نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : حیوانات - 196 مطلب

99/03/17 00:13
علی خان صالحی , salhy
درنهایت صداقت.......بی ادعا.. ....بی آلایش.....
باعطوفت و از خودگذشتگی با همین رگهای شیری چرخی را به چرخش درآورده و تشكیلاتی را برای رساندن نان سرسفره انسانها بحركت وا میدارن....

خداوند به بركت وجود این جانداران زیبا ...
عده زیادی از جامعه بشری را به زندگی آبرومند وامیدارد و از گرسنگی انها جلوگیری میكند...
باشد كه ما انسانها ....
در قبال این همه "سود" و "فواید زیادشان" ....
بدرستی و به راستی در خدمت این موجودات باشیم
و خدمتگزارانی صدیق بمانیم....
99
کامنت بنویسید...
مخلوق  , sy1982
سه شنبه 17 تیر ، 09:36
این به جامعه خدمت می کنه اما روحانی وافساد طلبان نه فقط خودشان نوشخوار می کنند
ادامه
علی خان صالحی , salhy
جمعه 30 خرداد ، 01:31
جناب فرهاد... درود
واقعا اگر دیر دوشیده بشه
سروع میكنه از سر پستانهاش شیر ریختن
الان تو نوبت شیر زوشی هستش
و واقعا از بعضی ادما قدر شناس تر هستن
ادامه
فرهاد کوهکن , rdrwshn
جمعه 30 خرداد ، 01:27
ولی یکی بدوشش الان میترکه
ادامه
99/02/4 22:01
رنگارنگ , rangaraang
برای مشاهده ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید
1
4
98/12/6 09:24
118فایل دات کام فروش فایل به صورت حجمی , 118file
[https://www.aparat.com/v/FJkXn]
بسیاری از مردم طوطی را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب می‌کنند، زیرا از تعامل کلامی با این حیوان منحصر‌ به‌ فرد و هوشمند لذت می‌برند. اگر شما نیز دوست دارید که طوطی‌تان صحبت کند میتوانید با خرید بسته آموزشی 118 فایل به طوطی خود صحبت کردن یاد بدهید. با ما تماس بگیرید. مشاوره رایگان و خرید تلفنی تلفن تماس 24ساعته و 7 روز هفته: 28423118-021 – 09130919446,7,8 .آدرس سایت: http://118file.com
برای دیدن نمونه های بیشتر به سایت مراجعه نمایید.
https://www.aparat.com/v/FJkXn

#صحبت_کردن_طوطی
#تربیت_طوطی
#طوطی_سخنگو
#آموزش_طوطی
#آموزش_حرف_زدن_طوطی
98/07/27 21:23
 آیداا  , ayda6690
زیبایی آفرینش خدا...
کامنت بنویسید...
علی مجد , hichkas1360
یکشنبه 28 مهر ، 13:46
خوشگله
ادامه
  , nedaa69
شنبه 27 مهر ، 21:32
ای جانم چه ملوس
ادامه
98/04/8 02:57
آبتین  , aabbttiinnn2
بیشتر دلفین های نر ، دلفین های ماده را به اسارت میگیرند ، جلوی آن ها را می گیرند تا شکار نکنند و به آن ها غذا نمی دهند تا دلفین ماده را راضی به رابطه جنسی با خود کنند!

اصلن به قیافه هاشون نمیخوره اینقدر دیوث باشن
98/01/22 22:47
 آیداا  , ayda6690
[https://www.aparat.com/v/HVFRc]
97/10/5 16:27
ارزان مبله , arzanmoble
موزه حیات وحش هفت چنار یکی از موزه‌های شهر تهران است که در یکی از محله‌های قدیمی تهران به نام بریانک (در خیابان قزوین) واقع شده است. محدوده جغرافیایی منطقه بریانک از شمال به خیابان کمیل، از شرق به بزرگراه نواب و از جنوب به خیابان قزوین منتهی می‌شود.

ساختم

ساختمان موزه در نهایت استادی و ظرافت طراحی و ساخته شده و دودکش بسیار عظیمی دارد. نوع معماری و نحوه آرایش سطوح به گونه‌ایست که نشانه‌های معماری پیشرفته غربی و تلفیق آن با معماری سنتی و غنی ایرانی در آن آشکار است و با بناهای مجاور هم‌دوره خود هماهنگی دارد.
این بنا با مساحت ۲۷۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۷۶۰۰ مترمربع واقع شده است.
97/09/28 23:17
در مرزهای علم , edge_of_science

هدف گروهی از دانشمندان طراحی نوعی سیستم هوش‌مصنوعی است که بتواند بر اساس رفتارها و الگوهای اجتماعی حیوانی کار کند. ربات آن‌ها در کندوی زنبور عسل قرار خواهد گرفت و با یادگیری از زندگی زنبورها، با آن‌ها ارتباط اجتماعی برقرار می‌کند. دانشمندان این گروه، نام این طرح را «اجتماع خودگردان و اجتماعی حیوان و ربات» گذاشته‌اند. کندوهایی که متخصصان رباتیک و زیست‌شناسان اتریشی در گراتس ساخته‌اند، تقریباً هیچ شباهتی با کندوی زنبور عسل ندارد. موم کندوهای آن‌ها به حسگرهایی مجهز است که بخش مهمی از مجموعه‌ی آن‌ها محسوب می‌شود.

محرک‌ها مختلف فیزیکی و سیگنال‌های ارتباطی مورد نظر، توسط الگوریتم‌های پیچیده‌ای که از رفتارهای زیستی زنبورها الگوبرداری شده است، ارسال می‌شود. پس از واکنش زنبورهای در معرض این سیگنال‌ها و محرک‌ها مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. یکی از اعضای این گروه، «توماس اشمیکل» زیست‌شناس دانشگاه گراتس، می‌گوید: «بخش اصلی کار ما آن‌جا است که پس از برقراری ارتباط بین ربات و زنبور، اطلاعات رد و بدل شده مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد تا درک ما از چگونگی دریافت، فیلتر، و ذخیره‌ی اطلاعات توسط زنبورها شفاف‌تر شود. ما این فرآیند هدفمند رفتارهای اجتماعی زنبورها برای ما قابل فهم می‌شود.»

مولفه‌های اصلی در این فرآیند ارتعاش‌ها، تغییر در جریان هوا و تغییرات دمایی است که بر اساس آن‌ها، واکنش زنبورها مورد بررسی قرار می‌گیرد. «زید سالم» مهندس سیستم در دانشگاه گراتس، می‌گوید: «زنبورها جذب مناطق گرم می‌شوند. ما درون ربات‌ها، قطعات الکترونیکی کوچکی قرار داده‌ایم تا دمای ربات‌ها را تا حد مشخصی بالا ببرند. در نتیجه، زنبورها به ربات‌ها جذب می‌شوند.»

یادگیری و تقلید رفتار، کاری اسست که ربات‌های ما بیاد انجام دهند. گامی بعدی ما، برنامه‌ریزی ربات‌ها به شکلی است که بتوانند از رفتارهای زنبورها، الگوبرداری کنند و نحوه‌ی زندگی اجتماعی را از آن‌ها یاد بگیرند و به‌طور مستقل آن‌ها را تقلید کنند. هدف نهایی زیست‌شناسان جانوری و متخصصان هوش‌مصنوعی، طراحی و پیاده‌سازی فناوری‌ای بر اساس هوش‌مصنوعی اجتماعی و خبره بر اساس رفتار اجتماعی حیوانی همچون زنبور است.

«مارتین استفناک» زیست‌شناسی از دانشگاه گراتس، می‌گوید: «موفقیت در زندگی اجتماعی در گرو تعداد مناسب آن اجتماع است. از آن‌جایی که زنبور، حشره‌ای اجتماعی است؛ موفقیت در کندوها هم از این مساله مستثنا نیستند. هیچ زنبوری به تنهایی نمی‌تواند محل مناسب تولید عسل در کندو را بیابد. به همین دلیل است که ما در این طرح، از رفتار اجتماعی زنبورها الگوبرداری می‌کنیم.»

دانسمندان ابراز امیدواری می‌کنند که از این فناوری هوش‌مصنوعی در محافظت از زنبورها و خطر انقراضی که آن‌ها را تهدید می‌کند، نقش‌ موثری داشته باشند. این ربات‌ها به این گونه می‌توانند کمک کنند که با دارا بودن حسگرهایی کوچک و دقیق، اطلاعات مهمی از محیط زندگی و وجود آفت‌کش و هرگونه آلاینده را به دانشمندان و محافظان محیط‌زیست انتقال دهد. با این کار می‌توان وضعیت زیست و سلامت زنبورها را به‌شکلی بهینه کنترل کرد.

زیست‌شناس دانشگاه گراتس «مارتینا شوپک»، گفت: «تصور کنید که شرایط آب و هوایی در فصل‌ها به گونه‌ای متغیر شود که تامین غذا برای زنبورها مشکل یا غیرممکن شود. اگر بتوانیم چنین اطلاعاتی را از درون کندوها استخراج کنیم، می‌توانیم کارهای موثری انجام دهیم و تدابیری بیاندیشیم که هم غذای کافی برای زنبورهای بالغ را تامین کنیم و هم ملکه‌ی کندو را مجبور به تخم‌گذاری کمتر کنیم تا جمعیت زنبورها با میزان غذای موجود، در برابری طبیعی قرار گیرد.» این تحقیقات به زنبورها ختم نمی‌شود، این طرح هم‌اکنون برای گونه‌هایی از ماهی‌ها در حال انجام است. دانشمندان این امیدواری را دارند که بتوان از چنین فناوری پیشرفته‌ای در توسعه و بهبود محافظت از محیط‌زیست آبزیان، دام‌ها و حتی کشاورزی استفاده کرد.
97/08/8 11:24
در مرزهای علم , edge_of_science
دانشمندان توکیو تحقیق کرده اند که فیل‌ها در محاسبه اعداد بسیار باهوش‌تر از میمون‌ها هستند. به همین دلیل است که این محققان فیل‌های آسیایی را ریاضی‌دانانی بزرگ در میان حیوانات می‌نامند.

زنبورهای عسل مفهوم انتزاعی صفر را درک می‌کنند. شامپانزه‌ها نیز قبل از حمله تعداد دشمنان خود را تخمین می‌زنند و چنگرهای اوراسیایی شمار تخم‌هایی را که می‌گذارند می‌دانند. اما برمبنای تحقیقی جدید بزرگ‌ترین ریاضی‌دانان در جهان حیوانات، فیل‌های آسیایی هستند.

پژوهشگران ژاپنی در مجله رفتارشناسی نتیجه تحقیقات خود را نوشته‌اند که برمبنای آن درک عددی فیل‌های آسیایی نسبت به حیوانات دیگر بیشتر است و آنها بیشتر از حیوانات دیگر شبیه انسان‌ هستند. این محققان می‌خواستند به سه فیل در باغ وحش "اونو" در توکیو آموزش دهند که با لپ‌تاپی با صفحه‌ بزرگ نمایشی و عملکرد لمسی کار کنند.

فیل آسیایی ۱۸ ساله با نام سوریا به سرعت از نزدیک شدن به صفحه نمایشی دوری کرد و محققان مجبور شدند او را به همین دلیل از این آزمایش کنار گذارند.

بوله آرتیت ۱۵ ساله در آزمایش اولیه شکست خورد و از دور خارج شد و آوتای ۱۴ ساله در این آزمایش‌ها تنها ماند. او اما به سرعت یاد گرفت که دکمه قرمز شروع لپ‌تاپ را روی صفحه نمایش فشار دهد. با فشار این دکمه دو تصویر ظاهر شد که در هر کدام انواع میوه‌هایی بودند با شماره‌های صفر تا چهار. وقتی آوتا تصویر بیشترین میوه را نشان می‌داد به او به عنوان جایزه میوه‌ای داده می‌شد.

در مرحله بعد آوتای ۱۴ ساله باید میان تصویرهایی با میوه‌های زیاد و کم تفاوت قائل می‌شد. مشخص شد که این فیل شمار میوه‌ها را به خوبی تشخیص می‌دهد. محققان دریافتند که توانایی شمارش این فیل از سطح توانایی انسان در این زمینه نیز بیشتر است.

اما این فیل نشان داد که همچون انسان هوشمند (هومو ساپینس) برای تمیز اعداد نزدیک به هم مثل هفت و هشت مشکل دارد، اما تفاوت میان اعداد دور از هم چون چهار و هشت را به راحتی تشخیص می‌دهد.
97/05/15 00:29
در مرزهای علم , edge_of_science
چرا پشه‌ها برخی از ما را نیش می‌زنند و برخی دیگر را نه؟ خلاف باور عمومی، پشه‌ها طعمه‌های انسانی خود را بر اساس نوع پوست انتخاب نمی‌کنند، بلکه این طعمه‌ها بر اساس بو انتخاب می‌شوند.
به گزارش Futurity، دانشمندان دریافته‌اند که پشه‌ها یک سیستم بویایی توسعه یافته دارند که از طریق آن بو را دریافت می‌کنند. در میان بوهای مورد علاقه این حشرات می‌توان بوی عرق و دی‌اکسید کربن را برشمرد. پشه‌ها اسید لاکتیک، اسید اوریک، آمونیاک و سایر موادی را که در عرق ترشح می‌شوند، بو می‌کشند و به آن علاقه‌مندند.
علاوه براین، بدن‌های گرم‌تر یا بدن‌هایی که از آنها بیشتر دی‌اکسید کربن خارج می‌شود مستعد این هستند که مورد حمله پشه‌ها قرار بگیرند. به طور مثال آدم‌های چاق، زنان حامله و افرادی که الکل مصرف می‌کنند در این دسته قرار می‌گیرند.
منشاء برخی بوها ژنتیک است. بعضی بوها هم به دلیل وجود برخی باکتری‌های خاص در هر انسان وجود دارند. در این بین گروه‌های خونی هم نقش دارند. افرادی که دارای گروه خونی O هستند، دو برابر بیشتر از افرادی گروه خونی A دارند، قربانی نیش پشه‌ها می‌شوند.
البته در این بین ۸۵ درصد افراد، ماده‌ای را از پوست خود ترشح می‌کنند که نشان دهنده گروه خونی آنهاست اما بدن ۱۵ درصد افراد، این ماده را ترشح نمی‌کنند و اگر این افراد به‌طور مثال گروه خونی O هم داشته باشند کمتر طعمه پشه‌ها می‌‌شوند.
از سوی دیگر بعضی پشه‌ها به رنگ‌های تیره کشش بیشتری دارند. پس بهتر است در زمان غروب آفتاب، لباس‌های رنگ روشن بپوشید تا از نیش پشه‌ها در امان بمانید.
4
1
7
97/05/15 00:06
در مرزهای علم , edge_of_science

دانشمندان نوع جدیدی از مورچه جهنمی را پیدا کرده‌اند که یک شاخ فلزی روی آن قرار دارد و احتمال می‌رود که خون‌آشام باشد.
به گزارش ScienceAlert، دهان مورچه جهنمی مجهز به زائده‌های فلزی است که از طریق آن خون دشمنانش را می‌نوشد.
خوشبختانه مدت زیادی است که این حشرات منقرض شده‌اند اما دانشمندان به تازگی کهربایی ۹۸ میلیون ساله‌ از این گونه پیدا کرده‌اند که جزئیات خیره‌کننده‌ای، شامل یک اندام فلزی روی آرواره، را از این موجود ماقبل تاریخی به نمایش می‌گذارد.
این گونه جدید که «Linguamyrmex vladi» نام دارد متعلق به خانواده «مورچه‌های جهنمی»، گروهی منقرض‌شده است که دوره کرتاسه زندگی می‌کردند، است. ویژگی خاص این گونه زائده دهانی متحرک و عجیب و غریبشان بود.
مورچه‌های جهنمی از اجداد موجودات کوچک امروزی نیستند بلکه از اجداد یک گروه اصلی از حشرات به شمار می‌روند که قبل از ظهور جد مشترک تمام مورچه‌های امروزی منقرض شد.
با توجه به ویژگی‌های ترسناک مورچه‌های جهنمی، باید خوشحال باشیم که این روزها فقط با مورچه‌های آتشین و مورچه‌های گلوله‌زن دست و پنجه نرم می‌کنیم.
به جای آرواره‌های رو به پایین سنتی، «L. vladi» دارای تیغ‌های داس مانند بزرگی است که رو به سمت بالا قرار دارند؛ ویژگی که در هیچ مورچه امروزی پیدا نمی‌شود.
به نظر می‌رسد که آرواره‌های شاخ مانند این گونه با موهای محرک احاطه شده‌است که شبیه به ساختار مشابهی است که مورچه‌های فک تله‌ای امروزی از آن استفاده می‌کنند؛ این موها به آرواره مورچه کمک می‌کند تا با سرعت وحشتناکی کاملا بسته شوند.
همچنین این مورچه‌ها دارای زائده شاخ مانندی روی فک خود بودند. دانشمندان احتمال می‌دهند که مورچه‌های جهنمی از این اندام برای چنگ زدن به طعمه، بعد از این که آرواره‎های پایینی رو به سمت بالای خود را درون بدن طعمه فرو کردند، استفاده می‌کرده‌اند.
دانشمندان متوجه یک کانال لوله مانند بین زائده آرواره پایینی این مورچه قرار دارد؛ احتمالا مورچه‌های جهنمی مکیدن غذا را به جویدن آن ترجیح می‌دادند چرا که این آرواره عجیب و غریب برای عمل جوییدن مناسب نبوده است.
این گونه در قبر کهربایی خود در کنار یک لاروی بزرگ سوسک سرگین کشف شده است که می‌تواند طعمه مناسبی (با بدن نرم) برای چنین شکارچی (مکنده مایعات) باشد.
97/05/11 01:16
در مرزهای علم , edge_of_science

محققان دریافتند زنبورها هم رفتاری مشابه افراد اوتیسمی از خود نشان می‌دهند.
به گزارش ساینس، بیشتر زنبورهای عسل شلوغ و پرتحرک هستند، اما بعضی از زنبورها در کنار دیگر زنبورها هستند، بدون اینکه با آنها ارتباط برقرار کنند.
محققان دریافتند این حشرات ضداجتماعی نمایه ژنتیکی مشترکی با افرادی دارند که به اوتیسم مبتلا هستند.
پژوهشگران دانشگاه ایلینوی دریافتند که این حشرات ویژگی‌های بنیادی مشابه انسان‌های اوتیسمی از جمله کمبود آگاهی اجتماعی دارند. در این مطالعه، ۲۴۶ زنبور از هفت مورد ژنتیکی مختلف مورد بررسی قرار گرفتند و هر حشره در زمینه‌های مختلف اجتماعی و سطح بیان ژن در مغز تست شد. محققان دریافتند بیش از هزار ژن متفاوت در زنبورهای اجتماعی و غیراجتماعی تنظیم شده است.
بررسی‌ها نشان داد که همپوشانی قابل توجهی بین بیان ژن در مغز زنبور عسل غیراجتماعی و انسان مبتلا به اوتیسم وجود دارد، اما این همپوشانی در اختلالاتی مثل افسردگی و اسکیزوفرنی مشاهده نشد.
نتایج این بررسی بسیار جالب بود از این لحاظ که بین انسان و زنبورعسل شباهتی در رفتار اجتماعی وجود دارد. این بررسی در National Academy of Sciences منتشر شده است.
97/04/25 11:12
در مرزهای علم , edge_of_science
گروهی از محققان دانشگاه ایندیانا، گزارش داد که موش‌ها می‌توانند چند خاطره اپیزودی را به یاد آورند. این مقاله در مجله‌ِی Current Bioilogy منتشر شده است.

«پانوز براون» و همکارانش نشان دادند که موش‌ها چند قسمت از خاطرات قبلی‌شان را به یاد می‌آورند. آن‌ها ترتیب رویدادها را با استفاده از حافظه‌ی اپیزودی به خاطر می‌سپارند و این یادآوری بخشی از حافظه‌ی بلندمدت آن‌ها به شمار می‌رود. این کشف می‌تواند در تولید داروهای تازه‌ای برای درمان بیماری آلزایمر موثر و مفید باشد.

حافظه‌ی اپیزودی عبارت است از تواناییِ به خاطر سپردن رویدادهای خاص؛ برای مثال، اگر شخصی کلید ماشینش را گم می‌کند، شاید تک تک مراحل را از تصمیم برای رفتن به سمت ماشین تا موقعیت فعلی‌اش به طور اپیزودی به یاد داشته باشد. توانایی یادآوری این رویدادها به صورت ترتیبی، «یادآوری یا بازبخش حافظه اپیزودی» نام دارد.

پروفسور «جاناتان کریستال» نویسنده‌ی ارشد مقاله، می‌گوید: «اگر افراد نتوانند ترتیب وقوع رویدادها را به یاد داشته باشند، نمی‌توانند از بسیاری سناریوها سر در بیاورند و برای‌شان غیرمنطقی جلوه می‌کند.» برای ارزیابی توانایی حیوانات در باز یادآوری رویدادهای گذشته از حافظه، پروفسور کریستال و همکارانش تقریباً یک سال روی ۱۳ موش آزمایش و مطالعه انجام دادند؛ به این موش‌ها آموزش داده شده بود تا فهرستی از ۱۲ رایحه‌ی مختلف را به خاطر بسپارند.

موش‌ها در مکانی با رایحه‌های مختلف قرار داده شده بودند. وقتی آن‌ها می‌توانستند رایحه‌ی دوم تا آخری یا چهارم تا آخری را شناسایی کنند، پاداش دریافت می‌کردند. دانشمندان تعداد رایحه‌ها را در فهرست و قبل از هر آزمایش تغییر دادند تا تایید کنند که رایحه‌ها بر اساس موقعیت‌شان در فهرست شناسایی شده بود، نه فقط به خود بو! با این روند می‌توان دریافت که حیوانات توانایی یادآوری کل فهرست را به ترتیب داشتند. محفظه‌هایِ دارای الگوهای مختلف در این راستا مورد استفاده قرار گرفتند. پروفسور کریستال افزود: «بعد از آموزش موش‌ها، آن‌ها توانستند به صورت موفقیت‌آمیزی وظیفه‌شان را در ۸۷ درصد مواقع در همه‌ی آزمایش‌ها انجام دهند. لذا شواهدی قوی به دست آورده‌ایم که حیوانات از روش یادآوری حافظه‌ی اپیزودی استفاده می‌کنند.»

آزمایش‌های بیشتر نشان داد که حافظه‌ی موش‌ها دوام طولانی‌تری داشته و نسبت به تداخل‌های حاصل از دیگر خاطرات مقاوم است. گروه تحقیق آزمایش‌هایی را هم انجام داد که طی آن، فعالیت هیپوکامپ به طور موقت سرکوب شد؛ در این آزمایش، موش‌ها از این بخش از مغزشان برای انجام کارهای‌شان استفاده می‌کردند. دلیل علاقمندی ما به حافظه‌ی حیوانات، فقط به درک حیوانات خلاصه نمی‌شود، بلکه می‌خواهیم مدل‌های تازه‌ای از حافظه را توسعه دهیم که با انواع حافظه‌هایی مختل شده، در اثر بیماری آلزایمر مطابقت دارند. امیدواریم تحقیقات‌ دانشمندان در این زمینه بتواند در تولید داروهای پیشگیری از آلزایمر هم موثر واقع شود.
1
97/04/15 13:15
چارپا بازار آنلاین حیوانات ایران  , charpaa
[https://www.aparat.com/v/1HvdM]
حتما از سایت بازدید کنید :)