالعات خلیج فارس و جمعی از هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز برگزار می شود.

همایش خلیج فارس و غرور ملی ایرانیان روز دوشنبه 10 اردیبهشت در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان نجات اللهی با سخنرانی منصور حقیقت پور نماینده اسبق مردم اردبیل و مشاور رئیس مجلس، امیر سرتیپ محمدحسن نامی معاون سابق وزیر دفاع، ناخدا هوشنگ صمدی کلخورانی فرمانده سابق گردان تکاوران دریایی بوشهر، دکتر عطالله عبدی هیات علمی دانشگاه خوارزمی و خانم دکتر مهدیه جعفری استاد دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

همچنین در خلال این برنام ارکستر ملی نغمه باران به رهبری علی امیر قاسمی به روی صحنه می رود و عاشیق آذری، احد ملکی علیشاه نیز به اجرای موسیقی آذری می پردازد. در ادامه نیز بانو سودابه احمدی به شاهنامه خوانی خواهد پرداخت.

تقدیر از خانواده شهید باکری به عنوان شهید آذری که در هشت سال دفاع مقدس پیکرش، آب های نیلگون خلیج فارس را مطهر کرده و هیچگاه پیدا نشد از برنامه های اصلی همایش است.

کتاب اسناد تاریخی «خلیج فارس» نیز که توسط جمعی از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز منتشر شده در میان حضار توزیع خواهد شد.

گفتنی است در حاشیه همایش برنامه هایی چون نمایشگاه کتاب و نمایشگاه عکس نقشه‌های تاریخی خلیج فارس نیز برگزار خواهد شد.
96/07/30 10:37
افسر جوان جنگ نرم , afsaran93
وبلاگ جنگ نرم : کجاست آن شجاعت و توکل و عشقی که مثل نادر مهدوی یا بیژن گرد بر یک قایق موتوری بنشیند و به قلب ناوگان الکترونیکی شیطان خلیخ فارس حمله برد؟ می‌پرسید این شجاعت و توکل و عشق به چه درد می‌خورد؟ هیچ! به درد دنیاداران نمی‌خورد اما به کار آخرت عشاق می‌آید که آنجاست دار حاکمیت جاودانه عشاق (شهید سید مرتضی آوینی). در سال‌های پایانی جنگ زمانی که خلیج فارس ناامن شده بود و شناورها و کشتی‌های بزرگ تجاری و سکوهای نفتی مورد هدف دشمنان قرار می‌گرفت شهید نادر مهدوی که در جبهه‌های جنوب در حال نبرد با دشمنان اسلام بود با اتفاق همرزمانش حماسه‌ای جاوید در مقابله به مثل با آمریکایی‌ها در خلیج فارس آفرید.در سال 1366 که ناوهای جنگی آمریکا و نیز سایر کشتی‌ها و شناورهای تحت حمایت استکبار جهانی خلیج فارس را جولانگاه خود کرده بودند و وضعیتی نامطلوب در خلیج فارس رقم زده بودند سردار شهید نادر مهدوی، سردار شهید بیژن گرد دیگرهمرزمان خود را برای انجام یک عملیات مقابله به مثل آماده کرده بودند.برای خواندن ادامه متن و دانلود اینفوگرافی با کیفیت عالی به ادامه مطلب مراجعه کنید...
http://jnarm.blogfa.com/post/485
96/07/22 12:03
آخرالزمان , akhar_ol_zaman
آنهایی که نمیدانند، بدانند!

اینجا خلیج فارس است!
محل به زیر کشیدن کشوری که سالها داعیه ابرقدرتمندترین کشور جهان را داشته!!!

آمریکا هیچ غلطی نمیتواندبکند.

21
8
13
96/07/22 08:37
پردیس بانو , seo2017
آب‌های نیلگونی که روزگاری در اقصی نقاط جهان، از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب، خلیج فارس نامیده می‌شد و در پارسی بودنش هیچ شک و شبهه‌ای به میان نمی‌آمد.
کامنت بنویسید...
امیر امیرمحمد , amir8290
دوشنبه 24 مهر ، 11:18
خدا رحمتش کنه شاه گفنه خلیج فارس خلیج فارس هس اونایی که میگن خلیج ع .اونا همشون بی سوادن
ادامه
96/07/22 00:52
نوید  , alborz1368
دوستان عزیز
امشب دراعتراض به گستاخی‌های رییس‌جمهور آمریکا در اعلام همبستگی باپاسداران امنیت کشورتصویر پرچم مقدس ایران را در پروفایل‌های خودقرار می‌دهند
کنار اسم های پروفایلتان پرچم ایران بزارید

@ayatolkorsi
96/06/21 21:34
تورک ایگیدلری , fasboqan
17
4
6