نرم افزار اندروید کلوب مجله کلوب

نتایج جستجو : حقوق خانواده - 8 مطلب

97/05/25 20:29
علیرضا  , alfiashahab
99
97/01/20 00:09
علیرضا  , alfiashahab
94/11/20 22:51
وحید  جعفری , vjjafari
اگر انسان ها بر اساس حقوق انسانی با هم برخورد کنند، می توانند با هم جامعه ای سالم و پر از عدالت را تشکیل دهند. بنابراین برای تشکیل جامعه پر از عدالت به افرادی نیاز داریم که به حقوق یکدیگر احترام بگذارند و عمل کنند. بنابراین برای رعایت حقوق در جامعه باید از کوچکترین جامعه یعنی خانواده شروع کنیم. حال سوال اینجاست که آیا انسان بر گردن همسر خود چه حقوقی دارد؟
در جواب این سوال روایتی از رسول خدا ذکر می کنیم:
قال رسول الله (صلی الله علیه و آله):
الا انّ لکم علی نسائکم حقاً و لنسائکم علیکم حقاً فاما حقکم علی نسائکم فلایوطئن فرشکم من تکرهون، و لایاذنّ فی بیوتکم لمن تکرهون، الا و حقّهن علیکم ان تحسنوا الیهن فی کسوتهنّ و طعامهنّ.
ترجمه: رسول خدا فرمودند: آگاه باشید که شما را بر زنانتان حقی است، و زنانتان را بر شما حقی. پس حق شما بر زنانتان این است که کسانی که خوش نمی دارید، اجازه ورود به خانه‌هایتان ندهند و حق آنان بر شما این است که جامه و خوراک نیکو برایشان تهیه کنید.
منبع: تحکیم خانواده از دیدگاه قرآن و حدیث، ح 427، ص 270
94/09/22 11:33
مؤسسۀ علمی فرهنگی سدید , sadidisu
در گزیده صوت پیش رو دکتر علی غلامی به تبیین چند نمونه از «تعارضات حاکم بر نگاه به خانواده در غرب واسلام» می پردازد. یکی از تعارضات این است که در غرب دو نهاد فردگرا و جمع‌گرا وجود دارد اما در اسلام سه نهاد فرد، جامعه و خانواده وجود دارد که سبب می گردد قواعد اداره نهاد خانواده و جامعه با یکدیگر متفاوت باشد. تعارض دوم حوزه مدیریت خانواده و تعارض سوم در بحث اقتصادی است که در غرب وظیفه اقتصادی در خانواده مساوی بین زن و مرد است و در نتیجه وضع زنان به جهت اقتصادی حادتر شده است.

برای دریافت صوت به لینک زیر مراجعه کنید.
http://bit.ly/1NiDPgW

#سدید #تساوی #تعارضات #جامعه #حقوق_خانواده #خانواده #روحیات #زن #علی_غلامی #غرب #اسلام #فرد #مدیریت_خانواده #مرد #نهاد #وضعیت_اقتصادی
94/09/15 14:40
مؤسسۀ علمی فرهنگی سدید , sadidisu
صوت پیش رو مربوط به کلاس « دکتر علی غلامی » با عنوان حقوق خانواده است ؛ این درس‌گفتار حاصل سلسله جلسات علوم سیاسی اسلامی مى‌باشد که در دورۀ آموزشى «علم و ایمان ۱» در آذر ماه ۱۳۹۲ برگزار شده است و به همت مؤسسۀ علمی- فرهنگی سدید پس از ویرایش در اختیار علاقه‌مندان قرار مى گیرد.

برای خرید صوت به لینک زیر مراجعه کنید.
http://bit.ly/1ObnCYr

#سدید #حقوق_خانواده #رضا_غلامی
94/09/1 15:19
خرید اینترنتی , sellplace.ir
سفارش مجموعه آموزشی “ آموزش قوانین حقوقی خانواده “

در قالب پکیج اورجینال – به قیمت تنها 9500 تومان

این محصول دارای پشتیبانی کامل پس از فروش است

خرید پستی خرید پستی

حقوق خانواده را بدون نیاز به وکیل بیاموزید

مباحثی که در این مجموعه میاموزید:

مباحث حقوقی ازدواج و طلاق

شرایط ازدواج

موانع ازدواج

انواع ازدواج

حقوق زوجین

انواع طلاق

جهیزیه

انواع دادخواست طلاق

بررسی صلاحیت دادگاه

مدرس: مهدی محمودی راد، وکیل دادگستری

سفارش مجموعه آموزشی “ آموزش قوانین حقوقی خانواده “

در قالب پکیج اورجینال – به قیمت تنها 9500 تومان

این محصول دارای پشتیبانی کامل پس از فروش است

خرید پستی خرید پستی

اگر می خواهید از کلیه قوانین و ریزه کاریهای حقوقی خانواده اگاه شوید

اگر تابحال هزینه زیادی برای مشاوره و وکیل پرداخت نموده اید

اگر همواره بدنبال باخبر شدن از متن کامل قوانین حقوقی خانواده بوده اید

این محصول همه نیازهای شما را تامین خواهد کرد

با این محصول بی نظیر شما وکیل خود خواهید شد

قیمت قبلی : 12800 تومان

قیمت با 26% تخفیف : 9500 تومان

سفارش مجموعه آموزشی “ آموزش قوانین حقوقی خانواده “

در قالب پکیج اورجینال – به قیمت تنها 9500 تومان

این محصول دارای پشتیبانی کامل پس از فروش است

خرید پستی خرید پستی

مورد تایید توسط کارشناسان دادگستری کل

کاملترین مجموعه قوانین حقوقی خانواده در ایران

مجموعه آموزشی فوق العاده , ویژه کسانی که به حق و حقـوق خود اهمیت می دهند

سفارش مجموعه آموزشی “ آموزش قوانین حقوقی خانواده “

در قالب پکیج اورجینال – به قیمت تنها 9500 تومان

این محصول دارای پشتیبانی کامل پس از فروش است

خرید پستی خرید پستی

** وکیل و حقوقدان خود باشید **

حقوق خانواده را بدون نیاز به وکیل بیاموزید

مجموعه ای بی نظیر در قالب پکیجی اورجینال و شکیل

قیمت قبلی : 12800 تومان

قیمت با 26% تخفیف : 9500 تومان
94/06/24 20:12
مسجد عشاق , masjedeoshagh1
درجهان امروزكه اساس وبنیان خانواده دستخوش تحولات قرار گرفته وهریك به اصطلاح اندیشمندان جهان با ارائه نظرات خود بر آن شدند كه شاید با ارائه مقاله ها وبر گزارنمودن سمینارها در جهت تحكیم این نهاد مقدس برآیند اما از آنجا كه همه نظرات آنان برداشتی محدود از ابعاد وجودی انسان بوده ، نتوانسته اند به این مقوله مهم برسند .
با نگاهی به جوامع غربی چه بسیار كودكان خیابانی را شاهد هستیم ، كه این ازبنیان سست خانواده ها نشاًت می گیرد ، چه بسیار زمانی كه هنوز چند صباحی از ازدواج آنها نگذشته كه برروی صندلیهای دادگاه با ضجه و التماس خواهان طلاق هستند ، نگاه نگران كودكان در راهروهای منتهی به اتاق طلاق همچنان بیداد می كند و همواره به آینده مبهم خود فكر می كنند .
اینها همه گواه این موضوع است كه این فلاسفه نتوانستند نقش متقابل اعضای خانواده را آن گونه بیان كنند كه حقوق هر كدام بر اساس ظرفیت و شخصیت آنان ادا گردد اما چنانچه لحظه ای با فراغت و دور از هیاهوی زندگی ماشینی از چشمه زلال حقیقت و اساس معرفت « قرآن كریم» یاری جوییم و خواهان هدایت گردیم در بیان حقوق متقا بل اعضای خانواده ، حضرت حق او كه آفریننده انسان و هادی ودر جهت میل به سعادت و اصول به خفیفت است طریق هدایت را به انسانها نشان داده و علمای اسلام با مطالعه و تعمق در علوم الهی و آیات و روایات بهترین نظریه پردازان در این زمینه هستند از آنجا كه هر انسانی دارای حقوقی است و هر كدام از انسانها در جهت احقاق حقوق حقه خود نباید چشم پوشی كنند در خانواده هم به عنوان اولین و مقدس ترین نهادی كه كودك پا به عرصه جهان نهاد خود را در میان اعضای خانواده حس می كند در این محفل خانوادگی هر یك حقوقی بر دیگری دارد كه من الجمله : حقوق والدین بر ذمه پدر و مادر و بالعكس و همچنین حقوق زن وشوهر بر ذمه یكدیگر كه اگر این حقوق رعایت گردد زمینه رشد و تعالی انسان رااز همان بدو تولد فراهم می سازد و این تعالی و ترقی در نهایت رضایت الهی را به دنبال خواهد داشت در این مقاله پژوهشی سعی بر آن شده كه این موضوع مهم مورد بررسی قرار گیرد .
فصل اول:حقــوق
حقوق والدین نسبت به فرزندان
1 ـ حق پدر و مادر از دیدگاه امام سجاد (ع)

2 ـ احترام والدین از دیدگاه آیات و روایات

3 ـ جایگاه خانواده در جوامع غربی
حقوق مادر از دیدگاه امام سجاد :
امام سجاد (ع) می فرمایند : پس حق مادر تو اینست كه بدانی : او ترا بگونه ای حمل كرده است كه هیچ كس حاضر نبود دیگری را اینگونه حمل و نقل كند و از ثمره دل وشیره جانش آنسان به تو خورانده است كه ، هیچكس به كس دیگری نمی خوراند و ترا با گوش و چشم و دست و پا و مووشبره و همه اعضاء خود حفظ و نگهداری كرده است و او این كار سخت و مهم را با شادی و بدون منت انجام داده است و در مواظبت و نگهداری تو همه بدیها و سختیها و دردها وسنگینیها و غمها وغصه ها را تحمل كرده است تا وقتی كه دست قدرت ، ترا از شكم او بیرون آورده و از مادر متولد شده اید .
پس باز هم مادرت راضی بود كه تو سیر باشی ، هرچند خود گرسنه بماند وتو پوشیده باشی اگر چه خودعریان باشد، و توسیراب باشی هر چند خود تشنه باشد .
و تو را در سایه نگهدارد ، هر چند خود در آفتاب باشد وتو را به آسایش و راحت رساند ، اگر چه خود در زحمت و ناراحتی باشد ؛و تر به خواب راحت برد ، هر چند خود بی خواب گردد .
شكمش حفظ و ظرف وجود تو باشد و دامنش آسایشگاه تو ، آغوشش پنلهگاه تو باشد و پستانش منبع آب وغذای تو و جانش سپر بلاو فدای جان تو،گرما و سرمای روزگار را برای تو و نگهداریت بطیب خاطر تحمل می كرد
پس تو هم باید به همین اندازه از او سپاسگذاری كنی ، واین كاربسیار مهم و دشواراست و جز با یاری خدا و توفیق او انجامش میسر نیست .
حقوق پدر از دیدگاه امام سجاد (ع):
اما حق پدرت این است كه بدانی : او اصل و ریشه توست ، و تو فرع و شاخه او هستی بطوریكه اگر او نبود تو هم نبودی ، بنابر این هر وقت كه چیز خوشایندی در خود دیدی بدانكه پدرت اصل آن نعمت است و آنگاه خدا را سپاس و ستایش كن ، به همان اندازه شكر او را بجا ی آور .
همچنان كه در گفتار امام سجاد مشاهده می كنیم ، حق مادر و پدر به ترتیب اولین و دومین حق از حقوق خویشاوندان است كه مورد توجه وبیان امام سجاد (ع) قرار گرفته است .
برای خود ما نیز بی هیچ شك و شبه ای آشكار است كه این دو حق بزرگی در صدر تمامی موارد مربوط به حقوق خویشان قرارگرفته است ، بطوریكه حتی اگر بدون توجه به مطالب امام سجاد (ع)از خود ما نیز سؤال مشد كه كدام حق از حقوق خویشاوندان در صدر تمام حق ها قرار می گیرد ، بی درنگ به همین دو حق اشاره می كردیم ، واین خود دلیلی بر بدیهی بودن و روشنائی كامل موضوع است .
در اینجا لازم است به یك تذكر مهم اكتفا كنیم و آنهم اینكه : براستی محبت و عنایت مادر و پدر نسبت به فرزندان خود بی نظیر است . و این یك حقیقت است كه : اگر خاری به چشم پدر و یا مادر فرو برود از نظر آنها بهتر است تا اینكه به دست یا پای فرزندشان فرو رود .
و این چیزی نیست كه هر كس بتواند آنرا درك كند . هر چند كه بتواند خوب حرفش را بزند و تنها پدر ومادر هستند كه در رابطه با فرزند خود می توانند آنرا چنانكه هست و باید احساس كنند ، واین بی دلیل نیست . چرا كه گویی : مادر و پدر كه روز بروز خود را به تحلیل بیشتر می بینند انگار احساس می كنند كه هر چه بمرور تحلیل می روند از نو و در جای دیگر، كه پیكره فرزندشان باشد ، رشد می كندو اینست كه : فرزند را ادامهً بقاء خود می دانند و حاضر ند همه چیز خود را فدای او كنند و او را حتی از خود نیز بیشتر دوست می دارند
اماآیا این چیزی هست كه عاقلترین افراد «مجرد » و كسانی كه با داشتن قویترین نیروی دركی وتحلیلی خود مادر یا پدر نیستند ،دركش كنند و احساس «مادری »و یا«پدری »را دریابند . بجراًت می توانم بگویم : نه ! و اگر چنین كسانی پیدا بشوند بهمان اندازه كم و اندكند كه انبیاء و اوصیاء الهی بوده اند.
ـ احترام به والدین از دیدگاه آیات و روایات:
در اینجا به قسمتی از وظیفه های واجب و مستحب فرزندان در برابر پدر و مادر از نظر قرآن و روایات مختلف به استحضار تان می رسانیم :
1 ـ احسان و نیكی :
احسان ونیكی به والدین ، خواه در مسائل مادی باشد یا معنوی لازم است .
این وظیفه از نظر قرآن آنقدر با ارزش و با اهمیت است كه از طرفی پس از وظیفه ی انسان در برابر خدا ، یعنی عبادت قرار گرفته ، از طرف دیگر در شش جای قران كریم تعبیر « بالوالدین احساناًو حسناً» شده است .
2 ـ خودداری از زجر واذیت :
خودداری از سخن زجر آور و ناراحت كننده ، مخصوصاً اگر پدر ومادر بسنین پیری و كهولت رسیده باشند ،
(1) سوره اسراء آیه (23)« اما یبلغن عندك الكبر احدهما او كلا هما ، فلا تقل لهما اف»
3 ـ خودداری از هر گونه اذیت وآزار:
آزردگی خاطر پدر ومادر، وحتی خوداری ازداد وفریاد ، بسر آنهازدن « ولا تنهر هما » ( اسراءـ آیه 23)
4ـ رعایت ادب واحترام وتواضع:
و با آنان با ادب و احترام باید سخن گفت . «و قل لهما قولاً كریما » (اسراء ـ آیه 23 )
برای پدر ومادر ، نهایت تواضع و فروتنی و مهربانی را باید انجام داد .
« واحفض لهما جناج الذل من الرحمه » ( اسراء ـ آیه 23)
5 ـ سپاسگذاری و نمك شناسی
زحمات و فداكاریهای پدر ومادر را باید مورد نظر داشت واز آن قدردانی كرد
« رب ارحمهما كما ریبانی صغیرا » ( اسراء ـ آیه 23)
« اشكرلی و لوالدیك » ( اسراء ـ آیه 23‌)
6 ـ خودداری از توهین و جسارت
از روی خشم و غضب و نگاههای خیره و توهین آمیز نباید به پدر و مادر نگاه كرد .
امام صادق (ع) فرمود : « لا تملأ عینیك من النظر الیهما »
ــ هنگام گفتگو نباید صدارا از صدای آنان بلندتر نمود : « لا ترفع صوتك فوق اصواتهما »
ــ نباید دست روی دست آنان بلند كرد:« ولا یدرك فوق ایدیهما » 1
ــ به پدر ومادرپشت نبایدكردوازآنان جلوترنبایدراه رفت:« ولاتقدم قدامهما » 2
«لا یمشی بین یدیه ولا تجلس قبله » 3
ــ فرزند نباید نسبت بدیگران بدرفتاریهائی داشته باشد واو سبب شده باشد كه پدرومادرش را با فحش وناسزا یادكند .« ولایستسب له »4
7 ـ خشم خداوپدرومادر
ــ فرزندان اگر نسبت به پدر ومادر اذیت وآزار برسانند ،و آنان را بخشم وغضب آورند ،با این عمل خود را نیز نسبت بخود خشمناك كرده اند ، چنانكه اگر پدر و مادر از دست آنان راضی باشند، خدای عالم نیز از آنان رضایت دارد .
پیامبر اكرم (ص) فرمودند :« رضاء الله مع رضاء الوالدین وسخط الله مع سخط الوالدین » 5
8 ـ مؤثرترین عبادات
امام صادق (ع) فرمودند :« لا عباده اسرع بلوغاً بصاحبها الی رضا الله من خدمه الوالدین المسلمین لوجه الله » تاثیر هیچ عبادتی برای جلب رضایت خداوند از خدمت به پدر ومادر مسلمان كه برای خدا انجام شده باشد سریعتر نیست .
در بسیاری از آیات دیگرقرآن بیان شده كه به ذكر آیه و نام سوره می پردازیم .
آیات 15 ـ 18 سورة احقاف ، آیة 180 بقره ، آیة 215 بقره ، آیة 83 سورة بقره ، آیة36 سورة نساء ، آیة 135 سورة نساء ، آیة 151 سورة انعام ، آیة 14 سورة مریم ، آیة 8 سورة عنكبوت ، آیة 4 سورة ابراهیم ، آیه 19 سورة نمل ، آیة 28 دسورة نوح ، آیة 22 تا 23 سورة توبه ، آیات 26 تا 28 سورة زخرف ، آیات 41 تا 50 سورة مریم ، آیات 171 تا 172 سورة بقره ، آیات 104 تا 105 سورة مائده ، آیة 114 سوره توبه ، آیات 3 ـ 4 سورة ممتحنه .
در اینجا به ذكر چند حدیث در این باب از ائمة هدی در مورد حقوق والدین اشاره می كنم :
1 ـ « همواره با مهربانی پر و بال فروتنی را برایشان بگستران » یعنی چشمهایت را خیره به آنها ندوز و اینكه با نگاهی سرشار از مهر و محبت ، به آنها بنگر و صدای خودت را از صدای آنها بلندتر نكنی و دستت را فوق دست آنها مدار و بر آنها پیشی مگیر1 ، یا بارها شنیده اید یاخواندهاید كه خواهر رضائی رسول خدا (ص) نزد آن حضرت آمد و آن بزرگوار از دیدار او خوشحال شده و روانداز یا به قولی ردای خود را برای او پهن كردوبا او نشست و شروع به گفتگو كرد و به رویش می خندید ، بعد او برخاست و رفت و برادر رضائی (برادر آن خانم ) آمد و رسول خدا (ص) با او همانند خواهرش رفتار نكرد ، بعد اصحاب عرض كردند یا رسول الله چرا با خواهرش رفتاری كردی كه با برادرش نكردی ، با آنكه او مرد بود ، رسول اكرم در جواب آنها فرمود : زیرا آن دختر نسبت به پدر و مادرش نیك رفتارتر از او بود 1.
امام صادق (ع) فرمود : مردی به نزد رسول خدا (ص) آمد و عرض كرد یا رسول الله به چه كسی نیكی كنم ، فرمود : به مادرت ، عرض كرد : بعد به چه كسی ، فرمود : به مادرت ، عرض كرد بعد به چه كسی ، فرمود : به پدرت .
از امام صادق (ع) : كسی كه به پدر و مادر خود دشمنانه نگاه كند خدا نمازش را قبول نمی كند ، هر چند كه آن پدر و مادر نسبت به او ستمكار باشند
جایگاه خانواده در جوامع غربی
در جوامع غربی خانواده ها از جایگاهی آنچنانی بر خوردار نیستند آن چنان كه در اسلام خانواده ها پایه و اساس محكمی استوار هستند در جوامع غربی اینچنین نیست ، در جوامع غربی خبری از حقوق والدین نیست یا حقوق فرزندان و در جوامعی كه اسلام حاكم نباشد بی بند و باری داد می زند ، جامعه ای كه بر اساس اسلام نباشد در آن جامعه حدودی روش آزادی مطلق یا خود مختاری حاكم می شود كه هیچ یك از اعضا در كار دیگری دخالت و نظارت ندارد و هر فرد بر اساس میل خود رفتار می كند ، مثلاً بی نظمی و هرج و مرج در روابط اعضاء خانواده حاكم است .
شعار حاكم بر خانواده « كسی را با كسی كار نباشد » است ، در خانواده احساس مسئولیت دیده نمی شود و هر فرد بر اساس تمایلات خودش عمل می كند ، احتمال انحرافات اخلاقی ، بزهكاری در اعضای خانواده وجود دارد ، فضای گرم و محبت و صمیمیت و صفا ی خانه جای خود را به بی نظمی ، بی بند و باری و خود كامگی می دهد.
فصل دوم :
حقوق فرزندان نسبت به والدین
1 ـ تقویت بنیة مذهبی و معنوی در فرزندان و زمینة تربیت صحیح
2 ـ انتخاب نام نیك
3 ـ نظر پیشوایان دین در مورد حمایت و رشد و اصلاح فرزندان
1ـ سخن امام سجاد :
اما حق فرزندت این است كه بدانی : او از توست ودر این جهان ، خیروشروخوب وبد اوبه تو مربوط می گردد، و تو در قبال سرپرستی او مسئول هستی ، و از تو دربارة : تربیت و پرورش نیكوی او ، دلالتش بر پروردگار و یاریش در راه اطاعت خدا ، خواه در مورد تو و خواه در مورد خودش ، سئوال خواهد شد، پس اگر در این راه بكوشی ، به پاداش الهی نائل خواهی شد ، و اگر كوتاهی كنی ، به كیفر سخت ودقیق خدایی خواهی رسید! بنابراین در رابطه با او به نحوی عمل كن كه هم در این جهان تأثیر خوب داشته باشد و باعث آراستگی تو گردد و هم در پیشگاه پروردگارش سبب اقدام شایسته ای كه در مورد او كرده ای ، معذور باشی ، در سرپرستی و ساختن او ، از غرایز و نیروها و امكانات خودش كمك بگیر .
1ـ تقویت بنیة مذهبی و معنوی فرزندان و زمینة تربیت صحیح
حق فرزندسومین مورد عمده از حقوق خویشان است ، همان طوریكه پدر و مادر به گردن فرزندان خود حق دارند، فرزند نیز متقابلاً به گردن پدرومادر حق داردو حق او این است كه : فرزند را پاره ای از وجود خود ،یا ادامه وجود خود یا جزئی وابسته بوجود خود بدانند كه بعد از والدین در این جهان ، به آنها مربوط می گردد ، وبدانند بموجب این فرمایش رسول خدا (ص) كه می فرماید : « كل مولودٌ یولد علی الفطره » هر طفلی ، منجمله فرزند آنها بر فطرت پاك خداشناسی و یگانه پرستی و توحید به دنیا آمده است و گویی همچون مومی نرم ، در اختیارشان قرارگرفته است و لذا به هر شكلی كه در آید بر فطرت به دنیا می آید و این پدر و مادر هستند كه او را نصرانی یا یهودی یا مجوس بار می آورند و لذا پدر و مادر باید در قبال این امانت الهی احساس مسئولیت كنند و در راه تربیت نیكو و خدا پسندانه او بكوشند و فرزند خود را چون گیاهی خود رو رها نسازند ،بلكه زیر نظر و سرپرستی دقیق و پرمهرو محبت خود بگیرندوبابهره گیری از تمام قواوامكانات درونی وبیرونی درراه تربیت مكتبی او وشكوفاشدن قواواستعدادهایش بكوشندواو رافردی سالم،حق جو،وخداپرست بار بیاورندوبدانندكه به قول امام سجاد (ع) در این رهگذر خوب عمل كنند ، پیش خدارو سفید وبرخوردار از پاداشی شایسته خواهند گردید و اگر بد عمل كنند، درنزدخداروسیاه خواهند بود و به عقوبتی دشوار خواهند رسید،فرزندان كه بر فطرت پاك آفریده شده اند و این به خانواده بستگی داردكه آنهاراچگونه باربیاورند،خداپرست یا مجوس و ... ، همانطور كه اشاره شدواین خانواده است كه می تواند اورایك قاری قرآن تربیت كند یا یك خوانندة شعرهای بیهوده و مبتذل . 2 ـ انتخاب نام نیك
از حقوق دیگری كه فرزندبرپدرومادرداردانتخاب كردن نام نیك برروی فرزندخود،نامهایی كه آبرومندانه وافتخارآمیزاست، اسم از نظر روانی درروحیة افرادتأثیر بسزایی دارد، اضافه بر این نام خوب وخوش ،باعث افتخار وبزرگی شخص است واسم زشت وبی معنی سبب سبكی وشرمندگی می باشد ، اسم بد ، در افراد ایجاد احساس كمتری و (كهتری ) عقده حقارت می كند تا جایی كه برای عقده گشائی ، پس سعی كنیم كه برای فرزندانمان نامهای را انتخاب كنیم كه بر روی آنها اثر منفی نداشته باشد و اسم آنها باعث هدایت آنها شود.
نظر پیشوایان دین دربارة حمایت و رشد و اصلاح فرزندان:
ادامه را در لینک داده شده بخوانید
1
1
4
93/08/4 09:48
ایران سبز , www.IGparty.ir
یادداشتی از گیتی پورفاضل؛
وقتی قانون به شخص، اختیار اعمال خشونت می دهد، خشونت و ناامنی در جامعه ایجاد می شود و تاثیرات منفی این حق در جامعه نمایان می شود. به عنوان مثال در قانون داریم که اگر مرد، زن خود را با مرد بیگانه در یک مکان بسته ببیند، حق کشتن هر دو را دارد و این حقی است که قانون به مرد داده است. درحالیکه اگر قانون گذار مجوز را به این صورت مطرح می کرد که اگر مرد،زن خود را در مکانی سربسته با مرد بیگانه ببیند ، حق دارد زن خود را طلاق دهد یا می تواند از مرد بیگانه به این دلیل که خانواده شما را ناامن کرده است شکایت کند، مطمئنا نتیجه بسیار متفاوت خواهد بود با حقی که در ابتدا به آن اشاره شد. در نتیجه برخی حقوق شناخته شده برای افراد می تواند منشا خشونت در جامعه شود.