نتایج جستجو : حضرت عیسی - 13 مطلب

97/10/9 09:01
حمید ا , hamid_1975
روزى حضرت عیسى در مناجاتش با خداوند عرضه داشت: پروردگارا دوستى از دوستارانت به من بنما، خطاب رسید به فلان محل برو که ما را در آنجا دوستى است،

مسیح به آن محل موعود رفت. زنى را دید که نه چشم دارد و نه دست و نه پاى، روى زمین افتاده و زبانش مترنم به این ذکر است:

«الحمدالله على نعمائه والشکر على آلائه»

خدا را بر نعمتهاى ظاهری اش سپاس و بر نعمتهاى باطنی اش شکر.

آن حضرت از حالت آن زن شگفت زده شد، پیش رفته و به او سلام کرد، زن گفت: علیک السلام یا روح الله! فرمود اى زن تو که هرگز مرا ندیده اى از کجا شناختى من عیسى هستم،

زن گفت: آن دوستى که تو را به سوى من دلالت کرد برایم معلوم نمود که تو روح الله هستى، فرمود: اى زن تو از چشم و دست و پا محرومى، اندامت تباه شده!

زن گفت: خدا را ثنا می‌گویم که دلى ذاکر و زبانى شاکر و تنى صابر دارم، خدا را به وحدانیت و یگانگى یاد می‌کنم که هرچه را می‌توان با آن معصیت کرد از من گرفته،

اگر چشم داشتم و به نامحرم نظر می‌کردم، اگر دست داشتم به حرام می آلودم و اگر پا داشتم دنبال لذات نامشروع می‌رفتم چه عاقبتى داشتم؟

این نعمتى که خدا به من داده به احدى از بندگانش نداده است.

[خزینه الجواهر، صفحه ۳۱۸]
99
96/01/14 20:19
تالار ندای شیعه ؛ منتظران حضرت مهدی (عج) , lilhagh110lil
Pouya:
آیا حضرت عیسی علیه السلام به اذن خدا پرنده خلق کردند

اگر پاسخ مثبت باشد پس طبیعتاً ائمه اطهار علیهم السلام هم می توانند به اذن خدا خلق کنند
این مطلب درست هست؟

Almokhtar313:
سلام علیكم بله صحیح است

الإمام الصادق علیه السلام : إنَّ عیسَى بنَ مَریَمَ علیه السلاماُعطِیَ حَرفَینِ كانَ یَعمَلُ بِهِما ، واُعطِیَ موسى أربَعَةَ أحرُفٍ ، واُعطِیَ إبراهیمُ ثَمانِیَةَ أحرُفٍ ، واُعطِیَ نوحٌ خَمسَةَ عَشَرَ حَرفًا ، واُعطِیَ آدَمُ خَمسَةً وعِشرینَ حَرفًا ، وإنَّ اللّه َ تَعالى جَمَعَ ذلِكَ كُلَّهُ لِمُحَمَّدٍ صلی الله علیه و آله . وإنَّ اسمَ اللّه ِ الأَعظَمَ ثَلاثَةٌ وسَبعونَ حَرفًا ، اُعطِیَ مُحَمَّدٌ صلی الله علیه و آله اِثنَینِ وسَبعینَ حَرفًا وحُجِبَ عَنهُ حَرفٌ واحِدٌ حدیث .
امام صادق علیه السلام : به عیسى بن مریم دو حرف داده شد كه به وسیله آن دو عمل مى كرد و به موسى چهار حرف و به ابراهیم هشت حرف و به نوح پانزده حرف و به آدم بیست و پنج حرف و خداوند تبارك و تعالى همه اینها را براى محمّد صلی الله علیه و آله گرد آورده است و اسم اعظم خداوند، هفتاد و سه حرف است كه هفتاد و دو حرف از آن را به محمّد داده اند و یك حرف را از او ممنوع داشته اند.

بصائر الدرجات

حضرت عیسی علیه السلام به واسطه دو حرف از اسم اعظم که نزد ایشان بود این قدرت را داشتن که به اذن خداوند خلق کنند ... حال اهل بیت علیهم السلام که 72 حرف از اسم اعظم خداوند را دارند اصلا قابل قیاس نیست
94/11/26 14:46
وحید  جعفری , vjjafari
روزی خبر رسید که قرار است شیخ مرتضی انصاری به بغداد بیاید، مردم بغداد تعطیل عمومی اعلام نموده و به استقبال شیخ حرکت رفتند. سفیر ایران در بغداد هم طبعاً یا تصنعاً می‏خواست برای استقبال حرکت کند که ناگاه یکی از سفرای خارجی بر او وارد شد، سفیر ایران از رفتن به استقبال منصرف شد ولی آن مرد فهمید که سفیر ایران قصد رفتن به جائی داشته و پرسید به کجا می‏خواستید بروید ؟ جواب داد: به استقبال شیخ مرتضی انصاری مرجع بزرگ شیعیان. آن فرد که متوجه شد شخص عالیقدری می خواهد بیاید، اظهار تمایل نمود به همراه سفیر ایران در استقبال شرکت کند.

بر مرکب هایشان سوار شدند و از میان مردم گذشته و با سرعت خود را رساندند و در انتظار جلال و موکب پرشکوه شیخ بودند تا آنکه می‏بینند شیخی بر الاغ برهنه ای سوار است و بدون هیچ گونه آلایشی به همراه یک نفر به طرف بغداد می‏آید، فکر کردند مسافری غریب است و سفیر ایران و همراهانش که شیخ را نمی‏شناختند بدون اعتناء از او می‏گذرند، اما طولی نکشید آن شیخ به جمعیت رسید ناگهان صدای صلوات و سلام و غوغای شادی بلند شد و مردم مانند دریای مواج به طرف شیخ آمده و دور او را گرفتند و زیارتش می‏کردند، معلوم شد آن شیخ ساده و بی پیرایه‏ای که سوار الاغ بود، همان مرجع تقلید بزرگوار و جلیل القدر مسلمانان است که مردم برای دست بوسی او سرازپا نمی شناسد.
سفیر خارجی حیرت زده و مبهوت در مراجعت به طرف شهر به سفیر ایران می گوید: شنیده بودم که حضرت عیسی با آن همه عظمت و پیروانی که داشت پیاده راه می‏رفت و بر الاغ برهنه سوار می‏شد، اما باور نمی‏کردم ولی امروز با دیدن این شیخ جلیل، یاد مسیح برایم زنده شد و یقین پیدا کردم آنچه در سیره انبیاء شنیده‏ام صحیح است و بدان عقیده پیدا کردم.
با اقتباس و ویراست از کتاب مردان علم در دنیای عمل
94/10/25 19:09
وحید  جعفری , vjjafari
صفت نیکوی تواضع، انواعی دارد که ما در این نوشتار به چند نمونه روائی از انواع تواضع کفایت می کنیم.
1.تواضع در برابر دانش آموز:
در روایتی آمده:
قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ ع لِلْحَوَارِیِّینَ- لِی إِلَیْكُمْ حَاجَةٌ اقْضُوهَا لِی فَقَالُوا قُضِیَتْ حَاجَتُكَ یَا رُوحَ اللَّهِ- فَقَامَ فَغَسَلَ أَقْدَامَهُمْ فَقَالُوا كُنَّا أَحَقَّ بِهَذَا مِنْكَ فَقَالَ إِنَّ أَحَقَّ النَّاسِ بِالْخِدْمَةِ الْعَالِمُ إِنَّمَا تَوَاضَعْتُ هَكَذَا لِكَیْمَا تَتَوَاضَعُوا بَعْدِی فِی النَّاسِ كَتَوَاضُعِی لَكُمْ ثُمَّ قَالَ عِیسَى ع- بِالتَّوَاضُعِ تَعْمَرُ الْحِكْمَةُ لَا بِالتَّكَبُّرِ وَ كَذَلِكَ فِی السَّهْلِ یَنْبُتُ الزَّرْعُ لَا فِی الْجَبَلِ.
ترجمه: حضرت عیسی به حواریونش فرمود: من از شما خواسته ای دارم آن را برایم برآورده سازید. گفتند: یا روح الله! خواسته ات را برآورده می کنیم. آنگاه حضرت برخواست و پاهای آنان را شست، آنان گفتند: ما به این کار از شما سزاوارتریم. حضرت فرمود: همانا سزاوارترین مردم در خدمت‍‌گزار بودن، شخص عالم است و من در برابر شما اینگونه تواضع نمودم تا شما نیز پس از من به مانند من در میان مردم تواضع داشته باشید. آنگاه فرمود: علم و حکمت به وسیله تواضع گسترش پیدا می کند نه با تکبر و همچنین در دشت گیاه بهتر می روید اما در کوه سخت این‌گونه تیست.
منبع: ترجمه جهاد با نفس وسائل الشیعه، ح 296
از این روایت زیبا و امثال این روایت نتیجه ای گرفته می شود و آن اینکه یکی از دروسی که در آموزش و پرورش نظام اسلامی باید به معلمین و فرهنگیان کشور آموخته شود، درس تواضع است.
نتیجه دومی هم می توان گرفت و آن اینکه در هر مقام و منصبی که هستیم نباید تواضع در برابر زیردستمان را فراموش کنیم.
94/10/11 19:30
امیرحسین بدرلو , amirhosseinbaderloo
ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) وسال نومیلادی رابه هموطنان و مسامانان و مسیحیان سراسر دنیا تبریک عرض می کنیم
94/10/7 18:48
سحاب رحمت , qommpth
رهبر معظّم انقلاب اسلامی: در اسلام هرکس عصمت حضرت مسیح علیه السّلام و حضرت مریم سلام الله علیها را منکر شود، از اسلام خارج است. احترام ما به مسیحیت این‌گونه است.
دیدار رهبر انقلاب اسلامی با خانواده‌ی شهیدِ آشوری «روبرت لازار»، ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
94/10/3 14:00
گوشی شاپ , gooshishop
94/02/28 12:21
بچه های موزیک باز , music.baz
حَنّه یا حَنّای قدیس دختر فاقوذ بر طبق مطالب ادیان ابراهیمی مادر مریم و مادربزرگ عیسی بود که نسبش به داوود می‌رسید. نام «آن» (Anne) در انگلیسی از این نام گرفته شده‌است. این شخص در اسلام، مسیحیت مورد احترام است اما نامش در انجیل و قرآن نیامده است.

در تفسیر صافی حدیثی از امام موسی الکاظم نقل شده است که نام اصلی مادر مریم «مَرثا» بوده، که در عربی به معنای «وهیبة»(هبه شده، بخشیده شده) است.
4
1
3
93/09/12 22:06
شهاب  , shahab1975
طبق متن انجیل متی، زرتشتیان تولد عیسی را تشخیص داده و از پی آن به اورشلیم رفتند. در انجیل متی چنین آمده‌است: «و چون عیسی در ایّام هیرودیسِ پادشاه در بیتْ لَحِم یهودیه تولّد یافت، ناگاه زرتشتی چند از مشرق به اُورْشلیم آمده، گفتند: کجاست آن مولود که پادشاه یهود است زیرا که ستاره او را در مشرق دیده‌ایم و برای پرستش او آمده‌ایم؟» سپس به راهنمائی هیرودیس به بیت لحم راهی می‌شوند و «روانه شدند که ناگاه آن ستاره‌ای که درمشرق دیده بودند، پیش روی ایشان می‌رفت تا فوق آنجایی که طفل بود رسیده، بایستاد. و چون ستاره را دیدند، بی‌نهایت شاد و خوشحال گشتند و به خانه درآمده، طفل را با مادرش مریم یافتند و به روی در افتاده، او را پرستش کردند و ذخایر خود را گشوده، هدایای طلا و کُنْدُر و مُّر به وی گذرانیدند.»
کامنت بنویسید...
شهاب  , shahab1975
جمعه 14 آذر ، 10:17
خواهش می کنم.
ادامه
پریسا ط , pari6920
جمعه 14 آذر ، 10:06
مرسی آقا شهاب
ادامه
شهاب  , shahab1975
جمعه 14 آذر ، 09:56
در مطلب بعدی کاملترش کردم...
ادامه
93/08/16 18:16
ف م , syringa
روزى حضرت عیسى (ع) از صحرایى می‏گذشت. در راه به عبادت‏گاهى رسید كه عابدى در آن‏جا زندگى می‏كرد. حضرت با او مشغول سخن گفتن شد. در این هنگام جوانى كه به كارهاى زشت و ناروا مشهور بود از آن‏جا گذشت.
وقتى چشمش به حضرت عیسى (ع) و مرد عابد افتاد، پایش سست شد و از رفتن باز ماند و همان‏جا ایستاد و گفت: خدایا من از كردار زشت خویش شرمنده ‏ام. اكنون اگر پیامبرت مرا ببیند و سرزنش كند، چه كنم؟ خدایا! عذرم را بپذیر و آبرویم را مبر.
مرد عابد تا آن جوان را دید سر به آسمان بلند كرد و گفت:
خدایا! مرا در قیامت با این جوان گناه‏كار محشور مكن.
در این هنگام خداى برترین به پیامبرش وحى فرمود كه به این عابد بگو:
ما دعایت را مستجاب كردیم و تو را با این جوان محشور نمی‏كنیم، چرا كه او به دلیل توبه و پشیمانى، اهل بهشت است و تو به دلیل غرور و خودبینى، اهل دوزخ.

منبع:
غزالى، محمد، كیمیاى سعادت، ج 1، ص
کامنت بنویسید...
ف م , syringa
شنبه 15 آذر ، 22:01
خدا عاشق همه ماست زهره جون
ادامه
زهرا  , baran555ziba
شنبه 15 آذر ، 21:51
چه خدای مهربانی باماگناهکارهاهم راه میاد
ادامه