نتایج جستجو : حجاب - 2649 مطلب

97/11/18 21:58
منشور هنر , artprism1407
به کانال تلگرامی ما بپیوندید و از مطالب هنری ما استفاده کنید:
art_Prism@
99
97/11/14 14:42
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
نقش مادر در حیا و عفت فرزندان

مادر از دو جهت بر حیا، عفت و پاک‌دامنی فرزندان مؤثر است یکی از نظر ژنتیکی و دیگری از نظر تربیتی.

مادر پاک‌دامن معمولاً فرزندان پاک‌دامن به دنیا می‌آورد و فرزندان پاک‌دامن تربیت می‌کند.

پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) درباره نقش ژنتیکی مادر بر فرزندان می‌فرمایند: «انظر فی‌ای شیءٍ تضعُ ولدک فانّ العرق دساس، ببینید نطفه خودتان را در چه محلی مستقر می‌کنید؛ زیرا که ژن، مؤثر است».[۱]

امام خمینی (ره) درباره نقش تربیتی مادر بیان داشته‌اند:

«صلاح و فساد یک جامعه از صلاح و فساد زنان در آن جامعه سرچشمه می‌گیرد زن یکتا موجودی است که می‌تواند از دامن خود افرادی به جامعه تحویل دهد که از برکاتش نه یک فرد بلکه جامعه‌ها به استقامت و ارزش‌های والای انسانی کشیده شوند و می‌تواند به‌عکس آن باشد.»[۲]

ازاین‌رو امام صادق (علیه السّلام )می‌فرمایند:

«طُوبی لِمَنْ کانَتْ اُمُّهُ عَفِیفَةً، خوشا به حال کسی که مادرش پاک‌دامن است».[۳]

[۱]. الابشیهی، شهاب‌الدین محمد، المستطرف، ص ۴۶۰، بیروت، انتشارات دارالقلم.

[۲]. پیام امام به مناسبت روز ۲۵ / ۱ / ۶۹.

[۳]. علل الشرایع، ج ۲، ص ۲۵۱
تگ ها :
مادر و حجاب

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=24611
97/11/13 15:02
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
اهمیت پرداختن به بحث حجاب و عفاف

بحث حجاب و عفاف و روابط محرم و نامحرم یکی از شایع‌ترین و مبتلابه‌ترین و مباحثی است که باید بیشتر بدان پرداخته شود. شاید بتوان ادعا کرد که عواقب زیان‌بار جسمی ـ روحی و دنیوی ـ اُخروی بی‌عفتی و انحرافات جنسی، از بسیاری از گناهان دیگر بیشتر است چراکه افراد بسیاری درگیری انواع بی‌عفتی‌ها هستند و از تأکید قرآن و روایات هم برای کنترل و مدیریت این غریزه نسبت به دیگر غرایز بیشتر است.

متأسفانه وقتی بحث از حجاب و عفاف می‌شود یک عده‌ای بلافاصله مباحث سیاسی و کم کاری‌های دستگاه‌های حکومتی و مسائل نامربوط دیگر مثل اختلاس‌ها، آقازاده‌ها، مشکل ربا در بانک‌ها و… را پیش می‌کشند و می‌گویند بجای حجاب اول فلان مسئله را درست کنید و… درحالی‌که چشم‌پوشی از این مسئله بسیار مهم به خاطر مسائل مهم دیگر به‌هیچ‌وجه عاقلانه نیست و به هرکدام باید در جای خود پرداخته شود.

بی‌تردید تا زمانی که برای اعضای جامعه، آگاهی درست و همه‌جانبه از ابعاد مختلف بحث حجاب و عفاف، غریزه جنسی و راه‎های کنترل آن در دست نباشد، نمی‌توان از طغیان و انحراف آن جلوگیری کرد و از آسیب‌های آن در امان ماند.

بنابراین پرداختن به این موضوع ضرورت حیاتی و اجتناب‌ناپذیر دارد. حضرت رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وآله در ضمن حدیث شریفی بیان می‌دارند که بسیاری از مردان و زنان همواره در معرض خطر بی‌عفتی و انحرافات جنسی قرار دارند و از آسیب‌ها و زیان‌های آن در امان نیستند:

هیچ بامدادی نیست، مگر اینکه دو فرشته آواز می‌دهند: وای بر مردان از دست زنان و وای بر زنان از دست مردان!

«مَا مِنْ صَباحٍ إلّا وَ مَلَکان ینادیان: وَیلٌ لِلرِّجالِ مِنَ النِّساءِ، وَ وَیلٌ لِلنِّساء مِنَ الرجالِ».[۱]

[۱]. میزان الحکمه، ح ۱۸۶۶۰.
تگ ها :
اهمیت بحث روابط محرم و نامحرم
حیا و عفت
ضرورت بحث حجاب و عفاف

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=21988
97/11/11 13:01
آئین دلبری , aein_delbari


حرکت زننده پلیس با زن محجبه در کنار دریا
پلیس فرانسه زنی که با لباس شنای اسلامی به ساحل "نیس" آمده بود را وادار به در آوردن آن کرد.
فرادید: خبرگزاری فرانسه تصاویری را منتشر کرد که در آن نیروهای پلیس بالای سر یک این زن مسلمان ایستاده اند و از او می خواهند تا بر اساس قوانین پوشش بورکینی را از تنش بیرون کند. این تصویر در شهر ساحلی نیس گرفته شده است. در این در تصاویر چهار افسر پلیس به سراغ زنی که با پوشش بورکینی در ساحل دراز کشیده، می روند و او را وادار می کنند پوشش خود را بردارد. در این حین، یکی دیگر از افسران نیز در حال نوشتن جریمه برای این زن است.

همچنین یک زن مسلمان دیگر نیز به رسانه های فرانسوی گفته که پلیس فرانسه در ساحل کن او را به دلیل پوشیدن بورکینی 12.5 دلار جریمه کرده است. او گفته است که برخی از حاضران در ساحل نیز به او گفته اند به " مملکت خودش بازگردد."

مقامات فرانسوی پوشیدن مایوی اسلامی را در چندین شهر فرانسه ممنوع اعلام کردند. این مایوها، که بورکینی نامیده می شوند، بدن و موها را می پوشاند تا زنان مسلمان بتوانند به راحتی شنا کنند. مقامات فرانسوی ممنوعیت حجاب را مرتبط با حملات تروریستی اخیر در این کشور اعلام کردند.

5
5
4
97/11/9 19:46
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
خانم‌ها و آقایان در محیط کار مراقب حرف زدنشان با نامحرم باشند

یکی از موانع معنوی پیش روی شاغلین، اختلاط و ارتباط بین محرم و نامحرم در محیط کار است که مفاسد بسیاری را برای افراد، خانواده‌ها و جامعه ایجاد کرده است.

حضرت رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله درباره سخن گفتن با نامحرم می‌فرمایند: «ایاک و محادثة النساء فانه لا یخلوا رجل بامراة لیس لها محرم الا هم بها؛ از گفتگو و اختلاط با زنان بپرهیز. به راستی هیچ مردی با زن نامحرمی در خلوت سخن نمی‌گوید مگر اینکه در دل او نسبت به وی رغبت پیدا می‌کند.»[۱]

خداوند متعال در سوره احزاب، خطاب به همسرانِ پیغمبر می‌فرماید: «فَلاتَخْضَعْنَ بِالْقَوْل فَیَطْمَعَ الَّذی فی قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفاً»[۲]

یعنی: صدایتان را نازک نکنید! تا کسی که در قلبش مرض وجود دارد طمع نکند و گفتارِ پسندیده داشته باشید. (یعنی؛ چه ازنظر مواد و چه ازنظر کیفیت ادا خداپسندانه باشد.).

بنابراین ارتباط ساده کاری و شغلی هم ممکن است ازنظر معنوی برای انسان بسیار خطرناک باشد.

ازنظر مرحوم آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی ره نه‌تنها خود شغل و محیط کار ممکن است ازنظر معنوی و تربیتی سازنده و یا مخرب باشد، بلکه ارتباط با مراجعه‌کنندگان در محیط کار هم در این امر بسیار مؤثر است بنابراین حداقل کاری که مؤمن باید انجام دهد این است که سعی کند ارتباط با مراجعین، روی او، نقش تخریبی نداشته باشند.

در ادامه بیان می‌دارند:

«اگر این حداقل رعایت نشود، کم‌کم رابطه با نامحرم برایت عادی می‌شود و نعوذبالله یک سنخ محرمات اصلاً قباحتش از بین می‌رود، به خاطر مراوده با نامحرم‌ها به اقتضای شغل خود، دیگر قبحی سرت نمی‌شود. البته فرض من در جایی است که همه جهات شرعی به‌طور ظاهری حفظ می‌شود والا آنجاهایی که شرع رعایت نشود، دیگر وا مصیبت است». [۳]

[۱]. مرآت النساء: ص ۱۴۱.
[۲]. سوره الاحزاب، آیه ۳۲.
[۳]. روزنامه کیهان، شماره ۲۰۱۲۹ به تاریخ ۶/۱۱/۹۰، صفحه ۶ (بخش معارف).

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=23060
97/11/8 19:40
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
حجاب محدودیت نیست بلکه محافظت است

مخالفین حجاب، آن را محدودیت و سلب‌کننده آزادی می‌دانند درحالی‌که حجاب محدودیت نیست بلکه محافظت و مصونیت از لکه‌دار شدن عفت و دامن زنان و مردان است. شاهد ادعای ما آمار تجاوز به زنان است که در کشورهای غربی به‌اصطلاح آزاد چندین برابر کشورهای اسلامی است.

بر اساس نمودار تعداد قربانیان تجاوز به عنف در کشورهای جهان که ۲۰ کشور اول در این زمینه نشان داده‌شده، هیچ کشور اسلامی به چشم نمی‌خورد و البته تمام کشورهای توسعه‌یافته غربی که مدعی آزادی و رعایت حقوق زنان، هستند ازجمله انگلیس، فرانسه، آلمان، کانادا، سوئد و… در ۱۰ رتبه اول این لیست قرار دارند و فقط ایتالیا با رتبه یازدهم و آمریکا با رتبه سیزدهم نتوانسته‌اند که در میان ۱۰ کشور برتر قرار بگیرند! بنابراین هرچه حجاب کم‌تر و روابط بین زن و مرد بی‌ضابطه‌تر باشد، عفت‌ها و دامن‌ها بیشتر در معرض آلودگی قرار خواهند گرفت.

حجةالاسلام و المسلمین قرائتی دراین‌باره بیان می‌دارند:

«حجاب حفاظت است. شما کفش هم که می‌پوشی بالاخره پایت گیر می‌کند. آدم پابرهنه برود راحت‌تر است. بله! راحت‌تر است؛ اما تیغ در پایت می‌رود. کفش یک‌بار است؛ اما این بار را باید کشید. چون‌که هم‌بار هست. هم حفاظت هست. کفش بار است اما حفاظت است. لباس بار است اما کرامت است.»[۱]

[۱]. (حجةالاسلام و المسلمین قرائتی/شهریورماه ۷۰).

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=22153
97/11/7 18:50
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
برخی از مخالفین حجاب و موافقین بی‌حجابی و بی‌بندوباری شبهه می‌کنند که دستور حجاب مربوط به مردمان عقب‌افتاده ۱۴۰۰ سال پیش است نه عصر حاضر که عصر مدرنیته است!!

در جواب عرض می‌کنیم که:

اولاً اگر حجاب شما را به ۱۴۰۰ سال قبل می‌برد، برهنگی شما را به عصر حجر خواهد برد.

ثانیاً اینکه در این ۱۴۰۰ سال چیزی که عوض شده است امکانات و ابزارآلات زندگی است و خود انسان‌ها عوض نشده‌اند و بلکه جاهلیت انسان‌ها در عصر مدرن به‌مراتب از جاهلیت گذشته بدتر است!

نخوت و تکبر، نژادپرستی، قتل و غارت، شهوت‌رانی و غوطه‌وری انسان در فساد که در زمان گذشته وجود داشته است الآن هم وجود دارد بلکه از زمان گذشته به‌مراتب بیشتر شده است.

لذا دین مبین اسلام و دستورات آن از جانب خداوند متعال، به خاطر نیل انسان به سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت و برای همه مردم در همه زمان‌ها و مکان‌ها نازل شده است.
تگ ها :
بی‌حجابی
دین 1400 سال پیش
عصر حجری
مسیح علی نژاد
چهارشنبه های سفید
چهارشنبه‌های سفید
کمپین چهارشنبه‌های سفید

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=21984
کامنت بنویسید...
خاتونِ جان  , farvardini00
یکشنبه 7 بهمن ، 19:37
بخدا الانم اکثرا بی حجابن .من نمیدونم این دختره چی میگه.
ادامه
97/11/2 20:16
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
موافقان بی‌حجابی و بی‌بندوباری استدلال می‌کنند که حجاب، منع مردان است و منع باعث حرص و ولع و تحریک بیشتر مردان می‌شود، درحالی‌که واقعیت عکس ادعای آن‌هاست و آنچه دیده می‌شود این است که زنان بی‌حجاب بسیار بیشتر از زنان باحجاب مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، زیرا بی‌حجابی، موجب تحریک مردان است و کامیاب نشدن مرد به خاطر موانع فرهنگی و اجتماعی و عدم اطفاء شهوت موجب حرص و ولع بیشتر در مردان است. اما در صورت وجود حجاب، تحریکی صورت نمی‌گیرد تا به خاطر منع حرص و ولعی ایجاد شود.

جالب اینجاست که اخیراً دادگاهی در ایرلند فردی را که به دختری تجاوز کرده بود را به سبب اینکه دختر لباسی نامناسب و توری (محرک) بر تن داشته است؛ بی‌گناه اعلام کرده و لباس نامناسب دختر را دلیل تجاوز عنوان کرده است. (دقیقاً همان چیزی که مدافعین بی‌حجابی آن را انکار می‌کنند)

جالب‌تر اینکه وکیل متهم که زن بوده است، ثابت کرده است که شواهد و نوع پوشش دختر نشان می‌داده که وی به دنبال رابطه بوده است. و هیئت منصفه هم که، شامل هشت مرد و چهار زن بودند پس از ۹۰ دقیقه مشورت به توافق رسیدند که این مرد باید تبرئه شود.

این حکم خشم مدافعان حقوق زنان را برانگیخته است.

مگر این‌ها چشم و دل سیر نبودند؟! مگر بی‌حجابی حرص و ولع را در مردان کم نمی‌کند؟ پس چرا به دختری که پوشش مناسب نبود تجاوز کرده‌اند؟

اصلاً چرا دادگاه به پوشش دختر گیر داده است؟ مگر نمی‌گویند پوشش مهم نیست؟!

آن‌هایی که پوششان به خودشان مربوط است بدانند که چنین وقایعی در انتظار آن‌هاست.
تگ ها :
#تجاوز_به_عنف
#تجاوز_جنسی
رابطه_تجاوز_و_حجاب
رابطه تجاوزجنسی و پوشش
#متجاوز
#حجاب
لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=23067
97/11/1 09:34
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
داشتن حجاب فقط به پوشاندن پوست بدن از نامحرم نیست بلکه یک زن باحجاب باید برجستگی‌های بدن را نیز از نامحرم بپوشاند. یقیناً پوشیدن لباس تنگ و ساپورت حجاب محسوب نمی‌شود و حتی دیده می‌شود که برخی از زنان چادری، چادرشان را بین ساق پا جمع می‌کنند و به پشتشان می‌چسبانند که موجب نمایان شدن برجستگی‌های بدن آنان می‌شود جالب است بدانید که در خصوص این مورد یک روایتی از امام صادق علیه‌السلام و وجود دارد که می‌فرماید:

ازجمله پیمان‌هایی که رسول خدا – صلی‌الله علیه و آله – از زنان امت خود گرفته است، این است که چادرهای خود را در بین ساق پا و پشت خود جمع نکنند و بر بدن نچسبانند و با مردان نامحرم در محل خلوت ننشینند.
فیما اخَذَ رسولُ اللهِ – صلی‌الله علیه و آله – مِنَ البَیعَةِ عَلی النّساءِ أن لا یَحْتَبینَ و لا یَقْعُدْنَ مَعَ الرّجالَ فی الخَلَاء.

الکافی (ط – الإسلامیة)، ج ۵، ص: ۵۱۹
تگ ها :
#ساپورت
#چادری_بی_حجاب
#چادری_ساپورتی
#حجاب

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=24347
97/10/29 16:47
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
نه‌تنها آرایش کردن و زینت برای جلب‌توجه و نگاه نامحرم حرام است، بلکه درصورتی‌که زنی چهره زیبایی دارد که حتی بدون آرایش موجب جلب‌توجه و نگاه نامحرمان می‌شود، باید صورتش را بپوشاند.

دراین‌باره از مراجع عظام استفتا شده است که: درصورتی‌که زن می‌داند، مرد نامحرم به‌قصد لذت به صورت و دسته‌ای معمولی زینت نشده او نگاه می‌کند، در این فرض پوشاندن صورت و دست‌ها لازم است یا خیر؟

پاسخ مراجع:

آیت‌الله خامنه‌ای: در فرض مذکور باید حتی وجه و کفین خود را هم بپوشاند.

آیت‌الله بهجت (ره): پوشاندن دست و صورت مطلقاً بنابراحتیاط لازم است.

آیت‌الله تبریزی (ره): بلی در این صورت بنابراحتیاط، پوشاندن لازم است.

آیت‌الله صافی گلپایگانی: دست و صورت بنابراحتیاط واجب باید پوشیده شود.

آیت‌الله فاضل لنکرانی (ره): بلی پوشاندن آن لازم است.

مسائل جدید از دیدگاه علما و مراجع تقلید، ج ۲، ص ۸۱-۸۲.

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=24395
97/10/29 16:22
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
رسش:

خودنمایی نیاز طبیعی زن است و دستور حجاب مانع آن است؟ یعنی دستور حجاب با نیاز طبیعی زن در تضاد است!

پاسخ:

اسلام دین فطرت است و دستورات و قوانین آن با توجه به فطرت انسان تنظیم شده است. ازاین‌رو اسلام خودنمایی و زینت کردن زن را به‌طور مطلق ممنوع نکرده است بلکه برای آن چارچوب و محدوده معین کرده است تا خود زن و اجتماع از صدمات و مضرات یله و رها بودن این غریزه در امان باشند، همچنان که برخورد اسلام با همه غرایز طبیعی انسان همین است. ازنظر اسلام زینت و خودنمایی زن برای مردان نامحرم ممنوع، برای زنان اگر مفسده‌ای ندارد مجاز و برای همسر مستحب و مؤکد است.

مرحوم علی صفایی دراین‌باره خطاب به دخترشان می‌نویسند:

«تو سعی کن امیر دنیا باشی، نه اسیر آن. اگر بخواهی امیر باشی و در باتلاق نمانی، باید هدف را فراموش نکنی و از حرکت چشم نپوشی. باید سنگ راه دیگران نباشی و گردوخاک بلند نکنی. در زن، جلوه کردن‌ها و خودنمایی‌ها ریشه‌دار است. می‌خواهد چشم‌ها را به خودش جلب کند و زبان‌ها را به دنبال خودش بکشد. مواظب باش اسیر چشم‌ها و زبان‌ها نشوی و سعی کن تا به‌گونه‌ای حرکت کنی که خلق خدا را گرفتار حالت‌ها و رفتارت نسازی و آن‌ها را اسیر ننمایی؛ که اگر کسی آلوده شد، این آلودگی دامان تو را می‌گیرد و تو را رها نمی‌سازد.

حجاب؛ یعنی همین دقت در برخورد که آلوده نشوی و آلوده نسازی؛ که اسیر نشوی و اسیر ننمایی. حجاب، فقط این نیست که زن خود را بپوشاند؛ که زن و مرد، هر دو باید در این دنیایی که راه است و میدان حرکت است و کلاس و کوره است؛ سنگ راه نباشند و دیگران را در خود اسیر نسازند و چشم‌ها و دل‌ها را نگه ندارند و در دنیا نمانند. »[۱]

[۱]. نامه‌های بلوغ ص: ۱۳۳.

لینک کوتاه مطلب : http://nidamat.com/?p=23888
97/10/26 22:48
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
پرسشگر: در قرآن داریم «لا اکراه فی الدّین (بقره/۲۵۶)» (در دین اجباری نیست) پس چرا در ایران داشتن پوشش حجاب اجباری است؟
پاسخ:
اولاً اینکه حجاب یک قانون و دستور مسلم الهی برگرفته‌شده از قرآن و سنت است که باید اجرا شود و حکومت اسلامی هم موظف به اجرای آن است و هرکسی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کند مطابق با نظام دموکراسی باید به ارزش‌ها و قوانین پذیرفته‌شده اکثریت آن جامعه احترام بگذارد و حجابش را حفظ کند.
ثانیاً مسلماً در اسلام، احکام اجباری و اکراهی فراوانی وجود دارد؛ مانند «حدود» و کسانی که حد بر آنان جاری می‌شود، مسلماً راضی به آن نیستند، ازاین‌رو باید در فهم ابتدایی ازجمله «لا اکراه فی الدین» تجدیدنظر کرد.
ثالثاً اینکه «لا اکراه، اجباری وجود ندارد» به معنی این است که «مختار هستید» نه اینکه «مجاز هستید»، زیرا اگر این‌طور بود عقاب و مجازات دنیوی و اخروی که در دین وجود دارد معنا نداشت، چون دور از انصاف و عدل است که خداوندی که بنده‌اش را مجاز به انجام و ترک تکلیف کرده است، به خاطر عدم امتثال، مجازات کند. به‌عنوان‌مثال: «مجبور نیستی نماز بخوانی یا روزه بگیری» معنی‌اش این است که به تو اختیار اطاعت یا تخلف داده‌ام، نه این‌که نمازخواندن مباح است و اگر دلت خواست بخوان و اگر دلت نخواست نخوان!
لااکراه فی الدین حجاب اجباری و لا اکراه فی الدین
رابعاً منظور از آیه، اکراه و اجبار در اصل اعتقاد به دین و قبول آن است و اینکه اسلام برای پذیرش دین، غیرمسلمانان را مجبور نمی‌کند، بلکه با منطق و برهان آن‌ها را به پذیرش دین دعوت می‌کند، اما کسانی که مسلمان هستند مشمول این آیه نیستند و باید بر دینی که آن را پذیرفته‌اند پایبند باشند، عقل و عرف هم این را نمی‌پذیرد که کسی پس از ورود یک به سازمان، در اجرای قوانین آن مختار باشد، زیرا این موجب هرج‌ومرج است.
خامسا درکشورهای اومانیستی که مدعی آزادی‌اند احکام و قوانین اجباری بسیاری وجود دارد و با متخلفین به‌شدت برخورد می‌شود (مشکل آن‌ها فقط با احکام و قوانین الهی است).
لینک مطلب: http://nidamat.com/?p=23892
97/10/26 22:38
گروه جهاد مجازی سیصد و سیزده , alavyzadeh11
بی‌حجاب: در قرآن آمده است که: «لا اکراه فی الدین»، پس من هر جوری که بخواهم لباس می‌پوشم!
باحجاب: اگر در قرآن لا اکراه فی الدین آمده دستور حجاب هم آمده و اگر به قرآن ایمان دارید و می‌خواهید که به آن عمل کنید، باید به همه قرآن عمل کنید نه به هر قسمتی که با هوستان موافق است.
لا اکراه فی الدین، یعنی تو آزادی که هر اعتقادی داشته باشی، نه اینکه آزاد باشی هر رفتاری را در جامعه‌ای که متعلق به همه است انجام بدهی! آزادی عقیده با آزادی هر رفتار ناهنجاری که به ضرر جامعه باشد فرق می‌کند.
لینک مطلب: http://nidamat.com/?p=23892
97/08/1 18:30
افسران جنگ نرم , afsaran
همه به اون چیزی که خدا به عنوان حکم قرار داده میرسن
منتها این مقاومت کردنهاشون هزینه خودشون رو بالا میبره

... ما این هزینه را ندهیم
32
20
11
97/07/27 13:11
افسران جنگ نرم , afsaran
11
4
5
97/07/18 12:24
حرم امام رضا (ع) , ImamRezaFA
حجـــــــابــــ

خواهر مسلمان
حجاب شما موجب حفظ نگاه برادران خواهد شد.

برادر مسلمان
بی اعتنایی شما و حفظ نگاه شما موجب حجاب خواهران خواهد شد.

شهید علی اصغرپور فرح آبادی
97/06/27 08:38
دوزخیان , dwellersofhell
ساناز طـاری یکی از جوانترین بازیگران زن میباشد که این روزها در سریال پدر در نقش نیکا حاضر شده است. ساناز طاری عکس ها هنری زیبایی را در شبکه های مجازی به اشتراک گذاشته است. به همین دلیل بیوگرافی او برای خیلی از افراد جالب است.
زندگینامه ساناز طاری :
تحصیلات و خانواده ساناز طاری :
ساناز طاری متولد ۱۵ اردیبهشت ۱۳۷۳ در تهران است و یکی از جوانترین بازیگران سینما و تلویزیون و تئاتر است. وی تحصیلات ابتدایی خود را در هنرستان سوره به پایان رسانده و هم‌‌اکنون دانشجوی رشته بازیگری در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده هنر و معماری است.
2
1
7
97/06/22 00:34
بابک  , bagba
ساده و صریح.
خدا لعنت کنه هر کسی که توی بر پا شدن این بنر نقش داشته.
.
.
.
.
.
.
.
منظورم اصلاح طلب ها و شهرداری همسو با اون ها نیست.
97/06/3 09:34
حلقه معرفت , hmaarefat
[https://www.aparat.com/v/LVyJH]
97/05/20 20:36
شاه آرش , 0915384
در اینجا میخواهم تمام کننده حرف و نظر خودم را بگوییم
همانطور که با آزادی پوششی و جنسی و رفتاری مخالفم هستم با اجبار به پوشش و رفتار و سبک زندگی مخالف هستم
پوشش برای انسان لازم و ضروری است و در شان انسان نیست که برهنه باشد
همین طور در شان انسان نیست که پوششی به اجبار داشته باشد به اجبار نخندد و نچرخد
مخالفت من از این باب است که سیستم که در چهارشنبه های سفید دیده شد درست مانند بلائی است که در اروپا به سر مردم آمد که توضیحی نیاز نیست که بدم همانطور که در قسمت اول گفتم
آزادی پوشش حق هر انسانی است اما این آزادی پوشش نباید به نوعی باشد که مخالف با عرف انسانیت باشد که همه ما میزان آنرا میدانیم
میخواهم بگویم کشور اشتباهات زیادی در بحث پوشش کرده است حجاب و چادر اجباری همگی نتیجه عکس داده و میدهد
در پوشش باستانی ما زنان و دختران نه آنقدر پوشیده اند و نه انقدر پوشیده که گویا یک وسیله اند و با این حال پوشش را یک افتخار میدانستند نه اینکه مردانشان آنها را بزنند
بلکه حجاب در اصل ما ایرانیان چشم مردان بود
پس برای اتمام کلام میگویم
اولا باید جلوی فساد گرفته بشه آزادی جنسی و پوششی نابود کننده جامعه است و باید در این قسم هر دو چه مرد و چه زن محدو باشند
دوما پوشش اجباری آنهم یک نوعش فقط نتیجه عکس داده و میدهد و انسانی هم نیست ما باید با برهنگی مبارزه کنیم نه با نوع پوشش
مبارزه همان طور که با برهنگی هست باید با مردان برهنه هم باشد مگر نه تنها داریم شعار میدهیم من با مسیح علینژاد مخالفم چون نمیخواهم کشورم مانند اروپا بشود و نمخواهم کشورم مانند عربستان باشد که مردان ازادانه هر کاری بکنند
الگوی مناسب کردستان است که انسان احساس ایرانی بودن میکند یک مرد با یک زن نه شخص سومی و نه اجبار در پوششی نه بی وفایی و نه چیز دیگر